Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) azbest válasza DoItYourself (#300) üzenetére


azbest
félisten

tolmácsolok :P
wireless usb dongle kapcsolattal nem ment neki sem a mi boxszal, de kábellel összekötve viszont jól ment

[ Szerkesztve ]

(#302) gyugyo79 válasza DoItYourself (#300) üzenetére


gyugyo79
addikt

Össze lehet dugni egy USB - Mikro USB kábelel is a kontrollert bármivel nem csak a vezeték nélküli vevőjével (adnak is hozzá egyet).
Én elsőre fogtam egy kábelt és azzal dugtam össze a Boxot a kontrollerrel, de mivel te írtad, hogy a vevőt dugtad be megnéztem azzal is és ha vevőt dugtam a MiBoxba akkor nem működött.

Elnézést ha nem voltam teljesen érthető csak lefekvés előtt még gyorsba teszteltem és utána írtam.
(Közbe már más is fordította érthetőre)

[ Szerkesztve ]

(#303) DoItYourself válasza gyugyo79 (#302) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kösz, ez a kábeles összeköttetés még opcióként sem merült fel a fejemben az Úr 2017. esztendejében, azért kapcsoltam ilyen lassan.
azbest: :))

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#304) appel


appel
őstag

Na hamarosan Kodi fronton is jön egy kis izgalom: Kodi 18 will support Leanback suggestions and Google voice search on Android TV

(#305) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Apósom venne egy ilyen eszközt de nem tudom, hogy megéri e :)
most van neki egy régebbi androidos kütyüje ami 2GB/8Gb-s, de csak android 5.0 és ugye a régi rockchip....
Szeretné lecserélni, elsősorban KODI, My TV, Mindig Tv és böngészés lenne a feladat.
13K-ért lenne egy ilyen Mi box, annyit megér még? Támogatás milyen?

(Én magamnak egy 1/8-as kínai cuccot néztem, de azt csak Libreelec-el használnám, de neki az android kell)

Előre is köszönöm!

-- PSN_ID: GerY2123

(#306) appel válasza gery2123 (#305) üzenetére


appel
őstag

13k teljesen ok.
Kodira, Plexre, YouTubera jól használható.

(#307) gery2123 válasza appel (#306) üzenetére


gery2123
őstag

Okés, köszi szépen! :) Akkor megmondom, hogy ha meg akarja venni vegye nyugodtan.

-- PSN_ID: GerY2123

(#308) azbest válasza gery2123 (#305) üzenetére


azbest
félisten

De vigyázz, mi főleg a nemzetközi verzióról beszélünk. Nehogy a kínai rendszerűt vegye meg, azon más szoftver van. Sokféle változat létezik.

[ Szerkesztve ]

(#309) sesshou


sesshou
senior tag

Korább an olvastam hogy t-s tv go nem megy rajta ma ujra próbáltam es se az app nem mukodik se bongeszobol nem tudtam inditani ti esetleg talaltatok ra módot?

(#310) azbest válasza sesshou (#309) üzenetére


azbest
félisten

Mit jelent, hogy nem működik?

Nekem apk-ból feltelepült, elindult, beléptem. De nincs csomagom. Próbáltam a közszolgálati 200 forintosra előfizetni, hogy kipróbálhassam, de azt most technikai probléma miatt nem teszi meg.

Persze az app nem tévéhez készült, egy egér erősen ajánlott a kezeléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#311) sesshou válasza azbest (#310) üzenetére


sesshou
senior tag

Azt irja hogy nem lehet kulso kepernyon lejatszani vagy valami ilyesmi. Egyebkent csak a spiler tv miatt kellene

[ Szerkesztve ]

(#312) appel


appel
őstag

A Google Cast Receiver, 1.21.x-ről 1.23.x-re frissült. Még nem tudom hol látjuk ennek hasznát.

(#313) azbest válasza appel (#312) üzenetére


azbest
félisten

Ilyenkor vagy megjavul vagy mégjobban elromlik a hbo go cast :D

(#314) gyugyo79 válasza azbest (#313) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem amíg az HBO nem csinál valamit addig ezen az oldalon mindegy mi történik mert elég fura, hogy X. frissítés jön és az HBO GO ugyan úgy fagy ki és ugyan ezekkel a Cast verzióval Nexuson meg működik.
Vagyis ami az oldaluk szerint supported azzal megy csak ...

