Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sesshou válasza sesshou (#150) üzenetére


sesshou
senior tag

Hbo gon kivul egyebkent minden mas tokeletesen megy a chromecastal(itt magara az eszkozre gondolok) ? Pl Netflix

[ Szerkesztve ]

(#152) aramis00 válasza gyugyo79 (#142) üzenetére


aramis00
tag

A korábbi hozzászólásod alapján beállítottam a a DS Videot a kütyüre (Köszi.), mert nálam is begyorsult a video.
Az lenne a kérdésem, h te a Kodi-t is a Synology NAS-ról táplálod adattal?
Sajnos most kezdtem csak utánaolvasni Kodi-nak, és nem tudom, hogy maradjak-e a bevált DS Video-nál vagy a Kodi felé mozduljak itt a Mi Box-on.

Ha te mindkettőt ismered, használod, mi lehet egyik vagy másik előnye/hátránya?
Ha nagyon off topic, jöhet privátban is a válasz, vagy egy link, hogy hol érdemes ezt kivesézni, ahol másoknak is hasznos lehet az infó!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#153) azbest


azbest
félisten

Könnyen meglehet, hogy valamilyen asszinkron feladattal kapcsolatos bugjuk van hbo go kapcsán és ezért viselkedim máshogy különböző eszközökön. A chromecast hardver fix, ha azon tesztelgetik lehet épp jó időben történnek egymás után a különböző műveletek, ha meg más sebességű eszközzel használjuk, ott borul valami.
Persze ez csak találgatás, de mi is rengeteg ilyen jellegű hibát vétettünk mobilos fejlesztésnél és amíg nem esik le a fejlesztőnek, hogy a műveletek sorrendje borulhat meg, addig mocsok nehéz reprodukálni az ilyen hibákat, ha nem pont olyan eszközön tesztelünk.

[ Szerkesztve ]

(#154) sesshou válasza sesshou (#151) üzenetére


sesshou
senior tag

Viszont van itt még valami amitől borulhat az elmélet.
A HBO go cast nekem chrome-ból is ugyan úgy viselkedik pc-ről.

(#155) azbest válasza sesshou (#154) üzenetére


azbest
félisten

Bár még nem próbáltam cast-olásra programot írni, de gondolom valami minialkalmazást küld át a boxra / chromecastra, amit aztán elindulva lejátsza a tartalmat. Gondolom ugynazt küldi át a webes és az appos megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#156) sesshou válasza azbest (#155) üzenetére


sesshou
senior tag

Nah jó lehet igazad van :U
Vajon a többi android tv-s eszközön előfordul ez a hiba HBO go val idehaza...

(#157) azbest válasza sesshou (#156) üzenetére


azbest
félisten

általában lassabbak a beépített cuccok, mert régebbi hardvert használna. Lehet le kéne terhelni valamivel a boxot :D Bár azt hiszem android tv-n nem nagyon futkározhatnak a háttérben dolgok.

futólag, ahogy próbáltam példába belenézni, a castoláskor valami html+css+javascript alkalmazást indít az eszközön, ami a felületet adja meg lehet a lejátszásba is beleszólhat.

[ Szerkesztve ]

(#158) appel válasza sesshou (#150) üzenetére


appel
őstag

Eladtam a cc2-t, de már csak ritkán futottam hibába a végén, ami azért már bőven vállalható volt. Netflixet sosem próbáltam.

(#159) sesshou válasza appel (#158) üzenetére


sesshou
senior tag

És mi sarkalt a mi box-ra váltásban?

(#160) appel válasza sesshou (#159) üzenetére


appel
őstag

Hogy mi? Elvileg mindenben jobb, és sokkal többre használható. Sajnos a gyakorlatban ez nem mindig így van (lásd HBO - ami ugyan nálam ment, amikor teszteltem, de egyébként nem használom).
Amúgy a távirányító, a natív alkalmazások, és hogy nem kell hozzá telefon.
Másokkal ellentétben én nem bántam meg. A váltás 13k-ba került.

(#161) gyugyo79 válasza aramis00 (#152) üzenetére


gyugyo79
addikt

A hatalmas különbség, hogy az SPMC -vel stabil minden eddigi forrással úgy, hogy nem kell a NAS-t terhelni az átalakítással. Sambán simán felcsatolom a könyvtárakat és kész. Igazából ez a része azt leszámítva, hogy nekem kell a kijelző beállításokba állítanom a tartalomhoz a kimeneti beállítást (vagy hagyom 60Hz-en) tökéletesen működik. Rakok egy képet, hogy miért SPMC ezen az eszközön és nem Kodi :

A Video Station is jól működik ha a NAS-al az AC3 hang át van kódoltatva de az úgy gáz remélem javítják majd.

