Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) leslieke válasza gelbelex (#20299) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A pontos méret passz, de ha meglévő képen beállítod a legnagyobb területet, az kitölti a teljes képet.

Vagyis ez alapján: 480x800 :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20302) gelbelex válasza leslieke (#20301) üzenetére


gelbelex
őstag

Hm, lehetséges.
:R

(#20303) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! Telepítettem a Turko10.2-őt, mert a 10.1 sokszor azt írta ki fényképezéskor, hogy Háttértár módban nem lehet... Viszont Kiesből nem lehet telepíteni semmit. Ez csak másik Badával fog működni?
Az alkalmazás telepítőcsomagja hibás

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20304) RetepNyaraB válasza gyulank (#20303) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Kies random egy zsák szar. Próbáld direktben telóról.
Már ha enged bejelentkezni, mert nekem épp azt nem :D

illetve lépj ki, indítsd újra a gépet-telót - néha ez is elég...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20305) leslieke válasza leslieke (#20300) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erre valaki?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20306) gyulank válasza RetepNyaraB (#20304) üzenetére


gyulank
addikt

Jó, de úgy nem ingyenes. De Kiesből nem csak a régiek, hanem a még le nem töltöttek se megy. De nem értem, mert a letöltés lemegy, a telepítéssel van baja. Persze percenként kilép, és azt írja ki, hogy túlterhelt vagy ilyesmi, de az más téma. Esetleg lehet az is probléma, hogy telepítettem az oldalon lévő wave 3 store-t is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20307) gyulank válasza leslieke (#20300) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem, de még nem is jöttem rá, hogy mire való. A kikapcsoló gomb nem ugyanazt csinálja?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20308) gyulank


gyulank
addikt

Viszont rájöttem, hogy 10 nap múlva nem lesz Kies, és, hogy telefonon is be lehet lépni a saját letöltésekbe, és onnan sikerült.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20309) leslieke válasza gyulank (#20307) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A középső gombot nem tudod mire való?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20310) gyulank válasza leslieke (#20309) üzenetére


gyulank
addikt

Én úgy vettem észre, hogy ha azt nyomom meg akkor háttérbe fut az alkalmazás. Viszont mivel sehol se mutatja a háttérben futó alkalmazásokat, csak abból veszem észre, hogy nem kell idő a betöltéshez, akkor több dolog is futhat háttérbe, ezért én mindenből a kikapcsoló gombbal lépek ki.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20311) gyulank


gyulank
addikt

Amúgy lehet valamivel kódot kérni mikor bekapcsolom a kijelzőt?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20312) David3 válasza gyulank (#20303) üzenetére


David3
őstag

Nekem anno bevált, hogy megkerestem az adott alkalmazást a gépen (C meghajtón valami Kies almappán belül volt a letöltött cucc), majd töröltem a mappáját, és simán letöltötte újra.

Vannak lockscreen-ek, de ilyen kódosat nem láttam még. Pattern lockscreen hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#20313) gyulank válasza David3 (#20312) üzenetére


gyulank
addikt

Nem semmi, hogy a régi telefonokra amikkel max. sms-t lehetett írni, lehetett kódos billentyűzárat tenni ingyen, :D A Kieses dolgot nem értem, mert nekem egy mappába töltött minden alkalmazást, és random karakter neveket adott nekik, szóval csak kő tudta, hogy melyik mi, de már lényegtelen, mivel megszűnik. Jó azt írta, hogy továbbra is lehet szinkronizálásra, meg frissítésre használni, de egy alkalom nem volt, hogy ne azt írta volna ki, hogy a készülék nem alkalmas frissítésre.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20314) TomWexX válasza gyulank (#20313) üzenetére


TomWexX
addikt

Kapcsold be a telefonzárat, adj meg egy jelszót, (ugyanott van ahol a pin kódot lehet módosítani) és máris kér kódot kijelző feloldáskor. ;)
A pattern lockscreen semmit nem ér badán, mert ha hosszan nyomod a feloldó gombot, akkor simán átugorja azt.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#20315) leslieke válasza gyulank (#20313) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beállítások -> Általános -> Biztonság -> Telefonzár. Kapcsold be és ingyen van ez is. Nem semmi, mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20316) David3 válasza TomWexX (#20314) üzenetére


David3
őstag

Basszus, tényleg volt ilyen opció. Hát, meglátszik, hogy rég használtam badát. : )

