Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) leslieke válasza David3 (#20750) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat. Majd írj beszámolót a zsebben. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20752) David3 válasza leslieke (#20751) üzenetére


David3
őstag

Kicsit nagyobb mint az N4 (4,7->5,5), így pár óra használat után végülis nehéz eldönteni, hogy melyik jobb... : )

[ Szerkesztve ]

(#20753) leslieke válasza David3 (#20752) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép nagy ugrás. Ekkora kijelző mellett már nem is kellene tablet. Csak zsebben hordani nem lehet egyszerű.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20754) David3 válasza leslieke (#20753) üzenetére


David3
őstag

Le kell majd cserélnem a Nexus 7-et egy N9-re idővel... :D

(#20755) consono válasza David3 (#20750) üzenetére


consono
nagyúr

Visszafejlesztesz???? 4-ről a 3-ra??? ;] Gratula amúgy! Gondolom a N5 már nem lett volna előrelépés, de mi a baj a 6-tal?

"In God we trust. All others must bring data"

(#20756) gyulank


gyulank
addikt

Android: Tud valaki olyat, amin működik a wifi, és a telefon is, a kamera, mikrofon is, és lehet telepíteni, és másodlagosan bootol be?
Illetve van olyan, amit rajta lehet hagyni a töltőn? Mert ha Android bootol elsőnek, és behelyezem az akkut, és töltőre teszem, elkezd betölteni az Android, ha Bada bootol, akkor tölteni kezdi az akkut.
Valamiért nekem mindig hibát ír telepítéskor mind. Vagy már az elején, a narancssárga kiírja, hogy baja van, lehet, hogy hiányzik valami fájl, hiába teszek zImage-t mindenhova, ha kiválasztok olyat, amivel betölt, akkor vagy hibát ír ki a telepítésnél, hogy nem tud felülírni valamit, vagy azt írja ki, hogy kész, de újraindítás után az Android logó világít órákon át, gondolom, nem kéne hónapokig várnom, hogyha jó lenne, ezért erről is azt gondolom, hogy nem sikerült.

Bada: A Turko 10.1-hez van egy olyan, hogy Wave3 apps, ezt együtt a 10.1-el nem lehet felrakni, mert nem tölt be, csak lefagy betöltés közben, és újraindul, és ez végtelenségig megy. Ha enélkül rakom fel, és utólag cserélem az appokat, akkor ezek, pl. viber rettenetesen belassul.
Pár napja kipróbáltam, hogy felraktam a Turko 9-et a 10.1-ben lévő Wave3 appokkal, és minden gyors.
De néhány appot nem lehetett letölteni, a Viber pedig gyors, de hiába írom be a számom, azt írja, hogy The entered phone number does not appear to be valid. Please check the number and try again OK
Viber service is currently unavailable or being blocked. Please try again later.OK
És ez már egy hete így van, de igazából nem tudom, hogy ez amiatt van, hogy a Badán rossz, vagy tényleg rossz.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20757) ABal válasza gyulank (#20756) üzenetére


ABal
őstag

A kérdésedre nem tudom a választ, de lehet, hogy most már egyszerűen megszűnik a támogatás az egyéni programok mögött is.
Az enyém 2.0-án van, és azt tapasztalom, hogy szépen lassan fogynak a netet igénylő működő programok, pl. podcast, időjárás. Sőt, nekem leállt a navi is, holott elméletileg élethosszig tartó licencem van.
Ki tudja, mi miért történik? Az biztos, hogy öreg már a teló.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#20758) leslieke válasza ABal (#20757) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ideje váltani.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20759) ABal válasza leslieke (#20758) üzenetére


ABal
őstag

Coming soon :K

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#20760) leslieke válasza ABal (#20759) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van kiszemelt jelölt is?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20761) ABal válasza leslieke (#20760) üzenetére


ABal
őstag

Naná! Még nincs meg, de majd a zsebre kiposztolom.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#20762) Aryes válasza ABal (#20757) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt nyilván sejtheted, hogy az élethosszig tartó licensz nem a Te életed hosszát vette alapul, hanem a telefonodét. :DDD

