Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) qge válasza orso0355 (#12600) üzenetére


qge
aktív tag

Igazságod van, a hangerőt lehet ott is...sose próbáltam, mert a "full" Automatizált feladatok jobban bejött..gyerek fektetésekor csak némít majd később repülőgépbe megy, reggel ugyanez csak fordított sorrendben. Egy helyen van minden.

(#12602) sxxorp


sxxorp
őstag

Na, megvolt a Redmi 5 bejelentés. Egész jó lenne (CPU: Snapdragon 450, akku: 3300mAh), de az a 15,1cm hossz - a jelenlegi Note 4 hossza... Miért nem maradhat a piacon egy jó ár/érték arányú normális méretű telefon?? A Redmi 5 Plus meg 15,8...

[ Szerkesztve ]

(#12603) wanted5


wanted5
őstag

Szerintetek van esély arra hogy a mai bejelentés lejjebb nyomja a 4X árát?
Ugye most az eustocknál pont hogy feljebb ment.

Egyébként az utód nem lenne rossz, de elég kicsi lett éd az 5,7 coll papíron nagynak ígérkezik, kíváncsi vagyok a fizikai méretekre.

(#12604) Postas99 válasza orso0355 (#12600) üzenetére


Postas99
senior tag

Köszönöm nektek.
Délután jelzem ha elakadnék.

(#12605) sxxorp válasza wanted5 (#12603) üzenetére


sxxorp
őstag

Kicsi lett? Nem nőtt eleget? 5 vs 4x (katt a view side by side-ra is)
4X ár: Az én szememben épp nőtt a 4X értéke, lehet addig kellene egy póttelefont venni, amíg tudok ilyen normális méretben... Emellett olyan jó áron van, hogy nem igazán érzek túl sok teret lefelé a telefon árában a többi ajánlathoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#12606) Dr.NX válasza hzsolee (#12588) üzenetére


Dr.NX
addikt

A gyári droidban is valószínűleg a Google Clock volt a standard.
Mindenhez appot kell feltenni egy okostelefonon, botrány! :)

Elfogadom a sütiket.

(#12607) orso0355 válasza qge (#12601) üzenetére


orso0355
őstag

Nálam már nincs a beállítások - akkunál "automatizált feladatok".

(#12608) qge válasza orso0355 (#12607) üzenetére


qge
aktív tag

Hmm, akkor itt elválni látszik az én MIUIHU-m és a Te gyárid...Biztonság app-ban van neked esetleg?

(#12609) orso0355 válasza qge (#12608) üzenetére


orso0355
őstag

:N

(#12610) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ma hívott volna haverom, épp nem tudtam felvenni, így kinyomtam. Mikor odajutottam beléptem a híváslistába és azt tapasztaltam, hogy nincs ott a hívása. :Y

Ez mi miatt van?

Illetve korábban írtam a képernyőt nem forgatja el amikor elfordítom a készüléket. Ez a hiba továbbra is fennáll. Emellett fényképezéskor is, ha elforgatom, akkor a képet nem forgatja el, azaz esetenként oldalán áll az elkészített kép vagy épp fejjel lefelé. Ezeket lehet orvosolni valahogy?

7.1.2 N2G47H / Global 9.1 Stabil 9.1.1.0 (NAMMIEI)

═════════════════════════════════════════

(#12611) vince válasza qge (#12608) üzenetére


vince
őstag

globalból kimaradt

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12612) sxxorp válasza orso0355 (#12609) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem az volt, hogy máshol, de van ilyesmi funkció a MIUI9-ben is? Ha nincs, biztos, h marad a MIUI8. Nem akarok egy relatíve éhes 3rd party app-ot csak erre futtatni (Llama, Tasker, E-robot, stb.), nekem ez sokkal fontosabb, mint az osztott képernyő főleg 16:9 arányú 5"-es méretben.

