Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Gyb001 válasza donjohnson (#899) üzenetére


Gyb001
senior tag

Nekem is.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#902) zenészke válasza DarkChild (#898) üzenetére


zenészke
tag

Nekem 3-as van, és SF393 (AV Planet)

(#903) DarkChild


DarkChild
senior tag

No, csak azért kérdeztem, mert rendeltem Aliról egy tartalék távirányítót. Az eredetit már majdnem sikerült eltörnöm, miután ráültem :DDD Az utánrendelt kontrolleren más a gombok kiosztása, az elemfedél alatt viszont ez a szám az egyetlen különbség a kettő között. A készülékhez kapottban 4-es van, az utánrendeltben 2-es. Szóval arra gondoltam, hogy ez valami verziószám vagy régióra utaló szám lehet, ahogy néhány hozzászólással korábban az egyik kolléga is ilyesmire tippelt :)

(#904) azbest válasza DarkChild (#903) üzenetére


azbest
félisten

szerintem semmi különbség köztük, minden mi távirányító műanyag háza azonos, csak néhány felirat van esetleg máshogy. Alakra viszont mindennek megvan a helye az összes változatnál (a mikrofon lyuk a nem hangoson is van és karpánt helye is mindnek ott van péládul). Az a szám valószínűleg csak vlaami öntőforma azonosító vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#905) xviktorx válasza DarkChild (#903) üzenetére


xviktorx
tag

En az ebayrol rendeltem egyet ami tudja a legeger funkciot is.A rendelttel nem tudom bekapcsolni a kutyut de parhuzamosan hasznalom a ket taviranyitot. A gomb kiosztas eleg eltero a ket iranyito kozott. De legalabb nem kell egeret hasznalnom hozza es az agybol tudom iranyitani. A rendelt iranyito kevesebb volt mint 900 ft.

(#906) azbest válasza xviktorx (#905) üzenetére


azbest
félisten

Ja az valami általános usb dugós légegér lehet gondolom. Ahogy az első sorokat olvastam, már kezdtem megörülni, hogy esetleg a xiaomiból van olyanod. Ha a légegereden esetleg van tanítható infra, akkor a 4 dolláros fapados xiaomi utánzat infra távval megtaníthatod bekapcsolásra is :D

(#907) xviktorx válasza azbest (#906) üzenetére


xviktorx
tag

Jol van ez igy nekem, parhuzamosan hasznalva tokeletes. Foleg ugy hogy a box a haloba van.Ahol heti szinten kb. 2 orat tv-zek.A nappaliban meg apple tv van az meg teljesen kifogastalan, csak annyiva gond vele hogy nem lehet ratenni a horizon go-t illeteve a digi online-t. A digi onlinet a tv-re ra tudom tolni chromecasttal de 2 pwrc utan a hang elmarad, kesik van leall.

(#908) Gyb001


Gyb001
senior tag

Hátha kell valakinek.
Gyári rom képek [link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#909) DarkChild válasza azbest (#904) üzenetére


DarkChild
senior tag

Aha, meglehet.
Mondjuk furcsálltam, hogy az utánrendelten fordítva helyezkedik el a "home" és a "vissza" gomb és nincs "mikrofonos" gomb sem. De mindegy, a lényeg, hogy működik.

Vajon 7.0-ás Android mikor jön a kütyüre...? Már ha egyáltalán... :U

(#910) kohi válasza alma18 (#54) üzenetére


kohi
tag

Sziasztok, nem tudom ti hogy csináltátok, nekem nagyon nem sikerül. kábé egy éve még amikor feltettem normálisan látszott a tv-n most viszont fektetve (mintha egy nagy telefon lenne e tv) van a kep es csak oldal iranyba enged navigalni a mi box remote-al. Segítsetek! Köszönöm.

(#911) azbest válasza kohi (#910) üzenetére


azbest
félisten

setrotation [link]

(#912) pazo77 válasza azbest (#904) üzenetére


pazo77
tag

Természetesen nincs semmi különbség. Mindenki nyugodjon le. ;]

Ebben azért vannak különböző számok hogy könnyebb legyen beazonosítani.

