Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) nike_


nike_
addikt

Nah, töltöm a C.S.-t :) Angol verzsön lesz. Kiváncsi vagyok milyen.

(#602) mindfreak válasza nike_ (#601) üzenetére


mindfreak
őstag

Mármint úgy érted, hogy most jöttél haza vele a boltból és telepíted... :DDD

(#603) Grifid válasza remington2 (#543) üzenetére


Grifid
aktív tag

A jobb oldalon állítsd át manual-ra, és akkor minden futó alkalmazás az összes magon fog futni. Azok is amiket késöbb indítasz el. Nekem gyönyörűen megmozgatja mind a 4 magot :C
Tehát elég rendszer indításnál manualon futtatni és onnantól el is lehet felejteni, hogy van.

(#604) nike_ válasza mindfreak (#602) üzenetére


nike_
addikt

De csak holnap lesz a boltban ;]

(#605) proci985 válasza Grifid (#603) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

melyik verzióval tolod?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#606) Grifid válasza proci985 (#605) üzenetére


Grifid
aktív tag

CPU control 2

(#607) Lauda válasza nike_ (#604) üzenetére


Lauda
félisten

Légyszi ne zárassátok be a topikot. :(((

(#608) VinoRosso válasza losi73 (#598) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem értem....én 3x álltam neki a játéknak, és mindig jött utána a kitörés. Kezd újra, hátha az segít. Én is vistán tolom, ráadásul x64-en.

(#609) HolloW válasza HolloW (#584) üzenetére


HolloW
senior tag

Valaki ? #584

STEAM - KOBRA KAI!

(#610) VinoRosso válasza HolloW (#609) üzenetére


VinoRosso
veterán

ha még nem tetted fel a patchet, akkor próbáld ki ezt. "Állítólag" a patch nélkülli játék a legjobb, mert a patchek csak rontanak rajta, és a patch nélküli verziónak annyi a gondja, hogy nem jók a szkriptek, és ez javítja. Bár nálam sokkal stabilabb volt az 1,5003-as patch után, de ez az én véleményem. Én még nem próbáltam ezt, mivel felraktam a patchet.

(#611) losi73 válasza VinoRosso (#608) üzenetére


losi73
senior tag

üdv köszi meg kaptam az emilt is ma este elkezdem elöröl én is x64 vistán nyomnám ha történe valami :O

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#612) VinoRosso válasza losi73 (#611) üzenetére


VinoRosso
veterán

tényleg nem tudom miért nem történik neked ott semmi. Esetleg küldök egy mentést azutánról, és akkor tudod folytatni.

(#613) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Hát egy kicsit kikészít a játék. A grafikájával nincs gond, elmegy szépen DX9 alatt (1280 X 1024 no AA, ami csúszkát maxra lehetett állítani az ott van), de elég sok a bénázás benne, főleg a katonák részéről. Kiirtottam a Sidorovich mögötti katonai bázist, minden fegyvert, lőszert összeszedtem, hogy odaadjam az öregnek, visszamegyek, mit látok? Megint teli van a bázis. Ez kiakasztó (mondjuk legyilkolásztam őket megint). A fegyvertuning nagyon mókás. Feltupíroztam a vadászpuskámat, meg a pisztolyomat, és egész használható fegyverek lettek. Hiába szedek össze mindent, nagyon nehéz kijönni a pénzből. Arról nem is beszélve, hogy amikor azt a Fang nevű tagot elkapom, elszedik minden fegyverem. Ez nagyon frusztrált, gyorsan abba is hagytam. így könnyű kihívást csinálni. Nagyon sok gránát van a játékban, öröm használni őket, pláne, hogy az ellenség bénázik velük. Normális páncélt nem nagyon tudok összeszedni, minek is, úgyis lefejtik rólam hamar, mondjuk legalább javítható az is. Sok a bug, és gyakran kilép. Szemét húzás a rókáró a századik bőr. Még nem láttam új pályát a mocsaran kívül, bár a jó fegyverek csillapítanak egy kicsit. Tetszik az "egy fejlövés - egy ember" szitu is, zsír pisztollyal nyomulni. Azért már egy új pályát megnéznék már, mer az a mocsár naon gázos volt. Szerintem ezt a klánharcot kár volt erőltetni, nélkülök is jól elvagyok, zsoldosként. Nagyon tetszik minden fenntartásom ellenére. Így kellett volna kinéznie a Stalkernek, és max. ennyit kellett volna csúsznia is.

