Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Van egy kis problémám. Vettem egy 8gb-os MicroSD karit SD átalakítóval meg USB olvasóval, de ezt a kombót sem az XP sem a Win7 nem hajlandó felismerni (az XP-nél megjelenik a kis hardver telepítése ikon majd eltűnik eredmény nélkül, a 7 próbálkozik telepíteni majd kiírja hogy sikertelen). Van egy régi kártyaolvasóm egy 2GB-os karival amit mindkét rendszer rendesen lát, viszont sem a régi olvasót az új karival, sem az új olvasót a régi karival nem ismeri fel, jó nem? A probléma így egyszerre lehet a) a 8GB terjedelem és/vagy b) az új olvasó. A Monte és KIES-en keresztül a PC is látja a 8GB-os kártyát (amikor a telóban van) és a másolás is megy csigatempóval, viszont a 6000 files-os 2GB-os GMaps mappa szerintem jövő szerdára sem ér át. Amikor a 2GB-os kari a telóban volt akkor is csak a KIES-sel ment a másolás azaz nem jelent meg a kari külön drive-ként Sajátgép alatt, nem tudom ez számít-e. Mégis hogy tudnám beüzemelni a 8GB-os kártyát kártyaolvasóval hogy gyorsan tudjak adatot mozgatni?

[ Szerkesztve ]

(#352) Armahun


Armahun
addikt

Ne kies módban csatlakoztasd a telefont, hanem háttértárként.
Nagyságrendekkel gyorsabb lesz.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#353) Bone123 válasza Armahun (#352) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Izé... azt hogy kell? :)

(#354) Teasüti válasza RasHaN (#345) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bocs, félrenyomtam... :B

[ Szerkesztve ]

(#355) Armahun válasza Bone123 (#353) üzenetére


Armahun
addikt

menü ,beállítások, telefon beállítások, számítógépes kapcsolat

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#356) ABE válasza Bone123 (#351) üzenetére


ABE
őstag

Amit a leginkább valószínűnek tartok, hogy az új kártyaolvasód hibás, a régi viszont nem kezeli az SDHC kártyákat. Sajnos USB kábellel az adatmozgatás akkor is nagyon lassú, ha háttértár üzemmódban van.

(#357) hardline


hardline
senior tag

Hali, végigolvastam a fórumot, de ami érdekelne, arra nem nagyon találtam semmit.
Azt tudom, h a teló kezeli a .pdf és a .doc fájlokat is, de mennyire gyorsan, és pl egy 100 oldalasat is megnyit-e? A keresés mennyire gyors benne?
Egy hülye kérdés, (de ez annyira nem egyértelmű a samsungnál, az enyém pl képtelen rá) a memóriakártyán lévő képeket lehet-e nagyítani a telefonon és teljes képernyőre tenni?
SMS hangnak beállítható bármi? vagy itt is csak pár gyári közül válogathatok?
Első körben kb ennyi kérdésem lenne :)

(#358) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Így látja a windóz is de továbbra is hihetetlenül lassú a másolás, ilyen 100kb/s. Valahogy be kell üzemelni a kátyaolvasót mert így gyakorlatilag használhatatlan a dolog. Köszönöm a választ, ABE-nak szintén, azt hiszem ez lehet (hibás olvasó, régi meg nem HDSC).

[ Szerkesztve ]

(#359) hardline válasza Bone123 (#358) üzenetére


hardline
senior tag

Talán csak az SD kittel van a baj, nekem is 2 micro SD van, az egyik SD kitje viszont nem jó, hiába tologatom be az olvasóba, nem látszik a kártya vele, a másik SD tokkal meg igen.

(#360) Bone123 válasza hardline (#359) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem, abból is van egy régi, azzal sem látja.

(#361) ABE válasza hardline (#357) üzenetére


ABE
őstag

Hirtelen tettem egy próbát: a 9 megás, 16 oldalas pdf-et megnyitotta, de a 25 megás, közel 900 oldalasat már nem. Nem tudom, hogy itt oldalszámban vagy méretben van-e korlát, majd még keresek más pdf-eket. Az biztos, hogy a nagyítás gyorsan megy, a lapozás sebessége meg attól függ, hogy az adott oldal mennyi helyet foglal el. Tehát pl. egy nagyobb felbontású képet lassabban jelenít meg, ha csak szövegek, diagramok, egyszerűbb ábrák vannak, akkor gyors. A keresés gyorsan megy benne. Word-re kb. ugyanez mondható el, a képekre érzékeny.

Belenagyítani lehet a telefonon a képekbe, háttérnek az előbb valamiért nem tudtam kirakni a képet, de elvileg van ilyen opció. SMS hangnak bármi beállítható.