(#315) azbest válasza gyugyo79 (#314) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg nem teljesen stabil a cast kliensük, azért borul el néha igazi chromecast céleszközön is.
Az hogy a képernyő lapozós ajánló csak a bal felső negyedben jelenik meg, az sony android tv-n is ilyen bugos.
A lejátszás körüli beakadás meg a cast kliens bénasága mellett azért is lehet különböző, mert más hardver és az amlogic video dekóder lehet nem tolerál valamit, amit más eszközök meg igen.

Próbáltam nyomogatni egyébként. Egy filmet indítottam, tekergettem benne, de az épp jónak tűnt, nem akadt el. De a probléma, hogy csak az elsőnél ment egyáltalán. Utána más film már nem indult el és néha angolra is váltott a cast felületnél a szöveg. Szóval bugzik ez hbo és lehet box oldalról is :)

Ráadáuls vannak filmek is amik rosszak most az ő oldalukon. Olvastam facebookon, hogy több filmnél hiányoznak hangsávok is.

[ Szerkesztve ]

(#316) azbest válasza sesshou (#311) üzenetére


azbest
félisten

Valóban, hallottam hogy filmeknél van egy ingyenes a tvgo -ban, azzal próbáltam és tényleg azt írja, hogy külső képernyő nem támogatott. Mondjuk nem terveztem előfizetni rá, csak néha más is kérdezi :)

(#317) appel válasza azbest (#316) üzenetére


appel
őstag

Én egyszer írtam a Telekomnak, hogy mikor tervezik a Chromecast támogatást, és gyakorlatilag azt válaszolták, hogy soha (na jó, egészen pontosan a közeljövőben nem tervezik).

(#318) azbest válasza appel (#317) üzenetére


azbest
félisten

Hát jó, mondjuk, ha mobil használatra szánják, akkor érthető. Régebben mintha lett volna smart tv app, de azt is kivezették. Persze most, hogy több más szolgáltatónál is van konkurencia, ki tudja mit döntenek később.

És a tvgo alatt elvileg előfordulhat az is, hogy bizonyos műsorok nem mennek egy-egy csatornán, mert nincs rá meg a jog. Viszont pl telenor tévé esetén ilyen nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#319) dud998


dud998
őstag

Sziasztok!

Tegnap óta használok egy Mi Box 3-at. Minden okés vele, nekem a hangvezérlés is tök jól működik.
Annyi kérdésem van, hogy ugye kikapcsolom a távirányítóval a boxot, de ennek ellenére időközönként a hátulján kigyullad egy piros lámpa, illetve egy D-link hubbal van rákötve egy külső hdd és egy pendrive. Na ezeket is éleszgeti, mintha néha "ráolvasna". Ennél a terméknél ez normális, tehát inkább csak alszik és teljesen nem kapcsol ki? Ez nem nyírja ki a vinyót?

Köszönettel: dud998

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#320) Sys85 válasza dud998 (#319) üzenetére


Sys85
veterán

Inkább csak "alszik".
Az usb-n folyamatosan van feszültség,nekem is folyamatosan pörgeti a vinyót.
Mondjuk én pont az ilyen miatt vettem WD Passport AV-TV vinyót,ez direkt dvr képes tv-khez lett tervezve,24/7-ben mehet,akkor sem lesz (elvileg) baja.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#321) dud998 válasza Sys85 (#320) üzenetére


dud998
őstag

Nekem egy WD Elements van, az fogja bírni, vagy inkább húzzam ki a hubot, ha nem kell?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#322) Sys85 válasza dud998 (#321) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem nem fogja egyhamar kinyírni,de mivel azokat nem feltétlen folyamatos 24órás működésre találták ki,így lehet hogy túl jót tesz az élettartamának.Az enyém ha jól tudom nem parkoltat,így az olvasófej tovább bírja,viszont a HDD-k jórésze parkoltat,ami rövidíti az élettartamát.Persze ez nem azt jelenti hogy fél év alatt el fog pusztulni,sőt az se biztos hogy idő előtt meg fog halni,de a fej parkoltatós vinyók általában rövidebb ideig élnek mint azok amik nem parkoltatják az olvasófejet.
Legalábbis én így tudom. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#323) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan file kezelő, amelyikkel a hozzá csatlakoztatott pendrive-ról le tudom törölni a filmet, vagy az Android ezt nem engedi meg?
ES File Explorerrel nem ment.
Amikor kiírta, hogy válasszam ki a gyökérkönyvtárat (kiválasztottam), akkor utána kiírta, hogy a művelet nem sikerült.
Hozzászoktam, hogy az Asus Oplay simán törölt mindent (oké, az nem volt okos kütyü :) )
Várom az esetleges megoldást.

