Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Kb 1 éve használom a boxot fulhd tv-vel nagy megelégedéssel.
Ma TV-t cseréltem éskb 2 óra filmnézés után a box rebootolt és teljesen felforrósodott.
A film amit lejátszott nem volt 4k de azt hiszem a felbontás automatikusra van állítva (most épp hül).
Tapasztalt valaki ilyet? Felejtsem el h 4k filmet nézzek rajta, vagy, hogy 4k tv-vel használjam?

(#1552) dkaro


dkaro
őstag

Közben megnéztem, autora volt állítva a felbontás de sajnos nem segített, hogy lejjebb vettem. Kb 1 óra filmnézés után befagyott megint.
Bedöglött vagy felejstem el 4k tv-vel?

(#1553) azbest válasza dkaro (#1552) üzenetére


azbest
félisten

hát, próbáld meg fullhd-ra állítva a kimenetet, hogy akkor is túlmelegszik-e. Mivel nem procierőből dolgozza fel a videót, hanem dedikált hardver végzi, így nem kéne, hogy nagy különbség legyen. Eleve, attól, hogy más felbontású kijelzőn játszod le, a videó még ugyanaz marad (hacsak nem online tartalom, aminál jobb minőséget választ a 4k kijelzőhöz). Szóval, lehet hogy valami probléma van a boxoddal, nem kéne, hogy túlmelegedjen.

(#1554) dkaro válasza azbest (#1553) üzenetére


dkaro
őstag

Visszavettem a felbontást, de csak 1 óráig bírta és kikapcsolt.:S

(#1555) febi válasza marci.szf (#1545) üzenetére


febi
tag

Letöltöttem rendesen. Közel 400MB-t és mégis ezt írja ki még mindig telepítéskor.
Azt írja ki a telepítésénél. (Faild - installing the add-on from zip file located at).

(#1556) tupijani válasza febi (#1555) üzenetére


tupijani
tag

Szia! A 400 MB kicsit soknak tűnik. Ebben a témában esetleg itt többet tudnak segíteni.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#1557) gyugyo79 válasza febi (#1555) üzenetére


gyugyo79
addikt

http://archive.org/download/repository.lazarus-0.1/
77.4K a zip és ha belenézel esetleg akkor egy addon.xml és egy icon.png van benne.

(#1558) azbest válasza dkaro (#1551) üzenetére


azbest
félisten

te voltál redditen a kérdezó? Legalábbis valaki túlmelegedésre panaszkodik, de ott is kb az a válasz, hogy nem jellemző. Amit ott írtak még, hogy esetleg a tápegység a gyári-e (esetleg próbálni vele kompatibilis másikkal, ha van) vagy nincs-e meleg helyen, másik készülékre téve.

(#1559) dkaro válasza azbest (#1558) üzenetére


dkaro
őstag

Szia!
Nem én kérdeztem. A box 1 éve ugyan ott van és most, hogy tv-t cseréltem kezdte el a jelenséget. Ezért gondoltam, hogy a 4k-val lesz a baja, de lejjebb vett felbontással is produkálta.:(

(#1560) RaiDani


RaiDani
tag

Sziasztok!

Másnak is zizeg/ciripel (nem tudok rá pontos kifejezést) a hálózati adapter a box kikapcsolt állapotában.

(#1561) donjohnson válasza RaiDani (#1560) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem nem ciripel, de ha még garis (és zavar) akkor cseréltesd ki.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1562) DarkChild válasza RaiDani (#1560) üzenetére


DarkChild
senior tag

(#1563) dkaro válasza azbest (#1558) üzenetére


dkaro
őstag

Elfelejtettem, hogy még garis 1 hónapig. Holnap beviszem a szervizbe.:)

(#1564) Hoek válasza RaiDani (#1560) üzenetére


Hoek
tag

Nekem is ciripel. Azon gondolkozom, hogy megpróbálom rákötni egy telefontöltőre valahogy.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#1565) Degeczi válasza Hoek (#1564) üzenetére


Degeczi
nagyúr

4x1.7mm-es csatlakozójú USB kábel az a valahogy (és asszem 2A-t kell tudnia a töltőnek)

[ Szerkesztve ]

(#1566) febi válasza gyugyo79 (#1557) üzenetére


febi
tag

Köszönöm sikerült! :-)

(#1567) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok!
van egy kis gondom, amit nem teljesen értek, esetleg másnak is előfordult valami megoldás rá ami működik is? Természetesen youtube-on ezer fajta megoldást mutattak, ki be léptek a menükből, DRM infót magyaráztak, hogy unprotected stb..de nagyon előrébb nem járok vele.
Van egy Xiaomi Mi Box Amlogic S905X International TV Box-om amin szépen fut a KODI, Youtube stb..viszont magyar előfizetéses Netflix videó indítás után: We're having trouble playing this title right now. Please try again later or select a different title (tvq-pm-100 5.2.5)

Köszönöm!

