Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) zekk007


zekk007
aktív tag

Kérek valakit S.O.S -ben hogy küldjön nekem 1 gyári 2.0-ás firmware-t mert sehól nem találok hozzá!!! :W :W :W

(#20102) zekk007


zekk007
aktív tag

valaki aki ért kérem segítsen mert sehogysem akar működni a telefonom... elötte nand zedrokat 4.3.2 volt rajta amit odaadtam egy barátomnak de pár nap múlva avval hívott hogy elment a térereje és visszavettem gondoltam hogy ujrarakom a droidot akkor jó lesz de semmi változás... gondoltam visszarakom a gyár 2.0 de ezzel sem megy se a hálózat se a wifi.... mi lehet a probléma?

(#20103) RetepNyaraB válasza sphe (#20098) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem szól jobban a bada a zendrokatnál... főleg, ha valami miatt piszkálni kell a hangzást (amely lehetőség bada alatt igencsak behatárolt). De rosszabbul sem igazán, ez igaz.

Az alarmfixre van a turko oldalán valahol lejjebb egy kis zip. Ezt telepíted multiloaderrel az ismert módon (differences only) és megy pompásan :K

(#20102) zekk007@ multival nyomtad vissza a badát, rendesen (full install, minden fájl stb)? kártyát formáztad előtte biztonság kedvéért? Sztem fuss neki még egyszer. Ha a hardver nem sérült, akkor mennie kell, nincs mese. Egyéb esetben más kártya, másik wifi és ha akkor sem, úgy rossz hírt kell közölnöm :(
Nejem wave-jén csak a hangerő gomb szart be három év után, de bármi más is elszállhat.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20104) zekk007 válasza RetepNyaraB (#20103) üzenetére


zekk007
aktív tag

igen multival és full -al már 5x is nyomtam és semmi változás eddig semmi baja nem volt.... Valamit tuti hogy az zendroket zavart be szerintem mert olyan mintha pont a hálózati rész nem menne azaz wifi,gsm..... Gari sincs már rá teljessen kivagyok most vettem 10 ezerért ... :W :W :W

(#20105) morzsa


morzsa
aktív tag

Feltettem a V2.3-as Zendrokatot. Órajel 1400Mhz. Néha nagyon lassan reagál a telefon, néha nagyon-nagyon lassan.
Mi lehet az oka, kevés az 1 mag, vagy kevés a memória. Azt írja, hogy az elérhető belső memória 1,38Gb, de ennyi sosem volt a Wave-ben. 14,82Gb a külső. C10.
Elrontottam valamit, vagy ez normális? Mindenki azt írja, milyen gyors bla-bla... Nekem meg néha nem is reagál, és ráadásul a telefonálás közben erősen visszhangzik a vonal oda-vissza. Furcsa, badánál sosem volt telefonálási probléma. Mégis csak az a legfontosabb funkció.
Ha működik ez a rendszer, akkor veszek egy új aksit, ha nem, akkor vissza a Badát. Az "betonstabil" volt, csak éppen az egyetlen elérhető s***s Chatont senki nem használja :(
Várom az ötleteket:)
Köszönöm

https://linktr.ee/wbteam21

(#20106) RetepNyaraB válasza morzsa (#20105) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Békén kell hagyni akár reggelig, hadd szedje össze magát. Utána jó lesz, kivéve, ha épp beakadhatnékja van és össze-vissza nyomogatod, mert nem veszed észre...

Illetve a gappsra bejelentkezni csak akkor, ha már minden egyebet feltettél, szinkronizáltál és elégedett vagy. Én csak az appokat szinkronizáltatnám vele gapps-ból, a leveleket pedig egyáltalán nem (eszi az akksit. Kézzel is le lehet hívni ).

A hívás minőséget lehet piszkálni a drawerben az advanced settings menüpont alatt. Annyi szart lehet állítani, hogy bele se fogtam.