(#324) sesshou válasza zhorvath (#323) üzenetére


sesshou
senior tag

Probald ki az x-plore nevű appot

(#325) sesshou


sesshou
senior tag

Hát ahhogy látom eddig csak rossz hírek vannak a box 7.0-ás updateről
Eddig ahogy hallom semmit nem javítottak cserébe viszont vannak új bugok...

(#326) azbest válasza sesshou (#325) üzenetére


azbest
félisten

Ott csak a picsogás megy. Nem sok értelmes komment van köztük.
- Wake on lan miatt hisztizik egyik, amikor eleve csak usb adapterrel van lan, szóval egyáltalán nem garantált, hogy tudja.
- A zöld képhiba ismert amlogic bug, néhány régi tévénél nem vele kompatibilis képformátum megy ki, rgb mód erőltetésével szokták javítani olyankor, de 6os mibox rendszeren nem hallottam panaszt. Az új 7-es driver hozhatta ki. De amlogic topic szerint a 7es videodrivere minőségjavulást is hoz. Max csiszolni kell még kicsit.
- az, hogy akadna a youtube nem tűnt fel nekem 6ossal sem, a 24Hz -es lejátszás 60Hz kijelzővel lehet az oka. Hogy nem vált frekvenciát dinamikusan, már ha a kijelző is támogatja.
- nyomi srác panaszkodik hogy az újraindulgató roorete miatt amikor nincs wifi eltűnik a cast ikon... persze gondolom gondolatátvitellel kéne mennie :D
- hiszti mert nem megy az usb ethernet, valsz az adb debug be van nála kapcsolva, olyankor nem megy némelyik periféria usb-n át.
- döcög az amazon video. Hát hivatalosan nincs is rá. Shiledről lemásolt, félig meddig működő amazon app van. A múltkori 6os frissítés óta tud egyáltalán lejátszani bármit is ezen a boxon.

Hát valóban nem köti a xiaomi a terveit a nagyközönség orrára :)

Majd, ha vállalható és stabil lesz a 7-es akkor kihozzák rá. Én azért vártam hátha elindul rajta a prime video, de a 6-oshoz jött 1007 frissítés kb megoldotta ezt. Ezért nem is próblátam a béta 7-et, nameg hogy jelenleg macerás vagy nem lehetséges visszatenni a 6ost utána. Féltem a hdmi hdcp-t, hogy elcseszem, ha össze
vissza próbálom frissíteni és akkor elromlanának az előfizetéses appok.
A cast mód frissítés play storeból jön és az igazi chromecastnál sem felhötlen a helyzet némelyik app castolásával az updatek után. Szóval ez nem csak itt bugzik.

[ Szerkesztve ]

(#327) azbest


azbest
félisten

jut eszembe, úgy tűnik a nem hangos bluetooth távirányító, amit az boxhoz kapott helyett vettem, miután az elromlott, nem 100% kompatibilis mindennel.
Némelyik appban az ok gomb nem úgy viselkedik, mint a gyári távval. Pl mytv otthon teljes képernyőre váltás nem megy az új távval. De azt nem nagyon használom, szóval nem nagy para. Mintha kodiban is valamelyik menüben nem teljesen lenne ugyanaz.

(#328) sesshou válasza azbest (#326) üzenetére


sesshou
senior tag

Valamien mértékben van még bennem derülátás. De a nagy lényeg számomra az hogy még nem javították tudtommal azt a problémát hogy nem frissűl auto a frekvencia és arról sem hallotam sokat hogy a bekapcsolós problémát javították volna(néha nem lehet sehogysem bekapcsolni csak ha kihúzom is visszadugom a táp kábelt.) erre nekem még az is jó megoldás lenne ha nem aludna el a box mikor kikapcsolom a tv-t.

(#329) appel válasza sesshou (#328) üzenetére


appel
őstag

Amikor nem kapcsol be, az nálam általában akkor fordul elő, ha a TV-t kapcsolom ki és az meg ugye hdmi cec miatt kikapcsolja a boxot is. Ilyenkor elég a tv-t ki/be kapcsolni, és akkor újra be tudom kapcsolni a boxot. Szoktam rá figyelni és a boxot rakom sleepbe a saját távirányítójával és utána a tv-t, akkor soha nincs bekapcsolási gond. Nyilván persze ezen is lenne mit javítani.

