Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) zedok


zedok
senior tag

amúgy mint zöldfülű a témában. nekem tökéletesen megfelel ez a mobil :) bár az offline gps még jól jönne! :) amúgy okés. pár kérdés:
1. bluetooth-n keresztüli kapcsolat a géppel lehetséges, vagy én vagyok béna?
2. zenelejátszóban a szám léptetés csak a képernyő érintésével müködik? :)
előre is köszi!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#552) D@ny7 válasza zedok (#551) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Bluetoothon keresztül fájlokat lehet megosztani, meg netezni is lehet elvileg.
Soros port és DUN (telefonos hálózati kapcsolat) van benne.

Zenelejátszót meg tudtommal máshogy sajnos nem lehet léptetésre késztetni, csak a képernyő érintésével. Gyors lehalkítást lehet csak, ha hosszan nyomva tartod a halkító gombot.

(#553) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Próbáltatok már netrádiót hallgatni a telefonon? Nekem eddig sehogy se sikerült.

(#554) Mardel_pro


Mardel_pro
csendes tag

Srácok! Az Etikett mód csak hívásnál működik (meg ébresztőnél)! Ott viszont nekem tökéletesen jó.

Zedok! Lejátszóban a számot csak érintéssel tudsz váltani. A képeknél viszont ha döntöd a telót akkor is vált képet vagy akár több kép is odébbcsúszik (döntött állapotban).

(#555) D@ny7 válasza Mardel_pro (#554) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Hát igen! közben nekem is sikerült rájönnöm hogy működik az etikett mód.

A képeknél való váltás döntéssel, szerintem felesleges és idegesítő.

Na meg ha van kedvetek itt egy kis leírás offline gps-hez, pontosabban hogyan csinálj térképet. :C
http://logout.hu/cikk/offline_google_maps_mobiltelefonra/teljes.html

[ Szerkesztve ]

(#556) MikroTikker válasza fairi (#50) üzenetére


MikroTikker
tag

Engem is érdekel a telo. Corby és ez között ingázok.

(#557) qzin válasza D@ny7 (#548) üzenetére


qzin
csendes tag

köszönöm. :R kipróbáltam,tényleg így müxik.
kicsivel előbb kérdezted,van-e progi blútyúkkal gépet összekötni. nekem van.1 bt adapterhez
kaptam lemezen,de biztos elérhető neten is. a neve: Bluetooth Dongle v2.0.

(#558) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Helo

Nézegetem ezt a telon. Szerintetek jó kis telefon? Mi a pozitívuma, negatívuma a telonak?

braner00 kerüljétek!

(#559) D@ny7 válasza qzin (#557) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Heló én wifi-vel akarom összekötni, zedok kérdezte hogy lehetséges-e bluetoothal, de azért köszi lehet én is hasznát veszem, ha meg tudom osztani vele a netet :) ,

(#560) D@ny7 válasza ViTaZi (#558) üzenetére


D@ny7
aktív tag

az árához képest elég sokat tud, szerintem e szempontból jó választás.
Pozitívként az érintőkijelzőt emelném ki, láttam másik samsung telót, igaz egy 10esel olcsóbb, lehet 15-el is. És annak az érintő képernyője elég gáz, ahhoz képest ez egy álom:D, az érintőkijelzőben nem fogsz csalódni, gyorsan és könnyen reagál.
Ha számít a kinézet, szerintem elég dizájnos, nekem legalábbis bejön.
Negatív az az hogy kevés benne a memória és ha böngészéskor megtelik nem lehet nagyítani:S, de ezt a problémát az opera mini nagyon jól orvosolja:D
Ami még nem tetszik hogy wifivel böngészve elég hamar lemerül, egy nap alatt simán le tudtam meríteni:D, gyengeség még az hogy elég nehéz rá találni rendesen működő offline gps szoftvert.

Ha az árát nézzük jó választás,annak aki több tudást vár el kevesebb pénzért

(#561) Ugh


Ugh
tag

Sziasztok!