(#20317) gyulank válasza leslieke (#20315) üzenetére


gyulank
addikt

De jóóó! :)) Köszönöm mindenkinek! :DD

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20318) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Mi az oka annak,hogy elküldök egy SMS-t,majd ugyanazt az üzenetet elküldi még kétszer úgy,hogy én nem is tudok róla,mert a telefon csak azt mutatja,hogy egyszer küldte el :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#20319) leslieke válasza #82471168 (#20318) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Minden sms-t 3x küld el vagy csak egyszeri eset volt?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20320) #82471168 válasza leslieke (#20319) üzenetére


#82471168
törölt tag

Mivel nem küldtem több SMS-t,így csak egyszeri. :DDD Lehet,hogy ki kell próbálni még egyszer. :U

(#20321) leslieke válasza #82471168 (#20320) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenképp próbáld ki újra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20322) #82471168 válasza leslieke (#20321) üzenetére


#82471168
törölt tag

És ha továbbra is fenn áll ez a probléma mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#20323) leslieke válasza #82471168 (#20322) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dobd ki a tizedikről. :DDD

Amúgy: nézd át az Üzenetek beállításait, ha az se segít, gyári beállítások visszaállítása.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20324) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

A hihetetlenül segg lanyom elvesztette a kezeben tartott Xperia L-jét - talan elvettek a gonosz idegenek es idöhurokba tettek öt, hogy ne vegye eszre; nem tudom. Most gyasz van, mert egy samu 5230-asa van es az ugye nem jo semmire manapsag mar.
Lehet, hogy nemes bosszubol odaadom neki a wave-et ;]
O jaj, de vaccapp, se májnkraft - szarazélet! :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20325) #82471168 válasza RetepNyaraB (#20324) üzenetére


#82471168
törölt tag

:DDD :DDD :DDD Biztos örülni fog neki. ;]

(#20326) gelbelex válasza RetepNyaraB (#20324) üzenetére


gelbelex
őstag

:((

(#20327) Aryes válasza RetepNyaraB (#20324) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az régen se volt jó semmire, nemcsak manapság. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20328) gyulank


gyulank
addikt

Okozhatja a Turko 10.2 azt, hogy sokszor nagyító van a térerő helyén, és csak segélyhívást lehet létesíteni? Amúgy teljes térerő szokott lenni, régen EDGE volt, de már 3G jelzés volt pár hónapja. Újraindítás után működik, de azt írta akku lemerült, pedig vagy egy napja a gépre van kötve. Akkor lehet, hogy azt hiszi le van merülve és amiatt?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20329) sphe válasza gyulank (#20328) üzenetére


sphe
senior tag

Nem, nekem hónapja fent van sokadik turko és eddig semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#20330) sphe


sphe
senior tag

Utángyártott akksik.

Elolvastam sok fórumot és okosságot, hogy lehetetlen a gyáritól olcsóbb és jobb akkumulátort csinálni, mert az csak fake lehet és bajos lehet, és még akkumulátorfejlesztő üzemben dolgozó húde valaki szakember is mérgesen elmagyarázta fórumon, hogy mekkora átverés hogy nagyobb számot írnak a telefonra, mert mérés szerint ha lehet is ilyesmit csinálni, de alacsonyabb a feszültség és instabil lesz blabla, valahol gyengébbnek kell lennie, vettem egy utángyártott akksit 3500Ft körüli összegért a netről. A poénja az, hogy 2500mAh -s számú :) , kínai(!), a honlapjuk tele volt 4 és 5 csillagos értékelésekkel természetesen, de volt egykét feltűnően alacsony iq-jú egyéntől származó alacsony rating is, ami növelte ezúttal a bizalmat. :)

Miután utánaolvastam fórumokon is a gyártónak, csak az írt rosszat - és persze csak általánosságban - akinek kevés hsz-e volt vagy/és dogmatikusan keresztett vetett erre és sosem használt utángyártott akkut. Jogosan, mert az ebay tele van rossz értékelésekkel ez ügyben itt azonban ennek az akksinak brandje- saját honlapja gyártója van és nincs fent az ebayen. Akinek volt sok hsz-e és használta/kirpóbálta ugyanezen gyártó más akkuit, jó és közepes, de mindig pozitív eredményekről számolt be. Ez elindította bennem a kételkedést a kételkedők felé, tehát egyet berendeltem. Hamar megjött kb 2 hét alatt csájnából csomagolás plasztikfóliában töltési útmutató nélkül. Egy hónapja használom. Kicsit szorosabban illeszkedik, egy mm-el mintha nagyobb lenne, mint a gyári, de passzol a készülékházban. Néhány használat és "20% alól feltöltöm 90% fölé" ciklus után ez lett a fő akksim. A telefon korábbival (gyárival) badán 1-2 napot bír, a mostanivel 2-3 napot. Android alatt a töltés kijelzés pontosabb lett (az akku kapacitás nem ingadozik), és egy-egy napok helyett másfél - kettőt is kibír erős használat mellett (1.5-3 óra net, és erős fényképező használat (pl. kirándulás és egy nap 50-100 kép) mellett.

