Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Keem1 válasza azbest (#1599) üzenetére


Keem1
addikt

Azt tudom, a böngészőre írtam az egeret ;)

(#1602) Torry válasza Keem1 (#1598) üzenetére


Torry
addikt

Oksa, megjegyeztem, viszont néha találni fullos stream-eket, amik azért jobban néznek ki, ezért volt a kérdés, hogy böngészős playereket mennyire eszi meg a mibox.

(#1603) ZOLL30


ZOLL30
tag

Sziasztok!

Vásárolnék egy xiaomi mi box 3-t, olvasgatok róla egy ideje, de mindenhol félinformációt találtam csak.
Kérdés, hogy HBO GO-t tudom-e nézni és torrentezni (fizetős) tudok-e esetleg?
Köszi
Z

élni, és élni hagyni..

(#1604) Keem1 válasza ZOLL30 (#1603) üzenetére


Keem1
addikt

HBO Go megy, egyelőre "csak" Chromecast módban (úgy viszont tökéletes), de elvileg készül a natív app is.
Szerintem a torrent is megy, ha találsz tévére optimalizált klienst. Nem kerestem még.

(#1605) Torry válasza aramis00 (#139) üzenetére


Torry
addikt

Szia Aramis!

Hogyan tudom telepíteni a Horizon Go-t?

Köszi,
Péter

(#1606) Dr.NX válasza Torry (#1605) üzenetére


Dr.NX
addikt

Bő egy évvel ezelőtti hozzászólás. :)

Elfogadom a sütiket.

(#1607) dkaro


dkaro
őstag

Visszakaptam ma a készüléket a szervizből azzal, hogy ment náluk 3 napig és nem melegedett. Bekapcsoltam és látom, hogy már 7es android van rajta, ezt nem találta meg OTA. Kíváncsi vagyok nálam mit fog produkálni.

(#1608) Torry válasza Dr.NX (#1606) üzenetére


Torry
addikt

Hoppáré, ez privát akart lenni :D

Van esetleg előrelépés a dologgal kapcsolatban?

(#1609) donjohnson válasza dkaro (#1607) üzenetére


donjohnson
addikt

de az valami béta android, nem?
nekem még csak 6-os van rajta.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1610) dkaro válasza donjohnson (#1609) üzenetére


dkaro
őstag

Nekem is az volt de most 7-es verziót mutat.

(#1611) Dr.NX válasza dkaro (#1610) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tennél fel róla egy screenshotot?

Elfogadom a sütiket.

(#1612) dkaro válasza Dr.NX (#1611) üzenetére


dkaro
őstag

Persze.

(#1613) Dr.NX válasza dkaro (#1612) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi!
Mondjuk pont a build nem látszik. :)

Elfogadom a sütiket.

(#1614) dkaro válasza Dr.NX (#1613) üzenetére


dkaro
őstag

once-userdebug 7.0 NBD92G 1028

(#1615) Dr.NX válasza dkaro (#1614) üzenetére


Dr.NX
addikt

👍

Elfogadom a sütiket.

(#1616) azbest válasza dkaro (#1614) üzenetére


azbest
félisten

a szerviz nem okos, hogy béta verzióra frissítette. Remélhetőleg a cast mód és a hd netflix továbbra is működik és nem barmolták el a drm kulcsokat.

Amikor majd kijön az oreo frissítés a boxra, akkor ne lepődj meg, hogyha nálad nem kínálja fel a frissítést, mivel állítólag arra a stabil 6.0.1 v1901-esről vagy béta 7.0 v1560 buildről lehet majd frissíteni.

Az se lepjen meg, ha a frissítés menüben jelzi, hogy van frissítést. A 6.0-ához való 1901-est jelzi, de természetesen arra nem lehet "frissíteni" 7-esről, így hibát jelez.

Ha most működik jól, akkor hagyhatod ahogyan van. Ha majd kijönne rá az oreo, akkor lesz kalandosabb, hogy valószínűleg csak manuálisan lehet átfrissíteni majd az újra, vagy az utilsó 7esre, ami majd frissülni tud 8asra.

Ha szétcseszték a chromecast módot (olyan frissítéseket csináltak, amivel elvesztették a drm kulcsokat), akkor viszont érdemes reklamálni a szerviznél.

(#1617) dkaro válasza azbest (#1616) üzenetére


dkaro
őstag

Csak Kodit és YT-t használok rajta de köszi a tippeket.Ha kijött a rendes release majd kézzel feltolom rá.

(#1618) Torry válasza azbest (#1616) üzenetére


Torry
addikt

Höhö ügyesek :D

Bárkinek bármi info a hivatalos Oreo-ról?