A monten az ebreszto mar masodszorra felejtett el felkelteni. Ez nagyon idegesito, talalkozott mar valaki hasonloval? Mi lehet az oka? (Tuti h be volt kapcsolva, meg az automatikus bekapcsolas is)

(#562) Bone123 válasza Ugh (#561) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Én pár alkalom után feladtam: minden egyes alkalommal törlöm az előzőt és új ébresztést állítok be, így kb. 15mp a dolog, ámde mindig működik. Fogalmam sincs mi az oka a nemébresztésnek ha ugyanazt az ébresztést állítom be újból, de talán mintha akkor zavarodna meg, ha nem ébresztéskor nyomom ki (leállítás), hanem a menüből kapcsolom ki az ébresztést, és később ezt kalibrálom be másnapra.

Szimplán állíts be teljesen új ébresztést minden nap és működni fog, jobb tippel nem tudok szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#563) Ugh válasza Bone123 (#562) üzenetére


Ugh
tag

hat koszi, megprobalom, bar teljesen elkepesztonek tartom, hogy egy ilyen egyszeru funkcio megbizhatatlan legyen.. raadasul eleg fontos is, ma majdnem lekestem a vizsgamat miatta..

(#564) D@ny7 válasza Ugh (#561) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Ez érdekes, nekem még mindig ébresztett, igaz mindössze háromszor használtam csak, de mind a háromszor ugyanaz az ébresztés volt, és csak simán bekapcsoltam.

(#565) Mardel_pro válasza Ugh (#561) üzenetére


Mardel_pro
csendes tag

Hát nálam nem volt ilyen gond, figyelj arra, hogy milyen napot állítottál be az ébresztéshez, figyelj arra, hogy miylen profilt állítassz be (abban az ébresztés hangja, hangerő jól van e beállítva), ha kikapcsolod a telót estére nézd meg, hogy be van e állítva, hogy bekapcsoljon a telefon ébresztésre és én azt tanácsolom, hogyha tényleg fontos, hogy felkelj (vizsga vagy vmi fontos esemény pl) akkor a biztonság kedvéért az etikett mód legyen kikapcsolva. Ilyen esetekben az is jó ha több ébresztést állítassz!

Előfordulhat, hogy ébresztett, de nem keltél fel rá... =).. állíts szundit mindenféle képpen és oylan ébresztő hangot amire még a szomszéd is felkel, mindjárt egyszerűbb az ébredés! :D

(#566) Ugh válasza Mardel_pro (#565) üzenetére


Ugh
tag

Mar vegigjartam az altalad emlitett koroket. A legundoritobb csengohangot allitottam be, hangero max-ra tolva, szundi be, ismetles 5x. Erre tuti felkeltem volna... Elofodult mar, hogy a profilt (hang + hangero) automatikusan visszaallitotta valami miatt a gyarira, ami meg 1-es hangerot jelent, 1x ezert nem keltem fel ra.

De mindig leellenorzom h be van-e kapcsolva, illetve hogy az automatikus bekapcsolas is be van-e allitva.

(#567) D@ny7 válasza Ugh (#566) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Hát akkor csak egy megoldás van hátra, egy másik ébresztőóra:D

(#568) zedok


zedok
senior tag

Hello!
Nos nekem müködik az ébresztő, kipróbáltam h közben a telefonprofilt is átállítottam és ugyanúgy ébreszt. érdekes probléma!
Viszont van itt olyan akinek nem müködik a saját wifijén a YouTube? :) Azt hiszem ezt a problémát is sikerült megoldanom! :) Lényeg:
Saját router oldaladon keresd meg a DMZ-t és oda be kéne irnod azt az IP-címet amit a router kioszt a telefonnak! Valószínűleg azt az IP-t (személy szerint a DHCP kiosztásban találtam meg hozzá) a csatlakozások helyén mutatja meg! :) Ha segítettem valakinek örülök!

Zedok

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#569) zedok


zedok
senior tag

Valaki rájött már arra h a task managert h lehet előhívni a djuice-s verzióban? ha lehetséges egyáltalán? :) Előre is köszi!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#570) D@ny7 válasza zedok (#568) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Heló Ha picikét visszaolvasol, a wifis problémát már megoldottuk.
De azért köszi:D

A task manager kérdést is kitárgyaltuk egyszer már, és arra jutottunk hogy nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#571) Mardel_pro


Mardel_pro
csendes tag

Két kérdés merült még fel bennem:

Az egyik, hogy a 3G-t hol lehet kikapcsolni?

A másik, hogy a menüt lehet bővíteni? (Ha igen, hogy?)

(#572) Mardel_pro


Mardel_pro
csendes tag

A 3G-t megtaláltam, a menüben segítsetek légyszi.

Köszi!

