Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) VinoRosso válasza kommunism (#1747) üzenetére


VinoRosso
veterán

nekem is volt már ilyen! Ez is valami bug lehet, én újrakezdtem egy korábbi mentéstől és akkor már kinyilt amikor lementem.

(#1752) ricsy888 válasza Ace Ventura (#1750) üzenetére


ricsy888
senior tag

Nekem is volt ilyen problámám, mikor ekezdtem a játékot. Sőt én akkoriba még egy sokkal rosszbb konfiggal toltam(amd2400+, 768mb ram, és egy 9600Pro) Nem tudom, hogy hogyan ,de nekem egy idő után elmúlt, mit egy betegség :DDD

mod: és ahoz képest, hogy milyen gép volt. ment 1024-be mediumon.Persze DX8 és nem teljes képernyőbe :D

[ Szerkesztve ]

(#1753) Ace Ventura válasza ricsy888 (#1752) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát én már nem tudom, hogy mit csináljak.
Már 8 drivert próbáltam, és újraraktam a game-t is.Semmi változás. :W

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1754) ricsy888 válasza Ace Ventura (#1753) üzenetére


ricsy888
senior tag

Megvan!!!, tudom már miért lépett nekem ki mindig. Mert fel volt húzva a procim 2Ghz- ről 2,2Ghz-re(AMD2400+@2800+). Pedig elvileg stabil volt a proc. :( Aztán így kénytelen voltam visszavenni alapra a procit, úgy jó volt. Bár a te esetedben nem hinném, hogy ez a baj. Hiszen ha jól látom egy C2D 6550 van.
Szóval nem tudom mi lehet a baj, reméljük nálad is elmúlik :DDD
De azért még gondolkodom, hogy mit is állítottam a gépen, amitől "megjavult"

(#1755) Ace Ventura válasza ricsy888 (#1754) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én vagyok az egyetlen ember itt a PH-n aki messziről elkerüli a tuningot.Nálam nem ez a gond. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1756) ans válasza Ace Ventura (#1755) üzenetére


ans
aktív tag

Memtest volt?

(#1757) Ace Ventura válasza ans (#1756) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem volt, de nem hinném, hogy a mem lenne gond.Csak a stalker baszakszik, kipróbáltam 6-7 másik játékot, mindenhol hibátlan.Markok stabilan, hibátlanul lefutnak.
Érdekes, hogy a 8800GTS-el nem volt ilyen gondom.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1758) Grigorisz válasza Ace Ventura (#1757) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Egy 8800GTS-t 8600Gt-re cserélni nem volt jó ötlet... nem melegszik túl a kártya? az inno kártyák eddig engem nem tudtak meggyőzni.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1759) Ace Ventura válasza Grigorisz (#1758) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az inno is ugyanolyan referencia mint a többi kari.
Nem melegszik túl az tui.Egy Zalman vf900cu van rajta,meg ramsünik és 4 db 12 cm-es venti van a házban.50 fokot se éri el a maghő, és csak a stalkerrel csinálja, más játékkal (pl crysis ) hibátlan.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1760) ricsy888 válasza Grigorisz (#1758) üzenetére


ricsy888
senior tag

Nem tudom miért nem győztek meg téged az Innok. Szerintem nem rossz kártyák. Persze ezek nincsenek gyárilag tuningolva meg hát régen ahogy én tudom tényleg elég gagyik voltak, de az utóbbi időben szerintem egészen jók. Én is most vettem átmenetileg egy inno3D 7300GT-t. Még nem próbáltam a tuningot, de remélem jól bírja, persze megfelelő hütés mellett. :) És terhelés közbe nekem se megy 45-50 fok fölé.Pedig gyári hütő van még rajta.

Ace Ventura: Hát, ha nem húztad a procidat sem a memókat sem akkor egyátalán nem tudom mi lehet a baj. Gondolom nem eredetibe van meg a játék. Sajnos nekem sem volt meg eredetibe, de nézzétek el, hogy akkoriba elég sz@r gépem volt és gondoltam, hogy nem dobok ki felesleges pénz ha el sem indul :D Na de a lényegre visszatérve. Szerintem ez valami bug lehet. Próbáld meg úgy, hogy leszeded a 1.004-es patchet és a magyarítást. Vagy teszel fel egy másikat. Mert ahogy tudom két verzió van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1761) Grigorisz válasza ricsy888 (#1760) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Én a régebbi kártyák hibáján tanulva nem próbálkozok velük egyáltalán. még eladásra se. de ha neki nem melegszik túl akkor passz.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1762) kommunism


kommunism
aktív tag

köszi szépen még pár kérdésem lenne előszőr is 1 fegyvert nem mutat a játék szintén bug inkább drivert frissitsek(ti 4660 ossal jáccok) vagy inkább 1 el ujjabb patchet rakjak fel? a másik hogy a fegyverek láccik hogy romlanak meg lehet őket javitani ja és a kék csik az mit mutat az élet fölött???

