Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ViTToRe válasza Ugh (#398) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Mobilnetet vagy WiFi-t használ hozzá. Ahogy észrevettem, sokkal hamarabb talál műholdakat, így helyzetmeghatározás előtt, nem árt arra az opcióra is rámenni. Vagyis igen, szerintem javul a hatékonysága ezáltal.

(#402) ViTToRe válasza hardline (#400) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Taskmanger nincs. Azt csak a külföldi példányokon lehet megcsodálni. Egyedül akkor jön fel nekünk az a taskmanager, hogyha a telefon kiírja hogy kevés a memória, és be kellene zárni pár programot....

Djuice árul(t) szürkét és narancssárgát is. :K

(#403) ViTToRe válasza D@ny7 (#399) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Vagyis akkor Disable-n legyen a DMZ ? Nekem azon van/volt...

[ Szerkesztve ]

(#404) hardline válasza ViTToRe (#402) üzenetére


hardline
senior tag

Akkor a magyaroknak jó a sz@rabb is elven adják ezeket? A külföldi példányokon nem 3, hanem 4 érintő gomb van alul, a 4. a vissza gomb, a fizikai meg csak a taskmg? A Magyarországra szánt telók miért különböznek az összes többitől?! Diszkrimináció.

(#405) RasHaN válasza hardline (#404) üzenetére


RasHaN
aktív tag

A task manager csak a korábbi, tesztelőknek kiküldött verziókan voltak, tudtommal világszerte a magyarországon is használt menürendszer/firmware került a bolti forgalmú telefonokba.

a korábbi kérdésedre: djuice szürke, ugyanazzal a firmware-el mint az összes djuice-os.

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#406) tjb007 válasza ludla (#396) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha navigációra is szeretnéd használni akkor inkább egy Symbianos vagy Androidos telefont vegyél.

(#407) D@ny7 válasza ViTToRe (#403) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Nem, enable-n és a telefonhoz kiosztott ip címet kell beirni a megfelelő helyre! D-link router esetén tudok segíteni, többit nem ismerem.

(#408) ViTToRe válasza D@ny7 (#407) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Hihetetlen, beállítottam és tényleg jó.... :D Köszi :)

(#409) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Router nem tílt semmit. Elvileg.
Ugye kifelé minden, befelé semmi olyan, amit nem belülről kezdeményeztek. :) Ugye ez az alapelv.

***********

Amúgy találkozott már vki olyannal, h megmakacsolta magát a GM??
Nálam ugyanis elfelejti megkérdezni a teló GM indulásakor, h csatlakozhat-e a hálóra és így GM, mivel kifut a válaszidőből, azt írja, h hiba a kapcsolattal. Wifi mondult mindig bekapcsolja. :(( Ha kell, ha nem.
Ha wifin kapcsolódva vagyok, akkor oda magától felmegy (szintén kérdés nélkül).
De mivel függő lett a wifitől, ezért néztem bután, h baszik felmenni 3G-re... :W

Egyedüli workaround, ha törlöm a kapcsolatokból az összes wifi pontot, és ilyenkor GM csatlakozásakor kidob a teló a kapcsolatok menübe, ahol ha választok egyet (pl pannon data), akkor visszakerülök GM-be és megint csak kérdés nélkül, de legalább végre felmegy oda, amit az imént megadtam neki.

Előzetes beállításokat abszolút figyelmen kívül hagyja (menü/játékok/egyéb/kapcsolatok). :Y

Ami vicces, mivel az összes többi java alkalmazásom működik, ahogy kell neki.
Gondoltam, h újratelepítem, csak hát a nem samsung verzióban meg elvileg nincs Google Latitude... :(

Van vkinek ötlete?

#408: akkor gondolom semmilyen wifi AP-ről nem megy a youtube... Ez nem a routerek hibája pedig. :U

[ Szerkesztve ]

(#410) pydy


pydy
csendes tag

Olyan kérdésem lenne hogy van már valamilyen törés Montéhoz ?
(ez alatt azt értem mint az 5230-ban a tématelepítés) + valahogy nem lehet megcsinálni olyanra hogy a 720*400 as képet mind3 ra behuzza ? mert így 1esével macerás :'(

(#411) Teasüti válasza pydy (#410) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tudtommal nincs még. Pedig kerestem, sokat.

(#412) D@ny7 válasza ABE (#356) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Azt nem tudom hogy miért lassu neked usb adatkábellel az adatátvitel háttértár módban. Nekem elég gyors, ezt a kép is mutatja:D

[ Szerkesztve ]

(#413) pydy


pydy
csendes tag

Amúgy a Gmaps-hoz a térképet mire fölmásolja o.O XD
és az egész MO 16-os nagyításig 5 GB :D Gondoljatok bele 5GB pár kb-s fájlokban XD és csak 10 kb/seccel másolja föl pedig Micro SD HC -m van :S (ami a nagyobb fájlokat 7-8MB/seccel nyomja

[ Szerkesztve ]

(#414) ludla válasza tjb007 (#406) üzenetére


ludla
őstag

Köszi az infót, mostanában nem nagyon domborítanak a symbianos telók :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#415) D@ny7 válasza ViTToRe (#408) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Tudom működik,de vigyázz mer igy nincs tűzfal a teló előtt, mer ezzel megkerülted a routert.

