Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Dhampir válasza Physicist03 (#13150) üzenetére


Dhampir
félisten

Néha "szívmelengető" hírek, mint például XY Sztalker elhalálozott egy zombi vagy egy Irányító által. :DDD

(#13152) #90933760


#90933760
törölt tag

A játékhoz valamilyen szinten köthetően csak a Piknik az árokparton c. könyv van? És filmileg csak a Stalker amit nem találtam meg csak feliratosan? Esetleg a könyv íróitól van még más könyv ami köszönőviszonyba van a játékkal?

(#13153) Physicist03 válasza #90933760 (#13152) üzenetére


Physicist03
senior tag

Hát van egy A.N.T.I S.T.A.L.K.E.R. nevű websorozat. A stalker ihlette, de azért nem pont olyan, inkább vicces. A.N.T.I S.T.A.L.K.E.R. 1 серия Ez az első rész nézd meg, ha tetszik linkelhetem a többit is.

(#13154) #90933760 válasza #90933760 (#13152) üzenetére


#90933760
törölt tag

Közben utánanéztem, a könyv volt az első forrás ha minden igaz, ebből készült a film később. Más nincs is. De azt hiszem bezsákolok a testvérek könyveiből, kezd nagyon érdekelni.

(#13155) rétisün válasza #90933760 (#13154) üzenetére


rétisün
veterán

jó könyveik vannak, jó párat olvastam....ajánlom! :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13156) rétisün válasza #90933760 (#13154) üzenetére


rétisün
veterán

illetve, mivel filmet kérdeztél először, igaz semmi köze a stalker világához, de a "lakott sziget" című könyvükből (ami itthon is megjelent) filmet is forgattak.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13157) shield válasza Physicist03 (#13136) üzenetére


shield
Topikgazda

(#13136) Physicist03 esetleg volna kedved lefordítani? Valószínűleg teljessé tudnám akkor tenni a magyarítást.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13158) Dhampir


Dhampir
félisten

Tudjátok, hogy mi tetszett nagyon a SGM-ban?
A kereskedőknél kapható csoki. Mindig felvásároltam az összeset. :D

(#13159) shield válasza Dhampir (#13158) üzenetére


shield
Topikgazda

Annyira ízlett? :DD

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#13160) Dhampir válasza shield (#13159) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon! :Y
Életmentő volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13161) Aarpok válasza Dhampir (#13158) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem meg a halott alfavezér sisak illeteve sisak nélküli változata. :DDD Bár jobban örültem volna a ruhájának.

Аарпок

(#13162) aspicboat válasza Physicist03 (#13150) üzenetére


aspicboat
csendes tag

Köszi a választ. Apró kellemetlenség, de a menüben lévő hibákat se tudom kijavítani valahogy?
Titeket nem zavart az őrnagy konstans lassúsága? Cordonban a folytonos 5-10 perces oda vissza mászkálás miatt elmegy az ember kedve az élettől is. Az energiataltól a kedves őrnagy valamiért majdnem kómába kerül, nem is értem, hogy mi a fenének kellett neki odaadni a vodka effektjeit, amikor itt szinte muszály használnod, ha el akarsz valamerre jutni. Nincs a játékos gyorsaságára egy átírható parancs?

(#13163) Aarpok válasza aspicboat (#13162) üzenetére


Aarpok
őstag

Enot - al játszol?Abban egy kicsit a realisztika felé mozdultak el.Bizonyos súlynál már séta közben is fárad az őrnagy úr.Engem jobban idegesített a banditák fejgránátos módszere.Van másik fajta energiaital (azt hiszem bordó színű) azt kell használni a fehéret meg eladni.

Аарпок

(#13164) Physicist03 válasza aspicboat (#13162) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nem tudom, hogy melyik fix-et raktad fel hozzá? Kijött már néhány amelyekben mindig javítottak ezt-azt.

(#13157) shield: Bocsi, de erre most nem hiszem, hogy lenne elég időm :( Meg igazából nem is érdemes fordítgatni, mert úgysem játszanának vele sokan.

