Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) zso73 válasza Winner_hun (#1397) üzenetére


zso73
veterán

[link]
A magyar oldalon

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1402) Winner_hun válasza zso73 (#1401) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az első hozzászólásban a megjelenést követően ott vannak a linkek, hogy miben mi lett javítva, meg pluszban 1-2 infó is van még:U

Ezen a linken amúgy mit is kell nézni?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1403) zso73 válasza Winner_hun (#1402) üzenetére


zso73
veterán

Azt, hogy miket javítanak a paccsok. :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1404) Winner_hun válasza zso73 (#1403) üzenetére


Winner_hun
félisten

Direkt csak a teljesítményest másoltam be;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1405) zso73 válasza Winner_hun (#1404) üzenetére


zso73
veterán

OK. :K Nekem spec lassabb lett a a 4-es javítás után. És még a minnőségből is visszavett....... :((( Viszont szebb lett. :C

A jármű nem érdekel mostmár, mert felfedeztem, hogy " gyorsan fut" a karakter.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1406) Hun'reeth válasza #31757056 (#1382) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Az S14-re ugyanazt a távcsövet lehet felrakni ami az AK-ra (pl. Strelok fegyver) ill. az obokaan-okra jó.
Én meg még arról nem hallottam, hogy nem megy fel a távcső. :F Én először felpatcelem 1.0001 -re utána az "1.0001 to 1.0003" patchel tovább. Utána magyarosítás és gond nélkül megy minden. De először az 1.0001-el játszottam végig és ott se volt távcső felrakás gondom. :U A fene se érti.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#1407) Nikkel15


Nikkel15
tag

Sziasztok!
Valaki dobna egy linket ahonnan le tudom tölteni a magyar mod-ot mert az istennek nem találom sehol :W !
Elöre is köszi.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1408) VinoRosso válasza Nikkel15 (#1407) üzenetére


VinoRosso
veterán

magyar mod? magyarosítás? 1.hsz?

(#1409) Nikkel15 válasza VinoRosso (#1408) üzenetére


Nikkel15
tag

Bocsi lehet hogy félreérthetően fogalmaztam nem magyarítás kéne hanem az a mod amiben a cipelhető súly kitolódik 70kg-ra.Csak az egyik internetes portálon ez magyar mod-ként van fennt.(csak a link ami oda van írva nem működik)

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1410) VinoRosso válasza Nikkel15 (#1409) üzenetére


VinoRosso
veterán

ja azt nem tom.

(#1411) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Sziasztok!

Biztos volt már szó róla, de nem tudok ennyi hozzászólást végigolvasni.
A problémám a következő: 8800GTX VGA-m van, S.T.A.L.K.E.R. alatt időnként teljesen megakad a játék 1 pillanatra ( 0 FPS ) majd újra fut kb. 80-100FPS-el. (FRAPS-al nézem) grafikai beállítás: 1280x1024 muinden fullon. 1.0003-as patch van fent a játékhoz. Régebben olvastam már erről valamit, de nem emlékszem, hogy hol és pontosan mit.
Más is találkozott már ezzel a problémával?

(#1412) True válasza Nikkel15 (#1409) üzenetére


True
aktív tag

Én ezt Trainerrel oldottam meg anno... Csak ügyelj arra hogy utána mindig azt inditsd elötte, mert ha elfelejted annyi neked... Én próbáltam egyszer de vagy 20 percig csak a cuccokat dobáltam elfele, mert volt nálam vagy 250Kg cumó, és moccanni sem birtam... :DDD

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#1413) GhostLead válasza #31757056 (#1395) üzenetére


GhostLead
tag

Én a Talk to Gude küldiről irtam hogy az agyperzselő után volt a PDA-ban:)

(#1414) GhostLead válasza Nikkel15 (#1409) üzenetére


GhostLead
tag

Hali! Nekem van egy olyan modom is amiben 150kilót lehet cipelni! Ha érdekel szerdán megtudom mondani hogy mi a neve!