(#20104) zekk007

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20107) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#20106) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

wazze nem írta bele a szerkesztést :W

naszóval ha nand volt a droid, az nem nagyon kavarhatott be, hiszen a bada komplett újraírja a belsőt és fordítva :F
Ettől függetlenül sajna nincs ötletem :(

Másik bada? Turko 10.1 pl... főleg a boot és fota fájlokra gondolva, de amúgy is...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20108) zekk007 válasza RetepNyaraB (#20107) üzenetére


zekk007
aktív tag

próbáltam már minden fajta romot de semmi változás.... gondolom a szervízelése meg horror... :W

(#20109) #82471168 válasza zekk007 (#20108) üzenetére


#82471168
törölt tag

Dobd ki az erkélyről,az lehet hogy megoldja a problémádat :DDD

(#20110) zekk007 válasza #82471168 (#20109) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszi... :C Azt azért nem szeretném... Most mit tudok kezdeni vele , Valami spéci szervízkód vagy mittudom én... Vagy vigyem JTAG-elni?

(#20111) sphe válasza Assimilator (#20099) üzenetére


sphe
senior tag

Elnézést én kérek ha hiányos ebben a tudásom. :D
Úgy tudtam/olvastam, hogy a badában droid alatt kevés a ram, ez a legnagyobb korlátja a hardvernek a droid és a droidon futó programok futtatásához. Ergo minél több szabad ram -> hosszabb akkuélettartam, gördülékenyebb rendszer.

A bada zenelejátszója gyári fülessel nekem jobban szól. Nem basszuskiemelős magaskiemelős parasztvakításokra gondolok, hanem alapbeállításoknál történő összehasonlításra. Más mp3 kodeket használhat, mert az alacsony (pl. 128kbps) bitsűrűségű zenék természetesebben, dinamikusabban szólnak, amit az a droidos equalizer számomra nem pótol. Hozzá kell tegyem kissé audiofil vagyok. :D

(#20112) sphe válasza morzsa (#20105) üzenetére


sphe
senior tag

Én már sokadik zendrokatot és cyanogenmodot próbálom és vagy abszolút nagy az akku igénye, vagy itt-ott picit akadós a rendszer, a fsync és egyéb beállíások alkalmazásával is.

Szerk: hozzáteszem 2-3 napnál tovább egy droid sem volt fent maradandóan. Lehet, hogy a türelmemmel van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#20113) RetepNyaraB válasza sphe (#20111) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

128-as mp3-nak tökmindegy min szól :U
Ugyanez igaz a gyári fülesre is :U
De no offense :R

A slim robotokat alapvetően rákényszerítették már a kicsi ramra; nyilván ahogy sikerült. Ez azt jelenti elfutnak ennyin is. Ha a rendes telefonomról mindent kilövök akkor is több ramot eszik. Ez csak optimalizáció kérdése.

(#20110) zekk007@ sajna várnod kell, míg valaki okosabb erre jár... sim kártya nélkül se megy wifire?
Nem látja a hálózatot, vagy nem hajlandó csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20114) sphe válasza RetepNyaraB (#20113) üzenetére


sphe
senior tag

Én is jobban szeretem a flac-ot, de van ami csak ebben van meg. :) Am erdekes, hogy ahogy a bitráta nő, a különbség kevesebb. A gyári fülest a feleségem sem szerette, szerinem csak jól kell fülbe helyezni, pedig az enyém már kimosva is volt. :D Attól a hangkép még nem lesz lineáris persze, de jóval többet ad mint egy akár egy sokezres dizájn-fejhallgató. :) (tapasztalat)

Update: most végre találtam egy olyan dual bootos verziót, amiben bár nem olyan sok a ram :D mégis gördülékeny minden és az akksival is kíméletes. (Ráraktam egy Galaxy Ultrakat patch-et.)

[ Szerkesztve ]

(#20115) leslieke válasza #82471168 (#20109) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez jó! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20116) Aryes válasza sphe (#20111) üzenetére


Aryes
nagyúr

Elég szürreális a "128kbps mp3"-at és az "audiofil"-t egy hozzászólásban olvasni. :DDD

Mondjuk kíváncsi lennék, hogy amin jobban szól a 128kbps, az mit csinál máshogy a rendelkezésre álló információval, de gyanítom egy 10kHz-es magasvágó szűrővel a másikon is el tudod érni ugyanazt a hangzást. ;)

