Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) LLS


LLS
újonc

Sziasztok, HBO GO Hungary APK-t tudna nekem valaki küldeni? Valamiért egy apk letöltő oldal sem tudja leszedni. Sideloadolni szeretném.

(#452) azbest válasza LLS (#451) üzenetére


azbest
félisten

ez teljesen jó letöltő oldalnak tűnik [link]

szerk, hopp mégsem, lehet a legutolsó változatot visszavonták, azért nem tudják a letöltő oldalak leszedni

[ Szerkesztve ]

(#453) azbest válasza LLS (#451) üzenetére


azbest
félisten

a nemrég emlegetett aptoid tv-ben hbo go hungary-ra keresve kiadja és telepíthető [link]

(#454) LLS válasza azbest (#453) üzenetére


LLS
újonc

Az aptoid megoldotta! Köszönöm a segítséget.

Jól megy a sideloadolt app, kicsit trükkös irányítani de ettől eltekintve működik.

(#455) LLS válasza LLS (#454) üzenetére


LLS
újonc

talán annyival egészíteném ki, hogy a sideloadolt hbo go érezhetően alacsonyabb bitrátával streamel mint ahogy a chromecastre castolt hbo go. Ez nem tudom hogy a Mi Boxon ilyen vagy minden androidos dobozon alacsonyabb a bitráta.

(#456) azbest válasza LLS (#455) üzenetére


azbest
félisten

Jól látod. A mobil app csak 480p-ben mutatja, míg a cast vagy desktop az 720p körül van. Ezért is lenne, jó ha elkészülne a hbo go tv app. De egyelőre, mintha megállt volna az élet náluk. Se cast javítás, se más hír... csak a panaszok, hogy se xbox one-ra se ps4-re nem készült el az egy éve ígért alkalmazás. :(

Régebben csináltam screenshotot a mobil app képéről és desktop képéről.
Egyértelmű a különbség.

Azt a betyár... facebookról úgy látom törölték a látogatói bejegyzéseket. Hogy le látszódjon a rengeteg panasz a hbo-ra.

[ Szerkesztve ]

(#457) LLS válasza azbest (#456) üzenetére


LLS
újonc

Hát ez szomorú :( pláne azért mert úgy látom a mibox cast nem szereti az hbogo appot, így marad a sideloadolt megoldás aminek rosszabb a képe. Hátha összekapják magukat.

Szerintem 480pnél nagyobb a felbontás egyébként, amikor nem/lassan mozog a kép bőven kivehetőek a részletek, viszont a mozgás nagyon "blokkos" és a színátmenetek se szépek ("color banding" van csak ezt nem tudom hogy hívjuk magyarul :)

(#458) LLS


LLS
újonc

Na még egy kérdés. Ti használtok LastFM scrobblert a miboxon? Feltettem a Simple LastFM Scrobblert, de nem látja hogy bármi is zenét játszana. Engem igazából az érdekelne hogy a google play musicot detektálja.

(#459) takos


takos
tag

Sziasztok!

Én nagy örömmel vettem meg, de sajnos nem tudom használni amire szeretném.
Xiaomi Mi box 3 készüléket vettem.

Alap célom az volt, hogy a TV GO(Telekom) és a HorizonGO(UPC) alkalmazást használjam a készüléken.
Sajnos a play áruház alapból nem is engedte telepíteni erre a készülékre, így letöltöttem az aplikációkat és USB-ről feltelepítettem a készülékre.

De nem az igazi :-(

A TV GO úgy ahogy elindult nagy nehezen, persze csak külső billentyűzettel telepítve, de nem tökéletes, ég a nagyobb baj a HorzonGO(UPC) ahol nem érzékeli a készülék, hogy milyen eszköz, így fekve jeleníti meg a képet, nem vízszintesen.

Van olyan aki normálisan tudja használni a programok valamelyikét ezen az eszközön vagy esetleg tanácsa lenne?

