Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) azbest válasza z67 (#550) üzenetére


azbest
félisten

no és mi volt a megoldás? Meg kellett adni kézzel az útvonalat?

(#552) z67 válasza azbest (#551) üzenetére


z67
őstag

Így van. Utólag írtad hozzá, vagy elsőre én voltam figyelmetlen?

(#553) azbest válasza z67 (#552) üzenetére


azbest
félisten

utólag szerkesztettem, miközben te is válaszoltál, szokásom :D

[ Szerkesztve ]

(#554) z67


z67
őstag

Megint találtam valamit, nekem sem iPadről, sem androidos telefonról nem működik az Android TV távirányító alkalmazás vissza nyíla. Nektek?

(#555) azbest


azbest
félisten

Juhu, bekerült az új youtube tv appba az alfiók támogatás, így végre elérem újra a feliratkozásaimat :)

(#556) rob2174 válasza azbest (#278) üzenetére


rob2174
tag

Sziasztok!
Ezt a lan adaptert használja/próbálta valaki?

http://www.easy-shop.hu/itec-usb-3-0-metal-hub-3-port-with-gigabit-ethernet-adapter.html#yt_tab_products1

ASIX AS88179 USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter chipset

a gyártó szerint

Jó lehet ez a miboxhoz?

(#557) azbest válasza rob2174 (#556) üzenetére


azbest
félisten

saját tapasztalatom ezzel a fajtával nincs, de azt mondját az Ax88179 meg vele [link]

(#558) Szabopeter19


Szabopeter19
csendes újonc

"Sajnos" sikerült egy china verziós boxot, rendeljek, tud esetleg valaki segíteni abban, hogy esetleg az eu sw-t fel lehet-e rá valahogy flashelni? Köszönöm előre is! :R Youtube videókkal próbálkoztam de a kingroot alkalmazás nem viszi végig a rootot :(

(#559) azbest válasza Szabopeter19 (#558) üzenetére


azbest
félisten

orosz 4pda fórumon vannak leírások, de akkor sem lesz teljes értékű európai. Van többféle kínai is, pl MDZ-19-AA [link]. MDZ-16-AA [link]
A pontos típussal érdemes 4pda-n és xda deven, meg youtubeon körülnézni. De se a chromecast mód, se a drm és ezáltal fhd netflix meg hasonlók nem fognak működni.

(#560) Szabopeter19 válasza azbest (#559) üzenetére


Szabopeter19
csendes újonc

Köszönöm, remélem sikerülni fog, nekem tulajdonképpen csak hbogo, illetve horizon go alkalmazásra kellene, esetleg kodi.

(#561) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Hogy tudom a Kodiban beállítani, hogy melyik source-t tegye a TV sorozatokhoz és melyiket a Filmekhez?
3 share van felvéve 2 film 1 sorozat. a Filmeket szépen beolvassa de a sorozatot nem. Ha kitallózom és elindítom úgy látja és lejátsza őket.
Köszi!
dkaro

(#562) DoItYourself válasza dkaro (#561) üzenetére


DoItYourself
addikt

A sorozatokat a Tv Shows menüpontban vedd fel forrásként.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#563) dkaro


dkaro
őstag

Na ez az amit nem találok. Csak a bal felső sarokban lévő beállítás rész alatt tudok sourcet felvenni. Ha belemegyek a TV Showsba ott nem. Tudom, hogy vmi nagyon láma dolgot nézek el.:)

(#564) DoItYourself válasza dkaro (#563) üzenetére


DoItYourself
addikt

http://kodi.wiki/view/Adding_video_sources

Amikor hozzáadod, akkor meg kell adni a forrás típusát is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#565) dkaro válasza DoItYourself (#564) üzenetére


dkaro
őstag

Így csináltam. A 2 filmes sharenél a movies van kiválasztva a Series-él a TV Shows. Még sem jelennek meg a sorozatok.

