Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Anász


Anász
tag

Rég volt itt új kontent, lassan helikopterezni is lehet a Zónában? :Y

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#13002) Sensut


Sensut
őstag

ÚJ OGSE PATCH: O.G.S.E. 0.6.9.3 Final 2.0 Standalone Patch 2.10

"New cumulative patch for OGSE 0693 Final 2.0. No need of previous patches.

Installation: download patch and launch it as admin.

New game IS NOT needed if you've started one after patch 2.01. However, some fixes will not work without starting a new game.

You should launch OGSE Configurator as admin also. If you're experiencing crash 'duplicate section mod_ver' just copy file ogse_config.ltx from your OGSE floder to gamedata/config/tuning. After that switch language in configurator to russian and back.

Changelog:

-= PATCH 2.10 =-
! fixed repeating of Dick's phrase when dog in danger
! fixed resetting of Dick's dog logic
! fixed random crash when picking up supercontroller scalp
+ fixed english translation big thnx to lock_down and Filon!)
! fixed crash xr_gulag.script:613 on Freedom base (thnx tolock_down)
! fixed rong random anomaly spawn
~ psy-zones are changed after surge on all locations
~ guiders and gunners don't care about anomalies
+ added peaceful solution with Zheka Doublet
= "Take all" button now is centered
+ Kaligula can be fought with knife
! "robbing" layer doesn't affect quest items
! kaligula is hostile at Arena
~ Strelok's rifle IS in Strelok's stash
~ minor id editing
+ new inventory
+ new pistol animations (thnx to Anim_Rouge)
+ USP with addon system (addons can be purchased from Petrenko)
~ PB pistol exchanged to OTc-33
~ Gunner doesn't sell food, grenades are expensive
~ cnahged NVD effectors
~ minor editing of dialogs and item descriptions
* increased knife fight distance
* improved SVD handling with installed cheek
! fixed indication of anomalies on detector screen
* NVD can't be used during surge
! fixed constant spawm from Swamp Doctor even if player did both his quests
! fixed descriptions for some Barman monster parts quests
~ removed unused files
~ slighlty increased hit power of advanced SVD ammo
* increased amount of new addons in mod:
-- Sidor offers AK magazines with increased capacity for random quests
-- Barkeep gives SVD with doubled ammo capacity and AK-102 with custom kit and grip for hard quests; AK magazines of maximum capacity for easy quests
-- Voronin gives silencers for various guns for easy and normal quests; "Hyperon" scope for hard quests
-- Petrenko trades all the silencers, cheek for SVD and USP scope
-- Gunner in novice village doesn't sell Kobra collimator scope anymore
-- Added magazines, silencers and scopes in some of the stashes on Escape, Garbage and Agroprom
+ Screw gives night vision scope in exchange for vodka
~ Screw does repair instead of Freedom trader
~ disabled some debug output
! fixed Plichko's dialogs in quest with the crossbow
! fixed Tolik's dialogs in quest with vodka
! Kolya is in the City-32 now
! fixed anomaly evader scheme for NPCs
! an attempt to fix random appearance of hostile NPCs
+ added dialog for Lukash about Owl in case if player done with the missing scouts quests before activating Klondike storyline
~ aiiming with collimator doesn't affect hud
~ weather debug output is now activated by Shift+O
! only one radio window can be activated now
~ assault rifle in Gunslinger's stash now has maximum capacity magazine and USP scope (new game is needed)
+ thermovisor higlightes rats now
~ Deserter actually suits stalker outfit
! removed recurse in the script for vodka effect
+ added bump config for M16 rifle
! fixed wrong highliting of some surfaces in thermal vision
! bioradar shows fractures
= renewed lamp and other items in Gunner's room (new game is needed)
+ possible places in dialogs with guiders are sorting now (thanks to Charsi)
~ edited english translation (thanks to Filon and lock_down)
* fixed wrong hud offset after switching from grenade launcher mode
~ fixed dialog with old man in novice village
~ fixed russian and english texts. Fixed wrong gun description for Arena
+ new icon for Gunner in novice village
= fixed dialogs about Guider"

(#13003) Alienhun79 válasza Sensut (#13002) üzenetére


Alienhun79
tag

Az igen, szép nagyra hízott, kíváncsi vagyok.

tesztoszteronstalkerista

(#13004) Dhampir válasza Sensut (#13002) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól láttam?