(#1415) Killer01 válasza Hun'reeth (#1406) üzenetére


Killer01
őstag

Mi????? Képet kérek, ezt se hiszem el :DDD
Biztos hogy ugyanazzal a gámával játszunk? Ez hihetetlen, a Thunder távcsővel überstukker, a GP 37-es gránátvetővel szintén. Ennyire nem lehetek láma, nekem egyik összepakolása sem jön össze. Most már az 1.4-es patch van fenn, de végigjátszottam az 1.3-assal /ahogy te is leírtad/ és ott se működött.

(#1416) VinoRosso válasza Csabipici (#1411) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ha mindig ugyanott akad meg akkor az 'normális'. Legalábbis nekem eléggé változó volt a konfigom az elmúlt időben, és minden esetben ezt csinálta. Mikor 1G ramom volt, akkor még swappelt is mellé, 2Gvel is ugyanazt csinálja, csak nem villog a hdd led :DDD Valmit tölt ilyenkor( textúrát valszeg ) és valami kulcs adatra kell várnia ezért akad6 meg a vezérlés.

(#1417) Hun'reeth válasza Killer01 (#1415) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Oksa csinálok erről is képet ha már ennyire szkeptikus vagy. :D
Nem tudom nálad miért nem mennek ezek a dolgok úgy normális ha megy.:U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#1418) Nikkel15


Nikkel15
tag

Hali mindenkinek!
Gp 37-re lehet hangtompítot szerelni?

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1419) Nikkel15


Nikkel15
tag

ÁÁÁÁÁÁÁ!
Az a r@hadt gránátvető nekem sem megy fel a gp37-re :W .De nem csak arra,egy fegyverre sem tudom rászerelni.Valami ötlet esetleg?

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1420) VinoRosso válasza Nikkel15 (#1419) üzenetére


VinoRosso
veterán

én nem naon használtam a gránátvetőt sose. Egyszer a bulldoggal álllatkodtam, mikor jöttek a monolitok a hadiraktáraknál, párat beleeresztettem a hordókba, nagyot puffogott megnyiffantak páran, de amugy elég nehéz vele pontosan célozni, főleg messzire.

(#1421) Nikkel15


Nikkel15
tag

Igazából én sem nagyon használnám csak BRUTÁL ahogy kinéz gránátvetővel a fegyver. :B

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1422) Killer01 válasza Nikkel15 (#1419) üzenetére


Killer01
őstag

Az SGI 5-re és a TRS 301-re biztosan felmegy az M203-as.

Srácok, egy kérés: próbáljátok meg felpakolni a GP 37-re az M203-as gránátvetőt, ill. a Thunderre a PSO-1 távcsövet! Furdal a kíváncsiság ki milyen eredményre jut. Utána írjátok be ide az eredményt, és azt is, ki milyen patch-el - magyarítással - esetleg angolul- játszik. Járjunk a végére a dolognak :K

(#1423) Hun'reeth válasza Killer01 (#1422) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Én jelentem mindent fel tudok rakni ahogy kell is. :R;)
1.0003 -as patch + magyarítás. 2x játszottam végig és egyszer sem volt ilyen problémám.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#1424) Nikkel15 válasza Killer01 (#1422) üzenetére


Nikkel15
tag

Hali!
Én a 1.0004-es-el játszom +magyarítás és semmire nem tudok felszerelni semmit :W

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1425) Killer01 válasza Nikkel15 (#1424) üzenetére


Killer01
őstag

És ki melyik csapat magyarítását használja?

