Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) azbest válasza Ketupa (#650) üzenetére


azbest
félisten

a legyegyszerűbb, ha a beállításoknál, a tárhely és visszaállítás pontban csinálsz egy gyári visszaállítást. Persze így resetel mindent, újra be kell lépned, mint legelső indításko. Hátha az update kavart meg valamit. Attól a legfrisebb verzió marad, csak tiszta lappal.

(#641) Ketupa
az a tévé kódos küldést továbbra sem értem... legjobb tudomásom szerint vendég mód nincs a tévés cast appban. Bár, mivel nálad valamiért a béta verzió van most fenn, lehet az egy újdonsága.

szerk

esetleg nézd meg azt is, hogy a home appból, a három vonalas menüben a képernyőtartalom megosztásánál előjön -e a mibox. Csak azért kérdem, mert most nálam is hülyül, és

JA és a főképernyőn csak max a cc-t mutatja a home app. Jobbra fenn van az eszközök közt a cc és a mibox is együtt: De az appokban a cast ikonra mindkettőt felknálja.

Nocsak, a cc2-re nekem is felkerült már újabb fw verzió. Akkor lehet tévére is jogos, ha kikerült, csak nálam még nem frissítette.

[ Szerkesztve ]

(#652) azbest válasza Ketupa (#649) üzenetére


azbest
félisten

ha a pécé böngészőben azzal a google fiókkal vagy belépve, amivel a mi boxot is használod és rákattintassz erre a linkre
https://play.google.com/apps/testing/com.google.android.apps.mediashell

Akkor mit látsz?
Ha nem ezt, akkor valaki már felregisztrálta a béta programra a boxodat:

Egyébként emlékeim szerint ugyanez a link az ahol a már tesztelők is le tudnak íratkozni.

[ Szerkesztve ]

(#653) Ketupa válasza azbest (#652) üzenetére


Ketupa
csendes tag

A felső képet látom. De nem választom ki a "tesztelő leszek" opciót.

(#654) azbest válasza Ketupa (#653) üzenetére


azbest
félisten

közben én feliratkoztam, a béta már 1.28. valahánynál jár. Stabilból nekem újratelepítésből sem tett 1.27-est valamiért.

(#655) gyugyo79 válasza Ketupa (#653) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáltad már a gyári adatok vissza állítását? (A tárhely és vissza állításnál van)
Meg a Cast update is törölhető a rendszer alkalmazásoknál ott van a Google cast receiver -> uninstal update
Innen meg szedd le a 1.26.93139 -et és rakd fel azt, igaz itt van fent 1.27.96538 ami neked is van de lehet az nem jó (és ha az nem jó örülök, hogy mi nem kaptuk meg).

(#656) azbest válasza Ketupa (#653) üzenetére


azbest
félisten

még egy ötlet... a box talpán ellenőrizd le, hogy milyen felirat/típuszám van:

mdz-16-ab az igazi nemzetközi változat. Ha mdz-19-aa vagy mdz-16-aa vagy más, akkor kínai verziót szoftverezett át valaki, de azon sosem működik a chromecast mód a drm hiányában.

(#657) popoiu


popoiu
csendes tag

Sziasztok. Egy problémával fordulok hozzátok, hátha valakinek már van tapasztalata. Adott a Mi Box és egy ugreen ethernetes usb elosztó,amibe egy net kábel, egy pendrive box-al formázva, és egy bluetooth-os egér van csatlakoztatva. A probléma a következő: adatfolyam akadás,pl Kodi alatt. Megfelelően betölti a filmet de véletlen időközönként "döccen" egyet egyet. Mi lehet a probléma oka?

(#658) gyugyo79 válasza popoiu (#657) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam van amikor előjön olyan, hogy megy a film és nem egy döccenés hanem inkább 3 döccenés egymás után és utána megint megy egy darabig és ez csak sok nappal az utolsó újraindítás után jön elő. Én azt néztem ilyenkor elég váltanom a 5Ghz -es wifi és a 2.4 -es közt (Én wifin használom) és az is megoldja egy darabig vagy egy újraindítás kell (ez utóbbit szoktam). Mondjuk nálam sosincs kikapcsolva mert amíg a fejlesztői beállításokba amíg nem kapcsoltam át a Nem kapcsol ki -t addig volt, hogy nem jött vissza alvásból és be kellet másznom a TV mögé kihúznom a tápot meg vissza.

