Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) rétisün válasza Antonius1978 (#13448) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, a hajnalos raktáraknál csak abakan jó (lviszont asszem ehet tuningolt is) sig550 nem, a monolitos raktáraknál (ami küldit majd cyborgnál kaphatsz pripjatyban, ha beállsz közéjük) lesz majd 2-3 féle fegyver.

(#13436) Aarpok: "Ne tessék csalni,mert a játék bosszút áll azokon akik még csak rágondolnak is" :P
eddig én is ezt hittem, de aztán megtudtam (talán pont a te hsz-ből nem régen) hogy zatonban és jupiteren csak 2 szerszám van, a 3. csak pripjatyban lesz meg.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13452) bunfi válasza Aarpok (#13450) üzenetére


bunfi
őstag

Értem, hogy így kellene, hogy működjön, de nálam egy éppen szerelő javítási szint alatt lévő fegyvert alapból a kit nem javított meg. Próbáltam egy másik fegyverrel, mivel 417-ből ez az egy szál darabom van, azt sem javította, sem így, sem úgy, hogy volt cseredarab. Megeshet, hogy az sem volt elég jó állapotban, de akkor egy kicsit megint korlátozottan használható ez a javítási módozat. A ruha javításánál megpróbáltam minden kombináció, ahogy leírtam. Sem magában (elég ramaty állapotba került a ruha, ~30%), sem egy másik teljesen épp SEVA-val a táskában nem jutottam eredményre.

Visszakanyarodva a magánnyomozós küldetéshez, a régebbi mentéseimből lassan kihámoztam, hogy mi volt a szitu. Mapmarker csak Noé bárkája felötti kempinghez volt, így amikor néztem a térképet nem figyeltem oda, azt hittem az is megvan, mert a háromból egy azonnal teljesítve lett, mikor felvettem. De megoldódott a gond, mert visszamentem és elfogadta a questet, csak a Zil mellett lévő vaspalánk mögé kellett mennem. Mindenkinek köszönöm a segítséget!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13453) Aarpok válasza rétisün (#13451) üzenetére


Aarpok
őstag

Na igen de ha megfelelő a bolygók állása és a játék is kegyes akkor az egyik szerelőnek mind a 3 mat meg lehet találni zaton illetve jupiteren.Az alapjátékban igaz csak pripyatban lesz teljes a készlet.

(#13452) bunfi Amennyire én tudom az enot verzióban volt bevezetve az,hogy bizonyos % alatt még a szerelő sem javította meg a cuccokat és a javítókészletek sem.Erre süni stalkernek volt megoldása egy fájlban kellett egy vagy két értéket átírni.A sima sgm 2.2 - ben még a 0% - os cuccok is javíthatóak voltak.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13454) bunfi válasza Aarpok (#13453) üzenetére


bunfi
őstag

Említetted párezer kommenttel régebben, hogy keresed és megtaláltad az Opera Hatet. Hol találtad meg, mert a Rétisün által képen is megjelölt anomáliában Szidorovics pincéjétől nem messze nem találtam meg.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13455) rétisün válasza bunfi (#13454) üzenetére


rétisün
veterán

én már találtam meg itt is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13456) Aarpok válasza bunfi (#13454) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem mindig találtam meg én se :( Amit süni linkelt nézd meg ott.

(#13455) rétisün Nem emlékszel a 3. helyre?Nekem rémlik,hogy 3 helyen lehet megtalálni.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13457) Aarpok válasza bunfi (#13454) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] Tessék itt van kép magáról az artiról illetve a lehetséges helyeiről.
Köszönet Physicist03 kollégát illeti meg az ő hsz - t kerestem meg.mert eszembe jutott,hogy ő megosztotta ezt velünk.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13458) bunfi válasza rétisün (#13455) üzenetére


bunfi
őstag

Köszönöm a tippet. Így nem kell még 4 csomag Panasonic elemet elhasználnom :)) Nem rossz arti ez sem, habár az Oázis szeme az überelhetetlen a +2 jóllakottság miatt. Egyébként elég nagy szívás lehet ez a meló early gameben, megfelelő sugárvédelem nélkül...

