- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)
Új hozzászólás Aktív témák
-
FerroChrom
csendes tag
-
meroly
veterán
Sziasztok!
Nekem is megvan a magam kálváriája.
Siemens A40-el kezdtem, majd váltottam egy Ericsson T28-ra, na ezt nagyon imádtam, sokáig megvolt. Majd jött az első nokiám, ami végülis megfertőzött és azóta mást nem is használok. Ez egy 8210-es volt, abban az időben amikor még mindenki 3310/3330 vagy 3210-el mászkált. Nagy szám volt a kis 8210em. Majd jött az első színes 3100, az első kamerás 6020, ezt leváltottam egy 7270-re, amit nagyon nagyon szerettem, több mint egy évig megvolt. Majdjött a nagy álom egy 8800 2007-ben, szintén több mint egy évig használtam, most is megvan, ezt nem adom el. Most jelenleg egy 2700-t használok, de volt közben 8800 sirocco, 8600 luna, 6233, 6230i, míg meg nem találtam a nekem megfelelőt.
Időközben el kezdtem gyűjteni a régi darabokat, így beszereztem egy 8210-est, egy 5110-est, van két db 3410. Van egy 7650, 2110, 2100 meg a 6230i is megvan még.
Érdekes, mert a 2110 a főnökömé volt, tőle "örököltem" a szekrényből, dokkolóval mindennel együtt. Nagyon szép állapotban van, akku már csak perceket megy, de érdekes sim-et tenni bele és telefonálni vele, ez még egy féltégla.
Nagyon szeretnék a gyűjteménybe 6210-et vagy 6310-et, de most nem engedhetem meg magamnak, sajnos -
FerroChrom
csendes tag
Nekem egy Samsung SGH-R210-es volt az első. Nagyon szerettem, mert strapabíró és szerintem szép készülék volt. Sajnos anno a birtokba vétel után fél évvel (kb. 2002-ben) el kellett adnom, de erősen gondolkozom, hogy megint megszerzem nosztalgiából.
Egyik ismerősömnek van V3-asa, hát tényleg nem semmi cucc. Bár én inkább az "egybe-telefonokra" esküszöm.
-
rep3at
őstag
válasz
FerroChrom #596 üzenetére
Ó, én anno egy Nokia 3410-zel kezdtem. Nem nagyon szerettem azt a telefont, főleg mert tesóm egy Siemens C55öt kapott és az sokkal jobban tetszett. Egy Startac beszerzésén gondolkozom...hogy egy kicsit nosztalgiázzak. Amúgy a V3ból szerintem nagy klasszikus lesz
-
mrlujoak
veterán
válasz
FerroChrom #594 üzenetére
Gyönyörű.
mrlujoak
-
FerroChrom
csendes tag
Sziasztok!
Kár, hogy csak most akadtam rá erre a topikra.
Én a napokban jutottam hozzá egy Pioneer PCC-D700 nevű csodához:
-
Hmmm, hmmm, van még Siemens A40 , és egy C55 is! A kettőt cserélném egy Nokia 3310-re, vagy 3510-re (nem az "i" verzió)!
-
-
madstunt
addikt
Ma vettem egy Ericsson A2618-at elég jó állapotban
Szeretném kitisztítani de amit neten találtam szétszerelési útmutató az nem volt egyértelmű.
Valaki tud dobni egyet? -
-
Nekem is vannak... ők...
-
legiaap
félisten
A napokban sikerült beszereznem egy Alcatel 715-öst TeszVeszről.
Nagyon rég pályáztam már egy ilyenre.
Eszméletlen jó állapotban van. Semmi karc, semmi kopás, tökéletesen működik a joy.
Szóval nagyon rendben van. A gyári dobozával, a töltővel, az adatkábellel és a cd-kkel együtt adta oda a tulaj.
Kipengettem érte vagy 6.500 Ft-ot postaköltséggel együtt, de megérte.
Be is raktam a vitrinbe...
