Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) siddis válasza gelbelex (#30999) üzenetére


siddis
őstag

És mi lenne ezzel a célod.? Az első frissítés után úgyis a /data/app-ban lévő google-cuccokat használja a rendszer..

-- Aux armes, citoyens --

(#31002) gelbelex válasza siddis (#31001) üzenetére


gelbelex
őstag

Anno felraktam a 4X-re a crDroid 7.3-at az akkor ajánlott MindTheGApps-szel.
A 7.10-re már nem sikerült jól az update, már boot-kor "System UI stopped" (még egy csomó program ugyanígy) lett.
Az OrangeFox-ba lehetett boot-olni, de a 7.10 és a MindTheGApps re-dirty-flash nem segített. Re-dirty-flash 7.9 után helyreállt a megfelelő működés, de az már outdated.
Azt képzelem, a 7.10 már nem működik jól a MindTheGApps-szel. Lehetséges ez, vagy más az oka? Van, akinek magasabb verzió is megy vele?

Örülnék, ha nem kéne clean-flash-t (és backup-restore-t) csinálnom a 7.14-hoz. Van backup a Contacts-SMS-CallLog-ról, de az appokkal nem xarakodnék, csak ha muszáj a clean.

De ellentmondó infóim vannak arról, hogy backup-cleanflash-restore nélkül, és probléma/adatvesztés nélkül áttérhetek-e egyáltalán a MindTheGApps-ról az OpenGApps-re.

Az opengapps wiki 12-es pontja szerint sima ügy : 1. wipe system 2. flash rom 3. flash opengapps 4. wipe dalvik & cache 5. reboot.
(Ráadásul: "NOTE: You won't lose any of your data or application settings using this method. This method MUST be used when switching to Open GApps from another GApps provider.")

Az OrangeFox wiki viszont meglehetősen határozottan tiltja a System törlését.

És itt (xda) ( #7128 - #7131 ) szintén eltanácsolnak a gapps-cserétől.

Az igazság félúton van, vagy odaát?

Kérdeztem a szakmai topikban is, nem jött válasz...
Előre is köszönök minden felvilágosítást, ami közelebb visz. :R

(#31003) SenorGrande válasza gelbelex (#31002) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Szívesen kipróbálnék én is valami másik romot, de amikor ilyen hsz-ekbe futok, egy szót nem értek belőlük, és el is megy a kedvem tőle. Annyit nekem nem ér, hogy ilyen mélyen beleássam magam, anélkül meg nem merek belevágni.
Mindenesetre azt elérte nálam a Xiaomi, hogy én többet nem veszek MIUI-s telefont, az biztos.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31004) siddis válasza gelbelex (#31002) üzenetére


siddis
őstag

Hát ilyet még nem csináltam, mindig a BitGapps-ot használtam, tök mindegy mit írt a developer. Ezekben a .zip-ekben meg lehet nézni hogy van-e benne install vagy uninstall script és abban látható hogy mit telepít vagy mit akarna éppen törölni. Az alapján esetleg belevágnék - bár némelyik ROM meg olyan gyakran frissül, hogy összekötném egy 'frissítéssel' meg az új típusú Gapps-al, aztán a végén mentésből vissza a /datá-t és meg is vagy..
Mennyire vagy penge ilyesmiben.?!

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#31005) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a Havoc-OS 4.12-őt, a mellékelt Gapss csomaggal. Az a problémám, hogy a Play árúházban, ha rámegyek egy app-nál a telepítésre, felugrik egy ablak, hogy "Tárhely felszabadítása". Bőven van hely... Tudtok valami megoldást? Mással is előfordult?

indul a sörös aludni

(#31006) gabo89 válasza gabo89 (#31005) üzenetére


gabo89
senior tag

Na, valószínűleg az a baj, hogy SD kártyáról tettem fel a recovery-t, a rom-ot, és a gapps-ot, mert azon vannak az android felhasználói mappái. Akkor mindjárt megcsinálom belső memóriáról a flash-elést... :))

indul a sörös aludni

(#31007) beef


beef
őstag

crDroid 7.14
===== 2022.01.21 =====
- Updated to January Security Patch
- Updated XiaomiParts source
- Enabled iorapd by default
- Enabled pre-rendering
- Improved performance
- Moved XiaomiParts to system_ext
- Selinux: Address denials
- Kernel: 4.9.297 - LA.UM.9.6.2.r1-04800-89xx.0 (Google Clang 14)
- Misc. Fixes and Improvements

(#31008) bb71 válasza bb71 (#30949) üzenetére


bb71
őstag

Megjött, beszereltem.
Majd írok eredményt, mennyit bír.