(#13457) Aarpok :R

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13459) Aarpok válasza bunfi (#13458) üzenetére


Aarpok
őstag

Azt hiszem ehhez az artihoz meg az oázisban lévőhöz még detektor sem kell. :F Nekem legalább is így rémlik.

Аарпок

(#13460) rétisün válasza bunfi (#13458) üzenetére


rétisün
veterán

"Egyébként elég nagy szívás lehet ez a meló early gameben, megfelelő sugárvédelem nélkül..."

ezért szoktam én már a legelején összeszedni abban a roncstelep-szerű anomáliában az artit, az véd a sugárzástól.

(#13459) Aarpok: ehhez sztem kell detektor, az oázisban lévőhöz viszont tényleg nem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13461) Aarpok válasza rétisün (#13460) üzenetére


Aarpok
őstag

Elfogadom bár nekem az rémlett,hogy ez az arti már messziről észrevehető volt ha egyátalán rátaláltam.Szidorovics pincéjétől nem messze lévő anomáliában egy csőhengerben szokott figyelni és megkerülve az anomáliát kivülről is láttam már detektor nélkül.

Аарпок

(#13462) rétisün válasza Aarpok (#13461) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, de emiatt már hadd ne álljak neki még 1x, hogy megnézzem :DDD

F3-al ismerkedek, egyelőre (éppen kijutottam) nem nagyon ragadott magával :( egyszer már elkezdtem régebben, de akkor se sokáig jutottam, kiváncsi vagyok most elkap-e a hangulata, vagy megyek inkább metrózni :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13463) Aarpok válasza rétisün (#13462) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem is kérném ezt tőled annyira nem fontos a dolog.Meg már tudhatod rólam az emlékekkel néha hadilábon állok :DDD

Аарпок

(#13464) Antonius1978 válasza Aarpok (#13450) üzenetére


Antonius1978
addikt

Elmondom, hogy mit akartam csinalni : van ket sarga okologus cuccom, kb 40-45% mindketto.Lehet hogy a tudos vagy Nitro meg tudja javitani, nem is neztem, gondoltam van elfekvoben 3 olyan borond, azzal megjavittatom, az egyiket donornak hasznalva, de semmi nem tortenik...
Az egyiket magamra vettem, masik a hatizsakban van.

Retisun : elkepzelheto hogy igy van, mindjart ki is probalom...az 5ik Abakan sem gond, talalkoztam valamerre egy csillagos banditaval, es megkertem, hogy vigyen el a Betonkad anomaliahoz, megerkezes utan ratamadt egy verszivo, kinyirta, a cuccai kozott talaltam kb 5 kulonfele fegyvert, koztuk egy Abakant is :C

A Cyborg/Monolith kuldinek annyi, a taskat nem hoztam at Janovba, Zatonba meg nem tudok visszamenni... :W

En is ott talaltam meg ahol Retisun mutatta - a 2ik ujrakezdett jatekban. (most a legelsot csinalom regi mentes alapjan).

(#13465) Aarpok válasza Antonius1978 (#13464) üzenetére


Aarpok
őstag

Ha az Enottal játszol akkor ebben semmi meglepő nincs abban ugyan is elégé átvariálták a javíthatóságot.A 40 - 45% az már sárga jelzés és azt biztos nem lehet javítani.A donor esetében is szerintem számít az állapota.

Аарпок

(#13466) bunfi válasza rétisün (#13462) üzenetére


bunfi
őstag

Ajánlom figyelmedbe, ha esetleg megfogna (én eddig cirka ~1000 órát játszottam vele), hogy vagy most vagy ha még egyszer kijátszod telepítsd fel az NMC textúracsomagot, a Fellout és a Wanderer's Edition modokat. Nem keveset emelnek a játék vizuális színvonalán, élményfaktorán és komplexitásán.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13467) hubai1979 válasza Physicist03 (#13442) üzenetére


hubai1979
őstag

Akkor ez biztosan egy bug,mert valamelyik ürge adta nekem ezt a küldetést.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13468) Antonius1978 válasza Aarpok (#13465) üzenetére


Antonius1978
addikt

Aha, akkor itt van a kutya elasva...

