Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) trapi007 válasza gyugyo79 (#1400) üzenetére


trapi007
tag

Uh
Bocsi, ez a nero nem jó, és kipróbáltam nem is látja a Kodi.
csak ugyan azt a mappát raktam bele, ami már meg van osztva, és tévútra vitt. :U

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#1402) drag


drag
tag

Köszönöm a hozzászólásokat, közben sikerült megoldani a dolgot egy kis segítséggel :C :R

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1403) #88470784


#88470784
törölt tag

TED kiegészítőben hogyan lehet a felirat méretét állítani? Egyáltalán lehetséges?

(#1404) Sajtiii


Sajtiii
újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a kulonbseg az Mi3 es az Enhanced tv box kozott? Keresgeltem itt a forumban, de sajnos nem talaltam semmit :). Mind2 tv box csak az enhanced inkabb hasonlit egy "Playstationre"?

Melyiket erdemes megvenni? Mert 30 dollar van a ketto között :).

Köszönöm,
Sajti

(#1405) azbest válasza Sajtiii (#1404) üzenetére


azbest
félisten

Csak a nemzetközi miboxot szabad megvenni. A mi box 3 -nak azt a változatát, ami MDZ-16-AB típuskódú.
A többi mindegyik kínai rendszerrel jön, amivel kínában, kínai szolgáltatásokat tudsz haszánálni.

Az MDZ-16-AB az egyetlen fatja, ami nemzetközi piacra készült és hivatalos androidtv rendszer van rajta, valamint támogat mindenféle másolásvédelmet, ami az előfizetős szolgáltatásokhoz szükséges. A kínai verziókból sosem lesz európai, mert az egyedi kulcsok akkor is hiányoznak belőlük, ha valaki ráhekkel valamilyen android renszert. Mókolt, összetákolt android rendszerű boxokat meg lehet kapni 30 dolcsi körüli áron is, amelyek libreelec-kel jók filmezni, ha az android, a netflix és a hbo go cast, chromecast mód nem szempont.

Azt se felejtsd ki, hogy kínából rendelve 27% áfa és 3000 forint vámkezelési díj is könnyen rákerülhet, amikor beimportálod. Ha kiszámolod, akkor már lehet jobban jársz, ha európai boltból veszed, például az eustock-ból, akiknek budapesti szervizcégnél érvényesíthető magyar garanciája van és árban sem több, mintha az adót és kezelési díjat be kell fizetned. Plusz, készletről 1-2 munkanap alatt megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1406) Sajtiii válasza azbest (#1405) üzenetére


Sajtiii
újonc

Köszönöm a választ, igy mar minden tiszta!

[ Szerkesztve ]

(#1407) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Xiaomi Mi Box 3-on futtatom a legújabb Kodi-t. Egy ASUS RT-AC58U routerre kötött USB 3.0-ás 1TB-os vinyóról SMB megosztással mennek a filmek. Miért lehet az, hogy egy idő után (kb. másfél óra) elkezdenek akadozni a filmek, a kép ugrál, a hang elmegy, egész addig tökéletes a lejátszás és mindig ugyanannál a pontnál kezdődik. A Mi boxra kötve, vagy SMB megosztás helyett UPNP módszerrel viszont tökéletesen lejátssza a videókat (viszont UPNP-vel meg nem tölti le a média adatokat a Kodi). Működik egyáltalán a hardweres gyorsítás ha hálózaton keresztül játszok le egy állományt?

Köszi!

(#1408) Degeczi válasza Looserke (#1407) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mi Box-al sajnos még nincs tapasztalatom (egy hét alatt ideért Kínából, azóta azonban egy újabb hete áll a magyar csomagfeldolgozóban...), az viszont tény, h az UPNP streameléshez ideális protokol, míg a SMB filemegosztáshoz, szóval nem túl meglepő.

(#1409) Szabopeter19


Szabopeter19
csendes újonc

Sziasztok!

EUStock-tól rendeltem egy eu változatot, ezelőtt volt/van egy kínaim azt nem igazán tudom mire használni. A kérdés az lenne, hogy a horizon go az még mindig problémás? HBOGO? Kb ez a két dologra lenne használva, illetve néha kodi, de azzal nem hiszem hogy bármi gond lenne. :R

(#1410) Keem1 válasza Szabopeter19 (#1409) üzenetére


Keem1
addikt

A HBO Go nem problémás. A direkt előfizetők a tévés appot még nem tudják használni, de a Chromecast funkció tökéletes.
A horizon go szerintem sose lesz jó. Az a megérzésem, hogy a UPC nem veszi komolyan ezt, csak kiadtak valamit, hogy "legyen".