Ez itt abszolút nem off, na rakd át ha bármi kérdésed van ...

Ja és az HBO GO -s témához.
Az CC-n végig jó volt csak jó néhány telefonon a telefonos app volt az ami nem jól működött ! De megoldás volt rá csak macerásabb volt az indítás de nem a lényegi részben a lejátszásban volt a hiba ... Hatalmas a különbség.

Viszont ezt az eszközt jelenleg maga az HBO nem támogatja, majd kb akkor lesz valamikor esetleg jó ha ők is azt akarják...
Senkinek se működik, se a natív app se a cast, csak max rövid távon amíg megnézik, hogy jó e aztán meg megy a félre tájékoztatás ...
Direkt belinkeltem nektek a külföldi fórumot, ahol az HBO kerek perec megírta a hibára, hogy kb nem is érdekli őket és nagyon érdekes, hogy a Nexus -on meg a Shilden is is ugyan az az Android TV verzió és Google Cast mellett jól működik ...
Ja, hogy azok a box -ok támogatottak ...
Innentől a Xiaomi tudna valamit csinálni, ha megegyezne az HBO -val mint ahogy a NETFLIX -el.
Amúgy, kb szerintem az van, hogy a jobb minőségű verzió védve van és kéne valamit perkálni az HBO -nak érte, ha megnézitek a mobilos verzió is megy és kb semmiben se más azt leszámítva, hogy az max 480p ez meg 720p lenne ...

[ Szerkesztve ]

(#162) appel válasza appel (#134) üzenetére


appel
őstag

Ma végre kipróbáltam egy usb hubbal az ethernet adaptert.
USB2-n valóban 100Mbit-re kapcsol az adapter, és az Ookla mérés alapján ez durván 105/90Mbit-et hozott.
Na mindegy, akinek nincs AC-s wifije, annak azért jól jöhet ez is.

(#163) sesshou válasza appel (#162) üzenetére


sesshou
senior tag

Ugreen usb 3 as adapterrel 300/200 at mertem :) 2000 ft os beruhazas de sztem megeri. Nincs az a stabil wifi.

[ Szerkesztve ]

(#164) sesshou válasza appel (#160) üzenetére


sesshou
senior tag

Mostmar 2. Alkalommal viszakozom az eladás tól. Kisse lehiggadva rajottem hogy csak az hbo go miatt nem erdemes valtani a chromecast pedig mindenhol mashol jol megy. Ccn a windows ban mikor megosztottad azvegesz asztalt ugyan olxan szaggatos volt mint mi boxon?

(#165) appel válasza sesshou (#164) üzenetére


appel
őstag

Kipróbált régen a teljes asztal atküldését, és arra emlékszem, hogy elviselhető volt. Mindenképpen rosszabb volt, mint a lap átküldés. A boxra még meg sem néztem.
A 300/200 nagyon jó usb2-n. Linket adsz az adapterről? Még tartalékba is vennék 2k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#166) sesshou válasza appel (#165) üzenetére


sesshou
senior tag

Bocsivaz arra rosszul emlekeztem mert en 3 e ert vettem akciosan. [link] de egy kis keresessel sztem találsz

(#167) azbest


azbest
félisten

Google asszinsztens jön majd miboxra is. Azt nem tudni biztosan, hogy 6-osra vagy a rendszer frissül e 7-re.

Minden esetre úgy tűnik, hogy az s905x és s912 chipsetek kapnak 7 és 7.1 támogatást, csak a gyártókon múlik, hogy közzétesznek-e frissítést.

De valaki közzétett egy képet:
once-user 7.0 NBD91Z 924

Szerk, közben linket is tettem, igazgattam a kommentet. Ha jól értem OTA updateként megy (egy darabig eltarthat mire mindenkihez eljut, tegnap még nem szólt nekem, hogy van update)

A kodi mibox international topic-jában lehet néha érdekes dolgokról olvasni, onnan jutottam el az oldalakra :)

Egy komment szerint a refresh rate automatikus váltás is működhet a 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#168) sesshou válasza azbest (#167) üzenetére


sesshou
senior tag

Azta
Végre... legalábbis remélem.

