Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Üdv!

Segítség kéne. Jantarban sehogy sem kapom meg a pszi-sisakot. Állítólag el kellene kísérnem Kruglovot valami méregetős küldetésre, ott majd szépen el kell ájulnom egy busznál, satöbbi (a professzort ugyanis sértetlenül hazahoztam), de ilyen missziót véletlenül sem kapok. Kruglov meg Szaharov veszekednek előttem, de semmi egyéb nem történik, a védőruhás prof beáll a sarokba, és duzzog. Ha megszólítom, üdvözöl, és ennyi. Szaharovtól csak három missziót tudok kicsikarni (meg az ökoruhát), de ezek közül egyik sem az, ami nekem kell. (kettőt egyébként unalmamban teljesítettem - az ormányos lábát is elhoztam, és a szuper ruhát is). Rohaggyon meg mindakettő. Magyarítással játszom, a gém 1.0001 peccselésű (de jó magyar mondat volt...). Tovább tudtam vinni az x-16-os laborba is lejutottam (elég finom volt védelem nélkül kikapcsolni azt az agyat), de Red Foresthez már kellene, mert ott mindig meghalok. Már másodjára ugrottam neki a játéknak, legközelebb uninstall lesz a vége.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#1002) subaruwrc válasza muxi-muxi (#1001) üzenetére


subaruwrc
félisten

csak akkor fogod megkapni ha a méréseket elvégezte a prof addig nem.ne hozzá menj oda hanem amelyik a ketrecen belül áll asszem skaharov és ő adja ezt a küldit.utána a másikkal beszélsz és mennie kell.

(#1003) muxi-muxi válasza subaruwrc (#1002) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Szaharov ezek után sem csinál semmit. Ennyit mond csak hogy ''Damn, not again''. Amikor az ablakákoz megyek akkor meg csak köszönget. Shift+F8.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#1004) subaruwrc válasza muxi-muxi (#1003) üzenetére


subaruwrc
félisten

hiába nyomogatod az f-et nem kezdi el a történetet?fura

(#1005) emery2


emery2
tag

Kénytelen voltam visszamenni pripjaty-ba a ruciért. Biztos ami biztos vittem kettőt ;] . Igy indultam neki a szarkofágnak, amely sztem a legnehezebb része ezidáig a játéknak. Idegrendszer kell hozzá, már csak a monoton mormogás miatt is. de már túl vagyok rajta és végjáték közeleg.....

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#1006) muxi-muxi válasza subaruwrc (#1004) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Beszélgetni tudok vele (F bill.), de szó sincs a méregetős misszióról. Hozhatok neki gravi artifaktot, ormányos-lábat, és speckó sztalker ruhát (Szellemruha). Már nincs kedvem elölről kezdeni, valszin felpatchelem, hátha attól változik a szitu.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#1007) emery2 válasza muxi-muxi (#1006) üzenetére


emery2
tag

Lehet, hogy elvesznek a mentéseid... Amúgy nekem ilyen hibát nem hozott a játék, amúgy kb. 5 perccel ezelőtt végeztem vele, láttam háromféle befejezést... :B A legutolsó a ''fűbe leheverős'' intro volt. Talán ez a legjobb....

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#1008) muxi-muxi válasza emery2 (#1007) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Felpatcheltem, a mentéseim megmaradtak... ugyanolyan bugosak. Jantarban továbbra sem történt semmi, kénytelen voltam elölről kezdeni a játékot. Ha megint hülyül akkor a moha életbe nem játszok vele többet. Feltettem a Float32 modot is, de nem sok mindent veszek belőle észre. Az 1.0003-as patchel pedig érezhetően többet tölt. Befejezéseket szépen végignéztem a YouTube-on, mert ennyit érdemel az olyan játék, amibe ilyen kutyául el lehet akadni. Egyik befejezés sem tetszett, az meg pláne nem, hogy a hétből csupán egy a happy end.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#1009) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok!Tud v.ki végigjátszást Call of Juarez-hez?Please

Pap leszek, az kurvaisten!

