Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) jozefgucci1 válasza grafnet (#20992) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi ! Sajna éjszakai rizsezés után semmi reakció . Hátha valami szervíz tud vele még kezdeni valamit .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#21002) válasza flash- (#20993) üzenetére



őstag

Pont ezért csodálkozom én is. Jobban bírja a kólát mint az S8 😂

(#21003) kamant


kamant
csendes tag

Sziasztok!

A legfrissebb global stable-n (9.5.4) hol tudom a zárképernyő* képét állítani? Egy ismerősnek kellene, mert nem tetszik (jogosan! :) ) neki a halszálkás kép.
Sehol sem találom.
Valamikor régen a sajátomon átállítottam, azon minden "ébresztésnél" más kép jön. Ez is jó lenne, de az is, ha csak valami normális képet be tudnék állítani az is elég lenne.

*Remélem, hogy jól írtam és zárképernyő, szóval kikapcsolt képernyő után a bekapcsológombra kéri a felhúzást a feloldásra.

(#21004) orso0355 válasza jozefgucci1 (#21001) üzenetére


orso0355
őstag

Tuti a szerviz!

(#21005) orso0355 válasza kamant (#21003) üzenetére


orso0355
őstag

Bármilyen általad választott képet be tudsz állítani, pl. a galériából, a beállításokban.

(#21006) kamant válasza orso0355 (#21005) üzenetére


kamant
csendes tag

Csak pontosan hol? Mert azt nem találom.

(#21007) spiderpig820 válasza kamant (#21006) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Kiválasztod a képet, ott a három pont/egyebek, majd beállítás háttérképnek, alkalmazás és utána tudod kiválasztani, hogy zárképernyőre.

4B

(#21008) orso0355 válasza kamant (#21006) üzenetére


orso0355
őstag

Kiválasztod a képet, hosszan nyomsz rá, "egyebek", feljön, hogy beállítás háttérképként (meg más opciók), alkalmaz, és ott választhatsz hogy zárképernyő, háttérkép, vagy mindkettő.

(#21009) kamant válasza spiderpig820 (#21007) üzenetére


kamant
csendes tag

Aáá, köszönöm, megvan.
Nem gondoltam, hogy a beállítás háttérkép (+ alkalmaz) után tudom kiválasztani, hogy háttérkép, vagy zárképernyő.
Eltűnt a ronda hal, tulaj örül. :D

(#21010) flash-


flash-
veterán

ha a redminél az appoknak azt akarom beállítani hogy a legkevésbé merítségk az akksit akkor a a háttáradatoknál az utolsóra(legalso) kell menni?
angolul restrict background activity
(apps will be closed to save power)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21011) orso0355 válasza flash- (#21010) üzenetére


orso0355
őstag

Ez azt jelenti, hogy bezárja a háttérben futó appokat. Lehet, hogy akksiidőt nyersz vele, de van, amit nem javasolt bezárni, pl. navi appok, üzenetváltók stb.

(#21012) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Néha már kezd az idegeimre menni hogy ilyen rossz az üzemidőm, de cseretelefon híján míg meg nem veszem a kiszemelt Note 5-öt, nem tudom szervizbe vinni. A gondom még mindig az ami már egy 1,5 hónappal ezelőtt is megvolt, hogy nagyon gyorsan merül a telefonom. Jelenleg EU Stable 9.5.2.0 van rajta. Normál használat mellett a képen látható üzemidőt produkálja, este is bő 10%-ot merül, háttérbe semmi extra app nem fut csak Messenger, Viber, Gmail, meg a Mifit.
Érdemes egy próbát tenni ezzel a Globe rommal esetleg?
Másik kérdésem hogy ebben a Globe romban az expert settings résznél ha bekapcsolva hagyom a "Remove Xiaomi Sync Daemon" menüt, akkor azzal együtt megszűnik a Mi fiókommal való szinkronizálás illetve a helymeghatározás funkció?


[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#21013) aelod válasza Norby86 (#21012) üzenetére


aelod
veterán

A mobilhálózati jelnél a piros az mi?
Nem tudom mitől merülsz ennyire.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21014) siddis


siddis
őstag

Csókolom, használ itt valaki / próbálta már valaki a MiuiPRO-t.? A stable változatoknál megfigyeltem egy olyat, hogy a .zip-ben nem system.new.dat állomány van hanem a teljes rendszerstruktúra elérhető / törölhető / testre szabható. Illetve olyan 100-200MB-a kisebb is mint a többi, ki van szórva gondolom a sallang belőle.
Az időjárás alkalmazása is tök más elvileg, -valami Weather M.?- és ahogy olvastam működik benne a DT2S, illetve van benne pár extra beállítási lehetőség még, főleg a kinézet tekintetében..

Egyéb tapasztalatok esetleg.?

-- Aux armes, citoyens --

(#21015) Norby86 válasza aelod (#21013) üzenetére


Norby86
őstag

Lehetséges hogy akkor épp nem volt térerő adott helyen. Gyakran van olyan is mások elmondása szerint hogy nem érnek el telefonon pedig nekem be van kapcsolva. A sim kártyát kb 2 hónapja cseréltettem ki de a gond nem múlt el ezzel.

