Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Primőr válasza shuttle (#600) üzenetére


Primőr
aktív tag

azt el kell kísérni Yantarba, ott adja oda. Vágj hozzá egy gránátot és repülni fog utánad! :DDD

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#602) shuttle válasza Primőr (#601) üzenetére


shuttle
tag

már egyszer dühömben kinyírtam nálla van a pendrive.

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#603) superfinest válasza Batman (#1) üzenetére


superfinest
tag

Mitől szaggat a S. T. A. L. K. E. R. gépen minden megvan ami kell a teljesítménynek elvileg bírnia kéne de néha ki is akad.
Hogy lehet ezt megcsinálni h ne szaggason? :DDD

(#604) Achill3uS válasza superfinest (#603) üzenetére


Achill3uS
veterán

miaz hogy minden megvan ami kell? c2d, geforce8, 2giga ram, es beallitva a 4giga swap file külön particiora? mert csak ilyen konfiggal lehet teljesen akadásmentesen tolni mondjuk high-on :D egyébként bevált módszer a grafika minőségének a rontása :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#605) Ndruu válasza superfinest (#603) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

először is kérünk egy részletes konfig leírást, aztán majd ha bőszavúan beszámolsz a gépen található driverekről, akkor majd talán tudunk segíteni...:U

Harrrr!!!!

(#606) superfinest


superfinest
tag

13 éves vok nem értek semmit magyarázza el valaki részletesen ezt a dolgot.
Itt vannak a gépem adatai:Asus K8N, A64 3000+, 1GB 400Mhz ram, Ati 9700Pro 128MB VGA

(#607) superfinest


superfinest
tag

Am nem kell semit magyarázni mostmár értek mindent hála a csodálatos kersztapukámnak.
DE azért kérek segítséget a stalker ügyben. :D


[Szerkesztve]

(#608) Primőr válasza superfinest (#603) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nekem a dynamic meg full lightingtól szakadozott.. azt hagyni kell simán. a felbontást is érdemesebb 1024-esre rakni. Swap fájl tényleg legyen 2 giga körül legalább.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#609) superfinest válasza Batman (#1) üzenetére


superfinest
tag

Hogy kell A PROHARDVEREN visszajönnih lássam mit írtatok tehát pontosan ide.


[Szerkesztve]

(#610) Ndruu válasza superfinest (#606) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Minimum System Requirements: Windows 2000 (SP 4), Intel Pentium IV 2 GHz / AMD Athlon XP 2200+, 512 MB RAM, 10 GB hard disk space, nVidia GeForce 5700 / ATI Radeon 9600 / 128 MB DirectX 9c compatible graphics card, DirectX 9 compatible soundcard

egyszóval a procid még jó, 1GB RAM elég (ha nem dynamic light-on játszik az ember), ATI 9700Pro meg nem tud túl sokat, de egy minimumon el kell hogy menjen a játék

mindezt azért mondom ilyen biztosan, mert annyit csak értesz hozzá, hogy megfeleően beállítsd a játékot... gondolom megvetted a játékot, vagy kaptad, és feltelepítetted, így feltételezem cseppnyi angoltudást azért vertek beléd az iskolában:DDD A játékot szépen elindítod és a főmenüben be kell állítani a dolgokat, megpróbálok pár dolgot javasolni.

A videó beállításokat low-ra vedd le, vagy esetleg meg lehet próbálni mediumon, de sztem úgy nem nagyon fog menni... van egy legördülő menü is amiben ki lehet választani, hogy static vagy dynamic light legyen, na semmiképp se dynamicra tedd! static lighting bőven meg fog felelni... a felbontást pedig a monitorhoz igazodva kell beállítani (ha szélesképernyős TFT monitor, akkor pl 1440*900-ba, ha csak sima CRT (katódsugárcsöves [jó nagy darab böszme állat]) akkor jó lesz a 640*480 vagy 800*600 is...
remélem sikerült értelemszerűen leírnom, és fogható az adás egy 13 éves számára...

nekem 13évesen még gépem sem volt... kb annyit tudtam a szgépről, hogy van, és az iskolában be tudtam kapcsolni, meg tudtam rajta NortonCommandert kezelni, meg tudtam azt a kis sz@r teknőst programozni... ja meg ismertem az aknakeresőt... ennyi

Harrrr!!!!