(#330) gyugyo79 válasza sesshou (#328) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam ezt megoldotta az , hogy a fejlesztői beállításokban a : Nem kapcsol ki -> Bekapcsolva

Nálam ugyan úgy "lekapcsol" a CEC miatt amikor a TV-t kikapcsolom de mióta ezt átkapcsoltam vissza jön ha megnyomom bármelyik gombot a távon. Előtte pont azt csinálta nálam is amit írattatok.

(#331) sesshou válasza gyugyo79 (#330) üzenetére


sesshou
senior tag

oh köszi a tippet megnézem majd.

(#332) zhorvath válasza sesshou (#324) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nem működik sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#333) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Egy ilyen készüléket vennénk a gyerekszobában lévő, nem okos TV-hez: amiket tudnia kellene Youtube és a rácsatlakoztatott pendriveról mindenféle formátum lejátszása 720p felbontásban maximum. Ehhez tökéletesen elég a készülék? A wifi vétele mennyire jó, mert a másik szobában van a router?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#334) zhorvath válasza F.B.I. (#333) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ezeknek a feltételeknek tökéletesen megfelel.
A wifiről nem tudok nyilatkozni, mert nálam 20 centire van a router, természetesen kifogástalan a jelerősség.

(#335) gyugyo79 válasza F.B.I. (#333) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezekre jó teljesen. A wifi szerintem jó. Az amire még csak panaszt se olvastam, szerintem ha oda raksz egy mobilt ahol használnád és ha azon megy a YouTube akkor ezzel is menni fog.

(#336) bounty123 válasza F.B.I. (#333) üzenetére


bounty123
őstag

Ezeknél sokkal többet is tud, nem téma. Wifi nekem 1 szobával errébbról megy AC-n, sebességmérések 90 megabit felett vannak.

(#337) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Köszönöm mindenkinek! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#338) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

nem igazán találtam, melyik a hivatalos topikja az ilyen kütyüknek, ezért írok ide.

kinéztem egy Xiaomi MiBox 3-as kütyüt, csak még azt nem döntöttem el, hogy honnan rendeljem meg. ebayen láttam 17k + free shipping .... meg alin is itt körül mozog az ára. de gondolom erre még rájön a vám is. mennyi lenne vajon a vége?

illetve mi a különbség a MiBox 3C és MiBox 3S között? (ilyen megkülönböztetést csak ebayen láttam)
szerk.: közben utóbbi kérdésemre megtaláltam a választ: a "C" verzióban csak 1GB RAM és 4GB flash van

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#339) Sys85 válasza bepken (#338) üzenetére


Sys85
veterán

Amit linkeltél az a kínai verzió,azt meg ne vedd!Csak az International verziót szabad errefelé megvenni.
Eustock-on 24k,ez eu verzió,van magyar nyelv és play áruház is rajta,és hazai gari jár hozzá.
Külföldről se biztos hogy olcsóbban megúsznád,ha megfogják a vámon,akkor +27% áfa.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#340) appel válasza bepken (#338) üzenetére


appel
őstag

Van ennek itt topikja, de számolj rá 27% áfát és talán 2.5% vámot. Ha ezt ki kell fizetned, akkor már 23k körül mozog.
Én is az eustockot javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#341) bepken válasza Sys85 (#339) üzenetére


bepken
veterán

hmm akkor csak ez az eustock lesz a nyerő, köszi az infót :)

egyébként néztem én ezt az oldalt pár napja, akkor volt egy kis kedvezmény is, ha jól emlékszem - akkor kellett volna megvenni.... :D

(#340) appel! Neked is köszi :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#342) Sys85 válasza bepken (#341) üzenetére


Sys85
veterán

Ha tegnap írod eme posztodat...
Ma vitték el az enyémet,1 hónapos hazai Mi Box volt...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#343) azbest


azbest
félisten

Most olvasom, hogy az android nougate bétából is készült már újabb változat 1028-as verziószámmal, április 1-es security patch levellel. Nem azt mondom, hogy bárki váltson rá, én sem használom ezeket. Csak azért írom, hogy láthatóan azért folyik tovább a munka a Xiaominál [link]

(#344) gyugyo79 válasza azbest (#343) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam az lenne az igazi ha az HBO Hungary tényleg megcsinálná az Android TV kliensét az összes többi dolgával együtt tudnék már élni. Mondjuk most sincs világ vége amit a HBO GO -n néztem volna azt beraktam a boxon felvételre és annyi, hogy lehet, hogy jelentősen később néztem meg mint ha lenne HBO GO -m. De ez a mikor nálam most annyira nem számít, hogy a CC ott van a polcon ha nagyon kéne csak be kéne ez helyett dugnom és kész ...