(#1010) Grigorisz válasza Ndruu (#998) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

nekem is kihagyta az átjutásos részt.... pedig nekem 1.0001-es verzió

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1011) Grigorisz válasza kosaga (#1009) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ezt ne a stalker topicban keresd... a kereső csodát tett és lám [link]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1012) subaruwrc válasza Grigorisz (#1010) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha jól belegondolok nekem is kimaradt az átjutás...... csak a videót láttam és chernobylban ébredtem :DDD

(#1013) VinoRosso válasza Ndruu (#998) üzenetére


VinoRosso
veterán

ezt nekem is átugrotta.

Arról, hogy hogyan kell elérni a különböző befejezéseket, összefoglalva hol lehet találni info-t? elolvastam a topicot végig, mind a 900 hsz-t, de csak morzsákat találtam. Azt tom hogy van 2 true meg 5 false end, az utóbbiból 2ről olvastam hogy milyen, 1et vittem végig a többit nem tudom hogy kell pontosan megcsinálni. Nem tunda valaki linkelni valami hasznosat?

(#1014) aginor válasza muxi-muxi (#1008) üzenetére


aginor
addikt

Az a float32 mod mit csinál?
A képjavító eljárásokhoz van valami köze?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1015) Ndruu válasza VinoRosso (#1013) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

régebben linkeltem... vhol az archívumban benne van, de most is megtaláltam google-lel...
[link] ennél pontosabb leírás, csak külföldi fórumokban van, de sajnos nincsenek összeszedve ennyire

Harrrr!!!!

(#1016) Killer01 válasza emery2 (#1005) üzenetére


Killer01
őstag

Pedig írtam hol vannak az exoskeletonok.... :D

(#1017) emery2 válasza Killer01 (#1016) üzenetére


emery2
tag

Most már mind1, túl vagyok rajta ;) de azért kösz

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#1018) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Van valaki aki 4x1GB memóriával nyomja a játékot? :F
Sajnos pach nélkül vagyok kénytelen nyomni/ virágbolti/ így állandóan fagy.
2x1GB vel teljesen tökéletes. Állítólag az utolsó javításban orvosolják ezt a problémát.
Az érdekelne, hogy sikerült e nekik?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1019) aginor válasza AMATŐR (#1018) üzenetére


aginor
addikt

Nálam 3x1gb-tal laggolt játszhatatlanúl, kiszedtem 1gb-ot, és 2x1gb Dc simán megy, minden maxon.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1020) aginor


aginor
addikt

Valaki meg tudná mondani nekem a stalker barcode-ját?
E nélkül nem tudom befejezni az online regisztrációt, valahogy így kell kezdődnie: 4005209

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1021) True válasza aginor (#1020) üzenetére


True
aktív tag

Ha megvetted volna tudnád! :P Vagy csak lenyalta a cica? :DDD Ment Pű...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#1022) aginor válasza True (#1021) üzenetére


aginor
addikt

Kösz! :R

Megvettem, Asus 8600gts-hez volt mellékelve.. :P

Annyira azért nem vagyok pofátlan, hogy egy lopott játékot még regisztráljak is, amúgy sem engedte volna, a serial-t lecsekkolta és az tetszett neki..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1023) ML320 válasza AMATŐR (#1018) üzenetére


ML320
aktív tag

Nálam emiatt a game miatt került be plussz két giga. Miután semmi változás nem lett, eladtam. :(
Eleinte biztonsági másolat volt fent, minden patch nélkül, azzal sem volt semmi gond.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1024) True válasza aginor (#1022) üzenetére


True
aktív tag

Akkor hová lett a BAR Code? :B

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#1025) Kimmuriel válasza VinoRosso (#1013) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

A játék különféle befejezéseiről én ezeket az infókat találtam: [link]

(#1026) AMATŐR válasza ML320 (#1023) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nálam a Crysis miatt került bele a +2GB! :D
Egyébként megoldódni látszik a dolog! A 4ram közel van egymáshoz így piszokul fűtik egymást. Tettünk fölé egy 6cm es ventit, így már tökéletesen működik. :C

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1027) csigi


csigi
addikt

Segítsetek, beszorultam Yantarba. :O
Szóval megcsináltam az ottani X18? küldetést és vinném vissza a doksit a kocsmárosnak. De mikor átlépek a csapos pályára, akkor ott az elején lévő tüzes-anomáliás aluljárón nem tudok átkelni, kidob a winbe. Pedig egyszer már végigjátszottam a játékot és itt sem volt semmi gond... :F
Köszi, üdv: csigi :R

nofene

(#1028) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Köszönöm a linkeket!