Ha nem akkor eladóvá válik a készülékem :-)

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#460) azbest válasza takos (#459) üzenetére


azbest
félisten

Landscape módot lehet állítani szerencsére [link]

Tvgo nem engedi a lejátszást külső kihelzőn. Esetleg nagyon kompromisszumosan a pécé böngészőjének képét át lehez castolni.

Horizont hajlandó műsort játszani?

(#461) Fateys


Fateys
tag

Üdv. Lehet hülye kérdés, de ezen van rendes böngésző? Neten online filmeket tudok nézni, ami nem YouTube, stb?

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#462) azbest válasza Fateys (#461) üzenetére


azbest
félisten

chrome telepíthető rá, a legegyszerűbb pécés böngészőben belépni a fiókkal és ott nyomni telepítést, majd kiválasztani a boxot a listáról.

De egér erősen ajánlott, mert nem távirányító barát. Lehet html5ös videókat is meg tud jeleníteni, legalábbis telefonon is láttam már olyat. Vagy ha van az adott szolgáltatásnak külön appja, talán azzal is.

(#463) gyugyo79 válasza Fateys (#461) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alapból nincs és amik android tv-re lettek írva siralmasak és használhatatlanok szerintem azokkal ne is próbálkozz.

(#464) appel


appel
őstag

Jött egy kis fika 424.4MB update ;-)

(#465) tepenzed


tepenzed
őstag

sziasztok!
most hol a legolcsóbb a készülék? Plex, Youtube és Twitch pörögne rajta :) Gondolom jobb alternatíva nem nagyon van elérhető áron

[ Szerkesztve ]

(#466) appel válasza tepenzed (#465) üzenetére


appel
őstag

Hát a sima Chromecast 2 olcsóbb, és ezekre az is jó.

Előző hozzászólásomhoz: Amúgy az update 6.0.1 július 1. biztonsági frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#467) azbest válasza appel (#466) üzenetére


azbest
félisten

Faja, 1304 -re nőtt a rendszer verziószáma. Úgy írják, hogy a nougat bétásoknak is felkínálja, de náluk bajt okozhat a frissítés. Szóval, amíg máshogy nem mondják, csak az frissítsen, aki a hivatalos stabil 6-os marshmallow-n van :)

Úgy tűnik, ha 720p@60Hz-re állítom a videokimenetet, akkor néhány youtube videó megakad (fél másodpercre áll a kép) néha (példa). Viszont miután a kimenetet fullhd@60Hz-re állítottam, úgy már nem tapasztaltam. Lehet más streamet választ a másik felbontáshoz, akár más codec-kel (vp9 vagy h264 is lehet). (A projektorom preferált felbontása 720p, ezért a mibox arra áll be automatikusan, de fullhd bemenetett is kezel.). Mivel az nvidia schield-hez készült prime video apk is fullhd-t preferál, így ez nekem nem komoly probléma.

Viszont pozitívum, hogy úgy tűnik, a hbo go castja (mibox chromecast mód) nem akad be az új rommal, mint korábban. Betettem a deadpooolt és a függetlenség napját is. Fél óra alatt egyszer sem akadt el a videó, nem esett szét a kép, mint a korábbi romokkal. Persze hosszabb használat után lehet biztosra mondani.

[ Szerkesztve ]

(#468) gyugyo79 válasza azbest (#467) üzenetére


gyugyo79
addikt

A HBO GO -n ( Caston )most nálam is végig ment 2 Trónok harca rész. A legjobb, hogy az androidos telefon kliens most ami azt csinálja, hogy ha rányomok a cast ikonra kilép (de nem csak nekem és már hónapok óta)
Ezért chromból kellet a teszthez indítanom, de ez a rész már nem a Boxhoz tartozik ...
Meg a Synologys Video Station -se hal bele ha ac3 -as hangot kap szóval be lehet kapcsolni az ac3 átadást benne nem kell a NAS-al átkódoltatni vagy külső lejátszónak átadatni ami olyan.

