Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ABE


ABE
őstag

Ha valakit érdekel, két kedvenc kis alkalmazásomat feltöltöttem IDE, az Opera Mini 5.0.18741-es verziója, illetve a Gmail kliens 2.0.6.1269-es verziója van benne. Annyiban különböznek az eredeti honlapokról letölthető verzióktól, hogy normális felbontású ikonjuk van, és nem jelenik meg futtatásuk közben a virtuális billentyűzet. Az Opera Mini-t érdemes fekvő módban használni, így teljes szélességben elérhető a képernyőn a QWERTY billentyűzet, amit kényelmesen lehet használni. :K

Egyébként most kísérletezem a We-Travel nevű ingyenes navigációval is, ez elvileg tud hangosan is navigálni, és nem a netről szedi le a térképet. Akit érdekel, ITT találja a honlapját, EZEN a fórumon olvashat róla tapasztalatokat, illetve el is készítettek egy komplett csomagot. Mivel ez nem a legújabb verzió, én most megpróbálok összehozni egy frissebb pakkot, hátha működik. Ha jutottam valamire, majd jelentkezem. :)

(#102) NoMagix válasza ABE (#101) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi, nagyon hasznosak, majd jól ki is próbálom őket!
De, előbb be kell szereznem egy jó telefont... :))

[ Szerkesztve ]

(#103) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Észre vette valaki hogy a jobboldali/kikapcsoló gombot hosszan megnyomva megjelenik a 3G ikon? Ami zavaró, mert ezt a gombot kell hosszan lenyomni a kikapcsoláshoz is.

(#104) ABE válasza ABE (#101) üzenetére


ABE
őstag

Közben elkészült a saját kis verzióm is, ez csak 50 megás, most fogom tesztelni. A térképet már látja a program, lehet is rajta keresni, de mivel egyelőre a lakásban vagyok, még nem tudtam kipróbálni, hogy a GPS pozicionálás és a navigálás működik-e. Ha valaki kedvet kapott a teszteléshez, akkor a korábban linkelt verzióval, vagy az általam összedobott csomaggal besegíthetne a tesztelésbe. :B A telepítés egyszerű: a letöltött fájl-t ki kell csomagolni, a WeTravel nevű mappát egy az egyben fel kell másolni a memóriakártyára, majd a jar file-t telepíteni. A program indításakor engedélyezni kell neki a kérdéseknél mindent, illetve a menüben a beállítások alatt a belső GPS egységet is aktiválni kell. Van magyar nyelv is a programban, ha valaki nem csipázza az angolt.

Bone123

Nálam mindig látszik a 3G ikon (a hálózati mód automatikusra van állítva). Ha nincs adatforgalom, kék színű, ha megy pl. a mobilnet, akkor pirosra vált. Nem lehet, hogy nálad nincs engedélyezve a 3G, vagy nincs lefedettség, és azért nem mutatja az ikont?

[ Szerkesztve ]

(#105) Teasüti válasza mexicanraven (#52) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Semennyi basszus. Sztem szar hangja van. Telefonáláshoz jó. Zenére alkalmatlan.
Külső hangokat sem szigeteli el (valszeg ezért nincs basszus). Pedig azt hittem ennél a fajta agybadugósoknál ez alapvető dolog.
Kár, hogy nem árulnak a minőségi fülesekből beépített mikiset, ilyen 3 "eres" jack dugóval).

Lehet nem Cowon-hoz és AKG-hez kéne hasonlítani, de ha csak ilyen összehasonlítási alapom van... :) Amúgy egy jó fülessel már megmutatkozik a teló képessége.
Egész hallgatható. Crystalizer-hez vagyok szokva, örömteli volt, h van ilyen hangeffekt a telóban! :K

szerk: amúgy ezekhez hozzá tudtok szólni? Visszaolvasva itt, látom mások is keresték már a feladatkezelőt...

