Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20551) Assimilator válasza szildavid90 (#20550) üzenetére

Assimilator
(senior tag)

De nem az applikáció hanem böngészőn keresztül, igaz?

(#20552) RetepNyaraB válasza Assimilator (#20551) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

(szerk.: persze nyilván tudod, bocs) van lefordított javás app is, pocsék tetű lassú és általában fagy is. A böngészős sokkal jobb (amennyiben a bada esetén ez a kifejezés egyáltalán ér valamit :P )

Egyébként a nejem is tolja még, nem hajlandó váltani semmire sem. Pedig az internettől meg kell bolondulni rajta, vitán felül.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20553) bazsikaj válasza szildavid90 (#20550) üzenetére

bazsikaj
(senior tag)

Nekem mar nem kell tobbet bajlodni,hogy megy-e facebook,mar lassan 3hete..:DDD

Ha döntened kell, az is döntés, ha úgy döntesz, hogy nem döntesz.

(#20554) Red_Bull

Red_Bull
(aktív tag)

Már pár hónapja is csak úgy ment böngészőn keresztül, ha PC-n először kikapcsoltuk FB-n a biztonságos böngészést így https helyett sima http-n ment, de ezt a lehetőséget nemrég megszüntették facebookon, és nem lehet kikapcsolni, szóval nálam azóta nem megy.. Már próbáltam sokféle rommal.. A Badás app pedig alapból használhatatlan. A javas az tökéletesen és gyorsan megy nálam, egyedül az ami használható

[ Szerkesztve ]

(#20555) leslieke válasza bazsikaj (#20553) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Mire váltottál?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20556) Assimilator válasza RetepNyaraB (#20552) üzenetére

Assimilator
(senior tag)

Na ez a java cucc, pont kiment a fejemből. De az tényleg annyira lassú volt annak idején mikor kipróbáltam, hogy 1 óra szenvedés után búcsút intettünk egymásnak. :)

(#20557) Red_Bull válasza Assimilator (#20556) üzenetére

Red_Bull
(aktív tag)

Nem lassú az,sőt, kifejezetten gyors, csak kicsit puritánabb a felülete de üzengetni teljesen megfelel. Én amúgy ezt a romot (ez az egyik legjobb szvsz) használom, ebbe benne van alapból, meg ki lehet tenni főoldalra is akár mintha rendes app lenne,

[ Szerkesztve ]

(#20558) szildavid90 válasza Assimilator (#20551) üzenetére

szildavid90
(tag)

Nekem az applikációval megy ami alapból rajta volt a telefonon. Bár ezt már csak pót telefonnak használom inkább, de legalább még mindig működik rajta minden.

(#20559) Assimilator válasza szildavid90 (#20558) üzenetére

Assimilator
(senior tag)

De gondolom nem gyári ROM, csak mert már semmi nem megy a gyári. Samsung minden szervert kilőtt alóla.

Red_Bull: Nekem is az van. Én is azon próbálkoztam, érdekes. :)

(#20560) bazsikaj válasza leslieke (#20555) üzenetére

bazsikaj
(senior tag)

Sony Xperia M

(#20561) IX0S

IX0S
(csendes tag)

Sziasztok!

Nincs valakinek egy halott s8500-e sörért, csokiért... jelképes összegért.
Beázott, szoftveres halott... egyedül az érintő panelt akarnám hasznosítani belőle.

(#20562) David3 válasza IX0S (#20561) üzenetére

David3
(senior tag)

Nekem valahol megvan még a Wave, illetve a családban valahol... de teljesen működőképes, esetleg, ha így érdekelne... bár ezt ne itt tárgyaljuk ki. : )

[ Szerkesztve ]

(#20563) Aby_2014

Aby_2014
(tag)

Sziasztok!

Van egy Wave I-em és még a 1.2-es gyári XXJL2 kódú szoftver van rajta (telenor-os).
Kérdésem, hogy erre tudok-e feltenni újabb bada, esetleg droid-os rendszert?
Ha igen, akkor szoftvert és leírást hol találhatok hozzá?

Esetleg ez alapján is csinálhatom?

Köszi a segítséget :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

(#20564) Assimilator válasza Aby_2014 (#20563) üzenetére

Assimilator
(senior tag)

Van 2.0-s Bada, de én semmiképp nem ajánlom annak a felrakását.
Borzalmas rendszer, tele hibákkal és nem is olyan gyors, mint az 1.2
Droid is elérhető rá, de én abban nem tudok neked segíteni.

