Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) sphe válasza Rottweiler89 (#20500) üzenetére


sphe
senior tag

Annyit, hogy 100%-hoz közeli töltöttségnél érdemes leválasztani a töltőről, erre van program is ami csipog ha feltöltötted az akksit. Ha töltőn hagytam, sem volt gond mert levettem 100% után 97%-on.

Azóta rájöttem ez régebbi, XDA-s androidoknál volt gond, amikor 99%-ról mindig visszatöltötte 100%-ra a telefont, mostmár az újabbak (ICZen, Liondroid, NimaICS) intelligensek.

[ Szerkesztve ]

(#20502) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, bada sms-eseket át lehet rakni valahogy Samsungos androidra? A KIES a Wave backup-ból a naptárat, jegyzetet, névjegyeket rendesen feltöltötte az S3-ra, de az üzeneteket nem.

A Wave-en van sms export vmg file-ba, de az sem működik.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20503) duvi válasza Floyd80 (#20502) üzenetére


duvi
nagyúr

Több lépésben, a sim kártyával próbáld meg.

(#20504) leslieke válasza duvi (#20503) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezért volt nekem jó választás a WP, oda egy lépésben, egyszerre ment át több száz sms.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20505) duvi válasza leslieke (#20504) üzenetére


duvi
nagyúr

A Waven be lehetett állítani, hogy BT-on átküldje az összes smst is? Akkor droidra is működnie kell :K . Bár neked W3-ad volt, ami kicsit okosabb.
Floyd80 próbáld meg BT-on összehozni a két telót és azon átküldeni!

[ Szerkesztve ]

(#20506) leslieke válasza duvi (#20505) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, BT-on ment át minden adat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20507) Floyd80 válasza duvi (#20505) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi, de nem tudom megoldani. Az üzenetekben semmi opció megosztásra, csak a beállításoknál van biztonsági mentés lehetőség, ami csinál egy vgm fájlt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20508) duvi válasza Floyd80 (#20507) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor marad a sim kártyás pakolgatás :(

(#20509) sphe


sphe
senior tag

No, én is átálltam újabb telefonra. Ha vannak, akiket még a legújabb androidok érdekelnek, azoknak javaslom a badaturkiye fórumokat és Tigrouzen facebook oldalát [link].

(#20510) a510 válasza sphe (#20509) üzenetére


a510
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy mi lett az utód?
Thx

(#20511) leslieke válasza sphe (#20509) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mit vettél?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20512) sphe válasza leslieke (#20511) üzenetére


sphe
senior tag

Igen, persze, Lg G2 Mini -t.

Ha van kérdés bármelyikről, irjatok nyugodtan. :)

(#20513) David3 válasza sphe (#20512) üzenetére


David3
őstag

Jó választás! Ráadásul most a G2 Mini dual Sim-es változatban is kiváló választás, függetlenül már 58 ezer forintért lehet kapni...

(#20514) sphe válasza David3 (#20513) üzenetére


sphe
senior tag

Az szép! Én sima simest vettem 59-ért.

(#20515) leslieke válasza sphe (#20512) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én csak érdeklődtem ki merre lép tovább. :)) Grat!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20516) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jut eszembe, mennyiért lehet most eladni egy jó állapotú Wave 1-et (elvben minden tartozéka megvan, még a doboz is)?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20517) sphe válasza leslieke (#20516) üzenetére


sphe
senior tag

10 felett az biztos. Headset nélkül, rossz kamera gombbal, kisebb hátsó karcokkal és nem gyári töltővel szinte azonnal volt jelentkező, és 9,5e.-ért hirdettem. Mondjuk volt hozzá ajándék 4Gb sd kártya. Csak függetlenítés kellett rá itthon, mielőtt elvitték, ami gyerekjáték volt. Szerintem ez az ár ajándék érte.

[ Szerkesztve ]

(#20518) sphe válasza sphe (#20517) üzenetére


sphe
senior tag

Doboza nekem is megvolt.

Apropó, ha valakinek kell az utángyártott extra erős akkumulátor, amit nemrég értékeltem a fórumon, írjon.

[ Szerkesztve ]

(#20519) leslieke válasza sphe (#20517) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót. Ez független és 16 GB-s kártya is van hozzá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20520) sphe válasza leslieke (#20519) üzenetére


sphe
senior tag

Most már flock fota-val bármelyik telefon otthonról is függetleníthető, de nyilván növeli az értékét, ha eredetileg az.

