Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) yaksi


yaksi
aktív tag

Az utóbbi napokban több általam nézett sorozattal előfordul, hogy, a megszokott módon bemásolom a gép HDD-jére, a Kodi mégsem látja, hogy ott lenne. Frissítem a médiatárat, akkor sem. A másik, az Arcod Player a gond nélkül látja, játssza... Mi a fene lehet ezzel???

yaksi

(#402) DoItYourself válasza yaksi (#401) üzenetére


DoItYourself
addikt

Akkor van gond, ha fájl nézetben sem látod, ellenkező esetben csak a scraper nem találja. Ellenőrizd az adott sorozat címét, évszámát, évad számozást.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#403) sesshou válasza yaksi (#401) üzenetére


sesshou
senior tag

Lehet az is ha ekezet vagy specko karakter van file neveben vagy az elerwsi utban valahol.

(#404) yaksi válasza DoItYourself (#402) üzenetére


yaksi
aktív tag

Fájl nézetben sincs ott sajnos. Az addigi epizódok ott vannak (Pl. Twin Peaks) a legújabb rész ugyanúgy elnevezve, nem jelenik meg.

yaksi

(#405) DoItYourself válasza yaksi (#404) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha ez egy windows megosztás, esetleg azt a könyvtárat osztottad meg, ahova a kölcsönzött anyagaid érkeznek, akkor újra oszd meg. Valami jogosultság probléma, nekem is így van: amit a torrent kliens pottyant be a megosztott letöltés könyvtárba, az nem kerül megosztásra automatikusan, hiába van a megosztott könyvtárban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#406) powers


powers
tag

Sziasztok,ma jött meg eustocktól a mi boxom.egy gondom van.a youtube szinte csak minden második-harmadik videót hajlandó elindítani,a nagy többség nem tölt be,a cím látszik,de csak "teker".minden más simán megy.a wifim jó,próbáltam a2.4 és 5Ghz en is.Nem tudom mi lehet a baj,de a youtube-ra stabilan van szükségem.próbáltam átállítani fejlesztői módban a HDMI optimalizációt is átállítani,de nem oldotta meg a problémát.valaki esetleg találkozott ilyesmivel?

(#407) azbest válasza powers (#406) üzenetére


azbest
félisten

nézd meg a box beállításainál, a névjegynél, hogy van e frissítés a rendszerre 1007-es verzió az aktuális.

(#408) powers válasza azbest (#407) üzenetére


powers
tag

már a legújabb verzió van rajta.próbáltam a youtube android tv-t egy régebbi verzióra frissíteni apk-ból,de azt meg nem engedte.Kodiban a youtube kiegészítő tökéletesen működik,de a fiamnak szeretném az egyszerűbb utat.Ott a youtube ikon,kattints,nézz.

(#409) azbest válasza powers (#408) üzenetére


azbest
félisten

esetleg megpróbálhatsz egy teljes törlést, gyári visszaállítást. Lehet hogy 5-6 frissítést is telepített egymás után és valamelyik régivel volt probléma. Nem kéne, hogy probléma legyen a youtube-bal. Hacsak nem magával a netkapcsolatoddal vagy a belső hálózatoddal van valami probléma.

vagy először csak simán eltávolítani a youtube-ot és play storeból visszatenni. Ez a tévé változat, nem a sima. Böngédzőben pécén belépve a fiókodba és onnan is indíthatod a telepítést a box-ra.

[ Szerkesztve ]

(#410) powers válasza azbest (#409) üzenetére


powers
tag

köszönöm hogy próbálsz segíteni,a gyári visszaállításon már túl vagyok,eltávolítani a youtube appot nem tudom,már gyárilag benne volt.így a végére elég tanácstalan lettem,ha a hálózat nem tetszik neki valamiért,a Kodinak sem kéne,vagy az attól még működhet jól? passz

(#411) azbest válasza powers (#410) üzenetére


azbest
félisten

maga a youtube app friss? A boxon lévő play store ír updatet hozzá? Bár elvileg az is frissül, ha lehet magától.

Esetleg amit még érdemes ellenőrizni: az időt pontosan mutatja? Nincs a dátum vagy óra elkeveredve? A titkosított kapcsolatnak az be szokott tenni. De ezt is alapból befrissíti normál esetben a netről.

[ Szerkesztve ]

(#412) #67656192


#67656192
törölt tag

Szisztok, csatlakozom én is egy Mi Box 3-mal, holnap érkezik. Kicsit más világ mint az Asus oplay air, sajnos az többször megakad lejátszás közben ill nem játtsza végig némelyik filmet, újabban pár avi-t sem. Remélem a Mi Box beválik.

