Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) grafnet válasza vince (#12948) üzenetére


grafnet
veterán

Csak, mert a Note 3 SE-re fel lehetett tenni még zárt BL-re...
Gondoltam megúszom a nyitást ezen is.
(Bár, lehet az asszony nem hagyja annyi ideig a kezemben...)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12952) szakonyi válasza trebrona (#12945) üzenetére


szakonyi
tag

Gyári rom-hoz nem kell nyitás.

LG 65C1 iPhone 11

(#12953) mpo válasza szakonyi (#12952) üzenetére


mpo
veterán

Mielőtt nagyon belemerülnél a vitába, megjegyzem, hogy ezt a topikot ő indította, ő írta az összefoglalót (talán olvastad).
Ha valamit biztosan állít, arra mérget vehetsz.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#12954) glacious válasza mpo (#12953) üzenetére


glacious
addikt

Ugyanakkor nem biztos, hogy minden kérdésre tudja a választ, ezért kérdezte meg, hogy biztos-e, amire kitérő választ kapott :)

(#12955) sharp007 válasza yossarian14 (#12941) üzenetére


sharp007
tag

Tessék.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#12956) trebrona válasza szakonyi (#12952) üzenetére


trebrona
nagyúr

Taníts még, kérlek! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12957) grafnet válasza trebrona (#12956) üzenetére


grafnet
veterán

Mehet az összefoglalóba.
:-)
Vagy a gyári ROM-ot lehetett eddig is downgrade-elni?

Na, látom nem múlik a xiaomi együttható! (Lentebbi hsz.)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12958) pcnet válasza szakonyi (#12952) üzenetére


pcnet
addikt

Márpedig kell sajnos. Esetemben is erre jutottunk. [link]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#12959) starr


starr
őstag

Ha zárt a bootloader, és valami miatt nem indul el a telefon, akkor dobhatom ki?
Nem lehet Miflash-el sem újrahúzni?

(#12960) trebrona


trebrona
nagyúr

Csak, hogy rendbetegyük a dolgokat, idézek a fastboot romok telepítésének leírásából:

Devices marked with ★ are locked. If your device is locked, please click here to unlock it first. Devices marked with ☆ are unlocked. If your device is unlocked, please just follow the following tutorial to complete the ROM flashing.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12961) trebrona válasza starr (#12959) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nagyon ritkán fordul elő hasonló, ilyenkor mehet vissza szervizbe. Tesztpontos megoldással persze lehet flashelni.

Ezért mondtam mindig, hogy ha nem is nyitjuk ki, legalább az engedély meglegyen, így ha beüt valami, lehet nyitni és flashelni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12962) Cyrin


Cyrin
addikt

Én meg azt mondom, akinek kicsit is van affinitása, az nyissa ki, még ha nem is romol most.

(#12963) aelod


aelod
veterán

SIM kártya csere utáni tapasztalatok. Hívás fogadás bug nem jelentkezett. Viszont 4g-re rakva nem kapcsolható jelzést kapott a hívó fél.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12964) orso0355 válasza trebrona (#12961) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem is nyitott, biztos ami tuti.

(#12965) vince válasza aelod (#12963) üzenetére


vince
őstag

Ezt nem értem. A hívásfogadás hiba (nem csörög a telefon, nem is tudod, hogy hívtak, csak később a szolgáltató által küldött sms-ből) 4G-n jelentkezett, nem? Ha most 4g-re rakva nem kapcsolható jelzést kapott a hívó fél, akkor hogyan tudtad megállapítani, hogy a hiba nem jelentkezett? :F

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12966) aelod válasza vince (#12965) üzenetére


aelod
veterán

Hát úgy, hogy eddig akármilyen kapcsolatnál jelentkezett a hiba: történetesen ha hívtak kicsörgött, felvettem de nem hallottak engem csak én a hívó felet, hogy idegesen halózik. Na most SIM csere után otthon wifi kapcsolatnál fel tudtam venni és nem volt ez a para. Most mobilneten (4g) a hívó fél elsőre nem kapcsolható üzenetet kapott. Másodszorra kicsörgött és felvettem nem volt gond. Én ezt nem értem, és kurvára idegesítő...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12967) vince válasza aelod (#12966) üzenetére


vince
őstag

ok, akkor nálad nem az volt a hiba, ami sokaknál (ettől persze idegesítő, tudom)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12968) aelod válasza vince (#12967) üzenetére


aelod
veterán

Gondoltam, hogy a SIM lehet a hiba oka. Erre megint előjön a hiba. Igaz most 4g-n jelentkezett. Át is löktem fix 3g-re. Ha ott is előjön akkor lesz egy eladó telefon :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12969) mpo válasza trebrona (#12961) üzenetére


mpo
veterán

Nekiálltam az unlock kérésnek, biztonsági okból.
Ezen az oldalon kellene az sms-ben kapott kódot megadnom: http://www.miui.com/unlock/apply.php

Apply for unlocking permissions

We have sent a message with verification code to your cell phone number+3630 és a számom.
Please input the code you received

Ugye nem erre kell várni 72 órát, hanem a kód beírása után?