(#20521) a510 válasza leslieke (#20516) üzenetére


a510
aktív tag

Nekem is megvan a Wave 1-em, de nincs szívem eladni, annyira szerettem.Néha még előveszem zenét hallgatni :) Amikor bejövök ide a fórumba és jobbra fönt meglátom a képet, visszajön az az érzés, amikor először kinyitottam dobozt...

(#20522) leslieke válasza a510 (#20521) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem ott a Wave3 tartaléknak, a W1 már keresztfiamé, ő dönt a sorsa felől, csak nem akarom, hogy aprópénzért elherdálja.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20523) turit


turit
tag

tervezem hogy lecserélem a badát a wave2ön. Melyik android verziot érdemes felrakni? zendrokat 4.4 milyen, vagy van jobb ?

(#20524) sphe válasza turit (#20523) üzenetére


sphe
senior tag

Jó, de nem tökéletes. A c-romrol nagyon jókat írtak, ha jobb design is és sokoldalúság kell akkor Gkitkat, ha jó akku idő és teljesítmény akkor iczen ultra vagy ha mobilnet nem kell illetve megfelel úgy hogy kóddal ered el akkor veyron , ha keveset fogod nyomkodni akkor egy korábbi zendrokat. Ha nincs telepítési tapasztalatod, akkor Gkitkat, vagy AOKP ics.

(#20525) gyulank


gyulank
addikt

Valakinek van tapasztalata arról, hogy tájképet hogy lehet jól csinálni? Tudom, hogy van benne olyan, hogy tájkép, de mikor azzal csináltam elég rosszak lettek. És mit jelent a 3 különböző expozíciómérés? Melyik mikor jobb? A GPS-nek működnie kéne mobil hálózat nélkül is? Fénykép adathoz? Google maps-nek? Videónál hogy lehetne úgy körbenézni, hogy ne mosódjon el a kép, vagy hogy lehetne menet közben csökkenteni a rázkódást? Egy új akkuval kb. mennyi ideig lehetne videózni? Mert ez kb. 1 óra után lemerült.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#20526) wasp.cor


wasp.cor
csendes tag

ICZen Ultra telepítő fájljai le vannak töltve valakinek? Jelenleg nem lehet elérni azt az oldalt ahonnan pikk-pakk letudnám tölteni.

(#20527) sphe válasza wasp.cor (#20526) üzenetére


sphe
senior tag

Nekem még megvan a gépen, küldöm priviben.

Szerk: holnaptól ezzel ne keressetek, mert új telefonom lett és törlöm.

[ Szerkesztve ]

(#20528) anrab válasza sphe (#20527) üzenetére


anrab
addikt

akkor tedd fel valahova és adj egy linket. :)
nekem is fent van a google drive-n a hivatalos 2.0 minek törölném le. elfér, ha kell valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#20529) sphe


sphe
senior tag

Több helyre is próbáltam, de nem sikerült, ezért rákerestem a google-on pár perc alatt működő linkek:
Iczen romok A veyront ajánlom, tárcsázóba beüthető kóddal van mobilnet is és teljes értékű (google: force android 3G)

Ez is ígéretes rom

A sikertelen feltöltést a tárhelyek jogvédett tartalom megosztása miatt nem engedték, pedig egyik sem az.

[ Szerkesztve ]

(#20530) sphe válasza sphe (#20529) üzenetére


sphe
senior tag

A megauploados linkeket ne töltsétek le mert az újabb kernelek fent vannak tigrouzen oldalán.

Plusz akit érdekel a nemrég jól vélemelényezett extra akku Samsung wavehez, írjon nyugodtan.

(#20531) PetX válasza Floyd80 (#20507) üzenetére


PetX
aktív tag

Ha jól emlékszem akkor ezzel költöztem át:
LINK

Hátha segít neked is.

[ Szerkesztve ]

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#20532) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Ezt a GKitKat Androidot próbálta már valaki közületek? [link]
Vagy esetleg van már olyan Android ami mindennapos használatra alkalmas? Mert én még régebben próbáltam egy fajtát de az kb. 20 percig volt fent a telefonon annyira tetű lassú volt..