(#20763) gyulank válasza Aryes (#20762) üzenetére


gyulank
addikt

Ha így lenne is csalás, mert a telefonja működik.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20764) leslieke válasza gyulank (#20763) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De a rendszer támogatottsága erősen korlátozott. A navigációs része pedig sose volt az.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20765) gyulank válasza leslieke (#20764) üzenetére


gyulank
addikt

Ja a GPS se működik már. Az épp olyan amit nem próbálgattam sűrűn, nem tudom, melyikbe volt jó.
Habár valamelyiken, amin volt Google maps, legalább a wifiről egyből belőtte itthon hogy hol vagyok, bár lehet, hogy ez Androidon volt. Nem mintha máshol sokat érnék vele, de most az se működik, meg kint is lehet egy órán akkor se tudja hol van.
Amúgy az én dolgaimra semmilyen megoldás nincs, csak telefon csere?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20766) leslieke válasza gyulank (#20765) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Androidra nem tudok mit mondani, nem foglalkoztam vele sosem.
Badán a Viber emlékeim szerint sose volt tökéletes, most hogy már támogatottság sincs nem is csoda, hogy ha nem működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20767) leslieke válasza gyulank (#20765) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagyis Igen, de a legjobb megoldás a csere, ha többet akarsz kihozni a telefonból és a rendszerből.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20768) gyulank válasza leslieke (#20767) üzenetére


gyulank
addikt

De az nem opció. Én ebből akarok többet kihozni, mert jó a kijelzője, fém, és gomb is van rajta.
Én ha újat veszek jobbat akarok majd, ami ötvözi a jó kijelzőt, de ha megvakulok, akkor is fel tudok hívni valakit vele. Ez a huzigálós már többször lerakás lett felvétel helyett még úgy is, hogy láttam. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20769) Aryes válasza gyulank (#20768) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha ez az egyetlen dolog, ami a cserétől visszatart: ha androidos samsungot veszel, azon a fizikai home gombot be tudod állítani hívásfogadásra, gyári rommal legalábbis. Kikapcsoló gombbal pedig megszakíthatod a hívást. Az egyik dolog, ami miatt még mindig samsungot veszek. ;)

(#20770) gyulank válasza Aryes (#20769) üzenetére


gyulank
addikt

Az nem olyan. A billentyűssel érezni lehetett a gombokat, ha tudtam a számot, vagy amelyik szám hívja azt a számot, akkor ki tudtam tapogatni. Ebbe nem lehet, de azért a gombokkal hívni is lehet valakit, ha azt nem is lehet tudni, hogy kit, úgy látom, csak az utolsót, mert lépegetni se lehet a hangerő gombbal se. Vészhelyzetben sokra mennék egy biztosítós, vagy ügyfélszolgálatos számmal. :D És nem csak ezt mondtam, hanem felsoroltam pár dolgot. SAMOLED, fém. Meg keret sincs újra, de nincs is olyan, amit jobbnak tartok ilyen tekintetben, hogy fém, meg gombos. Hogy azért legalább valamilyen kombinációval lehessen hívni pár konkrét számot, de ha lesz ilyen, akkor majd az se lenne rossz, ha ugyanez wifis elérhetőségeknél is lenne, de nem hiszem, hogy ilyenek lesznek, most a kijelzőkön van a hangsúly.
Meg a hangparancson, de hát az ki tudja mit csinálna, ha működne, és beszélnék a jelenlétében. Véletlenül kimondanék egy parancsot az meg hívogat meg ki tudja mit kínlódna alvás helyett. Az érzékelhető gomb a tuti. Hangparancsokat diktálva amúgy is hülyén érezném magam, mint valami régi filmben a szobányi KOMPjúter villogva meg lezajszűrőzött szél kihangosított maradványhangjaival számol, majd válaszol.
Jó ez ilyet nem csinálna, de KITT előtt még tán nem nagyon lehetett velük folyékonyan beszélni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20771) duvi válasza gyulank (#20770) üzenetére


duvi
nagyúr

Esetleg Samsung Galaxy S5 Active mint alternatíva? Samsung, 3 fizikai gomb, SuperAMOLED panel, strapabíró...

(#20772) leslieke válasza duvi (#20771) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ennek még a kinézete sem rossz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20773) Aryes válasza gyulank (#20770) üzenetére


Aryes
nagyúr

Te amúgy egy zombi apokalipszisre készülsz? :DDD

(#20774) gelbelex válasza duvi (#20771) üzenetére


gelbelex
őstag

Nincs benne FM rádió. Nekem hiányozna...
Egy csúcsmodellbe igazán beleférhetett volna.