(#1426) Nikkel15 válasza Killer01 (#1425) üzenetére


Nikkel15
tag

Azt a magyarítást használom amelyik a topic elején van belinkelve.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1427) True


True
aktív tag

Alap játék 1.0000, majd az első patch 1.0001, eztán a következő 1.0003... Mind a három módon végigtoltam, kimagasló különbséget nem vettem észre egyik javítás után sem... :U
1.0001 patchnél még a verda módot is kipróbáltam, de az is átverés volt hogy csak az első pályaszakaszra rakta be... Kicsit olyan volt mint anno Larához a pucér Mód... Az is csak 1 pályán szalagált full muffban... ;] Csak az alapjátékot (patch nélkül) nyomtam angolul, a többit már magyarul, viszont én egyszer sem tapasztaltam, se kékhalált, sem fatal errort, se semmi rosszat... Az új patchet még nem próbáltam (1.0004), de igy Bioshock után aszem megint nekifutok...

Viszont kezdeti beállításoknál volt olyan gondom, hogy egy-két helyen akadozott a játékmenet, és idegből minimálra raktam a grafikát, úgy viszont egyenesen diavetítés lett a game... :U Szerencsére a mostani VGA már nem makacskodik akármit állítok... :C

Már megint agyonszerkesztem wazz ez a rádíós bill...Ezért vesztek mindig LAN Party-kon, mert hiába nyomom soxor nem reagál, és FPS-ben az azonnali halál többnyire...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#1428) Killer01 válasza Nikkel15 (#1426) üzenetére


Killer01
őstag

Az a PCgameshuns csapaté. Én a Mr Fusion félét használom.
True: És mi a helyzet az eredeti kérdésemmel, távcső-gránátvető? :D

(#1429) True válasza Killer01 (#1428) üzenetére


True
aktív tag

Őööö, tudom hogy LOL, de olyanokkal nem próbálkoztam...
Mégpedig azért nem, mert amiket zsákmányoltam fegyvereket, azokon előferdült mindkettő! Pályánként legalább 1-2, kivéve a legelső pályát, de az idő mulásával aszem ott is előfordut, de erre ne vegyetek mérget... (szenilis vagyok kissé... :DDD )...
Szóval ebben a kérdésben ezért nem foglaltam álláspontot...
Viszont az hogy melyik títusú fegyveren volt a gránátvető, az nekem teljesen mellékes volt, ezért azt sem tudom megirni...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#1430) Nikkel15


Nikkel15
tag

Sziasztok!
Szerintetek érdemes feltenni a Stalker shader mod-ot?Tényleg megdobja a játék grafikáját?
Valamint bírná-e a konfigom(elég durva lassulásokat okoz lassabb gépeken)

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1431) True válasza Nikkel15 (#1430) üzenetére


True
aktív tag

Sztem ne tedd fel! ;] Azt sem értem most hogy futhat nálad... Olyan 1-2 FPS...? ;]

De komolyan: Szebb ugy! Föleg ha futsz pl... Amit ugye lehet bőven ebben a játékban, de az esső, meg a többi is szép vele...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#1432) 3psilon válasza Csabipici (#1411) üzenetére


3psilon
aktív tag

Megeski, szar.

Nálam idegbaj van. Kb. minden 2. alkalommal, hogy pályát váltok, tültés helyett akkora kékhalált kapok a pofámba, hogy az már fáj. Némi turizással sikerült kimerevíteni, nv4disp.dll. Ez elég anyád, de a driver reinstall/update nem segített. Most újrarakom a játékot és lássuk :S

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1433) #96302336 válasza Csabipici (#1411) üzenetére


#96302336
törölt tag

dobd fel az 1.0003 javítást.

(#1434) True válasza #96302336 (#1433) üzenetére


True
aktív tag

"1.0003-as patch van fent a játékhoz."

Szted, hova dobja már feljebb ha fent van neki...? :DDD Irja ki egy lemezre és dobálja...? Attól biztos nem lesz jobb.... :W

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#1435) 3psilon válasza 3psilon (#1432) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nem, reinstall sem segített :(
3. pályaváltásnál megint BSOD. Teljesen elveszi a játékélményt. Tuti Windows hiba amúgy, mert egyszer csak elkezdte...