(#573) D@ny7 válasza Mardel_pro (#572) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Miért akarod kikapcsolni a 3G-t?

(#574) Mardel_pro


Mardel_pro
csendes tag

Nincs rá szükségem igazából, elég a sima hálózat...

(#575) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!
Erre a Monte készülékre megoldható offline navigáció telepítése? Hallottam, hogy a Google Mapsot be lehet állítani offline módba.

(#576) NathanCullen


NathanCullen
senior tag

Hey!

A Djuice-nál lehet kapni fehérben is. Valaki megtudja mondani, hogy pontosan milyen stílusú fehérben? Mert én eddig csak fehér-narancs színkombinációban láttam. A Djuice-nál full fehér?

Thanks!

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#577) hardline válasza NathanCullen (#576) üzenetére


hardline
senior tag

Fehér és rózsaszínes,magentás,lilás,bordós érdekes szine van, nem igazán tudom meghatározni pontosan. Kicsit T-mobilos jellegű a színösszeállítás.
Találtam egy képet, kb ilyen:[link]

(#578) NathanCullen válasza hardline (#577) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Tehát nem teljesen fehér?! Ezt szerintem igencsak elrontották, kár érte. Akkor fekete-szürke lesz. Ez a fehér-narancs nem illene hozzám, pedig jól néz ki, de nem a stílusom.

Köszönöm szépen a választ!

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#579) D@ny7 válasza Mardel_pro (#574) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Hát ha neked az is leég akkor ok, csak nem értem, tudtommal egyik hálózatnál se kerül plusz költségekbe, kivéve a videótelefonálás, de az már más.

(#580) danaudio


danaudio
aktív tag

Hali!

Pár napja vettem ilyen telefont és felmerült pár kérdésem.

A visszaigazoló rezgést nem lehet teljesen kikapcsolni? Én hiába veszem le 0-ra a rezgés erejét, mindig rezeg amikor megnyitok egy ikont vagy hozzáérek a telefonhoz.

Másik hogy azt nem lehet látni hogy a GPS éppen be van e kapcsolva és fog-e jelet, egy videón láttam hogy a térerősség jelzés mellett van egy E betű ami pirosra vált ha van GPS, de ezen nem látom? illetve ez nem világos, hogy mikor érdemes GPS+-nál az adatok letöltése, nem elég simán megnyitni google maps-et és használni?

(#581) D@ny7 válasza danaudio (#580) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Menü: beállítások - telefon beállítások - visszajelzés rezgéssel és leveszed az erősséget és ment.

Műholdak állapota: menü: Beállítások - telefon beállítások - GPS beállításai - GPS pozíció - Műhold állapota

Az E betű az EDGE kapcsolatot jelöli ha az piros akkor van adatkapcsolat ( fogy a pénzed), mivel a Google maps nem offline GPS szoftver, a térképet az internetről szedi le,plusz az útirányt meg az egyebeket.

(#582) danaudio válasza D@ny7 (#581) üzenetére


danaudio
aktív tag

jaa, E betű így már világos. Műhold állapotát érdemes lekérni google maps használat előtt?

a rezgést így állítottam be eddig is most újra, de még mindig rezeg, illetve néha : D. Ha sokáig nem nyúlok hozzá majd rátapicskolok, berezzen.

most vettem észre vicces bug, ha van egy mp3 szám amit beállítok csengőhangnak akkor megjelenik a zenetárban még egyszer, és ha videohívás hangnak is az van állítva akkor harmadszor is...és azokat nem is lehet törölni csak az eredeti számot.

(#583) danaudio


danaudio
aktív tag

Legjobb dolog a telefonban egyébként az intelligens feloldás, korábban olvastam hogy valakinek baja volt vele, ajánlom hogy jelentősen eltérő karaktereket állítson be és akkor nem lesz gond ; ). nekem még sose értette félre, és feloldott képernyőzár mellett is rendszeresen használom, mert baromi gyorsan az általam kívánt helyre jutok ha megnyomom lock gombot majd rajzolok kijelzőre, hibátlan fícsör.

(#584) hardline válasza NathanCullen (#578) üzenetére


hardline
senior tag

Nekem a fekete-narancs tetszik nagyon, múlthéten majdnem vettem is egyet, de jogsi nélkül nem is igazi ember az ember, így hát nem sikerült. Remélem a héten összejön.
A fehér sem olyan csúnya, csajoknak biztos bejövős, de full fehérbe sztem szebb lenne, viszont akkor sem hiszem, hogy amellett maradnék.

