Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Hol kapható jelenleg a legjobb áron?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1052) Keem1 válasza beci (#1051) üzenetére


Keem1
addikt

Valamelyik kínai webshopban. Gearbest pl 70 dodó, ami nincs 19 ezer forint. De az Eustock se vészes: 23 ezer plusz szállítás. Adószámmal nettó áron pedig abszolút győztes.
eBay, Ali felejtős, sok a hamis Xiaomi.

(#1053) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Xiaomi Mi Box 3 bemutató

Épp most néztem a videót, a Tech 2 készítette. Azt mondja, frissült a rendszer 7.0-ra.
Én hiába indítom az enyémen a frissítés keresését, továbbra is annyit ír, hogy a rendszer naprakész ( 6.0.1 ).
Akinek szintén ilyen készüléke van, megnézné, hogy nála is ez van, vagy nem értem most akkor ezt a bemutatót, hogy neki miért a hetes van már?! :F

[ Szerkesztve ]

(#1054) oris válasza Keem1 (#1052) üzenetére


oris
aktív tag

Ne felejtsd el, hogy erre az árra áfát és vámügynöki díjat kell fizetni.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1055) Keem1 válasza oris (#1054) üzenetére


Keem1
addikt

Csak áfát :)
Azért is írtam, hogy leginkább az Eustock éri meg, pláne ha oda vesszük a garit is.

[ Szerkesztve ]

(#1056) azbest válasza AthlonXP (#1053) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem ő egy olyan készüléket kapott kölcsön, amire valaki már feltette a 7 bétát. Mivel nem látszik a verziószám, nem derült ki, hogy mikori a készülék, így nem tudhatjuk. Ahogy olvastam még továbbra sem teljesen hibátlan a 7es, szóval nem érdemes kergetni a számokat, mert lehet hónapokra hibás verzión ragad valaki, mire valóban kiadják rá.

(#1057) oris válasza Keem1 (#1055) üzenetére


oris
aktív tag

A posta 3000.- Ft-ért számolja fel az áfát! Ez a vámügynöki díj. Tehát vételár + ÁFA + 3000.-

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1058) gyugyo79 válasza oris (#1057) üzenetére


gyugyo79
addikt

Oldalt felkeres és olvas ... Link
Erről beszélt ő. + szerintem is igaza van a legjobb megoldás annak akinek erre lehetősége van én is így vettem ...

[ Szerkesztve ]

(#1059) oris válasza gyugyo79 (#1058) üzenetére


oris
aktív tag

A kínai árról beszéltem (talán félreérthető volt). Szóval a kínai árra jön az áfa. OFF: amúgy ezt az arcoskodó "oldalt felkeres, olvas" dumát elhagyhatod...

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1060) beci válasza Keem1 (#1052) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1061) azbest válasza Keem1 (#1052) üzenetére


azbest
félisten

Jaja, ár és garancia tekintetében a legjobb ajánlatot az eustocknál látni. Más ne értsen félre, van több alternatíva is itthon vagy eun belül, csak valamivel drágábban.

Úgy tűnik most a készletfeltöltés is rendeződött az ünnepek után, mert hét elején épp nem volt a weblap szerint, de megint van készleten. Majd a kínai holdújév környéke lehet megint problémásabb (február körül).

A kínaiaknál arra is figyelni kell, hogy nehogy kínai változatot rendeljünk a sokfélre közül és a gari is necces, de legalábbis nemzetközi postázással jár, mégha paypal fizetés esetén vissza is lehet téríttetni azt. De több hónapos átfutása lehet. Az eustocknak meg a wayteq a szervizpartnere, szóval legrosszabb esetben pestre kell eljuttatni garis ügyintézés kapcsán. (Telefonomnál éltem már ilyennel.) Egyébként úgy tudom az edigital is wayteq partner és persze a wayteknek is van saját webshopja (http://xiaomi.hu/), ami nem keverendő a hasonló nevű, de kétes hátterű drop shipping vállalkozáséval.

[ Szerkesztve ]

(#1062) eszlenyek válasza azbest (#1040) üzenetére


eszlenyek
tag

Letöröltem róla minden létező alkalmazást, most nem produkálta a hibát a tegnapi használat során, de eddig is lutri volt, hogy mikor csinálta. Remélem ez megoldotta a problémát.