10/8,5

Nagyon jó, patchekkel még jobb lesz. (Az anomáliák pedig útálatosabbak, mint valaha...)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#614) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, nem bírtam a katonákkal... szóval visszamentem swampba, csináltam pár küldetést, uppoltam mindenemet, aztán másztam cordonhoz... most épp a lonerek akartak szétlőni cordonnál, de sebaj.

az AI még mindig eszméletlenül pontosan céloz távolról... nem tudom, hogy csinálják, nekem hosszúcsövű célzásra uppolt shotgunnal és golyóval nehezen megy...

bónusz: stashba csak áthúzással lehet áttolni a cuccot, duplakikkel nem. ez nagy menyiséű lőszernél probléma... nem értem ami eddig működött, azt miért kellett ennyire elrontani. stashból visszafelé működik a dolog, szóval tényleg nagyon idegesítő apróság... boarok, kutyák nem dobnak alkatrészt, szóval nem érdemes beléjükfutni/lőszert pazarolni rájuk. kár. lőszer van elég, normális fegyver kevésbé. kivéve az ellenfeleknek, azok a többszörös túlerőben már veszélyesebbek.

ejj

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#615) VinoRosso válasza proci985 (#614) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem mindegy milyen fegyverrel mi ellen mész( a bandita csapos állításával ellentétben ). PL a banditokat hiába próbálod meg távolról AK-val leszedni, szinte golyóállónak mutatkoznak, ellenben azzal a kis géppisztollyal(nem tom mi a neve), ami nekik van, azzal nagyon jól le lehet szedni őket. Ugyanez a helyzat a mutánsokkal pl a disznókat egy marthával is simán el lehet kapni, a kutyákra ez viszont már hatástalannak tűnik, oda már valami géppuska kell. Meg nehezítettek is a játékon, hamarabb leszednek, ha kibújsz egy rossz pillanatban már el is találtak,é s nehezebb kinyírni az ellent is.

A pénzszerzésről meg anyit, hogy ez a játék nem arról szól, hogy gyorsan megszedem magam fegyverekből, aztán megveszem a legjobb dolgokat, és kiírtok mindekit, ezért is nem lehet olyan könnyen meggazdagodni benne mint a SoCban, a kerekskedők nevetséges áron biniszelnek, és a ruhák, amik amúgy sem látnak el túl nagy védelemmel,meg fegyverek hamar elromlanak, atrifaktok alig védenek, és nekem idáig egyet sem sikerüt feltennem az övemre( nem tudom hogy csa bug e vagy elég ha nálad van, de nem megy be a slotba). Viszont a nehezítés ellenére azokkal a cuccokkal, amit összeszedsz vígan el lehet lenni, mindíg van elég lőszer és fegyver a hullákban, nem kell telipakolni magadat súlyos ruhákkal meg fegyverekkel lőszerrel, lehet haladni gyorsan, sokat számít a harcmodor, hogy mennyire tudsz lopakodni elrejtőzni, fedezékbe bújnni stb...

(#616) west válasza muxi-muxi (#613) üzenetére


west
őstag

mi van?visszatunnek az ellenfelek???? :F
ez bug?vagy a jatek ilyen?

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#617) M@nH. válasza VinoRosso (#615) üzenetére


M@nH.
aktív tag

hát igen! meggazdagodni tényleg nem lehet, főleg mivel a banditák ki is rabolnak ha hagyod magad :((( Ami idegesítő a játékban hogy a fegyverek (legalább is nekem) rengetegszer beakadnak, pedig az állapotuk több mint a felénél van még. Az npc-k tényleg jobban lőnek mint a soc-ban(néha még túl jól is, főleg gránát téren).A gránátról jut eszembe, néha olyan érzésem van mint ha nem is az npc dobná, hanem csak úgy megjelenne mellettem és lehet futni. Ami még szintén bug hogy a társaidat nem érdekli a sorsod, mivel csak úgy lazán kitolnak a golyózáporba. :Y (bár én nem patcheltem a game-t, lehet hogy javítva lett ez a dolog) Viszont azért itt tényleg összedolgoznak az npc-k.
Viszont mindent egybevetve szvsz jó játék! :C