(#416) Teasüti válasza D@ny7 (#415) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És?

(#417) D@ny7 válasza Teasüti (#416) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Szerintem nemárt ha van tűzfal, de ahogy gondolod. :DD

(#418) pydy


pydy
csendes tag

Valaki megtudná mondani hogy tudom behozni a feladatkezelőt ? Kártyafüggetlen a mobil és az áprilisi frimware van rajta :S (egyedül akkor jön be mikor kidobja hogy kevés erőforrás :S )

(#419) Teasüti válasza D@ny7 (#417) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Telefonhoz? Minek? Nyílvános hotspotra se mész fel vele, ugye? :)

(#420) Meekrob


Meekrob
tag

Sziasztok!

Ha esetleg valakinek tp-link routerje van, és mac szűrés és minden jelszó után se megy, akkor a tűzfalnál is be kell írni a mac-címet, hogy átengedje a telót... Ez kb 5-napomba tellett, mire rájöttem, persze ebből mondjuk 3,5-et szakdogával foglalkoztam, de akkor is :DD

Viszont most már megy a wifi...

Youtube-ra azt mondja nekem is(wlan-on) hogy hálózati beállítások nem érhetők el...

Üdv

(#421) ViTToRe válasza Meekrob (#420) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Nekem TL-WR340G, van, de gondolom a legtöbb tp-linknek hasonló a felülete.

Lépj be a menüjébe, és ott Advanced Settings-> Forwarding-> DMZ, ide beírod a telefon IP-címét, és enable, nekem ez segített.

(#422) pydy


pydy
csendes tag

Gmaps 20 perc után sem volt képest behatárolni ellenbe a Weetravel 2 sec alatt bemért de azzal az a baj hogy a kb30 éve létező utca nincs benne :S Csak mentem az üres placcon XD

Esetleg van még valami "jól működő" offline GPS Program ?
(netes semmiképp sem jó [mobilnetet nem akticálóm csak ezért] )

Előre is köszönöm

(#423) D@ny7 válasza Teasüti (#419) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Nem nagyon szoktam nyilvános hotspotokon netezni se telón se notin, valahogy nem bízom bennük, van mobilnetem az megteszi:D.

(#424) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Programokat,játkokat tudtok hozzá?

(#425) tjb007 válasza pydy (#422) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van csak nem erre a telefonra :)
Ha használni szeretnéd a GPS -t akkor vagy előfizetsz mobilnetre a Gmaps -hez vagy szenvedsz a JAVA alapúakkal, hátha működni fognak.

(#426) alonsofan válasza D@ny7 (#424) üzenetére


alonsofan
tag

getjar.com

itt kiválasztod a telód típusát (balfelső sarok) és vannak játékok illetve alkalmazások is.

Ezt esetleg próbálta már vki?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#427) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Eredeti Samsung féle 3.0.2 GoogleMaps-et honnan kéne beszerezni?
Felülírtam a google féle verzióval, ami viszont gagyi a gyárihoz képest. :(
Se Latitude, se tapi képernyőt nem támogat... És még a k.rva gombsor is ott van alul. :W
Kerestem, de nem találtam a gyári verziót, van ötletetek?

(#428) RasHaN válasza Teasüti (#427) üzenetére


RasHaN
aktív tag

Link

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#429) Teasüti válasza RasHaN (#428) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm!
Samsung communityn már azt olvastam, h szervízbe kellene hordani emiatt...

szerk: ...ugyanis ha ezt feltelepíted, minden indításnál válaszolni kell a kérdésekre, miszerint engedélyezed-e hogy a program kapcsolódjon az internethez, használja a GPS-t stb. (gyárilag ezek a kérdések nincsenek, ugyanis a gyári egy aláírt, gyárilag feltelepített verzió)

Hogyne. Épp emiatt raktam újra... Lásd korábban.

[ Szerkesztve ]

(#430) Ugh


Ugh
tag

HAli!

Egy olyan kérdésem van, hogy ti mivel konvertáltok filmeket (mp4) a telefonra? Mert én a már említett super-t próbáltam, de az a leírt beállítások mellett sem nagyon csinált kisebb méretű fájlokat annak ellenére, hogy a képarány kb a fele lett..

(#431) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Másnak is lassú a nagykapacitású (8GB+) kártyára való másolás? A leglátványosabb csigatempót sok kis fájl mozgatása okozza, mindegy hogy Monte-USB-n vagy kártyaolvasón keresztül bonyolítom. Egy nagy fájl átvitele lassú kezdés után felpörög és gyorsan átjut, de egy sokszáz fájlos, kisméretű csomag hosszú percekig vándorol, ami azért meglepő, mert a régi 2GB-os microSD kártyával minden sokkal gyorsabban bonyolódott. A kapacitás okozza a gondot vagy esetleg a formázás? A 2GB-os FAT, a 8GB-os FAT32-ben van formázva (gyárilag).