Van egy olyan gondom, hogy mostmar jatek kozben is jelenik meg az a hiba ami palyakra valo atkeleskor jelentkezik.Sajna a hibauzit mas helyre mentettem, nem tudom hova, meg kell keressem...

(#13469) hubai1979 válasza Antonius1978 (#13468) üzenetére


hubai1979
őstag

Ez a palyak valami hely ?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13470) rétisün válasza hubai1979 (#13469) üzenetére


rétisün
veterán

palyakra valo atkeleskor = pályákra való átkeléskor :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13471) hubai1979 válasza rétisün (#13470) üzenetére


hubai1979
őstag

Bocs nem figyeltem,elvagyok evvel a küldetéssel foglalva :F

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13472) rétisün válasza hubai1979 (#13471) üzenetére


rétisün
veterán

"elvagyok evvel a küldetéssel foglalva"

igen, az látszik.....ezt sem olvastad el ezek szerint.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13473) Antonius1978 válasza rétisün (#13470) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, igy van, nem irok ekezetes betukkel, igy szoktam meg sajna, igy tudok gyorsan irni...
Attol meg ertheto, de elofordul neha ilyen baki, hogy nem vilagos hogy mi akar az ott lenni...

(#13474) hubai1979 válasza rétisün (#13472) üzenetére


hubai1979
őstag

Á nem figyeltem de nagyon.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13475) Aarpok válasza hubai1979 (#13471) üzenetére


Aarpok
őstag

Feleslegesen mert nem tudsz átmenni janovra. :(

Аарпок

(#13476) hubai1979 válasza Aarpok (#13475) üzenetére


hubai1979
őstag

Légyszi,ha tudol az SGM2.0 geonezis addonhoz linkelj már valami javítást,mert hiába keresem,de nem találom.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13477) Aarpok válasza hubai1979 (#13476) üzenetére


Aarpok
őstag

Az a helyzet most cégnél vagyok és itt a játékos oldalak likvidálva vannak nem tudok linkelni.Biztos hogy van hozzá javítás?Csak kérdezem mert szerintem rátaláltál volna ha lenne.

Аарпок

(#13478) h8core válasza hubai1979 (#13476) üzenetére


h8core
csendes tag

Üdv!

A GSC forumon lévő all in one Geonezis összeállitásban minden benne van, az teljesen korrekt, kivéve, ha felteszed mellé az ATM3-at, mert akkor van egy pont ahol egy script hibát ir és leáll, már ezer féle javitást próbáltam még a kezdeti időszakban készült kumul fixeket is, de semmi sem javitotta azt a leállást.
De , ha nincs szükséged az atm3-ra akkor teljesen végig vihető random leállás nélkül.
Ha elakadsz szólj, ez a mod, mindig fent van a gépemen, örök kedvenc.

I have no business with the army, or the USS!

(#13479) dodopek válasza rétisün (#13462) üzenetére


dodopek
addikt

Úgy látszik kerülgetjük egymást. Én most pihentetem épp a metrot- és mivel sikerült viszonylag stabillá tenni, épp FO3 tolom. Még nagyon az elején, de tetszik. :)

Olvastátok a THQ sorsát?

(#13480) hubai1979 válasza h8core (#13478) üzenetére


hubai1979
őstag

Melyik javítást rakjam fel?Mert kettőt találtam.

Tudsz még hozzá valami kiegészítést,amit érdemes felrakni az atmosfear-n kívül,mert azt nem akarom feltenni?