(#1619) azbest válasza Torry (#1618) üzenetére


azbest
félisten

Redditen és a xiaomi fórumon szoktam nézni, hogy van-e bármi. De természetsen semmi új. A legutóbbi pletyka az volt, hogy tán kínából már elindultak a konténerek az usa-ba az újabb box pakkokkal, amelyek már gyárilag oreoval és kicsit átdizájnolt távval jönnek (talán egyel több gombbal), de egyébként a box ugyanaz.
Hát, a konténeres szállítás 1 hónap, forgalomba helyezés és ilyesmi is több hét lehet. Ha ahhoz igazodnak, akkor még legalább hetekbe telik, mire kiderül, hogy valós -e a pletyka.

Az az egy-két béta tesztelő meg csak feldobja a labdát, de semmi konkrétumot nem mondanak később. Állítólag talán 2-3 update ment már az oreo-ra is, ami szöveg fordítási hibákat és hasonló apróságokat igazított ki. De állítólag a béta tesztelőknek tilos videót vagy képet közzétenni róla. Talán az utóbbi is "once" kiadás volt, szóval az tényleg nem bétának szánt verzió lehet (a buildnél szokta írni).

Az lenne az igazi szivatás, hogy ha a régebbi boxokra nem engednék ki a frissítést, hogy vegyék meg az újat (ami hardverileg azonos). Végülis a kínai mibox4 is kb ugyanaz, mint a kínai mibox3 volt. Remélem azért nem szívóznak vele. Most állítólag mac address szűréssel terjesztik az updatet / állítólag megoldották, hogy manuálisan se lehessen más boxra telepíteni, hogy tényleg csak a béta tesztelők tudják használni egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#1620) Degeczi válasza dkaro (#1612) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A vicc az, h a gyári 6-os Androidnak is újabb, 2017 júliusi a biztonsági csomagja... szóval ez vmi kezdeti béta lehet

(#1621) atyaatya


atyaatya
tag

Sziasztok,
Végre volt időm feltenni a horizon go-t de sajnos a felbontás kb. SD minőségű.

Megy rajta valahogy a HD???

Beállítások nem tartalmazza azt a menüt, amit a mobil.
Ha ma meg tudnám csinálni az jó lenne.

Köszönöm!

(#1622) Keem1 válasza atyaatya (#1621) üzenetére


Keem1
addikt

Sajnos a Horizon Go-n csak SD adás érhető el, bármilyen eszközről is próbálod. :(

(#1623) atyaatya


atyaatya
tag

Pedig a mobilon az M1 HD annak tűnik.

(#1624) atyaatya


atyaatya
tag

Ha mobilon megy HD-ban, akkor a boxon miért nem?

(#1625) Degeczi válasza atyaatya (#1624) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Telenor MyTV-vel mennek a királyi csatornák HD-ban a MiBoxon is.

(#1626) Keem1 válasza atyaatya (#1624) üzenetére


Keem1
addikt

Igazad van, az M4 Sport átvált pár másodpercen belül HD-ra, a boxon is. Most próbáltam ki. :D
De a Telenor MyTV sokkal jobb, mert TV-re optimalizált.

(#1627) donjohnson válasza atyaatya (#1624) üzenetére


donjohnson
addikt

ha nem megy a box-on hd-ban az appal, akkor tegyél fel egy chrome-ot és nyisd meg chrome-ban a https://www.mediaklikk.hu/m1-elo linket.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1628) atyaatya


atyaatya
tag

Van MyTV. De ott nincsenek azok a csatornák amik a horizon go-n, a UPC előfizetésem miatt.

Szóval van valaki akinek a horizon go-t sikerült HD-ra bírnia?

[ Szerkesztve ]

(#1629) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok.
Van valami okosság arra hogy a Youtube ne csak 720p-ben játsza le a videókat hanem 1080p-ben is?
Illetve milyen böngésző telepíthető rá ami jól működik? Feltettem a crome-ot, de az oldalak 2 oldalát levágja.

(#1630) tau_ba


tau_ba
tag

Sziasztok, gondolkodom egy Mi box vasarlasan. AZt irtatok korabban csak az international verziot szabad megvenni, mert a kinaival csak a szivas van. Mi a helyzet a Box 3 vs. Box 4 kerdesben? Letezik mar Box 4-bol international verzio? Erdemes amugy a 4-t venni, vagy jo a 3-as?

(#1631) azbest válasza spetya72 (#1629) üzenetére


azbest
félisten

A normál youtube szépen megy, akár 4k-ban is. Ha csak 720p, annak ezek közül lehet valami az oka:
- a kijelződ is csak 720p, ezért nem választ sokkal nagyobbat, mert úgysem látod
- valamikor elállítottad manuálisra a youtube beállításainál (lejátszás közben ok gombra előjön a pozíció és pár gomb, bal szélen a továbbiak alatt van olyan rész, aminél a felbontást állíthatod-
- a neted sebessége miatt marad kisebb felbontáson, esetleg a wifid túl lassú és azért.