(#20775) gyulank válasza Aryes (#20773) üzenetére


gyulank
addikt

Hámmermé? Azoktól még látnám kit hívok, nem értem. Olyan nehéz elképzelni olyat, hogy egyedül vagy, és nem látsz jól? Szembefújnak gázsprével/fejbevernek/véletlenül bevered a fejed/elesel//bekötik a szemed/agyvérzésed van/szemedbe ment valami/a szemednek van baja, és meg tudod fogni a telód, de csak a sima kijelzőt tapicskolhatod. Ebből nem lesz se család, se haver, se rendőrség, se mentő. Ha meg egy gomb van, ami az utolsót hívja az ha baj van, pont egy biztosító, vagy egyéb reklámozó száma, vagy egy afrikai szám, mert pl. pár napja az hívott. Belegondolsz milyen okos telód van, mondod, hogy ósit aztán meghalsz. De legalább a tetemed mellett találnak egy szép okostelefont. :D Azért legyen már erre is jó nem? Meg mi van, ha alapból vak vagy? Csak téged hívhatnak, és mindig rajtad kell legyen a headset, mert azon van felvevő gomb.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20776) leslieke válasza gyulank (#20775) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha meg egy gomb van, ami az utolsót hívja az ha baj van, pont egy biztosító, vagy egyéb reklámozó száma, vagy egy afrikai szám, mert pl. pár napja az hívott.

Szerintem azzal a gombbal az utoljára tárcsázott számot lehet hívni!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20777) gyulank válasza leslieke (#20776) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor az internet szolgáltatót hívnám, vagy egyéb ügyfélszolgálatot. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20778) leslieke válasza gyulank (#20777) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy látom, te egy igazán problémás eset vagy. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20779) gyulank válasza leslieke (#20778) üzenetére


gyulank
addikt

De ha sikerülne is pont olyat hívni, akire számíthatsz, nem veszi fel, és mást nem tudsz hívni. :D Legalább is szerintem nagyobb esély van arra, hogy nem sikerül, minthogy ha baj van, pont ő volt az utolsó tárcsázott, és pont felveszi, minthogy nem. Az mindegy, hogy azért nem veszi fel, mert bent van töltőn, vagy lemerült, vagy el lopták, vagy épp CS.Z.-val csal meg.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20780) Aryes válasza gyulank (#20775) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre az esetre én csinálnék egy oldalt a home screenen, ami csak barátok és családtagok gyorshívás gombjaival van tele. Csukott szemmel
- feloldom a kijelzőt (samsungoknál nem kell lakatot/pöcköt/apró bizbaszt keresgélni, bárhol elhúzhatod az ujjad, felold a kijelző)
- home gomb benyom
- egyet oldalra lapozok
- vakon bárhova nyúlok, egy kattintásra egy ismerős veszi fel a telefont.

Kicsit leragadtál a wave-nél, pedig az android elég rugalmas ilyen szempontból...
Végső esetben rootolás után pl a fizikai kamera gombra beprogramozol egy vészhívó programot. De ha mindenképp azt nézed, hogy hogyan nem lehet megoldani, akkor tényleg nem tudok mit javasolni. :)

(#20781) leslieke válasza Aryes (#20780) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ötletes megoldás, nekem tetszik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20782) gyulank válasza leslieke (#20781) üzenetére


gyulank
addikt

Ki tudja, hány életet ment vele. ;) De azért kijelzőnél mindig nagyobb esély van arra, hogy nem sikerül elhúzni, aztán ott már el lehet akadni, ha nem megy elsőre minden. Úgy leraktam többször a telefont, hogy láttam, és fel akartam venni, mert úgy érzékelte az ujjam, vagy ha akkukímélős állapotban van, elsötétül közben, és nem tudok róla, vagy belassul, lefagy, vagy lehet kap egy értesítést, kilép, vagy kiválasztódik ahogy húzgálnám. Jobb az, ha így is lehet, meg úgy is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20783) leslieke válasza gyulank (#20782) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Te az az ember vagy, aki mindenben megkeresi a problémát.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20784) gyulank válasza leslieke (#20783) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem ezeket a problémákat nem kellett keresnem, nem hiányoztak sosem, csak jöttek maguktól, és nem tetszettek. Miért az a baj, hogy olyan telefonokat tartok jobbnak, amik biztosabban, egyszerűbben használhatók ilyen helyzetekben is?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20785) Aryes válasza gyulank (#20784) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vegyél olyat és kész. Hol a probléma?

(#20786) Teaway válasza Aryes (#20785) üzenetére


Teaway
veterán

Korábban már írta, hogy nincs rá keret.

Nincs itthon csokid??