(#618) proci985 válasza VinoRosso (#615) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, 100 méterről muszáj most épp vadásznom, mert onnan már általában én vagyok a jobb célzó... ott már a hosszúcsövű shotgun kivételével minden esélytelen.

kis géppisztolytól vérzel... pontatlan nagyon, de ha eltalálod úgyis elvérzik.

nehezítés okés, de azért az ellenfélnek is hordjon már félre a fegyvere, ne csak nekem. és ezek még papiron kezdők, mi lesz velem omon/spetznatz egységeknél... bár mondjuk addigra már biztos kell lennie pontos fegyveremnek is.

artifactok berakásához kell upgrade a ruhára:/

pénz meg van questekből, nekem éppen az AKmon kívül mindenem maxra uppolt.

west: nem, ez feature.

M@nH. : gránátot ellenfelek dobálják, és tényleg abban is kissé pontosak. 30 méter fölött nem csinálják, szóval éljenek a sniperek...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#619) VinoRosso válasza proci985 (#618) üzenetére


VinoRosso
veterán

na ja most az a baj hogy nehéz, a SoCnál meg az volt a baj, hogy túl könnyű, a fenfe se igazodik ki rajtatok. Szerintem a nehézség pont jó. Meg 100mról is lehet headshotot adni, csak megfelelő szerszám kell hozzá. AK-val nem fog menni, de mondom a banditákat még 40m-ről se lövi, és tök közelról sem sebez nekik annyit, próbáltam, és sima géppisztollyal, ami nekik van jobb őket lőni, pedig elvileg az gyengébb fegyver. Katonák ellen ugyanott a géppisztoly nem jó, viszont az AK hatásos. Közleharcnál meg egy erős pisztoly páncéltötő lőszerrel is igen jó, könnyű vele headshotot adni, mert nem ránt be akkkorát, a golyó meg onnét is üt mint a buszkerék.

(#620) west válasza proci985 (#618) üzenetére


west
őstag

ezt nem ertem funkcionalisan beallithato? :B

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#621) VinoRosso


VinoRosso
veterán

no a fordításomnak lőttek, mivel kijött egy mulipatch, amiben megtalálható a teljes magyar szövegkönyv. Igaz szerintem ez nem olyan magyaros, mint az enyém lett volna( nem nagyon ismerték a SoC magyarosítást, és elég fura neveket adtak pár dolognak, pl a frakcióknak, embereknek, tárgyaknak), de így legalább most már nekiállhat mindeki játszani, akit eddig a nyelvi akadályok fogtak vissza. A dolog modként tehető bele a játékba tehát az fsgame.ltx szerkesztésével, ezt a sort kell átírni ilyenre:

$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\

ezután meg csak be kell tenni a főkönyvtárba ennek a zipfájlnak a tartalmát.

(#622) -Nemtom- válasza VinoRosso (#621) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

ezután meg csak be kell tenni a főkönyvtárba ennek a zipfájlnak a tartalmát.

The file you are trying to access is temporarily unavailable. :(

(#623) VinoRosso


VinoRosso
veterán

nemá :Y nincs 10 perce hogy feltöltöttem. Megnézem hogy tényleg nem stimmt e valami és ha igen akkor adok egy másik linket.

(#624) M@nH. válasza proci985 (#618) üzenetére


M@nH.
aktív tag

De nemtom idegesítő e, hogy leakarok irtani egy támaszpontot és csak annyit látok hogy 8 gránátot jelez nekem a játék. Ráadásul el sem tud futni olyan gyorsan hogy ne sebesüljek meg :(( A poén az egészben hogy ha észrevesznek már repülnek is a gránátok, de ha még odébb is futok még akkor is tudják hogy hova kell dobni a gránátot. Komolyan mondom ezek falon át is látnak :DDD

(#625) -Nemtom- válasza VinoRosso (#623) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

most már jó, előbb nem tudom mi volt vele...