Nálam 3 G-val nem swappolt csak naogyn riktán. Persze ehhez be kellett állítani hogy az OS 1 alkalmazásnak is ki tudja osztani a 3 G-t. 1G-vel nagyon swappel max grafon, de cask akkor ha töltenie kell. Pl pálya elején, ilyenkor nyomok egy pause gombot, és megvárom amig kivillogja magát a hdd led, után nem lapoz, csak bizonyos helyeken, ahol új részeket kell betöltenie. Valszeg tömörített fileokból dolgozik, azért küz ennyire, lehet el lett szúrva a játék motorja, és ezzen patchhel nem nagyon fognak tudni változtatni. Kell neki a 3G memkó, ki kell kapcsolni a lapozófájl használatot, és akkor egész jól megy max grafikán. Sajnos még mindig nem érkezett meg a 2G A-data kitem, pedig már megrendeltem jó ideje ( Zoty, Zoty... :( )

(#1029) VinoRosso válasza csigi (#1027) üzenetére


VinoRosso
veterán

Kezd el egy korábbi mentéstől. Nálam is volt ilyen sőt nekem egy Geil modulom bánta a stalkerozást. Néha kékhalál is előfordul, nálad nem?

(#1030) aginor válasza True (#1024) üzenetére


aginor
addikt

Nem is volt rajta. :F
Ez úgy néz ki, hogy egy papírtokban maga a lemez, és a papírtokra van ráragasztva a serial, barcode meg sehol..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1031) Killer01 válasza VinoRosso (#1029) üzenetére


Killer01
őstag

Mi történt a Geil-el???

(#1032) VinoRosso válasza Killer01 (#1031) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az egyi modul meghalt, a másik meg most 850en megy cl5ben, 2,05V-tal:(. Hozzátartozik a történethez, hoy ezek cl3as 800as modulok, de a redommended voltage 2,4v, amitől elég melegek voltak a ramok. Elvileg bírnia kéne, a folyamatos fél napos stalkerozás mégis kinyírta őket, pedig húzva sem voltak. Először csak dt-re dobott ki, aztán reboot, aztán cmos clear, aztán azzal sem indult, ki kellett venni az egyik modult ( ameik elromlott ) és csak azutá indult el cl5-ben. Szal baromira gyötri a memkót ez a játék, még így is pecsenyét lehetne sütni azon a modulon, ami bennmaradt, ha stalkerozok. Hál istennek cseregaros, + jön a hétvégén az 1066+os A-data, és igy nem leszek szopóban, de mindenképp be fogok szerezni valami komolyabb ramhűtést, ha megjön a geil csere.

(#1033) Killer01 válasza VinoRosso (#1032) üzenetére


Killer01
őstag

Ez elég szomorú történet. A ramok nálam -is- a gép legmelegebb cuccai, pedig -egyenlőre- nincsenek is húzva / 2 V-ot kapnak csak/. Lehet el kéne gondolkodnom egy ramhütőn.

(#1034) VinoRosso válasza Killer01 (#1033) üzenetére


VinoRosso
veterán

ház lehet, hogy a Geilek mellé nem árt egy kis légmozgás.

(#1035) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 64 bites vista van fent és a Stalkerben előfordult, hogy nem tudtam visszamenni a bárb, mert mindig kilépett amikor feldobta, hogy tovább megy a következő pályára, valamint egyszer beadta a kék halált.