Ugyanis fröccsöntéssel készülnek ezek a fedelek is és sok más műanyag a nagyvilágban .Lehetőség szerint egyszerre több darab jön ki egy fröccsszerszámból azon belül fészekből egy ciklus alatt .(költséghatékonyabb)
A számozás csak azért fontos ,hogy ha probléma van valamelyik fészekkel (méret, anyaghiány vagy többlet stb.) akkor azokat vissza tudják keresni , és azt csinálnak vele amit akarnak : selejtezik vagy javítják :C

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#913) nash13


nash13
aktív tag

sziasztok, érdeklődnék, hogy használja-e valaki a boxot vezetéknélküli fejhallgatóval? Asszony hamar alszik és jó lenne még mellette filmezni :)) Tudtok ajánlani kompatibilis és jó tipust? Köszi

iPhone 7

(#914) DoItYourself válasza pazo77 (#912) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pedig olyan igértesen indult ez a nyomozás. :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#915) appel válasza nash13 (#913) üzenetére


appel
őstag

Szerintem bármelyik bluetooth füles jó lesz. Nekem három különböző fajta van, mind jól működik.

(#916) magicbox


magicbox
senior tag

Sziasztok!

A 4 éves lányom szobájába nézek egy ilyen lejátszót (EU-s, 4K-s, az edigital-tól), és ebben kérek segítséget. Isten igazából semmi extrára nem vágyok, de a fórumot olvasgatva elbizonytalanodtam.

1. Semmi hálózati lejátszás nem érdekel (Plex, NAS stb.) egy 1TB HDD lenne rádugva. Képes lesz normálisan megtápolni a külső HDD-t?

2. Rengeteg mese van a HDD-n, ezért mindenképpen csak a KODI játszik, a borítók és a library miatt. Ez normálisan, kadenciahelyesen működik? Valami egyedi, specifikus KODI-t használ, vagy a sima Play áruházban levőt? Direktbe lesz összekötve egy sima full hd-s tv-vel. Lesz bármi gondom a hanggal, képpel?

3. Normális TP Link AC1200-as routerem van, 5 GHz stb... Helyi hálón elérem a mi boxot és tudok a külső HDD-re filmeket másolni? Nem szeretném lerángatni állandóan a HDD-t egy mese miatt. Kb. mekkora sebességgel megy így a másolás?

4. Használható a távval, vagy nézzek hozzá hosszabb távon egeret és usb hub-ot?

5. Beállítható, hogy bekapcsolásnál a KODI automatikusan induljon?

Az HBO GO klassz lenne, de látom az felejtős egyelőre... Isten igazából egy régi wdtv-t váltana, és csak annyit is várok el amit a wdtv is tudott (csak a wdtv lassan többet fagy mint megy), egyedül a KODI lenne az extra a tartalom és borítók miatt. Mi által kisgyerek, neki a borítók nagyon fontosak.

A válaszokat és segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#917) donjohnson válasza magicbox (#916) üzenetére


donjohnson
addikt

5. beállítható, igen. az autorun nevű progit kell feltenni és kiválasztani benne a kodi-t.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#918) magicbox válasza donjohnson (#917) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm! :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#919) kohi válasza azbest (#911) üzenetére


kohi
tag

Köszönöm! Működik, kivéve a live stream.

(#920) zhorvath válasza magicbox (#916) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Az 1. és a 4. kérdést összekötheted.
Vegyél egy külső tápos USB hubot, mert nem fogja megtápolni a HDD-t.
Én vettem hozzá egy Microsoft AIO media keyboardot is. Csak könnyebb billentyűzettel gépelni (YT, böngészi, KODI), mint a távirányítóval. És egyben van egy egered is.

(#921) azbest válasza magicbox (#916) üzenetére


azbest
félisten

1) hát ez a winyótól is függ. Gondolom valami mobil winyóról van szó azért

2) Olyan kodit használ amilyet telepítesz. A play store-os jól megy. Nincs kadenciahelyesség. Talán ha kijön nougat update rá, akkor majd lehet, de az is lehet, hogy nem lesz akkor sem.

3) Nem, nem működik nasként. Nem osztja meg hálózaton a tartalmát. Nem lenne jobb a routeredre kötni a winyót és arról lejátszani? Az valószínűleg eleve tud ilyet. A kodiban pedig megadhatod hogy onnan akarsz videókat. Egyébként a mi box wifije ac módban 433-as, 100-200 megabit körüli sebességekről van tapasztalat.

4) kifejezetten távirányítóra optimalizált az androidTV rendszer.

