Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) rétisün válasza rétisün (#12549) üzenetére


rétisün
veterán

régi közösségi ház néven szerepel......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12552) Physicist03 válasza rétisün (#12551) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ez lesz az, ahová a nyíl mutat

(#12553) rétisün válasza Physicist03 (#12552) üzenetére


rétisün
veterán

igen, köszi, és még a 3 doksi is meglett elsőre :))

cyborgnak az utolsó küldi az, hogy beszéljek az antennánál az új haverokkal, ugye? mert már csak olyant tudok vele beszélni, hogy kilépnék a bandájából....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12554) Aarpok válasza zozimoto (#12547) üzenetére


Aarpok
őstag

Beírtam a kódot és rámentem a letöltésre és szép lassan letöltötte (volt vagy 2,5 óra).Nem tudom nálad miért áll meg :(

(#12553) rétisün Igen azaz utolsó küldetés több nincs.
(#12546) Physicist03 Sajna a cirill nem az én asztalom ahogy az angol sem :O

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12555) rétisün válasza Aarpok (#12554) üzenetére


rétisün
veterán

oké, elmentem hajnalosnak :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12556) Physicist03 válasza Aarpok (#12554) üzenetére


Physicist03
senior tag

Egyébként próbáltad már a modot?

[ Szerkesztve ]

(#12557) Aarpok válasza Physicist03 (#12556) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen futottam vele 1 - 2 kört,de ugye csak nyomogattam a cirill betűs sorokat majd csak lesz valami alapon.Szerintem akinek jobb gépe van,mint az enyém annak szép lesz a látvány én beértem statikus fényekkel.Meglepően folyamatos volt a játék 1 - 2 apróbb akadás azért befigyelt (nálam).Megmondom őszintén így nincs kedvem folytatni,mert nem értek semmit illetve itt is van olyan feladat amihez nincs jelzés a PDA - n.

Аарпок

(#12558) shield


shield
Topikgazda

Sziasztok!

Bele olvastam a topikba és látom igen csak mélyen vagytok a témában. Ezért is itt kérek segítséget. Nagyon régen játszottam egy keveset, de akkor még a gépem nem igen szerette a játékot.
Leírom mi van meg nekem belőle:
S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl
- patch 10006-ig
- ultra graphic mode v.1.1
- blood-weather_shaders wrrs
- the real nextgenFX addon
- magyarítás

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat v1.6.01 magyar feliratos
- ez egy exe, állítólag ebben minden benne van

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky Hungarian
- update 1.5.10-ig

Most ez gyűjtöttembe és ezt a sorrendet ajánlják:
1, S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat
2, Sigerous Mod v2.2:
3, SGM_2.2_fixed_19.03
4, Add_Fix_SGM_2_2
5, SGM 2.2 Gun addon
6, SGM 2.2 Gun addon patch
7, Absolute Nature 3 Lite SGM 2.2 Edition
8, AtmosFear 3 (normal méretű textúrákkal ajánlott
telepíteni hogy ne kapj Out of Memory CTD-ket)
9, AtmosFear 3 Sky Fix
10, SGM 2.2 Adaptation
11, SGM2.2_magyarítás_v1.02

Itt kérem a segítségeteket, mit telepítsek, -mit nem, -milyen sorrendben,
-mi hiányzik még, -a tapasztalatokat, -stb...
Szeretném élvezni a játékot és nem mérgelődni.
A segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#12559) Physicist03 válasza Aarpok (#12557) üzenetére


Physicist03
senior tag

Egyébként még nem is érdemes elkezdeni! Pont most néztem a fórumot és hát vannak buk-ok szépen. De hát új mod esetén ez mindig így van. Így még a magyarítást sem érdemes elkezdeni, mert néhol a dialogokkal is van egy-két bug. Kell ennek 1-2 hét amíg kiforrja magát :K

(#12558) shield A sorrend talán jó. De ajánlanám inkább, hogy az SGM 2.2 Gun addon
és SGM 2.2 Gun addon patch-rt ne rakd fel, mert től könnyűvé válik a játék tőlük. Nagyon hamar nagyon sok pénzhez leht jutni, mert irdatlan sokat fizetnek a fegyverekért.