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#1763) Dimitryj válasza kommunism (#1762) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

A fegyókat nem tudod javítani ( legfeljebb csak moddal ), a kék csík meg az armor állapota ( ha nem tűnt volna fel ) az is romlik - bár elég lassan.

(#1764) tabrev válasza Ace Ventura (#1757) üzenetére


tabrev
tag

Legújabb Dx9-et próbáltad feltenni? Nov.10... vagy mikori...

Á, és még vmi! Sikerült feltennem távcsövet AK-ra (tényleg csak ha használatban van a fegyó akkor teszi rá :C ) Köszi az ötlet adójának!!!

[ Szerkesztve ]

(#1765) Ace Ventura válasza tabrev (#1764) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Még nem , de nem is találom sehol. :(
Gúgliba se.Lehet velem van a baj :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1766) slayer006 válasza Ace Ventura (#1765) üzenetére


slayer006
addikt

[link] ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1767) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Jaja, köszi, közben megtaláltam.Nem jól irtam be a keresőbe :B :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1768) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Feltettem, nem segitett.
Probléma továbbra is fennáll. :O

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1769) slayer006 válasza Ace Ventura (#1768) üzenetére


slayer006
addikt

eredeti ez a s.t.a.l.k.e.r. ?

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1770) Mr. Green


Mr. Green
tag

Gondoltam írok 1 tapasztalatot hátha vkinek segít. Volt 1szer, hogy frankón ment a stalkim és jött ki új vga driver, hát gondoltam frissítem (persze előtte driver unistall)-na ezt nem kellett volna :DD- ezután teljesen hazavágta a stalkimat. Nem volt más megoldás, lelki erőt gyűjtöttem és had szóljon a format c :DDD. Újratettem a rendszert és jó lett, szóval azóta nem lép ki (jó nagy ritkán!!!! előfordul) és nem fagy le. Tehát akinek ati-vgaja van az szerintem ne frissítsen drivert, mondom nálam az azonnal hazavágja.

(#1771) Ace Ventura válasza slayer006 (#1769) üzenetére


Ace Ventura
addikt

:(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1772) Hun'reeth válasza VinoRosso (#1740) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Az a baj, hogy ilyen mentésem már csak az erőművön belülről van aszzem. :U Ott meg már hiába. :)

(#1739) Killer01: ez is net-es ;]

[ Szerkesztve ]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#1773) Killer01 válasza Hun'reeth (#1772) üzenetére


Killer01
őstag

:)) Akkor piszok nagy mázlista vagy :DDD

(#1774) VinoRosso válasza Hun'reeth (#1772) üzenetére


VinoRosso
veterán

engem az is érdekelne, kiváncsi vagyok milyet lehet vele lődözni.

(#1775) VinoRosso


VinoRosso
veterán

megcsináltam a küldetést hordógyilokos módszerrel annak a dutys csókának aki mindig azt mondja hogy come over here then, de nekem nem dragunovot adott cserébe hanem egy univerzális kötelességi páncélt. Pedig közbe adott egy olyan stasht amit eddig nem, és találtam 60 lőszert a dragunovhoz. Nektek hogyan adott dragunovot? Melyik patch-csel ?

(#1776) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Egyszerűen nincs türelmem végigvinni ezt a játékot. :(

Benn vok az erőműben és nincs erőm haladni. Állat ellenfelek. Setét van, minden bajom van. Pedig kéne csinálni a helyet a többi játéknak.

Ennyi :D :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1777) VinoRosso válasza Kareszovics (#1776) üzenetére


VinoRosso
veterán

Pedig most jönnek majd a legjobb részek, exoskeleton+gauss butulás:)

(#1778) Calibos válasza VinoRosso (#1777) üzenetére


Calibos
addikt

Vége pedig unalmas, nekem nem jön be :(

(#1779) Synthwave válasza VinoRosso (#1777) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ehhh...az az Exoskeleton egy hulladék... :P

Vintar RULZZ!;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1780) tabrev válasza Ace Ventura (#1771) üzenetére


tabrev
tag

Esetleg még egy ötlet: mostanság jártam úgy, hogy egy megsebbzett kötelességi fegyverét magamévá téve - adtam neki utánna kötszert :DDD - elrohantam gondolva jó lesz az nekem innentől! Na ja, ezt a game nem tolerálta :O akár merre mentem tovább (próbálva kijátszani a kijátszhatatlant :DDD) kidobált vmi buggal... fogtam magam és visszaadtam a ge**nek a stukkert és láss csodát minden megy rendesen... nincs nálad is vmi ilyesmi :F

[ Szerkesztve ]

(#1781) Kareszovics válasza VinoRosso (#1777) üzenetére


Kareszovics
addikt

Végigtoltam :D

Minden erőmet összeszedve egy igen komoly gerillaharc során eljutottam a titkos laborba.