Jah és köszi a Gmail kliensért! :R

[ Szerkesztve ]

(#106) ABE válasza Teasüti (#105) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem simán jó a gyári fülhallgató, utcára, utazáshoz tökéletesen megfelel, ha meg nincsen külső zaj, és csak a minőség számít, nyilván nem olcsó fülhallgatóval hallgat zenét az ember. Amúgy a basszus szerintem is lehetne több, bár ezt inkább az equalizer számlájára írnám. Viszont még egy apróság: van egy másik agybadugós fülesem is, aminek más a kialakítása, és ott azt vettem észre, hogy nem mindegy, miként állítom be a fülemben, mert attól függően lesz basszus. Asszem ez ilyen egyénfüggő dolog, hogy kinek mennyire jön be egy füles. :K

(#107) D4rkAv3ng3r válasza Stimpy001 (#10) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Nem biztos az. Például nekem ez jó váltás lenne KP502 után, mert abból nekem a Wi-FI hiányzik meg a GPS*, ebben meg mindkettő van. Fektetett QWERTY-t meg nem használok, mert olyan picik a karakterek, hogy semmi értelme nincs, LG-men is csak maximum stylus-szal tudom használni az meg lassabb, mintha a virtuális hagyományos gombsoron pötyögnék.

*nem navigálni csak koordinátákhoz.

Ennek a telefonnak is van jogosultsága, nekem például sosem kéne okostelefon mert k drága, meg nem logók annyit egy mobilon, hogy nekem kelljenek számomra fölösleges funkciók.

[ Szerkesztve ]

(#108) Teasüti válasza ABE (#106) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áhh, sztem egy jobb fajta után ezt fülbe véve, úgy minden hiányzik a hangjából.
Megfakult már az audiofil szakzsargonom :) , de ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor az ember a király hifije után meghallgat egy kommersz nagyáruházas mini hifit.
Pont ugyanez a helyzet itt is. :)

Persze aki kommersz mini hifihet van szokva az most nem tudja miről beszélek...
Dióhéjban: szar mély, szar közép, szar magas. Kihagytam vmit? ;]

Sajnos már nálam is ilyen az AKG-m, h be kell állítani a fülemben, de ez nem azért van, mer ennek ilyennek kell lennie, hanem mert már kicsit öregecske rajta a gumi. Vagy 3 éve használom.

Amúgy jó lenne a gyári is arra a kis időre, amíg beérek a suliba, meg hasonló, de így, h nem szigeteli el a környezeti zajokat, így ez nagy érvágás. Nem csodálom, h szarul hagzik, ha elnyomja a busz hangja... Mintha nem is lenne semmi a fülemben; AKG meg olyan, mintha füldugókat raknék be, annál nincs busz hangja. :)

(#109) Adamul válasza ABE (#101) üzenetére


Adamul
tag

Köszi a gmail és opera klienst, valóban jobbak mint amik a honlapról tölthetőek le rá, az opera klienssel kapcsolatban csak annyi h nekem eddig magyar volt, mostmeg átváltott angolra :(

(#110) Adamul


Adamul
tag

Időközben felraktam az ABE által machinált térképet is, de elég lassan fut valamint az se derült ki a térképen hogy én most hol vagyok (jó, oké a szobában néztem...) De a nagyobb gond hogy mindenféle hülye karakterek jelennek meg a nevekben, még angolul is (!), így lesz például a Cancelből "Cbnsfl", hát lol, találjam ki a többinél is h mi lehet...

(#111) ABE


ABE
őstag

Teasüti

Ez nagyon egyénfüggő dolog, hogy ki mit tart elfogadhatónak. Én speciel úgy vagyok vele, hogy akkor is tudom élvezni a zenét, ha nem egy csúcskategóriás zajkeltőből szól. Ha meg csak a zenére koncentrálok, nem fülesből hallgatom. :N Mellesleg véleményem szerint nem szerencsés dolog, ha utcán/buszon, szóval az otthon nyugalmán kívül egy füles teljesen elszigeteli a külvilág zajait. :B

Adamul

Az általam felrakott Opera Mini angol nyelvű, ezt elfelejtettem mondani. Lehet, hogy a magyar nyelvűből is találni olyat, aminél normális ikon van, utána meg már csak egy pillanat kiszedni belőle a virtuális billentyűzetet.