A telefonba alkalmanként sós víz került (vízibicikli, fecsapott egy komp), egy ideig a gombok összevissza működtek és fél nap múlva tökéletes lett megint. :DD

[ Szerkesztve ]

(#20331) Aryes válasza sphe (#20330) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy kell neked, minek mentél oda, tessék szépen a Balatonra menni, ott nem sós a víz. ;]

Miért nem linkeled a gyártót, ha már ilyen jól letesztelted nekünk?

[ Szerkesztve ]

(#20332) gyulank válasza sphe (#20330) üzenetére


gyulank
addikt

Én részben azért választottam ezt a telefont, mert hosszabbnak kéne lenni a használati időnek.
Használtan vettem, amióta megvan, nem bírt ki egy napot többórás zenehallgatással, de az akkun SAMSUNG van. Ám, ha jól veszem ki, te azt mondod, hogy az utángyártott 2x jobb az eredetinél.
Amúgy a számítógépről sose töltődött, csak annyit, hogy ne kapcsoljon ki, de az se sikerül mindig. A töltőjéről gyorsan feltölt, legalábbis a géphez, vagyis a sose feltöltéshez képest mindenképp.
Na, de én is Turkót használok már vagy 6-ostól, és a töltési módszerem se változott, mégis csak a 10.2 felrakása óta jelentkezett. De a másik lehetőség, hogy a merülés érzékelés, azért írtam úgy, hogy azt hiszi, mert érdekes szintkülönbségeket tud kijelezni pl. egy ki-be kapcsolás után a bekapcsolt állapothoz képest, szóval lehet, az akku fel van töltve csak azt hiszi, nincs, és innentől mindegy, csinálja amit akkor kell mikor le van merülve. Múltkor megnéztem a legutóbb linkelt droidot, azt írták, néhány kártyával nem kompatibilis. Telenorral próbálta valaki?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20333) sphe válasza gyulank (#20332) üzenetére


sphe
senior tag

Ilyen felbontásban érintős telefonnál 3 nap az egész és kész. A turko amit írsz azért érdekes, mert ugyanaz a bada szinte a 10.1 is, ha eddig minden turkot használtál. Rakj vissza egy korábbit és nézd meg azzal mi lesz.

(#20334) sphe válasza Aryes (#20331) üzenetére


sphe
senior tag

Jól tettem, hogy elmentem. :D

MPJ battery.

(#20335) sphe


sphe
senior tag

Mégvalamire rájöttem. Android mobilnet hogyan lehet Veyron és IcZen romok alatt. Netem rákerestem egy code -ra azzal a szöveggel, hogy android force 3G use és kidobott egy telefonkódot (*#*#4636#*#*). Azt betárcsázva a menüben átállítottam a vevőt WCDMA only-ra és voilá lett IcZen rom alatt 3G -s mobilnetem. :D