(#659) azbest válasza popoiu (#657) üzenetére


azbest
félisten

Régebben olvastam olyat a kodi fórum mibox topicjában, hogy a kombó usb hub + lan adapternél nagy lett a lan-on a latency és ezért akadtak streamek. De ezt elvielg már többel ezelőtti fw update javította. Szóval első körben neked is érdemes ellenőrizni, hogy a fw az aktiális 1304-esen van-e vagy valamiért elakadt korábbi verzión.

A bluetooth egér gondolom a boxra kapcsolódik stick nélkül, ha van hozzá stick az usb-be dugva, akkor nem bluetooth, hanem rádiós, de a gép szempontjából olyan, mint a vezetékes egér. Csak a pontosság kedvéért.

A kodi hálózatról játsza a videót vagy a pendriveről? A döccenés alatt ugye nem a kadenciahelyes lejátszást érted oldalazó mozgásnál főleg (azaz nem teljesen sima az oldalazás, hanem kissé recegős), hanem azt, hogy néha megáll a film.

[ Szerkesztve ]

(#660) Gyb001 válasza azbest (#646) üzenetére


Gyb001
senior tag

Rootolni lehet legalább?
Pendrájvot föl lehet csatolni data partíciónak?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#661) azbest válasza Gyb001 (#660) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg lehet, de akkor is valsz tönkremegy minden, amitől jó és lesz egy átlagos kínai box belőle.

A pendrive-t belső tárhely bővítéshez hozzá lehet adni, csak akkor ne huzigáld ki, szóval ha telepíteni akarsz nagyobb appokat, vagy felmásolni dolgokat hálón át, akkor usb-s tárolót hozzá lehet adni.

A nougat majd még jobbá teszi. Létezik béta belőle, de jobb szerintem még a stabilon maradni, mert a legutóbbi nougat béta frissítés kicsinálta a youtube-ot és asszem a 4k hdcp is bugos abban. De majd csak kijön már a stabil változat, a hdr támogatással küzdenek most talán a nougaton.

Mit hiányolsz belőle?

[ Szerkesztve ]

(#662) Gyb001 válasza azbest (#661) üzenetére


Gyb001
senior tag

Nem hiányzik semmi, csak így root / twrp nélkül nekem nagyon zártnak tűnik az egész. s905/s912 topikban olvastam hogy usb-ről lehet bootolni, de nem gondoltam hogy ezt is letiltották.

Még adok neki egy hétvégét, ha nem barátkozom meg akkor megy vissza a boltba :D

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#663) azbest válasza Gyb001 (#662) üzenetére


azbest
félisten

majd idővel kinövöd és nem szívni akarsz a készülékekkel, hanem csak használni őket, és értékeled, hogy ha jól működnek alapból :DDD

(#664) Ketupa válasza gyugyo79 (#655) üzenetére


Ketupa
csendes tag

Gyári alapra nem igazán szeretném visszaállítani, de a Google Cast Receiver update-t visszavontam, majd installáltam az 1.26-ost. Sajnos a helyzet így is változatlan.
Viszont úgy döntöttem, hogy egyelőre nem foglalkozom a dologgal.Igazából megvagyok a Cast nélkül, csak nem lett volna baj, ha működik.
Majd később még talán foglalkozom vele.

(#665) Ketupa válasza azbest (#656) üzenetére


Ketupa
csendes tag

Az eszköz talpán található infó szerint ez mdz-16-ab modell.

(#666) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kérdezném azoktól, akiknek van ilyen, hogy a mindig tv alkalmazást, vagy más, estleg ip tv alkalmazást lehet-e letölteni rá? Jó lenne nézni vele tv adást, m4-et.

(#667) azbest válasza AthlonXP (#666) üzenetére


azbest
félisten

a telenor mytv start csomag ingyen regisztrálható és van faja tévés alkalmazásuk a mytv otthon (mobiltelóra a MyTV Telenor app való).

m1, m2, m4, m5, duna, duna-world, izaura, fem3, zenebutik van benne.
Ha jól emlékszem eleve regisztrálni sem kell, hanem telepítés után belépés nélkül is elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#668) AthlonXP válasza azbest (#667) üzenetére


