Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) bunfi válasza Antonius1978 (#13500) üzenetére


bunfi
őstag

Sokkal pontosabb és 20-as tár jár hozzá. Az xm8 is ugyanolyan jó, a félautomata meg az "egyeslövést" jelenti.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13502) hubai1979 válasza h8core (#13499) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszönöm a segítséget már csinálom is. :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#13503) Antonius1978 válasza bunfi (#13501) üzenetére


Antonius1978
addikt

Epp beugrottam Noe-hoz, mert tan ot is emlegettek, hogy be lehet szervezni, gondoltam rakertek, de nem ajanlott fel ilyen lehetoseget, csak azt hogy "Van meg 1 + iranytud" ? erre a faszi megkattant es ram lott, lelottem, es nala pont volt egy Saiga, valoban 20 soret jar bele, de a Fangra is tudsz dobtarat tenni, nekem mar ugy van, es 4,8 kilo, mig a Saiga 5,5...nem tudom mi az elteres, vajon melyiket eri meg magammal hurcolni ?
En akkor inkabb az Xm8-at fogom magammal vinni, mert talan konnyebb mint a SAW.

(#13504) Dhampir válasza Aarpok (#13496) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megírtad. A játék teljes átírása valószínűleg rengeteg munkaórába kerülne.

(#13505) Aarpok válasza Dhampir (#13504) üzenetére


Aarpok
őstag

Az 1 hsz - be belekerült a mód és várhatóan többrészes lesz.Az első rész Zatont foglalta csak magába és a következő valószínű Jupiter lesz (esetleg még Pripyat is).

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13506) Physicist03 válasza Aarpok (#13505) üzenetére


Physicist03
senior tag

A 2-ik részben Jupiter és Pripyat is benne lesznek.

(#13507) Aarpok válasza Physicist03 (#13506) üzenetére


Aarpok
őstag

Gondolom lenullázva jupiterből indulunk neki. :F

Аарпок

(#13508) Lewzke


Lewzke
őstag

Karácsony után vettem egy SoC-t, bagóért. Hát nagyon megfogott. Alig várom a következő akciót, mert megveszem a CS-t és a CoP-t is. Gondolom a CoP-vel ajánlott folytatni, a CS az SoC előtti sztori.

(#13509) bunfi


bunfi
őstag

Felmerült bennem a kérdés, hogy miután a katonai szerelő megkapta mindkét kis szerszámkészletét, még mindig nem kínál fel fejlesztési opciót számos fegyverre. Először azt hittem, hogy az újakra (amelyek alapból nincsenek a játékban) nem is fog, de mivel az Abakanra sem kínál fel fejlesztési opciókat (se Nitro, se Kardán), kezdek ebben az elméletben kételkedni. Tudja valaki, hogy hol lehet pl. az AEK-971-et vagy a HK 417-et fejleszteni?

(#13503) Antonius1978 Majdnem kétszer annyira pontos, mint a Fang féle Saiga. Néhány deka súlyon meg nem érdemes vacillálni. De igazából próbáld ki mindkettőt és amelyik jobban adja azt válaszd.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13510) Aarpok válasza bunfi (#13509) üzenetére


Aarpok
őstag

Alkatrészek vannak a szerelő melletti nagy zöldládában?Ha nincs vagy kevés van akkor előfordulhat,hogy nem tud fejleszteni.