A navi program egyszer nálam is csinált karakterhibákat, de azóta nem sikerült reprodukálni. Melyik verziót próbáltad ki, amelyiket én csomagoltam össze? Próbáld ki a 300 megásat is, elvileg annál megoldották ezt a problémát. Amúgy a GPS jelet a szobában tuti nem fog találni, ahhoz ugyanis rálátás kell a műholdakra. Viszont ha van mobilneted, akkor elvileg műholdak nélkül is be tudja lőni a hozzávetőleges pozíciódat, legalábbis a Google Maps biztosan.

(#112) Predator...


Predator...
tag

Hali!

Tegnap vettem egy montét...egyenlőre még barátkozom a tácsvizzel bár kicsit gagyi sok év symbian után...olyan kérdésem van, hogy Win Live Messengert tudok letölteni rá? vagy Ndrive-ot IGO-t Torrent klienst divxplayert....ja és hogy tudom beállítani azt hogy ha gprs-t edge-t vagy hsdpa-t akar használni akkor először illően kérdezzen rá....nemigazán tetszik hogy wifiközelben is használni akarja pl az edge-t

ja és még valami...van benne ilyen zenefelismeréses dolog...ez ingyé működik vagy ezért is fizetek max nem tudok róla?

thanx a válaszokat

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#113) ABE válasza Predator... (#112) üzenetére


ABE
őstag

Ndrive, IGO nincs erre a platformra, sőt, egyelőre úgy tűnik, hogy nincs is rá hangos navigáció. Mivel nem okostelefon, csak java alapú programokban lehet gondolkodni. Messenger profilt tudja kezelni az alapból megtalálható IM program (Palringo), de ebből le kell tölteni licensz problémák miatt a honlapjukon található verziót. Ha WiFi-n csatlakozva vagy egy hálózathoz, akkor automatikusan azt fogja előnyben részesíteni.

(#114) netudky válasza Predator... (#112) üzenetére


netudky
csendes tag

hali!
a zenefelismerés sajnos internetes, ugyh fizetsz érte.

(#115) Teasüti válasza ABE (#111) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó az, ha már fáj az a zajterhelés, amit az utcán kapok.
Így a zenét sem kell bömböltetni, bőven komfortos hangerőn lehet élvezni.
Nem kell kiugrani a busz elé, ennyi. :)

(#116) Teasüti válasza netudky (#114) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem feltétlen, ott is megadhatsz alternatív hozzáférési pontokat. (értsd: wifi)

(#117) Teasüti válasza Predator... (#112) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van vmi qMsn, talán ez áll legközelebb az Msn-hez, bár nem próbáltam. Természetesen lehet rá rakni IM progikat (gyári palringo nem támogatja az msn fiókot, de a progi oldaláról szedsz le másik verziót - nem samsungosat -, akkor msn is menni fog).

Google maps-el mi a baja a népnek? :) Nyílván komoly navigációra dedikált gps-t használnék...

Torrentezni telefonon?? :F Max webui-t használni uTorrenthez, de ahhoz csak böngésző kell...

MP4-et ismer (és társai). Nem ismerek jávás divx lejátszót. De itt van egy.

Természetesen mielőtt használnál vmi online alkalmazást, még előtte be tudod állítani, h milyen hálózati profilt használjon, de azt ne várd, h önnállóan megkérdezi melyiket akarod.
Ha nem figyelsz, akkor simán felmegy gsm hálón keresztül. Előtte persze engedélyt kér minden csatlakozáshoz (ez idegesítő viszont, nem találtam olyan opciót, ahol engedélyt lehetne adni külön-külön mindennek és nem is jegyzi meg a választást... minden alkalommal buzerál. :((( )

(#118) Teasüti válasza ABE (#113) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha WiFi-n csatlakozva vagy egy hálózathoz, akkor automatikusan azt fogja előnyben részesíteni.