Plex szerverem jelenleg nincs otthon mert már teljesen át álltam a Video Station-re de tippre a PLEX -es hang elcsúszás is megoldódott ezzel a javítással.

Haza megyek még megnézem hátha a 24-50 Hz közti váltás is megy a Kodi -nak.

De most nekem ez nagyon pozitív volt mert én már teljesen lemondtam már arról, hogy valaha is javulás lesz a box -on.

[ Szerkesztve ]

(#469) sesshou válasza azbest (#467) üzenetére


sesshou
senior tag

Hat ez nagyon igeretesnek tunik. Vasarnap ha haza erek ki is probalom egyből. A Hz valtast tesztelted esetleg? Changelogot esetleg nem talaltal. Kerestem de nem jartam szerencsevel.

(#470) azbest válasza sesshou (#469) üzenetére


azbest
félisten

Nem hiszem, hogy változott volna, bár majd nyomogathatom kicsit. A HDMI adaptation menü nem bővült ki több opcióval, ami elvileg szükséges lenne hozzá.

(#471) yaksi


yaksi
aktív tag

Nekem letölti a frissítést, elkezd visszaszámolni az újraindításhoz, aztán kint marad az "Újraindítás most" felirat és kész... Innét nem megy sehova. Kilépni ki tudok a Telepítés megszakítása gombbal. Próbáltam már manuálisan újraindítani, az meg is történik, de a frissítés nem fut le.. :-(

yaksi

(#472) powers


powers
tag

Nekem a frissítés után is gondok vannak a youtube android tv appal. Minden más működik,de a youtubeot csak kodiból,vagy puffin tv appból,esetleg böngészőből tudom nézni normálisan.Eltávolítani nem tudom,csak frissíteni,meg a frissítést visszavonni,régebbi verziót nem tudok ráfrissíteni.Több hálózaton is próbáltam,de ugyanaz.Ha akarja elkezdi a lejátszást,ha nem akkor csak teker...Bosszant,mert amúgy nagyon tetszik és könnyen kezelhető,de elsődlegesen azért vettem,mert a 2012-es samsung tévén megszűnt a youtube támogatása,és ha már,akkor xiaomiban eddig nem csalódtam.De most berendeltem egy olcsó noname kínai csodát,és ha normálisan fut rajta az android tv app is,akkor ezt lehet hogy eladom inkább :((

(#473) azbest válasza yaksi (#471) üzenetére


azbest
félisten

hát, csak tippelni tudok..

- Van elég szabad hely? mondjuk 1GB?
- A telefonom topicjában volt akinek frissítés előtt törölni kellett a dalvik cachet recovery módban, hogy legyen elegendő hely az update helyére másolásának.

De lehet az is elegendő, ha nyomsz simán android alól egy gyári visszaállítást. Lehet az is üríti a megfelelő dolgokat. És utána talán simán felmegy az update. Ha egymás után több update is ment, akkor lehet betelt valami updatehez használt hely.

(#474) azbest válasza powers (#472) üzenetére


azbest
félisten

Nem lehet, hogy egyszerűen csak lassú az interneted? A fullhd youtube videók közt van ami 30 megabitet is eléri. Az alternatív lejátszóban (pl kodi) ha nem fullhd-re van konfigolva, akkor kisebb sávszéllel is boldogul.

Kapcsold be a statisztika mutatást az androidos youtube appban (bal oldali menüben van beállítások és ami abból nyílik, ott alul statisztika.

Kodi alatt is be lehet kapcsolni statisztikát, ahhoz lehet billentyűzetet kell rádugni. Lejátszás közben ha minden igaz az O (rövid óóó) gomb segítségével lehet ki-be kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#475) powers válasza azbest (#473) üzenetére


powers
tag

2 GB hely van,és a sebesség is bőven bőven jó,wifin is 50 körül,usb-s adapterrel pedig 90 körül volt.Az első bekapcsolás óta ezt csinálja. többször is próbáltam a gyári visszaállítást is,kipróbáltam ezt a statisztika mutatást is,hogy vajon mi lehet a különbség az egyből betöltő,és a csak sokadszorra,van olyan hogy a videó 5-10 mp előreléptetése után betöltő videók között,de nem találtam ilyet.pedig biztos hogy az appban van valami,mert pl facebook videós android tv változata,vagy ez a redbull tv,nem szórakozik.azt kéne valahogy legyalulnom,aztán újra feltenni,nem lehet ezt rootolni valahogy?