-Norbi-

(#21016) aelod válasza Norby86 (#21015) üzenetére


aelod
veterán

Keress vissza LTE címszóra. Orvosolható a gond ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21017)



őstag

Hiányoznak a gesztusok és 9.5 már tartalmazza. Mikor adják ki 4X-re is?

(#21018) enzahobi válasza Norby86 (#21012) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Blootloader van nyitva? root? ez tutira user app és vagy beragadt sensor

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21019) Gerasz válasza Norby86 (#21012) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Helló, nálam a legújabb, frissen telepített Globe ROM is csak alig jobb üzemidőt produkál (egy adat SIM + egy sima), de sokáig WLAN-on. Most lefagyasztottam az appok nagy részét, kíváncsi vagyok így az eredményre.

(#21020) Norby86 válasza aelod (#21016) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt kifogom próbálni, de előbb szerintem felteszem a gyári romot. Ez az EU Stable produkál furcsaságokat, azt vettem észre.
A legfrissebb 9.5.4.0 Global stable romnál valóban rosszabb az akkumulátor idő?

-Norbi-

(#21021) Norby86 válasza enzahobi (#21018) üzenetére


Norby86
őstag

Bootloader nyitva, root fent, de már telepítettem újra a romot tiszta telepítéssel, ugyanúgy gyorsan merül. Ezt hogy lehet kideríteni hogy nem e valami szenzor ragadt be?

-Norbi-

(#21022) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

AdAway-hez szoktatok extra listat hozzaadni?

(#21023) aelod válasza Gerasz (#21019) üzenetére


aelod
veterán

Én az eszköz keresést nem tudom fagyasztani tibivel. Valamiért nem engedi.
Te miket fagyasztottál?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21024) Gerasz válasza aelod (#21023) üzenetére


Gerasz
aktív tag

A ROm telepítése után felraktam a saját appjaimat, majd miután láttam, hog valami szívja, csak ezeket. Meg néhány miuis hülyeséget. Meglátjuk...

(#21025) aelod válasza Gerasz (#21024) üzenetére


aelod
veterán

Hát erre a néhány MIUI-s hülyeségre lettem volna kiváncsi :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21026) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok. Pár napja nyűvök egy 4x-et. Stabil 9.5.4.0 van rajta elégedett vagyok vele. Érdemes ROM-ot cserélni, van nagy differencia más ROM-okhoz képest?
pár apróság amivel küzdök:
1: Jelzőfényként hiába állítottam be zöldet az adott app-ban mégis mindig fehéren villog
2: Az első asztali oldal előtt van egy információs oldal. Nem igazán van rajta értelmes dolgok számomra ezért kikapcsolnám? Ki lehet nyírni?
3: Eddig szép "teli" ikonok voltak, most csúnya fehér keretesek.
4: kétkártyásként használva nem lehet hozzárendelni egyes kontaktokhoz egyes kártyát hogy ne kelljen minden hívás előtt kiválasztani melyikről menjen a hívás?

(#21027) aelod válasza Fredo78 (#21026) üzenetére


aelod
veterán

1.
Nem is fogod tudni mivel ebben csak fehér LED van. Bár vannak olyan típusok amikbe került színes is, lehet a tied pont nem olyan.
Többire más válaszol érdemben nem ezen a ROM-on vagyok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21028) enzahobi válasza Norby86 (#21021) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Wake Lock detector-ral figyeld egy ideig. Valószínüleg user app akadt be. Végső esetben még egy XiaomiEU romot is megpróbálhatsz, nálam nagyon jól megy a 9.5.3 stable. A Xiaomi framework-öt szoktam fagyasztani, törölni nem szabad, kell a pl a zsebmódhoz. Az eszközkereső is tud komolyabb wakelockot csinálni, de azt csak a Mi accuntból való teljes kijelentkezéssel lehet törölni\fagyasztani, máskülönben nem fog bootolni a teló.

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21029) siddis válasza Fredo78 (#21026) üzenetére


siddis
őstag

2. Kezdőképernyő és feladatkezelő >> Gyorskártya bekapcsolása/kikapcsolása..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#21030) trebrona válasza siddis (#21029) üzenetére


trebrona
nagyúr

Globalon még mindig nincs ilyen opció.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#21031) siddis válasza trebrona (#21030) üzenetére


siddis
őstag

Yeppp..
Akkor asszem egyesével is le lehet tiltani a kipakolt alkalmazásokat vagy a megjelenítését blokkolni, vagy valami hasonló..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#21032) trebrona válasza siddis (#21031) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor is ottmarad, csak üresen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#21033) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

innen

vett már valaki?

Nem túl részletes a leírás.

Ez b20, 4g, 800-as?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#21034) sharp007 válasza csabulaxi (#21033) üzenetére


sharp007
tag

Ezt tőlük kellene megkérdezni. Ha MAG138-as, akkor az.
Van pár hülyeség is a leírásban: Wifi dual-band, dual-LED vaku...