Gondolkoztam azon, hogy a játékot XP SP2 módban kellen futattni. Szerintetek?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#1036) VinoRosso válasza zolee0307 (#1035) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem tom meik verzsön van fennt neked, nekem az eredeti patcheletlen játékkal csinálta ezt sp2e xpvel, a probbémát már alább ecseteltem.Igazából nem tudok rájönni, hogy mi a túró baja lehet, egyszer csak elakad a hang, loopolodik gy kis rész az atmoszférából, mint valami eltorzult delay effekt, azt kidob dp-re vagy blue death. Valami ütközés lehet talán a játékban, van egy két ilyen mentésem, amikor akármit csinálsz, ez történik egy adott idő után. Volt hogy elkezdtem egy előző mentéstől( sokkal előbbről ), aztán ugyanúgy folytattam, és ugyanúgy fagyott. Egyszer el akartam érni, hogy a Duty és a Freedom is a spanom legyen, és amikor a Duty zöldre váltott és átmentem a Freedom területére, és vinni kellett volna a mellényt a főnöknek, a pálya elején kidobott. Lehet valami kulcs info túlcsordul vagy csonkul a memóriában ilyenkor nem tom, de elég érdekes módon fagy ki. Ha valaki érdekel fel tok rakni egy pár ilyen mentést. Engem is nagyon idegesített, belehalt egy mem modulom is, a másik meg félig, de amióta cl5ben megy a cl3as maradék modul emelt fesszel, már nem csinálja ezt olyan gyakran :DDD . Na jó nem rémisztgetlek. :D

(#1037) aginor válasza VinoRosso (#1036) üzenetére


aginor
addikt

''Az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogy az eredeti játék 1.3 patch-el rosszabul fut, mint a tört patch nélkül?
Ráadásul a tört anno 1gb rammal, most meg 3gb-al futtatom.''


Nekem volt ez korábban a kérdésem, de rájöttem a megoldásra, kivettem az 1gb Geil Ultra ramot, és a 2x1gb kingmaxal már nem csinálja, tehát a rammal lehetett valami baja.
Azért írtam ezt le neked, mert látom te is Geil Ultra ramokat használsz..

Állítsd át a lapozófájl méretét 6gb-ra, az sok problémát meg tud oldani, hátha most is működik..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1038) csigi válasza VinoRosso (#1029) üzenetére


csigi
addikt

Megoldódott, köszi. Vagy két küldetéssel korábbi mentéstől újraindulva már simán átmentem ezen a részen. Ezenkívül (eddig) stabil volt a játék.

Más:
Ha a szabadságiak a katonai bázison egyből rámlőnek mit lehet tenni, hogy kibéküljek velük? Amúgy jogos a dolog, egy korábbi küldetésnél valami kötelességi áruló fószert kellett a soraikból likvidálni.
Most viszont lenne velük dolgom, muszáj mind egy szálig megölnöm?

nofene

(#1039) Xelo


Xelo
addikt

nahh sziasztok. összeállt a gép, de 4GB GEIL memória helyett csak 2 van. :) nem érzem hogy kéne még kettő... 8800GTS640, C2D E6420, a játék gönyörüen megy fullon (minden csúszka jobbra) 70-90 fps körül, a legkissebb 55 volt talán. nem swappel, elvileg miközben fut a RAMjaim 94-98%-ra vannak leterhelve. jahh és milyen oprendszer? Win Vista Home Premium 64bit.. szóval szerintem ahol nem megy jól 2-3-4GB-al, ott valamiféle probléma lehet.

(#1040) Xelo


Xelo
addikt

jahh és még valami: elképesztő mennyit számít a játék sebessége multiplayerben. :DDD X1900GT, 2GB RAM, 3800+ AMD, kb mindíg utolsó voltam, legalábbis akörüli, pénzem elfogyott (aki játszotta az mp-t az tudja miről beszélek) és bénáznom kellett kispityuval.. hát mit ne mondjak, nagyon sokat dobott a teljesítményemen hogy nem 30 körül hanem néhol még 120FPSt is produkál a gép. lehet hogy a lelkesedésem, de biztos számít.. főleg most egérpad nélkül egy fa asztalon játszok a Razer Diamondback egeremmel, akkor meg a jó kis Steelpad QCK+ volt alatta. (az most szárad..) amúgy nem lett nagy siker ez a multiplayer mód, de mindig van server játékosokkal, és én nagyon élvezem.