(#413) powers válasza azbest (#411) üzenetére


powers
tag

Igen,az app a legfrissebb,az óra érdekes volt,mert automatára volt állítva,de 2015 öt mutatott,most is autón van,de már a rendes dátummal.Az app lehet a hibás nálam,a vimeoról,redbull tv appról,kodiból azonnal indul minden videó.Azt kéne valahogy leszednem és újra rakni,nem bírom én ezt a kötöttséget,sima android kellett vólna :F :D

[ Szerkesztve ]

(#414) azbest válasza powers (#413) üzenetére


azbest
félisten

A rossz év egyértelműen zavarja a frissítéseket és tartalmak elérését.
Egyébként a beállításoknál, az alkalmazások részen a második sorben, a rendszeralkalmazások sor legvégén ott a youtube. Ott lehet nyomni adatok törlését és akkor olyan lesz, mint első indításkor.

(#415) bboncza


bboncza
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy ilyen Mi Boxot venni, viszont tv-m nincs csak egy monitorom amin VGA és DVI bemenetek vannak. Működni fog a Mi Box ha egy HDMI-DVI átalakítóval kötöm rá a monitorra? Valamint a Mi Box-hoz bluetooth-al lehet párosítani hangfalat?
Köszi!

(#416) azbest válasza bboncza (#415) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg működhet. HDCP támogatást tudnia kell a monitornak, de ezt már jópár éve tudni szokták. A felbontásoknál lehet csak 480p 720p 1080p és hasonlókból vannak lehetőségek, a spéci monitoros felbontások lehet nem lesznek felsorolva, de gondolom valamelyik úgyis közel van a monitor saját felbontásához.

(#417) appel válasza bboncza (#415) üzenetére


appel
őstag

A hangfalas kérdésre biztosan igen a válasz. Bár csak kis hangfalat és egy bt fejhallgatót próbáltam, de azok jók voltak.

(#418) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Sziasztok!

Akinek van ilyen eszköz attól kérdezem, hogy fut-e rajta "bármilyen" androidos app. Konkrétan az AcesStream-re gondolok.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#419) sesshou


sesshou
senior tag

Een eddig minden appot fel tudtam ra tenni ha mashogy nem side load olva. Annyi hogy ugy eger kell hozza.

(#420) bboncza


bboncza
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Azt néztem még, hogy van rajta audió kimenet is, viszont videó kimenet csak a HDMI van. Lehetséges, hogy alapból le tudja választani az audió jelet a HDMI-ről, hogyha pl hangszórót dugok a jack csatlakozóba? Mert alapból ugye a hang és a kép is HDMI-n megy.

Thx!

(#421) #67656192


#67656192
törölt tag

Megjött a mi box 3.
Az első kérdésem melegében, hogy a 2,4 gh wifi-t miért nem látja?

(#422) dkaro


dkaro
őstag

Srácok azt be lehet állítani, hogy ne csak leszkennelje a sourceokat hanem cleanupolja is amikor indítom a Kodit? 1 órát szenvedtem mire megtaláltam mért látszódnak még mindig a törölt filmek:D

(#423) feel2006 válasza gyugyo79 (#374) üzenetére


feel2006
tag

Ma megjött ez a cucc, jött hozzá mini usb adapter.
De sehogy nem tudom működésre bírni.
Van valami trükkje?
köszi

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#424) appel


appel
őstag

Telenor is árulja egész jó áron.

(#425) gyugyo79 válasza feel2006 (#423) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát én bedugtam (mármint a vevő részét a boxba) és működött semmilyen trükk nem kellet hozzá. De nem csak ezzel mással is pld. windowsos gépbe dugva is sőt még LG TV-be dugva is működik mint egér.
Mondjuk amit én eddig láttam ilyen egyszerű 2.4G Wireless távot az mind plug&play volt ...

[ Szerkesztve ]

(#426) feel2006 válasza gyugyo79 (#425) üzenetére


feel2006
tag

köszi, én is így gondoltam, hogy kell, hogy működjön.
Az egér, meg más így is működik, csak ez nem.
Akkor valószínű hibás, vagy az adapter része vagy a távirányító

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#427) azbest válasza appel (#424) üzenetére


azbest
félisten

wow... ha a hbo go fejlesztői elkészülnének végre a tévés appal, akkor adhatnák akár úgy előfizetéshez, mint most az apple tv-t. A chromecast támogatás lassan két hónapja elromlott a hbo go appban, szóval az is kapufa.