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13481) hubai1979 válasza h8core (#13478) üzenetére


hubai1979
őstag

Ember 187 Mb kibontva a javítás, jó sok.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13482) hubai1979


hubai1979
őstag

Rá telepítettem a javítást el sem indul a játék.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13483) rétisün válasza dodopek (#13479) üzenetére


rétisün
veterán

én nem nagyon haladok vele, most jobban leköt stephen king kennyedymeg(nem)merénylős könyve ( 11/22/63 )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13484) h8core válasza hubai1979 (#13482) üzenetére


h8core
csendes tag

Mit tettél fel? Mert itt azt kellene ami az oldal legalján van, ez a 4 részes csomag, ezt kicsomagolva kell feltenni az alapjátékra , sorban és akkor működnie kell.
http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&offset=-120

Csak most, hogy megnéztem, már nem működnek a linkek, de valahol biztosan megtalálható még.
Keresgélek még én is, hátha máshová feltette a srác, de ha nem lesz akkor csak irni kell neki és feltölti ismét, legalábbis volt már rá példa :)

I have no business with the army, or the USS!

(#13485) hubai1979 válasza h8core (#13484) üzenetére


hubai1979
őstag

Már elkezdtem vele játszani.Találtam ott egy linket,letöltöttem,föltelepítettem és így a sötétvölgyben kezdődött el a játék.Ha meglesznek a javítások ,akkor előről kell kezdenem a játékot?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13486) hubai1979 válasza h8core (#13484) üzenetére


hubai1979
őstag

Bagolynak megcsináltam a bőröndös küldetést,amit a benzinkúttól kell neki visszavinni,de nem akarja nekem a szerelődobozoknak a koordinátáit eladni,amik Kardánnak kellenek.

Szakál előtt álló kereskedő nem akarja nekem eladni a hekkelő lemezt.Segíts már légyszi ! :W

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13487) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Erről tud valaki vmit? SGM 2.0 GEONEZIS ADDON + MISERY

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#13488) bunfi válasza zozimoto (#13487) üzenetére


bunfi
őstag

Ezek így együtt biztos, hogy nem fognak működni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13489) hubai1979 válasza zozimoto (#13487) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Nekem bejön a videón látott , ha van egy linked szívesen letölteném és kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13490) bunfi válasza bunfi (#13488) üzenetére


bunfi
őstag

Vagy tévedtem...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13491) hubai1979 válasza bunfi (#13490) üzenetére


hubai1979
őstag

Basszus nem találok egy ingyenes oldalt. :W

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13492) Aarpok válasza hubai1979 (#13491) üzenetére


Aarpok
őstag

[link]
Esetleg innen megpróbálhatod ha ez az amit keresel.

Аарпок

(#13493) zozimoto válasza hubai1979 (#13491) üzenetére


zozimoto
aktív tag

stalkermod.ru oldalon találtam. A letöltés bűn lassú vagy 9 óra. Letölt ~1,2GB cuccot amit ha kicsomagolsz 5,2 GB gamedata mappát kapsz!!!!!! Persze orosz. :D [link]

[ Szerkesztve ]

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#13494) Dhampir


Dhampir
félisten

Olyan MOD lenne jó, amelyben az alapküldetéseket is teljesen megváltoztatják, mintha új játékot játszanánk. :U