Tényleg? Ez saját tapasztalat? Én úgy vettem észre, hogy azon megy fel, amit megadtál a hálózati profilban, ha teszem azt egy adott wifi AP-t adtam meg és az éppen nem elérhető, akkor nem fog felmenni online, hibával kilép.
Ha gsm hálót adok meg, akkor azon megy fel. Nincs preferancia tudtommal.

(#119) ABE válasza Teasüti (#118) üzenetére


ABE
őstag

Igen, saját tapasztalat. Ha él a WiFi kapcsolat, akkor nem jelenik meg a 3G vagy Edge kapcsolat aktív ikonja. Hiába van beállítva a mobilnet alapértelmezett kapcsolatnak a böngészőben, ha WiFi-n keresztül kapcsolódik egy ismert hálózathoz, akkor azt fogja használni. :K Tehát az egyetlen feltétel az, hogy manuálisan rácsatlakozol az adott WLAN hálózatra, és olyankor az lesz az elsődleges hozzáférési pont a böngészőben beállított preferenciától függetlenül. Ha viszont csak be van kapcsolva a WiFi a telefonon, de nem csatlakoztatod egyetlen hálózatra sem, akkor magától nem fogja a böngésző a WLAN-t használni. Remélem sikerült érthetően elmondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#120) netudky


netudky
csendes tag

tud valaki erre játékot letölteni? nagyon szoktam unatkozni az előadásokon, kéne valami izgalmasabb :DD

(#121) Teasüti válasza netudky (#120) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, csak nem találtam még jól játszható játékot.
Na meg az accelerós játékokat el lehet felejteni... :(

(#122) ABE válasza netudky (#120) üzenetére


ABE
őstag

Például az i900, a Pixon, az S5230 játékai is jók rá, én most speciel pókert, sudoku-t és tetrist raktam rá, de egy kis böngészéssel rengeteg játékot találni rá. :K

(#123) Adamul válasza ABE (#111) üzenetére


Adamul
tag

Az általad készített verziót raktam fel jaja, nem tudom akkor melyiket mondod ami működne? És hogy lehet 'egy pillanat alatt' kiszedni a virt. bill-t? Amúgy a google mapsban az idegesít hogy nem tudom forgatni a térképet (és így a feliratokat se rajta) a jelenlegi pozíciómnak megfelelően...

(#124) ABE válasza Adamul (#123) üzenetére


ABE
őstag

Ha bármilyen java programnál/játéknál zavar a virtuális billentyűzet, így tudod kiszedni: [link]

Közben én is próbálgattam a navigációs programot, de azon kívül, hogy offline tudok keresgélni a térképen, nem nyújt semmit, nem működik a navigáció. :( Van még egy alternatíva java navigációra, de az sajnos részben fizetős: amAze

(#125) Bone123 válasza ABE (#122) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A póker játékhoz tudsz linket adni? Kösz!

(#126) Adamul válasza ABE (#124) üzenetére


Adamul
tag

Köszi!
(Én pedig a sudokuhoz való alkalmazást köszönném még meg, az előző nokia telcsimen is volt de mivel az nem érintős az nyilván nem jó erre! :) )

(#127) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Telepítettem (kártyáról) a fent említett DivXMobileMedia szoftvert, de indítás után vagy pl. "open"-re tapizva mindenképpen össze akar kapcsolódni az internettel. Vajon miért? (szerkesztés: hmm, ez lehet h nem is lejátszó)

[ Szerkesztve ]

(#128) Teasüti válasza Bone123 (#127) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Néztem én is. (Jah, lehet.)

(#129) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

No, kipróbáltam különböző felbontásokat mp4 videókhoz, youtube-ról letöltött file-t (320*240) lejátszik, SUPER-rel kódolt 320*2xx-t szintén, 400*240 vagy egyéb 400*xxx felbontással viszont sajnos nem birkózik meg kissé érthetetlen módon.

A SUPER-t innen lehet letölteni: http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Egyébként a telefon USB-ről való levétele előtt le kell szoftveresen zárni a kapcsolatot? Nem látok a winXP-ben alul "eszköz eltávolítása" ikont.