(#476) appel válasza powers (#475) üzenetére


appel
őstag

Linkelj már 1-2 szarakodó youtube videót, holnap megnézem, hogy nálam is csak karikázik-e. Mondjuk én most pont csaltam, mert pár napja sideloaddal felraktam a legújabb YouTube klienst, ahol már a kezelőfelület is más.

(#477) azbest válasza appel (#476) üzenetére


azbest
félisten

hogyhogy más? :)

android tv-s youtube-t mondod? [link] 1.3.11?

(#475) powers
hát.. hacsak nem a netszolgáltatódnál van valami bénázás. Volt olyan időszak, amikor telekomnál nem mindig töltöttek be elsőre pécén a weblapok, mert a dns szerverük nem tudta feloldani a sok kérést. Volt, hogy a 8.8.8.8 -as google dns-re állítottam, mert az azért jellemzően jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#478) powers válasza appel (#476) üzenetére


powers
tag

igazából random 5 elindított videóból mondjuk kettő-három karikázik,nem speciális videókra kell gondolni.De bármi. minecraft játékvideóktól kezdve vlogok,(retroshock,Magyarósi Csaba,stb) gyerek mesék,teljes filmek.Aztán lehet hogy következő alkalommal meg az indul el.Még egy érdekesség,hogy kodiban vagy puffin tv appban a saját feltöltött videóimat nem akarja betölteni,minden mást igen... mondjuk ez kevésbé érdekel...

(#477) azbest
Van újabb,csak nem a play áruházból tettem fel,valami másik appból,de most nem tudom megnézni.

(#479) appel válasza azbest (#477) üzenetére


appel
őstag

Nem ez, hanem a 2.x verzió (apk mirror-ról leszedhető).

(#480) dud998 válasza yaksi (#471) üzenetére


dud998
őstag

Nekem sem ment, így csináltam egy gyári visszaállítást és úgy sikerült.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#481) azbest válasza appel (#479) üzenetére


azbest
félisten

na majd rálesek, hogy nálam melyik van és milyen az új :)

(#482) azbest válasza appel (#479) üzenetére


azbest
félisten

ez a youtube 2.0.x még erősen béta verzónak tűnik, hiányoznak belőle funkciók. Nem lehet választani abból sem, hogy google+ vagy sima változatot töltse be a fiók alól.

Nálam 2.0.17 nálam úgy tűnt jól megy. A frissített romban már szerintem eleve az 1.3.11van, mert a frissítések eltávolítása után azt kaptam.

(#483) appel válasza azbest (#482) üzenetére


appel
őstag

Nem béta, már rég rollout fázisban van, csak még hozzánk nem ért el.
Amúgy valóban annak tűnik, mert én pl nem jöttem rá, hogy a feliratkozott sok csatorna között hol lehet lapozni.

(#484) zhorvath válasza appel (#483) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nekem meg nem működik a hang keresés, de a bluetooth bill+egérrel sem kezelhető, egy nagy szenvedés vele a keresés.
Ha meg végre sikerül, akkor minden videó indításakor kiírja, hogy melyik fiókkal vagyok bejelentkezve (minek?) és a videó megnézése után nem a találatokhoz dob vissza, hanem a főoldalra.
Egyértelműen nem tetszik.

(#485) appel válasza zhorvath (#484) üzenetére


appel
őstag

Hangkereses működik nálam, gyerekek csak azt használják. A többire nem emlékszem, nem figyeltem annyira. Viszont a tekerés sokkal jobb lett, hogy pozitív is legyen.