(#1063) AthlonXP válasza azbest (#1056) üzenetére


AthlonXP
őstag

Lehet benne valami, én is csak a bétáról tudtam eddig.

(#1064) Keem1 válasza donjohnson (#1048) üzenetére


Keem1
addikt

Tudod mi az érdekes? A Win-es VLC simán megnyitja ezeket a stream url-eket, de a boxon lévő lehal tőle. Betölt egy csomó ikont HTML tagekkel :DDD (div, meg html meg hasonlók).
Nem értem. Pedig ez jó lenne.

Valahogy a Kodival nem boldogulok, annyira eldugnak mindent, ami fontos lenne, a VLC nagyon jó, használom gépen is, de ott meg a Windows 10-féle megosztás nem működik. Tudom tallózni a windowsos megosztást, ott vannak a filmek, de az mkv-knak nincs így hangja. Pendrive-ra másolva vagy ugyanez Kodival tökéletes.
Ha android tv-s média app felületet kéne terveznem, akkor a VLC-hez hasonló jutna az eszembe.
De amit sehogy nem tudok megoldani: elmenteni különböző stream url-eket, amiket egy kattintással le tudnék játszani, pl. akár a fix tv-ét is.
Pl:
- filmjeim
- stream urljeim
---- Fix TV (http://fixhd.tv/...)
---- Egy kedvenc streamem (http://streamemcime.hu/video.mp4)
---- Egy másik streamem

Valami ilyesmi... Na mindegy, még ismerkedünk.
Az online szolgáltatások (youtube, cast, hbogo, spotify, stb) remekül mennek. A trónok harcát már nem torr.. izé kölcsönzöm ki ( :DDD ), hanem hbogon nézem.
Tele vagyok Youtube-on Jamie Oliver videókkal, mert azokat meg az asszony a laptopja helyett már a tévén nézi, de ugye az én profilom van hozzárendelve :D

Valaki ötlet, hogy hosszú url-eket hogy vihetnék át telefonról, gépről, hogy ne kelljen a tévén bepötyögni? Valami eszközök közti copy-paste kéne.

[ Szerkesztve ]

(#1065) donjohnson válasza Keem1 (#1064) üzenetére


donjohnson
addikt

tedd fel a gmail-t a boxra és küldd el magadnak e-mailben :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1066) Keem1 válasza donjohnson (#1065) üzenetére


Keem1
addikt

Én valami jegyzet appra gondoltam, de ez se rossz ötlet :C

Más:
VLC-vel helyzet a következő. Samba lejátszás príma. Nagyon kígyó. Ellenben az UPNP nem szeret engem, pedig azt valahogy jobban preferálnám.
Plusz még mindig keresem a Fix TV-re a megoldást. Most próbálom a fent már írt URL-t a tabletes VLC-ben megnyitni. Képtelenségnek tartom, hogy ha a wines le tudja, az androidos meg ne...

Ápdét:
http://fixhd.tv:8081/fix/hd.stream/playlist.m3u8
Ezt a tabletes VLC simán lejátssza, ezzel a stream címmel semmi probléma nincs. A boxot is rá fogom bírni, nem engedek a huszonegyből.

[ Szerkesztve ]

(#1067) donjohnson válasza Keem1 (#1064) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem pc-n így van elmentve xspf fájlba, dupla katt és megnyílik a vlc:
(nem tudom, erre gondoltál-e, az xspf jegyzettömbbel társítva szerkeszthető.)

link a fájlokhoz: FixTV SD, FixTV HD

mondjuk ez már elég offtopic itt, szóval befejeztem. :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1068) Keem1 válasza donjohnson (#1067) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, pontosan erre gondoltam, és szépen működik is. :C
Köszönöm! :R

A részemről is ezzel le van zárva az off!

(#1069) zenészke


zenészke
tag

Tud valaki segíteni abban, hogy a Google Cast vajon miért nem sikeredik nekem? Szájbarágósan leírnátok, hogy milyen lépések kellenek ahhoz, hogy ez működjön? Én igyekszem úgy eljárni, ahogy kell, de valamiért mégsem kapcsolódik össze a telefonom a MiBox3-al, illetve a tv-vel....