[ Szerkesztve ]

(#130) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

A WeTravel különben nálam sem működik, de arra gondolok hátha szoftveresen be kell kapcsolni a Monte GPS vevőjét. Van erre mód? Én ilyen menüpontot nem találtam csak Google Maps alkalmazást tudom elindítani ami használja a GPS-t.

(#131) Teasüti válasza Bone123 (#130) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én még GM alatt sem tudtam működésre bírni. Vártam, h megtalál, amíg hazasétálok, de semmi. (kb 5 percig) Csak adókörzet alapján lőtte be a helyem. :F
Fura. Kell ennek szabad rálátás, vagy jó az zsebben is? Egy nadrág zsebe csak nem árnyékolja le a rádióhullámokat!

Egyáltalán működőképes GPS+ nélkül? Amúgy a 3. percnél megkuksiztam mi az ábra, semmi, így ráadtam neki a "GPS+"-t is, de annak ellenére, h mire lenne hivatott ez az assisted gps, ez baszik megtalálni...

[ Szerkesztve ]

(#132) jorgi22 válasza Teasüti (#131) üzenetére


jorgi22
tag

Egy gyengébb vevő még felhős időben is nehezen talál holdakat, ha talál egyáltalán.. Szóval a zsebedben biztos nem fog működni, mivel a készüléknek rá kell látnia a műholdakra! Nem véletlen, hogy a kocsikban is a szélvédőre teszik ki a GPS-eket!

(#133) kaller1 válasza jorgi22 (#132) üzenetére


kaller1
veterán

Szóval a zsebedben biztos nem fog működni, mivel a készüléknek rá kell látnia a műholdakra!

Azért ez nem egészen így van. :D

.::> <::.

(#134) jorgi22 válasza kaller1 (#133) üzenetére


jorgi22
tag

Bővebben?

(#135) kaller1 válasza jorgi22 (#134) üzenetére


kaller1
veterán

Bővebben: téves az a gondolatod, hogy zsebben hordva nem használható a gps(vevő).

.::> <::.

(#136) jorgi22 válasza kaller1 (#135) üzenetére


jorgi22
tag

Biztos így van, de hidegindításnál én biztos nem nadrágzsebben próbálnám a dolgot..

(#137) unomomento


unomomento
csendes tag

Én is beszereztem egyet...

...divattelefon, hát igen. Majd lesz az ebay-en egy-két hét mulva vmi jóféle tok, aztán elrejtjük.
Egyékbént pedig, aki tökéletes telefont akar venni az dolgozzon nagyon jó fizuért, és még akkorse biztos hogy megtalálja az igazit. Én amire telefont használok azt kielégiti ez a teló...bőven. Na nem mondom hogy tökéletesen elégedett lennék, de szerintem ez a fejlettebb tácsviz teljesen korrekt. Barátnőmnek s5230-a van és nyomkodtam eleget. A telefonját...A montéhoz képest ég és föld. Ezenkívül a wifi telitalálat, és a djuice-nál most jár az elöfizuhoz 100megányi net. Ami normál netezésnél csunyán elfogy ugyan, de ha wifivel netezel és mondjuk a 100megád a GPS-be ölöd, akkor sosem lesz gondod vele, arra untig elég. elég sokszor megnézem holvagyok...Egyébként a KIES ami jár hozzá, mindent tud csak szinkronizálni nem. :D a szunyogháló mentette meg... Hangzásban pedig egy középkategóriás MP3 lejátszót és egy 5-6 ezer forintos fülest (amit eddig használtam) simán lenyom. Na persze én nem vagyok hangmérnök...de elégedett igen.
Aránylag gyors teló. Mindennel megküzdött eddig simán amit elébe görditettem...elébe...Szóval ha nincs minimum 80-90 ezred mobilra de használnád a wifit, halgatnál zenét, néznél filmeket, nyomkodnál egy nagy kijelzőt, és nem életfeltétel a qwerty, vedd meg.

Bármi bosszantott benne mindig volt vmi ami jobb kedvre derített. És nem vagyok nagy samus, vannak elvárásaim, és egyáltalán nem vagyok divatarc aki a tapimobilra nyomul...