AthlonXP
őstag

Azért kérdeztem a dolgot, mert ma délelött megérkezett hozzám eme csodás szerkezet, viszont a play áruházat indítva én nem találtam ilyet. Igazából nagyon keresni sem tudtam az áruházban. Ha az meg van nyitva és rámegyek a keresés opcióra, akkor valamiért a youtubeon keres csak. Meg volt nyitva az áruház, ott aktiváltam a keresőt ( nagyító ikon ) ahovahiá a mondtam be, hogy mindig tv, vagy mindig tv android stb, mindig csak youtubeos találatokat adott ki.
Szóval, az érdekelne, hogy lehet keresni a play áruházban úgy, hogy valóban alkalmazásokat keressen a kütyü?
Sajnos csak délelött volt időm foglalkozni a géppel, igy sok mindent még ismerek rajta. Egyébként nagyon tetszik eddig a kicsike! :)
Ja, még egy kérdés!
A tvre ugye hdmi csatival csatlakozik. Ha elindítok egy mkv filmet, akkor annak nincs hangja, a tvre nem nem küldi át a hangot. Igaz, vlc playerrel inditottam a lejátszást, mert alapból nem találtam semmi lejátszót a gépen. A google félék a neten keresgélnek, google videot inditva, nem listázta a pendrájvot, csak netes találatokat adott...
De a lényeg az, hogyan lehetne rávenni, hogy a lejátszott mkvnek legyen hangja tvn, hdmivel?

(#669) Ketupa válasza AthlonXP (#668) üzenetére


Ketupa
csendes tag

Nem lehet, hogy Google fiókkal belépve kell keresned? Én most kipróbáltam a szóbeli keresést a "mindigtv" szóra és ugyan nem talált ilyen alkalmazást, de egy csomó logikailag hasonló applikációt felajánlott letöltésre.

(#670) AthlonXP válasza Ketupa (#669) üzenetére


AthlonXP
őstag

Eleve azzal vagyok belépve, hisz amikor bekapcsoltam először a gépet, akkor kérte, hogy jelentkezzek be. Youtube esetén, szépen hozza is a korábban megtekintett, vagy kedvelt videókat és ajánlatokat is azok szerint hozza be. De play áruházat indítva, csak azokat az appokat látom, amiket ő kitesz a kezdő képernyőre. Ha haza érek munkából, akkor nég foglakozom a dologgal, meg úgy egész hétvégén próbálom majd kiismerni a készüléket. Csak fura ez a dolog kissé.
Meg ugye a hdmi hang dolog is. Mi.dennek van hangja, ha elindítom, mp4 videónak, asphalt 8-nak ( ez kint volt az ajánlottak közt,igy fel tudtam tenni ), youtubenak. De mkvnek nincs. Lehet spdif-en van annak is, de most ahhoz vegyek külön optikai kábelt?...

(#671) azbest válasza AthlonXP (#668) üzenetére


azbest
félisten

Valóban nehézkesebb a store használata és nem mindig sikerül megtalálni mindent vele.
Szerintem a legegyszerűbb, ha pécé elé ülsz és böngészőben nézed a play store-t, azzal a fiókkal, amivel a boxra is beléptél.

Aztán ott a kiválasztott appnál lehet nyomni telepítést... kéri a jelszót... majd egy listából kiválaszthatod a miboxot és rövid időn belül el is kezdi telepíteni a boxra. Ha ki van szürkívte a box az eszközök listáján, akkor az adott app nem támogatja a tévés módot.

Nekem az alapvető dolgok, amik fenn vannak:
kodi videózáshoz, samba vagy más megosztásról lejátszáshoz. (Ha esetleg már ismered, de a régebbi verzióhoz vagy szokva, a confluence skin erre is telepíthető, magyar nyelre is beállítható)
MyTv Otthon [link]
Netflix, youtube, apk-ból az nvidia shield-es amazon prime video app (mivel az amazon play storeon át nem terjeszti)
A total commander és a google drive plugin, fájlok fel- és lemásolásához. Szörnyen néz ki, de távirányítóval is használható.

Ha gond lenne a netflix kapcsán a fullhd vagy más kapcsán, a drm info appal lehet ellenőrizni, hogy a másolásvédelmi lánc jól működik -e (hdcp verzió, widevine l1 ok-e).

Ha telepítenél tabletes appokat is apk-ból vagy alternatív shopból (pl aptoid tv), akkor a set rotation segít beállíteni, hogy ne fekve jelenjenek meg.

Egyébként a chrome is fenn van, azt is engedi a pécés böngészős storeból a box-ra telepíteni, csak azért nem kényelmes és kell hozzá legalább egér.. Nem szoktam használni.

Meg van fenn app manager, csak azért mert néha megkér valaki hogy a tévés app apk-t mentsem ki, hogy telepíthesse butább dobozra azt a változatot.

A boxon lévő play store app meglehetősen fapados, csak felajánl pár javaslatot, de főleg a keresőre támaszkodik. Nem is mindig sikerül megtalálni vele mindent.