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#21035) trebrona válasza csabulaxi (#21033) üzenetére


trebrona
nagyúr

Alza írja a B20-at: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#21036) siddis válasza Fredo78 (#21026) üzenetére


siddis
őstag

4. Legjobb tudomásom szerint a MiuiPro-ban (legalább) van olyan opció, hogy tárcsázáskor rányomsz a kontakt nevére,majd felugrik egy ablak x másodpercre, amiben kiválasztod hogy melyikről hívod..

Trebona: Tudom, de talán nem eszik erőforrást addig sem, nem.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#21037) Norby86 válasza enzahobi (#21028) üzenetére


Norby86
őstag

Megnézem akkor ezzel az app-al mit mutat. De most is XiaomiEU romon vagyok csak még a 9.5.2 stable-n. Ezzel a rommal produkálja most ezt a gyors merülést. Mondjuk vissza emlékezve előtte meg gyári Global Stable volt fent és azzal is ennyire merült. Nekem volt olyan problémám is már hogy töltőre dugva egy egész este alatt csak 9%-os töltött, aztán egy ki-be kapcsolás után már rendesen töltötte a telefont. Szóval sokrétű az én problémám és ezért is akarom majd szervizbe vinni mert eustock garis.

-Norbi-

(#21038) vince válasza siddis (#21036) üzenetére


vince
őstag

Ez minden miui romon így van, a truváj az lenne, ha a kontakthoz el lehetne menteni, hogy melyik simről tárcsázza és nem kellene minden egyes híváskor pluszban bökni egyet. Ilyen miui megoldás sajnos nem létezik :(

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#21039) bunnyhu válasza Fredo78 (#21026) üzenetére


bunnyhu
senior tag

a MIUIHU rommal van színválasztás, de nekem pl. tök más színeken világít mint amit beállítok, több színnél ugyanaz és van olyan szín ami meg egyikre se jön elő. Szóval maradjunk annyiban, hogy ha sikerül a színeket elővarázsolni, abban sincs nagy köszönet. Ne hiányold.

https://divecenter.hu

(#21040) SenorGrande válasza bunnyhu (#21039) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Az eu rom is tudja a színes led ficsőrt, már amennyiben hardveresen támogatott?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#21041) válasza trebrona (#21035) üzenetére



őstag

Én tőlük vettem pár napja. 10+ napi kijelző idő. Igaz napsütésben rendesen melegszik, mégis hozza. Idáig nagyon meg vagyok elégedve. Most 1 SIM és 128-as SD van benne.

(#21042) orso0355


orso0355
őstag

Elvesztett valaki esetleg KÖKI-nél egy 4X-et?

(#21043) bunnyhu válasza SenorGrande (#21040) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem tudom, nem használok eu romot.

https://divecenter.hu

(#21044) kidnou válasza SenorGrande (#21040) üzenetére


kidnou
senior tag

Igen. Mondjuk nálam csak fehér és piros van, de mint tudjuk ez nagyon készülék függő

(#21045) csakb


csakb
őstag

Amikor áttértem EU-ra, kicsit kísérleteztem a színes LED-del, és valami beállítások nyomogatása közben egyszer felvillant lilán, meg zölden, de aztán nem nagyon tudtam ennél tovább jutni.
Most ha töltőre rakom, akkor a korábbi fehér helyett kissé zöldes színben világít. :F

De amúgy nekem nem fut a háttérben semmiféle üzenetküldő app, még a levelezés sem, szóval nem éreztem a késztetést ennél többre.
De a lényeg, hogy a gyári romon erre nem volt semmi opció, EU-n viszont történt valami. És valszeg az enyémben RGB LED lehet, nem egyszínű.

(#21046) aelod


aelod
veterán

Hát nálam ma volt minden. 14 óra alatt 100-ról 12-re merült. Telefonáltam, neteztem, bluetoothon zenét hallgattam, játszottam keveset, volt fényképezés, kevés gps navigáció és folyamat 3g kapcsolat. Így jött ki 4ó33 perc kijelző idő.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21047) Fredo78


Fredo78
aktív tag

1., Akkor marad a fehér jelzőfény. Anno kb 4 éve az Xperia U-m tudta a többszínü jelzést és kényelmes volt. Elég volt ránézni a telefonra hogy mi történt: Pl. nem fogadott hívás vagy viber üzenet.
2., akkor nem lehet likvidálni
4., akkor nem lehet Simhez rendelni kontaktot

3-asra ötlet?

(#21048) bunnyhu válasza csakb (#21045) üzenetére


bunnyhu
senior tag

nekem lila, sárga és türkíz van asszem, fehéret pl. már elő se tudom varázsolni, a globallal meg csak fehéren világított. Fura ez a led, az biztos.

https://divecenter.hu

(#21049) orso0355 válasza Norby86 (#21012) üzenetére


orso0355
őstag

Seeemmi.😃

[ Szerkesztve ]

(#21050) válasza aelod (#21046) üzenetére



őstag

Ez elég szomorú. Én nem adtam engedélyt a xiaomi cuccoknak, ha ez számít valamit, standard beállításokkal használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.