(#20565) bazsikaj válasza Aby_2014 (#20563) üzenetére

bazsikaj
(senior tag)

Android telepítése!

(#20566) Aby_2014 válasza bazsikaj (#20565) üzenetére

Aby_2014
(tag)

Igen ezt is néztem már..

Pár kérdésem lenne...:

Ezt kártyafüggő készülékre is fel lehet tenni?
Ha felteszem, utána független lesz?
Nem túl lassú egy Wave I-en egy ilyen rendszer?
Minden funkció működik vele(telefonálás, fényképezés, stb), stabil?
Az SD kártyára települ a rendszer, tehát a nélkül nem megy a telefon?
Attól függetlenül, hogy a kártyán van a rendszer pl zenét, és a fotókat amit csinál rá tudja menteni?

Röviden talán ennyi :B

A válaszokat előre is köszönöm!

Ezek szerint vagy Droid, vagy jelenlegi állapot, mivel ennél újabb ugyan van, de jobb nincs

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

(#20567) leslieke válasza Aby_2014 (#20566) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ha már úgyis multizol, tedd fel a 2.0-át, nem borzalmas az, csak épp nem mindenkinek tetszik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20568) Aby_2014 válasza leslieke (#20567) üzenetére

Aby_2014
(tag)

Fórumon láttam eléggé otthon vagy a témában, esetleg tudsz a Telenoros rendszerre is szoftvert javasolni?
Ha jól tudom, akkor attól is függ, melyik firmware-t kell feltenni...
Vagy BADA-val is függetleníthető a teló?

(#20569) Assimilator válasza leslieke (#20567) üzenetére

Assimilator
(senior tag)

Mi a jó benne? Azon kívül, hogy a főmenünek is lehet hátteret adni? :D

(#20570) consono válasza Assimilator (#20569) üzenetére

consono
(addikt)

Négy oszlopban vannak az ikonok :D

If she didn't respond to his needs, he knew the three places to touch that worked every time . . . Control, alt and delete.

(#20571) leslieke válasza Aby_2014 (#20568) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ha jól emlékszem az LD1 az utolsó fw.
Rendszertől nem lesz független a telefon.

(#20572) leslieke válasza Assimilator (#20569) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ne kezdjünk el egy értelmetlen vitát. Az, hogy neked nem jött be, nem jelenti, hogy másnak se.

(#20573) Assimilator válasza leslieke (#20572) üzenetére

Assimilator
(senior tag)

Nem szeretnék semmi vitát. Nem szeretnék senkit oktatni. Egyszerűen érdekel, hogy mi lehet benne jó amit én nem fedeztem fel?
Az én meglátásom szerint azért nem jó a 2.0, mert kb. ugyanaz mint az 1.2, csak lassabb és sokkal bugosabb.
Nálam ez nem bejövés kérdése. A bejövős kérdés nálam olyanra terjed ki, hogy pl. bejön-e Melissa Debling? Vagy bejön-e az új Bocsi csoki?

Nem értem, hogy mi jöhetne be? Mi az ami tetszik? (a főmenü hátteren és a 4 soros menün kívül)

Tényleg nem szeretnék vitatkozni és nem is fogok. Egyszerűen érdekel a véleményed.

(#20574) consono válasza Assimilator (#20573) üzenetére

consono
(addikt)

Nekem annó, ha jól emlékszem az új kezdőlap is bejött (tudod, a legelső, bal oldalon), meg a jobb browser, de ennyi év távlatából a többire már nem emlékszem.

If she didn't respond to his needs, he knew the three places to touch that worked every time . . . Control, alt and delete.

(#20575) ABal válasza Assimilator (#20573) üzenetére

ABal
(őstag)

Én annak idején (lassan két éve volt!), közvetlenül a váltás után megírtam a benyomásaimat a 2.0-ról.

Most már lassan két éve használom, el vagyok rajta, bár amire manapság használom, arra valószínűleg az 1.2 is elég lenne. Viszont, ha nem lett volna meg mellette a tablet, valószínűleg már régen lecseréltem volna a telefont akár 1.2, akár 2.0 van rajta.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!" Mi 9T Pro, MiUI 11

(#20576) RetepNyaraB válasza Assimilator (#20573) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

Pl. a net sokkal stabilabb lett. Mára már az is szar, mert elszállt felette az idő és nincs frissítés.

ui.: lehet találni net-szerte függetlenítős szoftokat, bár ha beszarik a teló akkor így jártál (ez az új fiúnak szólt, csak már alszom félig).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20577) gelbelex válasza Assimilator (#20573) üzenetére

gelbelex
(senior tag)

Nem én lettem kérdezve, de ha nem baj, belekotyogok.