(#566) gyugyo79 válasza dkaro (#565) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem ha jól adtad hozzá akkor szerencsétlenségedre csak olyan elnevezésű sorozataid vannak amit a scraper nem talál meg. Gondolom a The TVDB van amúgy beállítva neked is alap sorozat keresőnek .

Az újba (KODI) nem tudom, hogy van pontosan, én meg SPMC -t használok ezen a boxon ezért ezt tudom neked pontosan leírni de a régi KODI -ba meg az SPMC -be ez így van:

Keres rá egyre manuálisan.Videók->Fájlok-> ... talóz be egy sorozat könyvtárat. Tartsd lenyomva a távirányító középső gombját és ami itt feljön menü ott a sorozat információkat kell választani. Mivel nincs hozzá infó (ezért sem jelenik meg a sorozatoknál) csinál egy gyors keresést, de ugye nem talál semmit, viszont feldob egy ablakot ahol meg lehet adni mire keressen, ha itt beírom a pontos nevet (nem kell évad szám semmi) akkor megszokta már találni (ha van egy vagy több találat kidob egy listát ahol ki kell választani ami kell). Letölti az infókat és már meg is jelenik a sorozatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#567) dkaro válasza gyugyo79 (#566) üzenetére


dkaro
őstag

Megvan a hiba. A mappanevekben ki kellett szednem minden release és egyéb jelölést és akkor megtalálta.
Köszi a helpet.

(#568) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, vettem egy ilyen Mi Box 3 nevű kütyüt az Edigitalban, de ennek a távirányítója nem mozgásérzékelős?? :F

Vagy ez a feature hogyan melyik appoknál csalogatható elő?

[ Szerkesztve ]

(#569) gyugyo79 válasza Sly189 (#568) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem az. Lehet venni hozzá, vissza keresel a gyári megoldástól kezdve minden féle lehetőség meg lett említve.

(#570) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!

A héten én is beszereztem egy Mi Boxot az Eustocktól. Elsőre két problémával találkoztam. Az egyik, hogy HDMI-n keresztül nem tudta lejátszani a DTS hangot, de ezt orvosoltam optikai kábellel.
A másik pedig, hogy a youtube max 720p felbontásban hajlandó lejátszani, telepített apból és Kodiból egyaránt. Ráadásul tegnap frissült is a YT és azóta már kiválasztani sem tudom a felbontást (legalábbis nem jöttem rá, hogy hol kell).

(#571) azbest válasza gemini (#570) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom a megjelenítőd is 720p-t tud. A box beállításainál meg tudod nézni, hogy milyen felbontást használ. A youtube nem vált fel nagyobb felbontásra, mint amit a megjelenítő tud. A hdmi kapcsán is inkább az lehet, hogy nem jól van összeállítva a rendszered. Gondolom nem a tévére kötötted az optikait.

Esetleg azt ellenőrizd le az about menüben, hogy befrissült-e már a legfrisebb 1304-es build verzióra. Lehet még sokkal korábbi rendszer volt rajta és még azt használja.

[ Szerkesztve ]

(#572) gemini válasza azbest (#571) üzenetére


gemini
aktív tag

FHD a TV-m. A bellításoknál pedig automatikusan 1920x1080/50-re állította.
Több helyen azt olvastam, hogy HDMI-n nem viszi a DTS-t. A HDMI-t a TV-re kötöttem, optikai meg egyenesen az erősítőbe megy. Ezek szerint nem a MiBox nem tudja a DTS-t, hanem a TV, és az nem tud vele mit kezdeni?
Ami ezzel kapcsolatban érdekes volt, hogy Kodi esetében egyáltalán nem volt DTS hang, míg a VLC-nél stereoban tovább tudta adni az erősítőnek. ATV és az erősítő digitális koax-szal van összekötve.
Köszi, a bulidet este megnézem.