[ Szerkesztve ]

(#12560) rétisün válasza shield (#12558) üzenetére


rétisün
veterán

a CoP-ot 1.6.0.2-ig fel kell patchelned, a legtöbb modhoz az kell. az sgm-el (és változataival, enot, sniper) szinte új játékot kapsz, új (régi?) területekkel. új küldikkel, új frakciókkal.

az sgm-hez a gun addon, nos ez olyan dolog, hogy egyrészt tesz bele egy csomó új fegyvert, másrészt eléggé aránytalan lesz az egész (pl. távcsöves sörétes(?) illetve nagyon gyorsan lehet nagyon sok pénzt keresni, főleg az alpha csapat fegyvereivel) de ha ez nem zavar, tedd fel a gun addont is.
viszont utána nem tudod leszedni csak a gun addont, újra fel kell tenned a modokat, kihagyva a gun addont.

(#12559) Physicist03: pont ezt mondom én is :DD újra is kezdtem emiatt a játékot régebben.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12561) Aarpok válasza Physicist03 (#12559) üzenetére


Aarpok
őstag

Oké és köszi :R Akkor egyenlőre pihentettem ezt a módot.Na akkor megint zóna nélkül maradok

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12562) Medvelászló válasza shield (#12558) üzenetére


Medvelászló
senior tag

CoP-ot abban a sorrendben telepítsd,sztem bírni fogja a géped.Ha nem akkor tévedtem! :C Az Atmosfear és Absolut Nature igényli a videókarit és memóriát de próbáld meg sztem menni fog nálad.

(#12563) dodopek válasza rétisün (#12560) üzenetére


dodopek
addikt

A távcsöves sörétes szerintem az alapjátékban is benne van, nem? Az eliminatort én mindíg távcsővel szerelem...

Shield!
A sorrend jó, bár szerintem a 4-5-6 nem kell. Nekem legalábbis nincs fenn a fix, és stabil a játék...

[ Szerkesztve ]

(#12564) rétisün válasza dodopek (#12563) üzenetére


rétisün
veterán

de ez olyan szinten lett távcsöves, hogy sniperként használtam :Y nem csak van rajta távcső, hogy könnyebben, pontosabban célozz....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12565) Carasc0


Carasc0
őstag

Üdvözlet All!

dodopek által megadott sorrendben feltettem az SGM 2.2 modot egy kis módosítást beleértve. Tehát:

1 SGM 2.2.exe
2 2.2 fix 19.03
3 Guns addon
4 Guns addon patch
5 Absolute nature 3.01
6. Absolute structures 1.0
7 Atmosfear 3
8 Athmosfear 3 skyfix
9 AF3 merge pack
10 ENg translation.

Eredmény: kiáll a játék. Be sem tölti már az első pályát. Vagyis nem tudok új játékot kezdeni sem. Gépemnek tuti bírnia kéne. Mit rontottam el? :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12566) rétisün válasza Carasc0 (#12565) üzenetére


rétisün
veterán

kezdd előlről, legelőször is nézd meg, az alapjáték megy-e? (1.6.0.2.) ha igen, egyenként tedd fel a modokat, nézd meg, jó-e. célszerű a gamedata mappát mindig elmenteni, mielőtt újabb modot próbálsz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12567) Carasc0 válasza rétisün (#12566) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Én már toltam pár hónapja az SGM 2.2-vel. Nem változott a gépem azóta csak újra neki akarok állni néha néha játszani. Most valami nem oké neki! Win 7 x64 van tehát az sem változott. Nem értem. :(