(#486) azbest válasza appel (#483) üzenetére


azbest
félisten

Hát, minden esetre érdekes, hogy a smart tévékhez való web interface-szel egyező a 2.0.x
https://www.youtube.com/tv
Azt írják a kommentekben, hogy nem távirányítóhoz, hanem légegérhez van optimalizálva.

Az appok kiadásánál lehet paraméterezni, hogy milyen készülékek kapják meg. Viszont nem tudom, hogy ezt mi felhasználóként meg tudjuk-e nézni. Abból kiderülne, hogy egyáltalán mire szánják azt a változatot. Persze az is lehet, hogy platform egységesítés miatt mennek szembe a saját androidos dizájn szabályaikkal.

[ Szerkesztve ]

(#487) appel válasza azbest (#486) üzenetére


appel
őstag

Szerintem nem rossz távirányítóval sem. A légegér azért nem túl gyakori, hogy az legyen a célhardver...

[ Szerkesztve ]

(#488) azbest válasza appel (#487) üzenetére


azbest
félisten

pedig a tévéknél gyakori:
lg webos [link]
samsung smart tv [link]

persze van többféle megközelítés, de van aminél "egeret" mozgatnak. Meg van az, amikor nincs egér, hanem lépegetni lehet az elemek közt távirányítóval. Meg persze nem zárja ki egyik támogatása a másikat, csak a felület tervezésénél egészen mást kíván, ha kifejezetten távirányítóval való lépkedéssel akarnak könnyű navigációt.

[ Szerkesztve ]

(#489) appel válasza azbest (#488) üzenetére


appel
őstag

Ja, nem úgy értettem, hogy nem is tudom milyen, csak arra gondoltam, hogy azért magasabb kategóriás tv-nél van inkább. :-)

(#490) Don77


Don77
tag

Sziasztok! 4k-tévére váltás miatt, libreeleces lejátszóról szeretnék erre a médialejátszóra váltani.
Pár kérdésem lenne:
DtsHD, Dolby hd stb hang megy ki belőle hdmi-n?
Kadencia helyes lejátszás sehogy sem megoldható?
Android kodi alól ugyanúgy van samba, egyéb hálózati hozzáférés?
A legnagyobb bajom az ethernet csati hiánya, mert hálózaton keresztül játszok le 4k és FHD filmeket, wifin félek nem fogja bírni.

(#491) azbest válasza Don77 (#490) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem android appos tartalom vagy chromecast átküldés a cél, akkor lehet hogy valamelyik s905/s905x box is megteszi libreelec-kel használva. Azokból a jobb fajta 2GB ramosak tudhatnak 4k fájl lejátszást. Azt hiszem azok is tudhatják a passthrough-t. Fusd át az összefoglalóját annak [link]. A libreelec-kel a fájlok kadenciahelyes lejátszását tudják.

Ha androidos 4k előfizetős tartalmat is néznél (netflix) vagy youtube-ot, akkor lehet érdemes mi boxban gondolkodnod.

Mivel jelenleg nincs kadenciahelyes lejátszás és nem tudni, hogy valaha sikerül-e a gyártónak megoldania ezt. De azért szoktak jönni rá fw update-k. Csak előre nem lehet megjósolni min dolgoznak épp. Libreelec nem tehető fel rá, a másolásvédelmi megoldások miatt nem támogat kártyáról indítást tudtunkkal, vagy legalábbis más a boot folyamat, mint az amlogic-os libreelec rendszernél.

A hálózati elérés szerintem ugyanúgy megvan. Ha a boxról akarán megosztani dolgokat más eszközök számára, akkor az macerásabb vagy nem feltétlen lehetséges android alól.

Az usb portba be lehet dugni usb-ethernet adaptert. Nem muszáj xiaomi-t venni, 4 dolcsi alatt kapni aliexpressen ax8872b chipsetest, ami 100 megabites. Wifiből a 433-as AC módot is tudja, ha van megfelelő acess point / router hozzá, de a sima 5GHz-es is jó lehet.

