Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48701) Attelah


Attelah
tag

Hali!

Mint írtam pár napja a teló képernyőjének fényereje egy újraindítást követően szemmel láthatóan több árnyalattal gyengébb lett. Tegnap összehasonlítottam egy másik Wave 1-el 6-os fényerő értéken és beigazolódott hogy nem a szemem káprázik.
Visszaviszem a telót a T-mobilba, mivel még garis.
Kérdésem, hogy tegyek rá egy hivatalosan megjelent, Kiessel elérhető firmware-t vagy maradhat rajta a JID?
Ugye én ezt multival tettem rá és XEH-ra változtattam a produktkódot. Lehet ebből gond?
Véleményem szerint a kijelző nem a firm miatt hibásodott meg.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#48702) duvi válasza Attelah (#48701) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha a T szervizbe adod be, akkor nem ártana visszatenni a saját szoftverüket. Nehogy egy túlbuzgó szervizest fogjál ki. Ha a Samsung márkaszervizbe adod be akkor nem annyira fontos a csere.

(#48703) Attelah válasza duvi (#48702) üzenetére


Attelah
tag

Köszi!

Akkor Samsung szerviz marad. A debreceni Szigi-Vill Bt-ről van tapasztalat (Darabos u.)?

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#48704) Orlin válasza leslieke (#48619) üzenetére


Orlin
addikt

hát próbáltam de semmi :s

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#48705) Alan[HUN] válasza Orlin (#48704) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Na lecsekkoltam, biztosan működik-e, de megvan a megoldás!:) Bal felső sarokból lerántod a "menüt" és a legalján, a Kijelentkezés alatt, ott van kis betűkkel, hogy Desktop site/Asztali verzió (nekem angol, azért nem vagyok biztos a magyar nevekben:D), arra ráböksz, miután betöltötte, a profilodon megkeresed a hsz.-t, majd a jobb felső sarkában (ahol amúgy is szokott lenni az erre szolgáló ikon, csak nem fog látszani), böksz egyet, mire megjelenik, aztán mégegyszer és innentől az asztalihoz hasonlóan kérdez, stb.
Igen, kicsit lassú, kicsit macerás, de a miénk!:DDD

[ Szerkesztve ]

(#48706) leslieke válasza Orlin (#48704) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor rosszul vagy másra emlékeztem, ami így működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48707) Orlin válasza leslieke (#48706) üzenetére


Orlin
addikt

egyszer már ment ha rajta tartottam a újjam:)De most hiába :s

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#48708) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Kicsit le vagyok maradva, de olvastam valami droid-emulátorról. ez hivatalos app lesz? a google/droid team ezt engedi? oké, nekünk jó lenne, bár szvsz lassabbak lennének az appok, meg ha valaki annyira ki van éhezve droidra, vegyen olyan eszközt, de szóval a lényeg, hogy szvsz a bada akkor követ el nagy hibát, ha egy másik rendszer alá nyomja végül is a felhasználókat. Nagyon jó OS-t kell írni és sokkal gyorsabban, aztán meg VALÓDI csúcskészülékeket is ki kell adni, hogy a high-tech kütyübuzik is megtalálják a saját terméküket a palettán, mert azért abból nagyobb nyereségük is lehetne, valamint talán jelentősebben szélesedne a badat használók tábora.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#48709) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Kezdjük anapot egy szánalmas Samsung újítással!
Kicsit megkésve, felrakták a QR kódokat az alkalmazásboltba. Tök' jó mondom, kipróbálom, nem kell elindítani semmit... Na most a kód nem közvetlen a telefonra telepít, hanem csak az url-t passzolja, ahol is az oldalt nem tudja lekezelni a gyönyörű Wave böngészője, szétesik és nem jelennek meg dolgok, például a letöltés gomb
:C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48710) leslieke válasza unrealnoise (#48708) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Állítólag a Samsung dolgozik egy ilyen droid emulátoron, tehát hivatalos lesz. Gondolom a Google jóváhagyásával. Telefongyártás terén már úgyis nagyon összefogtak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48711) F-ECT$ válasza bokrosolajos (#48709) üzenetére


F-ECT$
titán

Most olvastam, hogy ezekkel a QR kódokkal nem árt vigyázni, mert bármilyen url-t bele lehet kódolni, ergó kártékony oldalra is lazán el tud vinni.

Dive ever, work never.