(#1070) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,
Tud valaki ajánlani olyan launchert amivel az összes telepített progit ki tudom tenni a kezdőképernyőre, és nem a beállításokból kell elővadásznom?
Illetve HorizonGo forgatásra is keresnék valami megoldást ami egyszerű, bevált.

Arra tud valaki esetleg megoldást, hogy az USB-s Wifi-s távirányítós egér miért van hogy néha több óra boksz magára hagyás után csak restart után érhető el? Mintha néha elvenné az áramot az usb-től, és csak reset után ismerné fel újra.

:R

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#1071) azbest válasza zenészke (#1069) üzenetére


azbest
félisten

milyen telefon? iphone-ra kell google home app úgy tudom. Androidra sem árt, onnan lehet konfigurálni.

Amúgy alapvetően ugyanazon a helyi hálózaton kell lennie a telefonnak, mint a chromecast/androidtv eszköznek. Tehát nem mobilneten a telefon. Se olyan varázslat a routeren, hogy szeparálja egymástól a 2.4 / 5 GHz wifiket és a lant, mert akkor természetesen nem fogják egymást látni. Alapvetően multicast ip-re küld a choromecast csomagokat, ami alapján érzékelihetné a telefon. Szóval, ha valami multicastot akadályozó megoldás van, akkor az is betehet neki.

(#1070) feel2006
[link], [link]

Az egeres dologra nincs tippem. Annyit tudok biztosan, hogy az usb adb debug mód bekapcsolás megzavarja az usb eszközök működését. De akkor lehet egyáltalán nem látná, ha be lenne kapcsolva. Nálam bluetooth távval van használva, nincs usb-re kötve semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1072) sanyie70 válasza feel2006 (#1070) üzenetére


sanyie70
tag

Sideload launcher android tv ezzel lesz egy alkalmazásod a rendes menüben, megnyitod és ott lesz benne az összes telepített alkalmazás. Gépen ha be vagy jelentkezve ugyan azzal a fiókkal mint boxon akkor rá nyomsz böngészőből, hogy telepítés kiválasztod a boxat aztán települ az alkalmazás. Sok alkalmazást lehet így telepíteni ami a box áruházában nincs fent. Forgatásra pedig volt már itt szó alkamzásról talán set rotation volt a neve.

(#1073) zenészke válasza azbest (#1071) üzenetére


zenészke
tag

Köszönöm a segítséget, a google home segített! :C

(#1074) wolfattila


wolfattila
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a Fórumtársakhoz!

Adott egy 4k pana ex600 TV aminek elég gyengécske a lejátszója ezért belefektettem a mibox-ba. Erősítő egy onkyo tx-sr444.... hogy a HD hangok átmenjenek...(ez megvan) szoftver Kodi
Hogy lehet média/film thumbnails adatokat törölni ha már a film nincs a HDD-n? Továbbra is mutatja a Kodi médiatár frissítéssel nem tűnik el...
A másik: csak 4k tartalmakat nézek HD hanggal DTS master ill. Dolby True HD.... kép nem akad viszont a hang néha elveszik egy pillanatra de többször.... mi lehet a gond? Kodi-ban vmi mélyebb beállításnál kell vmit megoldanom? Találkozott már vki ilyennel akinek erősítőre van kötve a box?

Köszi a hozzászólásokat :)

[ Szerkesztve ]

(#1075) feel2006 válasza sanyie70 (#1072) üzenetére


feel2006
tag

Köszönöm a segítséget!

Az alkalmazás láthatóság így már megoldódott.
Viszont a link mögötti linkelt set rotation már nem elérhető. Másik kettőt a play-ről próbálva meg nem működnek.
Valaki tud olyat linkelni ami működik nála és elérhető is play-ben?

Letöröltem a Play-t a bokszról, hogy tudom factory nélkül visszatenni? :D

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#1076) azbest válasza feel2006 (#1075) üzenetére


azbest
félisten

Nofene, pedig valami ezer éves app volt. Kár, hogy nem tudni, miért került le. Nehogy esetleg valami appal kapcsolatos probléma miatt legyen letiltva.

De gondolom akád más hasonló is, csak nehéz megtalálni azt, ami tv-vel is kompatibilis.

Az előtelepített appok jellemzően nem letörölhetőek. Hogyan sikerült? Nem csak visszaállt régi verzióra?