A hivatalos kodi fórumon is érdemes átfutnod a topicját [link]

Ha kifejezetten android tv boxot keresel, ami tud kadenciahelyes lejátszást, akkor úgy hallottam, hogy az nvidia shield képes lehet erre, csak az egy szinttel drágább. Itthon nem árulják.

[ Szerkesztve ]

(#492) Don77 válasza azbest (#491) üzenetére


Don77
tag

Köszönöm a gyors választ. Igen a libreelesces résszel úgyahogy képben vagyok, most egy beelink mini mxiii-at hajtok LE-vel, csupáncsak a márka kedvelése miatt váltottam volna... Sok mindenem van xiaomi. Volna de úgy látom nincs értelme. Azt meg valahol olvastam már, hogy sajna a libreelec nem megy fel rá :(
Ha előbb vagy utóbb megoldják (reméljük előbb) akkor visszatérek rá.

(#493) Szabopeter19


Szabopeter19
csendes újonc

Sziasztok! Most készülék egy ilyen masinát venni, viszont lenne 1-2 kérdésem azokhoz akik esetleg használták már az alábbi programokat

HBO GO, TVGO, HorizonGo, főleg ezeket használom, illetve a kodit, de gondolom az megoldott rá. Mi a tapasztalat az említett apokkal, azt olvastam, hogy az hbo az vagy megy vagy nem, de inkább nem és akkor is csak a mobil app változata.

Viszont a másik két appról nem nagyon találtam infót, most egy MBX-Q lejátszóm van, azt mobiltelefonként ismeri fel a playstore. de az 1gb ram miatt már nagyon nem élvezetes vele sem a horizon go sem az hbo.

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#494) azbest válasza Szabopeter19 (#493) üzenetére


azbest
félisten

HBO GO, mivel ez tévé rendszerű box, így a telefonos appot nem kínálja fel. Apk-ból (például aptoidtv segítségével) feltelepíthető, de 480p max minőségben megy és kell hozzá valami egérszerű irányító is.

HBO Go chromecast mód: pécéről/macrről chrome böngészőből vezérlehető, hogy mit mutasson. Az androidtv rendszer ami a miboxon van tud chromecastként is működni, ráküldhető a tartalom. Így 720p minőség van hbo esetén. Nem a böngészőt tükrözi le, hanem csak vezérli, hogy mit játszon. Ez a legfrisebb v1304 firmware óta tűnik jónak. Lehetne telefonos appról is irányítani, de ami most kinn van a play storeban az kressel. Majd ha lesz update, akkor gondolom megjavítják.

HBO GO natív Android TV app: ígérik, de nem tudni mikortól lesz elérhető.

TVGO: a telekomos telefonos app apk-ból telepíthető, de megtagadja a működést külső képernyőnél. Tehát ez nem fog menni. Max pécés böngésző fület chromecast módban tükrözve.

HorizonGo: a telefonos app álltólag felmegy és működik. Kell egy másik segédprogram, amivel fekvőre fordítja a lejátszást, különben elforgatva mutatná. De ez sem kifejezetten tévére lett tervezve, szóval egér kell hozzá. Esetleg még a pécés chrome böngésző ablakát tükrözve a böngészőben futó lejátszást át lehet küldeni chromecast módra. De úgy némileg késhet, meg lehet romlik a minőség.

Kodi: megy persze. Nincs vele gond. Az automata képfrissítés állítást nem tudja, amit van aki hiányol. Így olyan mint pécén, hogy a monitor pl 60hz-én megy a film nem pedig a film 24 fps-ére átváltva.

Nem kérdezted, de
Netflix: van natív tévés app és nagyon jól működik.

Amazon Prime video: létezik tévés app, de publikusan nem elérhető a play storeból. Mibox rendszere pedig alapból nem tartalmazza előtelepítve. A shield-es apk-t telepítve némi kompromisszummal, úgy-ahogy működik. Vagy azt is lehet böngésző ablakból tükrözni, ami nem ideális.