A vlc kapcsán talán nem támogat valami codec-et, kodival nem volt ilyen gondom. De a box beállításainál is vannak hanggal kapcsolatos dolgok, hogy pcm vagy pass through legyen azt hiszem ott is lehet állítani. A kodi kifejezetten jól passzol a tévés megjelenítéshez.

Van egy oldal, ahol android tv-s promóciós appok vannak, de olyat nem találtam, ahol az összes létező kompatibilis appot fel lehetne soroltatni.

[ Szerkesztve ]

(#672) AthlonXP válasza azbest (#671) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszönöm a segítséget, sokat segítettél vele! :)

(#673) popoiu válasza gyugyo79 (#658) üzenetére


popoiu
csendes tag

Pontosan ez van nálam is. 3 döccenés. Újraindítás nem segített. Viszont a programok gyorsítótára lehet megoldotta a problémát. Ha nem akkor marad a gyári állapotra visszaállítás.

(#674) popoiu válasza azbest (#659) üzenetére


popoiu
csendes tag

A legfrissebb szoftver van rajta (1304). Töröltem az alkalmazások gyorsítótárát egyenlőre úgy látszik, hogy nem akad. Ha mégis akkor gyári visszaállítás lesz, vagy kap az usb elosztó 5 voltot.

Az egérke stick-es ;)

A Kodi internetről stream-eli a videót. A döccenés igazából 3 egymás utáni döccenést takar mintha dadogna de nem áll meg a film.

(#675) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Pár újabb kérdés:
-Megoldaható hogy a távirányítón egyszerre 2 navigációs gombot is érzékeljen? Pl játékokban előre + job/bal
-Megoldahtó hogy a launcherben megjelenjenek a nem playstoreból telepített appok?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#676) azbest válasza Gyb001 (#675) üzenetére


azbest
félisten

távval nem próbálatam játszani... de gamepadokat kezel.. xbox 360 kontrollerem van aminek a pécés usb vevőjét bedugva alapból működik. Általában a vezetékes megoldású kontrollereket alapból kezeli. A bluetooth esetén pedig vagy vagy... van amelyiket (talán valamelyik ps kontroller generáció ilyen) bt-n nem ismer, de kábelesen rákötve igen.

Azok az appok, amik nem támogatják a tévés leanback launchert, azok nem jelennek meg a főképernyő listájában.
Viszont Sideload Launcher néven van egy app, ami kiül oda és arra nyomva megjelenik minden sideload telepített app is egy külön felületen.

(#677) Prien válasza azbest (#671) üzenetére


Prien
addikt

Na, ilyesmit szeretnék. Ha a Drive elérhető a boxról, akkor félig már nyert ügy, mert akkor az oda felküldött appokat lehetne telepíteni a boxra. Gondolom... :)

A kevés is több a semminél.

(#678) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Olyan alkalmazást, vagy bármi mást tud-e valaki, amivel a nézett tv műsor rögzíthető lenne, mondjuk egy külső pendrivera vagy hdd-re?

(#679) zhorvath válasza Prien (#677) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nekem telepítve van, de ajánlott hozzá a billentyűzet, mert távirányítóval nem nagyon használható.
Én pl. még nem jöttem rá, hogyan lehet benne lefelé görgetni, ezért ha telepíteni akarok valamit, akkor előbb rákeresek és a találati listából telepítem.

(#680) azbest válasza Prien (#677) üzenetére


azbest
félisten

biztos poénból linkeltem a total comamnder + google drive plugint :P

(#679) zhorvath
hivatalos drive app nincs rá, annál még a külsős megoldás is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#681) Prien válasza azbest (#680) üzenetére


Prien
addikt

Telepítettem is, szépen felment a pluginnal. Más kérdés, hogy a TV24 műsor újság és az Rtl Most így sem kel életre a tévén. Egyszerűen érintő képernyőre vannak megírva, nem lehet mit tenni, úgy tűnik. :(

Csak ha a cast funkciót belerakják ezekbe az alkalmazásokba majd...

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#682) azbest válasza Prien (#681) üzenetére


azbest
félisten

max addig képernyő tükrözéssel, fektetett telefonról vagy asztali böngésző tab tükörzéssel..

(#683) KTony


KTony
tag

Sziasztok gondolkozok egy MI box vásárlásán azt szeretném kérdezni hogy az androidos twitch app müködik e rajta. Minden másra jó a tévém smart rendszer csak ezért venném.

(#684) appel válasza KTony (#683) üzenetére


appel
őstag

Igen, tökéletesen működik.