(#573) DoItYourself válasza gemini (#572) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kodit hogy állítottad be?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#574) azbest válasza gemini (#572) üzenetére


azbest
félisten

Hát a tévé és erősítő képességeitől is függhet, hogyan érdemes felfűzni őket.
Van hogy a tévére érdemes a boxot dugni és ott valami hdmi return channel-en megy át a hang az erősítőre másik hdmi kábelen. (nem mindegy, hogy melyik hdmi portra mi van dugva)
Van, hogy az erősítőre érdemes a boxot dugni, csak úgy esetleg a tévé hangja nem megy az erősítőre.

Elvileg az optika bizonyos esetekben limitált lehet a hdmi2.0-ához képest. De ezt én is csak hallomásból ismerem.

(#575) DoItYourself válasza azbest (#574) üzenetére


DoItYourself
addikt

Optikán ac3, dts, sztereó pcm a max. HDMI-n ezeken felül multichannel pcm, és a "hd" hangsávok, ha tudja az erősítő is. Utóbbiak optikán is átmennek, de csak a core rész, ami pl. egy dts-hd esetén csak a dts-t jelenti.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#576) gemini


gemini
aktív tag

Úgy néz ki, hogy most jó a YT. Lehet, hogy csak a wifi jel miatt nem engedte épp, mert egyébként mindenhol FHD van beállítva.
Mint kiderült, a TV nem tudja értelmezni HDMI-n a DTS-t, az erősítőm meg elég régi, így azon nincs HDMI csatlakozó, csak a kétféle digitális audió.

(#577) DoItYourself válasza gemini (#576) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kodiban bekapcsoltad a hang átengedést (passthrough)? Nem a tévédnek kell dekódolni a dts-t, hanem az erősítőnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#578) gemini válasza DoItYourself (#577) üzenetére


gemini
aktív tag

Be van kapcsolva, ha jól sejtem enélkül optikain sem menne át a DTS.

(#579) azbest válasza gemini (#578) üzenetére


azbest
félisten

ha beírod, hogy pontosan milyen tévé és erősítő, akkor esetleg a neten fellelhető manual alapján tudunk valamit még tippelni, hogy lenne esetleg jobb.

(#580) gemini válasza azbest (#579) üzenetére


gemini
aktív tag

Köszönöm a segítséged. Nekem teljesen megfelel az hogy optikain átmegy a hang az erősítőbe, és HDMI-n pedig a kép a TV-be. Úgy néz ki hogy ez is és a YT-os problémám is megoldódott, így jelenleg teljes mértékben elégedett vagyok a kütyüvel.

(#581) azbest válasza gemini (#580) üzenetére


azbest
félisten

:R

Ha még nem próbáltad, akkor nézd meg a chromecast módot is. Telefonról appokból (youtube, más videós, zenés appokból), pécés chromeból át lehet küldeni tartalmat rá (3 pötty menü jobbra fenn és átküldés, van ami a tartalmat küldi, pl hbo go oldal, de lehet a böngésző tabot vagy a teljes képernyőt is).

Mivel közvetlen az erősítőbe megy a hang, pédául a tévé nélkül is tudsz rá küldeni zenét. Én a google play musicot használom, de más zenés appok is támogathatják.

Csak ugyanazon a wifin/hálózaton kell lennie, mint amiről küldeni akarsz rá. Úgy műküdik, mint az igazi chromecast.

(#582) Prien
dobd fel rá a telenor mytv-t, a start pakk ingyenes azzal a néhány minimál csatornával :)

[ Szerkesztve ]

(#582) Prien


Prien
addikt

Sziasztok! Én is csatlakoztam hozzátok egy példánnyal a Telenortól. :D
Jelenleg csak Youtube-ra használom és egy HD Ready plazmával kötöttem össze. Szépen teszi a dolgát.

A kevés is több a semminél.

(#583) wzol


wzol
tag

Valaki meg tudná nézni, hogy VLC vagy MX Player működik-e a kütyün? Sajnos a Kodi nekem túl "médiacenteres" - csak egy mezei lejátszót szeretnék.

(#584) gyugyo79 válasza wzol (#583) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mxplayer működik biztos annyi, hogy ha kell az ac3 dekódolás akkor a custom codec kell még hozzá.