Ha érted, akkor már elavult.

(#12970) mpo válasza orso0355 (#12964) üzenetére


mpo
veterán

Én meg elolvastam ezt
Risks of Unlocking
és zárt marad, amíg nincs szükség a nyitásra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12971) trebrona válasza mpo (#12969) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, ez az SMS azonnal meg kellene jöjjön. Ha fél percen belül nem érkezik meg, resend gomb, hogy újraküldjék.

72 órát a fejelesztői menüben telefon és fiók társítás után kell várni, hogy ténylegesen lehessen nyitni, ha már rendelkezel engedéllyel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12972) mpo válasza trebrona (#12971) üzenetére


mpo
veterán

Ahova a kódot kellene írni, tőle jobbra kínai nyelvű parancsgomb van, alatta next, back, így kizárásos alapon a kínaira kell kattintanom. Megtettem és nem jön az sms.
Nem mondtam hogy pc-n csinálom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12973) trebrona válasza mpo (#12972) üzenetére


trebrona
nagyúr

PC-n kell, a kínai gomb a resend. Ha nem jönne meg az SMS, kérd másik számra, anno nekem is csak úgy sikerült. Nem kell a fiókhoz rendelt számnak lennie.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12974) vince válasza trebrona (#12971) üzenetére


vince
őstag

Van most nálam egy karácsonyi ajándékba vett Redmi Note 5A, annál 200+ órát kell várnom az engedély kiadásától, agyrém :(((

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12975) kidnou válasza vince (#12974) üzenetére


kidnou
senior tag

Valamelyik fórumon olvastam, hogy az összes készülékét felemelik

(#12976) trebrona válasza vince (#12974) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztosan sokat nyitottál, és azt hiszik dealer vagy. ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12977) vince válasza trebrona (#12976) üzenetére


vince
őstag

Nyitottam párat, de mindet külön fiókkal ;]
Most megnéztem, december 5-n kaptam meg a telefont, kb. 7-n kértem engedélyt, de majd csak 21-n nyithatom a bl-t :Y

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12978) trebrona válasza vince (#12977) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor nyisd a sajátoddal, majd nyitás után válaszd le a fiókról! ;)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12979) vince válasza trebrona (#12978) üzenetére


vince
őstag

Ha hozzákapcsolom a sajátomat, akkor el tudom kerülni a 72 (vagy ki tudja mennyi) óra várakozást?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12980) siddis


siddis
őstag

Kijön egy új BÉTA pénteken:?!

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#12981) trebrona válasza vince (#12979) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elvileg igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12982) mpo válasza trebrona (#12973) üzenetére


mpo
veterán

Harmadik resend-re megjött az én számomra.
Köszönöm a segítséget.

Amíg a konyhában voltam öt percig, megjött az unlockra is az sms, letöltöttem ezt
miflash_unlock-en-2.3.803.10.zip

Ha a MIUI global változik, ez akkor is jó lesz (verziószáma van az unlocknak) vagy újra kell kérni és letölteni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#12983) trebrona válasza mpo (#12982) üzenetére


trebrona
nagyúr

Így, hogy megvan az engedély, nem kell újrakérni ezek után.

Az unlock program minden telefonra szól, nincs összefüggés a romverzióval. Ha netán jelenne meg újabb, maga a program fogja kérni a frissebb letöltését.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12984) vince válasza siddis (#12980) üzenetére


vince
őstag

Szinte minden pénteken jön új fejlesztői verzió global és kínai vonalon is.

(#12981) trebrona
Köszi, kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12985) mpo válasza trebrona (#12983) üzenetére


mpo
veterán

"Ezért mondtam mindig, hogy ha nem is nyitjuk ki, legalább az engedély meglegyen, így ha beüt valami, lehet nyitni és flashelni."