Szervo cucc + gauss :Y De hatalmasat büntetett még az FT200M is.

A C-tudatos végét választottam, de nem igazán vágom, hogy ezzel mi történt. :B

Annyit SPOILER-eztem magamnak, hogy ha a másikat választom, akkor valami nagy harc után eljön a "világbéke".

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1782) Kareszovics válasza Kareszovics (#1781) üzenetére


Kareszovics
addikt

Megtaláltam :)

C-tudat SPOILER - (gondolom hiteles)

"Az erőmű felrobbant 1986-ban. Majd húsz ével később ismét. Ekkor kezdett kialakulni a zóna. 7 ember, tudata összeolvasztásával létrehozták a C-tudatot, aminek célja az emberiség megtisztítása a rossztól. Ehhez a Zónát akarták felhasználni.
Először felszámolták a robbanások által okozott károkat, és a helyére kivetítették a "Zóna" képét. Amit a játék során látsz, nem létezik, tudati kivetítés az egész. Mindenkire hat.
A C-Tudat, hogy a céljait megvalósíthassa, létrehozta a Monolith frakciót azokból a sztalkerekből, akik a "zóna nehézségeit leküzdve elég közel jutottak a központhoz. Ezek egy részét, speciális parancsokkal szétküldik a Zónában, a Death Truck-okon.
Te magad is egy ilyen sztalker vagy, csak a C-Tudat kissé "szétcsúszott" és a saját kivégzésedet kaptad meg feladatul. Ha már ilyen jól visszataláltál, felajánlják, hogy szállj be Te is a C-Tudatba.
Azt még tudni kell, hogy a cél ugyan jónak tűnik, a megvalósítással vannak godnok, úgy tűnik, a Zóna már kontrollálhatatlanul terjeszkedik, nem biztos, hogy hasznos az emberiségnek, ha továbbra is fennmarad. Ha nem szállsz be, hanem végigjátszod az egészet, a végén kiirthatod a tudatot alkotó embereket, és megszűnik a zóna kivetítése, előtűnik mögüle a valóság..."

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1783) 3psilon válasza Kareszovics (#1782) üzenetére


3psilon
aktív tag

Így lemaradtál az utolsó utáni legutolsó pályáról. Kb. 1 óra, elég harcos, de exoskeletonnal nem gáz.
Megéri nekiesni, mert a végén igazi happy end vár téged :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1784) 3psilon válasza Ace Ventura (#1771) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nekem BIOS + chipset driver frissítés segített.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1785) VinoRosso válasza Synthwave (#1779) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát szerintem az a legjobb ruha a végén. +20% golyóállósággal elpusztithatatlan vagyok.

(#1786) Kareszovics válasza 3psilon (#1783) üzenetére


Kareszovics
addikt

Tegnap este uninstall volt, de ma reggel mikor felkeltem egy kicsit úgyérztem megbántam. :B Nem baj egyszer újrakezdem; az ilyen játékok mindig szem előtt vannak :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1787) Brent


Brent
aktív tag

ABC Inferno modot próbálta már valaki ? HA kijátszottátok az alapot érdemes feltenni valamelyik modot , egyfajta kis kiegészítőnek is lehet nevezni mert elég sok újdonságot adnak a játékhoz :K

Egyébként innen lehet leszedni ha valakit érdekel: [link]

(#1788) Grigorisz válasza Brent (#1787) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Ránézésre ez az inferno mod azon dolgok összessége ami kimaradt a játékból....(időszűkében :D ) nekem tetszik a cucc asszem felteszem.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1789) peterszky


peterszky
őstag

Nagyon jó a Radiaton Edition, most sikerült megszereznem.
Így a dvd-tokos verzió eladósorba került, ha valakit érdekel, akkor pü
Szép, elvileg ólómmal bevont fémdoboz. Két kód a multis extrákhoz, egy zóna térkép, survival guide artworkokkel.
Itt egy bemutató róla: [link]

What else you gonna do on a Saturday?

