Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Most már használatba vettem a memóriakártyát.Ez azt jelenti hogy megoldódott a memóriakártya probléma.. :))

(#19452) leslieke válasza #82471168 (#19451) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19453) #82471168 válasza leslieke (#19452) üzenetére


#82471168
törölt tag

:R

(#19454) BrBaRa válasza #82471168 (#19451) üzenetére


BrBaRa
újonc

Hogy sikerült megoldani? mi volt a probléma?

(#19455) #82471168 válasza BrBaRa (#19454) üzenetére


#82471168
törölt tag

Igazából nem nagyon tudom.Le volt merülve teljesen és amikor bekapcsoltam akkor beolvasta a memóriakártyát. :DD

(#19456) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Lenne pár kérdésem.Ugye a Wave-en van elülső kamera.Na és azzal hogy lehet fényképezni?Jah és van olyan program amivel fényképeket lehet szerkeszteni.Mondjuk hogy fekete-fehér legyen a kép meg ilyenek?

(#19457) leslieke válasza #82471168 (#19456) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kamerához:
Mirror with Camera

Képekhez:
ColorTuch

PhotoEditor

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19458) #82471168 válasza leslieke (#19457) üzenetére


#82471168
törölt tag

Köszönöm a választ.Pontosan erre gondoltam.

(#19459) wasp.cor válasza #82471168 (#19458) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

valaki HELP! :S

Droid telepítésben eljutottam odáig, hogy a clockworkmod-ot és a zImage-t SD-re másoltam, majd multiloaderben frissítettem a bootfilest és a fotat. lecsatlakoztattam a telefont. a recovery-be lépéshez a home gomb+hívás vége gombot kell nyomni. eddig megvagyok. de innentől tovább nem megy a dolog. megáll ott a képernyő, mint ami ebben a videóban is van 2:56-nál. Valaki segítsen gyorsan mit néztem be??:S

(#19460) leslieke válasza #82471168 (#19458) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs mit. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19461) wasp.cor válasza wasp.cor (#19459) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Okozhatja ezt a problémát az, hogy nem hivatalos bada 2.0 van a telefonon? :S

(#19462) leslieke válasza wasp.cor (#19461) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A nem hivatalos alatt valami módosított verziót értesz? Szerintem nem, de pillanatokat alatt fel tudsz dobi egy gyárit, ha mégis.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19463) wasp.cor válasza leslieke (#19462) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Igen, módosítottat értek alatta. Sajnos egyenlőre nincs jobb ötletem. Jópár hozzászólással korábban fel lett töltve hivatalos magyar fw. Felrakom gyorsan azt, hátha sikerülne még ma életet lehetni ebbe a droidba. :S

[ Szerkesztve ]

(#19464) gelbelex


gelbelex
őstag

Urak, a kártyára telepített droid esetén mennyire tudja használni a készüléken maradó bada a kártyát? EIK! :R

(#19465) wasp.cor válasza wasp.cor (#19463) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Raktam fel hivatalos Bada 2.0 firmware-t a telefonra. Most is ugyanaz a helyzet: zImage és clockworkmod mappa a helyén, multiloaderben felment a 2 fájl. Kiírta: All files complete. Aztán ahelyett, hogy kikapcsolt volna a telefon bejött ugyanaz a piros Wave felirat kék keretben, mint a korábbi bada esetén és már vagy 10 perce se előre se hátra. Ilyenkor ki lehet húzni a gépből a telefont? Vagy még valamit csinál ilyenkor? Nem menő a téglafon :S Még mindig áll a kérdésem, hogy ez esetben hogyan tudom elindítani a recovery-t? Elvileg pedig pikk-pakk be kellene töltenie.

[ Szerkesztve ]

(#19466) #82471168 válasza wasp.cor (#19459) üzenetére


#82471168
törölt tag

Szia.Amikor a multiloaderrel frissítesz akkor csak a Zlmage fájlt kell felmásolni.De ez szerintem nem okoz problémát.Inkább az a javaslatom hogy kezek el mindent elöről.