(#1411) Sajtiii


Sajtiii
újonc

Sziasztok!

Barmilyen kontrollert lehet a mibox-hoz használni? V csak xiaomi-t? Kerestem, de sehonnan sem tudok rendelni :-/.

(#1412) eszlenyek válasza Sajtiii (#1411) üzenetére


eszlenyek
tag

Nekem Dual Shock 4 (ps4 controller) nagyon nem akart működni bluetooth-on keresztül.
Mást nem tudtam próbálni sajnos.

(#1413) gyugyo79 válasza Sajtiii (#1411) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem usb -n át az ismertek/ népszerűbbek mind működnek. Steam kontroller az kábelen megy a vezeték nélküli vevőjével meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#1414) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

Hogy érdemes bekötni?
-TV-be HDMI-vel és optikaival az erősítőbe, vagy
-HDMI-vel erősítőbe, és onnan a TV-be?
Kép-hang, CEC miatt számít? Optikai tud egyáltalán 5.1-nél többet?

Illetve a friss hang szabványokat ismeri?
DTS-X, Dolby Atmos?
Vagy csak a régebbieket: Dolby TrueHd, DTS-HD master?
Bocsesz ha le van írva valahol részletesen a lista, de nem találtam.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1415) trapi007 válasza Sajtiii (#1411) üzenetére


trapi007
tag

Logitech F710 tesztelve. - OK.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#1416) Szabopeter19 válasza Keem1 (#1296) üzenetére


Szabopeter19
csendes újonc

Szia!

Próbáltam telepíteni az appot ami elforgatja a képet, de ki van szürkülve a telepítés gomb, csak a mégsére tudok nyomni. Miért lehet ez? Köszi előre is! :R

(#1417) donjohnson válasza Szabopeter19 (#1416) üzenetére


donjohnson
addikt

nyomd meg a távirányítón a bekapcsoló gombot egyszer és utána átvált szürkéről.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1418) Szabopeter19 válasza donjohnson (#1417) üzenetére


Szabopeter19
csendes újonc

Köszi tényleg működik így! :R

(#1419) Leho_89


Leho_89
csendes tag

Sziasztok,

Egy MI Box 3 beszerzésén gondolkodom. Akinek van ilyen, az esetleg használja nonstop torrentre, ami külső HDD-re tölt direktbe? Külső HDD tartalmát meg tudom úgy osztani, hogy egy wifis TV azt lássa és le tudja játszani?

Köszi Előre is!

(#1420) Keem1 válasza Leho_89 (#1419) üzenetére


Keem1
addikt

Ne wifizz, kösd rá a boxot a tévére HDMI kábellel. A box is le tudja játszani a filmeket ;)
Egyébként úgy tudom, csak belső tárként mountolva tudja írni az usb-n rálógatott eszközöket. Ez a torrentnél lehet fontos.

[ Szerkesztve ]

(#1421) Leho_89 válasza Keem1 (#1420) üzenetére


Leho_89
csendes tag

Bocsi azt elfelejtettem írni, hogy 1 TV-re rá lesz kötve HDMI-vel és lesz egy másik a lakás másik részeén amin van wifi. Ez a belső mountos dolog könnyen megoldható?

(#1422) jambiyya válasza jambiyya (#1414) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez nagyon láma kérdés volt? :)

(#1423) donjohnson válasza jambiyya (#1422) üzenetére


donjohnson
addikt

2 hdmi kábel jó lesz. optikain nem megy át a hd hang.

Dekóderek
DTS-HD, Dolby Digital Plus

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1424) jambiyya válasza donjohnson (#1423) üzenetére


jambiyya
őstag

Köszi.
Kíváncsi vagyok ki fog-e kapcsolni automatikusan a Tv box. Most ha a tévét lekapcsolom akkor az erősítőt is kapcsolja.

(#1425) gyugyo79 válasza jambiyya (#1422) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hogy érdemes bekötni?
Úgy, hogy jó legyen neked.

