Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) bibe válasza gyugyo79 (#814) üzenetére


bibe
csendes tag

Nálam se jön vissza sleep-ből CEC-re. Pedig már a fejlesztői beállításokban is bekapcsoltam, hogy ne menjen el aludni és mégis elmegy. A Daydream is ki van kapcsolva.
Viszont Bluetooth-on látom és ha a telefonommal megpróbálom párosítani, akkor feléled 10-ből 8-szor. :)
Eléggé fapados dolog, meg ennyi erővel a saját távirányítóját is használhatnám...

Valaminek még valami ötlete nincs erre?

(#852) azbest válasza bibe (#851) üzenetére


azbest
félisten

Tévétől is függ, esetleg annak a beállításait is érdemes megnézni.

Írnak olyat, hogy majd nougat alatt több opció is lesz a mi boxon is, csak győzzük kivárni mire a végleges megjelenik rá.

Pár ötletet innen is lehet meríteni [link], például
- samsung tévén a home gomb pár másodpercen át való nyomása felkeltheti.
- talán sony-nál is
- 2x nyomni a home gombot
szerk: ó bocs, ez utóbbi lehet a fordított irány, a mi boxszal a tévét bekapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#853) kelus


kelus
újonc

Sziasztok. Én is vásároltam egy ilyent nemrég, meg is vagyok vele elégedve, de miért ne lenne gyerek egy gyerek ha nem nyomkodná el a beállításokat. Szóval most valami korlátozott módba kapcsol egyből és többféle gomb nyomás variációt kér, de a másodikon nem enged túl ahol a vissza nyíl és a kör közös lenyomását kéri. Mi ilyenkor a teendő, hogyan tudnám vissza állítani ?

(#854) azbest válasza kelus (#853) üzenetére


azbest
félisten

a távirányítót hiányolja? Ha eltávolítottad a bluetotth eszközökből, akkor azért keresi.

Itt egy példa 35 másodperctől [link]
közel kell vinni teljesen a távirányítót a boxhoz és azt a két gombot nyomva tartani egyszerre, amit jelez. Lehet csipog is majd. Ha lemerült az elem, akkor is megeshet, hogy elemcsere kell, meg lehet nézni a töltöttségét.

[ Szerkesztve ]

(#855) kelus válasza azbest (#854) üzenetére


kelus
újonc

kicseréltem az elemeket, de akkor sem enged tovább, nem is ad semmi hangot sem több percen keresztül csináltam de semmi. hogyan lehet resetelni ?

(#856) azbest válasza kelus (#855) üzenetére


azbest
félisten

esetleg próbálhatod úgy is, hogy az ok gombot nyomod a tárcsa közepén. De néhány centire a boxtól. De elég egyértelmű az útmutató, hogy melyik két gombot kell nyomni a resethez. [link]

Ha követed az útmutatót és sehogy sem akar működni, akkor lehet elromlott a távirányító.

Egérrel, vagy telefonos távirányító appal addig is tudod irányítani, esetleg gyári visszaállítást csinálni. Nem tudom hogy sikerült e valamit nagyon elállítani vagy csak elromlott.

[ Szerkesztve ]

(#857) kelus válasza azbest (#856) üzenetére


kelus
újonc

bekapcsol, megjelenik a kezdő menü, kiírja hogy korlátozott mód és kéri hogy nyomkodjam a középső gombot, kb. 30 mp után kéri hogy nyomkodjam a két gombot egyszerre, de erre semmi reakció sok-sok percen keresztül sem. tablettel rá tudok csatlakozni ? valami app-al vagy bluetoot-on ?

(#858) azbest válasza kelus (#857) üzenetére


azbest
félisten

korábbi beszélgetés erről[link]

Vagy usb egér

[ Szerkesztve ]

(#859) kelus válasza azbest (#858) üzenetére


kelus
újonc

egérrel sikerült ki kapcsolni a korlátozott módot !!!!!!!

(#860) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok, most vettem 4K HDR tv-t, a beépített lejátszója nem az igazi.

Kellene egy külső lejátszó, ami viszi a 30-40-50gb-os 4K HDR .mkv állományokat is.

Htpc-t építeni hirtelen drága lenne, ezért szeretném megkérdezni , hogy ez a lejátszó elbír-e ilyen mkv fájlokkal, usb-n radugott külső hdd-ről lejátszva?