(#19467) #82471168 válasza wasp.cor (#19465) üzenetére


#82471168
törölt tag

Nyugodtan kihúzhatod a gépből.Nem csinál semmit.Ezután folytathatod a munkát. :D

(#19468) wasp.cor válasza #82471168 (#19466) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Próbálom előről kezdeni az orig Bada-tól indulva, de ennél a pontnál mindig megáll a történet :S

Már az SD is meglett formázva előírás szerint, mielőtt felmegy a 2 fájl. Kipróbáltam hogy mi történik akkor ha az SD verziós zImaget-t rakom a kártyára, ekkor is ugyanaz maradt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#19469) wasp.cor


wasp.cor
csendes tag

Erről az oldalról töltöttem le a ZenDroKat fájljait. Itt ahogy látom azt írják, hogy "At first you have to flash BOOTFILES. Pay attention, that you activate “Boot Change” and “LSI” in MultiLoader and don’t choose anything, when flashing FOTA."
Lehet azzal van a gond, hogy én egyszerre raktam fel a bootfiles-t és a fota-t?
Mert ha jól értem, akkor itt azt írja, hogy először a bootfiles-t kell felrakni, és ehhez legyen az LSI és a Boot Change mellett pötty. Majd ha ez felment, akkor fel lehet rakni a FOTA-t, és ehhez nem kell bepipálni semmit? Csak gondolom az LSI-t. De lehet hogy mégsem kell hogy a FullDownload mellett is pipa legyen? Ez okozhatja vajon ezt, hogy nem tölt be a recovery? :(

(#19470) leslieke válasza wasp.cor (#19468) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem lehet, hogy hibásan jöttek le azok a fájlok?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19471) wasp.cor válasza leslieke (#19470) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Elvileg jól jöttek le! 3 böngészővel is kipróbáltam a letöltéseket. Mindegyik esetben ugyanakkora méretűek lettek :S
A NAND zImage fájl mérete: 8134 KB
ZenDroKat.zip: 175388 KB
Bootfiles: 1809 KB
Fota: 2562 KB
Amit kellett az kicsomagoltam, és amit az SD gyökerébe kellett másolni azt is rendben megcsináltam

(#19472) anrab válasza wasp.cor (#19469) üzenetére


anrab
addikt

mikor végzett és nem indul akkor a piros felirat fölött ott van hogy NOT FUND?
akkor rakd fel mégegyszer a zlmage fájlt és elindul.
ha jól emlékszem ez az sd verziónál természetes.
ha a bada helyére rakod menni kellene.
nem emlékszem pontosan.
aggodalomra semmi ok mint írtam mindig vissza tudod rakni a badát.

(#19473) FémKuka


FémKuka
tag

Szia!
Fota és BOOTLOADER felrakása után bejön a vörös Wave felirat és nem megy tovább. Vedd ki az akkumulátort majd tedd vissza, utána indítsd el a recovery-t. Ezek után rakhatod is fel a ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S6 32GB

(#19474) wasp.cor válasza FémKuka (#19473) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Próbáltam ezt is. Multiloader után aksit kivettem. hívás vége + középső gombot hosszan nyomtam, ezzel kellene a recoveryt elővarázsolni. Megint előjön a vörös Wave felirat, nincs NOT FOUND fölül, és itt megint ugyanúgy megáll a dolog.

(#19475) anrab válasza wasp.cor (#19474) üzenetére


anrab
addikt

csak a hívás végére indul a droid.
megfordul az indítási módszer.
nem mindig úgy jön elő a recovery. lehet hogy a hang le és a hívás vége.
rakd fel ujra a zlmage-t. ha a bada helyére tetted a droidot akkor egy kicsit hosszadalmasabb a karira másolni droid alatt mint bada alatt.
még nem derült ki azt hiszem hogy most melyik is van fent.