(#1074) wolfattila
hát, az erősítőn érdemes ellenőrizni, hogy tényleg átmegy e a master audio. Lehet, hogy nem pass-through módra van konfigolva a kodi, hanem a box dekódolja és küldi ki pcm-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1077) wolfattila válasza azbest (#1076) üzenetére


wolfattila
csendes tag

biztos nem mert passtrough-n van es az erősítő kódolja le... ki is írja :F

(#1078) sanyie70 válasza feel2006 (#1075) üzenetére


sanyie70
tag

[link] innen le tudod tölteni ha mást nem tudna senki.

(#1079) donjohnson válasza sanyie70 (#1078) üzenetére


donjohnson
addikt

itt egy másik link, de lehet hogy ugyanaz a progi: Set Orientation APK

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1080) zhorvath válasza wolfattila (#1074) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nálam is kimarad néha a hang.
Ugyanazt a HDD-t réteszem az okos tévére és annak a lejátszója pedig akadás mentesen viszi.
Amúgy akad a hang Kodiban és Archos Playerben is.

(#1081) azbest


azbest
félisten

Egyébként nálatok csak a hd hang akad vagy másmilyen is?

Nálam eddig ezekben az esetekben volt akadozás:
- bluetooth hangszórót kapcsoltam hozzá és nem volt teljesen szinkronban a kép és a hang, s meg-meg akadt. De akkor a kép is. Egy újraindítás kellett, hogy jó legyen, már hetek óta ment kikapcsolás nélkül. (kis késés a bt hangban mindig van, az normális.)
- a youtube hagja ugrott, de akkor pont egy problémás verziója volt, azelőtt, hogy az új fajta youtube appra áttértek. A frissülés óta megint nincs baja.
- más írta, hogy volt hang szinkron problémája, ott úgy tűnik, hogy a háttérben volt valami app, ami terhelte a készüléket és az okozta.

Más ötlet nem ugrik be.

(#1082) gyugyo79 válasza azbest (#1081) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam még wifi túl terheltség -> Család egyéb tagja volt az okozó :) . Pont ezt csinálta akkor is.
Meg SPMC -nél de még az előző verziónál jött elő amikor már hetekig ment kikapcsolás nélkül, de akkor újra indítás után nem jött elő megint sokáig. Viszont érdekes mód ez megszűnt mióta frissült. Mondjuk ehhez azt kell tudni, hogy sose léptem ki belőle a leállításával mert úgy van beállítva, hogy háttérbe fut ha 2 vissza gombbal lépek ki. Amikor meg behülyült akkor csak a BOX újra indítása oldotta meg ezt.

(#1083) wolfattila válasza zhorvath (#1080) üzenetére


wolfattila
csendes tag

ez nem jó hír :O ha ez általános probléma

(#1084) wolfattila válasza azbest (#1081) üzenetére


wolfattila
csendes tag

nálam nincs agyonpakolva app-al csak Kodi van meg spotify

szinkroncsúszás nincs... majd megnézem vmi zenei anyaggal h akad-e....
igaz 4k filmeket nézek alapból 60-80 GB, magas tömörítéssel, ez igaz a HD hangcsatornákra is... de sztem ennek nem szabadna gondnak lennie... A tv médialejátszója probléma nélkül kezeli a 4k DD-t de a DTS-t nem ezért esett a választás vmi egyszerű kicsi médialejátszóra...

Pl .spotify megy folyamatosan (marmint a hang nem akad)

El lehet nézni így is a filmeket h néha elakad a hang de baromira zavaró....
és most megfigyeltem az erősítő is elveszti a jelet az akadás pillanatára, mert a kijelzőről na ez hülyén hangzik eltűnik az adott hangsáv jelzése (szóval nem erősítő oldalról van a gond ami 1 hónapos és tökéletesen működik)

Na hátha jövőbeli frissítése a Kodinak megoldja ezt a problémát

Amúgy jó kis box ez

[ Szerkesztve ]

(#1085) donjohnson válasza zhorvath (#1080) üzenetére


donjohnson
addikt

és mx playert próbáltatok?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1086) azbest válasza wolfattila (#1084) üzenetére


azbest
félisten

esetleg az sem mindegy, hogy box-tv-erősítő sorrendben van-e összekötve, vannak tévék, amit audio return channelen tolják ki az erősítőnek a hangot a hdmi bemenetükről is. Vagy esetleg box-erősítő-tv a sorrend.