Lehet a Nature pack 3.01 nem kompatibilis az SGM 2.2-vel?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12568) Aarpok válasza Carasc0 (#12567) üzenetére


Aarpok
őstag

Az nagyon is valószínű ez kell hozzá: Absolute Nature 3 Lite SGM 2.2 Edition

Аарпок

(#12569) dodopek válasza Carasc0 (#12567) üzenetére


dodopek
addikt

Nem lehet, hogy valami maradt a régi játékból, ami nem kompatibilis a mostani telepítéssel? Valami pl a doku&sett mappában, vagy ilyesmi. Szerintem töröld az egészet, mappástól, a könyvtárak/dokumentumok mappából is, aztán próbáld. Legközelebb ha kilép, próbálj meg egy log bejegyzést megosztani velünk, hátha okosabbak leszünk tőle...

[ Szerkesztve ]

(#12570) rétisün válasza Carasc0 (#12567) üzenetére


rétisün
veterán

absolut nature pack-ot használtam sgm-el, enottal, sniperrel is, sztem az a legkevésbé esélyes, hogy nem indul miatta a játék.

(#12568) Aarpok: pontosabban a lite-ot használtam én is, kösz a kiigazítást :R

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12571) Carasc0 válasza rétisün (#12570) üzenetére


Carasc0
őstag

Én még a Absolute Nature 2-t használtam, most néztem bele a régi mappámba. Kipróbálom akkor ezzel a Lite 3-al. Viszont az Af3-at high textúrákkal telepítettem. Amúgy a játék teljesen friss, maradékok nem okozhattak semmi galibát.

Viszont valami gyors linketek nincs erre a lite 3-ra? Az orosz oldalról keményen 90 perc alatt akar lejönni. Lusta vagyok várni. :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12572) dodopek válasza Carasc0 (#12571) üzenetére


dodopek
addikt

Ha már újra telepíted, felejtsd el a AF3 High beállításait! Gyakran okoz memória hibát, mert túlcsordul ;] a játék 2gb ram használati limitje...

(#12573) #90933760 válasza dodopek (#12572) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ejj, Sztóker!

;]

[ Szerkesztve ]

(#12574) Carasc0


Carasc0
őstag

Lassan lejön ez a Nature Lite 3. Közben olvasgattam az előbbi hozzászólásokat és ahogy kivettem, nem érdemes a gun addon-t használni. Ha nem telepítem, akkor ugye nem csak a CoP alapfegyverei lesznek benne a játékban ugye? :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12575) Physicist03 válasza Carasc0 (#12574) üzenetére


Physicist03
senior tag

Sajnos az SGM 2.2 nem kapott új fegyvereket, szóval csak azok lesznek.

(#12576) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget. Újrakezdtem, és a következő sorrendet alkalmaztam:

1. SGM 2.2
2. SGM 2.2 fix
3. Gun addon
4. Gun addon fix
5. Absolute Nature Lite 3
6. Structure Pack
7. AF3
8. AF3 fix
9. AF3 merge

Eredmény: Hibátlan működés! :R :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12577) rétisün


rétisün
veterán

érdekes bugba futottam bele.....a hajnalosoknak csináltam volna azt a küldit, amikor a vasútállomáson kell kilövöldözni azokat a fénylő bizbaszokat. odamentem, nekiálltam (volna) sniperezni, ugye a távcsőben szépen látszanak a bizbaszok. de ha kilőttem csak egyet is, már lépett is ki a játék.
viszont, amikor odamentem, valaki már éppen lövöldözte őket kifele, és ha már a játék eddig kétszer is kilépett, inkább vártam, mi lesz.
mindet kilőtte az ismeretlen stalker, küldi sikeres :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12578) brekes


brekes
tag

Alpha bombákból csak 2-t találtam meg :S

(#12579) rétisün válasza brekes (#12578) üzenetére


rétisün
veterán

5 van...melyik kettőt?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12580) Carasc0


Carasc0
őstag

Ez a játék nem szereti az ALT+TAB-al történő váltásokat? Tehát mondjuk játék közben ESC, majd ALT+TAB, megnézek 1-2 dolgot majd újra vissza. Azért kérdezem mert pl. nekem Zatonban most lefagyott miközben az inventory-mat néztem. Magától leállt a játék. Vagy lehet a gun addon szórakozik? Tipp? :F

Pedig most Lite 3-at tettem fel a Nature-ből továbbá az AF3 is normal texture-t használ.