(#1568) azbest válasza k.daniel91 (#1567) üzenetére


azbest
félisten

ha csak tegnap óta jelentkezik, akkor valamit elkefélt a netflix a legutóbbi app frissítésükkor [link], ami tegnap volt

[ Szerkesztve ]

(#1569) k.daniel91 válasza azbest (#1568) üzenetére


k.daniel91
tag

Sajnos nem tegnap óta kezdődött. DRM unprotected. Az rendben van hogy az úgy nem jó, de, hogy miért lehet ez..ezer egy fajta magyarázatot láttam angol fórumokon, volt hogy azt írták hogy nem eredeti a Mi Box-om, van aki Android frissítésre fogta..volt aki HDMI kábelt cserélt és megoldotta :DD
Ezek szerint másnak nincs Netflix előfizetése Mi Box tulajok közt vagy csak nálam fordul ez elő?

(#1570) Hyperion válasza k.daniel91 (#1569) üzenetére


Hyperion
senior tag

Csak nálad fordul elő. Közeli ismerősök körében kb 5 box van Netflix-el. Hiba nélkül megy.

(#1571) azbest válasza k.daniel91 (#1569) üzenetére


azbest
félisten

Nálam sincs semmi gond a netflixszel (a hétvégén még ment).

Ha drm probléma, akkor
- azon kevesek közt vagy, aki egy hibás szériából kaptak, de ez inkább az usában volt a walmartban, szóval nem valószínű.
- a tévéd nem támogat valami, vagy másik hdmi portba kell dugni, mert nem minden portján van másolásvédelem.
- hdmi kábel probléma esetleg.
- Ha frissítetted nougat-ra, majd nem az ügyes megoldással visszaváltottál marshmallowra (vagy más keresztbe kasul frissítés volt), akkor elveszthetted a kulcsokat, amelyek nélkül nincs másolásvédelem = nincs előfizetésses tartalom.

A drminfo app megmutatja, hogy van e drm és hdcp megfelelő szinten [link].

Szóval a tévéd körül kellene megnézni mi a helyzet, akár egy áramtalanításos újraindítás is segíthet. Ha egy portban sem működik, akkor azzal a tévével nem fog menni. Vannak hdmi 1.4-es hdmi splitterek, amelyek kezelik a hdcp-t és a mögötte lévő eszközre már védelem nélkül megy a tartalom. Talán ez jó erre [link] de sokféle van, persze ha nem megfelelőt veszel, akkor nem segít. Ha a készüléken sikerült elrontani a másolásvédelmet, akkor azon sem segít. Ez csak vacak tévén segít.

[ Szerkesztve ]

(#1572) k.daniel91 válasza azbest (#1571) üzenetére


k.daniel91
tag

Szia,
-első verzió valószínűleg nem áll fent, mert Kínából jött Bangood-on keresztül
-TV-s verzió nem állhat fent mert kaptam kölcsönbe egy Chromecastot és ott mindegyik port megy, ennél viszont egyik sem
-kábel megint csak nem lehet gond, mert eredeti kábelével próbáltam és próbáltam más kábelével is (pl. PS4..ott megy a netflix)
-nougatra nem frissítettem, ahogy olvastam nem is jött ki a végleges, majd egyszer talán 8.0 lesz rá

Köszönöm a segítséget, szerintem veszek egy Chromecastot vagy Kindle Tv-t.

(#1573) Dr.NX válasza k.daniel91 (#1572) üzenetére


Dr.NX
addikt

MDZ-16-AB modelled van? A dobozáról lehet leolvasni.

Elfogadom a sütiket.

(#1574) k.daniel91 válasza Dr.NX (#1573) üzenetére


k.daniel91
tag

Szia,
igen MDZ-16-AB / Amlogic S905X International Version.

(#1575) azbest válasza k.daniel91 (#1574) üzenetére


azbest
félisten

valaki redditen azt írta, hogy esetleg van az amlogic kernelnek olyan "bugja", hogy ha a hdcp 2.2 mód (4k-hoz ilyen kell) valamiért nem megy, akkor nem vált vissza okosan 1.4-re, hogy legalább a fullhd menjen.
Lehet a tévé sem teljesen ügyesen csinálja és a mibox sem ügyesen kezeli, ha a tévé nem úgy kommunikál, mint ahogy várja.

Másik tv / másik mi box próba tudja esetleg tisztázni. Egyébként milyen tévéd van?

(#1576) k.daniel91 válasza azbest (#1575) üzenetére


k.daniel91
tag

Szia,
egy LG 42LM620S TV-m van, a másik Mi Box kérdést megpróbálom megoldani egyik ismerősömnek van. Szerintem azért röhej, hogy egy google által támogatott TV Box, ami elvileg certelve van..és támogatja a Netflixet nem minden esetben működik.