(#626) VinoRosso válasza -Nemtom- (#625) üzenetére


VinoRosso
veterán

ja megnéztem nálam is műkszik, néha beszopódik, akkor erőltetni kell picit, vagy várni vele

(#627) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Bocsássatok már meg, de megmegyek, úgy furdal a kíváncsiság...
Mi a túróról beszéltek itt?
A sima Stalkerről, vagy a Clear Sky-ról?

...és ha a Clear Sky-ról, akkor milyen verzióról?
Mert angol (nem is beszélve a magyarról) még akárhogy
nézem az interneten bárhol, csak előrendelhető...
Mindannyian beruháztatok az orosz verzióra?

Vagy segítsetek már ki, mi a helyzet. :F

[ Szerkesztve ]

(#628) Lauda válasza VinoRosso (#621) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönjük szépen! :P :DDD

---------

Még valami, nektek az a detektor hogy működik? Egyik kezemben a pisztoly, másikban ez a cucc, de nem jelez előre semmit se. :O

(#629) VinoRosso válasza fiATHaLON (#627) üzenetére


VinoRosso
veterán

szerinted? Igen, mind "beruháztunk" egy orosz verzióra és szénné moddoltuk. Így lett belőle magyar.

Lauda: ha pittyeg akkor ott anomália van, ha kerreg radioaktivitás( mint a SoCban), ha villog és élesen csipog akkor ott egy kavics a közelben valahol, minél jobban megközelíted a dolgokat annál intenzivebben jelez

[ Szerkesztve ]

(#630) fiATHaLON válasza VinoRosso (#629) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Szerinted miért kérdeztem finoman, naivan?

(#631) Sonja


Sonja
veterán

Feltette valaki az új patch-et (1.5.04)? :F Állítólag csökken az fps. :U Kipróbálhatná valaki! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#632) Lauda válasza VinoRosso (#629) üzenetére


Lauda
félisten

Ja értem, akkor olyan, mint a soc-ban, tehát a kerregést is az csinálja. :D Még villogni nem villogott sehol, azért gondoltam, én csinálok valamit rosszul.

(#633) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Nah végig toltam a játékot(pont mikorra lett magyarosítás LOL) de nem vágom hogy a végén most mit akar jelenteni a videó. Sok csákó csücsül egymás mellett :) , köztük Strelok is.
Asszem kezdhetem elölről magyar felirattal, hogy megértsem mi is történik valójából egy évvel a SoC előtt. :O

(#634) Lauda válasza M@nH. (#633) üzenetére


Lauda
félisten

Néhány szösszenet írhatnál a játékról. Izgalom, új pályák..... ;)

(#635) M@nH. válasza Lauda (#634) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Nem tudom hogy ha elkezdeném leírni a dolgokat akkor az nem lenne egy kicsit SPOILER?

(#636) dangerzone válasza M@nH. (#635) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem szaggatott neked a játék ezzel a videókarival? :)

(#637) sakto válasza M@nH. (#635) üzenetére


sakto
őstag

pü..

(#638) HolloW


HolloW
senior tag

Csernobili résznél vagyok, gondolom ez már a vége, de ahogy berak a pályára makog valamit a rádión a faszi utána kifagy (beakad a hang és kidom a windózba). Valakinek hasonló probléma ?

STEAM - KOBRA KAI!

(#639) Comman


Comman
csendes tag

Sziasztok!

Megy valakinek Vista 64 bites rendszeren ? Nekem ezzel a hibaüzenettel elszáll: "Unhandled exception in the Host Library (thread3508)."
Tud valaki segíteni ?

Üdv.

(#640) VinoRosso válasza Comman (#639) üzenetére


VinoRosso
veterán

nekem megy. Dobj egy képet ahibaüziről

(#641) HolloW válasza HolloW (#638) üzenetére


HolloW
senior tag

Újra raktam a játékot és még mindig kidob winfosba amikor betöltöm a mentésemet, nem értem mi a baja, HELP :(

STEAM - KOBRA KAI!

(#642) VinoRosso válasza HolloW (#641) üzenetére


VinoRosso
veterán

bugzik az a baja, próbáld meg feltenni azt a szkriptcsomagot amit korábban linkeltem, ha nem pöccsűté míg.