[ Szerkesztve ]

(#19476) wasp.cor válasza anrab (#19475) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

kipróbáltam úgy is, hogy csak a hívás végével indítottam, és úgy is, hogy a hangle + hívás vége. az eredmény változatlan: piros wave felirat és ennyi :S

original bada helyére szeretném a droidot. original bada alatt csatlakoztattam a telefont a PC-hez. Felment a zImage meg a mappa is. Aztán leválasztottam a telefont PC-ről. multiloaderbe behúztam a bootfilest és a fota-t, download módba raktam a telefont, rádugtam a PC-re, port search. COM5-re ment és mellette megjelent a LISMORE felirat is.Ezután az élesedett download gombra kattintottam, rendben frissítette a 2 fájlt, és most áll a dolog. egyszerűen nem tudom, hogy mit bénázok el, hogy az a recovery nem jelenik meg

[ Szerkesztve ]

(#19477) anrab válasza wasp.cor (#19476) üzenetére


anrab
addikt

ne keverd.
indítás csak a hívás vége. a másik a recovery.
miután eltűnt a piros wave utána előfordulhat hogy sokáig fekete a képernyő de el kell indulnia.
ha mégse akkor rakd újra: sd kártyára rámásolod a clockworkmod könyvtárat. Utána wipe data/factory reset. Azon belül van még két menü. Mindkettőre rá kell menni ezek után ugyanúgy mint mikor először feltetted.
ja és a zlmage-t nem kell csak a kártyára rakni. mert azt hiszem azt írtad hogy a belsőre is feltetted.
ha végképp nem akarja tedd vissza a badát és kezd előlről ahogy írtam.
és mégegyszer. a hívás vége gombra indul.

"Ezután az élesedett download gombra kattintottam, rendben frissítette a 2 fájlt, és most áll a dolog. egyszerűen nem tudom, hogy mit bénázok el, hogy az a recovery nem jelenik meg"
na álj.
ezután lehúzod majd a egyszerre a menü és hívás vége. kék keretben meg kell jelennie a recovery-nek.
vagy a másik. hang le meg a hívás vége. tartsd úgy egy picit tovább.

[ Szerkesztve ]

(#19478) wasp.cor válasza anrab (#19477) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

"ezután lehúzod majd a egyszerre a menü és hívás vége. kék keretben meg kell jelennie a recovery-nek.
vagy a másik. hang le meg a hívás vége. tartsd úgy egy picit tovább."

lehúztam. ha hosszan nyomom a menü és hívás vége gombot, akkor egy pillanatra elsötétedik a képernyő, felengedtem a gombokat és visszatöltötte ugyanezt a piros wave feliratot kék keretben. Ha az elsötétedés alatt is nyomva tartom ezeket a gombokat, akkor megint ez a felirat fogad, majd megint elsötétül, de visszajön a wave felirat. recovery-nek nyoma sincs. A hang le és hívás vége gombok esetén is pontosan ugyanez a helyzet

(#19479) anrab válasza wasp.cor (#19478) üzenetére


anrab
addikt

tedd újra, nincs ötlet. :(
a droid akar indulni de valami nem stimmel. valószínűleg a zlmage-val.

[ Szerkesztve ]

(#19480) wasp.cor válasza anrab (#19479) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Ok. nekifutok megint. de most a leírás szerint próbálom. először csak a bootfilest cserélem majd, LSI és BootChange bekattintásával. Aztán ha az kész, akkor kicserélem a FOTA-t is csak LSI lesz bekapcsolva.Ezt a verziót még nem próbáltam neki, csak hogy egyszerre frissítem mindkettőt .remélem sikerrel járok :(

Én is gyanakszom kicsit ezekre a zImage fájlokra, mert reggel néztem egy másik oldalt is ahol nem 7,94 MB volt a NAND verzióhoz tartozó zImage, csak 5,2 MB. Esetleg lehet hogy tényleg rossz fájlokkal szenvedek?