[ Szerkesztve ]

(#169) sesshou válasza azbest (#167) üzenetére


sesshou
senior tag

Jól tudom hogy a google assitant nem tud még magyarul?

(#170) azbest válasza sesshou (#169) üzenetére


azbest
félisten

azt hiszem. Nem is tudom van e bármelyik hasonló cégnél magyar nyelv támgoatás, szerintem nincs. (amazon alexa, ms cortana, google assistant)

[ Szerkesztve ]

(#171) gyugyo79 válasza azbest (#167) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem csak a tesztereknek ment ki eddig a once-user 7.0 NBD91Z 924 verzió?
Én reditet szoktam olvasni ahonnan az első képet linkelted de nekem az jött le (hogy csak nekik kellet volna megkapni), és ők se nagyon írják még a kérdésekre a válaszokat, mert ugye egyből be lettek támadva a megy ez megy e az kérdésekkel . :)

(#172) azbest válasza gyugyo79 (#171) üzenetére


azbest
félisten

igen, úgy írja, hogy anno tesztelő volt, de azóta megszünt a tesztelői program (nem mint alkalmazás) és nem tudja, hogy így mindenkinek vagy csak az anno tesztelői készülékeknek megy.

Amúgy is lehet eltérő idő a terítésben. Például az európai készülék kicsit más körítéssel érkezik és szoftveresen sincs rajtuk a sok csak amerikában elérhető szolgáltatás előtelepítve / ajánlózva. Bár lehet csak a xiaomi ajánló app az ami érzékeli, hogy mit kell mutatni.

De ha már létezik 7-es rá, akkor előbb-utóbb mi is megkapjuk.

[ Szerkesztve ]

(#173) azbest


azbest
félisten

Hoppá, nem is tudtam, hogy a telenornak van android tv alkalmazása is, nem csak telefonos/tabletes.

Telepítés után alapból "vendég" módban be van jelentkezve, így a közszolgálati csatornákat mutatja. A többihez már belépést kér. Szerintem egész használható távirányítóval.

A tévé részen jobb oldalt csomagfajtánként vannak a csatornák, szóval nem téved át az embert másik, nem előfizettett csomaghoz könnyen. A teljes műsorújság már más, ott könnyű eltévedni. Olyankor szól, hogy elő kéne fizetni rá, némileg reklámozva hogy bővítsek csomagot :)

A hbo go persze nem ezen a felületen van, hanem a saját hbo appban, szóval azt ezzel sem lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#174) gyugyo79 válasza azbest (#173) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt jó tudni. Amúgy én komolyan nem is találkoztam még ezzel az áruházban. Mondjuk nekem van egy Digi + egy UPC full műhold előfizetésem meg egy 2 kábel +2 sat tuneres boxom ami a MI Boxon futó SPMC (Kodi) -nak teljesen jól átadja a Vu+ pvr add-on keresztül így a Tv rész az engem nem érint. Így nem is kerestem ilyeneket. De az, hogy fel se kínálta pedig azért mi ha ez nem ajánlható a kis hazánkból fellátogatóknak.
Viszont ez az android TV -s áruház pont ezek miatt egy talány számomra. Alig listáz ki valamit, ha rákeresek kiadja ami van de ez milyen már.

(#175) appel válasza gyugyo79 (#174) üzenetére


appel
őstag

Valóban talány az az áruház. Én is már szinte csak a keresőt használom.

(#176) aramis00 válasza gyugyo79 (#161) üzenetére


aramis00
tag

Mire írtál, fel is raktam az SPMC-t (akkor nem néztem újra a fórumot), behúztam NFS-en a könyvtárakat.
Pengén belistázta őket. És ahogy a képeden is látható, az ajánlóban (vagy mi is az első sor a főoldalon) adja be a kínálatot.
Köszi a tippet!
Sokkal jobbnak tűnik (MiBox-on) ez, mint a DS Video.

Ha több eszközön is használom az SPMC-t (több MiBox), akkor láttam, h mindegyiken hozzá kell adni a könyvtárakat, de ilyenkor az adatbázist is többszörösen hozza létre a NAS-on? Vagy ez az adatbázis a lejátszó eszközön tárolódik (ennek nem jártam utána eddig)?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#177) gyugyo79 válasza aramis00 (#176) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Kodi -ba (SPMC) 2 lehetőség van (amit én ismerek) vagy minden lejátszónak van sajátja ez az alapértelmezett vagy van egy közös SQL adatbázis (Synology esetén pld. Maria DB) amihez csatlakoznak.