Amúgy épp ott tartok hogy keresem a bombát. Mert előszőr egy hullát kellett megtalálnom, és erre fel kell egy bombát keresni.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12581) rétisün válasza Carasc0 (#12580) üzenetére


rétisün
veterán

én rendszeresen alt+tabozok, de emiatt még sose volt gondom, pedig több modot is kipróbáltam, perpill. is 2 félével játszom, két gépen.
igaz, az alap modokon kívül nincs fenn még másik 3-4, sgm-en csak magyarítás van, a sniperen meg az absolut nature, ja meg mindkettőn egy alpha-csapat mod.

ha meglesz a bomba, a hulla is meglesz :K

mod: ha már zatonban vagy, akkor nem ugyanarról a bombáról beszélünk :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12582) PeL válasza Physicist03 (#12550) üzenetére


PeL
addikt

én is előzetes tesztelés nélkül adtam ki a fordításunkat, menet közben javítgattam amit megtaláltam meg linkeltetek itt, bár 1.02-nél abbahagytam mert nem játszok most sem a játékkal sem a moddal :)

(#12583) Carasc0 válasza rétisün (#12581) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor nem tudom miért állt meg. Amúgy nekem ez a gun pack bejön. Lehet hogy sok pénzt lehet vele keresni, de ha már egy picit sérült a fegyver nem igazán akarják megvenni tőlem. Amúgy én pár hónapja nem ezzel az SGM 2.2-vel játszottam. Verzióra pedig stimmelt, de ez másabb. Eleve Zatonban kezdek ami már új. Az új küldik is tetszetősek. Szóval eddig tetszik. :C

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12584) Medvelászló válasza rétisün (#12577) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Nálam is volt ebben a küldiben bug ha felvettem Nazartól és elindultam az állomáshoz,mikor közelbe értem csináltam mentést(nem gyors),onnantól fagyott ill..nem adta meg hogy a hajnalos dokit vissza kell kísérni a bázisra.Tehát újra nekiláttam már mentés nélkül és szépen meg tudtam csinálni a küldit.

(#12585) rétisün válasza Carasc0 (#12583) üzenetére


rétisün
veterán

sgm 2.2, ami zatonban kezdődik? milyen új küldik vannak benne?

(#12584) Medvelászló: már megvagyok vele, tovább is jutottam, már két ördög virágát is megtaláltam.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12586) Medvelászló válasza rétisün (#12585) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Juppi! :C
Te már megcsináltad korábban a sötétvölgyben asszem Lukash vagy ki ad egy olyan küldit hogy 3 elrejtett doksit kell megtalálni a volt szabadság bázison.Eddig egyet találtam az épület alagsorában de a többit nem,pedig átforgattam már mindent. :W

(#12587) rétisün válasza Medvelászló (#12586) üzenetére


rétisün
veterán

volt, hogy azokat a doksikat 4 újratöltés után találtam meg :U

igaz, legutóbb már 3x-ra meglettek :D

volt itt már róla szó, talán képekkel, térképen jelölve hova teszi a játék, elvileg 6 helyet variál, de sztem vagy több van, vagy csak nem adja mind a 3-at, azért nincs meg elsőre (meg másodikra, meg harmadikra :) )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12588) Aarpok válasza Medvelászló (#12586) üzenetére


