Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) mpo válasza Dwatti (#11512) üzenetére


mpo
veterán

Jól néz ki, mint amikor egy nő fölveszi a kihízott miniszoknyáját.
Nekem Lenuo teljes kijelzővédő van, az se tökéletes, de ennél jobb.
Egyébként irigyellek, mert a három gomb alul látszik, nekem a 3/32-ön nem. Ez milyen modell?

Ha érted, akkor már elavult.

(#12352) hege21 válasza mpo (#12350) üzenetére


hege21
senior tag

"házhoz is jön" :W

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#12353) tpeter77 válasza birno (#12349) üzenetére


tpeter77
addikt

Nincs méretpontos TG a telóra?!
A fele enyibe került dogeemhez bezzeg tudtam venni ibéjről megfelelő üveget.
Nem hiszem el hogy ez ilyen! A szélében akadna az ujjbegyem, tutira.

(#12354) mpo válasza hege21 (#12352) üzenetére


mpo
veterán

Nyelvi problémád van vagy a garanciális szabályokat nem ismered, mikor kell neked szervizbe vinni és mikor nem?

Ha érted, akkor már elavult.

(#12355) Wovbagger


Wovbagger
tag

Sziasztok,

az imént bontottam ki a vadonatúj Redmi 4x-emet. Adatai:
Android verzió: 6.0.1 MMB29M
MIUI verzió: MIUI Global 8.2 Stabil

A problémám pedig az vele, hogy feltettem rá egy .mkv videót, aminek a leírása szerint x264 a video kódolása az audio sávja pedig MPEG 48kHz Stereo 128 kbps. Nos, a telefon a videót szépen lejátsza - de hangot nem ad. Ellenőriztem a file-t a PC-men, ott a kép mellé van hang is. Az előző Xiaomim az ilyen file-okat a a kezdetektől tökéletesen lejátszotta. Mi lehet a gond?

(#12356) trebrona válasza Wovbagger (#12355) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tedd fel a VLC-t, az mindent hiba nélkül játszik.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12357) Montii


Montii
csendes tag

Sziasztok abban kérném a segítségeteket, hogy megpróbálok belemenni a galériába és azt írja ki, hogy zárt galéria, nem szükséges engedély és egyből kilép belőle. Mi lehet a probléma?

(#12358) trebrona válasza Montii (#12357) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12359) Dr.NX válasza Montii (#12357) üzenetére


Dr.NX
addikt

Hétfő van, ilyenkor általában zárva vannak a galériák és múzeumok.

:D

Elfogadom a sütiket.

(#12360) Montii válasza trebrona (#12358) üzenetére


Montii
csendes tag

Köszi szépen. Probléma probléma hátán :)

Most a Viber aktiválást nem engedi. A telefon kapcsolódott a wifi-n a netre. Böngésző megy is, de amikor a Viber-be hozzá akarom adni a telefonszámom, akkor azt írja ki hogy nincs internetkapcsolat. Van esetleg ötleted?

(#12361) #01993216


#01993216
törölt tag

Használja valaki az utolsó kiadású Global Dev ROM-ot?

(#12362) trebrona válasza Montii (#12360) üzenetére


trebrona
nagyúr

UPC wifi?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12363) Montii válasza trebrona (#12362) üzenetére


Montii
csendes tag

Igen.

(#12364) fgordon válasza Dwatti (#12315) üzenetére


fgordon
senior tag

Én 482 Ft-ért vettem 2 darab ilyen 9H+ üveget a 4X-hez, a vaku miatt látszik annyira a széle. Amúgy kb láthatatlan. Érdemes lett volna így utólag letörölni a telefont... :B
Már hetek óta rajta van, elégedett vagyok vele. Ha lehet és érdekel valakit, átküldöm az ebay linkjét vagy kirakom ide.
Jól illeszkedik a telefonra, erős üvegnek tűnik. Meglepő módon egy nagy vastag hongarocell dobozban érkezett, mintha telefont kaptam volna, tökéletesen csomagolva.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#12365) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Az állapot sorból, hogyan lehet, pl. a lámpát kirakni a képernyőre ?

(#12366) Montii válasza Montii (#12363) üzenetére


Montii
csendes tag

Lekapcsolódtam a wifiről és jó lett. UPC bekavar?

(#12367) trebrona válasza Montii (#12366) üzenetére


trebrona
nagyúr

UPC-nél vissza kell állíttatni IPv4-re. Play áruház stb is problémás lehet UPC-nél IPv6-on.

Ha ezt nem akarod, mobilneten, vagy más wifin próbálkozz!

Szerk: az előzőre ment volna. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12368) emerzee


emerzee
aktív tag

Sziasztok! Van egy jól belakott 6290 rendszerem.Nincs a root-on kívül komolyabb gondom vele. Nyitnám meg tesztelnék más romokat is, de ha nem tetszik, visszatérnék ide. Van rá lehetőség nyitás után, hogy ezt a belakott rendszert romostúl, belakottostúl, mindenestűl lementsem, majd visszarakjam? Kipróbálnám a 9xxx-et, a miui_hu-t, esetleg más romokat, de ez a mostani tökéletes nekem a hibáival együtt...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12369) Wovbagger válasza trebrona (#12356) üzenetére


Wovbagger
tag

Ezt meghagynám az utolsó lehetőségnek.