(#611) Achill3uS válasza superfinest (#606) üzenetére


Achill3uS
veterán

ok akkor mondom másképp: nagyon gyenge a géped a Stalker-hez, az options/grafikai beállításoknál mindent vegyél le low-ra, és kapcsolj ki. felbontást 800*600-nál nagyobbra nem ajánlom, igy kb játszható lehet.

hehe, lassu voltam :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#612) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

lehet h mind1... lehet hogy vissza se talál ide... pedig nem nehéz... beírja az ember a böngészőbe (vannak akik még azt sem tudják mi a böngésző, de azért állításuk szerint ők nagyon jól ismerik a gépet... peeersze peeersze... és kamucipőke hozzáment shrekhez...:DDD) hogy w w w . p r o h a r d v e r . h u megkeresi azt, hogy FÓRUM, rányom, ott megkeresi a keresőt, beírja hogy s.t.a.l.k.e.r., kidobja az eredményt, rányom a totyik nevére, a legördülő menüből kiválasztja az utolsó hozászólást, és itt is terem

persze ez mind off [de csak azért mert most megtanultam, hogy kell OFF-olni:)):DDD

mindezt a #609-re írtam


[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#613) Grigorisz válasza Ndruu (#612) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

egyszerűsítem.... prohardver.hu bejelentkezik és rányom az itt szóltam hozzá legutóbb feliratra és kiadja a topicokat ahol írt. rányom. végére lapoz. :)) :DD

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#614) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na akkor ph segítség:

Jobb oldalt ott van ez:
[kép]
katt rá, mindig ott lesz ha be vagy jelentkezve. Igen hasznos. Aztán még itt van egy-két dolog: [link]
Van még kérdés?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#615) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#596) üzenetére


ROBERTOH
őstag

up :)

ez a kedvenc aláírásom

(#616) Ndruu válasza ROBERTOH (#596) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

nem sok vizet zavar kuglóf bácsi... nekem is megdöglött... pedig háromszor próbáltam újra.. hiába, láma vagyok:DDD[link]
annyi a lényeg, hogy eljuss yantarba, a köszöngetős professzorhoz, aki fogja mondani hogy (helloo helloo) menj be az X16ba... bemész, lelövöd a pszí sugárzást (már ha túléled...:DDD) aztán Ghost bácsit kell átkutatni, és akkor utána...
passz... ja megvan... ki kell jutni a laborból, és utána... passz:DDD

asszem utána már megadja a koordinátákat a pitypang-i hotelhez... de lehet hogy előbb még Doctor úrral kell konzultálni...

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#617) shuttle válasza Ndruu (#616) üzenetére


shuttle
tag

nekem megmaradt a parasztja csak nem akar előttem menni hogy fedezhessem. gondoltam előre megyek kinyírok mindenkit de akkor sem jött utánam . na akkor kinyirtam én és elvettem tőle a pendrive-ot . :DD

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#618) Primőr válasza shuttle (#617) üzenetére


Primőr
aktív tag

Miért akarod te fedezni? nőhiányod van? :)))

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#619) shuttle válasza Primőr (#618) üzenetére


shuttle
tag

olvastam egy végigjátszásban , hogy fedezni (nem se..bek...i ) kell , meg hogy ne nagyon szakadjak le róla, de meg se mozdul !! azért nyírtam ki , meg nehogy éhenhaljon ott szegény , szar a éhhalál. egy lövés a fejbe .

[Szerkesztve]

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#620) ROBERTOH válasza Ndruu (#616) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Azokon már túl vagyok, és le is spannoltam a proffal (többet fizet már a cuccokért), de nem jelölt be semmit a térképen. :(

ez a kedvenc aláírásom

(#621) 10GoBall válasza ROBERTOH (#620) üzenetére


10GoBall
aktív tag

A prof először elküld egy psi mérésre /Kruglovval, ha megmentetted/ , ill. azzal a sárgaruhással, aki a folyósón álldogál.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#622) superfinest


superfinest
tag

Még egy gondom van ha kilépek mindig le fagy a gép de kössz a javaslatot Ndrru!!!! :) :) :)

(#623) Xelo válasza superfinest (#622) üzenetére


Xelo
addikt

ne lépj ki ;]

(#624) ML320 válasza 10GoBall (#621) üzenetére


ML320
aktív tag

Na, játszahatom megint... Kruglov is halott, meg a sárga ruhás is. Szivem szerint meg szétlőném azt a gyökér profot is, csakhát ott nem használható fegyver... :U

Most valahogy nálam mindenki legyet játszik, senkit nem találok életben!!! Találkozni kellene Wolf embereivel, 3 hulla. Átérek az roncstelephez, jön az üzenet, hogy segítsek, megindultam, erre meg feladat elrontva, feladat elrontva, feladat elrontva... Esélyt sem kaptam egyikre sem :( Hullahegyek mindenhol. Bár lehet, hogy megnézem, így milyen befejezést ad.
A hadiraktáraknál meg egy árulót kellene mellékküldetésben likvidálni. A rohadék a határon sétálgat, nem tudok odamenni hozzá, mert átvinne a másik pályarészre. A rossebb se érti... Csak engem szivat ez a nyamvadt program?