"2-TV-be HDMI-vel és optikaival az erősítőbe, vagy
-HDMI-vel erősítőbe, és onnan a TV-be?
Kép-hang, CEC miatt számít? Optikai tud egyáltalán 5.1-nél többet? "

https://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF /
https://en.wikipedia.org/wiki/TOSLINK
HDMI ARC - Audio Return Channel

Szóval ezek ki tudnak zárni variációkat bizonyos igény szint fölött.

"Illetve a friss hang szabványokat ismeri?
DTS-X, Dolby Atmos?
Vagy csak a régebbieket: Dolby TrueHd, DTS-HD master?
Bocsesz ha le van írva valahol részletesen a lista, de nem találtam."

"DTS-HD, DTS-X, Dolby TrueHD, and Dolby ATMOS audio pass-through is also now supported..."

[ Szerkesztve ]

(#1426) donjohnson válasza jambiyya (#1424) üzenetére


donjohnson
addikt

jó kérdés, itt a topikban valakinek kikapcsolja a hdmi, valakinek nem.
nekem meg tutira igen, mert a tv-ből kapja az áramot is (usb-dc kábellel).

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1427) jambiyya


jambiyya
őstag

Szuper, köszi mindkettőtöknek, rendelem is!

ui: egy másik topikban azt írjál ez az eszköz be van oltva LE ellen, de az elég mélyvíznek tűnik már... :)

(#1428) azbest válasza jambiyya (#1427) üzenetére


azbest
félisten

így van, a libreelec nem tud elindulni rajta, mert másképp boot-ol, mint a többi amlogic box. Mint a secure boot pécén, csak az indul el, ami megfelelően alá van írva (ha jól hallottam).

Ha kifejezetten speciális (rootot igénylő, rendszerbe mászó) kodi addonokat nem használsz és nem hiányzik a kadencia helyes lejátszás, akkor a kodi egyébként teljes értékűen működik android tv rendszeren.

(#1429) Keem1 válasza Leho_89 (#1421) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, könnyen, de formázza a hdd-t. Sűrűn leválasztani se lehet, tehát amíg ez a módszer használatban van, addig a hotswap felejtős.
Viszont én meg csak pendrive-val próbáltam, hdd-vel nem.

[ Szerkesztve ]

(#1430) sanyie70 válasza Keem1 (#1429) üzenetére


sanyie70
tag

Nálam hdd-vel van rendben működik. Megy torrent, de nem 0-24-ben használom, szépen visszatölti. Egy légegér nem árt a kezeléshez saját távjával is lehet irányítani, de nem túl egyszerű.

(#1431) Wildweasel


Wildweasel
csendes újonc

Sziasztok!

Egy Xiaomi Mi Box 3 Android TV 4K-t tervezek beszerezni Sony bravia-m mellé...igazából csak MY TV telenorra lenne használva mert a tv maga smart de az alkalmazás nem támogatja. Az app-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Valamint eustock-ról megéri megrendelni elvileg eu-s verziót árusítanak.

Ui.: a box-ot wifiről használnám, azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy elég hdmi-vel a tv-hez kötni a box-ot ami wifis, vagy külön a box-al is kapcsolódni kéne a wifire? (elnézést ha esetleg bagatel a kérdésem)

Válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#1432) erzol válasza Wildweasel (#1431) üzenetére


erzol
őstag

Egy éve használom a boxot mytv-vel napi rendszerességgel.
Stabilan működik, nagyon egyszerű használni a távjával.
:K

(#1433) azbest válasza Wildweasel (#1431) üzenetére


azbest
félisten

Természetesen a boxszal is kell wifire kapcsolódni. A hdmi a képért ès hanggért felel. A tévén érdemes lehet pc vagy játék módba tenni a hdmi bemenetet, hogy a tévé ne akarja széteffektezni a képét.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Tailorzsolt válasza erzol (#1432) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szia. Csak azt szerettem volna kérdezni, hogy MyTV-n keresztül HD-ban jönnek az adások? Természetesen amelyik csatornának van amúgy is HD szolgáltatása, arra gondolok.

Köszi.. :)

(#1435) erzol válasza Tailorzsolt (#1434) üzenetére


erzol
őstag

Igen, kb 10 adó HD.
Talán a legjobb ilyen szolgáltatás a telekom, upc, telenor mezőnyből.
Én a legnagyobb csomagot nézem és hibátlan.

