Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) rolandg válasza Atasan (#350) üzenetére


rolandg
tag

Gratulálok hozzá, remélem igazán szeretni fogod.

Igen, érezni fogod, hogy mikor kell cserélni a hegyet. El (le) fog kopni, és elkezd nem úgy működni, ahogyan megszoktad.

(#352) Msony válasza FefeeX (#344) üzenetére


Msony
tag

Könyvolvasót ágyban szoktam mikor lefekszem. Az asszonyt zavarná a lámpa fénye, míg én olvasok és ő aludni akar.

Próbáltam mindenféle hülye lámpát is, de a Boox a legjobb ilyen szempontból.
A Lamy toll az nagyon jó, de az RM2 tolla, mivel mágnesesen cuppan, az verhetetlen élmény. Igazából csak a Boox-hoz használom, az RM2-őhöz a sima tollját használom.
Ám vigyázni kell, mert egyszer leesett és akkor elég hülyén reagált az RM2, szerencsére egy hegy csere megoldotta a problémát.

(#353) PatricAK válasza FefeeX (#340) üzenetére


PatricAK
csendes tag

Az a szép hogy a referral kód vásárlással nekik 2x40 EUR mínusz a listaárból, BF keretein belül meg "csak" 60 EUR amit odaadnak. US címre rendeltem végül, de nem magamnak. Helyi adóval 275USD volt a vége - köszi a kódot!

(#354) PatricAK


PatricAK
csendes tag

Pirex boltban lehet venni Lamy AS stylus-t 17k + aliról egy tok max 10-15k-ért beszerezhető.

Magamnak RM2 helyett egy Boox Note Air3 C -t rendeltem végül, mert:
Munkában sok technikai adatlappal kell dolgoznom melyek egy rém egyszerű android appból elérhetőek. Ezekre akarok jegyzetelni, majd egy másik androidos appba feltölteni.
Illetve a meeting memókat is egy 3.-ik androidos appba közvetlenül fel akarom tölteni. Az e-mailek kezelése csak hab a tortán. Erre az RM2 csak úgy képes ha az előfizetéses felhőn keresztül előbb bűvészkedem valamit.

Az RM2 szuper azokra az alap funkciókra amire kitalálták anno, de a világ legjobb papírszerű írásélménye sem helyettesíti az alapvető munkát felgyorsító közvetlen célalkalmazások hiányát.

(#355) Atasan válasza Msony (#335) üzenetére


Atasan
újonc

Köszönöm szépen ezt a sok infót! Még emésztgetem. Eddig még pdf-et nem küldtem rá, és még valójában meg sem néztem, hogy annak mik a lépései. Pedig egy jó kis naptárnak nagy hasznát venném.
Izgi amit írsz, hogy erről lehetne prezentálni is, majd utána nézek, ennek is mi a menete, hogyan kezdjek neki. De köszi az ötletet.
Kb. két hete van nálam az rM, de nem bántam meg ezt a befektetést
Köszi a linkeket is!

(#356) Neked Az válasza PatricAK (#354) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Szia!

RM 2 nel vannak vagy lehenek nehezsegek normal windowsos feluletre lementeni jegyzeteket?
Paromnak van Kindleje azon olvas, most tenyleg csak munka kozbeni meg otthoni jegyzetelesre keresnek neki meglepit a fa ala.

(#357) rolandg válasza Neked Az (#356) üzenetére


rolandg
tag

Van egy saját alkalmazása. Windowsra, Androidra is van. Én azt használom az adatok mozgatására. Meg ha akarod, akkor lehet dropboxot, driveot, ma cloudot is használni.

(#358) Neked Az


Neked Az
csendes újonc

Sziasztok!

A RM2 lesz valoszinuleg a befuto karacsonyra.
elozoleg irtatok hogy ha nem akarom dragan az RM2 sajat tollat akkor vannak opciok.
Hegyet kell venni az RM2 oldalan, van ilyen opcio es a hegy kompatibilis az itthon kaphato tollakkal?
koszonom
N.

(#359) docky-sd


docky-sd
csendes tag

Sziasztok !

Szeretnék kérni egy ref kódot, ha valakinek van elfekvőben.
Előre is köszönöm !