[ Szerkesztve ]

(#428) zhorvath válasza appel (#424) üzenetére


zhorvath
aktív tag

'"A készülék nincs raktáron, jelenleg nem értékesítjük."

Gondolom, kifogyott a készlet, meg kell várni a következő szállítmányt.

(#429) azbest válasza zhorvath (#428) üzenetére


azbest
félisten

hát a websopjukban mostanság hogy megjelennek, hol eltűnnek eszközök. Kicsit kaotikus.

Tegnap láttam gearbesten is 70 dolcsiért, de áfával már nem feltétlen jó, mert eustocban most is 25 eft alatt van szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#430) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok!
Ma érkezett meg eustockról a mi box 3-am viszont minden videónál "röcög" a videó, valakinek van valami ötlete mi lehet a gond ? Vagy küldhetem vissza? :(
Előre is köszi!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#431) azbest válasza foxymaci (#430) üzenetére


azbest
félisten

első körben érdemes megnézni a beállítások végén, hogy mi a rendszer verziószáma. Ha befrissült, akkor 1007-es a mostani.

Meg mi az a röcögés? Olyan, mint bármilyen pécén vagy valami látványos megakadás?

(#432) foxymaci válasza azbest (#431) üzenetére


foxymaci
senior tag

A legfrisebb rendszer van rajta olyan mont egy fps drop egy játékba hang nem akad hanem a kép laggol.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#433) azbest válasza foxymaci (#432) üzenetére


azbest
félisten

nézd meg mondjuk a beállításokban a képernyőnél, hogy milyen felbontás és képfrissítést van használatban... hátha 24 fps-es a kijelző vagy valami hasonló

(#434) foxymaci válasza azbest (#433) üzenetére


foxymaci
senior tag

próbáltam 1080p 50 és 60 hz en is, pendrivenál még jobban akad, próbáltam másik hdmivel , visszaállítottam gyárira, bementem fejlesztőibe kiválasztottam hogy jobb képkocka frissítés legyen, de semmi nem segített , lehet kifogtam egy hibás darabot.. nem igazán van már ötletem hogy mi lehet.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#435) azbest válasza foxymaci (#434) üzenetére


azbest
félisten

a tévén sincs valami effekt vagy "javíítás" bekapcsolva?

(#436) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Sziasztok,
nekem egy wdtv live van és az egyetlen gondom vele, hogy hálózati lejátszásnál nem játssza le a külső feliratot, akadozik a hang időnként, szóval nem tökéletes, bár usb-n minden fasza.
Most HDMI-n van egy fullHD tvre kötve, optikain az erősítőre, USBn merevlemezek benne, és látja a notesz merevlemezeit.
Most is ez kellene, stabil lejátszással mindenhonnan, 3 USB3 királyság lenne, de 2 USB is elég valójában. Leginkább .mkv fileokat nézek, de az sem baj, ha lejátszik .avi-kat és .iso formátumokat is. Jó lenne, ha a rákötött merevlemezeket a noteszről is elérném, tudnék rájuk másolni/törölni; a sebesség nem elsődleges, ha mellette tudok filmet nézni.
Zenelejátszásnál főleg .mp3, néhány más formátum; nagyon fontos hogy a teljes zene mappából tudjon véletlenszerűen lejátszani, ezt pl. pár media szerver nem tudja, amit próbáltam.
Egyéb szolgáltatások nem érdekelnek, annyi lenne a célja, hogy a 3-4 helyen lévő zenéket, filmeket egy eszközön keresztül érjek el és tudjak lejátszani.
Ezzel meg tudnám oldani a WD helyett?
Köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#437) azbest válasza Shia-ko (#436) üzenetére


azbest
félisten

Persze, vegyél egy nas-t és egy mi boxot.

(#438) Sinkó


Sinkó
tag

Sziasztok!
Nem rég megjött nekem is a mibox3s, de sehogysem birom beállítani azt,hogy tudjon külső tárolóba írni
Torrentre is használnám,és azt olvastam hogy ha a miboxxal formázom a külső tárat,működhet. Hát ha rá dugok egy ntfs külső pendriveot és megformáztatom vele internal storage-nek onnantól kezde nem is látja, vagy látja de használhatatlan , véget nem erő kapacitás számolásba ragad. Ntfsben tökéletesen felismeri megnyitja olvassa, de írni nem tud rá.
Ha valakinek sikerült már ezt megoldani, kérem hogy ossza meg velem a mikéntjét.

[ Szerkesztve ]

(#439) Shia-ko válasza azbest (#437) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Hát, a cél épp nem hogy mindenből újat vegyek, így a kérdés továbbra is az, képese a 2 3TB külső lemezről és a laptopról mindent lejátszani hálózaton keresztül mindenféle szakadozások, csúszások, elmaradó feliratok nélkül?

