Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) emre válasza iceman1988 (#7000) üzenetére


emre
veterán

1287975 :F

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7002) iceman1988 válasza emre (#7001) üzenetére


iceman1988
tag

Hatalmas köszönet. Jó lett a kód.

(#7003) icons


icons
addikt

Üdv!

Már volt kérdés, de hátha valaki mégis tudja:
Az alapjátékban hogyan lehet ruhát javítani? Megvan a SEVA, de mindhiába, ha szépen leromlik... állítólag akkor is javul a ruci, ha 100%felett van valamelyik ellenállás, de ez is kamu... 109%os a Burn-öm, de amint beállok egy tűzoszlopba, rögtön elkezd csökkeni az életem, és az égadta egy világon semmi sem történik a cucciammal :).

A Freedom bázison levő hapi, akinek meg piát adtam, semmit nem akar csinálni... :S

(#7004) icons válasza icons (#7003) üzenetére


icons
addikt

Fel akartam rakni a Repair Mod 2.5öt. Felraktam. Törölte minden mentésemet (ez nem volt leírva az ismertetőjében :) ). Mivel összesen néhány fájlt módosítottam (gamedata mappa, ami alapból nem is létezett), és az fsgame.ltx-et. Előbbit töröltem, viszont utóbbival felülírtam sajnos a mentéseimet. Ha jól gondolom, csak valami igaz/hamis parancsot rontottam el, tehát vissza lehet valahogyan hozni azokat a mentéseket.
Ha így van: valaki el tudná küldeni az eredeti fsgame.ltx-et, vagy tud helyet, ahonnan le tudnám szedni? :)

Köszi!

(#7005) Anubiss válasza emre (#6995) üzenetére


Anubiss
tag

Heló!
Honnan vannak ilyen relikviáid? OL2, nem? Lehet már régebben kérdeztem (ha így van, akkor sry), de van valahol videó a transmutation-ról?

(#7006) emre válasza Anubiss (#7005) üzenetére


emre
veterán

Már válaszoltam erre a kérdésre, legalább egyszer vagy 2-szer :F (de lehet többször is) És megmondom őszintén legalább annyi jól esett volna hogy köszbazdmeg a fáradozásod. :((( :(
Ja, elküldtem neked egyszer mail-ben is, de arra sem volt reakció.

Az ilyen szituációra édes jó anyukám azt mondaná, hogy lófasz a seggedbe, meg kettő a kezedbe, hogy tudd mi van hátul :P

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7007) Anubiss válasza emre (#7006) üzenetére


Anubiss
tag

Rossz a hosszútávú memóriám... :B
Legőszintébb elnézést és köszönetet kérnék/mondanék most! Sajnálom, hogy nem reagáltam, most így utólag látom, hogy mennyi munkád van benne! :B basszus...
Még egyszer bocs. (teljes meghunyászkodás :) )

:R :R

(#7008) icons válasza icons (#7004) üzenetére


icons
addikt

Egy upot megér, mert így nem igazán tudok játszani :)

(#7009) icons válasza icons (#7008) üzenetére


icons
addikt

Oké, akkor tudja valaki, hogyan lehet 2* feltelepíteni a Stalkert? (ugyanarra a merevlemezre?)

(#7010) emre válasza icons (#7009) üzenetére


emre
veterán

Csinálsz neki egy másik mappát,aminek az elérését megadod telepítéskor :U
Nekem hasonló okok miatt a három stalkerből kettő kétszer van feltéve a gépemre

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7011) icons válasza emre (#7010) üzenetére


icons
addikt

A probléma az volt, hogy nem engedte telepíteni :). Amikor futtattam a setup.exe-t, először megkérdezte a telepítés nyelvét, majd azt, hogy akarom-e indítani a játékot? Mappáról szó sem volt :). De átpakoltam a Program Files-es mappát egy másikba, és rögtön nem látta, hogy fent van, úgyh engedte :)

(#7012) emre válasza icons (#7011) üzenetére


emre
veterán

Az is elég, ha ideiglenesen átnevezed :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7013) icons válasza emre (#7012) üzenetére


icons
addikt

Teljesen mindegy, mert ha vinyón belül pakolom, akkor csak a címzés változik meg :). Úgyhogy 1 másodperc volt :). A másik felrakott példányból pedig kimásoltam az fsgame.ltx-et és visszaraktam a régibe :). Pöpecül megy. + töröltem az új feltelepített STALKERt.

Probléma megoldva, köszönöm a segítséget :)

(#7014) icons


icons
addikt

Ismer valaki olyan oldalt, ahol le van írva a SoC sztorija?