Számomra a 2.0 előnyei:
- hívóikonok a menüben (a fontos embereket ne a kontaktokból, vagy a híváslistából kelljen már tárcsázni)
- mappák a menüben (rendberakhatók a programok)
- négy oszlop a menüben (a három oszlop és a túl nagy ikonok helypocséklás)

A hátrányok:
- elcseszett híváslista
- kontaktoknál eltűnt a jobbrasimítós tárcsázás és a balra-sms
- hangprofilok eltűntek
- hangosodó csengőhang eltűnt
- nincs zenefelismerés

Az előnyök nálam annyival többet nyomnak a latban, hogy ha nem jött volna a 2.0, két hónap után eladtam volna a Wave II-t. Így meg még most is használom, nem-okos telefonnak bőven jó.

Ne köpködj a sivatagban! Még szükséged lehet rá.

(#20578) leslieke

leslieke
(Jómunkásember)

Az én véleményem a bada 2-ről itt olvasható: [link]

(#20579) aryes válasza Assimilator (#20573) üzenetére

aryes
(veterán)

A legnagyobb előnye a 2.0nak szerintem az volt, hogy megszűnt a 2mp néma csönd a vonal túlvégén minden telefonhívás kezdetekor. Bár azt nem tudom, hogy 1.2vel volt-e még ez a probléma, mert én 1.0ról váltottam rögtön 2.0ra. A mappázás és a stabilabb működés csak hab volt a tortán. :)
A névjegyen jobbra-balra húzós hívás/sms fura módon azóta is benne van minden tw romban (android), hogy a 2.0ból miért vették ki: rejtély...

(#20580) leslieke válasza aryes (#20579) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

1.2-n is megvolt a néma csönd.

(#20581) RetepNyaraB válasza leslieke (#20580) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

Nekem a legfrisseb Turkoval is megvan, ha hívom a nejem droidról :W

(#20582) consono válasza leslieke (#20580) üzenetére

consono
(addikt)

Melyik szolgáltató? Illetve milyen hálózaton volt a teló? Nekem sem 1.2-vel, sem a 2.0-val soha nem volt ilyen gondom...

(#20583) leslieke válasza consono (#20582) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Voda

(#20584) Gaudi69

Gaudi69
(újonc)

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulok hozzátok: adott egy Wave S8500

S4 Style TurkoCFW V10.1 S8500 by hero355&Frager BADA rommal, és szeretnék mellé egy ICZenVeyron Andorid [link] tenni.

NAND formában sikerül is de szeretném megtartani a BADA-t is.

Bár nem a legújabb (4.0.4) de azért teljesen megfelel nekem, egyébként próbáltam már a SmartKat-ot [link], valamint a 4.4.4 Carbon-t [link] is de nekem mind a kettővel az volt a tapasztalatom hogy lassúak.

Szóval a problémám az hogy ugyan van ICZenVeyron rom mellett SD Kernel is, de nekem valahogy nem megy fel.
Esetleg valakinek valami ötlete?

Tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#20585) Sigiusz

Sigiusz
(tag)

Sziasztok!

Történt egy kis baleset. Sajnos az új okostelefonok miatt olyan Sim kártyát tudtam venni, amiben letörhető micro (vagy nano nemtom) sim kártya van belül. A Wave-be normál kell, de emiatt a kártya nagyon törékeny volt és persze le is törött mostanra a külső része. Betenni még csak be tudtam, hogy használni tudjam, de kivenni onnan nem tudom hogy fogom. Ötlet esetleg? :(

(#20586) leslieke válasza Sigiusz (#20585) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Annyira könnyen nem törhető az ki.

Kiszedni, csipesz?

(#20587) anrab válasza Sigiusz (#20585) üzenetére

anrab
(addikt)

én kihúztam fogóval és utána elvittem kicseréltetni az egész modult mert vissza hajlottak a kis érintkezők. :D

(#20588) leslieke válasza anrab (#20587) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Barbár! :))

(#20589) aryes válasza Sigiusz (#20585) üzenetére

aryes
(veterán)

Dinamit? :)

(#20590) anrab válasza leslieke (#20588) üzenetére

anrab
(addikt)

szívtam is a fogam...