(#20117) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Fülhallgató téma: Nekem van egy sennheiser és egy jvc is. Érdekes módon az utóbbin szebben, teltebben szólnak a számok, jobban kijön a mély és a basszus.. :K Nem vagy audiofil. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20118) leslieke válasza leslieke (#20117) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem vagy audiofil=Nem vagyok audiofil.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20119) zekk007


zekk007
aktív tag

Na úgy néz ki megvan a ludas szétszedtem és az alján van 1 cserélhető,lepattintható rész nevezetessen az Antenna modul amin kisebb égésnyomok vannak ill a fémszalag ami végigfut rajta van 2 helyen is megolvadva... Rendeltem is 700ft ért hozzá remélem csak ez lesz a baja mert végülis ez az Antenna felelős a hálózati vételért ill a wifiért is s ez a két dolog ami nem megy... Azért meg már csak imátkozhatok hogy nem ment el valami az alaplapon is.... Kár hogy nincs próbára egy s 8500 csak bepróbálási szinten... :(

(#20120) Aryes válasza leslieke (#20118) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez jó, ha tudod magadról, vannak ugyanis olyan, magukat audiofilnek nevező felhasználók, akik a fülhallgató jóságát a minél erősebb basszusban határozzák meg. :DDD

(#20121) zekk007 válasza sphe (#20114) üzenetére


zekk007
aktív tag

Szia leírnád mi annak a dual bootos romnak a neve ami neked bevált?

(#20122) gelbelex válasza RetepNyaraB (#20103) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem szól jobban a bada a zendrokatnál .... De rosszabbul sem igazán, ez igaz.

Ha nem is rosszabb, akkor nincs miért feltennem a zendrokatot.
(A voodoo-s GSI jobban szól kicsivel a Sansa Clip-nél, ami kicsivel jobb a Wave II-mnél.)

Milyen fülessel/fejessel hasonlítottad össze?

(#20123) morzsa válasza RetepNyaraB (#20107) üzenetére


morzsa
aktív tag

Köszönöm.
Nandos a rom, nincs már bada a telefonon. A nehezen éledést egészen jól orvosolta, hogy kilőttem az automatikus alvás funkciót, csak manuálisan lehet lelőni.
Emailek most nincsenek, a régi céges még el ugyan, de nincs forgalom, a gmailt pedig nem engedem rá, mert egy hétig szinkronizálná a sok szemetet. (Email fiók Karbantartás részemről level 0) Az advanced drawer-t nem piszkáltam, azóta kiderült, hogy teljesen egyéni szeszély a visszhang is - hol van, hol nincs.

Érdekes módon, mióta írtam, sokkal kezesebbnek tűnik. Tényleg jót tett a pihenő. Ez mi? Lelke van, vagy megy tovább az unzip/install egész éjjel?

Egy gondom maradt, hogy még a badáról szinkronizáltam a gmaillel a címjegyzékem, mégis elveszett néhány kapcsolat az űrben. Meg persze a töltés: power share-es usb-ről szépen tölt, de konnektorból van, hogy reggelre kevesebb a nafta, mint este. Hangsúlyozom, néha így, néha úgy.

Már kinéztem az utódot, de az még a bekalkulált áreséssel együtt is beletelik pár hónapba. Megjegyzem, ez a telefon elpusztíthatatlan. A Samu szervízben több, mint két éve mondták ki a halálos ítéletet a repedt előlapi üveg miatt (csere 40 ezer jó magyar pénz(!) amiből visszajárt volna öt ha akkor újszerű Wave-et veszek a szomszédban :))és még mindig megy! :)

https://linktr.ee/wbteam21

(#20124) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Az normális ha a telefon újraindítás után valamikor nem érzékeli a memóriakártyát? :DDD

(#20125) RetepNyaraB válasza gelbelex (#20122) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mivel a szűk keresztmetszet a fejes erősítő rész, azt pedig nem lehet befolyásolni - ezért írtam, hogy lényegében egyformán szól HA nem kell belepiszkalni a hangképbe. Van egy Klipsch agybadugósom, annak sajna emelni kell a basszusán picit (a satnya ízlésem miatt) és itt már kilóg a bada bele. Az AudioTechnica a900x-en semmit se kell állítani :D és érdekes módon hangosabb is, mint az agybadugó. Valami lehet a kis impedanciájú fülesek (<20 Ohm) nehéz hajthatóságában, de ez már nem a wave hibája.
Ja s mivel nand a robot, közvetlen nem tudom hasonlítani a hangzást :/

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20126) Aryes válasza RetepNyaraB (#20125) üzenetére


Aryes
nagyúr

(Minden erősítőt egy bizonyos impedanciára méreteznek, a mobilokat pl 32ohmra, nem véletlen, hogy gyengén szól 16ohmossal.)