(#13495) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Javaslatot kerek, hogy miket vigyek Pripjaty-ba...
A Hajnal exo-t nem tudom megvenni meg jelenleg, mert a szemelyes adatok elvesztek...azaz 0-rol indultam, most kb 380-400 a hirnevem, es 540 kell.Amugy Kardan fel tudja teljesen fejleszteni ? (most visszaengedett Zatonba, kerdes hogy vissza tudok-e menni Janovba). Ha fel tudja az rendicsek.
Masik kerdes, milyen fegyvereket erdemes vinni Pripjatyba ? A FAL nevu 20 toltenytaras fegyvert lehet majd Pripjatyban - ezentul a varosban - fejleszteni ? Picitt tobbet sebez mint a 7,62-es AKM-ek.
A Hajnalos kuldetesek soran, amikor bemegyunk az alagutba, ram jott egy 5 fos Alfa csapat, mit ne mondjak, alig tudtam kinyirni oket, nos a lenyeg hogy ha jol emlekszem, az egyiknel volt egy fejlesztett Vintorez beepitett hangtompitos mesterlovesz fegyver. Az egesz hasznalhatonak tunik, sot van hozza vagy 400 loszerem (fekete+sarga jelzesu).Aztan van meg a rovid csovu ruszki mesterlovesz, ami az alapjatekban van, ahhoz is van vagy 250 toltenyem.Akkor van az a mesterlovesz, amelyet az egyik lovoldozo banditatol veszunk el, a 9,xx kaliberu, piros loszerrel.
Aztan van az X(1)8 vagy mi, 100 loszeres karabely, remelem azt is lehet majd a varosban fejleszteni.
Van a Barett is, de az legfeljebb nemely huzos kuldinel johet jol, esetleg az Alfasok ellen (neki van a legnagyobb sebzese a jatekban + a Gauss gondolom).Van rakatavetom is, vagy 5 raketaval, aztan 2 fele granatveto (feher + sarga granat).
Valoszinuleg megtartom az MP5-t is, 40 loszer a tarban (fejlesztve), ugy tunt a legnagyobb tuzgyorsasaggal, kozleharcban panceltorovel gondolom egesz jo...
Aztan van M60 golyoszoro, az hasznalhato fejlesztve ? Dogos sebzese van azt latom, es a tuzgyorsasaga sem rossz...

Nem bannam, ha valaki leirna, hogy mely fegyvereknek vette a legnagyobb hasznat a varosban...

(#13496) Aarpok válasza Dhampir (#13494) üzenetére


Aarpok
őstag

Az in spite of death megfelel ennek abban egy küldi sincs az alapjátékból.Teljesen új történet.A legnagyobb baja,hogy rövid (csak Zaton van) illetve cirillül és esetleg google-translates angollal játszható.

Аарпок

(#13497) hubai1979 válasza zozimoto (#13493) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszönöm szépen a linket frankók vagytok mind ketten. :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13498) bunfi válasza Antonius1978 (#13495) üzenetére


bunfi
őstag

Én személy szerint Hajnalos exo telibefejlesztve, M249 páncéltörővel, HK 417, rajta gránátvető-hangtompító és egy fullra fejlesztett Saiga-val (nem a 12k vagy a Fang féle) indultam neki és sok gondom nem volt. Az m249 jó a snork és az aprólék ellen. A 417-el meg fejbe lehet lövöldözni félautomatában igen hatékonyan az egyet nem értő monolitosokat (a filmszínháznál lévőkre nem érdemes lőni, mert akkor elbukod a monolitos küldetésszálakat).

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13499) h8core válasza hubai1979 (#13486) üzenetére


h8core
csendes tag

Hail!

Ebben a modban ez nagyon összetett, addig nem tudsz koordinátákat vásárolni amig nincs megfelelő pénzed, elektronikus számlán, mert csak azzal tudsz fizetni érte.
A hack lemezt pedig csak az informátortól tudod megvenni, csak is akkor ha megcsináltad neki a 3 küldetést.

I have no business with the army, or the USS!

(#13500) Antonius1978 válasza bunfi (#13498) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.Epp most zsakmanyoltam en is M249-et (ez a SAW ugye ?), HK417-et a ramtamado Alfasoktol.
Miert jobb a fullra fejlesztett Saiga, mint a Fang ? En vettem hozza egy 20 toltenyes dobtarat, es ha meg fejleszteni is lehet, nem tudom elkepzelni hogy a Saiga jobb legyen nala.
Meg kell nezzem, milyen az a felautomata mod a HK-n, olyasmi mint az Abakannal a "2 loves egymas utan ugyanoda megy" dolog ?
Mesterlovesz puskat semmilyent sem hasznaltal ? Vagy a dobtaras granatvetobol sem ?
Es a 100 loszeres X18 vagy mit ? Erdekes hogy az alapbol is eleg pontos - raadasul automata uzemmodban ! - , hat meg fejlesztve... :C

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.