(#48712) Orlin válasza bokrosolajos (#48709) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem simán nyitotta az oldalakat!!!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#48713) leslieke válasza F-ECT$ (#48711) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én már könyveken is látok ilyen QR kódokat. Egyszer kipróbáltam, de vsz teljesen haszontalan dolog.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48714) ABal válasza bokrosolajos (#48709) üzenetére


ABal
őstag

Nekem rendesen behozza az áruházat.
Mondjuk nem konkrétan azt a terméket, amelynek az oldaláról elindultam. :F

Sok hasznát az egésznek a jelenlegi formájában nem látom.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#48715) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

QR nem abszolút nem haszontalan, én is használom. Kontaktokat, url-eket meg lehet vele jeleníteni, névjegyzékbe elmenteni, letöltési linkeket generálni, ha tovább akarsz egy oldalt küldeni ismerősnek, hogy "találtam egy tök jó oldalt" stb.
De ahogy a Samsung csinálja, annak nincs értelme! :P

Másik szopóág: új KIESt feltettem, beadtam a derekam, mivel annyi Androidos ismerősöm van, aki meghív mindenféle programra, jó lenne szinkronizálni a Gnaptárral az eseményeket.

Gondolom kitaláltátok már, KIES hibaüzenet: nem lehet szinkronizálni a Gmail-es fiókkal
SZ.Á.N.A.L.O.M.

(#48716) peter_k válasza Orlin (#48712) üzenetére


peter_k
tag

Nekem is.

(#48717) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Foursquare widget az ukrán appson.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48718) leslieke


leslieke
Jómunkásember

http://www.ceneo.pl/14265834

Lengyeleknél 1530 zloty a Wave 3 ára, ami 104.000 Ft, 68 Ft-os árfolyamon átszámítva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48719) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Minden mindegy alapon: ha most rányomok arra gombra, hogy fw frissítés, akkor mi történik? Arra gondoltam, ha nagyon béna is az 1.2, most már nem kell sokáig szívni velem, mire kijön a 2.0 :)
Szóval, mit veszítek utána? Sütiboltos navi használható marad-e? Régebbi appok, pl, gyári NFS?

(#48720) Orlin


Orlin
addikt

A könyvjelzőket nem tudom mozgatni?Szeretném rendezni őket :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#48721) leslieke válasza Orlin (#48720) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak mappába lehet tenni, sorba rendezés nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48722) consono válasza leslieke (#48710) üzenetére


consono
nagyúr

Nem hiszem, hogy kellene bárki jóváhagyása, az Android ingyenesen letölthető és azt lehet vele csinálni, amit akarsz. Itt persze az AOSP-ról beszélek (és újra él a gingerbread repo is, végre, két hónap után...).

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#48723) leslieke válasza consono (#48722) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A lényeg, hogy legyen és akkor a programok hiánya miatt nyavalygóknak is jó lesz. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48724) unrealnoise válasza leslieke (#48723) üzenetére


unrealnoise
senior tag

jah, csak a Bada-nak meg a bada rendszerre épülő app boltnak nem, így újfent semmi értelme az egésznek... Azaz ha ez az emulátor nagyon jó lesz, simán fut majd minden, akkor újfent kérdezném, miért vennék Bada-t? Csak a hardver miatt? mondjuk a Wave-et emiatt vettem lényegében, azt hittem az OS azért kicsit jobb, mint lett...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#48725) leslieke válasza unrealnoise (#48724) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én elégedett vagyok a Badával - a nyilvánvaló hibái és hiányosságai ellenére is. A programok mennyisége eddig se és ezután se fog érdekelni.

Az viszont igaz, hogy az emulátor megölheti a Badát. Pedig elég sok pénzt beleölt már a Samsung ahhoz, hogy csak úgy kidobja az a kukába az egészet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48726) consono válasza leslieke (#48725) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha ők nem csinálnak, akkor majd valaki más fog... A RIM a BB PlayBook 2.0-s rendszerébe már beépítette ezt, persze nem teljes a kompatibilitás, a HP TouchPadra több próbálkozás is van ilyen téren és ugye a Wave-en is fut valamennyire az android, nem lehetetlen dolog az apk-k futtatása. Ráadásul akkor nem is kellene a modemmel meg power managementtel foglalkozni, ha csak egy android runtime-ot írnak... Ha lenne sok időm futnék vele még pár kört a ScummVM-en felbuzdulva (az is parancssorbol lett fordítva cygwin alól), hogy legalább a DalvikVM menjen...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#48727) leslieke válasza consono (#48726) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezekről a projektekről olvastam is. Egyre nagyobb az android térnyerése.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48728) F-ECT$ válasza leslieke (#48725) üzenetére


F-ECT$
titán

"Az viszont igaz, hogy az emulátor megölheti a Badát."