(#20533) sphe válasza Red_Bull (#20532) üzenetére


sphe
senior tag

Nem rossz és szép. Szerintem az iczen veyron a leggyorsabb és teljes értékű ha telefonkoddal beállítások között aktivalod az g3 mobil internetet. Ha nem akarsz vele bajlódni akkor iczen ultra, picit lassabb de mindennapos használatra is nagyon jó. Persze ez a telefon nem nagy játékokra való. Azt is tudni kell hogy telepítés után néhány órát várni kell amíg optimalizálja magát a rendszer. Addig csak fagyassz le programokat, ez a maximum, de ne nyomkodd, ne telepits, mert megzavarod a droid behangolását. Addig ha ezt nem várod ki, szinte minden esetben akad, főleg a cm11-ek. Arra is figyelj, hogy a leggyorsabb a hiedelmekkel ellentétben az sd verzió, és ahhoz legalább egy class4es jó fajta sd kari kell.

[ Szerkesztve ]

(#20534) Red_Bull válasza sphe (#20533) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Kösz szépen, utánanézek akkor hogy is kell felrakni és megpróbálom ezt amit belinkeltem. Egyébként akkor gondolom ez is olyan mint a régiek voltak, hogy a bada is megmarad ugye?
És még anno még 1 problémám volt, mégpedig az hogy nem volt rajta Google Play alapból, azt fel lehet rakni külön valahogy?

(#20535) sphe válasza Red_Bull (#20534) üzenetére


sphe
senior tag

A Bada mindig a telepítés fajtájától függ. Format Bada full, vagy sem. Ahogy írtam, helyes telepitessel szép rom, de nem gyors. Ettől az iczenek sokkal gyorsabban mennek. Vagy ha nagyon kísérletező kedvű vagy akkor Google és webfordito segítségével keresd fel a mobilestan fórumokon a nima yavari rom - okát {linkelni nem tudok}. Azok közül az aokp és a nima ics romok nagyon gyorsak, de lehet bennük bug, vagy az akksi gyorsabban merül.
A Google play - t ne tedd fel. Rengeteg eroforrast lefoglal, nem véletlenül hagyják ki az értelmesebb romokbol. Töltsd le inkább apkleecher oldalon keresztül a play alkalmazásokat. Persze külön slim Google play vagy slim gapps néven vannak a Google segítségével megtalálható Google play telepítők wavehez.

(#20536) ABal


ABal
őstag

Van itt még valaki, aki hozzám hasonlóan napi szinten badával használja az s8500-at? Vagy már fajtám egyetlen létező példánya lettem?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#20537) szildavid90 válasza ABal (#20536) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Én még Badával használom. Egyébként lehet mással is használni? Ez nekem új..
Fel elhet rá tenni Androidot vagy bármilyen más telefonos rendszert is? Hogyan? Mik vannak már.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#20538) Red_Bull válasza ABal (#20536) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Én is azzal, napi szinten :K

(#20539) anrab válasza ABal (#20536) üzenetére


anrab
addikt

:D
és melyik verziót használjátok?

[ Szerkesztve ]

(#20540) leslieke válasza szildavid90 (#20537) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Régóta lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20541) David3 válasza ABal (#20536) üzenetére


David3
őstag

Valószínűleg a világ legtürelmesebb emberei között vagy. : )

(#20542) TomWexX válasza ABal (#20536) üzenetére


TomWexX
addikt

Nyugi, nem halt még ki a fajod. ;] Párom is napi szinten használja a wave-et badával. Igaz 1x már ő is megkérdezte hogy nem-e lehetne valahogy rávarázsolni vmi FB alkalmazást. :N

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#20543) #82471168 válasza TomWexX (#20542) üzenetére


#82471168
törölt tag

Ralehet rakni a FB-ot. Ott van a Samsung apps.. :DDD

(#20544) Assimilator válasza #82471168 (#20543) üzenetére


Assimilator
őstag

Csak nem fog futni, mert lelőtték a szervereket alóla. :DDD

(#20545) leslieke válasza Assimilator (#20544) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Halott a bada.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20546) Assimilator válasza leslieke (#20545) üzenetére


Assimilator
őstag

Ezt úgy írod, mintha én nem tudnám. :D

(#20547) GBotond


GBotond
tag

+1 napi Bada-felhasználó :)

(#20548) leslieke válasza Assimilator (#20546) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem válasz akart lenni, csak mellé nyomtam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20549) David3 válasza GBotond (#20547) üzenetére


David3
őstag

Vagytok akkor még páran. : )

(#20550) szildavid90 válasza TomWexX (#20542) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Nálam még működik az FB alóla simán. :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.