Ethernet kar h nincs rajta , a routerre raktam egy hdd-t, onnan játsszuk le hálózaton a filmeket, félek a wifi kevés lesz a full hd mkv-hoz.

HBO előfizetésem van, de olvasom h ezen a gépen nem megy a HBO go, ez nem jó :(

Netflixet lemondtam, jól megy az angol de kevés a tartalom, nem éri meg.

Köszönöm a segítséget!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#861) wzol válasza EmThor (#860) üzenetére


wzol
tag

Ez biztosan működik, és akkor már van kábeles neted: [link]

Nem elsősorban a fájlméreten múlik, inkább a film bitrátáján: például ebből [link] a Seven Wonders határeset, ha USB-n van, akkor éppen hogy elmegy.

(#862) szutyi1 válasza EmThor (#860) üzenetére


szutyi1
csendes újonc

Telóról casttal el tudod indítani az HBO Go-s tartalmakat, szóval az azért túlzás, hogy nem megy. De tény, hogy jó lenne egy natív app.

(#863) azbest válasza szutyi1 (#862) üzenetére


azbest
félisten

:( gondolom úg egyébként nem sikerült megcsinálniuk...

(#864) blakey válasza azbest (#850) üzenetére


blakey
titán

Mecool M8S Pro L Android TV-vel jön, megy a Netflix HS, YT 4K, egész jó, ráadásul a Nexus féle ATV is telepíthető, azt még nem próbáltam.

(#863) azbest
Leia (Kodi 18) alá már van HBO Go kiegészító.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#865) azbest válasza blakey (#864) üzenetére


azbest
félisten

A nem hivatalos androidtv sajna sosem fog chromecast módot tudni. Olyan szolgáltatásoknál jól jön, amire nincs natív app.

A nem hivatalos kiegészítőkkel az a probléma, hogy elvileg sértik a szerződést, ami bár elméleti kérdés, de elvileg beleköthetnek.
Technikailag pedig bármikor jöhet változás, ami miatt elromlanak, aztán az önkéntes addon készítő vagy követi a módosításokat, vagy nem. Persze a semminél jobb.

Ezzel nem akadékoskodni akarok. Mindenkinek azt kell vásárlás előtt tisztáznia magában, hogy mire akarja használni az eszközt, hogy arra az alkalmas-e, s aszerint választani.

[ Szerkesztve ]

(#866) szutyi1 válasza blakey (#864) üzenetére


szutyi1
csendes újonc

Aki egy elegáns, letisztult felhasználói felületre vágyik az kerülje nagy ívben ezeket a boxokat. Megnéztem erről egy videót működés közben, elképesztő, hogy milyen összehackelt kinézete van a UI-nak. :(

Ha valaki hackelt cuccra vágyik az meg inkább vegyen egy sima Andoidot futtató rendszert, az Android TV csak hátráltatni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#867) blakey válasza azbest (#865) üzenetére


blakey
titán

Van rá TVStock Nexus ROM, frissítéssel rá lehet tenni, de nem az OS a lényeg, hanem a Widevine L1, HDCP 1.X tökéletesen működik a Netflix HD, YT 4K, stb. LibreELEC is hibátlan és ez a lényeg, LE9-cel lesz maga a kánaán. :)

(#866) szutyi1
Nekem sem tetszik a GUI, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy mit tud, LibreELEC-kel hibátlan médialejátszó, a TV-men Android TV OS van, de ha már adni akarsz a kinézetre akkor Apple TV, annál jobban összerakott, működő gyári rendszert még nem láttam az okos lejátszók világában ráadásul most jön az automatikus frekiváltás is, tehát lesz 24p, stb. Tudom milyen a szép és jó rendszer, van néhány boxom a polcon.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#868) blakey válasza blakey (#867) üzenetére


blakey
titán

Amúgy nem vagyok híve az olcsó boxoknak, néha vitába keveredek egyesekkel, de ez a box rendben van, főleg úgy, hogy a LibreELEC megy rajta hibátlanul, ha másért nem, ezért biztosan megéri. 1 hete vettem, hogy kipróbáljam milyen az S912 SoC 3GB RAM-mal és nagyon rendben van. LE-t használok, nem érdekel az Androidos huncutság, arra elég a TV.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#869) EmThor válasza wzol (#861) üzenetére


