Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) leslieke válasza laden (#20250) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor már nem is lesz az.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20252) David3 válasza laden (#20250) üzenetére


David3
őstag

Jól tudod, Wave 3-ra valamiért nem lett kész az Android port, pedig elkezdték. Érdekes módon a módosított ROM-okban sem bővelkedünk Wave 3-ra.

(#20253) leslieke válasza David3 (#20252) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mert azokból már jóval kevesebb fogyhatott. Így senki nem vette a fáradtságot, hogy foglalkozzon a módosított romokkal vagy az android portolással.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20254) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Nagy hiba!

igazából nem is lenne gond a telefonnal,ha rendesen futtatná legalább a facebook-ot illetve a vibert!

utóbbinál nem nem ismeri fel a viber kontaktosokat így nem tudok senkinek sem írni,arra valakinek valami ötlet?

(#20255) leslieke válasza Kisfundy (#20254) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hol van névjegyzék? Sim vagy telefon?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20256) Kisfundy válasza leslieke (#20255) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

is-is már erre is gondoltam tehát bemásoltam!

(#20257) leslieke válasza Kisfundy (#20256) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor passz. Egyébként itt is sokan panaszkodnak, hogy nem megy rendesen: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20258) sphe válasza leslieke (#20253) üzenetére


sphe
senior tag

Ahogy olvastam nemzetközi fórumokon, jelenleg s8600 boot/fota fejlesztés alatt van, csak igen lassan megy. A probléma nem az eladási mennyiséggel van, hanem azzal, hogy android portoláskor lényegében sosem hagyható el a bada rom teljesen. A wave3 boot és driver részei - más hardvere és egyebek miatt - nagyon különböznek a korábbi wave -ekétől, és zártabb lett rendszer (sok "permission" miatt kemény dió). Ahogy olvastam alig marad boot alkalmával az első pillanatokban bár byte az android boot script futtatására és erre kell fejleszteni és próbálkozni sorra, hogy androidra is legyen "hely" a memóriában és el is induljon minden hardver elem bekapcsoláskor. Gyanítom hasonló fejlesztési korlátok és a rendszer zártsága miatt fulladt le a további Bada fejlesztés is, mert a Samsung emberei is a saját maguk (vagy kollégáik) által épített korlátokkal szemeztek.

Kisfundy: próbáld ki a Facebook.jar java alkalmazást! Nem mindentudó, viszont ha nem hiányzik a
"üzeneted érkezett, vagy valaki megjelölt egy ismerős ismerősének a képén ahol nem is voltál ott de lehettél volna" csipogás háttérben, hanem elég mikor felmész megnézni őket, és alap közösségi műveleteket elvégezni, a legjobb facebook alkalmazás jelenleg. Az androidos fagyó, akadozó, akkuzabáló, személyes adatokra vadászó, reklámokkal telepakolt, néha fotót feltölteni sem képes facebook alkalmazásokkal is van elég baj. Androidos felhasználóktól hallottam, hogy "Facebook csak böngészőből" és wave1 tulajként nagyon jó android rendszerrel is inkább a badát bootolom, vagy böngészőből nyitom meg, ha facebookolni akarok.

[ Szerkesztve ]

(#20259) sphe


sphe
senior tag

Próbáltam az ICZen finalt és az ICZen Veyront is, mindkettő gyorsabb és akkukímélőbb, mint amiket korábban próbáltam.
Bada dual boot módban SD kártyán próbáltam őket microSD Class 4 2GB kártyán. A korábbiakat NAND verzióban is próbáltam, mert akadoztak és zabálták az akkukat. Ez az ICZen SD kártyán úgy repül, hogy szinte sosncs lag, akadás, csak teszi a dolgát.
Egy biztos, ha használod a telefont, mivel android többet nyomogatod, merülni fog, lehet hogy egy feltöltéssel csak egy napot megy. Ha nem használod, akkor egy éjszaka alatt egy százalékot esik az akku töltöttség, ha nincs extra háttérben futó alkalmazás. (az apps-on belül a háttérben futó alkalmazásokat gyakran bezárom, facebook nincs, google apps, prediktív szövegbevitel letiltva)