Ember tervez, Isten perverz...

(#625) superfinest válasza ML320 (#624) üzenetére


superfinest
tag

Én is így jártam de véletlen nem mester szinte játszol? A beállításokban meg lehet csinálni kezdőre sztem akkor nem lesznek ilyenek nekem sikerült.
Ja és töltsd le a magyarosítást úgy könnyebb játszani.
A honlap: http://stalkerfansite.extra.hu/ ja és ott van bal oldalt a magyarosítás sztem ez a honlap sokat fog segíteni. :DD

(#626) Retekegér válasza superfinest (#625) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Te olvasol 1. hsz.-t? :U

<< Heimdal >>

(#627) superfinest válasza Retekegér (#626) üzenetére


superfinest
tag

Ezt hogy érted?

(#628) Retekegér válasza superfinest (#627) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Be van linkelve a magyarosítás :))

<< Heimdal >>

(#629) ML320 válasza superfinest (#625) üzenetére


ML320
aktív tag

Ráadásul fent van a magyarosítás. Meg ez most tényleg nem amatőr szintű a játék, de ez így nem fair... Jelenleg ott kóválygok bunker környékén, nem tudok még beszélni sem a proffal. Kruglov alapból halott volt, hiába mentem utánna egyből a profhoz, vagy akár a csapos után, nem áll szóba velem (nincs lehetőség a beszédre), és pirossal, ellenségesként jelzi az öreget. Most mit tehetek én arról, hogy a másik meghalt?!?!? :DDD Népszerű vagyok, semleges... Nem értem... :F Most éppen járkálok mindenfelé, hátha valamit másként kéne csinálni, vagy találok valami hullát, aminek a PDA-ja ad infót, de semmi... Egy-két likvidálós feladatnál is olyan távolságra jelölték be a célpontot, hogy mire odaértem, megint csak a feladat elrontva üzenet fogad.
Max jön egy hét pihi, utánna...

Ember tervez, Isten perverz...

(#630) superfinest


superfinest
tag

A PDA-t h kel megnézni?
:F

(#631) ML320 válasza superfinest (#630) üzenetére


ML320
aktív tag

Automatice megnézi. Ha van benne infó, pityegést hallasz, majd a bal alsó sarokban megjelenik egy szöveg: titkos hely, elrejtett cucc... Ha meg fontos infó, akkor szövegként is hallod. Így találhatsz meg bizonyos számkombinációkat is pl, de azokat az aktuális küldetésekhez is hozzárakja.
Bocs, ha félreérthető volt...
Amúgy első játéknál amikor átmentem Dark Valleybe, ott volt a tábortűz mellett egy sebesült bandita, meg egy ''fogságban'' lévő (csak éppen senki nem őrizte, és csak volt...) Borovtól visszafelé lelőttem őket, mert nem tudtam mit tenni, és nála volt egy PDA!!! Találkoztatok ilyennel? Mondjuk nem tudtam használni. Meg első játéknál voltam, az ürge nevére sem emlékszem. Megvolt a játék közepéig, csak pont jött egy gépeladás, időhiány, stb...

Ember tervez, Isten perverz...

(#632) Ndruu válasza superfinest (#630) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

P gombbal!

Harrrr!!!!

(#633) Retekegér válasza superfinest (#630) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Options-->controls-ban megnézed. Eléred a P/M/H betűkkel alapértelmezett módban.

<< Heimdal >>

(#634) True


True
aktív tag

Valakit érdekel egy ilyen ruci? Ugy félpálya környékén szereztem, bár a kecóba nem egyszerű bejutni... :)) [link]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#635) Primőr válasza True (#634) üzenetére


Primőr
aktív tag

ez is pont annyit ér mint a többi.. szart

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#636) Ndruu válasza True (#634) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

én ilyenben csináltam végig:):DDD
jó a védelme minden ellen, csak a golyóállósága gyengébb picivel mint a többi felsőkategóriás cuccnak... az NPP-be úgy jutottam be vele, hogy semmi artifact nem volt rámaggatva, és mégse ölt meg a sugárzás... 90+ os a védelme a γ ellen:D

Harrrr!!!!