(#585) wzol válasza gyugyo79 (#584) üzenetére


wzol
tag

Köszönöm, ez jó hír :R Rendesen HW+ módban, semmi gond vele (az ac3 dolog oké)?

(#586) gyugyo79 válasza wzol (#585) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én csak pár filmmel használtam és a DS video hívta meg azokhoz a tartalmakhoz amit nem tudott lejátszani de azokat igen úgy, hogy (ugye ez csak hálózati volt de a helyi is teszteltem de nem használtam többször) Hardver + vagy hardver volt használva, azt nem tudom melyik mert ugye keresztbe próbálja automatikusan én meg ha megy a film nem nézem, hogyan játssza le.
Helyi tartalommal csak kicsit próbálgattam, hogy ez váltja e a kijelző kép frissítését, de váltani ez se tudta.

Igazából mióta megvan a box ez volt az ami mindent lejátszott 100% az elejétől csak nekem ez fapad távirányítóval főleg hálózatos tartalmakhoz így csak akkor használnám, ha az SPMC nem vinne valamit mert nekem meg az vált be ezen a boxon ez meg csak tartalékba van.
Telefonon imádom, meg is vettem még évekkel ezelőtt és azóta se csalódtam benne soha. Annyi, hogy ide manuálisan kell még az armv7 neont berakni alá mert a google áruház nem engedi még weben át se kiválasztani telepítésre az áruházba fent lévő codec verziót. De igazából csak néha változtatják akkor meg úgyis kiírja, az MXplayer induláskor, hogy frissítsd ...

(#587) wzol válasza gyugyo79 (#586) üzenetére


wzol
tag

Köszönöm az infót! :R

(#588) rob2174


rob2174
tag

Sziasztok!
Van valami trükkje az usb portnak?
Nem látja/ismeri fel a pendrive-okat amivel más eszközök(pc,tv) simán működnek...
valami eldugodt beállítás esetleg?
ES file explorer,vlc,kodi, stb nem is látja a csatlakoztatott usb meghajtót...
más tapasztalt ilyet?
garis még a box,szervíz működhet?

[ Szerkesztve ]

(#589) Le Klein


Le Klein
tag

4K videók 6.0.1 Android TV verzióval akadnak a Kodi-ban pendrive-ról lejátszva ezt meg lehet oldani valahogy?

4K60FPS-re állítva az android rendszer felbontása.

Köszi az ötleteket előre is!

(#590) appel válasza Le Klein (#589) üzenetére


appel
őstag

Nem lehet, hogy a pendrive lesz a szűk keresztmetszet?
Egy 4K-s film 60-80 megabit/s, tehát 7-10 megabyte/s. Ezt stabilan bírni kellene a pendrive-nak.
USB-s HDD-vel próbáltad, ott is akad? Azoknál általában az USB2 a szűk, nem a HDD sebessége, de a pendrive-nál már változó.
Hiába van nekem usb-s hdd-m, sajnos kipróbálni nem tudom, mert az én TV-m nem tud ekkora felbontást.

(#591) Le Klein válasza appel (#590) üzenetére


Le Klein
tag

Sztem nem pendrive lesz, mert mx player lejatsza akadozas mentesen a 4k fajl-t. Kodiban viszont akad megall :-S

(#592) azbest válasza Le Klein (#589) üzenetére


azbest
félisten

és milyen codec-ű. Ha 10 bites h.264 anime, az ismerten nem okés. De esetleg a hang is okozhat gebaszt, ha kodi alatt transzkódolás van például.

Ha mégis a pendrive sebességétől függ, akkor esetleg valami bufferelési különbség is okozhatja. Kodi alatt elvileg lehet növelni valami konfig fájl módosításával a buffert.

[ Szerkesztve ]

(#593) Le Klein válasza azbest (#592) üzenetére


Le Klein
tag

USB 3.O pendrive, nem tudom hogy tudja-e mi box, avc codec h264,

(#594) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,
Adjatok kérlek tanácsot, miért lehet az, hogy van egy 5GHz AC és a 2,4GHz N hálózatom ugyan azon a routeren.
A hálózatban az 5GHz AC-n van a TV box, és egy PC Wifi-n és telefonok.

