Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Dhampir


Dhampir
félisten

A Clear Sky fórumszál nem nagyon pörög.
Ezért csak halkan és offban kérdezem meg itt, hogy a CS-ra tudtok valami jó, magyarított modot? :B

(#12852) hubai1979 válasza <MZ/X> (#12850) üzenetére


hubai1979
őstag

Ez már egy angolosítás az új modhoz?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#12853) Dr.Én válasza Dr.Én (#12842) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

Tökéletesen működik így most a Modok hada :C
hétvégén neki is állok játszani vele ;]
:R :R :R :R

WOT: kissio

(#12854) Antonius1978 válasza dodopek (#12848) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nos, nekem mas hibauzenetet ad ki, mar nem tudom pontosan hogy mit, de ujratettem a jatekot, levettem mindent a legalacsonyabbra, kivettem az automata mentest (valamelyik forumtars irta hogy neki az segitett), de utanna visszamasoltam a mentett allasaimat es egyeb allomanyt - tobbek kozott azt is amely epp a beallitasokat tartalmazza, valami user.xxx, es nem volt kedvem megint ujratenni, de a hetvegen megint ujrateszem es nem iratom felul a beallitasokat a regivel...

(#12855) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok

Van angolosítás az sgm 2.2-höz?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#12856) rétisün válasza Csepe (#12855) üzenetére


rétisün
veterán

magyarítás nem jó? enothoz is van külön, az a sniperhez is jó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12857) Csepe válasza rétisün (#12856) üzenetére


Csepe
aktív tag

Közben meg is találtam. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#12858) shield


shield
Topikgazda

AtmosFear 3 (normal méretű textúrákkal ajánlott telepíteni hogy ne kapj Out of Memory CTD-ket)

Ha jól emlékszem ez azért van mert a játék 2GB memóriát használ, javítson ki valaki ha nem így van.
Találtam patch-et mind a 3 játékhoz (SoC,CS,CoP) ami elvileg engedi használni a 3GB memóriát.
Használja valaki? Van tapasztalat ez ügyben?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#12859) #90933760 válasza shield (#12858) üzenetére


#90933760
törölt tag

64 bites rendszeren elvileg 3 Gigát használ patch nélkül is, bár nem tudom miét, ha egyszer a játék motorja korlátozza kettőre. Vagy 32 biten kettő, 64 biten három?

(#12860) Physicist03 válasza #90933760 (#12859) üzenetére


Physicist03
senior tag

Pontosan nem lehet tudni, de az biztos, hogy 64 biten nincs Out of Memory :K

(#12861) shield válasza Physicist03 (#12860) üzenetére


shield
Topikgazda

SoC-ban sincs?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#12862) Physicist03 válasza shield (#12861) üzenetére


Physicist03
senior tag

Azt nem tudom. Amit írtam az csak a CoP-ra vanatkozik.

(#12863) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdemes felvállalni az Alfa-osztagot vagy inkább jobb kihagyni az SGM-ből?

Korábban írtátok, hogy nagyon például a Szkadovszknál mindenkit lelődöznek, illetve a falakon is átlőnek.

(#12864) rétisün válasza Dhampir (#12863) üzenetére


rétisün
veterán

nem annyira vészes, simán be lehet vállalni. aztán ha nagyon durvának találod, még utólag is ki lehet kapcsolni az sgm-beállításokban. illetve simán el is lehet szaladni, ha beléjükbotlasz, nem kell feltétlenül harcolni velük :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12865) Aarpok válasza Dhampir (#12863) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem nyílt terepen kerüld velük a harcot nagyon jól és pontosan lőnek masteren 1 - 2 találat elég a game over - hez.Nyílt terepen akkor érdemes harcolni velük ha van nálad VOG-25,M203 - as gránát esetleg RPG.A hajót lehet védelmi célokra használni csak nem jöjjenek túl közel mert akkor már gránátoznak ezerrel.

Аарпок

(#12866) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hali
Amiket innen töltök le az angol nyelven működik vajon?
Na és persze mit érdemes még ezek mellé rakni :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12867) McTuja válasza Dhampir (#12863) üzenetére


McTuja
tag

Szerintem elég hamar kjilehet őket szedni és csak akor megyek csatázni velük mikor elveszem az egyik fegyverüket felfeljesztem és exo van rajtam és löhetnek...

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#12868) Aarpok válasza McTuja (#12867) üzenetére


Aarpok
őstag

"elveszem az egyik fegyverüket felfeljesztem és exo van rajtam és löhetnek"

Ez a sniperben nem így van. :N Ott lehetsz fullos exoban akkor is megtudnak úgy lőni,hogy szinte azonnal elvérzel.

Аарпок

(#12869) Dhampir válasza rétisün (#12864) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a jótanácsokat! Aarpoknak és McTujának is köszönöm! :R

Amiatt ódzkodtam az Alfától, hogy ne menjen a játékélmény rovására, de eszerint csak fokozza azt. Ki kell próbálnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#12870) Aarpok válasza Dhampir (#12869) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem nem teszi tönkre a játékélményt inkább izgalomban tartja a játékost,hogy mikor botlik beléjük ;) Igaz néha a legrosszabb pillanatokban jelennek meg és néha a pokolba kívánná őket az ember,de a legyőzésük után nagyon jó érzés keríti hatalmába a játékost.

(#12871) rétisün Így van ahogy mondod meg egy kicsit az elején rosszabb a helyzet mikor még nincs jobb felszerelésed meg a rangod is alacsony.Bele lehet jönni a vadászatukba és akkor fogy a lelkesedésük (ténylegesen lassan reagálnak).

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12871) rétisün válasza Dhampir (#12869) üzenetére


rétisün
veterán

nem megy a játékélmény rovására. bár ha már többször rajtadütöttek, tudni fogod, hol tanyáznak, meg hol kell rájuk számítani, akkor már nem lepnek meg annyira :N

én pl. amikor kerestem az artifaktokat a tudósoknak, rendszeresen jártam a bojler anomáliánál. onnan nem messze tanyázott mindig az egyik csapatuk, általában mire észbekaptak volna, gaussal szépen leszedegettem őket.
de az első egy-két alkalommal, amíg nem tudtam, hol vannak, csak néztem bután a game over feliratra, amikor fejbelőttek :D

(#12870) Aarpok: ahogy haladsz a játékban, és megtapasztalod, hol tanyáznak, egyre kevésbé tudnak meglepni, sőt egyre inkább te leped meg őket. csak éppen sokszor sokkal lassabban reagálnak, mint te :)

(#12872) Dhampir: persze, ez már a kivonulás után volt.....de az enot verzióban pl. rendszeresen nyitva volt a labor, ahol a gauss papírok vannak, miután a vaserdőből kiirtottam az alphásokat, így az enotban már elég korán gaussal irtottam a népeket :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12872) Dhampir válasza rétisün (#12871) üzenetére


Dhampir
félisten

Addigra már volt Gaussod?

Jó fegyvereket lehet összeszedni az Alfásoktól, esetleg ruházatot is?

[ Szerkesztve ]

(#12873) Aarpok válasza Dhampir (#12872) üzenetére


Aarpok
őstag

Jó fegyverek csak a gun-addonal vannak náluk és a ruhájukat sajnos nem lehet lecibálni róluk.Nekem egyszer se sikerült :( Persze nem csúzlival lövöldöznek ha nincs fent az addon.Legtöbbször módosított fegyverekkel rohangálnak főleg pontosság van rajtuk fejlesztve.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12874) rétisün válasza Dhampir (#12872) üzenetére


rétisün
veterán

ez sztem függ attól is, melyik moddal játszol, mert (jól emlékszem) nem egyforma cuccok vannak náluk a különböző modokban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12875) Dhampir válasza Aarpok (#12873) üzenetére


Dhampir
félisten

Gun Addont nem akarok feltenni, sőt a természeti szépségeit sem kívánom fokozni, jó lesz az alap is.

(#12874) rétisün

Melyik modban jutottál hamarabb a Gausshoz?

[ Szerkesztve ]

(#12876) Aarpok válasza Dhampir (#12875) üzenetére


Aarpok
őstag

Rendben akkor a módosított alapfegyverek lesznek náluk nem rosszak és ahogy mondtam a pontosság van rajtuk fejlesztve.