Ez kétélű fegyver. Egyrészt jó lenne a felhasználóknak, mert lenne sok app (bár kérdés, hogy a fizetős appokat hogyan tudná kezelni); másrészt meg a fejlesztők azt gondolnák, hogy minek natív bada appokat fejleszteni, ha úgyis ott az emulátor.

Dive ever, work never.

(#48729) study válasza F-ECT$ (#48728) üzenetére


study
tag

Volt olyan amikor a párbajban az egyik elvérzett:HD-DVD és a Blue-ray,Beta-VHS.Mindegyikbe sok pénzt öltek bele.

(#48730) consono válasza F-ECT$ (#48728) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, ez az amit sehogyan sem lehet feloldani úgy, hogy a felhasználónak, a gyártónak és a fejlesztőnek is jó legyen...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#48731) leslieke válasza F-ECT$ (#48728) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pont erre gondoltam én is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48732) Binyi01


Binyi01
aktív tag

Srácok, fájó szívvel valószínűleg meg kell, hogy váljak a Wave - től. Ha vkit érdekel, priviben érdeklődhet.

[ Szerkesztve ]

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#48733) F-ECT$ válasza Binyi01 (#48732) üzenetére


F-ECT$
titán

Miért? Mi lesz helyette?

Dive ever, work never.

(#48734) duvi


duvi
nagyúr

Lehetséges, hogy tegnap előtt a Wave M és Y nem a végleges 2.0-val lett bemutatva az oroszoknál :F Ez megint csak felveti a kérdést: hogy áll a végleges 2.0 fejlesztése? A KIES nem hivatalos firmwarnek detektálja a rajtuk levő szoftvereket. (persze a KIES-től láttunk már csodákat...) Forrás

(#48735) leslieke válasza duvi (#48734) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez egyre érdekesebb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48736) duvi válasza leslieke (#48735) üzenetére


duvi
nagyúr

Persze az is lehetséges, hogy a jelenlegi KIES még nincs felkészítve a hivatalos 2.0-ra és ezért nem ismeri fel az új firmwaret. Legyünk jóhiszeműek ;]

(#48737) ABal válasza duvi (#48736) üzenetére


ABal
őstag

Akárhogyan is nézzük, ez semmiképpen nem bizalomnövelő.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#48738) ABal


ABal
őstag

Kíváncsi vagyok, hol áll nálatok most a Bada bizalmi indexe?
(Vagyis, kb. hány százalék a valószínűsége annak, hogy a következő telefonotokon Bada fut?)

Nálam a mai napon ez olyan 15-20%-on áll.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#48739) F-ECT$ válasza ABal (#48738) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálam kb 1-2%, bár most nem bada-s telefonom van, és nem is tervezek fél éven belül telefont venni. Most kb így állok:
-android: 50%
-ios: 25%
-wp7: 20%
-egyéb: 5% (ide tenném a bada-t)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#48740) TomWexX válasza ABal (#48738) üzenetére


TomWexX
addikt

Nálam kemény 1%-on áll az index. :)
(A változás jogát fenntartom)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#48741) ADAM1337 válasza ABal (#48738) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam ez az első hónap után elérte a 0%-ot. :DDD
Következő ios lesz ez egyértelmű, a közelembe sok ios user van aki tényleg kihasználja a rendszer adta lehetőségeket és valszeg én is hamar rászoknék.
Ismerős már sdk-t akar license-lni hogy appokat és játékokat írjon rá.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#48742) sede7 válasza ABal (#48738) üzenetére


sede7
tag

Gyakorlatilag nulla.
Szerettem, most is jóban vagyunk, de kinőttem.
A kevéske program még csak-csak, de a memória elfogyása és a Dolphin fogyatékai számomra elfogadhatatlanok. A nehézkes levelezőkliensről, az alkalmankénti újraindulásról, egy-egy program szintén ritka, de azért előforduló spontán bezáródásáról nem is beszélve.
Elvileg februártól iOS lesz, de azért örülök, hogy addig még megismerhetem az új badát (elvileg:) ), kíváncsi vagyok rá, és biztos lesz olyan dolog, ami hiányozni fog (pl. névjegyzékben, híváslistában jobbra/balra elhúzással hívás/SMS, stb - de amit lehet, utólag majd beszerzek rá).