Nekem a CPU governor spórolás végett max 400-ra van állítva most a Veyron romon és fut vele a Carmageddon, vagy az FL Studio különösebb lag nélkül. A magasabb cpu értéekeknél csak azt érzékelem, hogy jobban fogy az akku, gyorsulást nem érzékelek, mert azonnal elvégez 400-on is mindent a rendszer. Bár egy nagy doc fájl megnyitása alkalmával biztos előjöhet a magasabb processzor értékeknél különbség, azt vettem észre, hogy nem éri meg, csak jobban melegszik a telefon és merül az akkumulátor. Kisebb értékre állítva okosan és fürgén megy a rendszer. A Veyron rom nagyon jól lett optimalizálva, de nincs sajnos mobil internete, csak a 2G hálózatokat kezeli ismeretlen ok miatt, másoknál is hiba, wifije viszont működőképes és megy. A sima IcZen finalban van mobilnet, de nincs gyorsmenüje, vagy a telepítés nem sikerült igazán helyesen és nekem nem jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#20260) leslieke válasza sphe (#20258) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

No, erre azért kíváncsi leszek, lesz-e belőle valami.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20261) RetepNyaraB válasza sphe (#20259) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem lemerült a rohadek mert nem figyeltem es azota beakad boot-nal, barmit csinalok (ertelemszerüen wipe, ujrahuzas nem volt meg eddig). Tehat droidot csutkara merülni hagyni nem ajanlatos :W
Mind1, ugyse ezt hasznalom, csak bosszanto...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20262) gelbelex válasza sphe (#20259) üzenetére


gelbelex
őstag

Hm, talán adnék esélyt a Veyron-nak, Bada dual boot módban SD kártyáról. Van ilyen Wave II-re is?
Ha igen, tudnál segíteni, honnan töltsem, illetve hol van leírás (angol, német, magyar, mindegy) ?

(#20263) sphe válasza RetepNyaraB (#20261) üzenetére


sphe
senior tag

Tedd töltőre kikapcsolt állapotban akár boot közben is, egyszercsak elindul. Én is jártam így és sikerült.
Egy másik megoldás, hogy download módban akármikor rácsatlakoztathatod számítógépre a telót és tölti a telfont.
Harmadik megoldás a CWM mód, ekkor is tölti a telefont.
Csak ki kell venni az akksit és újra visszarakni.

(#20264) sphe válasza gelbelex (#20262) üzenetére


sphe
senior tag

Szerintem csak akkor csináld, ha lazán veszed, mert lehet, hogy elsőre nem megy a flash, írási hibát ír ki stb vagy háromszor is fel kellhet rakni mire jó lesz. Nekem egy teljes éjjel is kellett egyes androidokhoz.
Van wave II-re is, viszont BT és Wifi patch kell hozzá, amit nem töltöttem le és a zendrokat mostanra végleg bezárt. Google a barátod viszont, találhatsz egy csomó oldalt, ahol a re-upok fent vannak.
A net tele van angol útmutatókkal, a legújabbat itt találod, viszont a dual mód telepítésnél figyelj, hogy máshonnan töltött zImage kell SD partitionhoz és másikkal indul a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#20265) sphe válasza leslieke (#20260) üzenetére


sphe
senior tag

Ha nagyon bele akarod ásni magad, Itt és itt értesülhetsz a részletekről. Bár rebellos kilépett, azóta vannak már más androidos developerek..

(#20266) leslieke válasza sphe (#20265) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elég lesz csak a végeredmény, de vsz hamarabb lesz droidos telefonom, mint rendesen működő port wave3-ra. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20267) gelbelex válasza sphe (#20264) üzenetére


gelbelex
őstag

máshonnan töltött zImage kell SD partitionhoz és másikkal indul a rendszer

Ööö, honnan?
Itt miért nem írnak ilyesmit?

És a boot és a fota cseréje törli a meglévő badát a telefonon? Lesz mentés az egész előtt, csak mire számítsak.

[ Szerkesztve ]

(#20268) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Üdv, s8500at használ még valaki ? Érdemes ilyet venni ? 10ért venném .. :)

(#20269) consono válasza dltpwnz (#20268) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha jó állapotú, nem az alkalmazás kínálat a fontos neked, ellenben a fényképezés meg a videó az fontos, meg a hardveres híváskezelő gombok is, akkor esetleg. Amúgy meg már nem, eljárt felette az idő...