[ Szerkesztve ]

(#345) azbest válasza gyugyo79 (#344) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként nekem is kb az hiányzik.

- Netflix szépen megy.
- A shiled-es amazon prime video 4.1.115 is vállalható, bár hivatalos támogatás persze jobb lenne. (egy film egy elindítás és fullhd-ra van véve fixen a box).
- Kodis filmezés megy.
- Live channel-es tvheadend backendes tévé megy. (kodiban a képarányt kézzel kéne piszkálni, meg így egyszerűbb is).
- Youtube is faja.
- HBO go kéne még rá rendesen.
- Telóról szoktam rá indítani még google play music-ról zenejátszást chromecast módra, kijelző nélkül, csak hogy arról szóljon.

Persze hozzáteszem, hogy a 23.97-es meg ilyen egyéb képkocka szinkronizáció, automata képfrissítés váltás nem megy. Nekem nem zavaró. Spéci hangrendszer sincs rákötve. Legalább olyan jól megy, mintha pécén néznék tartalmakat, de inkább kényelmesebb. Csak azért teszem hozzá, mert van aki esetleg valami komolyabb házimozival ezt is elvárja.

[ Szerkesztve ]

(#346) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Tervezek ilyen bokszot venni, a korábbi Asus O!Play HDP-R3-am fogja leváltani.

Tudnátok segíteni pár dologban?
Pl.
Médialejátszóról (DLNA-n)tud adatot lejátszani?
Hálózati könyvtárakból tud beolvasni videókat?
Feliratokat hogy kezeli? Mérete, elhelyezkedése, színe itt is állítható mint a korábbi asus-omban?
UPC-s horizon Go alkalmazást valaki próbált rajta futtatni? :)

Köszönöm előre is :))

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#347) Sys85 válasza feel2006 (#346) üzenetére


Sys85
veterán

Androidos cucc,tehát app függő hogy mire képes.
Kodi-val gyakorlatilag mindent tud,van rá Plex is,meg még 1-2 médialejátszó app.
Kodi a legjobb multimédiás app.Itthon a laptopról megosztott filmeket,zenéket lejátszotta,feliratokkal mindennel.Plexet is próbáltam,azzal is ment minden gond nélkül.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#348) yaksi válasza Sys85 (#347) üzenetére


yaksi
aktív tag

Nekem is megy szépen minden, egy dolgot hiányolok: a feliratnak az előző lejátszómon lehetett adni hátteret, külön beállítási lehetőséggel, hogy mennyire legyen áttetsző. Ez itt sajnos nincs pedig bizonyos helyzetekben sokkal jobban olvasható a felirat egy kis háttérrel, és sokkal elegánsabb is.

yaksi

(#349) gyugyo79 válasza yaksi (#348) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem nem kellet sose, de most rákerestem mert furcsa lenne ha KODI -hoz erre ne lenne megoldás és elvileg van addon. Viszont nem tudom működik e, fel lehet e az erre való alá rakni próbáld ki ha van kedved...

(#350) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Előre leszögezem, hogy nincsenek nagy igényeim, de mégis ezt az eszközt választanám, többek közt azért mert több xiaomi cuccom is van, és meg vagyok elégedve velük.

Az elsődleges funkció: HDD-ről film lejátszás. Nincs asztali gépünk itthon csak 1 laptop, viszont van 2 külső HDD is erre a célra. Nincs überdurva TV-m sem, csak HD ready ezer éves, így max 720p felbontásig szoktam felmenni.

Mivel horror az itteni TV előfizu, de máshol van UPC előfizetésünk így tudnám használni a horizont.Az eddigi olvasataim alapján mivel androidos eszközről beszélünk, ha engedi a play letölteni a horizon appot (telefonokra gond nelkul) akkor tv-t is tudnék nézni az appon keresztül.

Nem tervezek netezni rajta, de az tetszik, hogy youtubeozni is lehet rajta.

Hardverapron talaltam egyet, de valaki írta hogy iszonyat mennyisegu verzioja van. Az biztos, hogy EU de azon belul nem tudja a tulaj se. Kaptam viszont egy fotot a hatuljarol

Tudnatok mondani errol valamit? Koszonom!

Ez a kiszemelt:

Iponos vasarlas
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.