Remélem nem lesz szükség az unlockra, de ha igen, utána le lehet zárni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#12986) vince válasza mpo (#12985) üzenetére


vince
őstag

Fastboot romot kell feltenni, a folyamat során be lehet zárni a bl-t.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12987) topyjo válasza orso0355 (#12931) üzenetére


topyjo
aktív tag

Próbáltunk azt is, semmi.
Aztán egy laptopra dugva egyszer csak beindult, de vibrál a kijelző, mitha a fényérzékelő kapcsolgatná, ha kihúzzuk azonnal összeomlik.
Valszeg valami kontakthiba. Megy vissza gariba.

Másik problem, hogy sem számlám sem garilevelem. Apukám vette át a futártól a csomagot, azt mondja nem volt benne ilyesmi. A Xiaomishop-ból lett rendelve, ott nem szokták kiküldeni? Esetleg emailben,
Telefonon próbáltam elérni őket, még nem hívtak vissza.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#12988) Nimda válasza topyjo (#12987) üzenetére


Nimda
addikt

Elvileg benne kellett volna, hogy legyen, mondjuk nem sok jót hallottam arról a cégről.

(#12989) #73029888


#73029888
törölt tag

Ha felraknék egy Oreo ROM-ot és mellé ezt a kernelt,akkor a ROM-ban lévő hibák (Sound,Camera,STB) eltünne?

Kernel: [link] (Mobilnetesek óvatosan használják mert automatán indul a letöltés)

Oreo ROM v1: [link]

V2: [link]

(#12990) vince válasza trebrona (#12981) üzenetére


vince
őstag

Nem megy sajnos, a 15 nap(!) várakozási időt a saját fiókommal sem tudom kikerülni. Annak külön örülök hogy a leendő tulajdonos fiókját visszatéve azzal is újraindult a 360 óra várakozás :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12991) trebrona válasza vince (#12990) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szép. Múlt héten még működött így...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12992) vince válasza trebrona (#12991) üzenetére


vince
őstag

Ja, és a fiókot telefonhoz kötni csak kínai vpn-nel tudtam, anélkül a 10008 csirkeláb API csirkeláb hibaüzenet jött :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12993) Black_Raven válasza #73029888 (#12989) üzenetére


Black_Raven
veterán

Óh, baxki, mondom megnézem milyen Oreo, de ez tiszta krix-krax írás. ;]
A kernelben meg persze minden probléma megszűnik, ha írták kijavitották ezeket a hibákat, máskülönben mérget ne igyál rá. Jó, próbáld ki és egy nem 5 perces használat után várjuk a beszámolódat.:) engem érdekelne..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12994) Domestos válasza DG790401 (#12939) üzenetére


Domestos
tag

Én írtam egy appot, ami root-al kezeli a ledet. Újabb rommal nem teszteltem, mert én még mindig 8.2.16-os eu romot használok, nem frissítek. Nougat-on nem tudom, megy-e. Keress vissza a topikban, ha érdekel. XiaomiLed-re keresel, kidobja. Na jó, rendes leszek: [link]
Érdekes módon hamar feledésbe ment, én meg nem erőlködök tovább. Nekem megy, közzé tettem, ennyi.

(#12995) #73029888 válasza Black_Raven (#12993) üzenetére


#73029888
törölt tag

A közeljövőben megfogom nézni :)

(#12996) qge válasza Black_Raven (#12993) üzenetére


qge
aktív tag

Azért óvatosan, sztem eleinte hemzsegni fog a problémáktól, lásd itt

Például "billentyűzet összeomlása whrn megváltoztatja a földet". :DDD

(#12997) aelod válasza qge (#12996) üzenetére


aelod
veterán

Magyarul semmi nem megy rajta :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12998) bferke


bferke
csendes tag

Sziasztok!
Egerben tud valaki segíteni Rom cserében? Globalról Miuihu-ra? (Az engedély már megérkezett a MI accounthoz)

(#12999) Black_Raven válasza aelod (#12997) üzenetére


Black_Raven
veterán

Épp ahogy irod, hiszen alfa, kár felrakni. Felesleges idő pocsékolás.:(

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13000) orso0355 válasza mpo (#12970) üzenetére


orso0355
őstag

Mindenki azt tesz, amit csak szeretne! :K
A mikrosütő használati utasításában is szerepel Amerikában, hogy ne rakj bele macskát meg gyereket - na kb. ezt jelenti az idézett szöveg is :) Már kitárgyaltuk korábban, hogy nyilván oda fogják írni, hiszen mindenki saját felelősségére buzergálja a telefont, muszáj nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.