Majd készítek róla fotókat és megmutatom. -
trassher
addikt
Nokia 8850-es szoftver frissítéséhez milyen kábelre van szükségem? Otthon meg lehet mókolni a dolgot vagy márka szervízbe kell vigyem?
-
WRCpowaa
csendes tag
Sziasztok!
Gyári tartozékokat és akksikat régi telókhoz még fel lehet lelni itt is:
www.gigatel.huRemélem segítettem! Üdv.
-
lajcsiii
csendes tag
Sziasztok!
Van egy Samsung X100-asom. Sajnos az utóbbi időben megbuggyant, ki-be kapcsolgatja magát véletlenszerűen. Vagy simán csak lefagy.
Tudtok javasolni olyan szerelőt, aki ilyen régi telót meg tud javítani? Nagyon bírom ezt a telót, szeretném még használni, főleg, hogy ezen kívül semmi baja nincs, ha épp nem fagy le, vagy kapcsol ki-be, akkor tökéletesen működik...Előre is köszi!
-
mrlujoak
veterán
-
mrlujoak
veterán
Neten szoktam rendelgetni. Vadászni is kell, ha eredeti akksit keresel.
mrlujoak
-
tolts.hu
őstag
Nekem ez volt az 1.
Maradtam is a márkánál azóta is.
-
aphra2
senior tag
Jó a topic, eddig nem is láttam...., első telefonom: Panasonic G450, semmi baja nem volt, most sincs, csak az akku halt meg anno, és sehol nem kaptam.
[link] -
mrlujoak
veterán
válasz
Depression #559 üzenetére
Ma egy T20s-t kaptam, és csomagoltam ki, akkucsere kell neki...
mrlujoak
-
joey04
titán
Egy T28s engem is szolgál, szinte hibátlan állapotban, annyi a gondja, hogy mindig jelzi, hogy merül az akksi pedig full fel van töltve és bírja is pár napot. de ez legyen a legnagyobb baja...
-
Depression
veterán
Tegnap láttam egy még mindig használatban lévő Ericsson T20-at. Teljesen karmentes volt, úgy csillogott, mintha aznap csomagolták volna ki.
A tulaj szerint már 8 éve megvan neki. Gyönyörű volt. Elkapott rogtön a nosztagia. -
nemma
addikt
válasz
mrlujoak #557 üzenetére
Hú, az milyen jó kis telefont volt!
Én egy A2628-cal szenvedek több éve, vettem bele új akksit, van hozzá töltő, minden, csak kéri a telefonzár kódját, akitől vettem, az pedig állítja, hogy ő ilyet nem állított be rajta.
Te esetleg nem tudsz valami gyári kódot erre? Lehet, hogy az akksicsere miatt rendetlenkedik? -
mrlujoak
veterán
Én most röffentettem be az eddig akkumulátor-hiányban szenvedő Ericsson T28s modellem.
Pár éve kölcsönadtam, és a telefon folyamatosan töltőn volt, hetekig. Az akku tönkrement.
Se le nem adott feszt, sem fel nem vett.
Jóideig pihent a kicsike a szekrényben, most viszont egy kedves ember megdobott egy új akksival, aminek köszönhetően nosztalgiáztam.
Bele is tettem az egyik aktív SIM-em, és újra élveztem a telefon nyújtotta lehetőségeket.
Örüm volt hallani az egykor favorizált Vegyes Ericsson csengőhangot...mrlujoak
-
Xaero88
tag
Nem hirdető-topik!
Most látom, kettővel előtted jelezte Bordoi ugyanezt...[ Módosította: Viktor0610 ]
-
Bordoi
őstag
Néhány hozzászólást töröltem. Az eladó telefonokat az Aprós részlegen hirdessétek.
-
tibi666
senior tag
sziasztok
ilyen gyárilag felújított nokia 6250est érdemes megvenni?
kéne valami strapa teló nekem, amit nyugodtan vihetek síelni, túrázni, stb -
Ricardo
titán
Ezt is nagyon szerettem.
-
vandaru
csendes tag
Sziasztok!
Sajna időm hiányában elhanyagoltam az oldalam, tegnapig.
