Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Primőr


Primőr
aktív tag

Én már megcsináltam az x16-ot, aztán most kezdtem beszélni a bárbeli informátorral, és jópárezerért dünnyögött vmi lényegtelen dolgokat sterelokról. erre most újból bezöldüllt az x16 bejárata a térképen, mintha még nem jártam volna ott...... strelokot sikerült vkinek megtalálni?-..

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#502) Retekegér válasza Primőr (#501) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

[Vigyázat!!! SPOILER!!!]


Strelokot nem fogod megtalálni, mert a későbbiekben rájössz, hogy te magad vagy Strelok. Majd a doktor fog annak szólítani, mikor visszamész a titkos búvóhelyre, persze miután beszéltél a Vezetővel a Cordon-nál.
Ha X16-ból elhoztad a titkos doksikat Ghost-tól, akkor ott nemigen van már mit csinálni...

<< Heimdal >>

(#503) ROBERTOH válasza arpeen2 (#497) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Az áramot el kell kerülni, az ellent meg lekapni távcsövessel. ;)
(én spec először keresztülmentem az erdőn, és úgy jutottam el oda, ahova most mész; no persze az erdő sem egyszerű :) )

ez a kedvenc aláírásom

(#504) Retekegér válasza ROBERTOH (#503) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ja, tele anomáliákkal. Én el is tévedtem, visszajutottam oda, ahol kezdtem. :D

<< Heimdal >>

(#505) ROBERTOH válasza Retekegér (#504) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Meg snork-okkal. Az élőhalottakat nem is említve. :)

[Szerkesztve]

ez a kedvenc aláírásom

(#506) Retekegér válasza ROBERTOH (#505) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Huh, snorkok meg bloodsuckerek egy csomószor rám hozták a parát a hirtelen felbukkanásaikkal. Nagyon utáltam őket, főként mikor a franc tudja honnan előkerültek a kis föld alatti labirintusokban.
Poltergeist-el lehet találkozni a játék folyamán vagy a PDA-ban leírtak alapján csak a hangját lehet hallani?

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#507) Primőr válasza ROBERTOH (#503) üzenetére


Primőr
aktív tag

hát ja, az az erdő bővelkedik mindenféle állatfajban.. bár azok nem védettek:))

[Szerkesztve]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#508) True


True
aktív tag

Hy ALL. 1.003 patchez nem tudtok ''nem demó'' trainerről véletlen?
Megköszönném... :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#509) ROBERTOH válasza Retekegér (#506) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én még nem találkoztam vele. Hol írtak róla?

ez a kedvenc aláírásom

(#510) Retekegér válasza ROBERTOH (#509) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nézd meg a PDA lexikon részét.

<< Heimdal >>

(#511) ROBERTOH válasza Retekegér (#510) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem találtam benne semmit. :( (lehet, mert magyar nyelvű? :) )

ez a kedvenc aláírásom

(#512) Retekegér válasza ROBERTOH (#511) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Abban is benne kell legyen, legfeljebb Kopogó szellem címszó alatt.

<< Heimdal >>

(#513) ROBERTOH válasza Retekegér (#512) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Na olyan néven már megvan. :) Találkoztam már több ilyennel is, jól rámhozták a frászt, és csak akkor lehetett lelőni, amikor megjelent. (mert 1x eltűnik, 1x meg megjelenik előtted hírtelen)

ez a kedvenc aláírásom

(#514) Retekegér válasza ROBERTOH (#513) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem, az a bloodsucker, alias vérszívó, csak akkor válik láthatóvá, ha közvetlenül támad. Abból én is legyalultam párat.

<< Heimdal >>

(#515) Ndruu válasza Retekegér (#514) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link]
[link]
ő lenne poltegeist bácsi!! tessék szépen megnézni!

Harrrr!!!!

(#516) ROBERTOH válasza Retekegér (#514) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Hát ezt benéztem, tényleg ''Vérszopó''-k voltak. :B

ez a kedvenc aláírásom

(#517) Detox!