Tudom, ez nem ide tartozik, de sokan djuice-osok, tehát:
Djuice-nál hogy működik az e-mailezés? Feltétlenül meg kell rendelni az 500 Ft-os szolgáltatásukat? A beépített klienssel szeretnék majd e-mailt küldeni, h tudjak csatolni fájlokat. Megoldható ez a plusz 500 Ft-os havidíj nélkül?

(#585) danaudio válasza hardline (#584) üzenetére


danaudio
aktív tag

ha új előfizetéses vagy akkor ingyen kapsz egy 500 ft-os bónuszt ;) nekem azt mondta ráadásul a csaj hogy nem is hűségidő erejéig hanem amíg djuiceos vagy...

én a havi 100 mega netet ajánlom inkább a mail szolgáltatás mellett, hisz mailezni is asszem 100 megáig tudsz, szóval több értelme van ha netezhetsz is ha úgy adódig, mivel mailt ugyan úgy használhatod...

(#586) D@ny7 válasza danaudio (#582) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Nem tudom hogy érdemes-e lekérni, szerintem sok jelentősége nincs, de próbáld ki hátha gyorsabban talál helyzetet a google maps ha előtte lekéred, de nem hiszem.

A rezgés-re meg nem tudok mit mondani, nem tudom mér csinálja.

Ha beállítasz egy csengőhangot azt automatikusan átmásolja a telefon memóriájába, az eredetit is meghagyja és ezért szerepel többször is a zenetárban, azt viszont nem értem hogy miért nem elég 1X ugyanazt a számot átmásolni ha csengőhangként és videóhívás jelzéseként is beállítom.

(#587) hardline válasza danaudio (#585) üzenetére


hardline
senior tag

Mindenképp a netet választanám, csak az érdekelt, hogy az e-mailezéshez nem szükséges-e megrendelni az e-mail szolgáltatásukat is a net mellé. Ha nem, az jó hír :)

[ Szerkesztve ]

(#588) danaudio válasza hardline (#587) üzenetére


danaudio
aktív tag

természetesen nem :) a beépített vagy akármilyen mail klienst attól még használhatsz, vagy böngészőn keresztül levelezel ahogy jólesik. minden adatforgalmad a 100 megából megy...

(#589) Mardel_pro válasza D@ny7 (#579) üzenetére


Mardel_pro
csendes tag

Hát plusz költség nincs..viszont ha jól tudom az akksi jobban merül. Bár azért nem hinném, hogy olyan sokat számítana, de annyira nem lényeges nekem a 3G ikon oda fellülre..

(#590) Mardel_pro válasza danaudio (#582) üzenetére


Mardel_pro
csendes tag

Ha picit nagyobbat ütsz a telefonra (akárhova) mindig berezeg, azt se tudom igazából miért van (lehetm, hogy csak elmozdul a motor ami rezgeti és emiatt oylan mintha rezegne), néha úgy érzem mintha SMSem jönne mikor valami a zsebemnek ütődik és berezzen a telefon. Sok beállítást elfelejt néha a telefon ezért az sem csoda ha néha rezeg mikor nem kéne neki... :D

(#591) NathanCullen válasza Mardel_pro (#590) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Nem lehet, hogy hibás? Elég zavaró lehet. Én visszavinném szervizbe, főleg, hogy a beállításokat is ellfelejti.

OFF:
Danaudio:
100mega mennyire elég? Ha folyamatosan ellenőrzi az e-mail-eket és tölti le őket, elég 1 hónapig? Nem nagyon figyeltem még, mekkora az adatforgalom ilyenkor. Internetezésre viszont nagyon kevés a 100mega egy hónapra.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#592) ádám...


ádám...
csendes tag

üdv!
csak azt szeretném kérdezni touchwiz alapú telefonokra lehet újabb programokat,játékokat telepíteni?