Аарпок

(#13511) Antonius1978 válasza bunfi (#13509) üzenetére


Antonius1978
addikt

Subidubiduuu...orommel jelentem be, hogy a veletlen segitsegemre sietett.Ugye sikerult visszamennem Zatonba, lerendeztem ott minden kuldetest, vettem Szakalltol egy rakas kepzodmenyt, feltoltottem vele Kardan ladajat es felfejlesztettem az akkor magammal vitt fegyvereket.
Na gondoltam, megyek vissza Janovba, de a jatek leallt.Szerencsemre (nem is ertem hogy hogyan, mert az automata mentest kiszedtem Retisun/Pel ?! javaslatara) a jatek csinalt valami auto mentest, annak ellenere hogy nincs kep csak olyan szurke havazas a kep helyen.Csodak csodajara betolti azt az allast...igy gyakorlatilag mostmar tudok maszkalni a palyak kozott.
Nos visszamentem Janovba, ott is elrendeztem mindent amit tudtam (egyedul az Oazis maradt ki, de sztem nincs is ertelme megcsinalni), es mar osszejott az 540 pontszam, el is ugrottam gyorsan es megvettem a Hajnal Exo-t 300 ezerert.Aztan osszeszedtem meg par fegyvert amit fejleszteni akartam, es vissza Zatonba.
Ott szinte teljesen felfejlesztettem az Exot, es meg a fegyvereket.
Pont ahogy mondod, az AEK es HK417-et Kardan nem tudta fejleszteni, de viszont fel tudta a piros loszeres mesterloveszt es az M60at is.Ez a piros loszeres, az SVDM vagy mi egesz fasza, csak ugy fekszenek meg tole az emberek, az M60rol ne is beszelve, ugy tunik a legallatibb fegyver a jatekban :Y :C

Es igen, en is a Saiga mellett dontottem, mert Fangot Kardan nem tudta fejleszteni (neki megvan mindharom szerszamkeszlet).Amugy 0,5 kiloval lehet fejlesztessel csokkenteni a fegyver sulyat.
Meg 1 szar dolgot tapasztaltam, az alapjatekban is szereplo SVD a rovidebb csovu mesterlovesz nagyon hamar elvasik, kb leadtam vele 30-40 lovest, es mar atment sargaba, el is fogom adni.

FONTOS : miutan kiszabaditottam az ugynokot a zsoldosoktol, mondta hogy talalkozzam az osszekotovel...csak en epp atmentem Zatonba, es nem ertem vissza...ujra elojon minden este ez a dolog, vagy ha most lekestem, akkor tobbe nem lesz ott az osszekoto ? Es ha nincs ott tobbe, milyen kuldeteseket bukok ?

(#13512) Aarpok válasza Antonius1978 (#13511) üzenetére


Aarpok
őstag

Ott lesz 22:00 után addig nem megy el míg nem beszélsz vele illetve egy küldetést is fog adni. :K Sőt a küldetés után is fel kell majd keresned újra és csak azután tűnik el véglegesen.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13513) Antonius1978 válasza Aarpok (#13512) üzenetére


Antonius1978
addikt

Koszi a valaszt, de gyorsan visszamentem Janovba, es futolepesben elertem az ugynokot.
Kozben megszereztem a cementgyarnal valami rajzot a tudosnak, de kell meg valami koncepcios rajz a Volhovi raketatelepen es sehol sem talalom... :W (az erzekelok hangolasahoz kell)
Merre keressem ?

(#13514) McTuja


McTuja
tag

Hali az x16 os kártyát honnan lehet megszerezni ?

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13515) McTuja válasza Antonius1978 (#13513) üzenetére


McTuja
tag

A rajzot ott kell keresni ahol a csomo fegyver be van zárva és csak belülröl lehet kinyitni ha megszerezted szokolov üzenetét lemész a pincébe kinyitod az ajtót és bemész oda ha megtetted már akkor csak bemész és felveszed ennyi :)

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13516) Antonius1978 válasza McTuja (#13515) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen a'm, de a rajz vagy mi nincs sehol...te megis az szobaban hol talaltad meg ? Szekrenyke, asztal, ladakon, merre ?

(#13517) Aarpok válasza McTuja (#13514) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem az x18 - ra gondolsz (x16 labor nincs a módban).Szabadság bázisán a főépületben az emeleten az egy szobában találsz egy széfet abban lesz.Ahhoz viszont kell egy kulcs amit a renegátoktól tudsz elvenni.Miután a széfnél nyomtál egy F - et írja azonnal,hogy keresd meg a kulcsot.Ekkor megjelenik kb 5 renegát azokat kinyírva az egyiknél megtalálod a széf kulcsát.