[ Szerkesztve ]

(#48743) leslieke válasza ABal (#48738) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

100%.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48744) ABal


ABal
őstag

LOL még a végén kiderül, hogy a legoptimistábbak/legtürelmesebbek egyike vagyok a 20%-ommal!

A felől persze nem volt kérségem, hogy leslieke majd lenyom. :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#48745) duvi válasza ABal (#48738) üzenetére


duvi
nagyúr

-Nálam még mindig 90% az index. A hiányzó 10% is a sok p*csölés miatt van. Inkább ne ígérgessenek addig semmit, amíg nem látják a konkrét számokat/időpontokat. Ettől még ugyan úgy szeretem a Wave II-met :K

Egy kis off. ha már szóba kerültek a rendszer megítélések:
-Pár napja vettünk (összedobta a család) a fiam szülinapjára egy SE Arc S telót a T-nél.
Nulla ismerettel nekiálltam beüzemelni. Szép is, jó is, gyors is. DE. Amíg a Wave II-t bekapcsoltam és használtam, addig az androidon 100x tovább tartott a beüzemelés.Mondhatnám, hogy:"Öreg vagyok már ehhez a melóhoz!" Még mindig van egy jó pár "sötét folt" a beállítási rendszerében. Macerásabb a szinkronizálás, adatforgalom letiltása. (biztos van rá letölthető alkalmazás) Egyszóval egyszerűbb a Wave használata.Ráadásul amikor kézbe veszem a Wave fémháza után az Arc-ot, olyan érzésem van mintha egy játéktelefont tartanék a kezemben. Mivel a játékok is szerepeltek a prioritások között, ezért lett végül android. Remélem nem sértettem megy egy androidos tulajdonost se! Nem állt szándékomban és elismerem az előnyeit maximálisan! Egyszerűen jobban szeretem a Wave-t a badával és az áttekinthetőségével. :K

(#48746) F-ECT$ válasza duvi (#48745) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy azért mert a wave és a galaxy s is samsung, de én szinte mindent megtaláltam azonnal ott is. Sőt megkockáztatom, hogy a nokia e51 után többet "szívtam" a wave-vel, mint wave után az sgs2 beállításaival.

Dive ever, work never.

(#48747) consono válasza ABal (#48738) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam valami ilyesmi:

- WP7(8?): 40%
- BB(X): 20%
- Android: 20%
- Bada: 10%
- iOS: 5%
- más: 5%

De persze ez nem jelent semmit, mert jövő karácsonyig szerintem nem lesz új telefonom...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#48748) leslieke válasza F-ECT$ (#48746) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez nem csoda, még a galaxy s tesztjében is benne van, hogy történt némi badásítás lett [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48749) MxM19 válasza consono (#48747) üzenetére


MxM19
aktív tag

Én meg úgy vagyok vele ha el tudom adni akkor eladom vasárnapig.Ha meg nem akkor megtartom.Nekem semmi bajom a badával.Program is van rá elég.Egyedül a flasht hiányolom belőlle.De majd 1 hónap múlva talán meglesz.+a w**ez támogatás is.
Ennek a wavenek SuperAMOLED el nagyon szép a képe.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#48750) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Kösz, hogy nem válaszoltatok, látom kivívtam magamnak :DD
Mindegy is, mert láthatjátok, bennem megvolt a szándék, de kiírta, a feltételeknél, amikor rányomtam, hogy töltsem fel 100%-ra az akkumulátort, ami akkor 78%-on állt. Feltettem USB kábel a PC-re, USB hibakeresés mód, nehogy kommunikáljon, egy óra úlva leesett 71%-ra, majd két és fél óra múlva 68%-ra. Ennyit akkor sem merül egy nap, ha nincs kábel közelében :P Ez nem töltődik USB-n keresztül, hanem feltölti a PC-t :D

Miért ölné meg a badát ha lenne Androidos app futtató?
Aki megunta a lagolós droidos készülékeket, azoknak jó alternatíva lenne egy atombiztos OS, amin futnak a kedvenc appok!

Nahát, nahát! Milyen nem meglepő eredmény, leslieke és duvi a két tag, akiknek 80% felett áll az index, hogy következő telójukon is bada fusson :C :C
Mindenki más eléggé borúlátó e tekintetben.
Nálam 0%. Ebben sincs semmi meglepő.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.