A chrome kitölti a képet, nem vágja le. Hacsak nem arra gondolsz, hogy mobil nézetet mutat, amit asztali nézetre állítva vagy figyelembe vesz a weblap vagy sem. Ha mindennek le van vágva a széle körben, akkor a tévén kellene kikapcsolni az overscant. Ezt sokszor a pc mód vagy game mód esetleg más beállítás segítéségével lehet a tévén. Olvasd el a használati útmutatóját.

Csakis kizárólat mibox3-ból van international (mdz-16-ab), minden más változat kínai rendszerű. A kínai mibox4 hardverileg majdnem azonos a kínai mibox3-mal, csak újabb szoftvert tettek rá meg lehet más távirányítót kapott. A chipset s905L az újabban, 2GB ram, 8GB flash.

[ Szerkesztve ]

(#1632) tau_ba válasza azbest (#1631) üzenetére


tau_ba
tag

Koszonom szepen. A Mi Box 3 taviranyitoja az infras es nyomogombos mint a DVD/Blu-Ray playereke, vagy wifis es touchpad-es , mint az Apple TV 4/4K?

(#1633) Degeczi válasza tau_ba (#1632) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyik sem: rádiófrekvenciás, tehát rálátás, célzás nem kell, de nem wifis és touchpad sincs, csak iránygombok (viszont van mikrofon is benne a parancsok diktálásához)

[ Szerkesztve ]

(#1634) tau_ba válasza Degeczi (#1633) üzenetére


tau_ba
tag

Koszonom

(#1635) zhorvath válasza Degeczi (#1633) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nem akarok beleszólni, de bluetooth távirányítója van.

[ Szerkesztve ]

(#1636) Degeczi válasza zhorvath (#1635) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, és ez miben ellentmondás?

(#1637) azbest válasza Degeczi (#1636) üzenetére


azbest
félisten

rádiósnak a külön stickkel működőt szokták nevezni, ami nem a beépített bluetotthoz kapcsolódik, hanem a saját dongle-jéhez. Így spórolnak a licenszen és az eszköz sima vezetékesnek látja.

(#1632) tau_ba
a gyári táv bluetoothos a nemzetközi változathoz, ahogy írták hangvezérlős. Viszont külön nem lehet kapni, szóval ha elromlik vagy ráfekszel, akkor vége. A kínaiakhoz lehet kapni külön is távirányítót, ami a nemzetközivel is működik, azokból van infrás, bluetoothos - hang nélkül, bluetoothos és hangos és mozgásérzékelős. Én a másodikat vettem, mikor megpusztult a gyári. Meg persze infrásból van nem gyári gagyi is, ami 2 dolcsi és jobb lehet a semminél.

Más:
Rákötöttem a miboxomat egy 4k monitorra. Hát ez nem semmi. Viszont úgy látom, hogy a miboxhoz kapott hdmi kábelnek ez lehet már sok, nem engedte kiválasztani a 4k-t 60Hz-el azt hiszem, viszont a monitorral kapott vaskosabb kábellel már pöpec. A youtube-t próbálgattam eddig és vajsimán megy (60Hz módban főleg 30Hz-es 4k videók).

(#1638) donjohnson
120/10-es telekom. Egy huawei b525-ös router wifijét használom access pointnak (5GHz, a mibox 866-os módban tud kapcoslódni). A youtube debug módja 50 megabit körül mutatja a sávszélességet, amit abból számol ki, hogy a leszippantott videó darabkák milyen gyorsan érnek ide. Amúgy a wifi ki tudja hajtani a teljes sebességet például notival.

[ Szerkesztve ]

(#1638) donjohnson válasza azbest (#1637) üzenetére


donjohnson
addikt

milyen gyors interneted van, hogy 4k-ban youtube-ozol? :D

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1639) Degeczi válasza azbest (#1637) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kérdés itt az volt, vajon infrás-e esetleg, ezért lényeges, h nem, rádiófrekvenciás - hiszen a bluetooth is az.

(#1640) Keem1


Keem1
addikt

UPC-sek, frankón működő Horizon Go!

Kezdi a használhatóság határait súrolni, de addig is kell némi trükk. ;)

Működő verzió: 2.3.32
Stabil, HD adóknál tényleg HD, nagyon ritka szakadás, alapvetően használható. Kényszerített fekvő módban is jó élő adás. Kényszerített fekvő módban megfelelően orientált menü.

Elforgatáshoz: Set Orientation
NE az "Automatic (full)", hanem a "Landscape" beállítást használd. Menü és élő is fekvős, mégis nézhető. Sajna egér még mindig kell.