(#12370) trebrona válasza Wovbagger (#12369) üzenetére


trebrona
nagyúr

Más lehetőség nem nagyon van pedig. Próbálj ki egy olyan MKV-t, amit biztosan játszott az előző Xiaomi, ha azt lejátsza gond nélkül, akkor a mostani fájllal van gond. Ha azt sem, akkor marad a javaslatom. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12371) yabba


yabba
aktív tag

Sziasztok,

Az eustock.eu mennyire megbízható/ajánlott hely? 41.900 ért van most 4X, a xiaomishop.hu-ban 45.500 ért láttam. Utóbbi esetben kapok valami többletet (könnyebb garancia intézés, megnyugtathatom magam, hogy jó magyar állampolgárként fizettem Áfát a termék után, bármi más)? Van egy másik magyar webboltban 42.500 ért, ott azt írják, hogy gyári garancia. Az mit jelent? Hogyan tudom érvényesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#12372) Wovbagger válasza yabba (#12371) üzenetére


Wovbagger
tag

Én csak az eustock-ról tudok nyilatkozni. A vásárlás előtt e-mailben meg tudtam velük beszélni mindent, a regisztráció és minden egyéb úgy ment ahogy le van írva és ahogy ígérték. Múlt pénteken délelőtt megrendeltem a telefont, ma délelőtt ide is ért - de csak most este volt időm kibontani. Számla és garanciajegy volt a dobozban, remélem ez utóbbinak az alkalmazására nem lesz szükségem.

(#12373) Wovbagger válasza trebrona (#12370) üzenetére


Wovbagger
tag

Az előző Xiaomi sajnos visszaadta lelkét a teremtőjének, és nem tudom mit játszott le mostanában, de az ötlet jó, megpróbálkozom valami egyszerűbb file-lal.

(#12374) Nimda válasza yabba (#12371) üzenetére


Nimda
addikt

+1 Eustock, több telefont rendeltem már tőlük, mindig gyorsak, pontosak, segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

(#12375) szabeska válasza lócitrom (#12348) üzenetére


szabeska
addikt

wakelock detector (root). valami folyamatosan ebresztgeti, azert merul igy.

F1

(#12376) bunnyhu válasza mpo (#12350) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Én mindig az eustock-ot javaslom, többek között mert ott ha valami volt, jött a futár ingyen, elvitte, hozta helyette az újat. Egy szalmaszálat nem kellett mozdítani.

https://divecenter.hu

(#12377) trebrona válasza bunnyhu (#12376) üzenetére


trebrona
nagyúr

Amit rövid időn belül meg is szüntettek a sok visszaélés miatt...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12378) bunnyhu válasza lócitrom (#12348) üzenetére


bunnyhu
senior tag

A százalék fogalmát gondold végig. Ha nem csináltál a telefonnal semmit, akkor számodra nem logikus, hogy a használat nagyrésze azzal telt, hogy az android malmozott ergó CSAK az futott? Így nyilván százalékosan az a nagyobb, hiszem mi a franc számítana bele ha semmit nem csináltál?
Ha zavar az android nagy százaléka, javaslom futtass valami modern játékot, és rögtön kisebb számot fogsz mellette látni.
Egyébként pont ezért marhaság a százalék, többet érne ha valami egzaktabb mértékegység lenne mellette.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#12379) orso0355 válasza birno (#12349) üzenetére


orso0355
őstag

Akkor tudod 😃

(#12380) Tomek979 válasza fgordon (#12364) üzenetére


Tomek979
tag

Szia! Engem érdekelne az ebay link erről a kijelző védőről. Ez telibe tapad vagy csak a széleken?

[ Szerkesztve ]

(#12381) orso0355 válasza Wovbagger (#12369) üzenetére


orso0355
őstag

Ne tedd... Hely van, elfér, működik. Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#12382) kokopo válasza bunnyhu (#12378) üzenetére


kokopo
aktív tag

Ez azert fura, mert hasznaltam tobb fele romot, es azoknal par-szazalekos volt az android szazaleka, mig a miui-n "huszon/harminc" fole csuszott "ugyanolyan" hasznalatnal.
Az mar mas kerdes, hogy a kulombozo romok-at mindig az eredeti EU-s rom valtotta .