[ Szerkesztve ]

(#12613) hzsolee válasza Dr.NX (#12606) üzenetére


hzsolee
őstag

Jóvan na...😜

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12614) orso0355 válasza sxxorp (#12612) üzenetére


orso0355
őstag

Leírtam hogy hol van a funkció a szóban forgó beállításhoz - épp csak nem ott, ahol a MIUIHU-ban. Mindent be lehet állítani, csak máshol. (Mondjuk én pont nem is használom igazából, mert a manuális beállítás híve vagyok, annyira rendszertelen az életem, munkám, stb, hogy képtelenség autmatizált dolgokat beállítani, de a lehetőség az ott van.)

[ Szerkesztve ]

(#12615) sxxorp válasza orso0355 (#12614) üzenetére


sxxorp
őstag

Á, köszi, csak gyorsan rákerestem, és a funkciót sirató, megoldás nélküli MIUI9-es topikot találtam hirtelen a neten.
Nekem pl. 23-07 közt mehet repülőmód a napok 95%-ában (ha kellene visszaállítom), és a hétfő délelőtti értekezlet alatt (09-12) mindig néma. Nem sok, de rengeteg akkuidőt / zavarodott némítási kísérletet spórol :)

(#12616) orso0355 válasza sxxorp (#12615) üzenetére


orso0355
őstag

Én minden egyes napon máskor kelek, máskorra megyek dolgozni, máskor végzek, máskor fekszem... már megszoktam, de a telefon nem tud követni :D Plusz egyetlen pöttyentés a lehúzott "függönyön", és máris repcsi üzemmódban vagyok bármikor, úgyhogy nálam ez a használhatóbb megoldás (sajnos).
Bár rendszeresebb lenne az élet, de hát nem az :-/

[ Szerkesztve ]

(#12617) wanted5 válasza sxxorp (#12605) üzenetére


wanted5
őstag

Bocs, telóról írok, nem sikerült jól

Az akksi lett kicsi a telefon pedig nagy

(#12618) RootRulez válasza RootRulez (#12610) üzenetére


RootRulez
félisten

Jaaa és haver küldött SMS-t, miután próbált hívni. Azt pedig két órával később kaptam meg...

═════════════════════════════════════════

(#12619) vince


vince
őstag

Kíváncsi vagyok mennyi új Redmi 4X tulajdonos lesz a péklapát méretű Redmi 5 bemutatója után :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12620) mpo válasza RootRulez (#12610) üzenetére


mpo
veterán

Mielőtt szervizbe vinnéd, végezz egy tesztet, hátha az érintett szenzor nem jó.
Beállítások->telefonról->5-ször kopp a kernel verzión.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12621) RootRulez válasza mpo (#12620) üzenetére


RootRulez
félisten

Forgatom össze-vissza, mint majom a zsebórát, de a x, y, és z is áll 0-n. :(

Azért meló után tolok rajta egy FR-t, kitudja... Egy két hetes telefon ne kezdjen már a szervizben...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#12622) Black_Raven válasza vince (#12619) üzenetére


Black_Raven
veterán

Oké hogy nagyobb a telefon/kijelző, annyi még elférne. De miért lett kissebb az akksi.:(

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12623) mpo válasza RootRulez (#12621) üzenetére


mpo
veterán

Most próbáltam a gyári iránytű appot és most először függőlegesbe is állítottam, erre a kamera lett aktív, akár portré akár panoráma módban.
Hogy miért, azt nem tudom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12624) mpo válasza Black_Raven (#12622) üzenetére


mpo
veterán

Kell a hely a mesterséges intelligenciának. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#12625) Black_Raven válasza mpo (#12624) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ja persze, vagy egy kis kínait elrejtettek benne.:D és ez a Snapi450, ha nem egy hiper spórolós soc, a nagy kijelzővel lesz vagy 4-5 óra SOT. De lesz szép tepsi teló, mint a többieknek 1 napos üzemidővel. :Y

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12626) qge válasza mpo (#12623) üzenetére


qge
aktív tag

Szerintem ez nem bug, hanem feature. :) Szóval nem hiba, hanem funkció, véleményem szerint jópofa, hogy mutatja a kamera képét és hogy milyen irányba néz éppen.