(#1041) VinoRosso válasza aginor (#1037) üzenetére


VinoRosso
veterán

passz erre csak azt tom mondani, hogy voltak A-datáim is, igaz az csak 1 G, de azzal is ugynezt csinálta. Nem tudom mi küldönbség lehet egy Kingmax és egy Geil közt, tuningpotenciált nem tekinteve, elvégre a ddr2 egy szabvány, ami megköti a gyártók kezét. A lapozófájl 6G, de nem ezzel van a gond, a fizikai memkó csúcsérték nem érte el anno még a 2G sem néztem, ilyen a játék valamiért. A készítőket kellene faggatni hogy miért.

(#1042) Oakenfold válasza Ndruu (#994) üzenetére


Oakenfold
csendes tag

Szerintem meg azt mondja : Igyí ka mnye!
Azaz gyere (ide) hozzám!

Nem írok alá semmit!!!

(#1043) zolee0307 válasza VinoRosso (#1036) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem az 1.3 patch is fent van, és vista home premium 64 bit.

Hétvégén ki akartam próbálni, hogy a kompatibilitási módban bejelölöm az xp sp2-őt és azzal milyen lenne, de közben lefutattam egy memtestet és a memóriákat visszaküldtem gariba, mert jelzett több, mint 10 hibát 7%-nál.

Egyébként lehet olyan, hogy egy játék tönkrettenné a memóriákat?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#1044) Xelo válasza zolee0307 (#1043) üzenetére


Xelo
addikt

hát konkrétan olyan nincs hogy egy játék leölje a memóriát, de lehet hogy a ram hűtáse nem megfelelő, és terhelés alatt.. megsül?

(#1045) zolee0307 válasza Xelo (#1044) üzenetére


zolee0307
őstag

A memókon nekem nincs hűtőborda, de kap rendesen levegőt. Meg szerintem akkor már hibázna.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#1046) lordring


lordring
aktív tag

Hmmm, valami nagyon nem stimmel nálam. :(
Kikapcsoltam az Agyperzselőt, erre rögtön megjelent a feladatok között, hogy hatoljak be a szarkofágba, és keressem meg a monolitot. :U Holott a szerezz infót és öld meg Strelokot küldik még nincsenek teljesítve. Ráadásul eltűnt az aktuális feladathoz a térképen odanavigáló jel, ami a távolságot és az irányt mutatja. Visszamentem a bárba, de semmi. Vagy a dokikhoz kellene mennem? :U :F

[Szerkesztve]

(#1047) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Hi mindenki!
Lenne egy kérdésem:
Nem tom, mi lehet a gond, de amikor elkezdem a játékot, és ki akarok lépni ott az elején az alagútból a szabadra, akkor a játék naggyon beszaggat, játszhatatlan lesz... A gépem: Asus a7v8x-x, sempron 2800+, 1GB RAM, GF 7300 GT. Haver gépén( sempron 2200+, 1GB RAM, asus 7600 gs) elfogadhatóan megy.

Mi lehet a probléma?
Köszi előre is a választ!

(#1048) aginor válasza LadaLord (#1047) üzenetére


aginor
addikt

Vegyél vissza a grafikából, különös figyelemmel a HDR-re.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1049) LadaLord válasza aginor (#1048) üzenetére


LadaLord
aktív tag

800*600on van minimum részletességgel...

(#1050) Ndruu válasza LadaLord (#1049) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

az ok hogy minimum részletességen van, de ebbe még nem tartozik bele a HDR... mindenképpen static lighting-ra állítsd!!!
ja és vedd fel a lapozófájl méretét kb 3-4GB-ra vagy max 6GB-ra... jobban fog menni

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.