(#362) hardline válasza ABE (#361) üzenetére


hardline
senior tag

köszi a választ!
doc-nál akkor itt sem jelennek meg a képek? kár :S

(#363) ABE válasza hardline (#362) üzenetére


ABE
őstag

Nem azt mondtam, hogy nem jelennek meg a képek, hanem azt, hogy lassan tölti be őket. Meg valószínűleg korlátozott a memóriája, hogy mivel bír el. :(

(#364) hardline válasza ABE (#363) üzenetére


hardline
senior tag

akkor nem 100%-ban reménytelen a dolog, ez jó

(#365) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha már dokumentumok, van tippetek javás jegyzetfüzehez ami (Opera Minihez hasonlóan) rendelkezik QWERTZ-el? Esetleg kézírásfelismerő extrával? :) S ha már külső alkalmazások és billentyűzet, van esetleg telepíthető qwerty-s sms író?

[ Szerkesztve ]

(#366) CéZé válasza hardline (#357) üzenetére


CéZé
csendes tag

Szia

sms hangok: menű - beállítások - telefonprofilok - választasz egyet(normál) - jobb felső sarok legördülő menű - új üzenet
azt állítasz be amit akarsz

(#367) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

tényleg nem viszi a videót 400x240-en? esetleg más formátumba?

és ha viszi 320x240-be széthúzza a képet? vagy natívba nyomja?

a másik az h visszaolvastam és hallom wifiről nem megy a youtube, más telóval megy? nem lehet h az ingyenes wifi helyeken korlátozzák a youtube-ozást, tehát nem a teló miatt nem megy hanem féltiik a sávszéleségüket?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#368) ViTToRe válasza Bluegene (#367) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

A 400 *240 videót nekem sem indította el a telefon. a 320* 240 felbontású videót nem módosítja, vagyis nem húzza szét... De ha felveszel egy videót a telefonnal, akkor meglátod.

Más telefonnal (Arena, stb) működik a youtube, wifin keresztül. Sajnos nem tudni pontosan miért... többiek software problémára gondoltak, ahogy olvastam. Nincs semmiféle korlátozás :) Saját routerrel próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#369) Teasüti válasza ViTToRe (#368) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nem értem, csak nekem működik a youtube wlanon?? :U
Abszolút panaszmentes. Esetleg annyi, h lehetne kraftosabb is kicsit a teló, mert néha beszaggat - a hang. :)

(#370) sssz


sssz
őstag

sziasztok!

új "monte"-s vagyok, lenne egy kis problémám amiben segítség kellene.
feltelepítettem a samsung kies-t, minden szuper csak az outlook szinkronizáció egyszerűen nem működik. win7 és aoutlook2007-em van.
kiírja a gép hogy nem támogatott aoutlook vagy használjak 2002 vagy annál magasabb outlookot.
nekem nagyon kéne a szinronizáció.
ötletek?
esetleg másik program amivel lehet szinkronizálni?
vagy mi lehet a hiba??
nem háttértáron van a teló.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#371) RasHaN válasza Teasüti (#369) üzenetére


RasHaN
aktív tag

nekem is működik a youtube wifire kapcsolódva is

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#372) RasHaN válasza Bluegene (#367) üzenetére


RasHaN
aktív tag

ellenben nekem úgy van kódolva a videó, hogy a telefon széthúzása után (egy kattintással széthúzható) lesz normális képarány, és nagy kép :)

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#373) Meekrob válasza Meekrob (#350) üzenetére


Meekrob
tag

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki wlan-al kapcsolatos korábbi kérdésemben?

Köszi

(#374) Adamul válasza RasHaN (#372) üzenetére


Adamul
tag

Nekem nem müxik wifiről a YT, nektek hogy?

(#375) Adamul válasza Meekrob (#373) üzenetére


Adamul
tag

Nekem nem engedtek az árból, hogy szomorodjanak meg pedig má én is régóta pannonos/djuiceos vagyok. Bár én új számmal is kértem, lehet azé... Viszont szőrös táskát azt kaptam :D A saját routeremhez való kapcsolódás eleinte nekem is problémát jelentett, aztán nem is tom hogy oldódott meg, de az biztos h a routeren kellett állítani, mert mior a titkosítást levettem pl egyből jó lett. A WPA2nél asszem másik csatornát kellett választanom és most így jó.

(#376) ViTToRe válasza Teasüti (#369) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Az remek..... nekem Buffering 0%-nál megáll, és aztán pár perc után kiírja, hogy sikertelen..... :))

(#377) OC válasza Teasüti (#369) üzenetére


OC
őstag

Nekem is tökéletesen megy, megjegyzem csak azóta, hogy raktam friss, nem T-s firmware-t. :U

(#378) ABE


ABE
őstag

Eladtam a Monte-t, azt hiszem, már nem sűrűn fogok írogatni ide. :B Kicsit hiányzik azért. :)

(#379) GZoli7 válasza OC (#377) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nekem sem megy, új firmwarrel sem. :F

(#380) GZoli7 válasza ABE (#378) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ez szomorú, sokat segítettél eddig.