Azt tudja valaki, hogy a Google Play miért nem hozza be a Set Orientation-t? Most vadásztam le ApkMirrorról, mert most nem találtam Play-ben, pedig nemrég még ott volt.

[ Szerkesztve ]

(#1641) azbest válasza azbest (#1637) üzenetére


azbest
félisten

újabb tapasztalat 4k kapcsán:
- a mibox kábelével nem volt 4k60Hz, hdcp 1.x-et mondott a drm info.
- a monitor gyári kábelével volt 4k60Hz, bár néha mintha bizonytalankodott volna, pár képugrás, egyszer felbontásváltás is volt, itt is csak hdcp 1.x.
- elővettem valamelyik rövid, relatíve robosztusnak tűnű hdmi kábelemet, 4k60hz, hdcp 2.2.

Felváltottam a netflix előfizetésemet 4k-sra és ott kaptam egy tvq-pm-100 5.2.5 errort, amikor a testpatternt akartam játsznai, aztán a többinél meg csak 480p volt a pattern. Utána néztem a drm infót. Szóval a tanulság, nagyon nem mindegy a kábel, nagyon kényes rá. A rövid kábellel már jó.

A test videót úgy lehet előhozni, hogy test-re keresünk és az instant találatoknál ott lesz a test patterns.

[ Szerkesztve ]

(#1642) azbest válasza azbest (#1641) üzenetére


azbest
félisten

hupsz, most látom, hogy a mibox saját kábele helyett egy kínai boxhoz kapott kábelt próbáltam először. Szóval az igazi miboxszos gyári kábellel is szépen megy a 4k60Hz hdcp 2.2. Bocs a kavar miatt. A noname kínai box kábelével nem megy és a monitorhoz kapott hosszabb kábelnél sem.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Torry válasza Keem1 (#1640) üzenetére


Torry
addikt

Hali,

Es ezt hogy küldöd át a miboxra?

(#1644) Keem1 válasza Torry (#1643) üzenetére


Keem1
addikt

Ahogy bármi mást ;)
Wifi, Bluetooth, pendrive, ftp, lan megosztás, stb. Légy kreatív ;)

[ Szerkesztve ]

(#1645) Torry válasza Keem1 (#1644) üzenetére


Torry
addikt

Nekem nem is engedi telepíteni az orientation-t, pedig engedélyezve van az ismeretlen források.
Erre van ötleted esetleg?

Irtad, hogy egér kell hozzá. Dongle-s egérrel hiába próbálkozok igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1646) Hyperion válasza Torry (#1645) üzenetére


Hyperion
senior tag

Telepítésnél mikor szürke a telepítési gomb, egy pillanatra kapcsold ki-be a boxot.. utána aktív lesz :)

(#1647) Keem1 válasza Torry (#1645) üzenetére


Keem1
addikt

Az elsőt megválaszolták, a dongle-s egér szerintem menni fog, legalábbis telefonnal nem volt gond.

(#1648) tupijani válasza Keem1 (#1644) üzenetére


tupijani
tag

Szia! Nekem a Horizon go felmegy, de nincs hd, csak az Rtl Klubnál. A rotáció szabályozásához pedig csak a Hal launchert tudom használni, mert semmi mást nem enged telepíteni.

Build: once-user 6.0.1 MOB31Z 1901

Köszönöm, hogy legalább Te próbálkozol vele :C

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#1649) Keem1 válasza tupijani (#1648) üzenetére


Keem1
addikt

Amit én ellenőriznék:
- van-e elég sávszél
- wifi esetén biztosan 5 GHz-en van-e a box
- tuti HD adóval próbálkozol-e
- tuti az általam linkelt apk-t telepítetted-e

A Set Rotation hogyhogy nem megy fel? Alapból nem lesz az appok listájában, mert nem tévés app, de ha van egy alternatív indítód, azzal el tudod indítani.

Amit még megpróbálhatsz: mindkét app esetén adatok törlése, majd eltávolítás, majd újratelepítés.
Nekem most frankón megy, már csak a távirányítós kezelés hiányzik, de nyilván az csak akkor lesz, ha a Liberty Group (majd később Vodafone) egyáltalán akar-e Android TV-s appot.

(#1650) tupijani válasza Keem1 (#1649) üzenetére


tupijani
tag

:) Ismerem ennyire a rendszert, gigabites lan van, gigabites nettel, kb. 200 MBit sávszélességgel. Mivel az rtl klub hd simán futott hd minőségben, nem az általad írtak jelentik a probkémát. ÉS nem 4k, csak hd, sima n-es wifinek vinnije KELL.

Más: a Chrome telepìtése után a www.horizon.tv oldalon bejelentkezve simán megy minden hd-ben.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.