(#31009) gabo89 válasza gabo89 (#31006) üzenetére


gabo89
senior tag

Nos, visszaraktam a gyári rom-ot, aztán elölről kezdtem. Lehet az lehetett a baj, hogy először töröltem a belső adattárolót is orangefox-ból (mert tele volt szeméttel).
Most viszont kitűnően működik, és nagyon fürge a rendszer. 8.5.4-es gyári rom volt előtte. Az első android 7-es rendszerrel, ami még miui 8-cas volt.

Az lenne a kérdésem, hogy orangefox recovery-be be lehet lépni adb / fastboot nélkül? A hangerő fel + bekapcsoló gomb kombó nem működik. Illetve nem root-oltam a telefont.

indul a sörös aludni

(#31010) bb71 válasza gabo89 (#31009) üzenetére


bb71
őstag

Probald meg a Vol + es Vol - es Power gombbal.

(#31011) orso0355


orso0355
őstag

Sziasztok, ma reggelre megőrült a kis 4X-em... minden appra, folyamatra, mindenre sorban kiírja, hogy "xy leállt". És ennyi, újraindítás után ugyanez elölről, egy idő után eljut a google keretrendszerig, meg magáig az "android.nemtommi leállt"-ig. Egy appot eltávolítottam, erre újra akart indulni, de nem sikerült neki, manuálisan kellett újraindítanom. 4 és fél éves, de eddig még sose volt semmi baja, főleg nem ilyen furcsaság. Szerintetek mit tegyek vele, gyógyítható? (Persze pont ma várnék egy fontos telefonhívást...) :U
Minden gyári rajta egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#31012) gyulaszu válasza orso0355 (#31011) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szia, nálam tegnap települt a "csomagtelepítő 2.1.4" verziója.
Szerencsére nem cseszett el semmit (kop-kop)
Lehet ez a frissítés ment félre nálad?

Wokaround: sim kártya másik telefonba? :R ;]

gyulaszu

(#31013) orso0355 válasza gyulaszu (#31012) üzenetére


orso0355
őstag

A simet átraktam, az volt az első, a telefonszámok kellettek volna, de nem tudtam friss mentést csinálni - de egy kicsit korábbi azért van.
Nem települt semmi, manuálisan sem telepítettem, szóval elég rejtély :D
Gyáyri visszaállítást próbálok jobb híján, hát, nem vagyok maradéktalanul boldog :DDD

(#31014) gabo89 válasza bb71 (#31010) üzenetére


gabo89
senior tag

Odaadtam az testvéremnek a telefont. Ha lesz alkalmam, megnézem. Köszönöm szépen! :R

indul a sörös aludni

(#31015) RpPRO válasza bb71 (#31008) üzenetére


RpPRO
őstag

Még nem írtál. 10 nap alatt csak lemerült. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#31016) bb71 válasza RpPRO (#31015) üzenetére


bb71
őstag

Bocsánat, valóban, de apu használja és ő még éjjelre is kikapcsolja...
Ezen a héten hétfőn vette le a töltőről és most 24%-on van, meg kb. 25 perc képernyőidő...
Alig használja a telefont.

(#31017) gabo89 válasza bb71 (#31010) üzenetére


gabo89
senior tag

Így müködik, köszi! :R

Más:

Havoc-OS 4.12 alatt a wifi kapcsolat nem stabil. Emiatt lehetett, hogy lement az testvéremnek az internet egyenlege. Most a Here maps-ban akartam letölteni a Magyarország térképét, és folyton lekapcsolódott, illetve wifi hotspotot váltott.
Más aki használja ezt az OS-t, van/volt problémája a Wifi-vel?

indul a sörös aludni

(#31018) gabo89 válasza gabo89 (#31017) üzenetére


gabo89
senior tag

Ugyan ez a helyzet CrDroidon.

Valakinek megvan az utolsó PixelExperience rom? Neten már nem találom... nem tudom letölteni. Kipróbálnám azt is. :)

indul a sörös aludni

(#31019) beef válasza gabo89 (#31018) üzenetére


beef
őstag

Gondolom mindegyiken ugyanez lesz a helyzet ami ugyanarra az alap OS-re épül. Ha azon javítják, akkor minden ráépülőn megoldódik.

(#31020) gabo89 válasza beef (#31019) üzenetére


gabo89
senior tag

Most így olvasgatva, szerintem az a baj, hogy régi a firmware verzió, 23-as. Szóval nemsokára felteszem fastboot-tal a legfrissebb global gyári rom-ot, aztán újra a custom rom-ot.

indul a sörös aludni

(#31021) beef válasza gabo89 (#31020) üzenetére


beef
őstag

Enyémen V048 van, azon is előfordult, igaz a crDroid 7.14 óta nem jelentkezett.