:R

(#138) Teasüti válasza jorgi22 (#132) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor gondolom nem egy sirf star 4-es chipsethez kellene nagyon hasonlítgatni. :DDD
A wayteq-em még a szobában is talál műholdat.

De tényleg, nincs vmi objektív összehasonlítás - teszt - a komolyabb cuccok és egy ilyen készülék között? Megöl a kíváncsiság, h mégis mire képesek ezek.

#137: így van, egyetértek.
Amúgy KIES jó vmire? Még a bluetooth-ot sem ismeri...
Nincs vmi más alternatíva? Mint nokiánál a pc suite.

[ Szerkesztve ]

(#139) Bone123 válasza ABE (#104) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Fura ez a GPS. A Google Maps előbb vmi amcsi kanyon mellé saccolt engem (pedig az egyetlen hegy amit itt látok az a Samsung Monte haha), de aztán visszaugrott ide a pesti kátyúkanyonok közé. Kirakva az ablakba a készülék a GPS beállításoknál 4 műholdat is lát, úgyhogy lehet hogy csak jó helyen kell lenni, mindenesetre igen gyenge a jel.

Update: sikertelen próbálkozások után most special a WeTravel is látja a műholdakat és be is saccol egész pontosan, bár "gyenge" jelerősséget mér. ABE saját változatát telepítettem föl és a program saját menüjében GPS beállításoknál a 2. opciót választottam. Íme a link még1x:

http://www.megaupload.com/?d=K5C435WI

Majd ha mozgok a városban még beszámolok a működésről.

(#140) ViTToRe válasza Teasüti (#108) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Én meg vagyok elégedve a headsettel, ami fontos volt hogy szimmetrikus kialakítású legyen, mert kifejezetten utálom ha a nyakam mögött is lóg még vezeték. Hangzásban szerintem rendben van, Én nekem a ,,Rock" EQ séma van beállítva, és jó minőségű zenét hallgatva nekem megfelel. Persze mindennél van jobb....

GPS:
Érdekes, én ha felengedem a netre a GPS+-t, és utána GM-et indítok, akkor kb 5-6 perc alatt talál műholdakat, és pontosan behatárol a térképen.

(#141) Bone123 válasza fairi (#50) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A CD-s KIES-sel futnia kell rendesen, ha azzal megy, akkor nem frissítsd. Nekem a 400-2xx-es mp4-et sem viszi, de 320*2xx-t már igen. SUPER-t használok konvertálásra.

(#142) ABE válasza Bone123 (#139) üzenetére


ABE
őstag

A Google Maps elvileg akkor rak totál ismeretlen helyre, ha korábban még nem volt adata a pozíciódról (tehát első indítás után mobilnet nélkül a GPS koordináták megtalálásáig elszüttyöghet). Későbbi futtatásokkor oda kell dobnia, ami az utolsó megjegyzett koordináta volt. Ha jól tudom, a pontos pozíció meghatározásához 4-5 műhold kell, A-GPS nélkül a gyenge jel miatt ez sokáig tarthat, de az biztos, hogy ablakból nehezen fog pontos helyzetet találni.

(#143) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ma kimentem és egy órán keresztül szuttyogtam a gps-el.
Nagyon fura, h ha előtérben futtatom a GM-et, akkor egyszerűen nem veszi a gps jeleit. Nem talál meg még negyed óra múlva sem. :(( "Várakozás a gps vevőre" vagy mi.

Ha kimegyek a beállításokhoz (GM háttérben futtatva) és megnézem a gps pozíciót, akkor már látom, h vagy 7 műhold is rendelkezésre áll, de visszalépve GM még mindig buta. :C

Hát ezt nem hiszem el. Véletlen rájöttem, h ha felfüggesztve rakom háttérbe és úgy lépek vissza, akkor egy "betöltés..." után már pontosan belövi a helyem - eltűnik a 4 km-es körzet.
Hát ez miért van? Ha előtérben hagyom, akkor baszik megtalálni, ha meg véletlen szüneteltetem és visszalépek, akkor meg bepozícionál?!? Ez mi?!?!? :W

Amúgy néha így is megszakad a gps kapcsolat és többszöri pause-resume (feladatkezelés) után kezdi el megint fogni a gps-t illetve veszíti el a jelet és jelenik meg a pontossági körzet.