(#13513) Antonius1978 pedig abban az épületben lesz amit McTuja is mondott.A helye nem fix nézd át az egész épületet a földet is nézd néha ott van illetve szekrényeken.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13518) McTuja válasza Antonius1978 (#13516) üzenetére


McTuja
tag

Ugy van ahol bemész a volvov raktárépületbe és ott van a földön a kerités mögött ha nem tudsz bemenni leitrtam az elöbb hogyan kell ott lesz a bazooka melett

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13519) Antonius1978 válasza McTuja (#13518) üzenetére


Antonius1978
addikt

Picitt pontositsd vesszokkel amit irsz, mert nem vilagos...
Most akkor .... ah ertem, te a racsokrol beszelsz (keritest irtal).
Tudom hogy hol "volt" (mar kifosztottam a helyet) a raketaveto, de ott nincs semmi...Vajon nem spawnolt nekem ??? :W
Mindegy, meg 1x korbenezek kesobb, koszi a valaszokat.

Hopp, most jutott eszembe, az udvaron levo radaron van egy szamzaras hatizsak, az ilyeneket hogyan lehet kinyitani, honnan kapjuk meg a kodot ? Zatonban a daruknal is van egy ilyen egy teherkocsin...

(#13520) Aarpok válasza Antonius1978 (#13519) üzenetére


Aarpok
őstag

Egy pendrive adja meg a kódot,de megtalálni nem egyszerű :(

Аарпок

(#13521) Antonius1978 válasza Aarpok (#13520) üzenetére


Antonius1978
addikt

Neked sikerult valaha is ? Csak azert kerdem, mert kivancsi vagyok hogy mi lehet azokban a zsakokban...

Amugy elinditottam a jatekot es megegyszer megneztem a helyet, de semmi.Esetleg lehet akkor jelenik meg, ha eloszor odaadom a masik rajzot a tudosnak ? Meg kell probaljam...

(#13522) Aarpok válasza Antonius1978 (#13521) üzenetére


Aarpok
őstag

Talán egyet találtam,de már nem emlékszem mi volt benne :( Mind a kettőt meg kell találni utána mehetsz vissza Novikovhoz.Az alagsort is nézd meg ahol a yoda volt ott is előfordulhat valamelyik szekrényen.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13523) bunfi válasza Aarpok (#13510) üzenetére


bunfi
őstag

Hacsak nem kell neki, hogy típusazonos fegyverből legyen alkatrész, akkor kizártnak tartom, hogy 60+/80+ alkatrész ne lenne neki elég. Habár biztos vagyok benne, hogy tré állapotú abakanokat zúzattam már be, de azt sem engedi fejleszteni. Magát a fejlesztés módjait sem látom, nincsenek a téglalapok a kis képekkel.

Másrészt belefutottam egy ordas bugba, amit más fórumokon jeleztek, hogy megtörténhet. Dark Valleyben, amikor Lucasnak csinálom a második (és egyben utolsó) küldetést, amely a 4 csapdát állítani kívánó zsoldos erőszakos halála után 3 dokumentum megtalálását várja tőlem a Elhagyott bázison. A helyzet az, hogy a dokumentumok többedszeri próbálkozásra sem hajlandók lespawnolni, a script nem rakja őket le. Először csak egy jó 3/4 óra alatt átnéztem a komplett bázist figyelmesen, módszeresen, de semmi. Aztán visszatöltötttem egy régebbi mentést és végigpróbáltam a Physicist03 által neked belinkelt helyeket, de semmi. Megnéztem a hivatalos fórumot, de az is csak a linkelt helyekre hivatkozik. Megpróbáltam megkeresni a játék fájljaiban, hogy mit kellene megtalálnom, de az sgm_quest_items.ltx-ben nincsenek semmi olyan, ami egyértelműen ehhez a questhez kapcsolódna (pl. val_ előtag, mint az összes többinek, ami ide szól quest). Próbáltam a tm_darkvalley.ltx-ben megnézni a quest scriptjét, de sokra nem mentem vele, mert itt sincs semmi tárgyazonosító. A questek szövegét tartalmazó st_quest_general.ltx sem nevezi meg a tárgyat, amit a quest befejezésekor elvesz. Esetleg van valaki, akinek van ötlete, hogy innen hogyan tovább?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13524) cs1rk3


