Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) Dhampir válasza M3oH (#13300) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor meglepődhetsz (élsimítás a legalacsonyabb szinten), de az már a múlt hardvere volt, i3 mobil procival.

[ Szerkesztve ]

(#13302) Physicist03 válasza M3oH (#13300) üzenetére


Physicist03
senior tag

Hát én néztem csomó tesztet és ott 7970 50-60-as átlag fps-t produkál. Azon azért már mennie kell rendesen, meg a 3770 is erős. Ha ezen 20-at produkál ott valami gond van...

(#13303) Carasc0 válasza Dhampir (#13301) üzenetére


Carasc0
őstag

Én is kétlem hogy zökkenésmentesen ment. :N Ez alatt azt értem hogy semmilyen formában, sehol semmi akadási esemény nem történt. Ez lehetetlen. Mikor mész a Zaton-ba a hajóra ahol a feladatokat tudod felvenni, na hát ott nekem állandóan picit be-be akad a kép egy-egy pillanatra mikor már közelítek a hajóhoz. Élsimitás nekem is OFF állapotban van. AF3 fenn van neked meg a Nature pack 3 lite is? Mert az még dob a grafikára rendesen. Ha nincs, akkor hihető.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13304) M3oH válasza Physicist03 (#13302) üzenetére


M3oH
addikt

Este lecsekkolom, mert azert mar kisse kodos az emlek. De a biztos, hogy mindent maxra rakva, nem volt az igazi.

(#13305) #90933760


#90933760
törölt tag

Jó volt ez a könyv. Kicsit nehézkes meg zavaros. De tetszett.

(#13306) Dhampir válasza Carasc0 (#13303) üzenetére


Dhampir
félisten

Én az alapjátékról beszélek. Semmi Modról, mert azok rosszul optimalizáltak.
Nem véletlen, hogy a Lost Alpha olyan sokáig készül, de le is lesz tesztelve alaposabban, mint a "futószalag-Modok".
2-3 apróbb beszaggatásra emlékszem, de aztán az is elmúlt, mert az élsimításból lejjebb vettem. Végigjátszottam vele anno a teljes COP-ot, de hogyan bizonyítsam be? :F pedig olvastam az Időgépet, sőt, még filmen is láttam. :D
Mindegy, szépen ment, és számomra ennyi elég. Ráadásul 32-bites Windows 7 alatt. Akkor játszottam végig másodszorra a COP-ot, és megvártam, hogy elmenjenek a helikopterek, így még volt egy kis zombiharc, és visszatértem a Szkadovszkra is.

[ Szerkesztve ]

(#13307) rétisün válasza #90933760 (#13305) üzenetére


rétisün
veterán

????

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13308) #90933760 válasza rétisün (#13307) üzenetére


#90933760
törölt tag

да

(#13309) Carasc0 válasza Dhampir (#13306) üzenetére


Carasc0
őstag

Én kérek elnézést, ezt nem tudtam hogy a standard game a téma tárgya. Úgy persze hogy simán fut. Modokkal persze szebb, ezért is kihívás az erősebb gépek számára is. Optimalizálás persze ront az összhangon. Végülis a játékélmény számít... :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13310) M3oH válasza Dhampir (#13306) üzenetére


M3oH
addikt

Ja ugy ertheto. Nalam modolva van rendesen, azert lehet a kulonbseg :K

(#13311) #90933760


#90933760
törölt tag

Tehát.
4xxx-ből a 4850 jöhetne szóba, de a leggyengébb az egész listából. 4870 már zabál és hangos hűteni. Nem tud annyival többet ezért a tulajdonságáért, pontosabban a legkevesebbet úgyszint'.
5xxx-ből az 5830 már kegyetlenül zabál, ki van lőve. Alatta egyel az 5770. Ez volt szóba.
6xxx szériából 6850 már drága, 6770 a másik ami szóba jöhet.
7xxx szériából 7750 gyengébb, 7770 már drága.

Szóval 5770 vagy 6770. Inkább a hatos, mert kicsivel erősebb. Vagy ha találok nagyon olcsón 7770-et akkor azt. Csak szerintem nem fogok.

(#13312) Dhampir


Dhampir
félisten

Harmadik elindításra bebugosodott az alapjáték grafikája Linuxon.
Többrétegű kontúrvonalazódás alakult ki, és közben csíkok indultak el benne, mintha valaki tusba mártott ecsettel lassan húzna vonalakat.
Ha ez Windowson történne, akkor a hibakeresés során minek lenne érdemes utánanézni?
Eddig tartott a "pünkösdi királyság". :C

(#13313) Dhampir válasza Dhampir (#13312) üzenetére


Dhampir
félisten

Megvan a hiba oka és nagyon egyszerű.

A Wine beállításaiban valamiért Windows 2008-ra változott a konfiguráció, ezt visszaállítottam, és voilà, máris rendben fut minden.