[ Szerkesztve ]

(#19481) anrab válasza wasp.cor (#19480) üzenetére


anrab
addikt

nyugodtan rakd egyszerre a boot és fota fájlt.
full download. az LSI az lényegében mindig be van pipálva. legalábbis nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19482) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Nálam a multiloader sehogy sem ismeri fel a telefont, próbáltam több verziót, több USB portba is dugtam.. De lehet hagyom inkább nincs kedvem vele szenvedni. Fél éve még ment pedig, de az akkori android kb. 5 percig volt fent, annyira nyomorék lassú volt :DDD
Nem tudom amúgy a mostani hogy mehet, mert ha jól tudom ebbe a telefonba 256MB-ram van, azzal hogy tud normálisan futni?

(#19483) leslieke válasza Red_Bull (#19482) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Másik kábel ,másik gép próba?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19484) #82471168


#82471168
törölt tag

Szevasztok. :DDD
Tudnátok olyan boltot mondani ahol lehet vízálló tokot?Előny lenne ha közel lenne az örs vezér teréhez.Vagy esteleg az árkádban nincs olyan bolt?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#19485) leslieke válasza #82471168 (#19484) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne vidd be a medencébe. Ez a legjobb megoldás. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19486) #82471168 válasza leslieke (#19485) üzenetére


#82471168
törölt tag

Haha..Nem is ezt a telefont akarom.Hanem egy régebbi telefonomat akarom bevinni a medencébe.Szóval te tudsz ajánlani olyan boltot ahol lehet kapni vízálló tokot? :DDD

(#19487) leslieke válasza #82471168 (#19486) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fotós boltban fényképezőgépre lehet kapni vízálló tokokat, zacskót. Örs vezér terén az Arkádban az MM-ben nézd meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19488) #82471168 válasza leslieke (#19487) üzenetére


#82471168
törölt tag

Köszönöm. szépen a segítséget. :R

(#19489) Assimilator válasza #82471168 (#19488) üzenetére


Assimilator
őstag

Én az Örs közelében lakom, de ilyen tokot még nem láttam errefelé, de hátha. :)

(#19490) #82471168 válasza Assimilator (#19489) üzenetére


#82471168
törölt tag

Majd megnézem az MM-ben.

(#19491) leslieke válasza #82471168 (#19490) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

AZ Árkád jó nagy, néz körül benne. De ott van vele szemben a Sugár, abban is megnézheted.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19492) #82471168 válasza leslieke (#19491) üzenetére


#82471168
törölt tag

Igen körül fogok nézni.Ha pedig az Árkádban nem találok akkor valószínű,hogy átnézek a sugárba.

(#19493) TomWexX


TomWexX
addikt

Na, a fél wave topik Örs lakó? :)
Én is a közelben lakok...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#19494) leslieke válasza TomWexX (#19493) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy tűnik. Kicsi a világ. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19495) gelbelex válasza leslieke (#19494) üzenetére


gelbelex
őstag

Tényleg kicsi. Én is sokat járok az Örs környékén. :DD

(#19496) ABal


ABal
őstag

Nekem is ez a hétköznapi csomópontom, de ez igazából már zsebtopiknak számít.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#19497) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Valaki írta, hogy töltés után mindig újraindítja a telefont. Most kipróbáltam. Eddig biztató, reggel óta csak 8 %-ot merült az akksi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19498) #82471168 válasza leslieke (#19497) üzenetére


#82471168
törölt tag

Nekem is csökkent. :DDD Csak az a baj,hogy ismét reggel kikapcsoltam és mily meglepő be sem kapcsolt.Teljesen le volt merülve. :W

[ Szerkesztve ]

(#19499) leslieke válasza #82471168 (#19498) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hol tartod a telefont kikapcsolt állapotban?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19500) #82471168 válasza leslieke (#19499) üzenetére


#82471168
törölt tag

A táskámban tartom általában a telefont.De néha a zsebembe is van.Hozzáteszem mindig tokban tartom.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.