EmThor
addikt

Köszönöm szépen

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#870) bexinho23


bexinho23
őstag

Ma megérkezett a Ugreen-es USB-LAN adapter, USB 3.0-ás típust rendeltem, nem volt sokkal drágább. Szépen megy rajta minden tartalom, viszont 4k videó esetén kicsit elszomorodtam. Ugyanis van egy Spiderman Homecoming 50gigás 4k mkv, amit az első 5 percben tökéletesen lejátszott, viszont a Planet Earth 13gigás 4k mkv-val már meggyűlt a baja. Egy-két percig szépen ment, majd egy pillanatra elment a hang és a kép is megállt (tényleg csak egy pillanatra), majd ment tovább. Meglepődnék, ha a LAN kábelezés nem lenne elég neki... Viszont felvetődött bennem, mivan ha a mi box nem képes megfelelően feldolgozni a videót. Kicsit utánaolvastam, és néhány helyen (review és reddit) írták, hogy csodát nem szabad várni 4k terén. Keményen küzdeni fog ezekkel a tartalmakkal. Ez kicsit most meglepett, hiszen pont a 4k miatt vettem, és lemondtam a Chromecast Ultra-ról...

Ti mit tapasztaltatok 4k tartalomlejátszásnál? Előfordulhat, hogy éppen egy rosszul kódolt videótartalomba futottam bele? (időm még nem volt huzamosabb ideig 4k tartalmat nézni)

(#871) wzol válasza bexinho23 (#870) üzenetére


wzol
tag

Próbaképpen iktasd ki a hálózati elemet: a filmből egy sample-t, vagy vágd ki az elejét és másold egyből a box tárhelyére. Akkor kiderül, hogy a hálózat miatt akad-e. A 4K-nál már nagyon számít, hogy mekkora a bitráta: minőség - lejátszhatóság közti csúszka :)

(#872) azbest válasza bexinho23 (#870) üzenetére


azbest
félisten

mivel játszottad le? kodival?
A ripeknél szokat számít az is, hogy milyen elvetemült módon konvertálták át, amikor lemásolták a lemezről. Esetleg eleve sérült a fájl.

Ha jól emlékszem, akkor az általános androidos dekódoló libet tudja használni a kodi. Az amlcodec-et alapból nem látja. Az utóbbi libreelec alatt sokkal kifinomultabban tudja kezelni a hardveres dekódert, de ez nem elérhető mi boxon. Talán majd a nougat frissítéssel ez is finomodik még, ha elérhetővé teszik (jogosultság) a programok számára a megfelelő dolgokat benne.

[ Szerkesztve ]

(#873) wzol válasza azbest (#872) üzenetére


wzol
tag

Nálam az MX Player egészen szépen duruzsolt már alapból is, de még bónuszban megkapta a neon kodeket is - ezek szerint ez itt nem ér semmit?

(#874) azbest válasza wzol (#873) üzenetére


azbest
félisten

A neon kodek emlékeim szerint a különböző cpu-val végzett hang dekódolásokhoz kell. A képhez a rendszer hardveres lehetőségét használja, úgy melékszem ott lehet trükkösebb módokat is bekapcsolni, de anno tableten nekem csak instabillá tette az eszközt :) Mondjuk tévén nem néztem még mx playert.. .most feltettem, hát nem úgy néz ki, mint amit kényelmes távirányítóval kezelni... mármint kézzel bepötyögni mindent...

[ Szerkesztve ]

(#875) erzol válasza wzol (#873) üzenetére


erzol
őstag

Neon codec-el lesz ac3, dts hang.

(#876) bexinho23 válasza azbest (#872) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, Kodival játszottam le. Majd kitapasztalom akkor, hogy milyen kódolásúakat, bitrátájúakat visz problémamentesen a box.

(#871) wzol
Hálózaton biztos nem lehet problémás a lejátszás, teljes sebességgel jön minden (komolyabb Asus router osztja meg a hálózatot). Meg ugye most már LAN kábellel van összekötve a router és a box. Mindenesetre hétvégén teszt alá vetem a boxot.