! fixed hungarian translation

:D

[ Szerkesztve ]

(#13005) Sensut válasza Dhampir (#13004) üzenetére


Sensut
őstag

Jó reggelt! :D

(#13006) Alienhun79 válasza Dhampir (#13004) üzenetére


Alienhun79
tag

De jó lenne!

tesztoszteronstalkerista

(#13007) shield


shield
Topikgazda

Szép meglepetés lenne.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13008) emre válasza CJ4567 (#12962) üzenetére


emre
veterán

A lőszertípust is át lehet írni. :D
Én egy ilyen apróság miatt le nem tettem volna azt a remek fegyvert. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13009) CJ4567 válasza emre (#13008) üzenetére


CJ4567
veterán

Majdnem egy hónap után mondod, köszi a segítséget azért :DDD AA2.1-el jobb dolgom van, mivel rengeteg fájlja van a sok átalakítás miatt, így már 45kg helyett 500-at viszek magammal ;] De a sebzése is változik nem? Van nálam egy FN FAL(kaptam Fanatictól a zsoldosok megölése miatt) + távcső(ezt is adta Fanatic), de nem tudom hogy 5.56-al is sebezne-e annyit mint 7.62(NATO féle) lőszerrel, így egy sima kabátos ember 1-2 lövés. Golyó esése is változik másik lőszerfajtával, nem? Vagy csak túlgondolom a Stalker működését? :D

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#13010) SaGa59 válasza CJ4567 (#13009) üzenetére


SaGa59
őstag

A lőszerek nem nagyon befolyásolnak semmit, a fegyvernek van sebzése (ütőerő), lőtávja, csőtorkolati sebessége, kezelhetősége. Ezek befolyásolják a pontosságot és azt, hogy mennyire hatásosak.

Amikor "összerakj[á|u]k" egy fegyver tulajdonságait, természetesen figyelembe ve(szi|sszü)k, hogy az eredeti milyen lőszert használ, mert ebből, meg a csőhosszból, a fegyver tömegéből és egyéb tényezőkből jönnek ki ezek az adatok, Ha csak annyit teszel egy fegyvernél, hogy lecseréled a 9mm-s lőszert 8-asra, vagy 5.54-esre, ha nem nyúlsz a többi értékhez, nem fog változni semmi, csak másik lőszert használhatsz hozzá.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13011) emre válasza CJ4567 (#13009) üzenetére


emre
veterán

Bocs, ritkán nézek be ide. :B

Ez az OL2.2 Arsenal vintorez fájla. Ha a kijelölt sort átírod akár 12x70-es sörétessel is tüzelhetsz vele.
Valamelyik pisztolyt át is írtam egyszer erre, vicces volt. (így készül a távcsöves kézigránát is :DDD )

Amennyiben van ammo mappa akkor nagy valószínűséggel ezek tartalmazzák az adott lövedék sebzés értékeit. De úgy tudom alap esetben a sebzés, lövedék sebesség esési szög fegyverhez tartozik.

Illetve a megfelelő fájlok cserélgetésével másik hangot is lehet mellé rendelni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13012) Dhampir válasza emre (#13011) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lost Alphában sörétessel harcoltam a legtöbbet, ezzel a SPAS-12-vel.

[ Szerkesztve ]

(#13013) CJ4567 válasza emre (#13011) üzenetére


CJ4567
veterán

Hm, tehát lehetne buckshot 1200RPM-es 60-as tárú shotgunom. Lehet megcsinálok valami csak nekem megtalálható(Strelok Mosin Nagantja) fegyvert ilyenre próbából, de lehet egy freeplayt elkezdek, csak úgy öldökölni. Mert az jó.

Valamelyik modban akár Monolithos is lehetsz, annak kíváncsi lennék mi az értelme, és ki játszik úgy :DDD

No Sana No Life

(#13014) rétisün válasza CJ4567 (#13013) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, a call of chernobyl-ban lehetett választani, melyik frakcióban kezdesz. azt hiszem ott volt monolith is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13015) Sensut válasza rétisün (#13014) üzenetére


Sensut
őstag

Igen, COC-ban lehet frakciót választani az elején és más-más helyről indulsz is. Pld. monolitként Pripjátyban kezdesz annál a furcsa "műalkotásnál" a színházban :)

(#13016) hubai1979


hubai1979
őstag

[link]

Szép hűvös estét mindenkinek.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13017) Dhampir


Dhampir
félisten

S.T.A.L.K.E.R: A 10 legjobb mod a játékosok szerint [2016], habár biztosan lehetne még más modifikációt is hozzátenni.