Más (csak mindig elfelejtem linkelni) 8.2 (Android 12):
https://crdroid.net/santoni/8

[ Szerkesztve ]

(#31022) gabo89 válasza beef (#31021) üzenetére


gabo89
senior tag

cdDroidon hol látod a firmware verziót? A Buildszám alatt mást ír / nem írja.
Egyébként feltettem a gyári friss romot, és utána a crDroid-ot. Opengapps telepítésénél folyton 70-es error kódot adott ki az Orangefox, pico méret felett... Nem is értem. Illetve tegnap a Havoc gapps csomagját engedte, ami viszont kb. 700 MB.

indul a sörös aludni

(#31023) beef válasza gabo89 (#31022) üzenetére


beef
őstag

Beállítások -> A telefonról -> Android verziója

(#31024) varaki


varaki
csendes tag

crDroid 8.1-gyel (Január 23-i build) nincs a fent említett wifi szakadozós problémám. Egészen jó az akkuidő is, átlagban olyan 1.5 napot bír (7-7.5 óra SOT) egy töltéssel.
Egy probléma van csak mindössze, de ez annyira nem érdekel: OTP appban a kamera nem működik, ezért a QR kódos azonosítást nem tudom használni. De azóta már jött ki frissebb verzió a ROM-ból, amiben valamiféle 'camera denials fix' is van, gondolom talán pont az ehhez hasonló problémákat is megoldja, majd valamikor felpattintom.

(#31025) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Valaki próbált már ilyen telót leadni az új készülék csere programban?

The Truth is out there...

(#31026) beef válasza Lackooo84 (#31025) üzenetére


beef
őstag

Oda nem csak a 3G képes telókat veszik be?

(#31027) Lackooo84 válasza beef (#31026) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálunk ez a teló hivatalosan csak 3G képes, egyik szolgáltató sem támogatja...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#31028) cidalain válasza Lackooo84 (#31027) üzenetére


cidalain
veterán

? Hogy lehet hivatalosan 3G képes, ha a specifikációja szerint 4G képes. Mit jelent az, hogy egy szolgáltató sem támogatja? A szolgáltató támogatás hogy függ össze azzal hogy hány gés?
Nem értem mire gondolsz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31029) Lackooo84 válasza cidalain (#31028) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor mindenféle mókolás nélkül telefonálj vele 4G-n légyszi! Köszi ... Szerintem itt van egy icike picike félreértés, 4G HÍVÁS (volte) képtelen telefonokat lehet lecserélni. Attól, hogy a net megy LTE-m, ha lelőnék a 2-3G-t telefonálni nem tudnál vele...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#31030) notika77 válasza Lackooo84 (#31029) üzenetére


notika77
senior tag

Net lekapcsolva és a Telekom HU LTE szolgáltatóra van csatlakozva a telefon, ez nem 4G? Van 3G és 2G végződésű hálózat is.

Szomorú lennék, ha használhatatlanná tennék. Hiszen évek alatt sem tudott letenni egyik gyártó sem olyan telefont az asztalra, amelyik minden számomra fontos paraméterben felérne ehhez.

szerk.: MIUIHU 10 9.8.29 ROM van rajta, ez a 4G használatot tekintve lehet már mókolásnak számít

[ Szerkesztve ]

(#31031) Lackooo84 válasza notika77 (#31030) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha hívást indítasz azonnal le is vált 3G-re.

The Truth is out there...

(#31032) cidalain válasza Lackooo84 (#31029) üzenetére


cidalain
veterán

Félreértés csak azért lehet, mert ha a volte hívásra gondolsz, akkor miért nem arról írsz? Nem vagyunk gondolatolvasók. A #31027 önmagában értelmetlen.
A 2G hanghívás sáv megszűntetése jelenleg nem téma, még jó pár évig biztosított itthon.
A pályázati kiírás 2G és 3G képes telefonok cseréjére szól, szó sincs benne volte képtelen cseréjéről. Ugyanakkor csak olyan új telefonra lehet felhasználni ami 4 vagy 5G képes ÉS tudja a volte-t. Persze a kiírásban "nem 4G kompatibilis" szöveg van, de mivel ez a teló 4G képes (de nem tud volte-t) szóval ez tisztázásra szorulna, de szerintem nem vonatkozik erre.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31033) Lackooo84 válasza cidalain (#31032) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát szerintem az lenne egyértelmű, és ésszerű, hogy a 4G-n telefonálásra alkalmatlan készülékek lecserélésről van szó... nem a netezgetés a lényeg...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#31034) cidalain válasza Lackooo84 (#31033) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig, mivel a 2G továbbra is megy még évekig, így a volte jelenleg nem annyira lényeg, mint a netezés.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31035) G@ben