(#877) wzol válasza bexinho23 (#876) üzenetére


wzol
tag

A technikai feltétel még nem biztos, hogy elég az akadásmentes lejátszáshoz. Kodi esetében a buffert érdemes egy kicsit feltolni - főleg hogy ez egy 2 gigás kütyü. Itt van, hogy hogyan.

(#878) bexinho23 válasza wzol (#877) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi, a buffer feltornászásról nem tudtam. Valószínűleg ez segíteni fog a dolgon.

(#879) qqzs


qqzs
őstag

Ez jobb vagy rosszabb mint a sima harmas?
Es ez szerintetek melyik verzio international vagy kinai?
Most 50usd kuponnal

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#880) gyugyo79 válasza qqzs (#879) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Product Details-> Language: Simplified Chinese "

(#881) donjohnson válasza qqzs (#879) üzenetére


donjohnson
addikt

hardvert tekintve szerintem ugyanolyan. az az összehasonlító kép a csíkkal elég megtévesztő. a simában is 2 giga ram van és 8 giga rom.
ha karácsony előtt meg szeretnéd kapni, akkor szerintem magyar boltból vedd. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#882) azbest válasza donjohnson (#881) üzenetére


azbest
félisten

A hardver hiába ugyanaz (a távirányító nem hangos a kínai boxhoz). de a szoftver nem csereszabatos. A kínai verzió is valamilyen androidra épülő rendszerrel jön, de semmi google szolgáltatás nincs rajta, hanem mindenféle kínai szolgáltatásokhoz lehet használni. Átszoftverezni sem lehet teljes értékű nemzetközi változatra [link].

(#883) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sikerült usb-ről bootolnom, úgy hogy a gyári droid érintetlen :D

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#884) azbest válasza Gyb001 (#883) üzenetére


azbest
félisten

wow, ez libreelec bootolhatóság tekintetében előrelépés lehet. Részletek?

Ha nougat v1028 van fenn, az nem ér mert azt véletlenül userdebug buildként adták ki.

[ Szerkesztve ]

(#885) Gyb001 válasza azbest (#884) üzenetére


Gyb001
senior tag

Sajnos uart kell hozzá, úgyhogy szét kell szedni a boxot. :/

Csak pár környezeti válltozót kell átírni hozzá

setenv bootcmd "run start_autoscript; run storeboot;"
setenv start_autoscript "if usb start ; then run start_usb_autoscript; fi; if mmcinfo; then run start_mmc_autoscript; fi;"
setenv start_mmc_autoscript "if fatload mmc 0 1020000 s905_autoscript; then autoscr 1020000; fi;"
setenv start_usb_autoscript "if fatload usb 0 1020000 s905_autoscript; then autoscr 1020000; fi; if fatload usb 1 1020000 s905_autoscript; then autoscr 1020000; fi; if fatload usb 2 1020000 s905_autoscript; then autoscr 1020000; fi; if fatload usb 3 1020000 s905_autoscript; then autoscr 1020000; fi;"
setenv upgrade_step "0"
saveenv

És innét letölteni az armbiant.

Még sosem használtam libreelecet, nem nagyon értek a lelkéhez, de szerintem megoldható.

Igen v1028, de szerintem nem függ tőle.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#886) qqzs


qqzs
őstag

Honna legolcsobb ez most? Es legegert milyet ajanlotok hozza ha nincs benne alapbol

Eladó: GTS450

(#887) azbest válasza Gyb001 (#885) üzenetére


azbest
félisten

necces... nemcsak a szétszedés miatt... ha nem 1028 lenne, akkor valsz nem indulna el, mert hiányzik a megfelelő aláírás a külsős bootloaderről.

(#888) Gyb001 válasza azbest (#887) üzenetére


Gyb001
senior tag

Akkor ezért kell örülni a 1028 buildnek :D
Még jó hogy nem ebben rontották el a vp9-et.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#889) bexinho23


bexinho23
őstag

Kodit sikerult beallitanom, hogy nagyobb legyen a buffertar. Viszont a gyari youtube app lan kabelen egyszeruen nem mukodik jol. Buffer health jobb minosegu videok eseten 13-18s korul van, es hiaba allitom le a videot, nem bufferel, csak beall egy kozeli ponton. Igy egy video nezes kozben (pl. Magyarosi Csaba uj videoja) szinte percenkent kattan egy pillanatra a hang meg a kep. Nem irja ki hogy bufferel, egyszeruen csak egy rovid pillanatra beakad. Neten egyaltalan nem talalok erre megoldast, beallitasi utmutatot, otletelest. Nalatok nincs gond a youtube appal lan kabelen? (ugreen 3.0).