Angolul játszom a játékot, és sajnos vannak olyan részek, amiket nem értek. A legvégével is így voltam, és ez azért eléggé zavar :). Felrakhatnám a magyarítást, de angolul szeretnék játszani vele, úgyhogy ha van rá lehetőség, akkor inkább elolvasnám valahol a forgatókönyvet.

Köszi!

(#7015) Kareszovics válasza icons (#7014) üzenetére


Kareszovics
addikt

Itt elég sok mindent el tudsz olvasni.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#7016) indian85


indian85
csendes tag

Hello!

Tudtok valamit a Lost Alpha Mod-ról? Mert sajna nem találom sehol, talán még nincs készen? :((

Másik: letöltöttem a 2004-es build 1935 verziót. Van hozzá angol nyelvfájl valahol? (Persze magyarról álmodni se merek. :D )

U.I:Bocsi, ha megválaszolt kérdéseket tettem fel, de nincs türelmemm cirka sokezer hsz-t vissza ollvasni. :)

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7017) emre válasza indian85 (#7016) üzenetére


emre
veterán

Lost Alpha készül, Dezodor-ék dolgoznak rajta. bővebb infó itt (UHSF Stalker Fan Site)

Az 1395-höz szerintem semmi sincs, én már annak is örülnék ha a pályák között át lehetne járni. De annyira béta verzió, hogy esélyét sem látom arra hogy össze lehessen hegeszteni.
Valahol láttam fordító programmal készült angol 1935-öt, de már nem emlékszek. Lehet az UHSF-en tudnak segíteni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7018) indian85 válasza emre (#7017) üzenetére


indian85
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

UHSF-röl meg is feledkeztem, én mafla. :D

NEkem 1935 build-ben mintha sikerült volna átmennem Yantar-ból Bar-ba. De az tény, hogy utána nem sokkal be is halt az egész.
Legjobban annak örülnék, ha a SHoC-ban látnám ezeket a pályákat, nagyon megtetszettek.

Igen, már látom az UHSF-en, 2011.04.01. a Lost Alpha várható megjelenése. Remélem nem "bolondoznak". :)

[ Szerkesztve ]

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7019) emre válasza indian85 (#7018) üzenetére


emre
veterán

Lesz majd egy Call of Pripyat SMRTER 045-ös mod, amibe talán sikerül belehegeszteni plusz pályákat, de az is késik. Changelog 0.45

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7020) indian85 válasza emre (#7019) üzenetére


indian85
csendes tag

És ez a CoP kiegészítése lesz, vagy a SHoC-é? Mert a listát szemlélve igen csak szimpi a cucc.
Nálam a Cop elég ramatyul megy, gyenge a gépem. :W
SHoC szerencsére faján megy, statikus megvilágítás melett maxon van minden. (Kivéve a füvet, az már lassítana.)

Ma próbáltam a Priboi Story-t, de valamiért nem tetszett annyira. Kicsit olyan érzésem volt közben, mintha butítva lenne a dolog, persze csak az Oblivion Lost árnyékában. (Vagy Csernobil árnyékában? :DD )
Továbbá az a sok virág... :DD Nem illett a képbe, nem hiszem, hogy az alapsztori és a P.S. között eltelt 1 évben ilyen ökológia felfutás lenne. :)
Az új sztori se tudott meghatni, a S.T.A.L.K.E.R.-ben soha se a sztori érdekelt, hanem a kószálás.

Remélem, a Lost Alpha nem lesz dugig pitypangokkal.

Több MOD-ot nem ismerek, amiket meg próbáltam, azok sokat CRASH-eltek meg hülyeségek voltak. O.L. 2.2 legalább jól ki van dolgozva, azzal vittem végig a játékot, kemény dió volt. :)

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7021) indian85


indian85
csendes tag

Utána pillantottam, és a CoP-hoz találtam egy "S.M.R.T.R. Pripyat v0.41" MOD-ot a filefront-on.

http://stalker.filefront.com/file/SMRTER_Pripyat;108615

Gondolom amiről Te beszéltél, az ennek lehet valami finomítása.

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7022) emre válasza indian85 (#7021) üzenetére


emre
veterán

igen a smrter a cop hoz van, a 041 és a köv. 045-is ahhoz lesz
a shoc-hoz tudom ajánlani az INFERNO mod-ot :K

Inferno link

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7023) indian85 válasza emre (#7022) üzenetére


indian85
csendes tag

Olvasgattam az INFERNo MOD-ról itt tegnap éjjel, elég sokat írtatok róla régebben. :)

Végig olvastam a feature list-et, mit ne mondjak, combos kis MOD. Úgy érzem, ki kell próbálni. :K

[ Szerkesztve ]

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7024) Márk


Márk
senior tag

Üdv emberek!