Аарпок

(#12877) Dhampir válasza Aarpok (#12876) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen az elmagyarázást! :)

(#12878) rétisün válasza Dhampir (#12875) üzenetére


rétisün
veterán

sgm 2.2 enot változat. illetve ebben a modban volt 2 alkalommal is monolitos exo a szevcsenko-n lévő rejtekhelyen. igaz, csak nálam, másnál érdekes módon nem volt, és amikor 3x-ra kezdtem újra (emiatt is, kiváncsiból :D ) már nálam se exo volt, hanem más cuccok.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12879) Aarpok válasza rétisün (#12878) üzenetére


Aarpok
őstag

Mikor irtad alig vártam,hogy zatonba érjek.Az első utam egyszerre oda vezetett,de sajnos nem volt exo csak fegyverjavító készlet. :O Nem baj legalább a kereskedő örült,hogy megvehette tőlem. :D

Аарпок

(#12880) lsc


lsc
nagyúr

Enotban xm8-ra miért nem megy fel a hk gránátvető? Megoldás valakinél?

Az élet kegyetlen .

(#12881) Dhampir válasza rétisün (#12878) üzenetére


Dhampir
félisten

A Sevcsenko alatti árokban találtál valami érdekeset?

(#12882) Aarpok válasza lsc (#12880) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehet hiányzik a fejlesztés.Némelyik fegyverre csak úgy lehet gránátvetőt tenni ha fejleszted.Ez csak egy tipp.

Аарпок

(#12883) lsc válasza Aarpok (#12882) üzenetére


lsc
nagyúr

Fejleszteni nem lehet az xm8-at, viszont a gránátvető leírásánál írja az xm8-at.

Az élet kegyetlen .

(#12884) Aarpok válasza lsc (#12883) üzenetére


Aarpok
őstag

A katonai technikus se tudja fejleszteni pripyatban?
(#12885) lsc Akkor majd ha odaérsz nézz rá lehet,hogy az tudja majd fejleszteni és persze szerszámkészlet neki is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12885) lsc válasza Aarpok (#12884) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudom, ott még nem járok.

Az élet kegyetlen .

(#12886) rétisün válasza Dhampir (#12881) üzenetére


rétisün
veterán

valami arti mintha lett volna ott, de konkrétan már nem emlékszem, melyik....más nem rémlik, de majd ha járok arra, megnézem. sniper meg sgm2.2 van folyamatban, bár asszem a sniperben már nincs semmi küldi :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12887) Dhampir


Dhampir
félisten

Upsz, fagyással indít(ana) az SGM v2.2:

Hibaüzenet:

Az X-Ray 1.6 Engine működése leállt. :(

Az alábbiakat telepítettem fel:

1. COP alapjáték
2. Sigerous Mod v2.2
3. SGM_2.2_fixed_19.03
4. Add_Fix_SGM_2_2
5. Pel és LeoDelux magyarítása v 1.02

ITT olvasom, hogy törölni kell az user.ltx fájlt a játék mentés mappájából.
Remélem, hogy ez majd megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#12888) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezt írja ki részletesen az XRay Engine hibaüzenete:

Exception Reason:

xrEngine.exe caused BREAKPOINT in module "C:\Program Files (x86)\GSC World Publishing\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat\bin\xrCore.dll" at 0023:00E0E12E, xrDebug::backend()+174 byte(s)

Registers:

EAX=1112B958 EBX=04411190 ECX=1112B960 EDX=1112BA91
ESI=00E388C8 EDI=00000002 FLG=00000216
EBP=0017F2CC ESP=0017E2C0 EIP=00E0E12E
CS=0023 DS=002B SS=002B ES=002B FS=0053 GS=002B

A 'Stack Race'-t nem tudom idemásolni.

(#12889) Aarpok válasza Dhampir (#12888) üzenetére


Aarpok
őstag

A log fájlt nézted már?Ott találod ahol a mentéseket is tárolja.Ha megtaláltad a Fatal Error utáni sorok kellenének akkor talán többet lehetne tudni a hibáról.

Аарпок

(#12890) Dhampir válasza Aarpok (#12889) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a segítséget!

Időközben átírtam ez alapján, de még mindig nem jó.

A furcsa az, hogy sehol sem találom a játék mentés mappáját. Win7 alatt automatikusan a Dokumentumokban hozta létre, de most csak Vista x64 van, és itt nem látom a mappát.