(#12383) orso0355 válasza andrás47 (#12365) üzenetére


orso0355
őstag

Hosszan nyomod az ujjacskáddal egy üres helyen a képernyőn widgetek, aztán amit enged, azt kiteheted. Ja? Nem tudjuk, milyen miuid és androidod van? 😃

(#12384) orso0355 válasza yabba (#12371) üzenetére


orso0355
őstag

Keresőőőőőőőőő

(#12385) lócitrom válasza bunnyhu (#12378) üzenetére


lócitrom
őstag

ha annyira evidens lenne, nem kérdezném :) ha tétlenség lenne a neve világos lenne. de így meg simán gondolhatom azt, hogy maga a rendszer és az alá tartozó folyamatok/szolgáltatások. ráadásul ennek ellenére merült jobban, tehát így nehéz is arra következtetni, hogy ez az. valószínűleg az én logikámban van a hiba.

(#12375) szabeska
akkor az bukta. de azért kösz.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#12386) orso0355 válasza Tomek979 (#12380) üzenetére


orso0355
őstag

Tempered glass (vagy amit annak mondanak) mind csak a szélén tapad.

(#12387) orso0355 válasza lócitrom (#12385) üzenetére


orso0355
őstag

Miért nem rootolod?

(#12388) Nkboy válasza kokopo (#12382) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nálam jelenleg 16,5 %. De ha nem olvasok bele a fórumba, akkor nem nézem meg. ;) Nem szoktam nézegetni mi mennyit fogyaszt.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#12389) vince válasza orso0355 (#12386) üzenetére


vince
őstag

A színes keretesek legalábbis csak a széleken ;)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12390) lócitrom válasza orso0355 (#12387) üzenetére


lócitrom
őstag

mert túl sok munkával jár keretrendszereket feltenni csak azért, hogy egyes alkalmazások elöl rejtve legyen a root és ugye manapság nem elég egy patch az összeshez.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#12391) trebrona válasza orso0355 (#12386) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kevered a full cover-rel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12392) orso0355 válasza lócitrom (#12390) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem kb. 3 percbe telt, de ízlés kérdése.
(Már hogy maga a root.)

[ Szerkesztve ]

(#12393) orso0355 válasza trebrona (#12391) üzenetére


orso0355
őstag

Jaj, te jó ég, bocsánat. Szóval.

A full covered tempered glassok csak a széleken tapadnak.

(Mást meg nincs értelme venni.)

(#12394) lócitrom válasza orso0355 (#12392) üzenetére


lócitrom
őstag

nem maga a root telepítése időpazarlás, hanem a fentebb említettek :)

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#12395) Black_Raven válasza lócitrom (#12390) üzenetére


Black_Raven
veterán

Egy zip és egy apk-ról beszélünk elvileg. A Magisk v14.0+ Magisk manager kell hozzá+a Hide menüben pipálgatni hogy melyik app elől titkolod a rootot.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12396) orso0355 válasza lócitrom (#12394) üzenetére


orso0355
őstag

Oké!
Kinek mi a fontos 😃

(#12397) fgordon válasza fgordon (#12364) üzenetére


fgordon
senior tag

Sziasztok, én az ebay-en itt vettem ezt az üveget a 4X-re.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#12398) #95763968


#95763968
törölt tag

Sziasztok!

Nézegetem az árukeresőn a készüléket, és az egyik boltban találtam ezüst színben.
Tényleg létezik? Igaz, neten keresgetve az a kép inkább a note 4képe, ami kint van a Btel odalán. Nem, mintha abban a színben kellene, csak szemetszúrt.

Illetve van, ahol olvasom, hogy a wifi a/b/g/n/ac, tudja az 5Hz-t. De mindenhol máshol meg azt olvasom, hogy nem.

Most akkor valaki világosítson már fel :D
Mert a gyártó honlapján semmi infó a készülékekről, feltéve ha az a mi.com oldal lenne. Vagy más oldal a xiaomi oldala?

Illetve az egyik poszt kapcsán felmerült a gyári/bolti garancia kérdése. Látom, hogy némely bolt feltünteti, hogy gyári vagy bolti garit ad. De a gyári gari alatt a Waytek értendő?

Eustockkal szemezek, de ott csak kp-val lehet fizetni, ezért gondoltam pl Euronicsra, vagy esetleg Auchan. A legolcsóbb meg valami Jemila GSM, ami gyári garit ígér, de valahogy nem találtam őket túl bizalom gerjesztőnek, bár nekem a többi sem...

Ez lesz az első Xiaomim :)

(#12399) pvt.peter válasza lócitrom (#12219) üzenetére


pvt.peter
őstag

És végre lejárt a 72 órás időkorlát :DD
Simán ment az unlock illetve a flashelés V9.1.1.0.NAMMIEI -re.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12400) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok, nézegettem itt a Xiaomi.eu -s ROM-okat, és stable legutóbb 2017.11.17-én volt. Mennyi időnként van új stable? Ha felrakom a mostanit, hogy tudok frissíteni a legújabbra? Teljes reset?
Jól sejtem, hogy onnantól nincs Android security patch, mint a gyári MIUI verzióhoz ami jön upgrade, ha én nem frissítek manuálisan?
Mennyire jó ötlet egy ilyen stable változatot használni akár évekig, ha minden megfelelően működik nekem, amit használok?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.