cs1rk3
tag

Sziasztok. gondoltam újra letöltöm az sgm mód ot más link van? Mert ez a narod 9 órát ír és azért ez vicc :W :W

(#13525) Aarpok válasza bunfi (#13523) üzenetére


Aarpok
őstag

Vannak olyan fegyverek (pl: AEK) amik nem fejleszthetők.Ezeknél nem is adja ki a fejlesztési listát,ha jól tudom csak javítani tudják a szerelők.Azt nem tudom az Abakamot miért nem tudják pedig azt kellene nekik.Az sem mindegy hogy milyen szerszámkészlete van a szerelőnek (pl van neki kalibráló ill. finom akkor sem tud fejleszteni mert ezek egymásra épülnek először a durva utána a finom és végül a kalibráló).Ha van nála durva és finom akkor azokat tudja csinálni mert egyikből jön a másik.A doksikkal kapcsolatban talán Süni irta,hogy minden egyes betöltéskor változik a helyük tehát sosem lesznek ugyan ott.Én találtam már az egyiket egy félkör alakú betonhengerben az épület előtt illetve attól balra van egy fémtároló és az épület fala között.Tippet nem lehet adni mert mindig máshol vannak.

Аарпок

(#13526) bunfi válasza cs1rk3 (#13524) üzenetére


bunfi
őstag

[link]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13527) Antonius1978 válasza Aarpok (#13522) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mar mindent korbecsaszkaltam es sehol sincs az a tetves papir...Esetleg valahol az epuleten kivul a fuben ? Mert epuleten belul nincs, hacsak nem valamelyik dobozban/ladaban, mondjuk azokat nem probaltam szettorni...

(#13528) Aarpok válasza Antonius1978 (#13527) üzenetére


Aarpok
őstag

Dobozba/Ládába szerintem nem teszi néz körül a másik épületben.Nem tudom van e mentésed mikor felvetted a küldetést,ha igen próbáld meg újra betölteni és keresni őket.Több ötletem nincs sajnos :(

Аарпок

(#13529) Antonius1978 válasza Aarpok (#13528) üzenetére


Antonius1978
addikt

Sajnos nincs rola mentesem, azaz lehet hogy lenne elmeletileg, de unom hogy ujrajatszodjak egy adag kuldetest, inkabb hagyom a fenebe az egeszet :)
(amugy vajon milyen jutalmat, es milyen mas kuldetest kapnek ha teljesitenem a kuldetest ?)

(#13530) bunfi válasza Antonius1978 (#13529) üzenetére


bunfi
őstag

A Svarogon igen sokat dob, ameddig meg nem kapod az Omegát.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13531) Antonius1978 válasza bunfi (#13530) üzenetére


Antonius1978
addikt

Oh ertem, szoval a detektor fejlesztesere megy ki a jatek ezesetben...

(#13532) cs1rk3 válasza bunfi (#13526) üzenetére


cs1rk3
tag

ohh köszi de nekem a sima kéne nem az ENOT :) :)

(#13533) Aarpok válasza Antonius1978 (#13531) üzenetére


Aarpok
őstag

Pontosan ha jól emlékszem még az omega detektort is lehet fejleszteni :K

Аарпок

(#13534) rétisün válasza Aarpok (#13533) üzenetére


rétisün
veterán

igen, nekem is úgy rémlik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13535) McTuja válasza rétisün (#13534) üzenetére


McTuja
tag

Leht is és jobb a mini térképen kijelzi a helyét rádásul +17 méter a hatósugár.