Üdvözlettel: Gabi

(#440) azbest válasza Shia-ko (#439) üzenetére


azbest
félisten

2-3 usb3 eszközt nem fog meghajtani a mibox. Lehet próbálkozni saját táppal rendelkező usb hubbal, de szerintem az ilyen legó megoldásban mindig van rizikó, hogy lassú vagy instabil lesz.
Másrészt az android rendszer sem úgy van kitalálva, hogy nasként működjön és hálózaton ossszon meg dolgokat. Ettől persze még működhet, de sokkal jobb erre egy nas.

A mibox wifije tud 5GHz-et, 433-as AC módot. Szóval a lejátszásnál nem kellene, hogy szűk keresztmetszet legyen. Akinek régi, lassú fajta, szomszédoktól használhatatlan wifije van, az vehet hozzá usb-lan adaptert, 4 dolcsi körül kapni 100-as usb2-est.

A lejátszás képessége a használt lejátszó szoftveren múlik. A kodi illik talán legjobban az androidtv-hez.

(#441) foxymaci válasza azbest (#435) üzenetére


foxymaci
senior tag

Kikapcsoltam mindent , kicsit javult a dolog de azért elég látványos, rákötöttem monitorra lg ips a tv is a monitor is ott is látszik a dolog. Visszaküldöm hétfőn lehet nem hibás csak az eszközeim nem alkalmasak erre vagy nem tudom. Sajnálom hogy ezt tapasztalom mert egyébként nagyon szép a felület és nagyon gyors a box.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#442) azbest válasza foxymaci (#441) üzenetére


azbest
félisten

minden esetre furcsa... nem a kadenciahelyes lejátszásra gondolsz?

Nem kellene, hogy rosszabb legyen a lejátszás, mint bármelyik pécén.

(#443) Shia-ko válasza azbest (#440) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Köszi.
A két 3T-s USB merevlemez saját táppal fut (és csak akkor, amikor valamelyikről nézni akarok valamit), de időnként kapna egy 1T-s táp nélküli vinyót vagy egy pendrive-ot.
A kodi tud hálózaton keresztül külső feliratot megjeleníteni?

Üdvözlettel: Gabi

(#444) foxymaci válasza azbest (#442) üzenetére


foxymaci
senior tag

Oké tuti ez van rákerestem amit írtál, tudatlan voltam mert erről még nem hallottam. Ez lesz a "baj" forrása.
Köszönöm a segítséged!
Ezt lehet valahogy küszöbölni vqgy az ember szeme hozzászokik?

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#445) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ezen a kütyün le lehet cserélni az Android TV-t, valamilyen teljes funkcionalitású androidra? Köszi!

(#446) appel válasza r3dsnake (#445) üzenetére


appel
őstag

Miért tennéd? Olyat olcsóbban is vehetsz.

(#447) r3dsnake válasza appel (#446) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ismerősöm kérdezte, nem tetszik neki a rendszer rajta. A kérdés továbbra is fennáll. Megoldható?

(#448) azbest válasza r3dsnake (#447) üzenetére


azbest
félisten

az oroszoknál 4pda-n vannak linkek mindenfélére. [link]
A nemzetközi mibox3 mdz-16-ab fajta, a kínai változat, amin nem android tv van pedig mdz-16-aa.

Ha felmegy az ahhoz tákolt android, akkor talán valamilyen szinten működik. De nem sok értelme lenne ledegradálni és egy instabil, funkciókat vesztett rendszert tenni rá. Adja el inkább és vegyen valami tűrhetőbb fajta boxot, amire gyártói firmware van.

A mibox android tv-jének cserélésével elveszti
- chromecast módot
- előfizetős tartalmak nagy felbontású megjelenítését.
És ezek nem visszaállíthatók később.

Ha pechje van és félresikerül a szoftvercsere, akkor pedig használhatatlanná tudja tenni teljesen.

Gondolom az zavarja, hogy a távirányítóra optimalizált tévé rendszeren nem kínálja fel a telefonos alkalmazásokat, amelyeket képtelenség távirányítóval kezelni.

(#449) DoItYourself válasza azbest (#448) üzenetére


DoItYourself
addikt

Erre nem jó az aptoid tv market? Nem próbáltam, de elég kulturáltan néz ki.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#450) azbest válasza DoItYourself (#449) üzenetére


azbest
félisten

nem próbáltam, de gondolom, hogy működik az is rajta. Találtam is egy videót róla shielden futtatva [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.