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1436) 3psilon válasza 3psilon (#1435) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hú. Vagy a -noprefetch opció, vagy a BIOS+chipset driver frissítés, de valami segített... ahhhh ^^

Na megyek aludni mert reggelig nem hagynám abba :)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1437) Madárpók válasza Killer01 (#1422) üzenetére


Madárpók
aktív tag

GP37-re az M203-as vető nem felszerelhető ,alap játék(1.0000)

(#1438) Killer01 válasza Madárpók (#1437) üzenetére


Killer01
őstag

Köszi az infót. Szóval patch nélkül játszol, és angolul vagy magyarítottad?

(#1439) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Én most játtszom a gameval, de 2-3-szor újraindul óránként. Megáll a kép és kékhalál, az nv4disp.dll-re hivatkozik. Az 1.3-as vitalitys verzióval játtszom, a legújabb whql nv driver van fent. 8800GTS vga-m van.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#1440) Killer01 válasza Lauda (#1439) üzenetére


Killer01
őstag

Nem biztos hogy a legújabb driver a legtutibb, szerintem régebbivel próbáld meg.

(#1441) Lauda válasza Killer01 (#1440) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoltam én is rá, csak nem tudom melyiket tegyem fel. Melyik vált be nektek a legjobban?

(#1442) Killer01 válasza Lauda (#1441) üzenetére


Killer01
őstag

Hmm, erre nem fogsz egyértelmű választ kapni.....nálam még a 158.22-es van fenn, és semmi bajom vele. Én a helyedben visszafelé haladnék a driverekkel, ha a legújabb nem jó, akkor az az előttit próbálnám ki. Megjelenítési problémáid nem voltak? /pl. esőben szürke háromszögek, átlátszó textúrák stb./

(#1443) Lauda válasza Killer01 (#1442) üzenetére


Lauda
félisten

De voltak problémák, villództak a háromszögek. ;]

Kipróbáljam ezt a 158.22-est?

Csak az a baj, hogy másik játékokban meg jó ez a legújabb. Mondjuk nem baj, mert akkor csak ezzel játtszom, ha ez megoldja a kékhalálokat.

(#1444) whitezo88 válasza Lauda (#1443) üzenetére


whitezo88
nagyúr

163.71el nekem pl tökéletesen ment, ez előtti driverrel 1x villódzás volt, akkor felraktam ezt, aztán no problemo.
most a 76os van fent, de ezzel még mondjuk nem játszottam vele.

(#1445) Lauda válasza whitezo88 (#1444) üzenetére


Lauda
félisten

Grafikai hibák nekem sincsenek ezzel a driverrel, csak a kékhalálokat nem értem.

(#1446) Killer01 válasza Lauda (#1443) üzenetére


Killer01
őstag

Akkor egy directX runtime frissítés se ártana.

(#1447) Lauda válasza Killer01 (#1446) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az is a legújabb, de azért ránézek. :R

Mennyire van jelentősége, hogy kicsomagolom-e a fájlokat, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#1448) Lauda válasza Lauda (#1447) üzenetére


Lauda
félisten

Bocs még annyit, hogy a swapfile-t mennyire érdemes állítani és holt udom állítani, mert 4 giga ram van a gépben és így is meg-megakad. :W

(#1449) Killer01 válasza Lauda (#1448) üzenetére


Killer01
őstag

Erre még sennki sem jött rá :DDD
Egész egyszerűen optimizálatlan a memóriakezelése, teljesen mindegy mennyi ramod van / 2 vagy 4 giga / akkor is be fog akadni. Nálam is csinálja, és mindig ugyanazokon a helyeken. Ja, és képes a 4 giga swapfájlt is telepakolni percek alatt /tapasztalat/. Egyébként a 'Start-vezérlőpult-rendszer-Speciális fül-teljesítmény beállítások' helyen találod.

(#1450) Lauda válasza Killer01 (#1449) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi, akkor nem bántom. :R Most egy ideje nem volt kékhalál, csak esőben ritkán villódzanak a háromszögek, de ez állítólag gamebug.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.