(#637) True válasza Primőr (#635) üzenetére


True
aktív tag

Ha annyira elkeserítőnek találod, a tápokat, mért nem tolod Trainerrel? Akkor akár ruci nélkül is szaladgálhatsz, mégsem sebesítenek a lövések... :DDD :P

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#638) Primőr válasza True (#637) üzenetére


Primőr
aktív tag

Egyedül egy páncélban éreztem, hogy ér is valamint, az egy Talált kötelességi ruha volt , tehát nem fizettem érte semmit.. viszont kifizettem egy rakás pénzt, például a kijevi szarra, és semmi t se ér, a golyót se foglya annyira, a sugárzás ellen se véd jobban... vacak.. a ruhákna kegyedül a golyófogásra van értelmük, más ellen szinte nem is védenek jobban mint a dzseki....

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#639) ROBERTOH válasza 10GoBall (#621) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Kruglov kimúlt, a sárgaruhás is, de annak a műszerét elvittem a proffhoz, és akkor adta a (működő!) pszi-sisakot.

ez a kedvenc aláírásom

(#640) Primőr válasza ROBERTOH (#639) üzenetére


Primőr
aktív tag

A műszert én is felvettem, de nem adtam oda)) amúgy annak a sisaknak mi értelme van? ...

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#641) ROBERTOH válasza Primőr (#640) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Yantarban, azon a gyártelepen (vagy mifene), ahol az x16-os labor bejárata van, magas a pszi sugárzás, és ez a sisak megvéd tőle.

ez a kedvenc aláírásom

(#642) Primőr válasza ROBERTOH (#641) üzenetére


Primőr
aktív tag

nem tom, én ott nem vettem észre sugárzást.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#643) ML320 válasza Primőr (#642) üzenetére


ML320
aktív tag

Trainer? ;]

Ember tervez, Isten perverz...

(#644) Larry303 válasza Primőr (#638) üzenetére


Larry303
addikt

akkor menj bele egy elektromos anomáliába vagy tűzbe...esetleg etess kutyákat és disznókat a pulóveredben....majd próbáld meg pulcsiban felvenni a red forest elején található távcsövest...aztán utánna írd le mégegyszer a vélemyényed a ruhákról...főleg a sevaról....éppenséggel a legjobb kosztümöt sikerült ócsárolnod..... ;)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#645) True válasza Larry303 (#644) üzenetére


True
aktív tag

A tüz ellen tuti hogy jól véd, mert PL a lezuhant helikopternél is a tudóst amikor meg kell védeni, na rajta is olyan van, és még mondja is hogy ő-t megvédi a ruházata, te meg ésszel haladj át az égetőn... Én nem akartam ezzel vita tárgyát alkotni, mindössze megkérdeztem hogy közkincsé tegyem-e a lelőhelyét igy a játék 1/3-ánál..
Majd akit érdekel megkérdi ugyis, vagy ha'' hungarise módban'' tolod és minden mellékküldit is megcsinálsz, akkor megleled... :))

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#646) Primőr válasza Larry303 (#644) üzenetére


Primőr
aktív tag

De mi a nyavalyának mennék én ezekbe bele, mikor el lehet kerülni őket? minek veszítsek életet meg roncsoljam a ruhát? ugyanis egyik ruha se védett eddig telejesen. Szóval a tűz meg az anomáliák teljesen kivédhetők. Ellenben a golyókat kivédeni már jóval nehezebb...

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#647) Bundás22


Bundás22
őstag

kérdésem hogy XP alatt 1GB ram elég neki 1024-eb maxon?
vagy kell neki a 2GB mindenképp..
a 8600osok jól viszik ezt a gammát... :R

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#648) Ndruu válasza Bundás22 (#647) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ha maxon nyomod, az azt jelenti hogy full dynamic light, tehát nagyon akadni fog (azaz inkább swappelni)... állandóan töltenie kell... nem ajánlott.. vagy 2GB-ra bővítés, vagy az igények alább adása a megoldás

Harrrr!!!!

(#649) Retekegér válasza ROBERTOH (#639) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Érdekes, én pl. a PSI fülhallgatót semmire sem tudtam használni... :F

<< Heimdal >>

(#650) Larry303 válasza Retekegér (#649) üzenetére


Larry303
addikt

a hiányát megéreznéd hidd el :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.