(#20127) leslieke válasza #82471168 (#20124) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az bizony nem normális. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20128) #82471168 válasza leslieke (#20127) üzenetére


#82471168
törölt tag

Ez a telefon mennyi meglepetést tartalmaz még? :DDD

(#20129) leslieke válasza #82471168 (#20128) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sokat, ezért jó ez a telefon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20130) #82471168 válasza leslieke (#20129) üzenetére


#82471168
törölt tag

Valóban jó vétel volt. A Bada az meg egyszerűen fergeteges :DDD

(#20131) gelbelex válasza RetepNyaraB (#20125) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem piszkálom a hangképet a Wave II-n sem. :N

Így nincs okom a zendrokat-ot feltenni, maradok a badánál.
Megfelel nemokostelefonos igényeimnek. (Mert még nincsenek. :D )

Alapvetően azt akartam volna kikövetkeztetni, hogy a zendrokat azt a driver-t használja-e, amit a GS1 voodoo rom-ja (amivel az meglehetősen jól szól); ha a zendrokat nem szól jobban a badás Wave-nél, akkor azt tippelném, hogy nem. És talán a hardver (még)sem azonos.

A900x? Hm, az már nem rossz. Bár nekem a 32 ohmos DT880 hangja jobban tetszett a Wave II-vel (is, nem bánkódnék, ha életem végéig ezekkel kellene zenét hallgatnom), de ez már csak ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#20132) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hétvégén teszteltem a W3 gps képességét. Gyorsan talált jelet fenn a hegyen és jól mutatta a helyzetünket is. Kár, hogy a térkép nem ismeri a túra-útvonalakat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20133) #82471168 válasza leslieke (#20132) üzenetére


#82471168
törölt tag

Na,akkor valamire csak használható ez a telefon ;] :DDD

(#20134) sphe válasza Aryes (#20116) üzenetére


sphe
senior tag

+1 neked! Ezért volt ott a :D fej.
Lehet, hogy a mérési hibát az okozta, hogy időközben ki lett mosva a headset. :DDD

A turko 10-ben van valakinek ötlete hogyan kell felmennie az alarm fixnek? Telepítem a Turko-t. Telefon újraindul. Flash-elem ETC-ben (differences only) az alarm fix-et. Factory reset, ahogy az xda fórumon írják. A fix erre sem működik. De az anykey LCD on fix sem. Valamit rosszul csinálok és ti biztos okosabbak vagytok. Tipp, valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#20135) sphe


sphe
senior tag

Pár nappal ezelőtt feltettem a GalaxyKat patch-et az xda-developers fórumból. Sokkal akkukímélőbb és működött egyelőre minden, nálam jól működött és gördülékenyebben mint a zendrokat NAND verzió.

Ezek kiegészítők, amiket meglévő android rendszerekre kell felrakni. Útmutató a fórumtémákban.

Ezt próbáltam ki. Gördülékeny rendszer, jobb akkuidővel. Van hozzá Game Mód patch is, mellyel a komolyabb játékok is nagyon jól futnak. Meg lehet próbálni nem CyanogenMod 11-re is felpatchelni, de tapasztalataim szerint lehetnek ütközések, melyekkel együtt lehet élni. CM 11 az ajánlott, rá írták.

Ezt fogom nemsokára kipróbálni. A google apps úgy van rá optimalizálva, hogy ne lassítsa a telefont. Sokminden törölve van róla a jó sebesség és az akkuidő miatt.

Ez a furcsaság egy Xperia Theme- mel és appokkal dúsított rom mod, mely szintén tartalmaz game patch-et.

(#20136) leslieke válasza #82471168 (#20133) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20137) Assimilator válasza sphe (#20135) üzenetére


Assimilator
őstag

A sokkal akkukímélőbb mit jelent számszerűsítve?

(#20138) leslieke válasza Assimilator (#20137) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kikapcsolva lassabban merül. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20139) Assimilator válasza leslieke (#20138) üzenetére


Assimilator
őstag

Te állandóan gonoszkodsz. :DDD

A kérdésem komoly volt, ne szójjjábe'! :D

(#20140) laden válasza sphe (#20135) üzenetére


laden
tag

Ha igazán akkukímélőt és gördülékenyet akarsz akkor tedd fel a legújabbat.
Ezt: [link]
Nekem ez az eddigi legjobb rom.