Detox!
senior tag

Hali!
Lenne egykét kérdésem :B :

Most ott járok amikor vmi antennát kell átkutatnom, X16 meg X18-as labar már megvolt. Szal a kérdésem az lenne hogy hol van vmi nagyobb volumenű (sokminden van nála) kereskedő?? A pultosnál meg a tudósnál alig van vmi, SVD2 lőszer meg absz. nincs :( és nehézkes mindig visszamászni a kordonos kereskedőhöz.. Meg érdekelne még hogy azon kívül a fegyókon kívül amiket a kordonos palinál kapni, lesznek-e a későbbiekben még új stukik, páncélok? egyébként tele vok lóvéval 200K rubelem van :DD . Jahh meg még1 uccsó: hogy lehet a gránátvetőket felrakni a fegyókra?
Sry a sok lámaságért és előre is thx :)

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#518) Ndruu válasza Detox! (#517) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

a Brain Scorcher (legyen magyarul agyperzselő) antennákból áll... ezeket kell majd lekapcsolni... amíg odáig eljut az ember, addig rengeteg ellenfélt le lehet/kell ölni... és azoknál nemcsak azért van fegyver, hogy téged megöljenek, hanem azért is, hogy azt te felvehesd és magaddal cipeld... nem... nem játékból... azzal lehet lőni... és még ammo is van hozzá a bácsinál, akitől a fegyvert loptad... nem kell a kereskedőtől venni fegyvert, sőt.. semmit nem kell venni (max kaját ha nagyon sürgős, meg kötszert, de az is van a hulláknál bőven) lopni kell, ahogy a többiek is csinálják... mert aki nem lop az majd megbánja (továbbra is a játékról beszélek, nem tértem ki..:) ) [van egy megérzésem, hogy melyik befejezést fogod kapni]

a pultosnál meg a tudósnál van bőven rakomány, olyan lőszerek, amelyek a későbbiekben jók lesznek az ''újabb fegyverekbe''...

a ''kordonos pali''-n nem tudom kit értesz... talán csak nem a Tradert? aki a legelején van a föld alatti pincécskében? nála is vannak néha jó fegyverek, de mint mondtam, semmit sem kötelező megvenni...

a gránátvetőket úgy lehet felrakni a fegyóra, hogy először is megfelelő fegyó kell a gránátvető alá (az Inventoryban a gránátvető leírásában le van írva, hogy melyikre megy fel..) aztán ha már tudod akkor magadhozveszed azt a bizonyos fegyvert (mondjuk Obokan) és a gránátvetőre jobb klikk, majd attach to weapon (csatolja a fegyverhez)

sok sikert... ha más kérdésed támad akkor... hát... itt vagyunk

Harrrr!!!!

(#519) Detox! válasza Ndruu (#518) üzenetére


Detox!
senior tag

thx

Nos: köszi az infót, mégha egy kicsit hogyismondjam butusnak nézel is. Term mindenkit leraboltam akit lehetett és minden műtárgyat összeszedtem (megnéztem a rejtekhelyeket), szvsz csak így lehet 200K-m ;)
A katonáknál lévő fegyók viszont soxor nem passzolnak, az enyémekkel és így a skulló sem ugye., obokan lőszert hiába akarnék Vintarba, GP37be, SVDbe rakni.. Szal nem kell egyből hülyének nézni az embert. Na nembaj úgyis már rég fordult elő ilyen...

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#520) Retekegér válasza Ndruu (#515) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na ilyet nem láttam sehol :D

<< Heimdal >>

(#521) True válasza True (#508) üzenetére


True
aktív tag

Esetleg erre valaki mégiscsak? :U [link]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#522) ROBERTOH válasza Detox! (#517) üzenetére


ROBERTOH
őstag

A gránátvetőt megfogod, és ráemeled a fegyverre (bal gomb rajta, és amíg átemeled, addig folyamatosan nyomod). A fegyver lehet a kezedben, de a hátizsákban is.
Jobb cuccok nem nagyon lesznek, max a Gauss, de ahhoz nemnagyon lehet lőszert találni.

ez a kedvenc aláírásom

(#523) viktor82 válasza True (#508) üzenetére


viktor82
őstag

Van!
[link]
Itt megtalálod mit keresel!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#524) viktor82 válasza True (#521) üzenetére


viktor82
őstag

[link]
Itt megtalálod!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#525) viktor82


viktor82
őstag

Bocs kétszer ment!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#526) Detox! válasza ROBERTOH (#522) üzenetére