(#1087) wolfattila válasza azbest (#1086) üzenetére


wolfattila
csendes tag

természetesen az első a box onnan AVR és abból tv

(#1088) kgb79


kgb79
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha itt tud valaki segíteni.
Tervezem egy Mi Box 3 vásárlását.
A kérdésem annyi lenne, hogy erre a kimentere (AV: SPDIF Out / 3.5mm audio output x 1 port) ráköthetek aktív hangfalat? Konkrétan egy Genius SP-HF1250B hangfalat.
A tv-re HDMI-n keresztül menne a kép. De annak sajnos a hangja az katasztrófa.

(#1089) stb123 válasza kgb79 (#1088) üzenetére


stb123
tag

A hangfal 3.5-es jack csatlakozóját rá tudod biggyeszteni!

(#1090) kgb79 válasza stb123 (#1089) üzenetére


kgb79
tag

Köszönöm a gyors választ!

És azt tudja kezelni, hogy a Hdmi-n a kép a 3,5 jacken pedig hang?
Csak azért, mert eddig egy számítógép volt a tv mögött és ott nem volt gond a hangfalak használatával. De szeretném lecserélni egy ilyen box-ra mert a gépnek más feladata lenne. És gondoltam youtube-ra meg Kodira elég egy ilyen box.

Valamint akkor, ha egy kínai lejátszón van 3,5 -ös av out akkor oda mehet aktív hangfal? Jól gondolom?

(#1091) stb123 válasza kgb79 (#1090) üzenetére


stb123
tag

Itt tudod beállítani, hogy hová menjen a hang:
[kép]

Youtube, kodi, plex... ezekre tökéketes választás ez a kütyü.
A 3.5-ös kimenet, az olyan, mint a telefonon, számítógépen..., ezekre mehet aktív hangfal.

(#1092) kgb79 válasza stb123 (#1091) üzenetére


kgb79
tag

Ez remek hír :))

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Azt nem próbáltad véletlenül ,hogy a hanggal való keresés milyen hatásfokkal működik pl youtube esetén?
Ért magyarul vagy csak angol?

(#1093) stb123 válasza kgb79 (#1092) üzenetére


stb123
tag

Nincs mit! :)
A főoldalon nekem picit gyorsabb a hanggal való keresés, mint a youtube-nál, ott néha gondolkodik picit. Ugyanúgy, mint az androidos telóknál, magyarul is megy a keresés.

(#1094) azbest válasza kgb79 (#1092) üzenetére


azbest
félisten

kimegy hdmin is a hang azt hiszem, szóval a tévét némitani kell vagy 0 hangerőre venni. Vagy legalábbis nálam úgy van a vetítővel.

a google ért magyarul [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1095) kgb79 válasza azbest (#1094) üzenetére


kgb79
tag

Köszönöm neked is!
Van egy 5 éves lányom, remélem a fő Google boldogul majd a kiejtésével :)

(#1096) feel2006 válasza azbest (#1076) üzenetére


feel2006
tag

Köszönöm mindenkinek, így már ment az app és teszi a dolgát. Köszi!

Letörölni vagy TC-ből vagy a beállításokból de sajnos sikerült. Fel akartam tenni egy telefonról lementett play apk-t, de ez lett a vége. :D Most nincs kedvem gyárizni, így így marad egy ideig. :D

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#1097) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Vacillálok a Google Chromecast Ultra és az xiaomi mi box 3. Szerintetek mi az előnye a xiaomi mi box 3-nak?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1098) Keem1 válasza Kékes525 (#1097) üzenetére


Keem1
addikt

Ezzel én is így voltam korábban, de nekem fontos hogy tévé nélkül tudjak zenélni.

(#1099) Kékes525 válasza Keem1 (#1098) üzenetére


Kékes525
félisten

Média lejátszója ismeri az ismert formátumok mindegyikét? Most WD TV LIVE HD médialejátszóm van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1100) Keem1 válasza Kékes525 (#1099) üzenetére


Keem1
addikt

A VLC ismeri :D , azt használok lokális fájlokhoz. De leginkább Spotifyt. Azon már vagy 3 éve vagyok prémium előfizető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.