A hbo go az androidtv chromecast módjával megy leginkább.

(#922) magicbox válasza azbest (#921) üzenetére


magicbox
senior tag

Igen, egy külső usb3-as rackben levő 2,5 hdd. Nincs samba, semmilyen megosztás, hogy kívülről elérjem a hdd-t? Az nem vicces :( Kizárt, hogy ip cím alapján, adb shell-en keresztül ne lehessen elérni. Persze szerintem...

Elvileg van rá mód, hogy a KODI xml fájlát (playerfactory,xml) szerkesztve ne a saját lejátszóját indítsa, hanem pld. az mx player-t, és ott nincs ilyen gond a kadenciahelyes lejátszással.

A router tud ilyet, de nem akarom, hogy laggoljon esetleg a wifi miatt, nagyobb mkv fájloknál.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#923) azbest válasza magicbox (#922) üzenetére


azbest
félisten

80 megabit felett mértem a boxon speedtest-tel. A kodi fórumon írtak olyat, hogy AC wifivel 200 megabitet is mértek helyi hálózatban. Szóval nem kellene, hogy probléma legyen a nagyobb mkv fájlokkal.

Ez nem egy hackelt kínai box, ahol rootként bármit lehet varázsolni.

De ha van vezetékes hálózat is, akkor usb-lan adaptereket is tud kezelni. 3 dolcsi körül van asix chipsetes 100as adapter. De valamivel drágábban gigabites is akad (2-300 megabit az usb2 miatt), de 100assal sem kellene, hogy probléma legyen. Többször szóba került már a topicban.

szerk:
Egyébként, ha kizárólag kodi kell, akkor libreelec-es amlogic box is jó lehet [link] valamelyik ajánlott fajtából. Azzal úgy csatolsz és osztol meg ahogy akarsz :) De nincs normális android a legtöbbön. Viszont kadenciahelyesség is megy úgy.
Még lehet ki is foghatsz valami olcsót, csak idén már nem biztos, hogy ideér. Hacsak nem apróról vagy európából.

szerk2:
szerintem egyik lejátszóval sem fogsz kadenciahelyeséget csinálni a mi box mostani stabil rendszerén. Nincs jogosultsága az alkalmazásoknak állítnai a frekvenciát. A "hogyan" -ra régóta van megoldás, de a működéshez a gyártó a fw-ben engedélyeze előbb, hogy az alkalmazásnak legyen joga utasítani a rendszert rá. (például, de szerintem nincs értelme széthackelni a boxot, elrontva pont azokat a funkciókat, amiért érdemes megvenni. Akinek letöltött tartalomra kell csak kadenciahelyes és kodis lejátszás (magasigényű kalózok), az válogathat az amlogic boxok közül, amelyek olcsók, fut rajtuk libreelec, de nem jók előfizetéses szolgáltatásokhoz)

szerk3, (#924) magicbox
nincs root, nincs jogod írni a merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#924) magicbox


magicbox
senior tag

FTP Servert már próbált valaki feltenni rá? Mert akkor simán lehet fájlokat mozgatni rá...

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#925) szutyi1 válasza magicbox (#924) üzenetére


szutyi1
csendes újonc

FTP szervert tudsz rátenni, de az se fog a külső vinyóra írni. Arra, amire használni szeretnéd ez a box nem igazán alkalmas, az Android TV-s rendszer, amit igazából nem is használnál csak hátráltatna.

(#926) Furmany


Furmany
csendes tag

Hello! Sikerült már valakinek root nélkül ps3 kontrollert használni?
Van 2db ps3 irányítom de még vezetékkel se tudom működésre bírni nem
hogy vezeték nélküli kapcsolattal. A Sixaxis Enabler látszólag működik usb-n
fel is ismeri a kontrollert de akkor se működik.

(#927) magicbox válasza szutyi1 (#925) üzenetére


magicbox
senior tag

Igen látom, van egy teljesen jó kis eszköz, csak az alapdolgok nem működnek rajta, amire nekem szükségem lenne. Elég szomorú, hogy nincs kadenciahelyes lejátszás, és egy sima samba megosztás egy ilyen eszközön. Így hagyományos értelembe vett médialejátszóként használhatatlan. Isten igazából netflix, youtube és chromcast funkció. Ennyi. Csak a 4 éves lányomnak pont nem ezekre van szüksége. Vagy root, és akkor minden megoldható.