[ Szerkesztve ]

(#12627) vince válasza qge (#12626) üzenetére


vince
őstag

Így van, ez funkció. Ha átlapozol vízmérték módra, ott is így nűködik, csak az a jópofaságon túl még használható is valamire :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12628) sxxorp válasza orso0355 (#12616) üzenetére


sxxorp
őstag

Egy pöttyentés, amit állandóan elfelejtettem megtenni, főleg, ha hirtelen megfáradok ;)

wanted: semmi gond :)

vince: Na, elég jól sikerült megjövendölnöm az általános közhangulatot a Redmi 5 bejelentéséről szóló cikknél, nem? Méghogy árcsökkenés... inkább fordítva, gyorsan eltűnő kifutó készletek mellett :D

(#12629) orso0355 válasza sxxorp (#12628) üzenetére


orso0355
őstag

Persze, nem vagyunk egyformák, én nem szeretem, ha a telefon gondolkodik helyettem, én magam szeretem kezelni és állítgatni, hogy mit hogy szeretnék éppen.

[ Szerkesztve ]

(#12630) vince válasza sxxorp (#12628) üzenetére


vince
őstag

Élelmes kereskedők betáraznak 4X-ből, lesz erre még kereslet ;] Azért kíváncsi vagyok, hogy lesz-e kicsi Redmi 5 variáns (5X esetleg) :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12631) JayZ


JayZ
tag

Sziasztok!
Mivel az új redmi modellek 5.5 col fölöttiek, erősen gondolkozok egy ilyenen. Redmi 4a telefonom van, picit kevéske teljesítményben..van erre valami stabil aosp rom? Mokee 6-tal használom a mostani redmimet, álomstabil, nem túl népszerű modell ellenére... :)
Bocs, a fő kérdés az lenne, megéri-e váltani. Teljesítményben elég ez a snap 435+ 3 giga ram?

[ Szerkesztve ]

(#12632) Tomek979 válasza JayZ (#12631) üzenetére


Tomek979
tag

Igazából mindenben erősebb a 4x a 4a-val szemben, ezt neked kell mérlegelni, hogy megéri-e lecserélni. Én inkább egy 4/64-es note 4-re cserélném, mert az időtállóbb, ha nem zavar az 5.5col.

(#12633) #73029888


#73029888
törölt tag

Minden hibája ellenére imádim a Redmi 4X telefont. Bátran ajánlom mindenkinek!

(#12634) sxxorp válasza vince (#12630) üzenetére


sxxorp
őstag

Azért furcsálltam, h vki áresésre játszik, valszeg annyira nem tudnak betárazni, h forduljon a kocka :D Persze lehet áresés is, csak nem logikus :) Igen, nagyon örülnék egy LG Q6-szerűségnek akár Snapdragon450-nel...

orso5xxx: imádom buzerálni a készüléket, de ami könnyen elfelejthető, kevésbé látványos azt, ha lehet automatizálom. Pl. évek óta nem használok automata fényerőt, általában nem találják el, hogy szeretném, többnyire feleslegesen túl erősek. Mindez persze csak addig, míg a státuszsoron simítgatva tudom állítani :D De pl. azt megint jó lenne automatizálni, hogy a mobilnetet kapcsolja le a telefon, ha nem aktív a képernyő, kivéve, ha hotspot-ként funkcionál. Nem az adat miatt (2GB keret), hanem az akkut szívja.

(#12635) orso0355 válasza sxxorp (#12634) üzenetére


orso0355
őstag

5xxx? :U :DDD

(#12636) Domestos válasza JayZ (#12631) üzenetére


Domestos
tag

Ahogy néztem, a 4x-ben levő snapi 435 nem cpu-ban, hanem gpu-ban erősebb igazából, valamint több ram van benne. De összességében szerintem nem nagyságrendi a különbség.

(#12637) Postas99


Postas99
senior tag

Köszönöm mindenkinek az időzített néma üzemmód beállításához szükséges információkat.