[ Szerkesztve ]

(#13165) Dhampir válasza aspicboat (#13162) üzenetére


Dhampir
félisten

Én a 3. napon a max weight limitet hitelesítettem rövid időre 200 kilóig :DDD , mert elegem lett abból, hogy a lőszereimből kell egyre többet eldobálnom a rámpakolt súlyok (aknakereső, fémdetektor) miatt, miközben órák teltek el a sétálgatásokkal. Futni a rohadt sok anomália miatt alig lehetett, főleg a mocsárban.
Végre kiüríthettem a ládákban felgyülemlett sok cuccot, és csokoládét vásárolhattam rajta. :DD

[ Szerkesztve ]

(#13166) rétisün válasza Dhampir (#13165) üzenetére


rétisün
veterán

én az artikat szoktam 'feljavítani' kicsit, (plusz súly, sugárzásvédelem) egy-egy újrakezdésnél, illetve az enotben van megoldás a fáradás kiküszöbölésére, ha még aktuális, megkereshetem....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13167) Dhampir válasza rétisün (#13166) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem, köszönöm, nagyon túlzsúfoltnak találtam az SGM-re épülő modot.
Egy önálló sztorinak inkább örültem volna, talán még előveszem a CS-t. Utóbbit Linuxon is futtathatónak írták, a Sniper előtt próbálkoztam vele, de nekem nem sikerült, lehet, hogy még hiányzó .dll-t kellett volna a winecfg-vel telepítenem. :U

(#13168) Aarpok válasza Dhampir (#13165) üzenetére


Aarpok
őstag

A Miseryben tanultam meg a lőszerspórólást és pontosabban lőni.Abban ha az ellenségtől 10db lőszert eltudtam venni akkor már kánaán volt :DDD

Аарпок

(#13169) Dhampir válasza Aarpok (#13168) üzenetére


Dhampir
félisten

A Sniperben gyerekjáték volt fejlövést szerezni, nekem alig volt közelharcom.

A Gépház bevétele szinte unalmas rutinfeladatnak számítottt a miattam majdnem munkanélkülivé vált sztalkereknek, mert már előző napon, amikor még meg sem volt az aknakereső, kifüstöltem majdnem az egész banditatábort.

El is lehet futni, mert úgyis csak újragenerálódnak a mutánsok (főleg ilyen nagy mennyiségben, ahogyan az SGM termeli), ezért tényleg lőszerpazarlás.

Inkább a mesterlövész puskám lőszerét sajnáltam, azt még a Szkadovszkon se láttam a kereskedőnél. A végén már csak a csokiért harcoltam, vagy lövöldözés helyett majszoltam. :DDD

(#13170) Aarpok válasza Dhampir (#13169) üzenetére


Aarpok
őstag

Ezt annak idején én is megjegyeztem,hogy könnyűvé tették a játékot a sniper fegyverrel + hozzá 500 db lőszer.Egyébként az SVD - hez való lőszer is jó hozzá (emlékeim szerint). :U

Аарпок

(#13171) McTuja


McTuja
tag

Igy idemerek pofátlankodni de zatonba vaghyok és 5 kopnduktor van meg és 1 et sem használtam el kiváncsi vagyok hogy megvan e a 18 amit irnak összegyüjtöm ! rakoma képet majd ha megvan a 12ő

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13172) Dhampir válasza Aarpok (#13170) üzenetére


Dhampir
félisten

Amikor a településeknél célkeresztbe esett egy bandita, a lövésre eleinte izgatottan eloldalazott a közelben ácsorgó posztos pákosztos, ám csak meg kellett várni, hogy elkezdjék kizsebelni a komájukat, és néhány hosszú perc múlva már kupacban hevertek. Inkább a túlontúl kiszámítható viselkedés könnyítette meg a játékot. :(

Az alapjátékban a Leégett faluban szerzett puskával szintén könnyebben el lehetett bánni a Szennyvíztisztító telep fenyegetőző zsoldosaival, bár azok közben megindultak kifelé, ott már fegyvert kellett váltani, elrejtőzni inkább a csőben lehetett. Az egyik kedvenc helyem a fenti cső volt, oda a telep hátulján létrán lehetett felmászni.