[ Szerkesztve ]

(#178) aramis00 válasza gyugyo79 (#177) üzenetére


aramis00
tag

Értem, köszi!
Akkor rákeresek majd és kipróbálom a MariaDB-s megoldást. (A telepítés oké, (korábban használtam is a NAS-on MariaDB-t), de gondolom kell majd néhány egyéb beállítás!)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#179) gyugyo79 válasza aramis00 (#178) üzenetére


gyugyo79
addikt

Komplett yt videó is van a leírások mellett a beállításáról, synologyhoz ezért nem álltam neki leírni. De ha elakadsz kérdezz majd.Mobilról írkálok, de otthonról ha kell leírom lépésenként is.

[ Szerkesztve ]

(#180) azbest


azbest
félisten

omg, nem is tudtam hogy ért magyarul a google hangos keresője... amikor káromkodtam, mert nem értette meg az angol akcentusomat, azt hibátlanul megértette és beírta, kicsillagozva a csúnya szavakat :DDD

(#181) DoItYourself válasza azbest (#180) üzenetére


DoItYourself
addikt

Telefonon is ért már egy ideje, elég jó találati aránnyal. Androidos tévén is használom, a hivatalos app-al a telón keresztül.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#182) azbest válasza DoItYourself (#181) üzenetére


azbest
félisten

próbáltam neki a "wifi adb" -t bediktálni... az lett gyanús, hogy a wifi szót magyaros kiejtéssel jobban felismerte... aztán jött a káromkodás és a felismerés :B ... de az adb-t sehogy sem tudtam megértetni vele, mindig valami értelmeset akart írni :D Play storeban azt hiszem jobb eséllyel lehet hanggal keresni, ha angolra van állítva.
Aztán pécés böngészőből találtam egyet, de az meg rootot kért volna. Szóval a végén simán usb-vel a gépemet rákötöttem és kézzel átváltottam wifire a debuggolást [link]

Arra voltam kíváncsi, hogy látszik-e bármi url a frissítés keresésekor. De valamilyen google szolgáltatást használnak rá, ahogy néztem.

[ Szerkesztve ]

(#183) lexter00


lexter00
őstag

A Global és a Offical verzió között mi a különbség?Alin ezt a 2 verziót találtam,benevezek rá ennyi pénzt megér simán.

(#184) azbest válasza lexter00 (#183) üzenetére


azbest
félisten

A global gondolom a barna dobozos international. A színes dobozos az usa változat volt, amit a wallmarktban árultak. A rendes android tv, mindegyik mdz-16-ab, azaz international változat.

A box ugyanaz, csak a körítés más:milyen táp dugó van, jár e a távirányítóhoz elem, távirányítóra van-e akasztó madzag mellékelve. Az usa változathoz volt a mindenféle usa streaming szolgáltatókhoz szóló bónusz próbaidős felhasználás.

A tesztekben lehet még kicsit más a menü, pár szoftveres dolok, mert néhány bugosnak mondott menüpontot eltüntettek a frissítésekkel. Az usb-lan sebesség sem olyan rossz, mint némelyik korai teszben, már itteni srácok is mérték és jó sebességeket hoz.

Az official az nem terméktípus, hanem csak a kínai eladók oda szokták írni, hogy original. Ha az android tv-re mondják, hogy official, akkor meg azt jelentheti, hogy hivatalos google támogatott rendszere van, nem pedig valaki által összetákolt.

A lényeg, hogy ha rendes androdi tv rendszerrel szeretnéd használni és netflixet meg hasonló streaming appot szeretnél, akkor ne a kínai belpiacos testvéreiből válassz (mdz-16-aa, mdz-19-aa és a többi hasonló, de más chipsetes változat). A kínai változatból nem lehet teljes értékű nemzetközit csinálni, hiába nagyon hasonló, vagy azonos a hardver.

Libreelec nem futtatható rajta a zárt bootloadernek hála, de enélkül nem lehetne jó minőségben netflixezni. Szóval libreelechez inkább valami olcsó boxot válassz. Kodi persze androdi alatt fut, szóval azért azt lehet használni.