(#890) azbest válasza bexinho23 (#889) üzenetére


azbest
félisten

nekem wifivel sincsen... az új youtube app megy, ami úgy néz ki, mint a https://www.youtube.com/tv pécén nézve?

Vagy a régebbi, ami így néz ki [link]. Ebből a fajtából a legutolsó volt ugrálós, de annak át kellene frissülnie már az új tévésre.

[ Szerkesztve ]

(#891) bexinho23 válasza azbest (#890) üzenetére


bexinho23
őstag

Szerintem az utobbi van, es igen, ugralos. Wifivel viszont nincs ugralas. Nem is ertem. Pedig 1000 megabites net van, nincs semmi adatforgalom a youtubeon kivul.

(#892) azbest válasza bexinho23 (#891) üzenetére


azbest
félisten

nézd meg, hogy 1304-es verzió e a firware, de mintha ezt már egyszer mondtad volna. Menj a play storeba, ott nézd meg hogy frissítésre kínálja -e az új verziókat.

Nekem valamiért az 1304-re váltás után beragadt a play store, csak forgott várt... kellett nyomnom egy adatok törlését a play storera (vagy ha egyszerűbb a teljes készülékre egy gyári visszaállítást a menüben). Akkor újra belépve meggyógyult és ment a frissítés rendesen. Nálad is ez lehet a baja.

(#893) bexinho23 válasza azbest (#892) üzenetére


bexinho23
őstag

A youtube 2.01.04 - 2017.08.27.
Mi Box fw - MOB31Z 1304

Amúgy találtam itthon egy UTP kábelt, ami fogalmam sincs, hogy miben másabb, mint az előző (egyiket talán a NAS-hoz kaptam, másikat routerhez, vagy valami máshoz). Nem sérült egyik sem, 1,5 méteresek, külsőleg csak a színük más.
Viszont fél óra youtube-ozást követően nincs az a furcsa beakadás annak ellenére, hogy a youtube streaming details-nél minden u.az. Talán a network activity mintha többször mutatna értéket, ami korábban szinte mindig 0-án állt.

Este kipróbálom a 4k-t.

(#894) azbest válasza bexinho23 (#893) üzenetére


azbest
félisten

ez a friss youtube, nem vagy jó megfigyelő, ha ez a régire hasonlít nálad :D

(#895) Angelo69


Angelo69
senior tag

Mediaplayer vásárlás előtt állok, és nem tudom eldönteni, hogy ez jobb vagy a ZIDOO.
Tudnátok tanácsot adni?

Előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#896) bexinho23 válasza azbest (#894) üzenetére


bexinho23
őstag

Hajajj, igazad van. :)) Mindenesetre a másik UTP kábellel mintha megszűnt volna a probléma. Bár volt egy újraindítás, routeren másik portra dugtam (NAS-sal megcseréltem), illetve az adapterből is ki-be húztam. Szóval mindent megtettem, hogy jól működjön. Amúgy USB2.0-ás porton 4K lejátszásra elég adat fér át?

(#897) azbest válasza bexinho23 (#896) üzenetére


azbest
félisten

Netflix esetén 25 megabit körül van szükség az ultrahd filmekhez. Eredeti 4k blu ray esetén 50-128 Mbps körül van a szávszélességigény. Gigabites usb-lan vagy AC wifi 200 megabitet is tudhat. De azért a felsőbb mennyiségnél már lehet megizzad.

(#898) DarkChild


DarkChild
senior tag

Üdv! Akinek EU-s Mi Box-sza van (mondjuk EUStocktól rendelt), megtenné, hogy megnézi nekem, hogy a távkapcsoló elemfedelében milyen szám van? (Az alábbi képen nyíllal jelölve a helye.)

[ Szerkesztve ]

(#899) donjohnson válasza DarkChild (#898) üzenetére


donjohnson
addikt

edigitalból vettem. 4-es van rajta. mit jelentenek ezek a számok? régiókód?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#900) xviktorx válasza DarkChild (#898) üzenetére


xviktorx
tag

Nekem 1-es van es az eustock-rol rendeltem en is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.