(#13173) rétisün válasza McTuja (#13171) üzenetére


rétisün
veterán

nem csak összegyűjteni kell, hanem használni is, azt számolja, hányat használtál, nem azt hogy hány van nálad.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13174) Aarpok válasza Dhampir (#13172) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem pedig inkább a fegyverrel lett könnyebb ezt a taktikai megoldást bármelyik verziójában lehetett alkalmazni.Mindegyik verzióban működött 1 - et megölni és várni a hiénázokat.Abban igazad van,hogy elég szép kupacokat lehetett csinálni belőlük. :DDD
Az SGM - be viszont lecserélték Abakam - ra a leégett faluban.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13175) Plazmacucci válasza rétisün (#13173) üzenetére


Plazmacucci
félisten

a teleportálós gps-conductorrol beszéltek? Találtam egy oylat. Egyszer használatos vagy bármennyiszer?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13176) Dhampir válasza Aarpok (#13174) üzenetére


Dhampir
félisten

Legalább ellensúlyozta az ösvényekre túlzott számban elhelyezett időrabló és bosszantó anomáliákat, és az erősödő rangnak (vagy tudomisén minek) megfelelően mindjobban generálódó mutánsokat.
"Lövész" bőrébe bújhattál, aki nem csóré hátsóval kezdte a Zónabéli belépést.

(#13177) hubai1979 válasza rétisün (#13173) üzenetére


hubai1979
őstag

Légyszi,ha tudod ,ez a szó mit jelent? puleprobivaemost

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13178) Aarpok válasza Plazmacucci (#13175) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen egyszer használatos,de ha sikerül 12 db találni és felhasználni akkor kapsz egy örökéletűt az nem fog eltűnni. :K
(#13176) Dhampir Igen emelkedik a rangod és ezáltal te is egyre jobb leszel.Szerintem ez így rendben van.Persze nem árt ha az embernek jó cuccai is vannak,mert pizsamában és leamortizált fegyverrel bármekkora veterán lehetsz kinyírnak pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13179) McTuja válasza rétisün (#13173) üzenetére


McTuja
tag

nemvagyok hülye tudom csak megakarom találni mind a 18 at hjogy télleg megvan e nemegyszer voltmár ien konduktorom :) csak 1 mapon 5 db volt

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13180) Physicist03 válasza hubai1979 (#13177) üzenetére


Physicist03
senior tag

Golyóállóság. Látom jó a gépi fordítás :DDD

(#13181) rétisün válasza McTuja (#13179) üzenetére


rétisün
veterán

nem is mondtam egy szóval se, hogy az lennél.... :U

linkeltem régebben (2x is) sgm-térképeket, többek között a gps konduktorok is jelölve vannak rajtuk. kiváncsi leszek, neked meglesz-e a 18, én 15-16-ot tudtam csak összeszedni. :B
még jó, hgy 12-ért már adja az alternatív gps-konduktort.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13182) McTuja válasza rétisün (#13181) üzenetére


McTuja
tag

1 ha bekapcsolom az alpha osztagot akkor a játék bedobja öket az igaz és ha kikapcsolom akkor rögtön eltünnek vagy amit bedobott 2 csoportot azok megvannak e
2 elhasználtam a konduktorokat de tudom hogy 5d volt zatonba.

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13183) rétisün válasza McTuja (#13182) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, amik bennvannak, azok még megmaradnak, de amikor új területre értsz, oda már nem tesz új csapatot.

elvileg 6 gps-konduktor van mindhárom területen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13184) Dhampir válasza hubai1979 (#13177) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezen a honlapon be tudsz vinni a latin billentyűzetedről is cirill betűket, és utána ki tudod másolni ahová szánod. A másik egy Mozilla Firefox kiegészítő.

(#13185) Aarpok


Aarpok
őstag

Sikerült kijátszanom az új módot a vége elég kemény lett.Majd ha esetleg elkészül a magyarítás hozzá újra előveszem mert a történetből nem értettem semmit. Köszönöm Physicist03 kollégának a segítségét a küldetések értelmezésében. :R

Аарпок

(#13186) #90933760


#90933760
törölt tag

X6@7870? Csutcsut maxfullon. Graf modokkal együtt. 1920x1080ba. Vélemény?