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13536) bunfi válasza Aarpok (#13525) üzenetére


bunfi
őstag

1,5 óra próbálkozás után feladtam a dokumentumok keresését és inkább a játékfájlokban kerestem a megoldást, mert egyszerűen nem spawnolnak le. Nem hiszem, hogy én vagyok a béna, mert az x18ban elsőre meglett mindhárom doksi, képinfó és hasonlók nélkül. Szóval megtaláltam a játékfájlokban, bár nem nagyon értem, hogy miért a alapjáték quest_items.ltx-ébe rakták bele, mikor külön van ilyen az sgmnek, de mindegy. Aki belefutna ugyanebbe a hibába, vagy egyszerűen csak lusta, helyezze el a ui_main_menu.scriptben ezt:

elseif db.actor~=nil and dik==DIK_keys.DIK_F6 then
give_object_to_actor("val_lucas_quests_info_1")
elseif db.actor~=nil and dik==DIK_keys.DIK_F7 then
give_object_to_actor("val_lucas_quests_info_2")
elseif db.actor~=nil and dik==DIK_keys.DIK_F8 then
give_object_to_actor("val_lucas_quests_info_3")

az elseif db.actor~=nil and dik==DIK_keys.DIK_F5 then self:mod_options() sor alá.

A fegyverek fejleszthetőségével kapcsolatban is jutottam valamire. Furcsálltam, hogy rengeteg különféle fejlesztési fa van, miért nem lehet ráhúzni egyiket-másikat az új fegyverekre, pl. abakan-aek vagy lr300-m4. A config fájlokban meg is van a hozzárendelés, csak ki volt sorkommentezve. Gondoltam kipróbálom, leveszem a kommentet, de nem sikerült. Aztán rájöttem, miért. Az upgrade scriptek konkrétan hiányoznak az Abakan, az LR300, a G36, a SIG550, az L85, a Grooza és a VAL esetében is. Sajnos hiába próbáltam meg az unpackerrel kicsomagolt alap játékfájlokat betenni, ettől még nem oldódott meg a gond, sőt a játék mostmár fagy. De legalább annyit elértem, hogy az optikákat, hangtompítókat és gránátvetőket lehet fel és leszerelni némely fegyveren, amelyen illett volna. De nem adtam fel, még dolgozom a problémán, valószínűleg azzal lesz a hiba, hogy a fejlesztések értékei és módja (nincsenek vagy-vagy fejlesztések az sgmben), valamint ez a teljes újraépítéses móka nincs benne.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13537) Antonius1978 válasza Aarpok (#13533) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ezeket ugy sem ismerem, nekem a sarga detektor van, fene tudja mi a neve...Svarog esetleg ?

Bunfi : meg voltam szorulva es eladtam az AEK971-et vagy mit - olyan mint egy regi nemet MP40 - 5000 ezerert egy banditanak :DDD

Amugy vajon van az AMD65-nek valamerre modellje ? Vajon hogyan kell a fegyvereket betenni a jatekba ?
Jo lenne magyar fegyvereket is latni benne,mit szoltok ? (csak ugy erdekessegkeppen)

Ugy dontottem, hogy megyek Pripjatyba, osszeszedtem az egesz bandat, de az tortent, hogy a video utan (Nitro kinyitja az atjarot) kifagyott.
Vajon az a baja hogy Hajnal Exoban vagyok ? Vagy titeket ateresztett azzal ? Hulye agyammal eladtam a fejlesztett SEVA-t.