Van tapasztalata valakinek ezzel a tokkal és ezzel a ceruzával kapcsolatban ?

Előre is köszönöm !

(#360) s4tch válasza rolandg (#357) üzenetére


s4tch
veterán

Sziasztok, ehhez kapcsolódóan lenne nekem is gyors kérdésem: a jegyzeteket ugye szerkeszthető formára konvertálva is le lehet menteni pc-re, usb kapcsolaton keresztül? Kolléganőm venne RM2-t, csak offline szeretné használni, csak jegyzetelésre.

(#361) docky-sd válasza docky-sd (#359) üzenetére


docky-sd
csendes tag

Köszönöm szépen Gyulavezirnek és FeFeeX nek a felajánlást.
Kedden rendeltem meg, DHL ma küldte hogy csütörtökön szállítja . Villámgyors volt

Üdv, Docky

(#362) FefeeX válasza s4tch (#360) üzenetére


FefeeX
veterán

Úgy emlékszem, az "offline használat" igen korlátozott az eszköznél, ezért van az, hogy ha nem fizetsz elő is kapsz online szinkronizálás lehetőséget, csak korlátokkal (én is így használom). Ios, Android, Windows, MacOs alkalmazás van, azokat tudja az ingyenes "előfizetéssel" is.

(#363) s4tch válasza FefeeX (#362) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a választ. Pont "igen korlátozott" használatra lenne befogva az eszköz: PC és RM2 között mozognának csak a jegyzetek. Közben találtam ezt: [link] Gondolom, ennyi elég is lenne.

(#364) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

A páromnak szeretnék karácsonyra vásárolni egy Rm2-t, mivel elképesztő mennyíségű fecni használ el és jó lenne, ha ezeknek lenne valami rendezett helye :)

Tud valaki segíteni esetleg egy referral kóddal?

A topikban visszaolvastam, mindenkinek köszönöm minden infot, nagyon egyszerű volt ezek alapján meghozni a döntést.

Előre is köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#365) Neked Az


Neked Az
csendes újonc

Sziasztok!

RM2-nek kellene valami jo tok, a toll tartoval, vagy zsebbel, agy valamivel amibe lehet rakni. Ali-rol Januar vegere erne ide, de a karifa ala semmifelekepp sem, igy kellene valami elfogadhato minosegu alternativa amit akar itthon is meg tudok venni melle meg.
koszonom
N.

(#366) gyulavezir válasza Neked Az (#365) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

https://www.pirex.hu/iroszerek/egyeb-iroszerek/lamy-toll-4034290.html

Én használtam ilyent

(#367) Neked Az válasza gyulavezir (#366) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Koszi, igen ezt vennem, de "tok", "case" kerdezek, nem tollat. Valami amibe bele lehet rakni a gepet es a tollat is esetleg hozzarakni valahogy, zsebbe vagy valahogy.

(#368) Neked Az válasza Neked Az (#367) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Senki semmi javaslat RM2 toknak ami itthon elerheto es nem horror ar, de azert jo hozza?

(#369) gyulavezir válasza Neked Az (#368) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Alin van egy csomó, szerintem amire azt írják, hogy megfelelő arra, azt megveheted. Személy szerint a gyári kiegészítőket preferálom hozzá, mert azok minősége kifogástalan.
Lehet, hogy rossz példa, de ha veszel egy csillió dolláros ájfónt, arra sem kínai tokot fogsz tenni, hanem egy olcsóbb telefon árát ráköltöd az eredeti ájfón tokra.
Félre ne értsd, lehet jó a Lamy toll meg az Alis tok is (biztosan olcsóbb), de a gyári cuccokkal teljes a felhasználói élmény.
Fenti véleményem abszolút szubjektív, kéretik ennek megfelelően kezelni. Köszönöm.

(#370) FefeeX válasza gyulavezir (#369) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen, rossz példa, már csak azért is, mert nekem nem egyszer volt gyári bőrtokom iphone-hoz, de ugyanúgy egy év alatt ment a kukába, mint a hasonló/jobb minőségű 3rd party feleannyiért.