(#20787) gyulank válasza Aryes (#20785) üzenetére


gyulank
addikt

Meg azt is írtam, hogy nem is nagyon van, és nem is valószínű, hogy lesz, és ez nem tetszik. Amúgyse venni akarok, hanem ezzel akarok kezdeni valamit, erre írták, hogy inkább vegyek másikat.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20788) leslieke válasza gyulank (#20787) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A rendszer meglévő korlátain nehéz átlépni, bármennyire is szeretnél.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20789) gyulank válasza leslieke (#20788) üzenetére


gyulank
addikt

Te miről beszélsz? Ezeket a dolgokat bőven azután írtam, hogy azt mondtátok, vegyek másikat, és arra mondtam, hogy HA VENNÉK, AKKOR ebből meg abból a szempontból jobbat vennék, ha lenne olyan.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20790) Aryes válasza gyulank (#20789) üzenetére


Aryes
nagyúr

De legalább pörög a topik. :DDD

(#20791) leslieke válasza gyulank (#20789) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Izé, én már az elején is a cserét javasoltam. Erről beszélek!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20792) gyulank válasza leslieke (#20791) üzenetére


gyulank
addikt

De az azóta sem megoldás arra, hogy ezzel mit csináljak, és azóta se cserélni akarom.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20793) consono válasza gyulank (#20792) üzenetére


consono
nagyúr

Ezzel meg nem nagyon tudsz már mit csinálni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#20794) gyulank válasza consono (#20793) üzenetére


gyulank
addikt

MáMéMáMit nem???

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20795) consono válasza gyulank (#20794) üzenetére


consono
nagyúr

Az eredeti kérdésedben felvetettek. Sajnos soha nem lesz teljesrn funkcionális droid, ami minden nyűg nélkül menni fog. Régi a vas, kevés a RAM, kihaltak a régi fejlesztők, akik még tényleg fejlesztettek.

Ezzel együtt is azt hiszem a Wave az egyik sikertörténet a közösségi Android portolásban: sikerült teljesen gyári segítség nélkül szinte teljesen kész droidot faragni rá. Kotábban kellett volna kezdeni a portolást...

"In God we trust. All others must bring data"

(#20796) gyulank válasza consono (#20795) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem a fő bajom az, hogy telepíteni se engedi a legtöbbet. Nem az a fő, hogy a mittudomén milyen játék fusson rajta, hanem a kamera, telefon, GPS, google map, skype, viber, whatsapp meg egy fényképező, amivel tudok automatikusan képeket csinálni max. felbontásba. Ilyesmik. De persze nem szeretném, véletlenül szétrobbantani se.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20797) RetepNyaraB válasza gyulank (#20796) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ehm sztem pont a jatekok kevesbe problemasak (felteve, hogy el tudja huzni öket a vas). Az alkalmazasok igen bonyolultak, sok hozzaferes kell nekik sokfele es egyszerre. Ezt nem sikerült megoldani igazan. Bar elvileg megy minden, gyakorlatilag meg egy bughalmaz az egesz. GPS sose lesz, mar a badan is volt akinek ment, de inkabb nem :DDD
Tigrouzen böszen tolja a zendrokat frissiteseket maig, minden nap akar többször is (fb-n külön oldala van), de az alap gondokon nem sikerül atlepni.
A sikertörtenet vitathatatlan, de lezarult :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20798) gyulank válasza RetepNyaraB (#20797) üzenetére


gyulank
addikt

GPS nekem Badán sincs. :D Sőt én ide se tudok vele belépni se operával, se a beépített böngészővel. Közli velem, hogy megváltozott a belépés módja, már ne e-mail címet írjak be, hanem e-mail címet! Kb. csak telefonálni tudok, úgyhogy ha csak a GPS nem menne, az is jobb lenne mint a Bada, mert azon legalább működött a hálózati helymeghatározás, ezen még az se.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20799) gelbelex válasza gyulank (#20798) üzenetére


gelbelex
őstag

Ezért maradt nálam a Wave II-n a bada, mert azzal nem csak telefonálni tudok, hanem navigálni (BeOnRoad) is, meg videót nézni, rádiót/zenét hallgatni, fotózni néha, néhanapján mobiloldalakat nézegetni az Operán. Két éve betonstabilan.

Igaz, mostanában néha nem csörög, csak rezeg, újra kéne húznom a rendszert. De ez két év után nem nagy nehézség.

Igaz is, tudja valaki, hogy az aktuális Kies (2.6.3.15013_18) megfelelően kezeli-e a Wave-ket?

Más: nagy meglepetésemre még van itthoni bolt, ahol lehet még kapni Wave és Wave II tartozékokat. Rendeltem is egy ilyen tokot.

(#20800) gyulank válasza gelbelex (#20799) üzenetére


gyulank
addikt

Ezért? Nekem csak Bada van a telefonon és semmit se tudok csinálni. Ja de néha TurboFly, ha épp nem lép ki a kiválasztott pályáról.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.