(#593) D@ny7 válasza ádám... (#592) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Bármilyen java alapú program és játék elmegy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#594) danaudio válasza NathanCullen (#591) üzenetére


danaudio
aktív tag

Lol, a rezgést el elfelejti, a többi oké:D amúgy csak akkor rezeg amikor megnyomom a főképernyőn a menüt vagy névjegyzéket, beljebb már nem, de nem zavaró végülis. Egyébként abszolút meg vagyok elégedve vele úgy hogy symbian s60-ról váltottam (okostelefon), de most nem volt célom olyan telefon vétele amivel elbabrálok, csak legyen rajta wifi és legyen olcsó. Van mellette egy ipod touchom ami eléggé magasra tette anno a lécet az érintőkijelzők terén, de a montenak nincs szégyenkezni valója mellette, elég ruganyos, nincsenek zavaró hülyeségei...

100 mega erre a mobilra hidd el hogy bőven elég. Ne a számítógépedből indulj ki. A fektetett jól kezelhető qwerty miatt kapásból ajánlott az eléggé jó opera mini ami az oldalak adattartalmát 90%-ban tömöríti így sokkal gyorsabb a működés és kisebb az adatforgalom. Első hónapban még tesztelem mennyire is elég pontosan a 100 mega, de alacsony minőség és pláne kikapcsolt kép megjelenítés mellett (ergo ha netezel nem látod a képeket csak a szöveget de azt tökéletesen (2 kattintással bekapcsolhatod a képek mutatását ha az kell) és ez mobil felhasználáskor általában bőven elég. Ilyen beállítások mellett meggyőződésem hogy szinte korlátlan mennyiségben netezhetsz. Úgy vettem észre hogy a telefon nem tudja betölteni a mellékleteket az e-maileknél, így egy levél mérete sem lehet túl nagy. Merthát függ a levelek méretétől hogy mennyit kell letöltenie. Attól is függ továbbá hogy milyen gyakorisággal frissíti, mert az mindig adatforgalmat igényel, akkor is ha nincs új levél. Folyamatos push szerű e-mail mellett szerintem lehet kevés a 100 mega, de netezéshez 100% hogy bőven elég, akkor is ha msn-en lógsz órákat.

(#595) hardline válasza danaudio (#594) üzenetére


hardline
senior tag

Ne szivass, hogy a csatolt dolgokkal nem boldogul, nekem ez lenne a lényeg :S
Sehogy nem képes letölteni ezeket? Küldeni tudsz vele? pl egy képet?

(#596) zedok válasza hardline (#595) üzenetére


zedok
senior tag

Ez érdekes itt van előttem PDF csatoltan megnyitva :) bár az ékezeteket nem kezeli sajnos :S a képet kipróbálom gyorsan! :) Hm képet le tudsz tölteni vele, bár én mondjuk a GMAIL klienst használok amit jó pár hozzászólással feljebb ABE (köszönjük) adott a köznép javára :) nos csatolni képet nem igazán lehet ahogy elnéztem! bár nem tudom milyen progit használtok levélírásra. kipróbálom még operában esetleg több emailről. hátha :) érdekes h a "beépített" email kliensben rögtön a mobilnetre csatlakozik. hmhm. opera? ott sem lehet csatolni sajnos :( hát majd lesz valami megoldás! viszont a kapott csatolmányokat le tudod szedni :) és általában le is kezeli a monte :P szerintem szuper teló :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#597) janes74 válasza ABE (#204) üzenetére


janes74
senior tag

s5230.rbz.hu itt találsz widgeteket,de opera nincs,pedig nekem is kellene,így elég kacifántos hozzáférni a böngészőhöz.A gyári meg.... :O

(#598) janes74 válasza MikroTikker (#556) üzenetére


janes74
senior tag

Akkor ezt válaszd!Nagyobb méretű és felbontású kijelző,"jobb" kamera,újabb TW.De Te tudod.Van corbym,KICSI!

(#599) janes74 válasza Ugh (#563) üzenetére


janes74
senior tag

Az s5230-nál is voltak problémák az ébresztővel,frissítés javította.Előbb-utóbb itt is lesz!? :FA corbynál ha kilövöd az ébresztőt,elfelejti a beállításokat és visszaáll alapra,pl:1-es hangerő.

[ Szerkesztve ]

(#600) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem a Monte-val kapcsolatban. A menüpontok ugyebár 3 lapon találhatóak, és a leírás szerint tetszőlegesen állítható a sorrendjük. Igen ám, de sehol nem találtam arról információt, hogy a menüpontok sorrendje csak 1 lapon belül módosítható, vagy a lapok között is. Tehát például a 3. lapról előrehozhatok egy menüpontot az első lapra?
Előre is köszönöm annak aki válaszol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.