Detox!
senior tag

thx sztem bugos a verzsönöm mert sehogyse tom ráaplikálni pedig , típus, minden stimmel, nahh mindegy most azzal nyomom amin gyárilag van :) köszi
Gauss-t próbáltam de az nekem már túl unreal, szal maradok a SVD-nél bár ahhoz sincs több lőszer :(

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#527) True válasza viktor82 (#525) üzenetére


True
aktív tag

THX! Kétszer ment el, hát kétszer is köszi köszi! :DDD

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#528) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Egy érdekes bug.
Előljáróban: a gémet másodszor játszom.

Dark Valleyban a küldetés azzal fejeződik be, hogy találd meg az X18 labor bejáratát és hozd el onnan a doksikat.
Na én már voltam a laborban, vagy 10x és természetesen a doksik is megvoltak már az első behatoláskor, mégsem lett befejezett ez a küldetés. Hiába megyek visza a csaposhoz, ő sem látja a nálam lévő doksit. Természetesen így nem is ad következő feladatot. Szóval bolyongok a pályákon, egy befejezetlen küldivel a zsákomban. :W

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#529) Djuree válasza 10GoBall (#528) üzenetére


Djuree
félisten

nekem ilyen volt a poker nevű banditával. :W
egy pár napig csak ezt a küldit próbáltam megcsinálni, mert nem volt ott ahol lennie kellett volna, ezért átnéztem az összes pályát de sehol nem volt :W

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#530) Djuree válasza ROBERTOH (#522) üzenetére


Djuree
félisten

van azért egy bug ezzel:
nem tom már melyiket, de nem lehet rátenni a megnevezett fegyverre a gránátvetőt, pedig írja hogy arra is való, de mégsem megy fel :(
többi az stimmel.

legjobb a gyorstüzelő távcsöves gránátvetős AK :R
nagyon faszáúl néz ki és jó is, másodjára ezzel vittem végig, hát nem volt könnyű, de a hangulat miatt megérte :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#531) rup1u5


rup1u5
nagyúr

van az a bizonyos ajtó amihez föl lehet mászni a red forrestnél ha jól emlékszem.
namostan, annak mi a kódja?
szeretnék bemenni. emlékszem, hogy itt vagy az elöző topikban valaki írta már de nem találom.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#532) Larry303 válasza Detox! (#517) üzenetére


Larry303
addikt

a duty bázisnál, ahol a katonák beengednek, ne menj le balra a főnökhöz, hanem fordulj jobbra és egy ürge fog várni az épületben pofázni is fog, ho menjé mán oda....nah tőle vehetsz bármilyen lőszert ha jól emlékszem....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#533) rup1u5 válasza rup1u5 (#531) üzenetére


rup1u5
nagyúr

áááá, megvan : [link] :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#534) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tegnap felraktam a transport mod-ot, hát a járművek elég gyengék. De legalább gyorsabban lehet közlekedni :))

<< Heimdal >>

(#535) Xelo válasza Retekegér (#502) üzenetére


Xelo
addikt

most tök jó hogy lelőtted a poént.. (Strelokot nem fogod megtalálni, mert a későbbiekben rájössz, hogy te magad vagy Strelok.)
elment a kedvem a játéktól :O

(#536) Retekegér válasza Xelo (#535) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ha ettől elmegy a kedved, akkor a S.T.A.L.K.E.R. nem neked való. :U

<< Heimdal >>

(#537) Xelo válasza Retekegér (#536) üzenetére


Xelo
addikt

ehh, légyszi ne Te mond már meg, mi nekem való, s mi nem.. amúgy poénból írtam, csak a végéről egy röhögős smilet lefelejtettem. azért remélem számíthatok majd több érdekességre a játékban..