Inkább veszek neki is egy HiMedia Q5 Pro-t ami nekem is van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#928) magicbox


magicbox
senior tag

Szerencsém van, kijött egy új model a HiMedia-tól, ami lényegében a butiított verziója a Q5-Q10 sorozatnak. Árban csak minimális különbség van a Mi Box árához viszonyítva. Ez mindent tud amire szükségem van, az AC-s wifi hiányát meg a 8GB belső tárhelyet feldolgozom, mert max a KODI fog frissülni rajta és ezen hibátlanul megy az HBO GO. Itt egy hátrány van, hogy csak 420p a Netflix, de az tartalom (szinkron) hiánya miatt lényegtelen. Viszont amiben veri az összes 905-ös boxot, az a Imprex képjavító eljárás, aki használta már, az tudja. Szerintem a 4 éves lányomnak, így ár/érték arányban teljesen megfelelő lesz a szobájába.

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget! Örülök, mert majdnem megvettem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#929) appel válasza magicbox (#928) üzenetére


appel
őstag

Mondjuk a 4 éves lánynak nem hiszem, hogy igénye a kadenciahelyes lejátszás ;)
A 8 éves gyerek is azt mondja a szanaszét szaggató játékra, hogy jó ez, egyáltalán nem szaggat...
Amúgy igazad van, korlátozottan alkalmas médialejátszásra, főleg így, hogy nálad nem játszik a hálózatban egy normális nas vagy pc-s megosztás.

(#930) magicbox válasza appel (#929) üzenetére


magicbox
senior tag

Hidd el, egy 4 éves gyereket is zavar, ha döcög egy film :) Ami viszont nagyon fontos az HBO GO, mert az ő gyerek fiókjában van egy csomó minden amit szeret. Eddig csak tableten tudta használni és az én szobámban. Így ez is megoldódik.

Elég sok mindent megszokott már, ha már informatikus az apja. Mondjuk mindenhol csak korlátozott gyerekfelületet használ, és normálisan, meghatározott időben. Nem kütyüfüggőt nevelek, de a teljes tiltást is hülyeségnek tartom. Szerintem létezik normális digitális oktatás/nevelés ami hasznos. Az a gáz, ha a szülő sík hülye és mindent odaad a gyereknek, de maga se tudja kezelni és csak arra használja, hogy lerázza a gyereket.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#931) Zozo® válasza zhorvath (#920) üzenetére


Zozo®
tag

2TB-os külső 2.5 vinyoval használom külön táp nélkül

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#932) wzol válasza magicbox (#924) üzenetére


wzol
tag

Ha a külső winyót beállítod Internal Storage-nak, majd csinálsz egy migrate-et. akkor ezzel tudsz írni FTP-n keresztül a külső winyóra - az lesz az sdcard mappa.

De innentől kezdve az új programok is a winyóra települnek + a winyó tartalma csak ebből a boxból lesz elérhető. Az előbbi megoldható úgy, hogy feltelepítesz mindent és csak azután csinálod a fenti folyamatot, a második pedig elviselhető, ha a winyót beáldozod a boxnak és fixen ott akarod hagyni - a te esetedben én úgy értelmezem pont erről van szó.

(#933) magicbox válasza wzol (#932) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm, de már másik lejátszót rendeltem. Engem az android tv tényleg csak hátráltatna, ahogy én szerettem volna használni az eszközt. De nagyon normális fórumotok van, mert mindenki őszintén segített!

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#934) zenészke


zenészke
tag

Nagyon jól működik a Mi3-om, de van egy apró dolog, amit szeretnék megváltoztatni, persze csak ha lehet. Youtube filmeknél nem látok visszatekerési lehetőséget. Szívesen megnéznék egy részt még egyszer, és nincs ilyen gomb. Nem értek hozzá, de mintha azt olvastam volna itt, hogy a Kodi miatt van így. Lehet valahogy javítani ezen? Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#935) azbest válasza zenészke (#934) üzenetére


azbest
félisten

nem egészen értem, hogy mi köze a kodinak a youtubehoz :)
A távirányítóval a lejátszott videó progressbarján lehet tekerni a jobbra-balra gombokkal.

(#936) #88470784


#88470784
törölt tag

Sziasztok az lenne a kérdésem messenger vagy viber létezik nativ appként erre a boxra?
Jo lenne nem a gép elött ülni videochatre, ha külföldi rokonnal szeretnék élőben beszélni.
Köszönöm a választ előre is.