Na, mivel már pöccre indul a játék és megjavult, most már nekieshetek a Clear Sky telepítésének is. :C

[ Szerkesztve ]

(#13314) lsc válasza #90933760 (#13311) üzenetére


lsc
nagyúr

A 6770 egy átnevezett 5770, mitől lenne gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13315) Plazmacucci válasza lsc (#13314) üzenetére


Plazmacucci
félisten

En mar ezt reszleteztem, de akkor is gyorsabb :D csak, mert azert :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13316) #90933760 válasza lsc (#13314) üzenetére


#90933760
törölt tag

Most hogy nézem valóban. Akkor a 6770 egy OC verzió lehetet. Ott a GPU teljesítmény majdnem 10%-kal jobb, a memsávszél meg 14%-kal. Akkor is a 6770 lenne ildomosabb mert sokkal fiatalabb. Bár ahogy nézem drágább is, de hát ezt lehetetlen használt piacon előre tudni. Meglátjuk mit tud teljesítménybe. tuti VGA limitem lesz, az életben először. Bár Stalker alatt lehet nem.

(#13317) dodopek válasza #90933760 (#13316) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor viszont már had beszéljek haza.(nekem ez van) A 7750 majdnem ugyanabban az árban van használtan, jóval kisebb a fogyasztása, újabb konstrukció, és talán tartósabb, hiszen nemkitudjahányéves kártya. FHD-ban elmegy rajta a Rage, NFS Run,A Fallout 3 1600x1200ban, Mertro 2033 HDreadyben. Mind szinte, vagy fullra húzva a beállítások.

Olcsó 7750 23990ft...

[ Szerkesztve ]

(#13318) lsc válasza #90933760 (#13316) üzenetére


lsc
nagyúr

Mint írták akkor inkább a 7750, keveset fogyaszt emiatt könnyebb hűteni, a teljesítménye meg kb ugyanaz mint az 5770/6770 duónak.

Az élet kegyetlen .

(#13319) lsc válasza dodopek (#13317) üzenetére


lsc
nagyúr

Az az msi ddr3-as, inkább ez [link].

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13320) #90933760 válasza lsc (#13318) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kicsivel drágább és nem megy rá az S1-em. A 6770 lenne még mindig a jobb, de az passzívan nem megy el. Hát nem tudom. Ha maga az S1 elfér a 7750-en akkor legfeljebb mókolok rajta, bár egy ilyen baleset már volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13321) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A Pripyatos military szerelőnek hol találom a toolkiteket?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13322) rétisün válasza Plazmacucci (#13321) üzenetére


rétisün
veterán

térképek...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13323) bunfi


bunfi
őstag

SGM-ben csak 1-1 db van minden szerszámkészletből? Tehát csak egyik szerelőnél lehet majd minden fejlesztést elvégezni? Ha igen szerintetek melyiknek érdemes adni? Valamelyik olcsóbban dolgozik, mint a másik? Vagy teljesen mindegy?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13324) Plazmacucci válasza rétisün (#13322) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13325) rétisün válasza bunfi (#13323) üzenetére


rétisün
veterán

a térképek szerint mind a 3 fajta szerszámból van 2, tehát tudsz adni kardánnak és nitronak is, plusz a katonai szerszámok, amik a pripjatyi szerelőnek kellenek. neki viszont az egyszerű/fejlett/kalibráló szerszámok nem jók.
de (ha jól tudom) mindhárom területen csak egy fajtát találsz, tehát pripjatyba érve lesz csak meg a 3 szerszám, hogy tudj maxra fejlesztetni.

(#13324) Plazmacucci: szívesen, de igazából nem az enyém az érdem, korábban linkelte valaki, én csak elmentettem, meg feltettem datára nemrég...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13326) #90933760 válasza bunfi (#13323) üzenetére


#90933760
törölt tag

3-3
Mindhárom szerelőnek három dobozt kell szerezni, összesen 9-et. De ezen kívül ha jól tudom vannak még extra dobozok is.

(#13327) bunfi válasza rétisün (#13325) üzenetére


bunfi
őstag

Én nem néztem a térképeket, csak Bagolytól vettem meg a helyszíneket. Kettő volt Zatonban, ha jól emlékszem a durva és a kalibráló, valamint a Jupiter üzemben van a finom készlet. Tehát valószínű, hogy tényleg lesz mindegyikből kettő, viszont ezek szerint - hála a jó égnek - már Pripjaty előtt lehet fegyvereket fejleszteni, főleg ha végre nagynehezen összejön nitronál a 80 láda.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13328) Plazmacucci válasza rétisün (#13325) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mondjuk elég kevés dolog van ott mint amit a térkép jelez. Világos rózsaszín pötty helyén toolkitnek kellene lennie, de csak egy halott katona van aki felrobbantja magát. A busz is üres. Sorrendben kell megtalálni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13329) Physicist03 válasza rétisün (#13325) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nekem mondjuk már Jupiteren meglett a 3-ik készlet, igy Kardánnak odaadva mindent max-ra tudtam tolni :K

(#13330) hubai1979 válasza Physicist03 (#13329) üzenetére


hubai1979
őstag

Írtam neked a privátba.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13331) rétisün válasza #90933760 (#13326) üzenetére


rétisün
veterán

nem egészen, kardánnak és nitronak kell a 3 (durva és finom munkához való, kalibráló), pripjatyban a katonai szerelőnek meg a 2 katonai szerszám.