(#13538) rétisün válasza Antonius1978 (#13537) üzenetére


rétisün
veterán

a hajnal exo nem jó, hiába fogadja el a játék, nem véd meg a gáztól, ami az lagútban van egy helyen. de nem hinném, hogy emiatt fagyott ki, sajna a fagyások eléggé hozzátartoznak a stalker játékokhoz.

vannak ilyen furaságok egyébként, én pl. nem kaptam meg egy küldetést a tudósoktól, pedig piros seva-m volt, fullra fejlesztve. vettem egy alap zöldet, aminek sokkal rosszabb tulajdonságai vannak, azzal meg megkaptam a küldit (váltakozó psi-mező vizsgálata az alagútban, ahova majd a hajnalosok költöznek be később)

fegyvereket berakni: nem elég, ha a modellje megvan, be kell írni a config fájlokba a tulajdonságait, hangok kellenek (ez mondjuk nem olyan nagy dolog, 'kölcsö' lehet venni már meglévő hangokat) de pl. attól is fagyhat, ha nincs meg a fegverhez tartozó animáció (pl. újratöltés)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13539) Antonius1978 válasza rétisün (#13538) üzenetére


Antonius1978
addikt

Helyrejott, most nem fagyott ki, beengedett az alagutba.
Nekem semmi gond nem volt a Hajnal Exoval az alagutban, habar ahogy mondod, egy helyen ahol talan gaz is volt (a vege fele a keskeny osszekoto atjaroban), mintha nagyon lecsokkent volna az eletem...nem tudom amiatt-e, vagy ram ugrott egy ormanyos...

Jo lenne ha orvosolnak ezeket a hibakat...

Valaki aki magyar es ert hozza, igazan berakhatna par magyar cuccot a magyar rajongok reszere... :C
A hangokat is le lehet lopni, a youtubon van jopar AMD65-os video, azon hallatszik a hang...
A gond azzal az animacioval van amit emlitettel...

1 kerdes : Pripjatyban mikor erdemes elmenni a Monolitosokhoz atadni a borondot ?

(#13540) rétisün válasza Antonius1978 (#13539) üzenetére


rétisün
veterán

én egyből elvittem hozzá, amint átértem. úgyis várni kell, amíg felajánlja, hogy csatlakozz hozzájuk. igaz, volt olyan is, amikor hiába adtam át a táskát, valamiért nem tudtam beszélni cyborggal (ő a pripjatyi monolitosok vezetője) mert akármikor mentem oda, piros lett mindenki. jól le is lövölödztem az egész bagázst, mikor már 5x-re támadtak rám ahelyett, hogy felajánlotta volna a csatlakozást..

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13541) bunfi válasza rétisün (#13540) üzenetére


bunfi
őstag

Hány questet fog adni? Mert eddig nekem csak kettőt sikerült felvennem (öld meg az ezerdest és az élet vize). Csak kicsit zavar, hogy a végén mindenképpen meg kell őket ölni, mert egyrészt ott van a hadsereg küldetése, másrészt meg az evakuálásnál is útban vannak. Legalábbis nekem elkezdték támadni a zöld pöttyök a katonákat, akiket kísértem, sajnos.

Ha átlépek egy másik frakcióba, utána már semmilyen módon nem lehet "visszacsatlakozni"?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13542) rétisün válasza bunfi (#13541) üzenetére


rétisün
veterán

asszem két küldi között el kell telni egy napnak, akkor ad csak újat. lesz még 2-3 küldi biztos, ha jól emlékszem, a végén asszem ad egy egész jó artit. meg persze a cyborg melletti ládában is lehet jó cuccokat találni :DDD

ha átmész másik frakcióba, tudtommal már nem tudsz visszalépni :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13543) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Amugy a Monolitos es a jatekbeli alap kuldetesek utkoznek egymassal, azaz keresztezik egymast ?
Melyik kuldetessorozatot erdemes eloszor vegigvinni ?
Eloszor Monolit, utanna a katonasaget ?