Eustockban szokott lenni egész jó áron, magyar szervizpartnerrel, garanciával. Ha kínából rendeled, akkor lehet rájön még áfa, vámkezelési díj, amivel már drágább is lehet, mint tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#185) lexter00 válasza azbest (#184) üzenetére


lexter00
őstag

Igen néztem az Eustockon is lehet onnan fogom venni,pár ezres csak a különbség de ha megfogják a vámon akkor már bentebb is vagyok ha a Eustocktól rendelem.
Netflix nálam nem téma nincs előfizetésem és talán nem is lesz,csak egy stabil médiaplayerre van szükségem néha egy kis Youtube,most egy tök "buta" alap Asus playerem van ami már 6 éves és ahelyett keresek valami alternatívát,Xiaomiban megbízok,szimpatikus az a márka nekem.

[ Szerkesztve ]

(#186) azbest válasza lexter00 (#185) üzenetére


azbest
félisten

Arra azért figyelj, hogy az androdi tv rendszer nem egészen olyan, mint a telefonon, tableten és médiaboxokon elterjedt változat. Sok normál appot fel sem tudsz telepíteni a storeból, csak kézzel tudod rátenni, de a tévére optimalizált android tv rendszeren nem fogod tudni őket távirányítóval használni.

Szóval, youtube, kodi faja, de nézd meg milyen más alkalmazásokat szeretnél még használni. Ha inkább a libreelec féle megközelítést szereted, akkor lehet egy raspberry pi vagy amlogix box megoldás jobban bejöhez neked.

[ Szerkesztve ]

(#187) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Most hétvégén gondoltam megnézem ezt a MyTV -t és bárhogy írtam be a keresőbe (MyTV, MyTV Otthon, MyTV telenor stb) nem találta meg ...

Utána a fenti linken a laptopomról rányomtam a telepítésre, ott bejelentkezés kitudtam választani ezt az eszközt és feltelepített-ni . Katasztrófa ...

Nekem csak az M4-et mutatta bármi másra Duna, M1 más a regisztrációhoz vitt és azt akarta rendeljem meg valamelyik csomagot.

lexter00
Olvasd át a fentebb írtakat és annak tudatába vedd csak meg, de minden fél-e-képpen tudd, hogy jelen állapotába azért nem 100% és csak talán lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#188) azbest


azbest
félisten

Beleboltottam egy tvheadend androidos kliensbe, ami beintegrálja a saját tvheadent szerverből jövő tévé adásokat a google Élő csatornákba. Még béta, de kb jól működik. Néha bufferelt, de talán nem vészes.

Itt egy youtube video róla használat közben [link]

Persze lehetne akár kodiba is integrálni tvheadend pvr client addonnal, de a kodiban android alatt bibi van a képarányok helyes detektálásával, hd adásokat kézzel kell átváltani 16:9-re, mert 4:3ban mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#189) Druss válasza azbest (#188) üzenetére


Druss
aktív tag

Ez az integrálás hogy történik? Feltettem de nálam semmi. Kezdő vagyok :B

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#190) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Enigma2 -es Box -okhoz dream Player for Android TV, sajnos az ingyenessel csak az első 5 csatornát lehet nézni / bouquet.
Hagytam egy órát menni a UPC -s HBO HD-val meg egy órát a Digi Kábeles Film + HD-val meg sima Cinemax -al és teljesen jól működött ha a dekódert az automatáról átraktam OMX-re vagy kikapcsoltam a hardveres dekódolást amúgy a HBO HD akadozott ... A full az ~ 2000 Ft.
Persze a Kodi -hoz ott az ingyenes PVR -plugin. Csak ha valaki valami mást keres akkor egy esetleges alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#191) azbest válasza Druss (#189) üzenetére


azbest
félisten

A live channels-ben ki kell választani forrásként. Nekem ezen kívül a google movies volt még a listán (filmtrailereket mutatna azzal). És lépésrél lépésre követni kell a varázslót, a tvheadend géped címét, fiókodat, portokat kell megadni.

Bár úgy vettem észre, hogy hosszabb idő után hajlamos beragadni az epg és néha nehéz kilépni belőle (home gombbal kell kimenni főképernyőre, mert a visszával mindig újraindul, nem enged, ha olyanja van). Szóval azért még tényleg érezhetően béta. Bár a csatornák akkor is jöttek, csak néha kicsit töltött, bár nem tudom hogy rossz volt- e a tévé vétel vagy az is bug.

De lassan kezd összeállni, hogy milyen appokat érdemes használnom az android tv rendszeren, hogy a saját szokásaimhoz kényelmes legyen.