(#1790) Mr. Green


Mr. Green
tag

A napokban S.T.A.L.K.E.R. Tweak Guide után kutakodtam és ezt találtam: [link]
Teljesen meglepet, hogy van a játékban motion blur, na meg a global illumination. A gi nálam elég érdekesen működött inkább furcsa volt mintsem realisztikus, ja és 44 fps-ről lement 14-re :DDD, uhogy ez az opció felejtős maradt. Viszont a motion blur 0.1-es értéken a legjobb szerintem, ti is nézzétek meg.

(#1791) Mr. Green válasza peterszky (#1789) üzenetére


Mr. Green
tag

Mennyibe fájt, ha szabad kérdeznem :)) ? csak kiváncsi vagyok, mert nekem az usa-ból van meg, és az csak 30 dodo volt, persze alapkiadás A survival guide hasznos is vagy csak beletették, hogy többet lehessen érte kérni?

(#1792) Brent


Brent
aktív tag

plzzz help me !! :O :O :(

Az a problémám lenne hogy ugye ehhez az Inferno modhoz 1.0004-es patch kell ! Ok felrakom a játékot !

-1.0001 felmegy
-1.0003 felmegy
-1.0004 felmegy

- meg crackelem és a játék nem indul el :( ezt írja ki : " az eljárás belépési pontja nem található a DLL-ben "

A game ha nem rakok fel patchet természetesen simán elindul ! Nem értem mi lehet a baj új cracket kéne szereznem esetleg ? :(

(#1793) Ndruu válasza Brent (#1792) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ahogy gondolod... de mi itt nem szoktuk magunkat lőni és nem is szippantunk semmiféle cracket... Warezról meg már csak azért sem beszélünk.
Ha eredeti játékkal nem működik, akkor meg ez van... Nem lehet mindent egyszerre...

Harrrr!!!!

(#1794) Brent válasza Ndruu (#1793) üzenetére


Brent
aktív tag

Oks vettem az adást főnök :)

u.i : Sikerült megcsinálni

(#1795) peterszky válasza Mr. Green (#1791) üzenetére


peterszky
őstag

Egy GameStar gyűjteményt adtam érte (felesleges volt már számomra).
Amúgy 9500-ért árulja itt egy srác, külföldről hozza be őket.

What else you gonna do on a Saturday?

(#1796) peterszky válasza peterszky (#1789) üzenetére


peterszky
őstag

El is kelt a dvd tokos :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#1797) VinoRosso válasza Brent (#1787) üzenetére


VinoRosso
veterán

mien újdonságokra gondolsz?

(#1798) Brent


Brent
aktív tag

Kipróbáltam ezt az Inferno modot ... iszonyat kemény !! :D

-Blowout (amikor először volt majdnem felugrodtam a székből olyan hirtelen és olyan nagy dörgéssel jött de nagyon szép )

-nem is tudom minek nevezzem talán a "jelenség" a megfelelő szó , nappal van és néha egyszerűen elsötétül minden , leginkább ilyen sűrű ködre hasonlít 10 méterig alig lehet ellátni de nagyon megdobja a hangulatot!

Amikor elkezdtem (itt is kis dzseki + p200) ballagok ott az úton és kit látok ? Naná hogy az x16-x18-as kis barátunkat (pseudogiant) hirtelen nem tudtam hova szarjak ott szaladgál szabadon cordonban :DDD Egyébként nagyon sok mutánst láttam már ott az elején ! Teljesen újakat is !

-A-life szerintem 100x jobb lett mint az alap S.T.A.L.K.E.R-ben, Stalkerek jönnek mennek pl nagyon sokszor hallani lövöldözést a távolban ilyenkor partyvan banditák vs mutánsok vagy stalkerek vs banditák vs mutánsok ! Sokkal életszerűbb lett !

-Lehet csatlakozni az összes frakcióhoz , beleértve katonaságot és a tudósokat is !

Egyelőre ennyit tok mondani , mert énse sokat haladtam eddig !

(+ hozzáteszem kicsit nehezebb is lett a játékmenet még stalker fokozaton is főleg az elején amikor még nincs normális páncél)

Mindenféleképpen próbáljátok ki, szerintem nagyon ottvan ! :R

[ Szerkesztve ]

(#1799) lsc válasza Brent (#1798) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

"Magyarítást" próbáltad felrakni ? Nekem nem megy fel .

Az élet kegyetlen .

(#1800) Brent válasza lsc (#1799) üzenetére


Brent
aktív tag

Magyarítást nem raktam , de hamár végigvitted 1x a gamét akkor nincs is szükségrá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.