(#685) KTony válasza appel (#684) üzenetére


KTony
tag

Köszi már megy is a rendelés

(#686) AthlonXP válasza KTony (#685) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nyugodtan vedd meg. Jelenleg is épp megy a twitch a boxon. Tökéletesen megy vele. :)

(#687) bounty123 válasza appel (#684) üzenetére


bounty123
őstag

A tökéleteset azért túlzásnak tartom, mivel nekem legalábbis eddig állandóan újra végig kellett játszanom a kóddal beregisztrálósdit. Vagy ezt javították azóta? De nem nagy gond, mivel telóról chromecasttal is át lehet tolni a twitchet, úgy oké.

[ Szerkesztve ]

(#688) zhorvath válasza azbest (#680) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Mondtam én, hogy hivatalos? De attól még használható. :)

(#689) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Régen jártam erre, egyáltalán nem követtem a topikot, de megosztanám veletek az örömöm :U
Történt valami Plex frissítés az elmúlt pár héten/hónapban, mert azóta mintha kicserélték volna :))
Nem csúszik a DTS hang, lehet tekerni a filmekben, nem akad a lejátszás, stb :C

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#690) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Youtube-hoz van használható adblock?
Valaki el tudná küldeni a MyTV Otthon APK-ját? Külföldről nem tudom letölteni :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#691) Zozo® válasza kraftxld (#690) üzenetére


Zozo®
tag

Mytv
Netet megosztod a box-al, és azzal leszeded a play áruházból.

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#692) kraftxld válasza Zozo® (#691) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ööö.. a wifi-n is külföldi net jön :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#693) gyugyo79 válasza kraftxld (#692) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez jó?

(#694) kraftxld válasza gyugyo79 (#693) üzenetére


kraftxld
nagyúr

:R

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#695) azbest válasza kraftxld (#694) üzenetére


azbest
félisten

Az apk leszedős oldalak úgy emlékszem régi verziót adnak... régebben valami verziót visszavontak és ettől megkavarodtak a kerülőutas letöltések. Múltkor még ez volt a friss: 1.3.013tv [link]

Egyébként, ha egyszer sikerül magyar ip-t szerezni és a boxszal is megértetni hogy épp magyar régiót kezeljen (nekem telefonnal ez úgy ment, hogy eltávolítottam a google fiókomat, majd felmentem másik régiós ip címmel, s úgy hozzáadtam a fiókomat, telepítettem az appot - persze ha utána vissza akarsz váltani az ottani régióra, akkor megint el kell játszani), utána már régión kívülről is eléred a frissítéseket, mivel már meglesz a telepített appjaid nyilvántartásában az accountod alatt.

Esetleg valami play storet is tartalmazó szimulátoron is el lehet játsznia a magyar ip-vel belépést, hogy hozzákösse a fiókodhoz. Aztán megjelenik minden eszközhöz amin a fiók van.

[ Szerkesztve ]

(#696) appel válasza azbest (#695) üzenetére


appel
őstag

A magyar ip kevés lesz. Gondolom a fiók nem magyar. Nekem US fiók van és hiába vagyok Budapesten, akkor sem elérhető a régiómban. Egyszerűen csinálni kell egy magyar fiókot is, azzal is belépni, majd telepíteni.

(#697) azbest válasza appel (#696) üzenetére


azbest
félisten

Mert a telefondhoz usa régióban adtad hozzá a fiókot. Múltkoriban német sim kártyával, roamingos német ip-vel sikerült elérnem csak németországban telepíthető appot.

(#698) appel válasza azbest (#697) üzenetére


appel
őstag

Biztos nem, sosem jártam USA-ban. Ezer éve csináltam a fiókot, direkt az amerikai cuccok miatt, valamint akkor még nem volt itthon Google play egyenleg és nekem kellett. Azóta is simán regisztráltam itthon us fiókot a Google family miatt, csak egy címet kellett generálni, meg talán egy fake hitelkártyát.

[ Szerkesztve ]

(#699) Zozo® válasza kraftxld (#692) üzenetére


Zozo®
tag

Akkor beszoptad, mert a mytv csak magyar ip-et enged. Ki fogja írni, hogy csak Magyarország területén elérhető a szolgáltatás :W
Nekem külföldön csak a telenoros mobilnettel megy, és persze számlálja kint érte az adatot.

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#700) appel válasza Zozo® (#699) üzenetére


appel
őstag

Azért magyar ip-t szerezni pl. VPN szolgáltatással nem egy nagy varázslat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.