(#1577) gyugyo79 válasza k.daniel91 (#1576) üzenetére


gyugyo79
addikt

Miért nem gariztatatod le ha rossz?

(#1578) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!

A kínai belpiacos Mi Box 3-nak mi a hátránya a international változathoz képest? Csak mert a kínait jelentősen olcsóbban megkapnám itt egy fórumtárstól. KODI-ra és Youtube-ra lenne használva.

(#1579) Keem1 válasza kispéé (#1578) üzenetére


Keem1
addikt

[link]
Európában leginkább csak offline lejátszóként működne.

(#1580) kispéé válasza Keem1 (#1579) üzenetére


kispéé
aktív tag

Köszönöm. Akkor nem veszem meg. Keresek EU-s verziót.

(#1581) Keem1 válasza kispéé (#1580) üzenetére


Keem1
addikt

Ha belefér, én ezt javaslom.
Igaz, még plusz 1 ezres a szállítás, de magyar gari, garantáltan eredeti, sokat rendeltem innen. Mondjuk én regisztráltam céges adószámmal, így nettó áron rendeltem.

(#1582) k.daniel91 válasza azbest (#1575) üzenetére


k.daniel91
tag

sikerült kipróbálni egy másik box-ot, igaz nem az én tv-en, viszont ott tökéletes ment a netflix, de nem is onnan rendelte mint én (én bangood international vs, ő pedig gb global). Lehet kipróbálom az eustock-os verziót..most jó áron van.
A tv-m szerintem azért nem lehet, mert chromcast-ot próbáltam és azt szépen vitte és elvileg az is ugyanezekkel a tanúsítványokkal van ellátva. Plusz azért annyira nem olyan régi, 4 éves modell.

DRM infóval ezt szedtem ki:
Google Widevine Moular DRM Supported, de ha lenyítom akkor:
HDCP Level:Unprotected és MAX HDCP Level Supported: Unprotected
Marlin DRM és Adobe Primetime Drm, Verimatrix: ezek mind Not Supported

[ Szerkesztve ]

(#1583) azbest válasza k.daniel91 (#1582) üzenetére


azbest
félisten

másik tévével másik box nem igazán segít azon, hogy a tieddel van-e egyedi probléma vagy a te tévéd nem megy jól bármelyik miboxsszal :P

Az nem újdonság, hogy megy a netflix, már múltkor is írtuk, hogy nekünk nincs vele problémánk :)

Amúgy, ha van bármi hdmi bemenetes monitorod, azzal is kipróbálhatod a boxodat. Kb minden mai monitor támogat hdcp-t.

(#1584) kispéé válasza Keem1 (#1581) üzenetére


kispéé
aktív tag

Köszönöm, meg is rendeltem! :R

(#1585) k.daniel91 válasza azbest (#1583) üzenetére


k.daniel91
tag

:R .. hazaérek és kipróbálom a monitoromon, annyira alapvető lett volna, persze hogy nem jutott eszembe..csak bosszankodtam, hogy nem hiszem el, megvettem és nem megy a NETFLIX..pedig tök jó kütyü lenne.
Azért remélem, hogy a monitoron se fog menni, mert akkor bepróbálkozok az EU STOCK-os verzióval..simán lehet, hogy kifogtam egy US példányt.

(#1586) donjohnson válasza k.daniel91 (#1585) üzenetére


donjohnson
addikt

inkább kínait. a netflix amerikából jön.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1587) k.daniel91 válasza donjohnson (#1586) üzenetére


k.daniel91
tag

nem kínai verziósom van vagy nagyon jól koppintottak. :) AZ USA-i verziót azért mondtam, mert ott volt pár HDCP hibás készülék.

(#1588) azbest válasza k.daniel91 (#1585) üzenetére


azbest
félisten

ha nem megy monitorral sem, akkor még érdemes megnézni, hogy melyik verziójú androidtv van fenn, a legfrisebb 6.0-ásból a build v1901. Néha előfordulhat, hogy beragadnak dolgok, esetleg a beállításoknál a rendszer visszaállítás lehet segít, ha az inkrementális frissítések elkeféltek valamit. A visszaállítás a legfrissebben marad, csak minden beállítást töröl, ami még lehet valami régi szoftver mardványa.
Nekem egyszer a renszer frissülése után a play store ragadt be és nem telepítette az appokhoz a frissítéseket.

(#1589) atyaatya


atyaatya
tag

Sziasztok!
Van upc tv előfizetésem, de nem ott ahol jelenleg lakom.
Valahogy rá lehet venni a boxot, hogy lássam az előfizetett
csatornákat?