(#538) Retekegér válasza Xelo (#537) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jah, akkor no offense. Sry, komolynak hatott a szöveg és én is csak olyan idióta módon reagáltam, mint Te :D
Lesz érdekesség bőven, amiatt ne aggódj. Én 3-szor ugrottam neki és mindháromszor új dolgokat fedeztem fel a játékban. :))

<< Heimdal >>

(#539) 10GoBall válasza Retekegér (#538) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Ja. A nagy mászkálásokban az x18 labor mellett találtam egy gitárt. Komoly 36 rubel az értéke, de viszon 1,25 kiló.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#540) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Következő patchről van valami infó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#541) Retekegér válasza 10GoBall (#539) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

:Y Fegyvernek nem használható? :D

<< Heimdal >>

(#542) rup1u5 válasza Retekegér (#538) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ettől függetlenűl nem szép dolog lelőni a poént! :(((
ha legközelebb ilyenre készülsz legalább jelezd elötte hogy SPOILER következik légyszíves.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#543) Ndruu válasza Detox! (#519) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

hát sorry... nem akartam senkit hülyének nézni, csak általában így szoktam fogalmazni, mert ha komolyan írnám le, akkor nem sokat érne:) csak egy kis mókát vittem bele...
mégegyszer sorry ha megbántottalak volna!

Harrrr!!!!

(#544) SzöleTM


SzöleTM
csendes tag

Hali!

Skacok, eltűnt a célkerezstem és hiába állítgatom a game-nél, nem jön vissza!!! ilyenkor mi a teendő?most megyek az alagútban és kinézett nehéz így lezúzni azt a sok majmot...:\
kösze

(#545) Ndruu válasza SzöleTM (#544) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

gondolom moddoltad vmivel a játékot... elképzelhető hogy eltűnik... semmi esély rá hogy visszahozd...:(
na jó csak viccelek... egy kis nyerészkedés, meg ügyesség és pillanatok alatt vissza lehet varázsolni... fogsz pl egy Total Commandert megkeresed a C:\Documents and Settings\All Users\Documents\stalker-shoc mappát és abban van egy olyan fájl, hogy user.ltx... ezt kell módosítani! vmivel megnyitod azt a fájl (pl a TotalCommanderben F4-gyel szerkesztés, vagy sajátgépből egy jegyzettömbbel) és a hud_crosshair off-ot átírod hud_crosshair on-ra... majd elmented és indíthatod is a monszták gyilkolását:)

Harrrr!!!!

(#546) SzöleTM válasza Ndruu (#545) üzenetére


SzöleTM
csendes tag

köszi a segítséget!
nem raktam fel modot, előbb megpróbálom végigjátszani á la natur:)

után madj meglátjuk...amúgy az tetszett eddig benne a leginkább, hogy állok az egyik level átjárónál és bepakolt mellém vagy 8 banditot:D

(#547) Larry303 válasza SzöleTM (#546) üzenetére


Larry303
addikt

ha Ndruu tippje nem segít, próbáld meg dx9 ben indítani....nekem akkor csinálta ezt amikor multi kedvéért dx8 ban indítottam a játékot...természetesen be volt kapcsolva, de mégsem látszódott normálisan....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#548) SzöleTM válasza Larry303 (#547) üzenetére


SzöleTM
csendes tag

Érdekes dolg ez... van, hogy eltűnik, de akkkor, ha video beállítást változtatok=gamma, stb) és van, hogy ki-be kapcsolom a beállításoknál, és műxik, van hogy nem ...észrevettem, hogy akkor nem emgy a dolog, ha egyik pályarészről a másikra lépés után történik a dolog. Ilyenkor azt teszem, hogy visszamegyek a másik pályára és ott ugyanezt eljátszva bejön.

FONTOS: azt a srácot, aki a Bárnál a lejáratnál jobbra az ajtó mögött áll és aszondja, hogy menjek be, hogy lehet megközelíteni? mert hiába van kiírva, hogy nyomjam meg a gombot, hogy kinyilljon az ajtó, nem nyílik....Valaki?

(#549) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Következő patchről van valami infó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#550) Ndruu válasza Winner_hun (#549) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

én eddig nem láttam hivatalos infot az új patchről... kerestem 1.004 és 1.005 néven (mivel az 1.002 is kimaradt ezért lehet h a köv. az 1.005 lesz..) de semmi hivatalos...

viszont stalker 2-ről vmelyest talán igaz az hogy 2010-re ígérik a GSC-s srácok és X-Ray 2-es engine-nel fog futkosni:)

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.