(#1436) Tailorzsolt válasza erzol (#1435) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szuper, köszi szépen az infót, lehet elindítom én is az előfizetést.. :)

(#1437) talamasca válasza Tailorzsolt (#1436) üzenetére


talamasca
senior tag

Én két hónapja használom a mytv-vel. Ezért is vásároltam a box-t. Teljesen kiváltottam vele a kábeles szolgáltatót plusz így mobilon, táblagépen is nézhetem a teljes csomagot.
Ahogyan én körbenéztem a mytv a legjobban használható netes tv megoldás jelenleg.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#1438) Degeczi válasza erzol (#1435) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát az mondjuk nem vmi sok... (hiszen abból gondolom 5 az, ami bárhol ingyen fogható DVB-T-vel is HD-ben)
A vicc, h az oldalukon sem látni erről listát

(#1439) azbest válasza Degeczi (#1438) üzenetére


azbest
félisten

úgy emlékszem az ászf-jükben szerepel, hogy melyik "hd" (de a pontos felbontások nem. A telenor topicba beszélgettünk már róla).

(#1440) Degeczi válasza azbest (#1405) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Abszolút így van: az enyém 1 hét alatt ért Magyarországra Kínából, aztán 2 hétig "célországban feldolgozva" státuszban ragadt - majd most jött a vámolási adatbekérés... :O

Végülis mindegy, ráért, és mostanában sok cuccom átcsúszott, de tényleg célszerűbb Eustocktól rendelni!

(#1441) jambiyya


jambiyya
őstag

Nem kizárt hogy én vagyok türelmetlen/láma, de nem érzem komoly előrelépésnek ezt a kütyüt. Gyors és egyszerű, az igaz, de:
-nem lehet bármit telepíteni rá (időképet pl. nem, és a mytv-t is baromi nehéz volt megtalálni)
-kodival próbáltam, és működik, de nem jobb a kép mint a TV saját lejátszójával
-hangot nagy nehezen sikerült belőni, átmennek az újabb szabványok is (pl. trueHD)

Igazából olyan "semmiextra" érzésem van. Ugyanakkor ha többet foglalkozok vele, biztos jó lesz ez, csak elsőre nem adja magát. Hozzáteszem, épp a napokban sikerült beüzemelni pár xioami okosotthon cuccot, és az a szopáscunami (mert az, tényleg) talán elvette a kedvem a boxtól. Tudom, hisztiszagú...sry.

Esetleg tudtok mondani olyan alkalmazásokat, amik tutira beváltak?
Pl. video lejátszásra most kodit használok, a filmek PC-n vannak, servioo-val megosztva.

(#1442) donjohnson válasza jambiyya (#1441) üzenetére


donjohnson
addikt

időképet letöltöd innen. rámásolod pendrive-ra. engedélyezed a külső forrásból való telepítést. megnyomod a telepítőablaknál a bekapcsológombot a távirányítón, ha szürke a telepítés gomb. feltelepíted és kész. elvileg mennie kell. sok alkalmazással működik így a dolog, annak ellnére, hogy "nincs fent" (nem találja meg) play-en.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1443) azbest válasza jambiyya (#1441) üzenetére


azbest
félisten

Nem pécé. És igen, androidtv rendszerre nem kívál fel mindenféle telefonos alkalmazást, mert azokat nem lehe távirányítóval kezelni. Az biztos, hogy a tévés appokat jó lenne pécés böngészőből külön listázhatóvá tennie a google-nek, mert az androidtv play store-ja nem mindig kínálja fel, amit keresek, vagy ha nem tudom mit keresek, akkor még nehezebb rátalálni azzal. Pécés böngészőben meg nem lehet szűrni tévére.

Képminőség kapcsán, ha a tévé is eleve jól mutatja, akkor nem várható csoda. Ha elmosódott, részletszegény a kép, akkor pedig magán a tévén van valami "képjavító" effekt alapból bekapcsolva. Érdemes lehet játék vagy pc módra kapcsolni a hdmi portot amire a box van kötve, hogy a tévé ne nyúljon bele a hülyeségeivel a képbe. Szállodákban például rendszeresen azt látom, hogy közepes erős alapból egy élesség opció, ami az éleket kiemeli és a részleteket elmossa, tiszta vhs utánérzés. Ezt az adott tévé kapcsán kell megnézni, hogy milyen módon cseszi szét a képet. A hang beállítás kapcsán jellemző probléma, hogy akinek speciális igénye van, annak utána kell nézni, hogy lehet beállítani, ahogy a tévék képet szétcsesző alapmódjainak is.