Itt meg aztán, az a ceruza, amit hozzá adtak, nem rossz, de 40ezerért... Ráadásul az arányok sem ugyanazok, mint egy iphone esetében, a cég presztizséről, nívójáról meg inkább ne is beszéljünk. Maradjunk inkább abban, hogy egyszerűbb a gyári cuccokkal rendelni, meg nincs hozzá olyan aftermarket, mint a nagy szériában gyártott eszközökhöz.

Ettől függetlenül, ha Neked tetszik, és úgy akarod érezni, hogy megérte, érezd nyugodtan :) Szerencsére szólás és véleményszabadság van :)

[ Szerkesztve ]

(#371) Neked Az válasza gyulavezir (#369) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Sajnos azzal kezdtem a kommentem hogy Januar vegere erne ide Ali-rol, es ezert kernek alternativat itthon SOS ben megvehetore ami meg minosegben OK es a fa ala bekerulhet.

Ertem amit mondasz, es alapvetoen meg egyet is ertek, de az RM2 eseteben sajnos olyan szinten van elarazva hogy 1 tokert + 1 tollert gyakorlatilag annyit kell fizetni mint magaert a termekert. Nalam vannak hatarok. A megtehetnem, de nem fogom tipikus esete. Szamomra nem er egy tok ennyit.

Tehat tovabbra is varnek alternativat mire hogy keressek, vagy mi lehet jo "case", "tok" nak.
Koszonom ha segitetek!
N.

(#372) mate.peter22


mate.peter22
újonc

Sziasztok, Remarakble 2-höz van esetleg valakinek kuponja, amit nekem tudna adni? Nagyon hálás lennék érte. :R

(#373) steve_p


steve_p
csendes tag

Szia!

Erről megosztanád a tapasztalataidat: " Boox Note Air3 C"
Nekem is nagyon tetszik a termék egyébként.Mintha egy picit szélesebbre tárná a lehetőségeket.
Nem tudom, hogy a Remarkable2-t próbáltad-e. A szubijektív különbség is érdekelne.

Köszi

(#374) szokeadam válasza steve_p (#373) üzenetére


szokeadam
csendes tag

Szia!
RM2-m van már több éve, illetve egy Boox Note Air 3C egy hónapja kb.
A különbség nagyjából az, amit többen is leírtak már korábban.
Mivel én sokat olvasok és jegyzetelek is, (és elhagytam a Kindle Oasisem...) az volt a koncepcióm, hogy ezt egy szerkezet meg tudja oldani 2 az 1-ben.
A kézírás "élménye" egyértelműen és határozottan jobb a ReMarkable esetében. Viszont a Boox olvasóként jobban funkcionál, sokkal testreszabhatóbb, több egyéni lehetőség van benne, illetve van háttérvilágítás is. A mapparendszerezés a ReMarkable-ben szintén kifinomultabb, de funkcionalitásában a Boox is ugyanaz. A Boox-ot ha csatlakoztatod Drive-ra, automatikusan menti a jegyzeteid.
Szóval én elégedett vagyok a Boox-al, de ha kizárólag jegyzetelni kellene, akkor valószínű maradtam volna a RM2 mellett.

(#375) ivatt


ivatt
friss újonc

Sziasztok!
Na az a helyzet, hogy végre én sem várok tovább a Remarkable2 beszerzésével. Köszönöm a sok hasznos információt.
Kérhetnék én is egy referral kódot a kedvezményes vásárláshoz? :U

[ Szerkesztve ]

(#377) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Pár hónapja kértem kedvezménykódot, és valakiét fel is használtam, de nem tudom kiét, utólag is köszönet érte. :)

Ajándéknak vettem az eszközt, szereti is a gazdája, viszont a röhejesen gyenge mágnes miatt elhagyta a Marker Plus-t.
Van esetleg más hasonló cipőben? Van értelmes, itthon kapható alternatíva rá, ami nem egy vagyon?

Köszi.

(#378) FefeeX válasza Watercolour (#377) üzenetére


FefeeX
veterán

esetleg ez, RM2 heggyel? Gondolom azok megmaradtak.
Csak nem mágneses.

(#379) rolandg


rolandg
tag

Más is kapott ajánlatot, hogy 99 euróért vehet Marker Plust (fekete tollat)? Nekem 3 éve van meg lassan a RM2, lehet úgy gondolják, ennyi idő után cserélni kellene? Vagy jön az RM3?