(#13328) Plazmacucci: ezek csak lehetséges helyek, katonai cuccokat pl. 2 helyen jelzi, de én mindig csak 1-et találtam mindkét fajtából. a buszban pont nem katonai van, de eddig mindig találtam a buszban valamilyen szerszámot.

(#13329) Physicist03: mázlista :P nekem mindig trükközni kellett, hogy pripjatyba már fullos cuccal menjek :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13332) mickemoto válasza Dhampir (#13313) üzenetére


mickemoto
őstag

Mekkora a gépigény linux alatt?Nagyobb mint windows alatt vagy kisebb?

(#13333) Dhampir válasza mickemoto (#13332) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt nem tudom megmondani. Bizonyos játékok gyorsabban is futhatnak Linuxon, mint Windowson. Más a fájlstruktúra is, nem tud úgy fragmentálódni, mint a Windows, és ez még picit javíthat a teljesítményen, ha jól gondolom. Függhet a Windows környezet helyes felépítésétől, konfigurálásától is.

Lényegesen egyszerűbb Windows alá telepíteni, én azért játszadozom ezekkel a konfigurálásokkal, mert rá vagyok kényszerülve. A gépem viszont nagyon csendes, zajtalan, szinte jobban örül a Linuxnak, de játékra jobb a Windows.
Habár amikor a Modokat babrálja az ember, akkor szinte ugyanott van, mint Linux alatt, csak éppen több esélyed lesz az "egzotikus" játékok könnyebb futtatására Windowson.

Feltettem Wine + Winetricks segítségével a Steamet, és telepítettem a Black Mesa Sourceot. Sajnos a magyar nyelv exével való telepítése sikertelen volt, gamedata mappa másolgatással ment volna, itt a Steamen keresztüli telepítés is ludas lehet, bár a gépen megfelelő mappába telepítette..

Beszaggatott a Steam, letöröltem, aztán egy másik játék közben derült ki, hogy akkumulátorról ment az egész, mert megjelent egy figyelmeztető ablak, hogy fel lesz függesztve a gép működése. :D

A Clear Skyt még nem volt erőm feltenni, az nehezebbnek tűnik a COP-nál, utóbbit könnyű volt elindítani. Talán majd patch nélkül próbálom először.

Így nézett ki a Steam a Linux desktopon:

(#13334) hubai1979 válasza Physicist03 (#13329) üzenetére


hubai1979
őstag

Elküldtem

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13335) Aarpok válasza Dhampir (#13333) üzenetére


Aarpok
őstag

Feltehetted volna a natív klienst már van linuxra. :K A steam oldaláról letölthető amennyiben ubuntud van,ha nem az van neked vedd úgy nem szóltam semmit.

(#13331) rétisün Az csak a sorsoláson múlik melyik területen milyen tool van.Néha zaton - jupiteren össze lehet szedni az egyik szerelőnek mindhármat.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13336) Dhampir válasza Aarpok (#13335) üzenetére


Dhampir
félisten

Ubuntum van, mert ez vált be a legjobban, sok egyéb disztribúciót is megvizsgáltam a hardveremen.
Kiwi Linux e kiadás neve, ez egy kicsit átformált Ubuntu. Itt található egy cikk róla.

Tudomásom szerint még béta állapotú, tesztelik.

A Serious Sam 3 is fut Linuxon, a Steamen.

Steam Linux

Hehe, az Amnesia is elérhető a Penumbra készítőitől. :D

[ Szerkesztve ]

(#13337) Dhampir


Dhampir
félisten

Ez már teljesen Off, csak érdekességképpen osztom meg veletek.

Kipróbáltam az Amnesia - The Dark Descent Linuxos verzióját, és nagyon betojatós. Windowsra és Linuxra egyaránt elkészült a magyarítás, hála az önkénteseknek. Ugyanolyan simán fut, akárcsak Windowson.

Érdemes lesz megvenni, bár nagyon félelmetes. A Penumbra is ilyen volt, ez azért másabb. A Stalker szinte könnyedebb játék, ennek az atmoszférája kegyetlen. Itt csak a leleményességedre és a futásodra hagyatkozhatsz.
Az olaj ritka kincs, hamar kifogy a lámpásból, gyertyát sem lehet mindenütt gyújtani a kastély kiismerhetetlenül zegzugos folyosóin és termeiben.