Elindítottam egy frissítést de mielőtt megtenném kérlek írjátok meg, hogy az új verzióval minden rendben van-e.
ami MAMMIE 9.1.1.0 MAMMIEI

Jelenlegi: MIUI Global 8.5
Stabil 8.5.2.0 (MAMMIED)

Érdemes frissíteni? Minden funkció működik?

[ Szerkesztve ]

(#12638) sxxorp válasza orso0355 (#12635) üzenetére


sxxorp
őstag

Bocs, siettem, és csak annyi ugrott be, h van ott 5-ös :DDD

Postás99: NAMMIEI lesz az (mint Nougat).

[ Szerkesztve ]

(#12639) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Azt vettem észre a 4x-en,hogy frissítés óta a hívások hangfelvétele iszonyat ocsmány lett.Előtte sem volt egy hi-fi minőség,de most meg... Másnál is? Van valami használható app erre a készülékre? Főként a munkám miatt van szükségem rá,hogy visszahallgatva sorba tudjam rendezni a dolgokat.De ez így szinte használhatatlan...

Üdv: Attila

(#12640) kokopo válasza sxxorp (#12605) üzenetére


kokopo
aktív tag

Ebben a link-ben is aztirjak a 4X-re hogy "Wi-Fi - 802.11 b, g, n, dual-band"
Nekem meg nemsikerult az 5Ghz, pedig kiprobaltam a WCNSS-be is beilleszteni azt a plusz sort, de megse :(
Hogyvanez ?

(#12641) St3ven válasza sxxorp (#12634) üzenetére


St3ven
addikt

A mobilnet kikapcsolás nem aktív kijelző esetén most is benne van: Biztonság -> Akkumulátor -> Beállítások

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#12642) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Hogy tudom a gyári óra-időjárás widgetet visszarakni? Vagy Launcher függő? Novát tettem rá, és nem opció a modulok között.

═════════════════════════════════════════

(#12643) St3ven


St3ven
addikt

Mitől függ, hogy a gyári időjárás alkalmazásban mutatja-e az óránkénti előrejelzést? Csak mert hol van, hol nincs. 🤔

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#12644) sxxorp válasza St3ven (#12641) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi, nem is kerestem. De akkor mindegy, ha hotspot esetén is kikapcsol - pont tárgyalásokon tűnne el a net valszeg a legrosszabb pillanatokban. Lehet, hogy egy tesztet megér.

(#12645) lócitrom válasza Black_Raven (#12395) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, ez egészen addig egyszerű, míg az adott alkalmazással működik. de az egy tévhit, hogy a Magisk mindenre megoldás. és innentől sajnos nem mókás.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#12646) orso0355 válasza sxxorp (#12638) üzenetére


orso0355
őstag

😂😂😂

(#12647) orso0355 válasza Postas99 (#12637) üzenetére


orso0355
őstag

Ezt megint csak visszaolvasva tudod meg, vagy a fenti keresővel. Kinek tetszik, kinek nem, kinek jó, kinek nem. Én pl. jól elvagyok vele, más kevésbé.

(#12648) orso0355 válasza tillatrilla (#12639) üzenetére


orso0355
őstag

Nálam nincs ilyen jelenség.

(#12649) Black_Raven válasza lócitrom (#12645) üzenetére


Black_Raven
veterán

Azt hogy azzal az appal működik e amit használni szeretnél, csak úgy tudhatod meg ha, vagy utánézel/kérdezel, vagy felrakod és kipróbálod. Ha nem jó, ott az Uninstaller. Az Xposedet pont azért nem írtam mert ,az abban lévő modulokkal tényleg sok minden nem megy. Banki appokhoz pl. jobb a Magisk.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12650) lócitrom válasza Black_Raven (#12649) üzenetére


lócitrom
őstag

na de akkor ez mégsem olyan egyszerű, hogy 3 perc alatt root + Magisk :N pont ezért írtam, hogy keretrendszerek telepítgetésével szöszölni nekem speciel nem éri meg, hisz tudom, hogy egyik megoldás sem univerzális.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.