Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Attelah válasza laden (#19950) üzenetére


Attelah
tag

Még ezt nem értem:
"After you have flashed both files, you have to connect. your phone with your PC running bada.
Copy extracted ROM (“clockworkmod” folder) and zImage to your SD card."

Miután MultiLoaderrel felraktam a boot és fota fileokat, csatlakoztassam a géphez a telefont úgy hogy fut a bada.
Flasheléskor is a géphez van kötve a telefon. Flash után akkor le kéne húzni USB-ről, bekapcsolni a telefont és úgy visszadugni USB-re? Aztán másolás az SD-re, majd ez után ismét le lehet húzni a telefont és úgy menni Recovery módba?

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19952) laden válasza Attelah (#19951) üzenetére


laden
tag

Jelentősége szerintem nincs hogy lehúzod e vagy sem. max a végén a recovery-nél.

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#19953) Attelah válasza laden (#19952) üzenetére


Attelah
tag

Akkor Recovery alatt ne legyen USB-re dugva a teló?

Illetve még azt kérdezném hogy ha NAND módon rakom fel később azért még lehet MultiLoader-rel Badát visszatenni ugye?

[ Szerkesztve ]

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19954) laden válasza Attelah (#19953) üzenetére


laden
tag

Igen. És igen utána visza lehet tenni a badát. A download mód megmarad.

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#19955) Attelah válasza laden (#19954) üzenetére


Attelah
tag

Jó, most olyan van hogy Boot és fota lecserélve. újraindult és a piros wave felirat felett fájl nem található felirat van. Még fota lecserélés előtt keltett volna rátenni az SD-re a fájlokat pedig a Zendrokat honlapja fota után írja. De így nem is látja a gép a telefont.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19956) Attelah válasza Attelah (#19955) üzenetére


Attelah
tag

Akkor most rakok rá egy badát majd kezdem előlről, de úgy hogy már rajta lesz az SD-n a rom

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19957) laden válasza Attelah (#19955) üzenetére


laden
tag

miután megformázta a nad részét utána fel kell az SD kártyára másolni a zImage file-t. Azt nem találja. Azt CWM alól is lehet

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#19958) Attelah válasza laden (#19957) üzenetére


Attelah
tag

Mi az a CWM mód? :F
Meg hát nem tudom hogy formázott vagy nem formázott. Csak a Boot-ot cseréltem le illetve a fotát raktam fel, majd újraindult és akkor írta ki hogy File not found. Alatta nagy betűkkel hogy Wave.

[ Szerkesztve ]

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19959) laden válasza Attelah (#19958) üzenetére


laden
tag

Ha csak azt cserélted le akkor a badát el tudod indítani a call+endcall billentyűkkel.
CWM= Clockworkmod Recovery

[ Szerkesztve ]

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#19960) Attelah válasza laden (#19959) üzenetére


Attelah
tag

Ezt nem tudtam.
Közben már feltettem egy turko cfw-t. Most újra van telefonom. Így hagyom mára. Kicsit megijedtem mikor nem csinált semmit a teló.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, igazán kedves tőled hogy vasárnap este még itt vagy. Mára én befejeztem, holnap meló. Holnap este már ezek tudatában újra nekivágok az andorid barkácsolásnak.
Még egyszer köszönöm szépen. Jó éjszakát!

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19961) RetepNyaraB válasza Attelah (#19960) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kártyára a zlmage meg a cwm mappa először is.
Telóra a nand fota és mehet a telepítés, persze leírást követve. Én nem szarakodnék a kártyára telepítéssel, formázással stb., ha a telefonra is lehet. Ha nem tetszik a robot, akkor átlag 216 sec a Turko visszamultizása.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19962) Attelah válasza RetepNyaraB (#19961) üzenetére


Attelah
tag

Igen, Nand-ot fogok felteni.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19963) 800.henrik válasza 800.henrik (#19947) üzenetére


800.henrik
senior tag

:F

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19964) Attelah válasza 800.henrik (#19947) üzenetére


Attelah
tag

Hogy a legjobb e azt nem tudom, de a legújabb Zendrokat féle Kernel és ROM 2014 màrciusàban jelent meg. A Zendrokat blogon fent van.
Én azt fogom feltenni.

[ Szerkesztve ]

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19965) IX0S


IX0S
csendes tag

Badadroid alatt működnek a fizikai gombok?
A Badának van pár funkciója, ami miatt inkább tennék fel egy alapdroidot...
Ha csak telefonálásra használom főként, akkor ajánlatosabb lenne valami régebbi droid verzió, vagy legyen inkább 4.4?

(#19966) leslieke válasza IX0S (#19965) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telefonálásra mi nem jó a badában? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19967) David3 válasza IX0S (#19965) üzenetére


David3
őstag

Ha csak telefonálásra kell, akkor szerintem hagyd fent a badát (1.2 vagy 2.0, igazából mindegy), már csak két dolog miatt is: bada alatt nagyobb üzemidőd lesz és stabilabb is (fura ilyet mondani a badára...).

(#19968) leslieke válasza David3 (#19967) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem fura, ez az igazság! :DDD :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19969) sphe válasza RetepNyaraB (#19940) üzenetére


sphe
senior tag

Egyetértek. A hétvégén csak nem bírtam magammal és felraktam egy turko cfw -t és egy androidot. Most hogy màr tudom hogy a hangerő fel plusz power gomb jelenti a bekapcsolàst recovery módba és a flashelés gyakorlatilag user szempontból màsolás, csak multiloaderrel, egész otthonos a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#19970) sphe


sphe
senior tag

Viszont androidnak nam nagyon làtom létjogosultsàgàt. Néha még hívàsnál is lassú, nem lehet alap dolgokat beàllítani pl hogy a simre mentse az sms-eket hogy mindkét rendszer làssa és nekem a cyanogen 11es android borzasztó lassú, az amdrokat meg végképp. Vagy hosszabb hasznàlat utàn stabilizàlja magàt az android rendszer és lesz ez gyorsabb? A bada böngésző és felület ezzel az új rommal nagyon jó, és a kamera is javult.

(#19971) Attelah


Attelah
tag

Feltettem én is az Androidot. Zendrokat féle márciusi ROM 2.3 és Kernel 4.5.
Először is, nem lehet kikapcsolni a telefont. A képernyőzár gomb hosszú megnyomása után a Kikapcsolást választva újraindul.
A böngésző nagyon lassú. Wifin a router mellett ülve kellet kb 30-45 sec mire bejött a google.com.

Valaki tudja hogy lehet a Dynamic Fsyinc-et bekapcsolni? 7-szer hiába tapiztam a Bulit számon, semmit nem csinált.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19972) David3 válasza sphe (#19970) üzenetére


David3
őstag

Én még továbbra is tartom magam ahhoz, hogy aki Android-ot akar, az vegyen Android-os eszközt. Szerintem kár erőltetni ezt a badadroid meg androbada dolgot, bár kezdetben kétség kívül kecsegtető volt.

(#19973) consono válasza David3 (#19972) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos igazad van, eljárt a hardver felett az idő, kevés a RAM, ez a legnagyobb baj....

"In God we trust. All others must bring data"

(#19974) David3 válasza consono (#19973) üzenetére


David3
őstag

Pedig nekem még mindig megvan a készülék, és egyre valószínűbb, hogy pót-telefonként fog teljesíteni a közeljövőben.

(#19975) sphe


sphe
senior tag

Akkor jól látom a helyzetet. Szerencsére tetszés alapján vettem meg (ajándékba kaptam) még 3 éve a wave-et és most ezzel az új moddolt badával egy álom. ♡

Végre van böngészőm, gyors, jobb a kamera mint bada 1-el, fizikai gomb nélkül kattintgathagok, felmennek rá wave 3as progik is és szebb a felület is. Csak arra nem jöttem még rá, hogyan kell alapértelmezettként a bejövő smseket simre mentenie és kilistàznia.

Ami miatt érdekes lehet az android az egy pár alkalmazás néha, extra dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#19976) leslieke válasza David3 (#19972) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1! :K :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19977) sphe


sphe
senior tag

Egyvalamit hiányolok csak a turko badából amire lehet hogy tudjátok is a megoldást. Ez a multitaskingra váltás! Ha benne vagyok mondjuk az internetböngészőben, hogyan lehet mellette megnyitni a jegyzeteket anélkúl, hogy a feladatkezelőben bezàrnám a megnyitott lapokat? Korábban erre megvolt a feladatkezelőben a kezdőképernyő ikon. A másik talány ami androidra és badára is szól hogy segítség, hogyan tudom beállítani az smsek automatikus simre mentését?

[ Szerkesztve ]

(#19978) 800.henrik válasza Attelah (#19971) üzenetére


800.henrik
senior tag

SetCPUban állítsd a CPU-t 1400Mhz-re

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19979) RetepNyaraB válasza Attelah (#19971) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rendszer beállítások alján a teljesítmény fülön kell keresgélni, ott az összes ajánlott tweak.

Ha használjátok a GPlayt, akkor fokozottan érvényes, hogy hagyni kell a telót beállítani magát. Kis ram, egy mag; szinkronizálás közben nem nagyon fog reagálni, viszont megjegyzi mit nyomogattál dühödben és végre is hajtja majd szépen sorban, Te pedig megbolondulsz :D

Ha végre minden szart beállított magán (és te is az összes tweaket, restart-tal együtt, többször is), akkor teljesen használható sebessége lesz, nem kamu. Persze néha beakad, mint minden droid és ha közben piszkálod, csak ront a helyzeten. Böngésző: mobil chrome 1 fos, Boat browsert kell használni. Az messze a legjobb, amit robotra írtak. De ott is első start sokáig tart, később flott lesz.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19980) Attelah válasza RetepNyaraB (#19979) üzenetére


Attelah
tag

A performance menüben a Governort állítottam át performancera. Màs lehetőség nincs.

A működésről: nem engedi beállítani a hívòszám küldést, sim vagy hálózati hibát ír ki. Nálatok ez működik?
A mobil adatforgalom nem működött eddig egész nap. Most megy. Operàval egész jó.

Most viszont a kamera nem működik, tegnap este ment az előlapi is.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19981) RetepNyaraB válasza Attelah (#19980) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Performance menü, jobb felső csücsökben átállítani a legördülő menüben "switch to tabbed" Ekkor előjön az összes lehetőség, lapozgatni lehet közöttük. A performance governor csak szarrá szívja az akksit, nincs értelme. Interactive, vagy ondemand (utóbbi kicsit kímélőbb, lassabban állítja a proci sebességet). Procit 1400-ra érdemes, bár amúgy használja a statisztika szerint.
A tárhelynél kell legörgetni és közepesre állítani a memóriakezelést, boot beállítás kockát beikszelni. Illetve a spec beállítások alatt lehet a dinamikus fsync-et aktiválni, boot kockával együtt.
Számküldéssel lehetnek gondok valóban. Örülj, ha a hálózatot nem dobálja. Az Opera se jó semmire. Boat Browser.
Kamera megy. Indítsd újra, valami összeakadhatott benne. Ez előfordul: nem gyári rom van fent ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19982) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ja és valaki anno kérdezte, hogy mia helyzet a viper4Androidal a wave-en.
Nincs rá szükség, mert a Znedrokatnak egy erősen továbbfejlesztett cián alapú audio modja van, igen jól szól és rengeteg mindent lehet benne piszkálni, akinek az lenne a heppje. Még a dac beállításait is lehet buzerálni, elvileg támogatja az otg usb audiot (de ezt nem tudtam kipróbálni, mert nincs madzagom hozzá)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19983) Attelah válasza RetepNyaraB (#19981) üzenetére


Attelah
tag

Megvan Köszi!
A tàrhelynél nem értem mit mondasz. Ott csak adatokat rudok nézni mi mennyi memóriát használ.
Illetve mi az a terminál emulátor?

[ Szerkesztve ]

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#19984) RetepNyaraB válasza Attelah (#19983) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

performance - memory settings - presets - medium
Németre volt állítva a teló ezért beszéltem félre, most átnyomtam neked angolra :P

valamint advanced settings - dyn.fsync

terminál emulátor az olyan, mint winen a parancssor. Linux parancsokat tudsz vele adni a gépnek. Nem fontos, csak ha tudod használni. De akkor nem kérdeznéd ;]

szerk.: egy root böngésző progi jól jön, rendszerpiszkáláshoz. Különben nem tud az ember saját csengőhangokat, ilyesmit állítgatni. Részemről Root Explorer.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19985) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre,de most a kollégámnak adtam a Wavet csere telefonnak.
Azt szeretném kérdezni, hogy letölthető a Viber a Wave I-re?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#19986) leslieke válasza Killerlaca (#19985) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19987) Killerlaca válasza leslieke (#19986) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Ez tömör válasz köszi :K

És miért nincs rá azt lehet tudni? Valami Javasat olvastam az mi lehet?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#19988) leslieke válasza Killerlaca (#19987) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rá lehet erőltetni, de nincs értelme, mert az eredeti Wave 3-ra van, ami meg kizárólag szöveges üzenetküldésre jó. Azzal meg nem sokra megy a kolléga.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19989) Killerlaca válasza leslieke (#19988) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszi....
Hát akkor bizony nem sok változott azóta, hogy badat használtam...még mindig egy kalap ......
Nem tudom, hogy az Android-ot sikerült-e teljesen portolni rá mert akkor lehet megéri azzal használni....erről tudsz valamit esetleg próbáltad-e?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#19990) leslieke válasza Killerlaca (#19989) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt többen próbálkoznak a droiddal, de nincs tökéletes verzió.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19991) leslieke válasza Killerlaca (#19989) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kieg.: a bada meg azért nem változott, mert nem fejleszti a Samsung.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19992) RetepNyaraB válasza Killerlaca (#19989) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem nagy meló, próbáld ki Neked megéri-e a vacakolás (mert az azért lesz vele :K ). Van olyan verzió, amelyen gyakorlatilag minden megy, de ugyanez a minden be is akadhat néha érthetetlen módon.

ZenDroKat-ot ajánlom és itt a fórumon találsz hivatkozást ltelepítéshez.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19993) leslieke válasza RetepNyaraB (#19992) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy olcsó driodos telefon is használhatóbb, mint ez a megoldás. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19994) RetepNyaraB válasza leslieke (#19993) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elképzelhető, de nem kapsz rajta 11-es cián alapú,4.4.2-es rootolt és mocskosul testre állítható romot. A lányom gyári xperia L-je rém idegesítő, pedig az nem is egészen alap már...

Valamit valamiért. Aki szeret barkácsolni annak úgysem kérdés, nőknek nem ajánlom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19995) leslieke válasza RetepNyaraB (#19994) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Barkácsolni azon is lehet, és legalább nincs probléma a hardver és a szoftver között. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19996) sphe válasza leslieke (#19990) üzenetére


sphe
senior tag

Épp tegnap raktam fel a zendrokat márc 14 -es (azt hiszem 4.4.3) verzióját NAND fota -val clock.zip-pel és up fix.zippel, valamint RetepNyaraB ajánlott beállításaival. Gyors a böngésző, telefonhívások tökéletesen mennek, "wifi exporerrel" a wifi is megy, mobilnet is megy, GYORS és gördülékeny. Külön köszönet wasp.cor -nak a nand ötletért, mert valóban telefonmemóriába telepítéssel gördülékenya rom, az sd lassított sokat rajta. Este még ezen-azon gondolkodott, be is léptem minden menübe, hogy "felfedezze önmagát", google apps-szintkronizáció stb kikapcsolása után álomszép a telefon. GPS-ről nem tudok mit mondani mert nem használom, de állítólag megy. Ha van bármi bug írok.

(#19997) sphe válasza leslieke (#19993) üzenetére


sphe
senior tag

Ez felkeltette az érdeklődésem. A fémház nem érdekes, de ilyen kijelzővel, karmerával, akkuidővel és hardvertudással kb ennyiért melyik telefon ajánlott?

(#19998) leslieke válasza sphe (#19997) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Passz, de ezt a 4 éves hardvert manapság nem nehéz überelni. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19999) RetepNyaraB válasza sphe (#19997) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A kb ennyiért az a 10k, amit kapsz egy vévért jó esetben? :C
Engedd meg, hogy sátáni kacajra fakadjak :DDD

szerk.: gps nekem gyanús, mező közepén ugyanúgy nem találta meg magát rendesen, mint annk idején a bada ;]

eszrk 2.: kíváncsi vagyok Neked eldobálja-e a mobilhálózatot. Nekünk volt ilyen gond asszonyén. Ha nem, akkor ideje végre seggbe rúgni a szolgáltatóm :W

leslieke@ mi 20? Annyit ér egy wave?? :Y

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20000) leslieke


leslieke
Jómunkásember

20000

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.