(#432) D@ny7 válasza Ugh (#430) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Hali, én Total Video konvertert használok! Nekem nagyon bejött.

(#433) D@ny7 válasza Bone123 (#431) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Szerintem formázd le a kártyát a telóval. Lehet segíteni fog de nem 100%, csak egy tipp :)

(#434) ViTToRe válasza Ugh (#430) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

SUPER a legjobb szerintem, ha az ember tudja mi micsoda, de arra meg ott a FAQ.

Itt egy kép, hogy én milyen beállításokat használok:

Ez biztos jó :K

[ Szerkesztve ]

(#435) D@ny7 válasza ViTToRe (#434) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Miért 4:3-as arányt használsz? miért nem 16:9-et?
Meg az audió bitrátáját is lehetne növelni szerintem 128kb/s-re:D

[ Szerkesztve ]

(#436) Ugh válasza ViTToRe (#434) üzenetére


Ugh
tag

Köszi a segítséget!

A 4:3-as arányt viszont én sem értem, hisz a képernyő aránya közelebb áll a 16:9-hez.
Illetve az audio-nál nem kell a 2 csatorna? Elég az 1?
+ a 15 fps az elég?

[ Szerkesztve ]

(#437) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

1 hónapja van egy Monte-m, nagyon elégedett vagyok vele, viszont a headset kivitelezése nekem nem nagyon jön be: az agybadugós megoldás engem eléggé zavar (folyton kiesik a fülemből), illetve nem tetszik, hogy zeneszám váltásához elő kell venni mindig a készüléket.
Tud valaki egy olyan (akár szétszedhető konstrukciójú) sztereó headset-et, amin van távvezérlő is, és kompatibilis ezzel a telefonnal?

A választ előre is köszi..

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#438) ViTToRe válasza D@ny7 (#435) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Én egy 1280*720 felbontású videót konvertáltam át, 320*240 felbontásra, és nekem az esetek többségében a 4:3 képarány vállt be. Természetesen sztereo hangot is be lehet állítani... Szerintem ezeknél az értékeknél felesleges magasabbakat beállítani, sokkal jobb nem lesz.

Jah és ugye így lett az 55mb méretű fájlból ~20mb....

(#439) Bone123 válasza D@ny7 (#433) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hogy kell telefonnal leformázni a karit?

[ Szerkesztve ]

(#440) pydy válasza Bone123 (#439) üzenetére


pydy
csendes tag

Menü->Beállítások_>Memória-beállítások : ha a mobil beépített memóriát akarod formázni akkor : Mmóriát ürit ha a memória kártyát akkor pedig -> Memóriakártya adatai és a bal oldali gomb a Formázás :)

(#441) richa


richa
csendes tag

Sziasztok!

Hogy kell Opera minit feltelepíteni a telefonra?

Előre is köszönöm!
Üdv,

(#442) JoeNewcastle válasza richa (#441) üzenetére


JoeNewcastle
csendes tag

Letöltöd > felmásolod a telefonra a jad és a jar file-t > feltelepíted(elindítod a jad filet) > A játékok menüpontban fogod megtalálni utána.

-

(#443) pydy


pydy
csendes tag

Bocs de minek a jad file ? :S
Nekem eddig semmihez sem kellett :S
mindent tudtam telepíteni jar-al is :P

(#444) richa válasza JoeNewcastle (#442) üzenetére


richa
csendes tag

Köszönöm a segítséged!

(#445) persil


persil
nagyúr

Részemről sajnos onnantól halvaszületett a telefon, hogy nincs benne virt. qwerty :S
Nem értem, hogy lehetett kihagyni, ez teljesen alap kéne, hogy legyen minden létező érintőpaneles telóban.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#446) GZoli7 válasza richa (#441) üzenetére


GZoli7
senior tag

Gyári böngészővel->google->opera mini->letölt->telepít, még számítógép sem kell.

(#447) ViTToRe válasza persil (#445) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Mindenkinek más a véleménye.

*Az enyém az hogy nem írok túl sok sms-t, azt is ékezet nélkül, és szerintem így is elég gyors.
*Opera böngészőben szerencsére van, ott ezért kicsit tempósabban tudjuk beírni a címeket.
*eBuddy-nál pedig T9 et használok... 1-2 használat után, amikor már jópár egyéni szót, "szlenget", is elmentettünk, nagyon gyorsan lehet így a másiknak üzenetet írogatni. Talán gyorsabban mint qwerty-vel.

(#448) persil válasza ViTToRe (#447) üzenetére


persil
nagyúr

Persze jogos! :)

De én mégis úgy látom, hogy érintősbe dukálna :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#449) ViTToRe válasza persil (#448) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Illene, de sajnos tökéletes telefon nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#450) replay19


replay19
csendes tag

Sziasztok

Tud valaki segígeni abban a beállításban,hogy a netre csak wifi-vel csatlakozzon a telefon?
Előre is köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.