Lenne olyan szíves valaki és leírná nekem, hogy a SOC-hoz eddig milyen kiegészítők jöttek napvilágra? Igazság szerint S.T.A.L.K.E.R függő lettem az első résztől fogva, magába zárt az egész játék. :B

U.I: Jó látni, hogy azért még mindig írnak eme remek játék fórumába. :R

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#7025) emre válasza Márk (#7024) üzenetére


emre
veterán

örülök, hogy örülsz :DDD

konkrétan mit keresel?
innét mazsolázhatsz

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7026) Márk válasza emre (#7025) üzenetére


Márk
senior tag

Köszi! :R Esetleg multizni szokott valaki eme csodával? :DDD

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#7027) indian85


indian85
csendes tag

Valóban jó cucc ez az INFERNO MOD, most tesztelgetem. :) Danke-danke! :R
Tetszik, hogy nagyobb életerővesztésnél minden baja van a figura látásának.
Meg úgy álltalában minden nagyon el van találva. :K
Frakciókhoz hol lehet csatlakozni?

Először felraktam azt, amit belinkeltél nekem. Mivel olvastam régebbről, hogy sokaknak problémázott az 1.0005-ös PATCH miatt, kicsit körülnéztem fórumokon, és találtam egy javítást, ami egyben kiegészítés, név szerint: "ABC Inferno 1.4 (beta) Final Extreme Addon".
Ez az 1.0005-ös problémákat javítja, itt található:

[ABC Final XTREME Add-on for 1.0005]

(Ezt azért is raktam ide, mert láttam, sokaknak okozott ez a dolog problémát. :) )

Megy ez szépen, de egyszer kidobott az asztalra. Tudsz erről valamit, vagy csak valamiféle
"gyerekbetegség"? :F

[ Szerkesztve ]

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7028) emre válasza indian85 (#7027) üzenetére


emre
veterán

Passzolom a kérdést, nem lehet hogy egy mod nélküli mentést akartál betölteni vele?

Márk
Nem multizok, mert nem köt le. Nem szívesen mondom hogy szar a multi, de az egy szimpla lövöldözés.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7029) indian85 válasza emre (#7028) üzenetére


indian85
csendes tag

Nem mentéssel van a probléma, mivel minden MOD-dal mindig új játékot kezdek, még az előző mentéseket is eltávolítom.
Játék közben szokott kilépni, van, hogy csak néhány perc mulva, de volt hogy órákig nem volt baj.

A LOG fájlban ilyen bejegyzéseket találtam:

"Cannot find saved game pri_respawn_military43779 claimed bar_stalker_respawn_158368 cact 6931

Cannot find saved game esc_lager4 is going to reach item"

És hasonlókat. Figyelgettem a konzolt is játék közben, akkor is szokta irogatni, szóval nem mindig dob ki ilyenkor.
Talán valami fájlok hiányoznak? A MOD-ot onnan szedtem, ahova linkeltél.

Olyan előfordulhat, hogy talán valami előző MOD buherálta meg az alap S.T.A.L.K.E.R. fájlokat? (Hozzá tenném, az előző "gamedata" mappát teljesen letöröltem.)

Ám valóban nagyon jó a MOD, még eygszer köszi. Sokkal nehezebb ezzel, főleg éjszaka, törött és ázott sisakkal mikor sokan keresnek és rejtőzködök, mint valami űzött vad. A kitörések is sokkal durvábbak, mint az O.L.-ben.

A multihoz annyit fűznék hozzá, hogy sajna valóban csak lövöldözés. Jó lett volna, ha úgy csinálják meg, mint valami MMO-t. Benne lenne rendesen a játék összes helyszine, a játékosok frakciókhoz csatlakozhatnának és egymásnak lehetne adni feladatokat. Hmmm, milyen jó kis szivatások lehetnének ott. KB olyasmit csinálnék, mint némely GTA:SA serveren, gondolok itt a jobban kidolgozott "Cops and Robbers" szerverekre.

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7030) emre válasza indian85 (#7029) üzenetére


emre
veterán

A mod az eredeti game-ben nem piszkál el semmit, mivel ott gamedata mappa sem létezik.
Sajnos nem tudok segíteni hogy ez mitől lehet.

Én anno az alap mod-al toltam meg az 1,004-es peccsel.
Feltettem rá az OL magyarosítását, és 1-2 eszköz kivételével jó volt. De sokat szarakodtam mire jól működött.

esetleg nézd át az infernos tapasztalatokat, hátha találsz valamit ami tud segíteni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7031) indian85 válasza emre (#7030) üzenetére


indian85
csendes tag

Sajnos megoldást nem találtam a bajra, de azért köszi szépen.
Viszont láttam, nálad is voltak hiányzó dolgok a konzolban olvashatóak.