A semmiextra érzés a normális. Bedugod, egyszer beálltod, fogod a távirányítót és használod. Tudja az ember értékelni, ha nem azzal akarja tölteni az óráit, hogy állandóan valamit piszkálgatni kell. A xiaomi kínai régióra szánt kütyüi tényleg macerásak európában. Általában a más régió miatt mindenféle trükközés kell, hogy európában is működjenek.

Inkább azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy mit szeretnél csinálni a tévé előtt ülve a fotelban. Kicsit úgy hangzik, hogy mindenféle programot akarnál futtatni rajta, mindenféle feladatra, de igazából bármit, amivel küzdeni lehet. Ha pécéként gondolsz rá és pécés feladatokat akarsz ráerőltetni, akkor elég küzdelmes hónapoknak nézel elébe, met ez nem pécé.

Én főleg youtube-ot nézek rajta, meg netflixet, kodival is nézek néha valamit. A mytv otthon is fenn van, de van saját kis tvheadend szereverem is egy raspberry pi-n, ahhoz is van kliens feltéve a tévéhez. Telefonról szoktam még google musicból zenét átküldeni rá chromecast módban. A küzdelmesekből amazon prime video kliens is van fenn (kézzel telepítve shield box-os apk).

[ Szerkesztve ]

(#1444) jambiyya


jambiyya
őstag

Köszi a válaszokat. Igazából hülye voltam, rám nem jellemző módon impulzusvásárlás volt (ezért is kértem elnézést a hisztiért). Általában azért az igény van előbb, de nagyon akartam egy ilyen kütyüt. :)
Hétvégén lesz majd időm elé ülni és belakom.

(#1445) jambiyya válasza donjohnson (#1442) üzenetére


jambiyya
őstag

Soundcloud és időkép is használhatatlan, nyilván nem véletlenül nem jelenik a playen...
Illetve ahhoz hogy zenét hallgassak, inaktiválni kellett a tévén (is) a CEC funkciót, különben lekapcsolta azt is. Persze ez egy jó funkció ha csak videot fogyasztok.

[ Szerkesztve ]

(#1446) azbest


azbest
félisten

Újabb érdekes dolog, ami talán kapcsolatban van a Xiaomival.

Az FCC-nél megjelent egy Google dongle, ami androidTV rendszert futtat (oreo) és S905X 2GB ram és 8GB flash paraméterekkel rendelkezik a Mi Boxhoz hasonlóan. Valamint a távirányítója kiköpött MI távírányító:

Ha tényleg a google neve alatt jön ki, akkor valószínűleg egy hónap múlva a Google I/O -n jelenthetik be. Persze az is benne van a pakliban, hogy egy kínai gyártó lép amcsi piacra, ahogy a xiaomi is tette.

[ Szerkesztve ]

(#1447) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, volt már itt szó a HDMI csatikról. Most valami miatt ki kellett húzni a faltól a tévét, és látom ám, hogy két eltérő HDMI port van. #1: STB, #2: DVI. Most az elsőben van a mibox. Hova érdemes dugni, hogy ne szóljon bele a tévé a megjelenített képbe? Samsung non-smart LED TV.

[ Szerkesztve ]

(#1448) donjohnson válasza Keem1 (#1447) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem a dvi-ba.
de a legegyszerűbb ha te magad hasonlítod össze, hogy milyen képet adnak külön-külön. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1449) Keem1 válasza donjohnson (#1448) üzenetére


Keem1
addikt

Hát ez az, nem nagyon veszek észre különbséget :DDD
Mondjuk mikor a tévét megvettem, az volt az első, hogy az összes képjavító, zajszűrő funkciót kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#1450) donjohnson válasza Keem1 (#1449) üzenetére


donjohnson
addikt

találtam egy leírást a hdmi port jelölésekről. ez alapján igazából lényegtelen, hogy melyikbe dugod.
a képjavítókat úgyis kikapcsoltad, szóval mindegy, hogy melyik portot használod. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.