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#20141) Assimilator válasza laden (#20140) üzenetére


Assimilator
őstag

Látom a szebbnél szebb ROMokat, de nekem mindegyikkel van egy problémám. Lövésem sincs egyikhez sem. Az a baj, hogy általában az első lépésnél megakadok. Valahogy én kimaradtam ebből az androidflashelős témából. Így a NAND, ROM meg van valami harmadik, szóval totál homály.
A Turko féle Badát fel tudtam rakni, ami nagy előrelépés volt a korábbi alap badához képest, de rengeteg Bada betegség megmaradt. Ezért szeretnék egy utolsó kísérletet tenni a Droiddal mielőtt új telefont vennék.
A szempontjaim középpontja, hogy működjön. Az alapfunkciókon kívül a kamera, a gördülékeny (nem gondolatgyors) működés, 2 nap akkuidő, s talán még ha a GPS menne az jó lenne. A játékok/procihúzás nem érdekel, a legdurvább amit felraknék az egy BKV menetrend app.
Bada nem kell, hogy megmaradjon. SD kártya nélkül menne.
Semmilyen csodát nem várok tőle, csak, hogy még működjön legalább néhány hónapig.
Ebben venném nagy örömmel valaki segítségét. Az is elég lenne ha megmutatná. Persze nem rabolnám senki idejét ingyen. (Bp-i vagyok)

Ha esetleg érdekelne valakit a dolog az legyen kedves megkeresni privátban.

Vagy adjatok valami nagyon szájbarágós linket, ahol azt is leírják mi a NAND stb. :)

(tudom régóta csak ebből él a topic, de az alapokkal is hadilábon állok)

(#20142) silmatauki válasza anrab (#18561) üzenetére


silmatauki
őstag

"szóval a micro sim-et beraktam a padfone-ba és hülye fejjel hogy meglegyen a keret, beraktam a wave-be. nagy hiba volt. valamiért szerettem volna használni a wave-t és be akartam rakni a sim kártyát de a keret nem jött ki hogy együtt visszarakjam a sim-mel. illetve kijött egy kis segítséggel. fogónak hívják! :D berágtam és kitéptem belőle. persze tönkre is vágtam."

Velem is tök ugyanez történt (Wave II) – tönkrevágta a microSIM-keret a gépet. Kösz az infót, felhívom a Samu szervizt. Szal ne használjatok vele (sem) keretet, csak és kizárólag normál SIM-et.

(#20143) #82471168 válasza leslieke (#20138) üzenetére


#82471168
törölt tag

Vagy vegye ki az aksit. ;] Úgy is nagyon lassan merül. :DDD :DDD :DDD

(#20144) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Nekem Wave 2 van (de az a topic nem nagyon él és írták, hogy itt jobb eséllyel lehet próbálkozni).
Kérdésem az lenne, hogy androidos alkalmazásokat lehet rá telepíteni (mert ma egy ismerősöm ilyesmit magyarázott nekem) vagy android os-t kell felrakni és azután?
Köszi a válaszokat!

Baggio

(#20145) leslieke válasza Baggio04 (#20144) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Android os-t kell felrakni és azután.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20146) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Valahogyan be lehet álltani hogy a telefon sorozat képet csináljon? Vagy ehhez kell valami program?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#20147) Aryes válasza #82471168 (#20146) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gyári videófelvevő ;]

(#20148) N_Akos


N_Akos
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet újratelepíteni a zendrokat-ot?

Pár infó a telefonomról:
Típus: Wave I
Op.rendszer:zendrokate_wave_kitkat 4.4.2

Az oka az újratelepítésnek az, hogy nem működik a kamera. A válaszokat előre is köszönöm!
(A rendszer amúgy kisebb-nagyobb belassulások mellett jól üzemel.)

(#20149) sphe válasza N_Akos (#20148) üzenetére


sphe
senior tag

Azzal a párossal nekem is volt gondom. Az ICZen a legújabb rakd fel. GYorsabb és jobb az akksival is.

(#20150) N_Akos válasza sphe (#20149) üzenetére


N_Akos
csendes tag

Közben újraformáltam a kártyám és minden elment...
Fogalmam sincs arról hogy mit csináljak. Ötletek?
(Igazából egy pontról pontra leírt,linkekkel teli metódusnak nagyon tudnék örülni! :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.