Szóval, mint ahogy a listát látod, sokszor chromecast módban lehet úgy-ahogy némelyik itthoni szolgáltatást használni. Így esetleg az is opció lehet, hogy sima chromecast2-őt veszel, ha a mostani boxod meg képes libreelec-et futtatni, azt meg helyi filmek lejátszására tudhatod használni. (a ph amlogic boxos topicjai is segíthetnek).

Persze, ha android tv rendszer alatt is vannak alkalmazások, amiket távirányítóval szívesen használnál, akkor nem rossz a mibox sem. 16 a cc2 (edigital) és 25 a mibox (eustock, telenor is árulja).

[ Szerkesztve ]

(#495) Szabopeter19 válasza azbest (#494) üzenetére


Szabopeter19
csendes újonc

Köszi a gyors választ! :R Ezt a chromecast dolgot nem értem, Mac-es vagyok ezer éve, szóval ez olyan mint amikor apple tv-re ki tükrözöm a teló képét?

Tehát az hbogo csak úgy megy rajta, ha gépről indítom a filmet, de a gépnek végig mennie kell?

(#496) azbest válasza Szabopeter19 (#495) üzenetére


azbest
félisten

van külön chromecast topic is, az összefoglalót érdemes átolvasni. A mibox chromecast módja is kb hasonló / kompatibilis. A miboxnak van hdmi, analog jack + optikai hang kimenete is. A chromecastnak csak hdmi, a chromecast audionak meg csak hang van :D Szóval, lehet hogy van akinek akár még ahelyett is praktikusabb a mibox, igényfüggő. Youtubeon vannak videók is róla [link]

Tud olyat is, mint a képernyő átküldése. Nem csak telefonról, hanem pécé asztalról vagy chrome fülről is. De van olyan módja is, amikor böngészőből vagy telefonról ha támogatja a chromecastot, akkár azt választva egy minialkalmazást küld át a chromecastra, ami utána már a netről közvetlenül tölti be a tartalmat. Szóval nem a telefon képét másolja át. Egyébként apple eszközökről is megy, ha az támogatja (tudtommal a hbo go ios app is tud chromecastot vezérelni).

szerk,
ios-es hbo go nem tud appletévére airplayel filmet küldeni? Nem a telefon képét másolja, hanem kifejezetten vezérli, hogy a chromecast mit játszon le.

[ Szerkesztve ]

(#497) Szabopeter19 válasza azbest (#496) üzenetére


Szabopeter19
csendes újonc

Hbogo enged castolni? Apple TV-re pl nem tudom kirakni a képet, mert valami jogi blabla-t ír ki meg egy szép nagy x-et

(#498) Szabopeter19 válasza azbest (#494) üzenetére


Szabopeter19
csendes újonc

Amugy most gearbesten 55usd körül van a mibox, pont ma kaptam róla mailt

(#499) azbest válasza Szabopeter19 (#498) üzenetére


azbest
félisten

igen, valami kupon kóddal. De még rákerülhet 27% áfa + 2500 kezelési költség, amikor a postai vámosok feldolgozzák. (lásd külföldi rendelések topic összefoglaló). Az kb 20 ezer körül van úgy. Itthoni garival meg 25 körül van.

hbo go faq [link] keresőbe beírva airplay

Mik a minimális rendszerkövetelmények az AirPlay és az HBO GO használatához?
Ahhoz, hogy használni tudd az AirPlayt, le kell töltenie az HBO GO alkalmazás legutóbbi verzióját a legalább iOS 5-ös operációs rendszerrel rendelkező iPhone-ra vagy iPadre, és csatlakoztatnod kell egy második generációs vagy újabb AppleTV-hez, amely az 5.1.1-es vagy újabb szoftverfrissítéssel fut.

szóval ios-ről appletv-re kéne menjen. Androidról / chromeből chromecastra megy.

[ Szerkesztve ]

(#500) sesshou


sesshou
senior tag

Telefonról megy valakinek a hbo go chromecast nekem akárhányszor próbálom indítani újraindul a hbo go

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.