(#190) gyugyo79
nem rossz, másik tévére adást átvinni helyi hálón remek lehet.

[ Szerkesztve ]

(#192) Druss válasza azbest (#191) üzenetére


Druss
aktív tag

Kösz a választ ez nekem sajnos kínai :D

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#193) appel


appel
őstag

(#194) azbest válasza appel (#193) üzenetére


azbest
félisten

sajnos ez csak a reddites topic kivonata kicsit kiszínezve, ott meg nem sok minden történt azóta.

(#195) azbest


azbest
félisten

A bt távirányító megjelenik telefonon vagy pécén a bluetooth eszközök között?

Azt hiszem valamelyik szomszéddal lehet szivatjuk egymást. DTVBluetooth-ra hittem hogy ez, de úgy tűnik valami samsung tévé lesz az. A saját távirányító pedig nem igazán akar párosodni a boxszal.

Jobb hijján feltettem ezt az appot wifi távirányító gyanánt [link].

Próbáltam volna factory resetet, de nem segített. Plusz próbáltam revovery menüből törölni cachet, amit lehet, hogy esetleg ha ott ragadt be valami, akkor megoldja. De ha bekapcsolom az usb debug módot, akkor nem működik az usb billentyűzet. Így recoveryben sincs billentyűzet. A távirányító pedig ugye nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#196) szpali válasza azbest (#195) üzenetére


szpali
addikt

Amúgy van gyári alkalmazás is:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#197) azbest válasza szpali (#196) üzenetére


azbest
félisten

tudom, de a google féle nagyon fapados. Nincs hangerőszabályzója.

Végül rendeltem egy új, nem hangos távirányítót kínából. Ahogy elnézem sokféle távirányítójuk van. Azon morfondírozom, hogy az amcsi változatnál vajon nem azért adnak-e csuklópántot a távirányítóhoz, mert nekik a szenzoros fajtát mellékelik. Van kínai hangos + szenzoros fajta is, ahhoz adnak pántot. De ott a jobb szélső gomb nem hang hanem menü grafikás.

A korábbi fajták gomb elemesek, az újabb fajták már 2AAA elemesek, mint a mellékelt. Ez elvileg ceruzaelemes, bluetoothos, nem hangos [link]. A leírásban frissítették és a vásárlók tettek fel fotót.

Viszont régebbi fajtákból létezik infrás táv is. És a mi box-nak is van infra vevője. Olvastam, hogy valamelyik Harmony okos távirányítóval lehet is irányítani, mert ismeri a kódjait.

Az elromlott távirányítót vissza lehetett volna küldeni gariba, de nem akarom nélkülözni a boxot, szóval inkább rendeltem egy új eredeti másik fajta távot. A kíváncsiság győzött, viszlát gari. Ne próbáljátok szétszedni, a négy csavar csak beeteteés, még vagy 8 masszív karom is tartja, nem lehet sérülésmentesen szétbontani.

Meg persze gombok szilikonos visszarugással és a burkolat.

Gondolom ugyanazt az alaplapot használják mindegyik bt távirányítóhoz, csak változattól függően lehagynak róla dolgokat. Mint erről a szenzorokat.

[ Szerkesztve ]

(#198) szpali válasza azbest (#197) üzenetére


szpali
addikt

Halkan szeretnék súgni, hogy a telefonos appot elindítva, a telefon hangerő szabályozó gombjai a MiBox hangerejét állítja, akár csak a távirányítón :U
Ugyan ez az app a mikrofon helyett a 3 vonal ikont is felajánlja, de nem jöttem még rá, hogy mit is csinál.

Ma érkezett meg a MiRemote-om. Vezérli a lakásban fellelhető eszközöket, beleértve a MiBox-ot is.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#199) sesshou válasza szpali (#198) üzenetére


sesshou
senior tag

Egész hasznos kis kütyünek tűnik :) ha jól értem akkor van benne minden irányban egy erős infra vörös és telefonnal ezt a kütyüt távvezérled ő meg a többi minden mast. Nice

(#200) szpali válasza sesshou (#199) üzenetére


szpali
addikt

Igen-igen, plusz a MiGateway eszköz és a hozzá párosított szenzorok jelére automatizálást is be lehet állítani.
Nálam a hőmérséklet szenzor jelére kapcsolja ki-be a klímát, de pl. motoros redőny vezérlésére is alkalmas (feltéve, hogy IR távirányító van a redőnyhöz)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.