Töltöttem fel képeket a "GYŰJTEMÉNYEM" linkbe, akit érdekel kicsit nosztalgiázhat.
Köszi hogy végig olvastad és talán rám is klikkeltél.....
-
A 6510 2006 őszétől 2007 tavaszáig volt a fő telefonom. Sokat hallgattam a rádióját. Szerintem, benne is hagytam az adókat, nem töröltem ki őket.
A 8310-est 2007 nyarán szereztem be, mert a 6510 konzervatív formája után megakadt tekintetem színes házikóin.A 8850-esem felújított példány. Kérdezz rá az eladónál, hogy az akkufedlapba belülre be van ütve a Nokia felirat? Vagy kérj erről fotót. Ha igen, tutira olyan jó minőségű háza van, mint az enyémnek, ami fém és tökéletes.
-
Zooka
tag
8850:
Deszép
Nekem is fent van a megszerzendő telefonok listáján, de előbb egy makulátlan 8910(i)
Vaterán találtam egy tagot aki gyári állapotra felújított telefonokkal kereskedik, de igencsak húzós áron. Bár a 8850 csak 15k nála, de kérdéses, hogy mennyire utángyártott-e. Viszont van nála 8855, én meg erősen gondolkodóba estem...
Érdekes, az én 8310-em rádiója egyszerűen sz@r, egy adót sem fog be rendesen sistergés nélkül, viszont maga telefon jól működik. Fura, a 6510 ugyanazzal a headsettel normálisan, tisztán szól.
-
Karma
félisten
Mennyi új telefon
Ilyet nem találtam a keresővel, pedig elég ütős darab - ergonomikus forma, nagy kijelző és akár 4 db AA-s elemmel is megy
Sajnos csak google-képem van, mert a telefon Kecskeméten pihen.
Motorola A130
A hétvégén meg lemerült az E51-esem és az N95-ösöm is, töltő sehol, ezért jobbhíján elővettem az 5510-esem
Az igazat megvallva kicsit szégyelltem elővenni
-
Szia!
Látom, nagy becsben vannak nálad a tőlem vett telefonok: a 6510 és a T29. Ennek nagyon örülök.
A 8310-esem nekem is a kedvencem. A mai napig üzemeltetem.
Igaz, passzív számom van benne, és rádióként használom, de a lényeg, hogy üzemben van, mert egy jó telefon meglepően tiszta rádióvétellel.
A mostani retro király nálam a 8850, amiről már raktam be képet a topikba.
A fő telefonom továbbra is az E60-as.
-
princeygor
csendes tag
nekem 8600, D900i, E700 van most
-
válasz
princeygor #533 üzenetére
A felújítás jó dolog, mert az öröm a köbön megvan, mert szép és jó.
Most két olyan telefonom van, ami nem fog szembe jönni velem az utcán, az E60 és ő.
-
princeygor
csendes tag
kodok:
*#06# imei
warranty:
*#92702689#
sw:
*#0000# -
princeygor
csendes tag
ujragyartott:
http://www.vatera.hu/nokia_8850_mobiltelefon_uj_118084235.htmlujragyartott 2:
http://www.vatera.hu/nokia_8850_ertekes_mobilritkasag_118086590.html -
válasz
princeygor #530 üzenetére
Nem gondoltam volna, hogy újranyomtatják az imei matricát.
A beszélgetési időt melyik kóddal nézhetem meg? Vagy azt is le tudják nullázni?
-
princeygor
csendes tag
az refurbished.
leirom:
alaplapon kivul mindent cserelnek. kulon erre szakosodott vallalatok vannak.
imei matricat is cserelik, mivel lehet.
ha en fogok egy 8850est kicserelek mindent ujra (kiveve az alaplapot). majd fogom az egeszet es a hatlapot es bemegyek a nokiahoz legyartjak ra az uj imei matricat 6 ezer ft-ert. es egyezni fog kivul belul.
full dobozos bontatlanigazolhatoan 0perces 8850es 80-100at er.
a csak toltos, de uj (wie neu, refurbished) 20 korul. -
-
válasz
princeygor #526 üzenetére
Ez nem felújított, mert csak 15e-be került és doboz nélkül vitte be a boltba egy srác.