[ Szerkesztve ]

(#1590) Keem1 válasza atyaatya (#1589) üzenetére


Keem1
addikt

Ha felvarázsolod rá a horizon go-t, ahogy nagy nehézségekkel én is. Úgy menni fog, de kényelmetlen.

(#1591) k.daniel91 válasza azbest (#1588) üzenetére


k.daniel91
tag

Kipróbáltam Monitoron, ott se megy, bár érdekes mert a Stranger Things 10 percig eljutott..és nem volt gond (TV-n ott is gáz volt), viszont az összes többi tartalom, kb 6 amit próbáltam 1-2 mp és jelzett. :(

(#1592) atyaatya válasza Keem1 (#1590) üzenetére


atyaatya
tag

Majd meg kell próbálkoznom vele, mert nincs más megoldásom a tv-re.

Mi adja a varázslás nehézségét?

[ Szerkesztve ]

(#1593) Keem1 válasza atyaatya (#1592) üzenetére


Keem1
addikt

Az, hogy hivatalosan nincs Android TV-re. Eleve nehéz volt megtalálni azt, ami egyáltalán elindul.
Ami elindul, az se tévére van optimalizálva. Oldalra fordított
a menü, csak egérrel lehet irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#1594) xviktorx válasza Keem1 (#1593) üzenetére


xviktorx
tag

Légegérrel is használható a horizon go. Én azzal használom, kicsit tényleg kényelmetlen, de használható.

(#1595) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Chrome tabot castolva (indavideo) Mi Box 3-ra ilyen színelcsúszást tapasztalni. A tévé egy Philips 43PFS4132, mindkét HDMI portot kipróbáltam.
Sima Chromecast 2-vel nincs ilyen jellegű probléma.
Van erre valami megoldás? (Azon kívül, hogy ne adjam el a CC2-őt, amit ki akartam váltani a Box-szal?)

Elfogadom a sütiket.

(#1596) azbest válasza Dr.NX (#1595) üzenetére


azbest
félisten

Úgy látom régebben másnál is jött ki ilyen [link]

Ami kapásból eszembe jut, hogy érdemes megnézni, a legfrisebb v1901-es build-ű firmware van-e a boxon. Ha régebbi van, akkor valamiért nem frissült be ota rá.
Azt is érdemes nézni, hogy a google cast app friss-e, a play store tud-e frissítéseket telepíteni. (akár ha nincs elég szabad hely, az is bekavarhat ennek)
Az előbbi kettőre valószínűleg a gyári állapot helyreállítása lehet megoldás, hogy helyrerázza és települjenek a frissítések.

Ezen kívül a hdmi kimenet beállításainál a deep color legyen off, mert úgysem támogatják a tévék. Lehet próbálni felbontást, képfrissítést változtatni még. Néhány régi tévén a yuv móddal is gond lenne, de az másképp torz színt eredményezne (inverz, zöld vagy rózsaszín). Ezesetben force rgb opció segítene, de az sajnos hiányzik a mostani firmwareből. Nem tudom, az oreo valójában mikor jön ki rá, ott állítólag több opció is lesz.

Ha a tévén lehet esetleg pc módra állítani a hdmi bemenetet, akkor az is befolyásolhatja, hogyan kommunikál a boxszal.

Amúgy van olyan monitorom, amin rózsaszín a képe a chromecast2-nek, ha a monitort később kapcsolom be, mint a sticket :D Ott ezt az "oldotta meg", hogy egy hdmi switchet tettem elé, s akkor más videomódot választott. Ki lehet fogni olyan kombinációkat, amelyek nem működnek jól együtt.

[ Szerkesztve ]

(#1597) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
-Ittott tv elérhető play storebol?
-Netes stream-eket mennyire szereti a box böngészőn keresztül?

Céges TV előfizetés way too much, ráadásul 1 év szerződés, csak arra, hogy a vb-t mutogassam, így alter megoldásokat keresek.

Köszi!

(#1598) Keem1 válasza Torry (#1597) üzenetére


Keem1
addikt

Vébét nézni elég a Telenor mytv app, böngésző se kell (egyébként épp annyira használható, mint egy telefonon, csak itt kell egér is).

(#1599) azbest válasza Keem1 (#1598) üzenetére


azbest
félisten

mytv-ből van külön androidtv változat, mytv otthon néven. Azzal nem kell egerészni sem [link] :)
De egyébként a chromecastot is támogatja a mytv, szóval akár a mibox chromecast módjára is átküldhető, ha épp valamiért telefonról szertnéd irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#1600) Dr.NX válasza azbest (#1596) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszönöm, hogy utánanéztél és meg fogom nézni, amiket írtál!
A fw biztosan a legfrissebb, egy hete vettem, első beüzemeléskor frissült minden.
Ez a deep color nem rémlik a beállításoknál, de majd átnézem alaposabban.

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.