Aarpok
őstag

Én is csináltam azt a küldit és már kifolyt a szemem a sok földbámulástól,de szerencsére meglettek.
(#12585) rétisün Az SGM 2.2 buherálás nélkül Cordonban kezdődnek,de van rá lehetőség az indulási hely megváltoztatására.Az is lehet,hogy csak eltévesztette a hely nevét.
A legújabb az Zatonban kezdődik,de az még cirill betűs nem hinném,hogy azzal játszana.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12589) rétisün válasza Aarpok (#12588) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, hogy tényleg kordonra gondolt, legalábbis a hulla meg bombakeresés arra utal.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12590) Carasc0 válasza Aarpok (#12588) üzenetére


Carasc0
őstag

Húúú de lüke vagyok! Én tévedtem. Cordon-n kezdek igen. :K De teljesen mind1, mert amivel én játszottam az a Zatonban kezdődőtt a Timber yard mögött. Tehát nekem akkor is új a dolog. Amúgy én ENG trans-ot tettem fel, tehát nekem angol. Előre is bocsánat a tévedésemért.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12591) rétisün válasza Carasc0 (#12590) üzenetére


rétisün
veterán

van hozzá magyarítás, hála PeL és LeoDeluxe jóvoltából.....

(#12586) Medvelászló: megtaláltam, egy kis segítség a doksikhoz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12592) Carasc0 válasza rétisün (#12591) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem értem, valami nem stimmel. Nekem lefagy a játék. Most is egy sörétessel ölöm a banditákat egy bázison és megfagy a játék. Ott fagyott meg hogy épp telibekapom az egyik banditát és a kép megáll. Gun addon instabil?

Melyik crash üzenet kell nektek amiből ki tudjátok bányászni mi lehet a gond? Help me.

Esetleg nem szereti a game a quick-save-t? Mert én állandóan azt használom!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12593) Carasc0


Carasc0
őstag

Azt hiszem inkább felteszem az ENOT változatot. Ahhoz is működik az AF3 meg a Nature lite 3?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12594) rétisün válasza Carasc0 (#12593) üzenetére


rétisün
veterán

a nature lite tuti, én is használom hozzá. AF3-at nem tudom :(

egyébként random fagyások lesznek mindenképpen, ez amolyan stalker-feature....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12595) Carasc0 válasza rétisün (#12594) üzenetére


Carasc0
őstag

Olvastam egy hozzászólást korábban hoy az ENOT elég stabil. Azért gondoltam. Viszont az ENG trans nem egészen jó az ENOT-hoz mert van ami ukránul jelenik meg. Nem tudom hogy a PeL által készített magyarítás az jó-e az ENOT-hoz. :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12596) rétisün válasza Carasc0 (#12595) üzenetére


rétisün
veterán

másik magyarítás van az sgm-hez és másik az enothoz. mindkettőben maradt pár sor/mondat, ami nem magyar, de a játszhatóságot egyáltalán nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12597) Aarpok válasza Carasc0 (#12595) üzenetére


Aarpok
őstag

Stabil SGM mód nem igen létezik mindegyikben előfordul,hogy megbolondul a játék illetve ahogy süni is mondta random fagyásokkal kell számolni.Nem akarsz kiszúrni magaddal ajánlott a sűrű mentés és nem csak az F5 - ös quicksave hanem rendes.

Аарпок

(#12598) Aarpok


Aarpok
őstag

Rétisün:

Könyvtáros a metro 2033 - ból: [link] 4:50 - től nézd.
Bocs nézheted az elejéről is.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12599) McTuja


McTuja
tag

valaki tud olyat szultántól felvettem egy küldit és egy fosztogatótól 3 relytekhelyet kell megtalálnom valaki segitene bejelölni egy térképen vagy elmondani.

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#12600) Hubba12 válasza McTuja (#12599) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ez a játék csak jót hagyot maga után a szivemben bár!! :)) Bár lehetne több küldetés és több elenfél!:)

Csak az ASUS!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.