Nos, ez mi a pöcs?!? :W Üzemszerűen - előtérben - nem veszi fel a jelet??

(#144) harmincas


harmincas
tag

Segítsetek, szakik... honnan tudok egyszerű, ingyenes játékokat szerezni a telefonra a kisfiamnak? Külön topikban nem jött tanács. Köszi.

(#145) ABE


ABE
őstag

Kíváncsiságból felgyömöszöltem egy újabb firmware-t a telefonra, de egyelőre semmi változást nem vettem észre. Megérte szenvedni vele... :DDD

(#146) Adamul


Adamul
tag

Nekem ami nagyon zavaró a telóval kapcsolatban (a qwerty hiányán kívül!): Hogy az istennek se tudom rávenni, hogy kitegye a hívó képét teljes képernyőre, akármilyen felbontásban fényképezem is (én naívan azt hittem hogy azért van 400*240 hogy natívan 1:1ben kitöltse a kijelzőt), valamint a fülhallgatónál, hogy teljesen be kell dugni, olyan érzés mintha be lenne dugulva a fülem, ha beszélek közben teljesen másképp hallom magam, és ez idegesítő sztem, valamint hogy a gomb a headseten nem lépteti a rádiót (Mint pl a nokiánál, ami egy jó elgondolás volt) itt funkció nélküli. Valszeg használom majd a sajátommal mert elég nehéz bedugni-kihúzni is félkézzel. Gondolkozok rajta hogy felhívjam-e a samsung ügyfélszolgálatot, mert ezeknek a hibáknak a zöme könnyen javítható lenne szoftveresen, és talán a kövi firmwarre kijavítják... Vagy túl optimista lennék, és nem érdemes? Valamint a hátlap is elég zavaró, még itt a tesztben is azt írják hogy "korlátozottan ujjlenyomat gyűjtő" na igenám csak az egy teljesen más fajta, ilyen matt-abb és mintás, gravírozott samsung logóval. Ez meg olyan fényes mint a teló többi része, és a logó is csak festett :( valamint több helyen a voideót nézve szoftveres vissza gombot véltem felfedezni, a középső pedig feladatkezelőként unkcionált (bár erről asszem már itt is volt szó). Nem értem mért kellett így elcseszni, ez is szoftveres dolog, és jobb lett volna...

(#147) CHIPman válasza harmincas (#144) üzenetére


CHIPman
nagyúr

PÜ megy, mert nem szeressék' a fórumon az ilyesmit(ingyenesen letölthető nem ingyenes játékok, ha érted, mire gondolok). Akinek kell, PÜ-ben kérhet linket egy szép nagy gyűjteményhez.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#148) ABE válasza Adamul (#146) üzenetére


ABE
őstag

A feladatkezelő hiányát külföldi fórumokon is olvastam, talán valami korai firmware-ben lehetett benne. Eddig csak úgy sikerült előcsalogatnom, ha túl sok program ment egyszerre. :(

Hátlap engem is bosszant, pláne az, hogy pillanat alatt hajszálkarcos lesz, hiába vigyázok rá.

Ebbe a Samsung ügyfélszolgálatosdiba én speciel nulla energiát ölnék a helyedben, kétlem, hogy a magyar support bármit is tudna tenni ezügyben.

(#149) Adamul válasza Teasüti (#143) üzenetére


Adamul
tag

Ilyesmit én is tapasztaltam, méghozzá a visszatérés után gyalogoltam - előtérben tartott alkalmazással - vagy két háztömböt, de a pöttynél semmi változás.

(#150) ABE válasza ABE (#145) üzenetére


ABE
őstag

Meg tudná nekem nézni valaki, hogy a pannonos (esetleg független) telefonon gyárilag milyen verziószámú firmware van? A *#1234# kóddal lehet megsasolni. Ha jól emlékszem, frissítés előtt az én pannonos készülékemen S5620XXJC2 volt, vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.