Most már megtaláltam, a "Nyilvános dokumentumok" mappába tette a játék:
C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat

FATAL ERROR

[error]Expression : !m_error_code
[error]Function : raii_guard::~raii_guard
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line : 748
[error]Description : ....k.e.r. - call of pripyat\gamedata\scripts\_g.script:4413: attempt to index local 'file' (a nil value)

Nekem ez kínai. :(

[ Szerkesztve ]

(#12891) rétisün válasza Dhampir (#12890) üzenetére


rétisün
veterán

alighanem a gamedata\scripts\_g.script fájllal van valami gixer.....már nem emlékszem,az sgm 2.2-nek van telepítője? ha nincs (mert mondjuk egy .7z fájl, amit ki kell bontani a játék mappájába) akkor próbáld meg kicserélni ezt a fájlt a .7z-ből, hátha valamelyik másik mod felülírta az eredetit.

(#12892) Aarpok: igen, azt se ártana megpróbálni, az alapjáték megy-e, vagy már ott is van valami gond. bár elvileg nem lehet, mert az alapjátékban nincs gamedata mappa, tehát ez a fájl sincs.

mod: akkor legfeljebb elküldöm neki, beteszi a scripts mappába, hátha jó lesz....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12892) Aarpok válasza Dhampir (#12890) üzenetére


Aarpok
őstag

Az SGM telepítése előtt elindítottad a játékot?Esetleg most töröld le a módot,hogy az alapjáték elindul e ha igen rakd fel újra a módot és talán rendbe jön.

(#12891) rétisün A sima sgm 2.2 exéből települ az enot van 7zip - be.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12893) Dhampir válasza Aarpok (#12892) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem indítottam el előtte, teljesen original, újonnan installált COP-ra tettem fel.

Azt csinálom, hogy mindent letörlök most, az alapjátékot is, és az SGM v2.2-őt hibajavítások nélkül indítom majd el. Tehát csak az alapjáték és az SGM v2.2, bár ez lehet, hogy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#12894) Physicist03 válasza Dhampir (#12890) üzenetére


Physicist03
senior tag

Indítsd a játékot rendszergazdaként. 99%, hogy ez a baja. Akkor jelentkezik ha a rendszermeghajtón van a játék.

Szerk.: Úgy érzem már nekiláttál a törlésnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12895) Aarpok válasza Dhampir (#12893) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehet Physicist03 kollégának igaza van,de szerintem jó lett volna elindítani az alapjátékot utána átirni a fájlt amiben engedélyezed a gamedata mappa használatát és ezután felrakni a módot.Én legalább is így szoktam csinálni és az indulással nem volt problémám soha.Igaz én soha nem rakok játékot a C - re külön particíót hozok létre a játékoknak illetve a steamnek.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12896) #90933760 válasza rétisün (#12891) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem ugyanezt a hibát produkálta mikor a játék háromnegyedénél meghaltak a mentéseim. Mikor elkezdtem piszkálni akkor ugyanebben a mappában egy másik fájlra hivatkozott. Nem lett jó.

(#12897) Dhampir válasza Physicist03 (#12894) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban letöröltem, és bánatomban az alap Clear Skyt telepítem éppen. :DDD

Ki fogom próbálni rendszergazdaként, valószínüleg az lesz a baja. :R

(#12891) rétisün

Az SGM v2.2-nek van telepítője, csak a fixeknek nincsen, azokat a gamedata mappába kell másolni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Nemsokára kipróbálom a futtatást az instrukcióitok alapján! :)

[ Szerkesztve ]

(#12898) Dhampir


Dhampir
félisten

Még lenne egy kérdésem. Amikor a javításokat illetve a magyar nyelvi fájlokat bemásolom a gamedata mappába, akkor helyesen teszem, hogy rámásolom az egészet, illetve felülírom a korábbi fájlokat, ahol ezt kéri?

(#12899) Aarpok válasza Dhampir (#12898) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen úgy kell :K

Аарпок

(#12900) Dhampir válasza Aarpok (#12899) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

Vajon minden alkalommal rendszergizdaként kell majd elindítanom, vagy csak első ízben?

Egyébként az én alapjátékom nem Steames, de eredeti lemez, nem buherált.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.