"In God we trust. All others must bring data"

(#20270) sphe válasza gelbelex (#20267) üzenetére


sphe
senior tag

Pont onnan ahonnan linkeled! :)
Mert hogy az a zImage más, mint egy Veyron romhoz való "gyári" kernel! Azzal amit linkeltél, tudsz SD romot telepíteni, viszont a szerző nem vette figyelembe, hogy Tigrouzen (az IcZen Veyron fejlesztője) már saját kernelt, sőt saját fota-kat/bootfileokat tett közzé a romjához. Keresd meg egyben a Veyron rom fájlokat. Ezzel a kernellel csak a telepítést végezd el, majd még mielőtt elindulna az android, akksi ki, aztán badán vagy SD olvasóval érdemes a zImage file-t lecserélni.
Mentést, mielőtt bármit is végeznél készíts telefonról, SD-ről.

dltpwnz: 10ezerért jobb telefont egyelőre nem találtam kijelző, kamera, menü és android portolhatóság/gördülékenyég terén, tehát alkalmi vétel is lehet. Ha valaki talál akár 30ezerért jobbat, engem érdekelne, sokszor feltettem a kérdést, még senki sem értesített.

[ Szerkesztve ]

(#20271) leslieke válasza dltpwnz (#20268) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyiért megéri.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20272) GBotond


GBotond
tag

Nem tudom, jó helyen kopogtatok-e ezzel, de kiindulópontnak jó lehet...;-)
Pár hete a t-s Wave kötelező kezdőképernyőjén (m.origo.hu) beragadtak a hírek, mindig ugyanazok maradnak a hírcímek, csak úgy lehet megnézni az új híreket, ha a további hírek között a kategóriákat megnyitom. A gyorsítótárat töröltem. Valami tipp?

(#20273) duvi válasza GBotond (#20272) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
"kötelező kezdőképernyőjén (m.origo.hu)" Nem tudod átállítani a böngésző beállításainál a kezdőoldalt? Ha nem, akkor használhatsz Operát is. Van natív és javas verziója is Wave-re.

(#20274) GBotond válasza duvi (#20273) üzenetére


GBotond
tag

Szia!

Be lehetne állítani mást is (őszintén szólva, erre nem gondoltam, mert eleve a böngésző az "origo" ikonnal indul, a beállításainál nem szerepel az m.origo.hu kezdőoldalként, hanem csak egy "http://" előtag volt megadva, de most kipróbáltam, át lehetett állítani másra), viszont én üres oldalt szeretnék alapjában véve, hogy ne szívjon adatot minden megnyitáskor.
Köszi:

GB

(#20275) duvi válasza GBotond (#20274) üzenetére


duvi
nagyúr

Állítsd be pl. a Google.hu-t kezdőoldalnak. Minimális adatforgalmat generál csak és gyorsan betöltődik.

(#20276) leslieke válasza GBotond (#20274) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne töltsd ki, akkor üres kezdőoldallal nyit a böngésző,

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20277) GBotond válasza duvi (#20275) üzenetére


GBotond
tag

Jó tipp, köszönöm.

(#20278) GBotond válasza leslieke (#20276) üzenetére


GBotond
tag

Köszi. Ha nem töltöm ki (kitörlöm), és úgy mentem, akkor az előzőleg beállított kezdőoldallal indul, "nem veszi be" az üres beállítást. Azt meg tudtam tenni, hogy beírtam kézzel: "about:blank", így mondjuk egy "DNS-hiba" üzenettel indul, de sebaj :).

(#20279) leslieke válasza GBotond (#20278) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

bada 1.2 vagy 2.0?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20280) GBotond válasza leslieke (#20279) üzenetére


GBotond
tag

1.2...

(#20281) leslieke válasza GBotond (#20280) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, ideje frissíteni. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20282) sphe


sphe
senior tag

Frissített újabb CM 4.4 android rom wave-re:
[link]

(#20283) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Videón a Samsung Z, az első Tizen mobil

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20284) leslieke


leslieke
Jómunkásember

De jó! Csatlakoztattam a telefont a Win 8.1-es géphez és kiírta, hogy Mit akarok tenni a Wave 3-ammal? Szépen felismerte. :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20285) anrab válasza sphe (#20282) üzenetére


anrab
addikt

köszi. :)

(#20286) Aryes válasza leslieke (#20284) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem mesélt még senki Neked arról, hogy a win98 óta mennyit fejlődött a windows? ;]

A tizenes telóról: nekem teljesen az az érzésem a videót nézve, hogy ez egy olyan android, ami végre pontosan azt és úgy teszi, amit és ahogy az androidnak mindig is kellett volna. Osztja vki? :DDD

(#20287) duvi válasza Aryes (#20286) üzenetére


duvi
nagyúr

De igen :K . Nekem is olyan érzésem volt, mintha egy droid launchert néznék. Ráadásul lassúnak (néhol akadozónak) tűnik a rendszer. Ezzel a hardverrel azért hasítania kéne ezerrel :U Bár lehet, hogy béta szoftver futott még a videón.