(#380) Watercolour válasza FefeeX (#378) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Köszi, továbbítom!

(#381) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Remarkable 2 vásárlását tervezem. Használt eszközön is gondolkodom, de az új eszközhöz járó egy éves Connect előfizetés, a 100 napos visszaküldési lehetőség és a garancia miatt az új készülék tűnik jobb vételnek.

A garancia időtartama érdekelne bővebben. Tudomásom szerin alapból 1 év, de kiterjeszthető 3 évre.
A honlap szerint a 3 éves gari Connect előfizetés esetén jár, de ugye az első év Connect ingyenesen jár a vásárlással. Ha egy év után folytatom az előfizetést (és azt folyamatosan fenntartom a fennmaradó 2 évben, akkor jár a az összesen 3 év gari, vagy ez ettől független?). Tudna valaki erről bővebb infót adni? :R

-

(#382) FefeeX válasza koma106 (#381) üzenetére


FefeeX
veterán

Amint lemondod a Connect előfizetést, megy vele a kiterjesztett garancia is, ami nem szerezhető vissza

(#383) koma106 válasza FefeeX (#382) üzenetére


koma106
senior tag

Igen, ezt így értelmeztem én is. Viszont az első egy évben nem fizetnék érte, és a második évtől, ha fizetem, akkor kibővül garancia amíg fizetgetem (max. +2 évig az alap egy éven felül)?

-

(#384) FefeeX válasza koma106 (#383) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen, ha nem mondod le a Connect előfizetést (amiért az első évben még a vételárban fizetsz), akkor jár a 3 év, míg először le nem mondod.

(#385) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Egy ismerősöm küldene nekem referral-t, de nem találja a profiljában a lehetőséget (jogusult rá) én oedig nem találok erről leírást. Tudan valaki segíteni? :R

-

(#386) cspety


cspety
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásároli egy RM2-t.
Tudnátok kérlek szépen egy referral kóddal segíteni. :R

Nagyon szépen köszönöm!

(#387) pearlwide


pearlwide
friss újonc

Sziasztok!
Én is rM2-t tervezek vásárolni (e miatt regeltem ide :B )
Visszaolvastam, köszönöm a tanácsokat!
De lenne kérdésem:
Várjam meg a novemberi black friday árakat vagy a referral kód is pont annyi kedvezményt ad? Hogyan működik a referral kód? (Kerestem az oldalon, regeltem, bedobáltam a kosárba az alapgépet, nem billentyűs tokot, radíros ceruzát, majd utána semmilyen lehetőséget nem láttam kupon megadására.)

Akinek a szürke tokja van: mennyire koszolódik? Megéri inkább a bőrhatású fekete?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

(#388) Csdorian98


Csdorian98
friss újonc

Sziasztok!
Ha valaki gondolkodik a rendelésen itt az én linkem amivel 40$ kedvezményt kaptok május 3-ig! :)
http://www.remarkable.com/referral/R53Y-3LHW

(#389) Naga333


Naga333
friss újonc

Sziasztok!

Már két éve büszke birtokosa vagyok egy rM2-nek viszont a közelmúltban kölcsönadtam az öcsémnek használatra aki sikeresen elrontotta (beragadt a kikapcsoló gomb). Mivel már több mint egy éve van meg így a garancia már nem jó rá, így arra lennék kíváncsi, hogy valaki tud-e egy helyet bp-n ahol meg tudják javítani a készüléket, vagy muszáj leszek újat venni, vagy esetleg itthon szétszedni?

Köszi előre is a segítséget!

(#390) FefeeX válasza Naga333 (#389) üzenetére


FefeeX
veterán

Kollegámnak is lejárt a garija, de valami 200 eur környéki áron kicserélték neki újra, szóval szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, egy próbát megér

(#391) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Hát ha van valami fejlemény ebben az ügyben, akkor mindenképpen tájékoztass kérlek!
Természetesen nagyon sajnálom, hogy tönkre ment a készüléked (ugye van az a közismert régi dakota közmondás, hogy asszonyt, kocsit, rM-t kölcsön nem adunk...), de nagyon nagy megkönnyebbülés lenne, ha tényleg ilyen 200EUR környékén cserélnék a meghibásodott/tönkrement készüléket!
Előre is köszi az esetleges infót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.