Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20151) leslieke válasza N_Akos (#20150) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20152) Attelah válasza laden (#20140) üzenetére

Attelah
(tag)

Ennek a telepítése megegyezik a KitKat-ével?

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#20153) N_Akos válasza leslieke (#20151) üzenetére

N_Akos
(csendes tag)

Megpróbáltam, és ezt írja ki:

E:format_volume: make_ext4fs failed on /dev/block/mmcblk1p3 Error while formatting /system!

Megpróbáltam az advanced systemnél is, de a restore systemnél ugyan azt írja ki, amit az előbb leírtam.

Hozzátenném, hogy a telefonnál csak a recovery mód jön be(a droidos), így a multiloaderes részt meg sem tudom csinálni(főleg úgy hogy már droid van rajta, és közben bada szükséges hozzá).

Segítsééég! :D :D :W

(#20154) consono válasza N_Akos (#20153) üzenetére

consono
(addikt)

Nincs download Mode? Azt úgy hogy?

If she didn't respond to his needs, he knew the three places to touch that worked every time . . . Control, alt and delete.

(#20155) laden válasza N_Akos (#20153) üzenetére

laden
(tag)

Download mód az van. Ugyanaz mint bada alatt. Sőt a bada ezen része ki sincs gyilkolászva. Próbáld meg a recovery-t elindítani a vol up+power gombbal. és úgy format. Olyankor engedi

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#20156) N_Akos válasza consono (#20154) üzenetére

N_Akos
(csendes tag)

Úgy hogy már droid van rajta, nem bada. A recovery módot még elő tudom hozni, de a download módot már nem.(Legalább is még nem sikerült)

(#20157) N_Akos válasza laden (#20155) üzenetére

N_Akos
(csendes tag)

A recovery mód megvan. Onnan mi a teendő? A memóriakártyára fel van másolva a rom és a zImage, még is azt írja ki, amit fentebb írtam. [link] (Ezt a metódust használtam.)

(#20158) laden válasza N_Akos (#20157) üzenetére

laden
(tag)

Onnantól kezdve folytathatod a leírást. Minden ugyanúgy megy mint a leírtak

[ Szerkesztve ]

(#20159) N_Akos válasza laden (#20158) üzenetére

N_Akos
(csendes tag)

Még mindig ezt írja ki: E:format_volume: make_ext4fs failed on /dev/block/mmcblk1p3 Error while formatting /system!

Pontosan úgy csináltam ahogy itt [link] leírták.

(#20160) laden válasza N_Akos (#20159) üzenetére

laden
(tag)

próbálj egy full wipe-ot meg egy clean all to install a new rom-ot. Az kipucol mindent

(#20161) N_Akos válasza laden (#20160) üzenetére

N_Akos
(csendes tag)

Azt írja, hogy: E: Can't open /cache/recovery/log
E: Can't mount /cache/recovery/last_log( Ezt még legalább 2-3x)

Igazából azt figyeltem meg, hogy a mountolásnál, amikor rámegyek, hogy mount /storage/sdcard0 akkor igazából nem hoz be semmit, csak átváltozik unmount/storage/sdcard0-ra

Ez a rész/oldal nekem nem jön be: "Itt ki kell választani a kártya felének a méretét.(Ide fog települni az Android,és a szabad területet pedig belső memóriának fogja használni a telefon)"

(#20162) bazsikaj válasza N_Akos (#20161) üzenetére

bazsikaj
(senior tag)

Egyszerű a dolog. Rakd vissza a Badát. Hidd el nekem,nem lesz semmi gondod vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha döntened kell, az is döntés, ha úgy döntesz, hogy nem döntesz.

(#20163) laden válasza N_Akos (#20161) üzenetére

laden
(tag)

Az csak akkor van ha az sd kártyára akarod tenni. Próbálj egy olyat hogy unmount /system, utána indítsd újra a telót. Végül egy gormat /system. De a full wipe-al meg a másikkla mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#20164) N_Akos válasza bazsikaj (#20162) üzenetére

N_Akos
(csendes tag)

Ha tudnám, hogy kell ebből a szituációból visszarakni, megtettem volna. Sőt akkor már normálisan vissza is tudtam volna rakni a droidot... Csak nem nagyon értek ezekhez így nehéz 1-ről a 2-re jutni a segítségetek nélkül... :D

(#20165) bazsikaj válasza N_Akos (#20164) üzenetére

bazsikaj
(senior tag)

Ezt már másnak is tanácsoltam. Dobd le a 10-ről,attól biztos megjavul :DDD

(#20166) leslieke válasza bazsikaj (#20162) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Azt te csak hiszed. Vagyis csak szeretnéd hinni. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20167) laden válasza N_Akos (#20164) üzenetére

laden
(tag)

Download mód: hangerő fel+kamera+bekapcsoló

(#20168) N_Akos

N_Akos
(csendes tag)

Sikerült megtalálni a download mode-ot. Flasheltem a FOTA-t, mountoltam a kártyát, utána felmásoltam a rom-ot aztán elkezdtem a restore-t. Itt a korábban leírt hibakódot írta ki. Majd megpróbáltam az advanced restore from /storage/sdcard0-ot, ott mindegyik sikeresen felment kivéve a restore system-et. (A cachehez ugye bár nem szabad hozzányúlni.)

[ Szerkesztve ]

(#20169) laden válasza N_Akos (#20168) üzenetére

laden
(tag)

próbáltad a wipe/factory resetet? Meg a másikat? Azért nem megy fel

(#20170) N_Akos válasza laden (#20169) üzenetére

N_Akos
(csendes tag)

Többször is megcsináltam. Amikor elindítom a recovery módot, ezzel fogad a "kalap" alatt.

E: Can't mount /cache/recovery/command
E: Can't mount /cache/recovery/log
E: Can't open /cache/recovery/log
E: Can't mount /cache/recovery/last_log
E: Can't open /cache/recovery/last_log

Aztán ha elvégzem a wipe data/factory reset-et, akkor azt írja hogy: data wipe complete, a "kalap" alatt ismét ezek a parancsok jönnek elő:

E: Can't mount /cache/recovery/log
E: Can't open /cache/recovery/log
E: Can't mount /cache/recovery/last_log
E: Can't open /cache/recovery/last_log

[ Szerkesztve ]

(#20171) consono válasza N_Akos (#20170) üzenetére

consono
(addikt)

Kezd el nulláról! Flashelj vissza Bada-t, formázd az SD kártyát, stb...

If she didn't respond to his needs, he knew the three places to touch that worked every time . . . Control, alt and delete.

(#20172) sphe válasza N_Akos (#20168) üzenetére

sphe
(senior tag)

Természetesen unmountra-vált a dolog, mert mount-olás után a partíciót már csak leválasztani lehet. Ez olyan mint windows-ban eszköz csatlakoztatása után már csak eltávolítás lehetséges. :) A baj az, hogy elég angoltalanul tudnak ezek az egyébként eszes andrid fejlesztők.

Nekem is ugyanez volt a problémám amíg a megfelelő zImage- fájllal recovery módban nem partícionáltam az SD kártyámat (gépi partícionálást nem kedvelte). Ha érdekel írj rám.

(#20173) Attelah válasza laden (#20169) üzenetére

Attelah
(tag)

Szia!

Az ICS 4.0.4 alatt működik a hívószám küldés?

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#20174) laden válasza Attelah (#20173) üzenetére

laden
(tag)

Igen működik.

(#20175) lordvico válasza Attelah (#20173) üzenetére

lordvico
(csendes tag)

Én kipróbáltam zendrokat új romjait, és a hívószám kijelzés ezekkel sem működik nekem, network or sim card error továbbra is. T-s vagyok.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/hsz_45276-45276.html

(#20176) lordvico

lordvico
(csendes tag)

Sikerült megoldanom a saját szám küldését híváskor, megosztom itt, hátha más is találkozik a problémával.
Tehát T-mobil esetében tárcsázni kell a *111*516# kódot. Ideiglenes jelszóval is működik.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/hsz_45276-45276.html

(#20177) bazsikaj

bazsikaj
(senior tag)

Sziasztok.Hogyan lehet a telefonon az internetet megosztani?

(#20178) Motosz01 válasza lordvico (#20176) üzenetére

Motosz01
(tag)

Szia! A gondom az, hogy ha beírom ezt, *111*516# és tárcsázom, akkor egy fekete panelen megjelenik az, hogy USSD kód futtatása... Majd egy szintén fekete panelen fehérrel kiíródik, hogy "Üdvözöljük a Telekom USSD ügyfélszolgálatán! Továbblépés gomb. Kérjük a menüben számjegyekkel válaszoljon! Részletes tájékoztatás a www.telekom.hu-n!" Ezen szöveg, alatta van egy beviteli mező, ahová valamit be kell írni, de sajnos nem tudom, hogy mit :( És az alatt van még egy Mégse, és egy Küldés gomb.
A kérdésem az lenne, hogy innen mit írjak be, és hogyan lépjek tovább; mert ugye, ha a mégsét választom, akkor kilépek, ha a küldést, akkor meg azt írja ki, hogy "az USSD karakterek hossza 1 és 160 karakter között lehet", és kilép.

(#20179) leslieke válasza bazsikaj (#20177) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Beállítások - > Kapcsolatok - > Mobil AP

(#20180) lajos1968

lajos1968
(csendes tag)

A telefonom azt írja ki hogy " file not found :F

(#20181) leslieke válasza lajos1968 (#20180) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Hol írja? Melyik alkalmazás?

(#20182) feccmecc

feccmecc
(csendes tag)

Sziasztok!

Szeretném feltelepíteni ezt: http://zendrokat.com/2014/04/ultraiczen-rom/

jelenleg bada 2.0 van a telefonomon, ezert ha minden igaz kell BOOT és FOTA és multiloaderrel frissíteni: http://zendrokat.com/2013/12/how-to-install-zendrokat-on-your-wave-device/ download módban

aztán (ezt ollózom):
1 go to wipe data/factory reset and choose “Clean to install a new rom”
2. restore vyward rom
3. wipe data / factory
4. go to “Install Zip” / “Choose zip from/storage /sdcard0″ / and install GPU.zip
5. wipe your cache partition
6. restart

A droidot nem bada mellé szeretném telepíteni.

Sok olvasás után ezekre jutottam, sok az infó így hirtelen, ha valamit nem jól tudok javítsatok ki legyetek szívesek, nem szeretném elrontani a telefont. Elég sok féle rom van, nekem mindegy melyik csak viszonylag stabil legyen, gps nem kell, csak telefonálás, sms, wifi és néhány app főleg skype facebook...
üdv

(#20183) bazsikaj válasza leslieke (#20179) üzenetére

bazsikaj
(senior tag)

:R

(#20184) RetepNyaraB válasza feccmecc (#20182) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

valahogy igy. A wyvard, vagy vywern vagy milyen restore azt nem tudom micsoda... ja, hogy a rom telepites :B
Nekem harmadjara ment fel.
A wipe clean install jo mindenkepp; ha NAND verziot teszel fel, akkor a zen menüben (asszem) futtatni kell a badairto szkriptet elötte!!!
A gpu.zip feltetlenül kell, különben nem lesz kep.
Vegezetül sztem ez az ICZ se jobb, mint a kitkat; csak mashogy vacakszik, ha olyanja van. :P
Raadasul mivel eleg alaposan belepiszkalt Tigrouzen, ezert nem nagyon ajanlott a kinezet alakitgatas (pl. altalam nem kedvelt Holo launcher van fent, ratyi ikonokkal, de az egesz alaposan atszabva, karcsusitva) es igy a testre szabas elmeny nem az igazi (tehat semmilyen :D). Egy böngeszö csere azert nem art kiveve, ha szereted magad kinozni a mobil krómmal.

szerk: szkajphoz velemenyem szerint nagyon harmatos a wave, mar a fb is akad kisse...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20185) sphe

sphe
(senior tag)

Nekem az iczen van fent. Sokkal jobb még sd telepítéssel is mint bármilyen előtte volt ZendroKat nand és ahogy elnézem a kommenteket veyronról nem is cserélem le.

(#20186) sphe válasza RetepNyaraB (#20184) üzenetére

sphe
(senior tag)

Az gyári böngészőn sokat frissített Tigrouzen, sebességben gyorsabb mobilnettel mint a boat.Gazdaságos böngészéshez pedig ott az opera mini. Ennyi sokat számít rom és rom között a különbözőség

(#20187) leslieke válasza bazsikaj (#20183) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

:) Szívesen.

(#20188) SteveJobs

SteveJobs
(őstag)

Sziasztok !

Szeretném frissíteni a telefont a legfrissebb verzióra , de fogalmam sincs , hogy álljak ennek neki , illetve azt se tudom , hogy a legújabb verzió tartalmaz-e magyar-t. Valaki tudna valami információt adni arról , hogy hogyan tudnám megoldani ezt és választ tudna-e adni a kérdéseimre ?

Válaszotokat előre is köszönöm . :)

(#20189) feccmecc válasza RetepNyaraB (#20184) üzenetére

feccmecc
(csendes tag)

Elkezdtem a "zsiványságot", a multiloaderrel (kicsit szenvedtem mert nem volt annyi eszem hogy drivert kell feltenni a telefonhoz) lecseréltem a fájlokat boot és fota, felraktam a

ROM-ot: http://zendrokat.com/rom/ICZenVeyron.zip
és a
zimage -t http://www.multiupload.nl/XS8Q4Z3K3B
felmásoltam az SD kártyára.

Kicsit megkavart a sok olvasás, biztos nem nehéz, de most újabb leírásba botlottam: http://tecyard.blogspot.hu/2013/05/how-to-install-android-412-jelly-bean.html.
RetepNyaraB írtad hogy futtassam a "badaírtó scriptet", ez mit jelent?

(#20190) leslieke válasza SteveJobs (#20188) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Kies-sel tudod frissíteni. Azzal tuti a magyar megy fel.

(#20191) SteveJobs válasza leslieke (#20190) üzenetére

SteveJobs
(őstag)

Biztos jó megoldás a Kies? Mert már okozott galibát másik telefonnál!!! :(
Mondjuk azóta nem működik a telefonom!! (Advance)

(#20192) leslieke válasza SteveJobs (#20191) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Multiloaderrel is lehet, ha tudsz firmware-t szerezni.

(#20193) SteveJobs válasza leslieke (#20192) üzenetére

SteveJobs
(őstag)

most legújabb szoftver van rajta ahogy néztem . Nekem csak a magyar kellene a telefonra .

(#20194) leslieke válasza SteveJobs (#20193) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Azt a multiloaderrel rá tudod tenni.

(#20195) feccmecc válasza feccmecc (#20189) üzenetére

feccmecc
(csendes tag)

Sziasztok! Végül sikerült az android telepítése. Remélen nagy gondok nem lesznek vele, skype tényleg lassúcska, de gondolom a hardver is nagyban hozzájárul. Wifi, hívás appok mennek, ahhoz képest hogy a droidot nem erre tervezték szépen gördülékenyen megy a rendszer... az idő majd eldönti... :K :) :) :)
Köszi a helpet!!! :R

(#20196) SteveJobs válasza leslieke (#20194) üzenetére

SteveJobs
(őstag)

Esetleg egy linket kérhetek ahonnan le tudnám tölteni ezt illetve a magyart hozzá.
Köszönöm!

(#20197) leslieke válasza SteveJobs (#20196) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Na ebben nehéz lesz segíteni. 4 éves telefon. Már a Samsung se foglalkozik vele és az összes vadász oldal is bezárt.

(#20198) SteveJobs válasza leslieke (#20197) üzenetére

SteveJobs
(őstag)

leginkább a magyar kellene. Az is jó lenne nekem , ha megmondod mit keressek , mert nem ismerem ezt a telefont , hogy mi kellene rá pontosan .

[ Szerkesztve ]

(#20199) feccmecc

feccmecc
(csendes tag)

Kis élménybeszámoló:

1-2 óra nyomkodás után a telefont észrevehetően merül az akku, ill. a telefon is mintha jobban melegedne /igaz a badát soha nem nyomkodtam ennyit :) /.
- hívószámkijelzésre még nem jöttem rá, beállításokban a csengőhang és értesítéseknél van két szám: @-al kezdődik, mindkettőn van pipa azt nem értem hogy mi...?,
- skype-al megy a videóhívás is, na ez szép,
- facebook app ahogy korábban írtátok na hát kicsit lassú /1ghz 1 mag... :)/,
- mintha gördülépkenyebben menne a droid mint a bada, igaz vannak belassulások,
- "For best performance : Disable scroll cache under performance menu" - erre nem jöttem rá, hol kell előhozni, allítólag így jönne elő:
"Go to Settings -> About phone
Scroll to the bottom of the screen
Press the “Build number” section 7 times"
- az első hívásnál megijedtem, teszthívás majd bontani akartam azt, és a hívott telefon tovább csöng... végül rájöttem hogy érintésre lehet bontani a vonalat /na a hívás nem játék, előfizetéses vagyok, ja és androidom sohasem volt/,
remélem olyan nagy gondok nem lesznek azért...

(#20200) bazsikaj válasza feccmecc (#20199) üzenetére

bazsikaj
(senior tag)

Max kidobod a 10-ről. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.