(#20288) Aryes válasza duvi (#20287) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hol láttál te akadást? :O Pont, hogy nem. Viszont néha nem érzékelte az érintést.
Viszont az egész felépítése, logikája valahogy nagyon "egyben van", mint a badánál, anno. Úgy érzem, hogy ezzel nagyot fognak robbantani.

(#20289) leslieke válasza Aryes (#20286) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD A Win 8.0 még nem írta ki, hogy W3-at dugtam rá a gépre. Amúgy meg: Linux forever! :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20290) duvi válasza Aryes (#20288) üzenetére


duvi
nagyúr

Kb. 0:55 és 1:10 közötti résznél, bizony gondolkodik és kicsit akadva reagál :K Az érintés érzékelés végig bizonytalan. De ahogy írtam, betudhatóak még a kezdeti szoftvernek ezek az apró hibák.

[ Szerkesztve ]

(#20291) Aryes válasza duvi (#20290) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arra utalsz, hogy a képszerkesztő lassú? Az én olvasatomban az csak egy program, nem az oprendszer... A task switcher, az értesítő sáv stb pont, hogy úgy reagált, ahogy várja az ember.
Hogy a touch van túl gyengére kalibrálva, vagy a fickó ujja túl száraz vagy bőrkeményedéses, az nem derül ki, de ez szimpla hardveres probléma.
Nekem meg attól durran el az agyam, hogy a jb-től kezdve olyan érzékeny a touch (ez lehet, hogy samsung specialitás), hogy ha vmit hosszan kell nyomni, pl szövegkijelölést, van, hogy 10x kell próbálkoznom, ha nem tapad az ujjam, és picit is elmozdul.

(#20292) TomWexX válasza leslieke (#20283) üzenetére


TomWexX
addikt

Most lehet ünneprontó leszek, de szvsz teljesen felesleges volt ezt az op.rendszert ennyi ideig fejleszteni samsungéknak. Semmi egyediség, zéró innováció. :F
A lelkendezőktől elnézést. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#20293) duvi válasza Aryes (#20291) üzenetére


duvi
nagyúr

"Arra utalsz, hogy a képszerkesztő lassú?" Igen. A gyári képszerkesztője képes beszaggatni egy 2,3 GHz-es négymagos Snapdragon procival + 2GB RAM-al a háta mögött. Egy 72 dpi-s saját képet editáltak (ráadásul nem izom műveletekkel), nem egy 300 dpi-s nyomdai képanyagról van szó. De ezen már nem veszünk össze :N . Lehet, hogy igazságtalan vagyok, vagy csak egyszerűen nem áll össze nekem ez a Tizen rendszer, így első ránézésre.

(#20294) Aryes válasza duvi (#20293) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most képzeld akkor, hogy ha ezzel prezentáltak, a többi milyen lassú lehet, amit nem mertek megmutatni. ;]
Azért én csak nagy reményeket fűzök hozzá.

TomWexX: egyediség? Hány gyártó ad ki telefont touchwiz felülettel (akárhogy is hívják most)? Szerintem pont úgy jó, ahogy kitalálták, mindenből összelopták a legjobbat. Pont, mint John Williams a filmzenéit, kb minden percről meg tudom mondani, melyik szerző melyik művéből lopott, mégis Oscar díjas, és egyik kedvenc zeneszerzőm. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20295) duvi válasza Aryes (#20294) üzenetére


duvi
nagyúr

"Pont, mint John Williams a filmzenéit, kb minden percről meg tudom mondani, melyik szerző melyik művéből lopott" :DDD :DDD :DDD

(#20296) TomWexX válasza Aryes (#20294) üzenetére


TomWexX
addikt

Akkor úgy mondom hogy egy az egyben android. Ezt így továbbra sem nevezném egyedinek. :U Ott van pl a Windows phone, az tudott újat mutatni.
A táccsviz'-t én annyira nem szeretem, annál van sokkal jobb UI is.

John Williams: :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#20297) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nagy a csend....

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20298) duvi válasza leslieke (#20297) üzenetére


duvi
nagyúr

Csodálod? Már csak a droiditás hoz egy kis életet ide :(

(#20299) gelbelex


gelbelex
őstag

Ontopik nemdroid kérdésem lenne :C (hátha van tapasztalat):

Mekkora bada 2.0-nál a "caller image" ideális (minimális?) mérete, hogy a főképernyőre kitéve ne legyen fekete kerete?
EIK! :R

(#20300) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Wave 1-en cserélt már valaki menü gombot? Ha igen, mennyiért?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.