Worst Nightmare a Z.O.G. mocsok ellen, Worst Nightmare, fegyverrel a kézben!

(#7032) Korosztil


Korosztil
csendes tag

Hali kihagyás után ujra itt :D

(#7033) Korosztil


Korosztil
csendes tag

Na mi a pálya sztalkerek? :)))

(#7034) emre válasza Korosztil (#7032) üzenetére


emre
veterán

most mondjam hogy hiányoztál? :DDD ;]
ehhez miért kellet két hsz? :P

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7035) Korosztil válasza emre (#7034) üzenetére


Korosztil
csendes tag

Nem kell mondani, tudom én :D
Van valami ínyenc ujdonságotok a Zónához? :P :DD

(#7036) Winner_hun


Winner_hun
félisten

steam-es verziót lehet magyarítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7037) Winner_hun válasza Winner_hun (#7036) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt nincs a listában:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7038) DeFranco válasza Winner_hun (#7036) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Maga is megvette ákcijósan? :D

[ Szerkesztve ]

(#7039) Winner_hun válasza DeFranco (#7038) üzenetére


Winner_hun
félisten

Több mint egy éve...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7040) DeFranco válasza DeFranco (#7038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bocs, még az első hsz-t is te írtad. Benéztem. :B Sry

Én most vettem meg karácsonykor a párjával, egyelőre elég idegen, és nehéz, de küzdök vele becsülettel. Biztos jövök még kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#7041) Winner_hun válasza DeFranco (#7040) üzenetére


Winner_hun
félisten

Beta-s korában szórakoztam vele eleget:)
Na de most VGA csere következik, ha minden jól megy meghozta a postás az új szerzeményt. Gép szétszedés legalább fél óra..:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7042) DeFranco válasza Winner_hun (#7041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sok sikert. :)

[ Szerkesztve ]

(#7043) Winner_hun válasza DeFranco (#7042) üzenetére


Winner_hun
félisten

7800 GT volt, GTS250 lett. Hát a max. beállítású 18-20 FPS-ből lett minimum 60-80:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7044) DeFranco válasza Winner_hun (#7043) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Már csekkoltam az adatlapodon úgy 10 perce. :)
Szerencsére nekem is jól megy az 5670-nel. Teljesen maximumra húzva mindent fix 60 FPS, csak a felbontás 1024, mert annyit bír a monitor.

(#7045) Winner_hun válasza DeFranco (#7044) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felbontás most nekem is annyi, majd remélem jövő héten visszatér a normál állapot..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7046) Lauda


Lauda
félisten

Elozmeny: [link]

Nem volt fent a soc, de mondom segitek, ezert felnyomtam a gamet es ki is csomagoltam a fileokat, majd el is kezdtem atirogatni egy csomo mindent, de kozben eszembe jutott, hogy anno hogyan mokoltam a jatekkal, marmint szorakozasbol, amugy normalisan vegigjatszottam tobbszor is.

Na szoval, a soc-hoz is letezik trader mod, megpedig ez itten: [link]. Ha ezt bemasolod akkor az osszes kereskedonel lesz minden, mar az elejen akar bevasarolhatsz. Aztan meg amit erdemes hasznalni az az 1.0005-os trainer, nyilvan azt, amennyire fel van patchelve a jatek, ide feltoltottem ezt is: [link]. A numpad gombjaival tudod ki/be kapcsolgatni az opciokat. Pl. a 9-es gomb ad +100000 rubelt es akkor nem kell szorakozni a trader fileokkal. De van meg bent egy csomo minden, nezd meg. :)

(#7047) rétisün válasza Lauda (#7046) üzenetére


rétisün
veterán

köszi :R

ugyanezt a trader modot tettem fel, közben belepiszkáltam, hogy szidorovicsnál legyenek relikviák is :) a 100000 rubellel meg végülis mindegy, mi mennyibe kerül :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7048) Lauda válasza rétisün (#7047) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! :)

Megmondom oszinten, ahogy kileptem a szidorovicstol, megdobbant a szivem es azt ereztem, hogy maszkalnom kell a zonaban. Nekem olyan atmoszferat es jatekelmenyt adott a soc, amit egyik "folytatas" sem tudott, meg megkozeliteni sem. :R ;) Ma belovom a sulyt/egyebeket es holnap este nyomulok egyet.

(#7049) Gaben1


Gaben1
tag

hali felraktam 1.0005 ös patch et de ahhoz nem működik a magyarositás tud valaki esteleg egyet ami jó hozzá?

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#7050) Winner_hun válasza Gaben1 (#7049) üzenetére


Winner_hun
félisten

1.20-as megy

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.