[ Szerkesztve ]

(#13338) Aarpok válasza Dhampir (#13336) üzenetére


Aarpok
őstag

Hallottam már erről a kiwi linuxról lényegében módosított ubuntunak felel meg ahogy írod is.Szoktam én is próbálgatni linuxokat pendrive - ról live rendszerként.
Én azonban megvettem a win 8 - at,mert kb 9.000 forintért tudtam frissíteni a win 7 - ről.Nekem tetszik és bejön a rendszer és ez idáig semmi gondom nem akadt vele.

Аарпок

(#13339) rétisün válasza Aarpok (#13338) üzenetére


rétisün
veterán

pont a héten tettem fel én is a 8-ast (mostanra járt le az RTM 3 hónapja), most már csak azt kéne eldöntenem, melyik játékkal/moddal 'avassam fel' :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13340) #90933760


#90933760
törölt tag

Valaki használ hibrid CF-t itt a játékra? Egy APU és egy alaplapi integrál GPU között meg lehet ezt csinálni? Vagy mindenképp kell egy videokártya hozzá?

(#13341) Aarpok válasza rétisün (#13339) üzenetére


Aarpok
őstag

Alternatíva van bőven lehet válogatni.Most nem rég ezt tettem fel S.C.O.P Realistic.Alapjátékot adja és elégé realisztikusnak tűnik. :K

(#13340) Baltoafarkas Vannak már megoldások erre és notebookok is jönnek így.Nekem nincs ilyen így véleményt sem tudok mondani.Meg ahogy hallottam nem lehet akármilyen kártyákat összerakni.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13342) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gondoltam végigviszem a fő küldetésvonalat, és majd utána játszok tovább. Erre a helikopteres rész után a játék elveszi a fegyverem, lőszerem és páncélom. Raklap fos az egész.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13343) aeeronka


aeeronka
csendes tag

!! VÉSZHELYZET !!

HA valakinek megvan:

!!!! SGM 2.2 MAGYAROSÍTÁS (ver1.02) !!!! :Y

legyen oly kedves feltenni egy linket, vagy elküldeni aeeronka@hotmail.com címre,, mivel rapidsharen már nem elérhető !
Köszönöm

(#13344) aeeronka


aeeronka
csendes tag

ILLetve SGM 2.2 ENOT MAGYAROSÍTÁS is érdekelne mivel az is elment a lecsóba /format c/ .

(#13345) rétisün válasza Plazmacucci (#13342) üzenetére


rétisün
veterán

link.... :U

(#13344) aeeronka: enot magyarítás, sgm magyarítás másik gépen van, ha nem tölti fel senki, később majd az is meglesz.

(ezután az ilyen fontos dolgokat ne a rendszerpartíción tessék tárolni :P ;) )

(#13346) Aarpok: érdekes, a skydrive nálam fagy, operában :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13346) Aarpok válasza aeeronka (#13343) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] Tessék :)

(#13345) rétisün Megelőztél süni stalker :D Én Chrome - t használok.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13347) Aarpok válasza rétisün (#13345) üzenetére


Aarpok
őstag

Valahol olvastam,hogy win 8 alatt az opera és a skydrive nem igazán jönnek ki egymással. :(

(#13342) Plazmacucci a gamedata/configs/mod_parameters/mod_params.ltx -ben kellett volna ezt átírni:
freeplay_robbery_actor = false ( a simában ez true - n van ezért rabol ki)

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13348) rétisün válasza Aarpok (#13347) üzenetére


rétisün
veterán

sajna tényleg van pár oldal, amit nem tudok operában megnézni :(

lehet, hogy az újabb verziők jobbak lennének ebből a szempontból, viszont a különböző fórumos bejegyzések alapján (meg amíg frissítgettem az operát, személyes tapasztalat alapján is) az opera fejlesztése valahogy nem jó felé halad :(

mod: #13345 :P

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13349) Aarpok válasza rétisün (#13348) üzenetére


Aarpok
őstag

Én már nagyon régóta Chrome - t használom.Használtam operát is,de egy idő után nagyon belassult a böngésző és ezután átálltam a Chrome - ra.

Аарпок

(#13350) Plazmacucci válasza rétisün (#13345) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Honnan kéne tudnom :U Nem gondoltam, hogy ilyen butaságokat hagynak a modban. Elvégre egy mod nem rontani szokott a játékmeneten... Egyébként megpróbáltam megcsinálni az uncle Yar feladatot, amiben mesterlövészkedni kell egy házból. Az ellenségeket lelőve nem lehetett beszélni a faszival, mert elkezdet rugózni, is nem lehet rákattintani... :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.