(#937) zenészke válasza azbest (#935) üzenetére


zenészke
tag

Köszönöm a választ! Írtam, hogy nem értek hozzá, nem is értem azt sem, hogy mi az a "progressbar"? Egyszerűen nincs olyan gomb amivel tekerni lehet. Azért annyira nem vagyok ügyetlen, hogy ne vegyem észre, ha ilyen lenne...Szóval valamit kell csinálnom, hogy legyen?

(#938) #88470784 válasza zenészke (#937) üzenetére


#88470784
törölt tag

Lejatszas közben az a hosszú fehér/piros csík. Arra menj rá és ha kicsit nagyobb lesz a fehér pont a csíkon amikor rámész, akkor tudsz balra, jobbra tekerni.
A youtube appról beszélünk, a kodis youtube-ot felejsd el.

Az én kérdésemhez eddig a tellybean találtam, van vkinek ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#939) zenészke válasza #88470784 (#938) üzenetére


zenészke
tag

Működik! Köszönöm!!! :C

(#940) donjohnson válasza #88470784 (#936) üzenetére


donjohnson
addikt

szedd le a viber apk-t innen, másold rá egy pendrive-ra, dugd be a box-ba és telepítsd arról.
"es file explorer" (play-ből) és külső források engedélyezése kelleni fog a beállításokban, de arra úgyis rákérdez a box.
nem próbáltam, de valószínűleg működnie kell így.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#941) azbest válasza #88470784 (#936) üzenetére


azbest
félisten

Usb webcamet kötsz rá? Nem tudom, hogy a távirányító simán mikrofonként is használható-e.
A nem tv appoknál lehet kelleni fog egér és a setrotate app, ha elfordulva mutatná.

Neten érdemes keresgélni, de például eszerint nem megy [link]

[ Szerkesztve ]

(#942) #88470784 válasza donjohnson (#940) üzenetére


#88470784
törölt tag

Kipróbálom csak azt hittem van rá natív app úgy, mint a tellybean, ami tavirányítóra, tv felületre van fejlesztve.
Webkamerával van vkinek tapasztalata?
Logitech esélyes?
Messengert szerettem volna esetleg. A rokonom, akivel tartom a kapcsolatot az fb van, bár én utálom, de a videochat minősége meglepően jó, meg nagy távolságból is.
Mondjuk másra nem is használom az fb-t kiráz tőle a hideg, de ez már más tészta.

(#943) #88470784 válasza azbest (#941) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nem, dehogy a kamera saját mikrofonját, ezekben általában van.
Sajna a skype for tv megszűnt működni, bár, rá lehetne venni hogy működjön, de nincs kedvem buherálni.

(#944) sanyie70


sanyie70
tag

Totalcomanderrel nem lehet valahogy megoldani, hogy lássa a pendrive-ot? Es file Explorer látja csak macerás irányítani a távval. Nem szeretném hozzáadni a boxhoz tárhelynek. Itthoni hálózatról akarok filmet másolni öcsémnek pendrive-ra csak egyszerűbb lenne boxal mint ezért gépet elővenni.

(#945) donjohnson válasza sanyie70 (#944) üzenetére


donjohnson
addikt

usb hub, egér, pendrive és próbáld egérrel az es file explorert.
nincs jobb ötletem. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#946) sesshou válasza donjohnson (#945) üzenetére


sesshou
senior tag

Ne hasznald az es file explorert mert egy reklam gyujtemeny meg inszabil is. Helyette inkabb x-plore t hasznalj.

(#947) sayCet


sayCet
aktív tag

Tegnap óta nem megy a Youtube nálam. Minden videónal hiba történt. Mi lehet az oka?

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#948) #88470784 válasza sayCet (#947) üzenetére


#88470784
törölt tag

Frissült a youtube alkalmazás, lehet egy újraindítás segítene. De csak tipp.

(#949) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A Telenor MyTV ma ezt írja ki "A tartalom nem érhető el a csomagodban" az összes csatornára.
Előfizetés január 18-ig aktív, újraindítás se segítette :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#950) azbest válasza kraftxld (#949) üzenetére


azbest
félisten

Vpn-en, esetleg roamingon át is magyar ip-vel? Ha jól emlékszem te nem itthonról használod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.