Ilyenkor a TVboxot nem lehet az eszközökről felderíteni.
Ha a PC/Mobil átmegy 2,4 N -re, akkor látják a TVboxot , ilyenkor látom, hogy kommunikálnak router logban..

Tétlen vagyok, valakinek valami ötlet, hogy miért nem egy Wifi hálózaton minden?

Egy gyári resetet csináltam, azóta van ez, mert a google fiókon jelszócserét követően a boxon nem lehetett az új jelszót megadni és csak így bírtam újra beírni a logint.

Köszönöm

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#595) azbest válasza feel2006 (#594) üzenetére


azbest
félisten

"Adjatok kérlek tanácsot, miért lehet az, hogy van egy 5GHz AC és a 2,4GHz N hálózatom ugyan azon a routeren."

Mert így van beállítva a routered. Általában érdemes az az 5GHz nevét máshogy megadni, pl hálózatnév-5G, hogy egyértelmű legyen, mire kapcsolódik egy eszköz.

Az, hogy egyik hálózaton látják egymást az eszközök, a másikon meg nem, az lehet megint valami router beállítás, hogy szeparálja a különböző hálózatait egymástól.

Ha nincs ilyen szeparálás beállítva a routeren, akkor a vezetékesen, 2.4-es és 5-ös wifin lévő eszközök is mind látják egymást.

"Egy gyári resetet csináltam, azóta van ez, mert a google fiókon jelszócserét követően a boxon nem lehetett az új jelszót megadni és csak így bírtam újra beírni a logint."
Nem tudom, hogy routert vagy boxot resetelétél. Zavaros.
Semmi baj nincs azzal, ha van 2.4-es hálózat is, mert esetleg némelyik régebbi eszköz nem tudja kezelni az 5-ös wifit.

[ Szerkesztve ]

(#596) gyugyo79 válasza Le Klein (#591) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha van kedved kísérletezni akkor nézd meg ezzel : SPMC
Oda vissza veri a KODI -t android TV rendszeren (szerintem), a sráca aki csinálja az régen a XBMC fejlesztő volt sőt még az androidos verzióban is nagyban az ő keze volt csak utána kivált.
Csak ne az áruházast töltsd le hanem az oldalról az utolsót. Alapból van sok + android TV speciális funkciója meg kijavít egy halom olyan dolgot ami a sima KODI -ba nincs megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#597) Le Klein válasza gyugyo79 (#596) üzenetére


Le Klein
tag

SPMC-vel működik akadozás mentesen, ugyanaz a fájl, ugyanaz a pendrive. Már csak egy kérdés van hdmi-n keresztül ki küldi-e DTS DD5.1 hangokat az erősítőnek, azzal még várnom kell javítás alatt az erősítő.

(#598) gyugyo79 válasza Le Klein (#597) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mennek, mondjuk azok a rendes KODI ból is jók ha a úgy van beállítva (legalábis amikor néztem akkor működött) . Nézd meg miket változtatott verzióról verzióra azok nagy része még mindig nincs benne az alap változatba mint funkció vagy nincs javítva (verzió különbség miatt sincs semmi hátrányos ) .
Mondjuk nem szépítette megírta, hogy neki shildje van elsősorban arra lesz 100 % osra csiszolva a rendszer. De szerencsére az android tv rendszer miatt az nekünk is jó :)

(#599) Le Klein válasza gyugyo79 (#598) üzenetére


Le Klein
tag

Az jó nekem a KODI-nál egyedül a 4K nem megy, de ez most így megoldódott.

(#600) szabolcs17


szabolcs17
csendes tag

Sziasztok!
Az már kiderült, hogy TV GO, Horizon Go nem igazán, vagy nem tökéletesen működik. (Illetve a MyTV működik). De vajon a Digi Online tv szolgáltatása működik-e rajta? Próbálta valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.