(#643) HolloW válasza VinoRosso (#642) üzenetére


HolloW
senior tag

őő, belinkelnéd még1x mert nem találom :o

STEAM - KOBRA KAI!

(#644) VinoRosso válasza HolloW (#643) üzenetére


VinoRosso
veterán

(#645) proci985 válasza VinoRosso (#619) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

SoC tényleg nevetségesen könnyű volt onnantól, hogy tudtad, mi hol van. 4. végigjátszásom legnehezebb fokozaton is sétagalopp volt.

jó, most picit tényleg nehéz, de lehet nem legnehezebben kellett volna elsőre nekiindulnom? :B

radioaktivitást hallani, ahogy serceg. detektort még nem használtam, minek alapon, ha kezdeti artifactok úgyis gyengék, anomáliákat meg kiszúrom:DDD lehet kéne?

a nehézséggel sincs bajom, egy lövés egy halálhoz hozzá vagyok szokva, de azt egy picit nehezményezem, hogy olyan távról lőnek ki, ahonnan egy mesterlövész nem/nagyon nehezen találna el az adott fegyverrel. magyarul ha már az ellenség többségben van, nagymennyiségű gránáttal ellátva, legalább ne tudjon pontosan lőni 200 méterre lefűrészelt csövűvel és sörétes lőszerrel, mert azt már túlzásnak érzem. nem is kicsit:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#646) HolloW válasza VinoRosso (#644) üzenetére


HolloW
senior tag

Így még a mentésemet se tudom betölteni :(, más ötlet esetleg ? :F

STEAM - KOBRA KAI!

(#647) VinoRosso válasza HolloW (#646) üzenetére


VinoRosso
veterán

kezd újra egy korábbi mentéstől. Nem tudok mást, az ilyen jellegű game crashek benne voltak a SoCban is, patchekkel javítva lettek, kb a 4. után már játszható is lett a játék, és ha ilyen ütemben hozzák ki a patcheket, akkor kb jövő hónap közepére már ebből is kijön a negyedik, és utána már jó lesz a játék...bár lehet ebből nem lesz elég 4 patch :DDD Addig ha sehogy se megy, gyúrj rá a lua szkriptre, hátha te előbb rájössz, mi a gond mint a fejlesztők :Y Alternatív lehet még esetleg másoktól a bug utáni mentés kunyerálása, de hát az ugye már nem az igazi, mert nem olyan a játék, mint amilyenre te alakítottad :(

minek alapon, ha kezdeti artifactok úgyis gyengék

proc el kell hogy szomorítsalak, nem csak a kezdeti artifaktok gyengék, az összes többi is csak +1-2-őt tol amin tolnia kell, és mellette még radiaktív is+1ben, és asszem olyan ami lehúzza csak 1 vagy 2 fajta van, és abból max 2vel. Tehát lósz@rra se jók, max el lehet őket adni, esetleg tweakre jók, lehetnek, de annak meg minek, akkor már olyat rak bele az ember amilyet nem szégyenl.

[ Szerkesztve ]

(#648) Lauda


Lauda
félisten

Ez a játék egy hulladék bugos szemét. Fut 40-50 fps-el akadás nélkül, majd egyszer csak megfagy/kilép, a mentést betöltve pedig 15-17 fps-el megy tovább. :Y :W

Még lejjebb veszem a gráfot, erre megint beáll a 40-50 fps, majd egy idő után felmegy 70-100-ra. Feljebb állítom a részletességet, visszaáll a 40-50. :O :DDD

Mindezt leszámítva egy igen hangulatos, izgalmas game, kár érte. :D

[ Szerkesztve ]

(#649) VinoRosso válasza VinoRosso (#647) üzenetére


VinoRosso
veterán

pár atrifax:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

olvastam a stringtáblát amiben voltak, és nagyon sokkal több nincs max 10-12 darab és nagyjából mind ilyen gyengus.

(#650) proci985 válasza VinoRosso (#649) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ejj...:S

tökjó: szól a stalker, menjek a főnökhöz, aztán nekiáll rámlőni... ennyit erről:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.