(#13544) ZetorGumi válasza Antonius1978 (#13543) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Először a monolit, mert a katonaságnak van egy olyan küldetése, ahol le kell kaszálni a monolitosokat.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#13545) bunfi válasza Antonius1978 (#13543) üzenetére


bunfi
őstag

Az USS összekötős küldetéseket viszont megcsinálhatod nyugodtan.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13546) Antonius1978 válasza bunfi (#13545) üzenetére


Antonius1978
addikt

Oke, akkor elmegyek a kikotobe is. (es a monolit kuldiket is megcsinalom)
Amugy most voltam a monolitosoknal, erdekes nekem 2-3 kivetellel mindegyik sarga volt, pedig a katonasagnak megcsinaltam a Gaussos kuldetest.
Osszeszedtem a szerszamkeszleteket Nitronak is (megvettem a Zatoni kereskedotol a helyeket), most gondoltam visszamegyek hogy leadjam a cuccot Nitronak, meg Kardannal beszeljek a Gaussrol.
Mit szoltok, eloszor csinaljam a monolit es osszekotos kuldeteseket, utanna is raerek a Gaussal foglalkozni, vagy azt eloszor erdemes megcsinalni minden elott ?

Kozben elfelejtettem hogy vissza is lehet menni Pripjatybol Janovba es Zatonba, igy eladtam a piros loszeres mesterloveszt :W (ugyanis valami gubanc volt a hirnevemmel, hiaba volt 600, csak a nagyon alap cuccot adta az osszes jatekbeli kereskedo, nem tudtam piros loszert venni, igy gondoltam loszer nelkul nem erdemes magammal hurcolni...es erdekes, mert a katonai kereskedonel most tudnek venni hozza loszert, de nincs fegyver, fene egye meg, jo lenne az ilyenrol tajekoztatni a jatekosokat...)

Tudos keresese kuldi Pripjatyban : esetleg lesz a kuldi folyaman valami kepzodmeny keres, vagy vadaszat a tudosnak ? van meg par es nem adom el oket - ha neadjisten epp azokbol kell majd adjak neki...

[ Szerkesztve ]

(#13547) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Ha belepek a monolitba (ha be lehet), mi lesz a Hajnalosokkal (ugye most hajnalos vagyok jelenleg) ?
Egyaltalan meg jatszanak ezutan barmi szerepet az Enotban ? (eleg sovany es gyenge kuldeteseket kapsz toluk...)
(regebb valami olyasmit olvastam hogy mind meghalnak a katonai raktaraknal...vagy eppenseggel te is besegitesz nekik hogy hamarabb eljojjon a veg :D )

(#13548) bunfi válasza Antonius1978 (#13547) üzenetére


bunfi
őstag

Csak akkor javaslom, hogy belépj a monolitba, ha az összes hajnalos küldetést megcsináltad, mert utána nem lehet ugyanabba a frakcióba kétszer belépni (lásd #13542 rétisün) . A tudósnak meg semmit nem kell majd keresned.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13549) Antonius1978 válasza bunfi (#13548) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, elmentem a tudosert.Vissza kell mennem az osszekotohoz, remek, akkor irany eloszor Zaton, lepakolom a sok fegyvert, amit tudok eladok, tobbi meg Kardan zold ladajaba, amit akarok meg felfejlesztek ha lehet, meg par javitas fegyvereken es irany Janov, odaadom a cuccot Nitronak, irany utanna az osszekoto.

A hajnalosok mar nem tudok rola hogy adnanak kuldetest, megtoltottem mind az 5 ladat, es az orjaratoknak is utannaneztem, utanna mar nem adott semmi kuldetest, nem tudom van-e meg...

(#13550) rétisün válasza Antonius1978 (#13546) üzenetére


rétisün
veterán

a gausst érdemes minél előbb megcsináltatni kardánnal, mivel utána már használhatod is majd, és kardánnál bármikor kapsz hozzá elemeket.
de ne lepődj majd meg a reakcióján, amikor odaadod neki :DD meg várni is kell majd, mire kikalapálja...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.