(#20336) gyulank válasza sphe (#20333) üzenetére


gyulank
addikt

A 10.1-be szinte sose lehetett fényképezni, mert hülyeségeket írt, hazudott a háttértármóddal kapcsolatban a géptől 43,76 méterre is. Többibe is akadt, hogy valami nem működött, pl. a TurboFly, ezért, na meg azért, mert nem szokott változni a térerő, könnyen el tudom képzelni, hogy ez okozza. Mondjuk a 10.2-őn meg már harmadjára telepítettem a Powerplayert, mire talán működik, eddig betöltőképernyő után kilépett, aztán második telepítés után már betöltött, de mikor a lejátszási listára mentem kilépett, harmadikra rá tudok menni a lejátszási listára, de úgy tűnik flac-fájlt nem tud, de elvileg működik. Az akkukijelzés mindig ilyen volt, csak a térerőmegszűnéssel vádoltam a 10.2-őt. Eddig legalábbis, nem vettem észre ilyet, hogy nagyító volt a térerő helyén csak mert esetleg úgy érzi nincs feltöltve. De ha másnál is ezt csinálja mindegyik verzió, ha le van merülve, akkor amiatt volt. De egyenlőre erről nincs információ. Amúgy a zenelejátszó, a rádió, és a headset gombját, hogy lehet egyszerűen használni? Szóval, ha mondjuk bicikliznék, akkor a headset gombját tudom megnyomni, vagy max. látatlanba a hangerő gombokat. Egyik dolog amit nem értek, hogy se a zenelejátszóból, se a rádióból nem tudok kilépni, fenti menüben megjelenik, és ottmarad max. szüneteltetni lehet. A headsettel kapcsolatban pedig van különbség, hogy többször, vagy hosszan nyomom meg a gombot? Szóval pl. ha zenét hallgatok, és hívnak, fel, és le tudom azzal tenni, aztán újra a zene szól, ha megint megnyomom, vagy visszahívja azt akivel beszéltem, vagy lehet ezt is azt is? Következő számra nem igen lehet menni egyik gombbal sem, legalábbis eddig nem vettem észre ilyet.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20337) gelbelex válasza leslieke (#20315) üzenetére


gelbelex
őstag

Beállítások -> Általános -> Biztonság -> Telefonzár

Két napja megy a telefonzár, azóta mintha jobban fogyna a kakaó az akkuból; ráaadásul ma a belépés után a menü helyett üres képernyő fogadott, szerencsére a kikapcsolás működött. :W

Nemá', hogy a majd két éve telepített rendszeremet ilyen xarság (alapfunkció) miatt kelljen újrarakni.. :Y

(#20338) leslieke válasza gelbelex (#20337) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én csak ismerem a funkciót, de nem használom. PIN-kód sincs a telefonon, mert úgy a tuti. :))

Ha kikapcsolod, akkor is gyorsabban merül?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20339) gelbelex válasza leslieke (#20338) üzenetére


gelbelex
őstag

Mintha jobban merülne. Az újraindítás után meg mintha nem. :D
Szóval még tapasztalnom kell, lehet, mással akadt össze, magában meg jó.

(#20340) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ha külföldön jártok akkor nektek rendesen működik a Wifi? 10-ból max. 1-2-höz kapcsolódik a W3, miközben párom SGS3 minije meg az összeshez.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20341) #82471168 válasza leslieke (#20340) üzenetére


#82471168
törölt tag

Én is múlt héten voltam külföldön és nekem se kapcsolódott max 1-2szer..Mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#20342) leslieke válasza #82471168 (#20341) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gagyi a wifi modul a wave sorozatban...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20343) RetepNyaraB válasza leslieke (#20342) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vigasztaljon nekem gyakran van ugy, hogy se laptop, se droid, se bada ;]
a Wifik lelke fekete es szörös :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20344) leslieke válasza RetepNyaraB (#20343) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Baj, ha nem vigasztal? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20345) RetepNyaraB válasza leslieke (#20344) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem, igazabol engem se szokott ez esetben :N :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20346) Aryes válasza leslieke (#20342) üzenetére


Aryes
nagyúr

A szoftver a gagyi, nem a modul, ha van rajta android, az tuti fel tud menni mindenre. Kivéve az ad hoc hálózatokat. :W

(#20347) leslieke válasza Aryes (#20346) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Próba is volt vagy csak tipp?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20348) Aryes válasza leslieke (#20347) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát külföldön, ahol wave-vel nem tudtam felmenni, ott androiddal mások vígan felmentek. A SGS I-ben meg ugyanez a hardver volt. Az meg nem volt szar. Teszt nem volt, csak összekombináltam a tényeket. ;)

Illetve annyi tapasztalatom volt ezzel kapcsolatban, hogy az itthoni routeremet állandóan eldobálta a wave, míg badadroiddal hihetetlen sebességgel és stabilitással volt képes ugyanaz a hardver ugyanarra a routerre felmenni.

[ Szerkesztve ]

(#20349) leslieke válasza Aryes (#20348) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem az itthoni routerre feljegyzések hibátlanul. Általában máshol van gond.
Mindegy, hamarosan lecserélem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20350) consono válasza leslieke (#20349) üzenetére


consono
nagyúr

Mire? Mire? :)

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.