(#13187) PeL válasza #90933760 (#13186) üzenetére


PeL
addikt

Én még mindig nem néztem meg egyik Stalkert sem mióta meglett az új kártya :)

(#13188) rétisün válasza Aarpok (#13185) üzenetére


rétisün
veterán

:C

ha lesz magyarítás, én is megnézem, addig meg lehet, hogy előveszem az alapjátékot.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13189) Physicist03 válasza Aarpok (#13185) üzenetére


Physicist03
senior tag

Grat :C A követlkező részében már Jupiter és Pripyat is benne lesznek és megint új főszereplő lesz :K Amúgy átnézhetsz Janovra ha van kedved. Át lehet menni, mert nem vették ki a teleportot az erdőgazdaság tetejéről (az Janovba visz) :DDD Ugyan semmi küldetés nincs, de elméletileg 1-2 új frakció meg új fegyverek már magvannak.

(#13190) Aarpok válasza Physicist03 (#13189) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszi inkább majd megvárom a következő kiadást.Erdőgazdaság?Teleport?Melyik épület tetején van?Nem mindegyikre lehet feljutni.
Süni Neked is köszi.

Аарпок

(#13191) rétisün válasza Aarpok (#13190) üzenetére


rétisün
veterán

forrás...

jobban megnézve a dolgot, oda azért nem könnyű feljutni, igencsak trükközni kell a jumpspeed-el.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13192) Physicist03 válasza Aarpok (#13190) üzenetére


Physicist03
senior tag

Azt nem mondták pontosan, de talán át kell írni az ugrási magasságot, hogy fel tudj ugrani.

(#13193) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

SGM 2.2 ENOT verzióval játszom! Cordon meg mocsár eddig nagyon easy map volt. Zatonban sem látok sok katonát nagyon... Nem lehet valamelyik fájlba úgy beletúrkálni hogy esetleg több katonát generáljon randomszerüen a pályára? Persze azok ellenfelek legyenek. Aki ebbe tudna segíteni nagyon jó lenne! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13194) rétisün válasza Carasc0 (#13193) üzenetére


rétisün
veterán

itt találsz leírást, hogy lehet több alfa-csapat egy-egy területen...ők biztos nem lesznek veled barátságosak. sőt, még az ártatlan, semleges stalkerekkel sem azok.....igaz, egy idő után már tudni fogod, hol tanyáznak, onnantól kezdve sniperrel (neadj'isten gaussal) egy alfa csapat se kihívás :N

más nem jut eszembe. gondolom azt mondani se kell, hogy legnehezebb fokozaton játssz, ha kevesled a kihívást. :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13195) Aarpok válasza rétisün (#13191) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszi süni stalker ezek még az alapjátékban is benne voltak csak nem lehetett elérni őket.Jól gondolom?
Physicist03 : köszi :R
Carasc0 Javaslom neked a FerrUm 0.4 módot csak master szint van és egy 6 fős speciális egység 3 exos,2 sniper, 1 rádiós.Csak téged üldöznek elég ha kidugod az orrodat a hajóról már fejbe is lőttek.Amennyiben sikerül legyőznöd őket és lemész hozzájuk elvenni a cuccaikat már nyakadon a következő egység.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13196) rétisün válasza Aarpok (#13195) üzenetére


rétisün
veterán

igen, a fenti oldal (amit linkeltem) is az alapjátékhoz készült még annak idején.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13197) Carasc0 válasza rétisün (#13194) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm! Nem rossz! Esetleg én is hozhatok létre új spawnolási pontot? Ezek a csapatok amúgy egy helyen vannak állandóan, vagy mászkálnak is?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13198) rétisün válasza Carasc0 (#13197) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, lehet-e más helykere is spawnoltatni őket, de talán lehet, csak bele kell kicsit turkálni a megfelelő fájlokba....
találkoztam már velük sokfelé, de azért az a jellemzőbb, hogy 1 (2-3) hely van, ahol tanyáznak. persze el lehet csalni őket, de nem az a mászkálós fajta egy ilyen alfa csapat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13199) Aarpok válasza Physicist03 (#13192) üzenetére


Aarpok
őstag

Mókáztam egy kicsit a jupiter,pripyat területeken és az alapjáték küldetéseit lehet csinálgatni.Egy - kettőt megcsináltam.Azonban valami ellenséges hadosztály szállta meg a területeket.Olyan alfa csapatnak tűntek mert pokoli jól lőttek.Annyira leamortizálták az exomat,hogy nitro 100.000 Rubelért akarta helyrehozni. :Y
Itt egy kép az egyikről:

Аарпок

(#13200) Dhampir válasza Aarpok (#13199) üzenetére


Dhampir
félisten

Fekete Angyal a klán neve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.