Ami nekünk érték, mint gyűjtőknek, az sokak számára egy kacat. A telós ismerősöm is csak nevetett a lelkesedésemen.Van olyan kód, amivel meg tudom nézni a belső imei számát, összevetni a matricán lévővel, és hogy hány percet beszéltek vele?
-
Tibiajax
nagyúr
üdv,
ha valaki tud (majd), pana gd90-es telefont (csak szép állapotú érdekel), keressen meg, vevő lehetek rá. -
hemaka
nagyúr
Most kellett egy pót telefon, így 2matuzsálemet használok
Egyik: Samsung X450, A másik Ericsson R600 tökéletesen müxik mindkettő.
-
okib4100
aktív tag
Nah, ma vettem 1700-ért egy komplett, független T65-t. Nem annyira régi, nem is annyira legendás, de egyetemista korom majd 4 évig meglévő mobilja volt, ennyit csak megér
Az mondjuk még jobban megérte volna amit egy hongkongi csóka árult ebayen, az ugyanis vmi elfekvő készlet volt, eredeti dobozzal, mindennel, gyakorlatilag újan, csak 35$ lett volna rá a pk, amennyi szvsz túlzás volt. -
A kedvenc kisboltomban szaladtam bele. Valószerűtlen a felbukkanása. Két éve töprengek rajta, hogy kellene egy, és puff, spontán előkerül egy hibátlan, gyári.
Hihetetlen érzés. Még sosem döbbentem meg ennyire egy mobiltól sem.Vettél már kezedbe vadonatúj érzetű majd 10 éves mobilt, ráadásul egy minőségi, fémházas modellt? Elképesztő...
-
Ez bizony nem lehet felújított példány, minden porcikája az eredeti, ahogy a gyárból kijött. Teljesen új a tapintása, mintha csak most venném ki a dobozból. Sajnos, dobozt nem kaptam hozzá. Hol fekhetett el? Hihetetlen szerencse. Egyáltalán nem reméltem, nem is gondoltam rá, hogy belefuthatok egy hibátlan Nokia 8850-esbe. Mikor is jött ki? Ha jól tudom, 1999-ben.
-
niti
aktív tag
3100-t a Vaterán 3500 Ft-ért vettem.
Nem tudom, retronak számít-e már, szerintem jóindulattal már igen
Annyira jól van összerakva, hogy az hihetetlen. A gombjait is nagyon jó nyomogatni... Miatta ötlött fel a gondolat bennem, hogy le kéne cserélni a kicsit nyöszörgős SE S500-amat valami masszívabbra.
-
Egy makulátlan, felújított, szürke Nokia 8850 került hozzám. Gyönyörű!
-
okib4100
aktív tag
Tegnap találtam meg e totyikot, rögtön el is olvastam. Gyűjteni nem fogok, de elhatároztam, h gimnazista / egyetemista korom egykori mobiljait be akarom szerezni. Mivel 2006-ig mindössze 5 készülékem volt, annyira talán nem lesz nehéz dolgom, bár némelyiket már irreálisan drágán adják (pedig majd mindegyik alsókategóriás, elterjedt modell volt)
Most h lassan 4-edszerre viszem szervizbe a w910-et, elgondolkodtam rajta, h régen (98-99-ben kezdtem a mobilozást) még mekkora fílingjük volt ezeknek a gépeknek, egyáltalán az h "mobil". Kb ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor anno gyerekkoromban kaptam egy világvevő rádiót és volt h órákig csavargattam a különböző furcsa nevű városok, ismeretlen nyelvű adások között
Amit azóta is sajnálok h kiadtam a kezemből az ez a kütyü: [link]. 96-ban került a családba az első mobil (egy GA628), és utána kaptuk ezt használtan, ingyen No-ból (pont ilyen volt, még a D2 matrica is rajta volt). Aztán 2000-ben eladtam, mondjuk nem bagatell összegért, sztem már akkor is gyűjtő kategóriás volt, de azóta már erősen megbántam, főleg h állítólag napjainkban már nagyon ritka. Nem is csodálom.