G@ben
addikt

Ha az USB-s adatátvitel két kábellel is enyhén szólva nyögvenyelős, akkor gyanakodhatok a telefon hibájára? Már megpucoltam a csatlakozó környékét, ki is jött egy csomó szösz, de továbbra is állandóan szétkapcsol a gép és a telefon. Ez mitől lehet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31036) cidalain válasza G@ben (#31035) üzenetére


cidalain
veterán

Persze, simán lehet kontakthiba. MicroUSB hajlandó kitágulni, és lötyögős lenni. Egyszerű teszt: kábelt töltőadapterbe teszed, majd a telóba is, és telónál enyhén mocorgatod. Ha hol tölt, hol nem akkor ez van.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31037) G@ben válasza cidalain (#31036) üzenetére


G@ben
addikt

Tölt folyamatosan, csak az adatátvitel megy el.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31038) cidalain válasza G@ben (#31037) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor passz. Esetleg próbáld meg hátlapi USB-n (ha asztali a PC), esetleg másik gépen is ezt csinálja?
Mivel több kábelt próbáltál, nem valószínű hogy mindegyik ugyanúgy rossz. A teló csati sem tűnik kontaktosnak, marad a PC tesztelése.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31039) G@ben válasza cidalain (#31038) üzenetére


G@ben
addikt

Hátlapi usb-n megy hosszabbító kábellel. De ott is próbáltam több kombinációt.
Nem tudom, hogy van az usb kiosztása, hogy az adat esetleg másik éren megy, mint az áram, de kicsit olyan, mintha csak azzal lenne gond.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31040) beef válasza G@ben (#31039) üzenetére


beef
őstag

Két szélső ér a táp, két belső az adat.
A hosszabító kábelt dobnám ki első körben és persze másik PC-n is kipróbálni.

(#31041) G@ben válasza beef (#31040) üzenetére


G@ben
addikt

Hosszabbító kábel nélkül kicsit nehézkes lenne használni, annyira rejtett helyen van az usb. :D
De kipróbálom nélküle is, aztán meglátjuk. Bár lassan csereérett lesz a telefon amúgy is, csak még nem tudom, mire, mert ekkora méretben tudjuk mi a választék...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31042) RpPRO válasza G@ben (#31041) üzenetére


RpPRO
őstag

Marad a ShareMe app, havi egyszer letöltöd, ami kell. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#31043) G@ben válasza RpPRO (#31042) üzenetére


G@ben
addikt

Ezt megjegyzem, ha nem működik egy kábellel sem! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31044) bb71


bb71
őstag

Az Android 12-es alapú CrDroid annyira belassult pár hónap után/alatt... hogy ledaráltam és egy Android 10-re visszamentem. Másodpercek teltek el, amíg elindult egy alkalmazás... :O

(#31045) orso0355


orso0355
őstag

Újra elkezdte szegény telefonom az "... alkalmazás leállt" című üzeneteket dobálni. Mivel nem akarom havonta gyárira visszaállítgatni (és mivel a vonat- és BKV bérletem is ebben van, így már másodszor kerültem reggel kellemetlen helyzetbe), fájó szívvel úgy döntöttem, hogy megérett a csere így közel 5 év elteltével.
A kérdés, hogy vajon szerintetek érdemes lenne eladni? Kínai modell 64 gigás, vigyáztam rá, mint a szemem világára, tökéletesen karc- és kopásmentes, használnám még, amíg lehet, csak éppen nem szeretném állandóan izélgetni, lehet, hogy más még telepítgethetne rá, amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#31046) SenorGrande válasza orso0355 (#31045) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Előfordulhat, hogy a háttértár kezdett el benne haldokolni, így írási/olvasási problémák miatt állnak le az appok.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31047) orso0355 válasza SenorGrande (#31046) üzenetére


orso0355
őstag

Köszi, aha, bármi lehet, simán. Sajnálom nagyon :((

(#31048) matta2003 válasza csiga8 (#30980) üzenetére


matta2003
tag

Szia!
Megérkezett? Kicserélted?
Mi a tapasztalat?

nem 21 éves vagyok...

(#31049) mohomanus válasza G.F. (#30334) üzenetére


mohomanus
csendes tag

"A képernyőd egy részét kitakarja egy másik alkalmazás, ezért ideiglenesen letiltottuk a billentyűzetet"

Én is most futottam bele a problémába a "lebegö labda" kikapcsolása után elfogadta a pin kód irását.

[ Szerkesztve ]

(#31050) carr


carr
őstag

sziasztok!
miui 11.0.2 stabil van valakinek még?
Lezárt képernyőnél hogy hívják a funkciót, hogy lehúzhatod a felső részt hogy megnézd mit ír? értesítés. stb? Köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.