(#20591) Gabócza válasza Sigiusz (#20585) üzenetére

Gabócza
(aktív tag)

Ha nagyon nem jön ki, akkor ne feszegesd, mert úgy jársz mint anrab vagy én, nekem letört a sim érintkező egyik pöcke. Itt egy videó a szétszedésről, 1:45-ig érdekes neked, addigra leszedik a hátlapot és akkor már normálisan hozzá lehet férni a sim foglalathoz és könnyebben ki lehet operálni a kártyát. Ha ügyesebb/bátrabb vagy te is meg tudod csinálni...

[ Szerkesztve ]

OnePlus 6 | Pebble Time

(#20592) Sigiusz válasza Gabócza (#20591) üzenetére

Sigiusz
(tag)

Köszi!

(#20593) Gabócza

Gabócza
(aktív tag)

Sziasztok, próbálok androidot telepíteni. Keresem a legoptimálisabb változatot. CM11-et próbáltam, ami bada mellé települt, de az nagyon lassú volt. Ki akartam próbálni olyat, ami lecseréli a badát, de azok TWRP recoveryt használnak és az, bármit csinálok, nem látja az SD kártyára másolt fájlokat. A kártya működik, bada látja, az image is be tud róla töltődni induláskor, de TWRP-ben a 0 byte méretűnek mutatja az SD-t. :F

Tudna valaki segíteni? Köszi előre is...

OnePlus 6 | Pebble Time

(#20594) Eli577 válasza Gabócza (#20593) üzenetére

Eli577
(senior tag)

Na, én is ugyanebbe futottam bele most.
Munkahelyi telefonnak használnám, rá akartam nyomni 4.4-es androidot, de egyszerűen nem látja a belső sd-t. Most ott tartok, hogy vissza sem tudom rakni a Bada-t, mert nem találok multiloader-es firmware-t.
Valaki tud segíteni?

(#20595) RetepNyaraB válasza Eli577 (#20594) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

dropbox

A multiloader mar fent van, a bada (Turko 10.1) egy oran at fog töltödni, mert buzi lassu a dropbox valamiert.

[ Szerkesztve ]

(#20596) Eli577 válasza RetepNyaraB (#20595) üzenetére

Eli577
(senior tag)

Köszi szépen. Ötlet esetleg arra, hogy miért nem akarja sem a belső, sem a külső SD-t látni? Próbáltam azóta az Omni 4.4-et is, ott belső SD-ről, de sajnos a belső SD-t 0-nak jelzi és nem flashel rá semmit. A másik, mondjuk a Carbon, ami külső SD-t használ, ott meg azt írja ki újraindulás után, hogy nem találja a boot.img file-t, de gyanítom, hogy a kártyát nem látja.

(#20597) RetepNyaraB válasza Eli577 (#20596) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

Formazas, recoveryböl szkripteles megvolt pontosan leiras szerint? Fene emlekszik pontosabban, de eleg maceras a telepites es ha elszurod egy lepeset, akkor nem megy.

Egyebkent vegül egy hybrid 4.0 volt a nyerö wave-re; a kitkatoknak kicsi a vas sajna. Lassuak, merülnek mint egy kö a vizben. En azt ajanlom. Keress itt vissza Veyron, meg ICZ szavakra...

[ Szerkesztve ]

(#20598) Gabócza válasza Eli577 (#20596) üzenetére

Gabócza
(aktív tag)

Végül nagy nehezen sikerült az Omni-t felrakni, sebességre teljesen jó, üzemidejéről még nem tudok nyilatkozni, de sajnos a mai pár órás ismerkedés alatt is többször újraindult.
Omninál az volt a menet, hogy fel kellett rakni egy bada 2-t, utána viszont TWRP-ből az SD-s telepítés nem működött, (de legalább itt végre már látta a TWRP az SD kártya tartalmát), csak a másik módszerrel (if you have no external SD card) lehetett felrakni...

OnePlus 6 | Pebble Time

(#20599) Gabócza

Gabócza
(aktív tag)

Kipróbálnám ezt az ICZen Veyront (egyébként mi a különbség a 3 féle - Final, Ultra, Veyron - rom között?) de a lengyel oldalon a multiupload-on vannak a fájlok, ahonnan mindenképp először egy downloadert akar letölteni, amitől a NOD32-m sikítófrászt kap.

Nincs meg valakinek a Veyron NAND, SD és GPU patch fájlja? Köszi...
Megvan egy másik oldalon...

[ Szerkesztve ]

OnePlus 6 | Pebble Time

(#20600) ABal

ABal
(őstag)

Valahogy meg is feledkeztem róla: a Wave betöltötte a negyedik évét. :U

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!" Mi 9T Pro, MiUI 11

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.