Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#721) MasterDeeJay

Leírom eddigi véleményemet tapasztalataimat a játékkal kapcsolatban:

A grafikát nem érzem sokkal szebbnek az alapjátékhoz képest (XP64 alatt játszok, dx9). Csak pár extra effektet véltem felfedezni amik egész jók. DE mi a szarért ilyen lassú? Az alap játékot 2048x1536-ban játszottam AA/AF nélkül float32 moddal, majdnem minden maxon, ezt felraktam ugyanígy itt is, és elértem kemény 10-15Fps-t. Jól van gondoltam, akkor 1600x1200 levettem a látótávot és a füvet közepesre hogy játszható legyen. Gyakorlatilag fele akkora fps-em van mint a simában. (Ezzel kapcsolatban kérnék tippeket hogy mit kapcsoljak ki ahoz hogy nyerjek még fps-t de ne veszítsek a látványból.
Betöltési idők javultak és jóval észrevehetetlenebbül töltöget a játék mint a sima. (kb 2.2gb ramot eszik)
Lehet hogy én vagyok eszméletlen béna, de nehezebb lett a játék a simához képest. Megszokásból veteránra raktam a nehézséget, de nagyon durva amikor egy szál pisztollyal kellett megölnöm 17 banditát, csak mert a csapattársaim elkószáltak valamerre. Hogy nehezebb legyen a dolog nekem 1-2 tár egy ember, ők meg 2-3 golyóval kinyírnak. Néha olyan érzésem volt mintha vaktöltényt adtak volna. Totál felcsesz az amikor küzdök mint állat hogy kinyírjak valakit fedezékről fedezékre meg menekülök a granyózáporoktól (csapatársaim ilyenre képtelenek), ő meg 2 lövésből kinyír a nyílt terepen közben meg se érzi hogy lövöm.
Nem játszottam sokat, eddig ott tartok hogy kijöttem a mocsárból aztán a cordonon (asszem így hívják) át kellett menni a régi játék kezdőhelyére, persze itt is egy szaros pisztoly meg egy hosszú shoti van. Amint kijöttem egy alagútból azonnal lőttek rám a katonák valami folyamatos darával (PKM?), én meg csak futni tudtam mert a fegyverem el se vitt odáig. Most ugyan van egy Ak74-em, de azzal is csak durrogtatni lehet mintsem ölni.
Fegyverhangok undorítóak, skinjeik se szépek. A modellek túl nagyok és a fél képernyőt elfoglalják. Amikor a csavart dobálom akkora a keze a faszinak mint egy yetinek.
Az ellenfél újraéledése baromira idegesítő, kinyírok egy bandát és 2 perc múlva megjelenik egy másik. Futok a mocsár közepén és elém terem egy disznó, csak úgy a semmiből teleportál.
A Hud-on soha nem látom mikor vérzek, mert annyira beleolvad az a vérzésjelző.

Összegezve: A simához képest egy szégyen, látszik hogy még nincs kész (inkább adták volna ki késve rendesen mint így). A grafikus motort amiről eddig jó véleménnyel voltam most sikeresen elcseszték. Egyetlen remény lenne a cooperatív mód ha lenne (bár ilyen hibákkal?). Szóval reménytelen. (na azért mégsem, patch-ek modok rendbeteszik) Komolyan mikor lesz ez igazán kész?

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.