(#13018) SaGa59 válasza Dhampir (#13017) üzenetére


SaGa59
őstag

10: F.O.T.O.G.R.A.F (angol)
9: OGSE (angol)
8: Téranomália (orosz)
7: Call of Chernobyl (angol)
6: Az arany gömb, avagy Zsekan kalandja (OGSE kiegészítő, orosz)
5: Hullócsillag, zsoldos becsület (orosz)
4: Oblivion lost remake 2.5 (angol?)
3: Misery 2.1 (angol)
2: A sóhajok völgye (magyar)
1: Út a homályba (A Spectrum project) (magyar)

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13019) SaGa59 válasza SaGa59 (#13018) üzenetére


SaGa59
őstag

Kiegészítő információk:
A F.O.T.O.G.R.A.F. és a Hullócsillag, zsoldos becsület alá 1.004-es SoC kell

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13020) Dhampir válasza SaGa59 (#13018) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy részletesen felsoroltad őket. :R

(#13022) SaGa59 válasza Dhampir (#13021) üzenetére


SaGa59
őstag

Ebben meg az alábbi modokról van szó:
Aranyvonat (aranyszállítmány) 2.
Az első rész itt elérhető:
Aranyvonat (aranyszállítmány)

Szerződés a jó életre. Ezen elvileg még dolgoznak, de már tölthető.

A már említett Téranomália

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13023) Sensut válasza SaGa59 (#13018) üzenetére


Sensut
őstag

Ezek közül 2-t nem ismerek, a Hullcsillagot és az OGSE kiegészítőt, mert nem tudok oroszul :) . Viszont a Téranomália angolul is megvan (Spacial Anomaly), én végigvittem volt. Igaz, hogy guglis fordítás, de érthető. És nem sorolnám a legjobbak közé, mert bár a sztori jó, nagyon bugos és rövid. A Fotograf nálam az első lenne, majd a Secret Trails 2 (furcsa, hogy nem is sorolják :F ). Az OGSE a harmadik lenne, majd a szintén kihagyott Return of Scar a SOC modok közül. Az Oblivion Lost meg a Misery, azok csak turbók, nem sztori modok. Utólag az OL-ba tettek egy kis kiegészítést a végére, ami kötődne a Priboy Story-hoz, de azt is jól elcseszték. De hol vannak az SGM-ek? A Gladiátorok? Szerintem ez a lista, ha egy teljes átfogó Stalker listának készült, akkor egyáltalán nem releváns, csak valami egyéni gyűjtemény.

(#13024) SaGa59 válasza Sensut (#13023) üzenetére


SaGa59
őstag

Azt nem tudom megitélni, mennyire "egyéni". Mindenestre belenéztem az egyik modba (letöltöttem mindet, ami nincs meg, de még csak eddig jutottam velük), a Hulócsillagba (SoC 1.0004 alapú, amit leszedtem abban az alapjáték is benne van, így 2,5GB), az eleje megtetszett, nekiálltam a fordításnak. A fotográfból és a Titkos ösvények 2-ből ismert "predbannik" a kezdő hely, itt Osztályozó (Szortírovka) a neve és az US Army felügyeli. A szövegek alapján van 70+ spéci, csak a modra jellemző feladat, gyakorlatilag a sztori ennyi feladatból áll. Érinti a Mocsarat, Zatont, a Jupitert, a Pripjatyba vezető földalatti átjárót. Kelet-Pripjatyot. az erőmű északi részét (stancia 2), a Vörös-erdőt, a Kórházat, Limanszkot, a Halott Várost, valami Elhagyatott falut, egy Szellem-erdő nevű helyet, meg valami Barlangot és még 3-5 számomra eddig nem ismert területet.
A sztori visszanyúlik a II VH idejére az Ahnenerbe kutatásaira. Nem nekünk kell abban az időben mászkálni, csak egy csomó dokumentum meg tárgy van abból az időszakból, ami előrevisz a sztoriban. Új fegyverekre, ruhákra, relikviákra ne számítson senki, néhány egyedi, a sztorihoz kapcsolódó pisztoly, egy géppuska, egy spéci a Vintaron alapuló egyedi puska, meg valami spéci Gorza a plusz.
A credits alapján komoly támogatást kaptak a készítők egy cégtől, van némi "propaganda" felhangja is, de eddig nem túl zavaró. Lehet, játék közben nem is jön ki, csak fordítás közben érzem így, a stílusból, abból, hogy bizonyos "nevek" kis vagy nagybetűvel szedettek, stb... Arrafelé lehet, hogy ez a normális, nekem itt néhol kibukik, hogy van valami célja az adott megfogalmazásnak. nem biztos, hogy a fordításban át fog jönni.

6-8 hét múlva játszható lesz magyarul, ha nem jön közbe semmi. Az utolsó "segédfájlt" ma-holnap befejezem és már csak a két "beszélgetés" fájl marad, nagyjából egy fél regény mérete, úgy 200-220ezer karakter.

Zsoldosként kezdesz úgy, hogy van egy szál dobókésed, egy távcsöved, meg három különböző céltávcsöved. Meg 45000 rubeled.

Jutszembe: az intro "filmben" a beszélő szövegét feliratozták, de bele van égetve az ogm-be, azaz nem tudom lecserélni, csak egy külön "olvass-el.txt"-be átírni. Jó lesz úgy? A történet miatt elég fontos lenne érteni minenj játékosnak.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13025) Dhampir válasza SaGa59 (#13024) üzenetére


Dhampir
félisten

Hullócsillag:

6-8 hét múlva játszható lesz magyarul, ha nem jön közbe semmi.

Juhéj! :C

[ Szerkesztve ]

(#13026) Sensut válasza SaGa59 (#13024) üzenetére


Sensut
őstag

Ez jól hangzik. A Barlang-Labirintus, Elpusztult Erdő, Elhagyott Falu a Narodnaya Solyanka - Stalkersoup részei.

(#13027) SaGa59 válasza Sensut (#13026) üzenetére


SaGa59
őstag

Fordítom a modot, jó sok a szöveg, lehet, hogy a befejezés közelebb lesz a 10 héthez, mint a 8-hoz. De lenne egy kérdésem a modolókhoz. Úgy veszem észre, ugyanazon a felbontáson, de oroszra állítva jóval nagyobbak a betűk, mint magyarul. Lehet ezen javítani és ha igen, hogyan? A magyar szöveg full HD-n túl apró. Olvasható, de kicsi. Főleg az SMS-ek, pedig nagyon fontosak.

A sztori egyre érdekesebb amúgy. Az amcsik őrzik a Zónát, de hamarosan megérkezik a GRC Szövetség magánhadserege, kelet-európai hazátlan és becstelen zsoldosok és kiebrudalják a sereget. Mindenki be van tojva. Már az amik se cicóztak, senki se tudta lefizetni őket, de a zsoldosok mindenkit ki a akarnak rugdalni a Zóna környékről is. A Szövetség 99 évre kizárólagos hozzáféréssel kibérelte az egész Zónát meg a határvidéket…
Hősünk a Zöldfülűek falujában látja Farkas és Sztrelok szellemét…

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13028) shield válasza SaGa59 (#13027) üzenetére


shield
Topikgazda

Nézd meg ezt a hsz-t, (#12278) shield válasza Gery D. (#12277), lehet hogy segít.
Megint nem sikerült a linkelés. :B

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13029) kekeeci válasza shield (#13028) üzenetére


kekeeci
senior tag

Talán így:
(#12278) shield válasza Gery D. (#12277)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#13030) shield válasza kekeeci (#13029) üzenetére


shield
Topikgazda

Így gondoltam én is, de én nem tudom linkelni a hsz-t. :B

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13031) kekeeci válasza shield (#13030) üzenetére


kekeeci
senior tag

Csak szólj, segítünk. :)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#13032) SaGa59 válasza shield (#13028) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszönöm, de pont a _cent karakterek a kisebbek. Ez orosz SoC, lehet, hogy azért. A cirill betűk (amikor „kikommentelem” a sort) nagyobbak, csak az ékezetes betűink lesznek exóták.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13033) Sensut válasza SaGa59 (#13032) üzenetére


Sensut
őstag

GeryD se haladt sokra a betűméretekkel a Stalkersoup fordításában. Most nincs gépközelben, de ezt írta:

"Sajnos a betű mérettel én se tudok mit kezdeni. Próbáltam több hivatkozást belerakni a Language.ltx-be, hogy nagyobb legyen, de csak annyit értem el vele, hogy Full HD felbontásban kicsit lettek nagyobbak, de UHD felbontással már nagyon apró lett. Az Orosz azért nagyobb, mert az ui-ban a képfájlban is nagyobb. A normál betű, mint a magyar is, ami keleti stílusú azt hiszem, ott kisebbek a betű készletek. Mellesleg az Orosz és az Angol azért nagy, mert csupa nagy betű, ezt sose veszi észre senki."

(#13034) SaGa59 válasza Sensut (#13033) üzenetére


SaGa59
őstag

Én is attól tartok, át kellene rajzolni magukat a betűket nagyobbra, csak nem tudom, ott mi a "trükk". Az inventory ikonoknál 50x50-es mezőket használnak, nem tudom, a betűknél mekkorákat. Na majd ha kész lesz a fordítás, megpróbálok összehozni valamit, ha addig valaki meg nem oldja.

Ha már fordítás:
A Hullócsillag; Egy zsoldos becsülete modról van szó. Vigyázat, van hozzá ey kicsi patch is, azt is érdemes letölteni, ha valaki bele akar kukkanatani.
A kezdéskor lejátszott film felirata a videóba van égetve, így nem tudom lecserélni, de itt a fordítása (beleteszem majd a csomagba is):

Anatolij Nyemcev fénylő emlékére

2012 júniusában, a Csernobili Zóna tökéletes elszigeteltségében megalakult egy félkatonai szervezet, akik magukat „Apokalipszis”-nek nevezték.

A klán tagjai nem ismerték saját nevüket, de mindegyikük karjára odatetoválták az Ф.А. (F.A.) betűket, ami annyit tesz, az Apokalipszis Funkcionáriusa. A Radar és az X–10 labor a klán kizárólagos felügyelete alá került.

A Jantar tó körüli terület és a gyár halálzónává változott, amit emberek, állatok és mutánsok holtteste borított.

Az Agroprom Kutatóintézet környékén a kitörések anomalikus energiáját regisztráló műszereket kerestek. A Szolgálat harcosai által elfogott kutató, Doktor Remezov, az Apokalipszis tudományos részlegéről szóló jelentésében megemlítette, hogy a berendezéseik képesek átirányítani a kitöréseket.

A sztalkerek és a hadsereg közös támadást indítottak az Erőmű ellen. A Zóna Legendája, közismert nevén Sztrelok, egymagában behatolt a monolitot kontrolláló bunkerbe és elpusztította az Apokalipszis kutató részlegét.

2012 augusztus. A Keresők brigádja Pripjatyban megütközött az Apokalipszis egy nagyobb egységével. A Keresők vezetője, Szlaven, a csata után kijelentette, hogy egy téridő anomáliába került és egy olyan alternatív valóságba, ahol az Apokalipszis győzött.

Szlaven kiadta a parancsot: fel kell kutatni és meg kell semmisíteni az Apokalipszis fő bázisát.

A Keresők egyik sztalkere, Nyemec, a Berger családból származó külföldi azt az utasítást kapta, hogy keressen meg a Zónában három eltűnt sztalkert.

A feladat végrehajtása közben a Halott Városba is eljutott, ahol ráakadt az Apokalipszis bázisára. Erről üzenetet küldött két klán, a Keresők és a Szolgálat vezetőinek.

A Halott Várost és az Apokalipszis bázisát a sztalkerek elfoglalták. Nyemec egy teherautón üldözte az Apokalipszis menekülőit, amelyen egy régi bányából kiemelt, félig megsemmisült konténer állt.

Nyemecnek sikerült az Apokalipszis vezetőit egészen az Erőmű 4. blokkját rejtő Szarkofágig szorítani. A konténerből áradó ismeretlen erő által odavonzott patkányhorda elpusztította az főembereket. A teherautót a Szolgálat harcosai a Katonai Raktárakhoz vitték.

2012 szeptember. A Zóna Központjára egy ismeretlen természetű erőtérkupola borul. Nagyjából ötszáz sztalkert és katonát elszigetel a világ többi részétől…

2013 január. Egy Dzséj-Dzséj (JJ) nevű profi zsoldos leszerződik a teherautó és a rakterében lévő rejtélyes konténer felkutatására.

Itt kezdődik a buli, a játékos terelgeti JJ-t. A kezdő felszerelés néhány fegyvertávcső, egy dobókés (ne használd, míg másikat is nem szerzel, mert nem találod meg) és 45ezer Ru. A környéken nem lehet fegyvert vásárolni senkitől. Lesznek olyan faladatok, amikor dobókéssel vagy vadásztőrrel (csak azzal) szabad elintézni az ellenfeleket. Olyan is, amikor bámi áron meg kell védeni valakit. olyan is, amikor egy autót sértetlenül el kell juttatni egyki helyről a másikra, közben pályaváltással. Sok naplóbejegyzés is lesz, amiket érdemes elolvasni. Akit érdekel a háttér, keressen rá a neten az Ahnenerbe témakörre.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13035) Dhampir válasza SaGa59 (#13034) üzenetére


Dhampir
félisten

Nyemec :DDD

(#13036) SaGa59 válasza Dhampir (#13035) üzenetére


SaGa59
őstag

Ja. Merthogy germán a lelkem (a Berger családból). Először még fordítottam Németre, de aztán rájöttem, jobb meghagyni a Nyemec szót... Van még pár olyan név, amit kifejezettten a hangulata miatt csak átírtam latin betűsre, de nem fordítottam le.
A kezdő helly nevével vagyok gondban kissé, mert a szortyirovka szó jelenthet elosztót (mint pl a csomageolosztó, vagy a kiszállítás előtti elosztóraktár), osztályozót, de bizonyos összefüggésekben budit is. Azt a kertvégi klasszikusat. Egyelőre marad az Osztályozó mint megnevezés, mert már itt eldől, ki tud tovább menni a Zónába és ki lesz, aki feldobja a talpát már előtte...

Kedvenc szövegem a teganpi fordítási aagból z egyik itteni fosztogató banda jellemzése, miszerint banditamivoltuk ellenére is meglehetős respektje van a csapatnak a sztalkerek körében is. A JK is elég sokat fog a vezetőjüknek melózni.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13037) Dhampir válasza SaGa59 (#13036) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze egyértelmű, csak eme szó szláv ízén nevettem fel. :)

Az Ahnenerbe érdekes adalék, a Thule társaságról felületesen hallottam már. Gondolom, a fantasy műfaj alakítói már régen rácuppantak erre is.

(#13038) shield válasza SaGa59 (#13036) üzenetére


shield
Topikgazda

A szortyirovka-ra a szortírozó jutott eszembe.
Már régen játszottam, néha a SS-al megyek 1-2 órát, de ezt végig fogom tolni.
A Diverzanst harmadszorra kellett volna elkezdenem a betölthetetlen mentések miatt, így abba hagytam a fordítását, talán egyszer megint megpróbálkozom vele, de az nem a nyáron lesz. Nem tudom miért csinálja.
Örülök, hogy megint fordítasz modot.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13039) SaGa59


SaGa59
őstag

Elkészült a Hullócsillag, egy zsoldos becsülete mod magyarítása.

Innen letölthető.
A mod meg innen

Nem játszottam végig, mert akkor még minimum 2, de lehet, hogy 4 hetet is várhatnátok rá. Ahogy eddig is, kérem, ha valaki hibát, értelmetlen, oda nem illő szöveget talál, priviben jelezze, ha lehet screenshottal, mentéssel.

A szövegekből nekem az jön le, hogy több végigjátszás is belefér. A feladatok jó részének több megoldása is lehet, vagy a játékos választása szerint, vagy az alapján, hogy a fő sztorivonalat követve jutottunk-e el a feladathoz vagy esetleg csak úgy véletlenül belebotlottunk. Az se mindegy, hogy megvan-e az elvégzéséhez szükséges tárgy vagy infó és ha nincs, előbb elmegyünk-e azt előkeríteni, vagy megoldjuk nélküle.
Ha jól értelmezem, legalább kétféle vége lehet, a modderek azt írták öt.

Tőlem ne nagyon kérdezzetek megoldást az egyes feladatokra, mert nem tudok. Azt sem, hány óra a játékidő. Van több olyan feladat, amiről annyit tudok, hogy a karakter elindult megcsinálni, majd visszajött lejelenteni, hogy kész, de a beszélgetésből kiderül, közben bejárta a fél Zónát, találkozott fura jelenségekkel, lényekkel…

A történet érdekes, összetett, ha lehet, ne lőjétek le egymás elől a poénokat, nem kellene szétspoilerezni túl hamar.

Kvázi spoiler: Ripley-re és Görögre (a megfelelő feladatokban) érdemes nagyon vigyázni, mert ha meghalnak, ugyan lehet tovább játszani, de sok dolog homályos marad a végén, még ha sikeres is a befejezés.
A beszélgetéseket nagyon figyelmesen olvassátok, a feladat leírásokat is, mert ha valamit elnéztek el lehet bukni. Van olyan feladat, ahol elő van írva, milyen fegyvert használhatsz, ha mást is bevetsz, vesztettél.

Jó játékot

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13040) shield válasza SaGa59 (#13039) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi a fordítást! :R
Már régen Stalkereztem, gyorsan le is kapom.
Szép nagy méretű, ebben benne van már az alapjáték is?
Sikerült a betűméretet is megoldanod!? :Y

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13041) Alienhun79 válasza SaGa59 (#13039) üzenetére


Alienhun79
tag

Nagyon köszönjük a munkád, sokat letettél már az asztalra Saga, megyek is tölteni, tesztelni :R

[ Szerkesztve ]

tesztoszteronstalkerista

(#13042) SaGa59 válasza shield (#13040) üzenetére


SaGa59
őstag

A betűméret nem a legelegánsabb, de nem volt kedvem újrarajzolni az egészet, csak átneveztem néhány meglévő fájlt.
Ha közben leszedted a magyarítást, azt töltsd le újra, mert egy perce lecseréltem, de ugyanazon a néven. Találtam egy kisebb logikátlanságot az egyik párbeszédben.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13043) Dhampir válasza SaGa59 (#13039) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönet érte! :R

Egy ideig még nem tudom letölteni, de remélhetőleg a jövőben lesz lehetőségem játszani is vele.

Harcos videó :D

[ Szerkesztve ]

(#13044) SaGa59 válasza SaGa59 (#13042) üzenetére


SaGa59
őstag

Néha érdemes bekukkantani a magyarítás megosztására, mert megint frissítettem, de már a számozást is. Mostantól nem jelzek minden változást egyenként, mert velem lesz tele a topik…

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13045) Dhampir válasza SaGa59 (#13044) üzenetére


Dhampir
félisten

:))

(#13046) shield válasza SaGa59 (#13044) üzenetére


shield
Topikgazda

Rácsesztem, több mint felénél megszakadt a letöltés.
Valami letöltésvezérlőt kell használnom.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13047) Antonius1978 válasza SaGa59 (#13039) üzenetére


Antonius1978
addikt

Leborulok nagysagod elott :R :C
Nagyon koszonjuk.En is, amint vegeztem a dolgaimmal, nekiugrom.
Majd irok, amint tehetem.

(#13048) rétisün válasza SaGa59 (#13039) üzenetére


rétisün
veterán

köszönjük! :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13049) SaGa59 válasza shield (#13046) üzenetére


SaGa59
őstag

Érdemes csinálni egy yandex.disk accountot, oda átmásolni, majd onnan leszedni. Úgy veszem észre, az gyorsabb és stabilabb szokott lenni, mint más megosztását lehúzni.

Kerestem torrentet is, de csak az 1.0-ás, 2013-as verzióról találtam.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#13050) shield válasza SaGa59 (#13049) üzenetére


shield
Topikgazda

Van yandex.disk accountom, kettő is. A firefoxba telepítettem egy letöltésvezérlő plugint, azzal lejött. Eddig szakadás mentesen lejöttek a cuccok, ezért is próbáltam simán letölteni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.