-
arecibo
tag
Esetleg valakinek GH-198 töltője elfekvőben (a teló jó, 3-4 nap új akkuval)?
Köszi -
tween
őstag
-
Tudok eladó Siemens S55-est, nagyon szép állapotban! Csak a felső részén van néhány kicsi horzsolás nyom, de csak ennyi. Az ezüst festése sincs lekopva. A gombok is tökéletesek.
Akit érdekel, dobjon meg priváttal.Magam venném meg, ha nem lenne már SL55-ösöm. Ő az S55 női utódja.
-
copin
őstag
válasz
Viktor0610 #506 üzenetére
Minden jog fenntartva © vip-phone.co.hu 2003
"Kicsit" furcsa oldal. Az elhagyatott rossz jelző lenne, mert vannak "modern készülékek is.
...
-
Stimpy
senior tag
válasz
Zoli bácsi #505 üzenetére
Szerintem ezek gyári felújított telefonok. Németeknél is , Angoloknál is begyűjtenek régi készülékeket, kitakarítják, új burkolatot és szoftot tesznek rá, kap egy új akkut és dobozt és már megy is a boltokba vissza. Véleményem szerint ilyeneket árulnak ők is.
-
Zoli bácsi
őstag
válasz
Viktor0610 #506 üzenetére
Persze, az addig oké, csak nézegettem, sok típusnál oda van írva hogy használt. Ide meg új. De nézd csak Házigazda, mit találtam: [link]
Azonnal eladom a nemrég vett 3120 C-t, és rohanok érte. Régi álmom. Csak akkor nem ennyiért adták.....
-
Coyote2000
őstag
válasz
Viktor0610 #506 üzenetére
Akinek kedve lenne egy retro symbianhoz, annak ajanlom figyelmebe a hirdetesem! (Nokia 7610, karcmentes, ujszeru allapotban)
Fekete, gyonyoruseges darab, csak ez a 3. telefonom 1 SIM-re...
-
válasz
Zoli bácsi #505 üzenetére
Szerintem a bolt ad 24 hónap garanciát a telefonra.
-
Zoli bácsi
őstag
Véletlenül találtam ezt: [link] Nokia 3210 9 990 HUF Új Garancia: 24 hónap Hálózat: Független Ugyanitt Nokia 3310 vadiújnak hirdetve.... Lehetséges ez, valami beragadt készlet...Vagy használt készülék, csak elírták?
-
tucsike86
tag
Nekem van egy [Nokia 8850], akkuja már teljesen halott, kb 2 éve nem kapcsoltam be. Amúgy használt állapotú, akad az oldalán néhány karc és kopás. Minden esetre relikvia
Megválok tőle, ha valakit érdekel. -
tolts.hu
őstag
Nekem van egy Nokia 6510-esem. Talán meg is válnék tőle...
-
tc2014
aktív tag
Nekem most Nokia 3310 és 6600 van, mindkettőt retronak tartom, ám máig maximálisan jól üzemelnek.
-
#35692544
törölt tag
válasz
Öcsielvtárs #496 üzenetére
használtam én is ilyen telót csak a magyar nyelv hiányzott nekem
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A Hardveraprón született egy új kategória, a Retró telefon kategória, ahová feltehetitek az eladásra szánt készülékeket és alkatrészeket, valamint az ezekkel kapcsolatos keresési hirdetéseiteket. A kedvezmény számotokra az, hogy más topikokkal ellentétben ezeket a saját hirdetéseket nyugodtan belinkelhetitek ide a topikba, így mindegyikőtök számára látható, elérhető, kereshető.
Tehát a topikban továbbra is tilos a hirdetés az eddig megszokott, ide csak beírom formában. Ezt továbbra sem megengedett, és az ezt megsértők moderálásra kerülnek.
- Canon imagePrograf PRO-6100S plotter - szinte új, 500m2 nyomat
- BESZÁMÍTÁS! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
- Quadro FX 570 eladó
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest