Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) erzol válasza Keem1 (#1449) üzenetére


erzol
őstag

Nálam 2010-es samsung lcd-nél, ha az adott hdmi csatlakozást pc vagy játék opcióra állítok autómatice kilövi az összes képjavító hülyeséget manuális állítgatás nélkül.

(#1452) er2es


er2es
tag

Sziasztok!

Friss tulajként szeretnék kérdezni :)

Alapvetően tetszik, Phillips PUS6162-höz vettem, mert annak elég limitáltak a smart funkciói.

Ami nagyon pozitív meglepetés, hogy a TV távirányító is kezeli az mi boxot.

Kodival nézek rajta filmeket, és az alábbi formátum kifogott rajta (próbáltam kodiva, mxel, vlc-vel):

Codec................: VC-1 ░░ ░░ █
█ ░░░░ Resolution...........: 1920x1080 ░░░░ █
█ ░░░ Bitrate..............: 15000 kbps ░░░ █
█ ░░░░ Fps..................: 23.976 ░░░░ █
█ ░░ ░░ Source...............: BDRemux PriMeHD (TY!)

(Amadeus.1984.DC.BDRemux.VC-1.TrueHD.5.1.Hun-boOk)

Teljesen nézhetetlen, nagyon alacsony a frame rate.

Illetve vlcvel egyes 4k filmek alatt nincs kép...

Összeségében egyébként jó kis kiegészítő.

(#1453) donjohnson válasza er2es (#1452) üzenetére


donjohnson
addikt

vlc-ben nem tudom, hogy lehet-e, de nálam mxplayer-rel ha akadni szokott valami, akkor hardveres dekódolásról átrakom szoftveresre és megjavul a lejátszás.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1454) gyugyo79 válasza er2es (#1452) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézd meg esetleg SPMC -vel

(#1455) Keem1


Keem1
addikt

Srácok.. Érdekes dolgot vettem észre. Zenét hallgattam, most épp TuneIn radio appal. Bekapcsoltam a tévét, leállítottam az appot, kikapcsoltam a boxot és kikapcsoltam a tévét. DE! A házimozin valami zene ment. Nem is az, amit hallgattam. Trance adó ment a TIR-n, de amit hallottam, az valami nóta lehetett :D
De hogy?? A box és a házimozi optikai kábelen van összekötve, hallatszik a zene a jack-es fülesen is :Y

Hangsúlyozom: box=standby, tévé=standby. Bármelyiket bekapcsolom, a potyazene elhallgat.
Ötlet? :F

Szerk: bluetooth hangfalon is hallatszódik!

[ Szerkesztve ]

(#1456) er2es válasza donjohnson (#1453) üzenetére


er2es
tag

köszi, nem él mxben az opció, már próbáltam

de már arra is gyanakszom hogy alapból hibásan szedtem le

köszi

(#1457) er2es válasza gyugyo79 (#1454) üzenetére


er2es
tag

Köszi, megnézem

(#1458) erzol válasza Keem1 (#1455) üzenetére


erzol
őstag

Meg van az a film amikor a csóka rádión hallgatja a múltat? ... :DDD

(#1459) Keem1 válasza erzol (#1458) üzenetére


Keem1
addikt

Nem, sajna nem láttam :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#1460) er2es válasza er2es (#1452) üzenetére


er2es
tag

Ennek feloldasa vegul az lett, hogy 4k60hzrol levettem 4k24hz re es kodiban a kepfrissites beallitas gyakorisaga on lett a megoldas, ugy viszi szepen es a tobbi filmnel sem kavar be

(#1461) Toca22


Toca22
csendes tag

Original Xiaomi Mi Box 4c

Ilyet használt már valaki?
4k-s TV-n szeretném meghajtani, de ha ráteszek egy vinyót usb 2.0-val, akkor azon sehogy nem fog átmenni megfelelően.
Vagy csak én gondolom rosszul?

(#1462) azbest válasza Toca22 (#1461) üzenetére


azbest
félisten

Úgy tudom a kínai rendszerű boxon is valami android származék fut. Szóval elvileg ott is kéne látnia a winyót. csak a kínai felületen nehezebb eligazodni. Kodit apkból gondolom fel lehet tenni. De legjobban azzal járnál ha menne sd kártyáról a libreelec vele.

Ha arra gondplsz hogy usb2 lassú lenne, akkor az nem probléma. 30 megabájt sebesség elég lehet a 4knak is bőven.

[ Szerkesztve ]

(#1463) Toca22 válasza azbest (#1462) üzenetére


Toca22
csendes tag

Ja mondjuk találtam közben nem kínait is.

De gondolom az nem menne vele, hogy Wifin gépről ráküldöm a 4k tartalmat

(#1464) azbest válasza Toca22 (#1463) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom a kínai piacos változatban mennyie más a hardver. A nemzetközi box 5GHz-es wifin valsz simán megbírkózik vele. Nameg persze az hogy 4k egy dolog, de az is számít, hogy át van e tömörítve kis fájlméretre vagy teljes lemezzel egyezző óriás méretű, amihez nagy sávszélesség kell.

(#1465) silver87


silver87
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Van egy MDZ-19-AA típusú MiBox-om amit hardveraprón vettem, android tv futott rajta teljesen jól több mint egy évet és egyszer csak nem boot-olt be, mert elakadt a betöltő képernyőn. Nyomtam neki egy restore system-et naivan, mert nem is gondoltam bele, hogy ez nem az international modell és vietnámi ui töltött be valami GITV és az istennek se tudok semmit csinálni vele. az XDA-n talált infók alapján több féle módon is tudnék vele operálni, de azért hozzáérték kell viszont sokan irták ott fórumon, hogy brick lett a készülékből szóval hátha itt valaki konkrét infóval és instrukcióval tudsz szolgálni mit csináljak azon kívül, hogy kidobom a kukába és veszek egy AB verziót?

köszönöm előre is. Zsolt

(#1466) azbest válasza silver87 (#1465) üzenetére


azbest
félisten

az internet dob ki pár találatot [link], talán azért vietnámi, mert akik először megcsinálták, azok vietnámiak voltak [link]

Persze ettől továbbra sem lesz teljes értékű, csak nem teljesen használhatatlan. Senkinek sem ajánljuk a nem nemzetközi verziók vásárlását, mert csak a baj van velük kínán kívül. Valószínűleg a felülete is kínai, nem pedig vietnámi. Youtube-on is van pár videó arról, hogy lehet a kínaira telepíteni angol nyelvet.

[ Szerkesztve ]

(#1467) kutasi94


kutasi94
újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Tv go fut-e a készüléken, van-e valakinek tapasztalata?

(#1468) azbest válasza azbest (#1269) üzenetére


azbest
félisten

már megint felkapját a pletykák, hogy tán jön ki oreo mi boxra. De gyanúsan ugyanaz a verziója, mint a mitv indiai bejelentése körüli, valójában mitv-re hackelt androidtv rendszer volt. [link]

Esetleg az hihetőbb, hogy a nougat béta verziókkal való küzdelem után inkább áttérnek oreo béta verziókkal való küzdelemre. Főleg a múltkori másik hasonló eszköz fcc-s híre alapján.

(#1467) kutasi94
párszor már volt kérdés, a telekom nem engedi külső kijelzőn futtatni a mobiltelós/tabletes tv go-t. Fel tudod tenni apk-ból, de nem hajlandó lejászani egy videót sem. Pécéről, böngészőtab tükrözéssel tudod esetleg chromecast módban átküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#1469) kutasi94 válasza azbest (#1468) üzenetére


kutasi94
újonc

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1470) DarkChild válasza azbest (#1468) üzenetére


DarkChild
senior tag

GSMarenan is felbukkant az Oreós hír.

(#1471) donjohnson válasza DarkChild (#1470) üzenetére


donjohnson
addikt

és mi van, ha ebből is csak béta-ig jut a dolog? :(

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1472) DarkChild válasza donjohnson (#1471) üzenetére


DarkChild
senior tag

Kétszer már csak nem csinálnak olyan szart, amiből nem tudnak kiadni egy véglegeset :DDD Különben kirúghatják az összes fejlesztőjüket... :U

[ Szerkesztve ]

(#1473) azbest válasza DarkChild (#1470) üzenetére


azbest
félisten

Igen, közben egy-két ember írta különböző helyeken, hogy a béta programban résztvevők közül néhányan kaptak updatet. Amit ki lehet hámozni, hogy közel sem stabil, szenved pár gyermekbetegségtől. Nem csoda, első kiadás egy új rendszerből.

A hírek általában ugyanattól a két-három embertől származnak. De sajnos ők sem belsősök, nincs hivatalos kommunikáció. Aztán jönnek az ilyen kijelentések, hogy kiadták az oreót, mert nem tudják megkülönböztetni a stabil, publikus kiadást az első zárt bétától.

De reméljük a legjobbakat. Jó jel, hogy több gyártónál is hallani hasonló chipsetes oreo androidtv eszközt. Így talán hamarabb lesz tényleges oreokiadás rá, mint a sosem kiadott nougat, amiből csak zárt béták voltak.

(#1472) DarkChild
azt az egy főt? ;]

Múltkor jól beszívattak mindenkit a tévés oreóval. Azóta mintha valahol olvastam volna, hogy csak a demo kedvéért volt egy rendszer felhekkelve egy tévére és köze sem volt a boxhoz (max annak a rendszerét vették alapul, amit most a boxra bétaként néhányan elérnek).

Amúgy meg ennyire gyenge a dollár? Az eustocknál úgy látom már bruttó 20 alá esett a box ára :)

[ Szerkesztve ]

(#1474) szutyi1 válasza azbest (#1473) üzenetére


szutyi1
csendes újonc

Pár perce jelent meg a hír a Reddit AndroidTv-s fórumán, hogy már nem béta teszter is megkapta az Oreo update-et.

(#1475) azbest válasza szutyi1 (#1474) üzenetére


azbest
félisten

Majd törölték, mert senki sem erősítette meg :)
Persze közben más részen megy a pletyka, hogy ez már tutibiztos az igazi release, mert hallotta valaki nagyon megbízhatótól. Meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#1476) gyugyo79 válasza azbest (#1475) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ebbe a srác a linkelt képeket is + a pdf -et a beállításokban a képekről (http://ibeam.me/droidsettings -en a pdf meg képek https://imgur.com/a/k7uxlaQ -en)
De ugye megint nem írta, hogy ezek működnek e :)
Legutóbb is voltak akik kaptak bétát meg minden aztán amikor konkrétumokat kérdeztek tőlük akkor meg hallgatás volt utána meg elhalt az egész ....

[ Szerkesztve ]

(#1477) azbest válasza gyugyo79 (#1476) üzenetére


azbest
félisten

naja, pár kommentnél fogtam a fejemet, hogy olyanok béta tesztelnek, akik nem értik, nem is tudják, hogy lehet megnézni vagy kipróbálni a közösség által régóta hiányolt képességeket. :)

Múltkor a v1901 is először, mintha véletlenül került volna ki felhasználók egy csoportjához. Csak jóval később jött ki rendesen. Szóval benne lehet a pakliban, hogy véletlenül bétát kaptak élesre is páran. Ráadásul most nem látni a verziónál a screenshotokon, hogy debug-key vagy once-key aláírású.

[ Szerkesztve ]

(#1478) kisbogyo


kisbogyo
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy ezekkel a smart tv boxokkal lehet online filmeket nézni?
Köszönöm.

(#1479) azbest válasza kisbogyo (#1478) üzenetére


azbest
félisten

Természetesen. A mi box 3 nemzetközi változat, amiről a topic szól, androidtv rendszert futtat. Ez nem ugyanaz, mint a telefonos vagy tabletes android, így nem teljesen ugyanaz az app kínálat.

Azon pedig többek közt van
- youtube, vimeo és más videomegosztó oldal appja is
- netflix, google movies (, amazon prime még csak külön feltett apk-val megy úgy ahogy)
- az androidtv chromecast módjában hbo go.
- telenor mytv élő adás

ami nem ingyenes, természetesen ahhoz előfizetés szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#1480) #16695808


#16695808
törölt tag

sziasztok. tervezek venni egy Xiaomi Mi Box 3 4K Android smart set top box-ot 24 e Ft és vennék mellé egy usb -HDD (500GB-1TB).
szinte csak torrentezésre (legális:9 mielőtt tiltva leszek :)) filmnézésre és youtube-ra és még ehhez hasonlókra kellene
1. megy-e rajta így a torrentezés (appok teljeskörüen használhatóak?) és onnan a filmnézés
A torretnkliens mehet a kütyön 0-24-ben? beállítható úgy hogy ha letöltött kapcsoljon ki?
2. a filmnézés terén milyen appokat ajánljátokTV FHD úgyhogy ez a max amit kitaposnék belőle :)
3. tehát egy torrentezős NAS lenne..... megfelel ezen elvárásaimnak a kütyü?
válaszaitokat várom és előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1481) azbest válasza #16695808 (#1480) üzenetére


azbest
félisten

talán kicsit sokat szeretnél tőle. Az android rendszeren azért korlátozottabb, hogy mit lehet. Például a 6os androiddal nem lehet írhatóan felcsatolni a háttértárat leválasztható módban.

Lehet neked inkább egy hasonló chipsetes amlogic box kellene, ha nem használnád ki a mi box elényeit (előfizetős dolgokhoz a drm és hdcp támogatás, chromecast mód...), viszont nagyobb kontrolt szeretnél a rendszer felett. Fusd át az amlogic topic összefoglalóját, olvass bele kicsit. Libreelec-kel lehet közelebb áll a te igényedhez az [link]. Még lehet olcsóbban is megúszod.

(#1482) azbest válasza azbest (#1446) üzenetére


azbest
félisten

Úgy tűnik a múltkori eszköz az, amit most a google io alkalmából fejlesztőkének osztogat a google, hogy motiválják a tévés appok készítését. [link]

(#1483) azbest


azbest
félisten

A Valve bejelentette a hamarosan elkészülő Steam Link és Steam Video appjait, amelyek androidtv-re is elérhetőek lesznek. A link arra jó, hogy a hasonló saját eszközök mellett majd más androidos eszközökkel is lehessen játszani az androidos eszközön át megjelenítve a pécén futó steam librery-ből való játékot. A video megoldásuk a steam-en lévő videók megtekintésére lesz jó androidon. Kapcsolódó reddit szál [link]

[ Szerkesztve ]

(#1484) gyugyo79 válasza azbest (#1483) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom mennyiben jobb az algoritmus mint amit a google a chromon át elindítható képernyő türközéshez használ és ha jobb ott lehet e annyit hozni (de nem hiszem), vagy nagyon nem lesz mindegy az android TV-t futtató hardver. Mert nekem van Steam Link -em és ég és föld a késleltetés különbség a Mi Box ra történő képernyő tükrözéshez képest ugyan arról a gépről a Linken át már lehet játszogatni is tényleg vagy dolgozni mert csak tényleg erre nagyon érzékeny lövöldözős játékokba zavaró a késés. A Caston át meg egy böngésző használat is fájó mert annyit késik.

De franc se tudja mert ugye vannak már TV-k is beépített Link támogatással és azokba azért nem raknak annyira bivaly hardvert általában.

Egy Shield -nél ott a saját jól működő megoldás pedig azon bennem se merülne fel, hogy ez ne működne de ezen a boxon egy kicsit szkeptikus vagyok azért, hogy hogy fog menni. Mert ha nem megy úgy mint a Link -el az egy rossz reklám is lehet ez egésznek ami amúgy helyén kezelve nagyon tuti dolog amúgy. Mindez úgy mondom, hogy ugye vannak még ennél is gyengébb hardverrel android TV-t futtató eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#1485) azbest válasza gyugyo79 (#1484) üzenetére


azbest
félisten

A képernyőtökrözés azért teljesen más módon működik. A steamlink gondolom a gpu-tól rendereléskor veszi a képet, s tömöríti is talán gpu-val, ha lehet. A tükrözéskor meg a chrome mentegeti a képkockákat majd tömöríti és küldi át. Annál biztos, hogy jobb lesz a natív támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#1486) gyugyo79 válasza azbest (#1485) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát az egyik esetben a steam kliens oldja meg valahogy a másikba chrome ugyan úgy hozzá tudna ez egyik is férni bármilyen erőforráshoz/adathoz mint a másik. A Steam Link csak egy cél hardver volt eleinte, mondjuk 2 gép között már előtte is volt lehetőség ilyen kép átadásra ott csak a steam kliens futtatása volt elsődleges szempont meg az hogy a játékot futtató gép elbírja és akkor lehet egy intel GPU -s laptoppal játszani pld a teraszon a szobában lévő asztali gépen futó játékkal. Utána jött a Stem Link amivel a kliens gép lett kiváltható. Csak ugye amíg 1 hardver van könnyebb optimalizálni ezért nem olyan nagy szám mint megcsinálni, hogy fusson jól mindenféle eszközön (mert a Steam Link se egy erő gép amúgy ha csak a hardver részét nézzük és 70-80% akcióba is szokták adni ami jobban mutatja ezt) .

[ Szerkesztve ]

(#1487) Keem1


Keem1
addikt

Valakinek bármilyen ötlet, hogy egy csatlakoztatott BT fülest lecsatlakoztassak? Párosítás után konkrétan hozzánő a boxhoz, nem tudom "elereszteni" :D
Néha viszont más eszközzel is kapcsolódnék (otthon is) a füleshez. Érdekes módon, ha hazaértem, és telóról hallgattam zenét, a telefonon egy érintéssel diszkonnektálni lehet. Android TV-n hogy lehetséges?

Utálok azzal trükközni, hogy kikapcsolom a fülest, olyan távol megyek a tévétől, amennyire csak tudok, majd visszakapcsolás után gyorsan rácsatlakozok a telefonnal, mielőtt a mibox tenné meg ugyanezt.

(#1488) azbest válasza Keem1 (#1487) üzenetére


azbest
félisten

a beállításoknál fel vannak sorolva a párosított eszközök, ott rámenve valamelyikre, el is lehet távolítani.

(#1489) Keem1 válasza azbest (#1488) üzenetére


Keem1
addikt

Ez így igaz, de nem eltávolítani akarom, csak lekapcsolódni róla, hogy a fülest mással használjam. Később még szeretném a box-szal is használni. Ez a gondom. :)

(#1490) atyaatya válasza Keem1 (#1489) üzenetére


atyaatya
tag

Szia!

Én is ezzel küzdök, de még nem találtam megoldást.
Alkalmanként szeretnék 2 Bluetooth fülest is csatlakoztatni. Na az sem megy.

Valakinek már sikerült?

(#1491) xviktorx


xviktorx
tag

Üdv Mindenkinek!
2 hete lecseréltem a Samsung j5 ( 2016) telefonomat xiaomi Mi 5-re. A Samsungról a MI box-ra tökéletesen működött a castolás HBO GO vonatkozásában. Erről a telcsiről még rácsatlakozik a box-ra, a HBO GO kezdő oldala az ajánlásokkal még megy is, de a film már nem indul el. Csak pörög, csak pörög csak pörög. Mi lehet a megoldás? Mit rontottam el?
Amúgy a telefon kamerájával készült videókat simán lejátsza a box cast módban, de az HBO GO-t valamiért nem szereti.
Válaszotokat előre is köszönöm.

U.i.: Megnéztem Lenovo laptoppal is ugyan ez a probléma, csak pörög és nem indul el. Úgy látszik nem a telefon hibája. Más találkozott hasonló problémával?

[ Szerkesztve ]

(#1492) azbest válasza xviktorx (#1491) üzenetére


azbest
félisten

Nemrég frissült a hbo go telefonos app. A topicjában panaszkodnak, hogy android 7 alól nem lehet castolni, másnak meg megy. Nekem is működik android 6 telefonnal, de emlékszem, hogy pár napja volt beragadás.

Ha régóta be van kapcsolva a box, akkor próbáld meg újraindítani. A beállítások, első sor végén a névjegyen belüli menüben van újraindítás is. (a távirányító kapcsoló gombja csak altatja és ébreszti)

[ Szerkesztve ]

(#1493) Hyperion válasza xviktorx (#1491) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ne kapcsold ki a telefon kijelzőjét míg el nem indul a film.
Legalábbis nálam ez megoldotta a dolgot. S7 Nougat.

(#1494) xviktorx válasza Hyperion (#1493) üzenetére


xviktorx
tag

Android 8.0.0 van a telcsin, próbáltam már úgy is ahogy írtad de több perc után sem indult el. De azért köszi a tippet.

(#1495) Hyperion válasza xviktorx (#1494) üzenetére


Hyperion
senior tag

Hát akkor passz.. :(

(#1496) azbest válasza xviktorx (#1494) üzenetére


azbest
félisten

nem emlékszem, hogy neked közvetlen vagy kábelszolgáltatós előfizetésed van... esetleg az is lehet különbség. Nekem szolgáltatón át van.

(#1497) azbest válasza Keem1 (#1489) üzenetére


azbest
félisten

amennyire tudom, a legtöbb eszköz csak egy párosítást képes kezelni. Szóval, ha mással párosítod a fülest, akkor nem fog magától visszakapcsolódni a boxhoz többé. Ami több párosítást is kezel, ott gondolom van erre valami gomb is, hogy tudj választani melyikhez akarsz kapcsolódni.

Szóval, attól hogy a füles ott marad a box listáján, nem kapcsolódnak maguktól össze, ha közben a füles már "megcsalta" mással. Minden kapcsolódásnál egy egyedi kódban egyeznek meg, ami megváltozik, ha máshoz kapcsolod. Van olyan egerem, ami több eszközhöz is kapcsolódott, de az a gagyisága miatt, hogy nem változtatott kódot :)

[ Szerkesztve ]

(#1498) donjohnson válasza azbest (#1497) üzenetére


donjohnson
addikt

én úgy tudtam, hogy mindig ahhoz kapcsolódik, amihez közelebb van, vagy erősebb a jelszint. telefonnál és laptopnál, ha "rosszhoz" csatlakozik a fülesem, akkor kikapcsolom a bluetooth-t azon amelyikhez nem szeretném, hogy csatlakozzon.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1499) Keem1 válasza azbest (#1497) üzenetére


Keem1
addikt

Hát, nézd, nem mondom, hogy nincs igazad, csak eddig pont az ellenkezőjéhez voltam szokva.
Adott a bluetooth fülesem. Hazajövök, miközben a telóról (S7 edge) zenét hallgatok. Lehúzom az értesítést, rábökök a fülesnél a kapcsolat bontása gombra. Kész, lekapcsolódott (mutatja a led is). Majd a tableten belövöm a BT-t, rábökök a fülesre, és hopp, már a tablet hangja kerül át a fülesre.
És az én eszközeimnél régóta így van (szerintem az S2-m is tudta 6 éve).
Ezért gondoltam ezt reális elvárásnak. :) Ok, hogy egy időben csak egy eszközhöz tud kapcsolódni egy füles, de ha az egyiken bontom a kapcsolatot (már ha lehet), akkor mi akadályozná meg, hogy utána egy másikkal teremtsen kapcsolatot?

(#1500) xviktorx válasza azbest (#1496) üzenetére


xviktorx
tag

My Telenor Tv-s előfizetésem van mellé rendeltem meg anno HBO GO-t. De mivel a laptopról sem tudja lejátszani a HBO GO tartalmat ( azzal is csak teker teker és semmi ) a HBO-nál vagy a MI box-al lehet a gond.
Tehát sem win10ről sem androidról ( 8.0.0 verzio ) nem tudok HBO GO tartalmat castolni MI box-ra. Minden mást tudok .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.