(#381) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
az 5600 és az 5620 között mi a fene a különbség? Yodafonnál 5600 van, de a leírás hmm... kissé szerény.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#382) Bluegene válasza ViZion (#381) üzenetére


Bluegene
addikt

hol? én nem találtam meg :F

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#383) Teasüti válasza ABE (#378) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért?

(#384) ABE válasza Teasüti (#383) üzenetére


ABE
őstag

Eleve a "véletlen" hozta úgy, hogy megvettem a Montét, nem volt tervbe véve alapvetően. Úgy vásároltam meg az előfizetéshez, hogy majd meglátjuk, mit tud a cucc. Előtte egy Nokia N78-am volt, amihez képest több ponton is visszalépés volt (zárt oprendszer, gyengébb kamera és GPS), de a kezelőfelület, az érintőképernyő, a kezelhetőség sokáig gondolkodásban tartott. Aztán a már korábban is felsorolt néhány szoftveres hiányosság és hiba is közrejátszott, hogy inkább továbblépek. Most egy használt SE Xperia X1-et vettem, illetve ráfizettem az N78-ra, úgy cseréltem (a különbözetet pont fedezte az, amennyivel drágábban el tudtam adni a Montét). Az N78 mindenképpen ment volna, mert rágerjedtem az érintőre, viszont mivel nyomott áron sem akarták elvinni, így pont kapóra jött a csere. Eredetileg egy Samsung i5700-ast szerettem volna, lehet, hogy később még arra váltok. Röviden ennyi a telefonjaim története. :D

(#385) hardline


hardline
senior tag

Mot akkor ez hogy van, akinek megy a youtube wlannal, annak új firmware van a telón, akinek nem megy, annak pedig az eredeti, vagy hogy van ez most akkor?

(#386) qzin válasza hardline (#385) üzenetére


qzin
csendes tag

sziasztok ! nekem teljesen jól megy aYT,eredet iFW vel. :K
tudná esetleg valaki,h. DOT kiterjesztésü fájlt ez a telcsi mivel nyit meg,edetleg mivé lehet konvertálni? Fontos lenne, :R

(#387) Teasüti válasza ABE (#384) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem. :) Használd egészséggel!

(#388) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Most beszéltem az InvisibleShield magyarországi forgalmazójával, napokon belül felkerül az oldalra a Monte, és mondták, h május végi szállítmánnyal már érkezik is a rendelés. :))

Amúgy YT + WLAN a T-seknél nem megy? Enyém djuice-os, és panaszmentes.
Fura, h gyári FW-rel sem működik...

[ Szerkesztve ]

(#389) Bone123 válasza ABE (#384) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

No itt ne hagyj minket :) Pl. tök jó lenne ha össze tudnánk hozni egy hangokkal működő WeTravelt, de pl. a TrekBuddy is problémás (mindig összekeveri a térképrészleteket és betelik a memória).

(#390) ABE válasza Bone123 (#389) üzenetére


ABE
őstag

Majd még benézegetek, hátha tudok hasznosat mondani, de sajnos tesztelni már nem tudom a cuccokat. :( Amúgy We Travellel kapcsolatban érdemes lehet benézni az LG KM900 topicba, ott is esett már szó erről a navigációról, mert abban a telefonban is zárt oprendszer van. Ha lesz egy kis időm rá, megpróbálok összehozni egy kis összefoglalót azokból az információkból, amiket eddig gyűjtöttem a Montével kapcsolatban. :)

Teasüti

Köszi szépen, még ismerkedem vele, lehet, hogy csak átmenetileg lesz meg. :B

[ Szerkesztve ]

(#391) Teasüti válasza Teasüti (#388) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Már el is érhető az oldalon. :) Gyorsak voltak. Viszont május vége még messze van. :))
Kíváncsi leszek megéri-e az árát ez a fóliák Rolls-Royce-a...

(#392) postas


postas
tag

Engem az érdekelne, hogy a google calendart lehet valmilyen programmal szinkronizálni? A Monte saját naptárjával..:) Sonykra van a myphine explorer és az tök jól viszi...

(#393) ViZion válasza Bluegene (#382) üzenetére


ViZion
félisten

A voda oldalán kiválasztod, h előfizus, készülék árlista... kész. Ezt nem találtad, jól értettem?
Közben kiderült, 5600 gáz, azt nem kérek. LG GS 290 lesz szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#394) Bluegene válasza ViZion (#393) üzenetére


Bluegene
addikt

kösz az 5600 már kinézetre is más mint a Monte

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#395) pydy


pydy
csendes tag

Végre megjött a Montém és tapasztalatok : Ahhoz képest hogy sokan mennyire szidták szerintem nagyon is jó készülék :) habár a GPS ebben a viharos időben nem nagyon akart működni XD
(a wifi nagyon jó és ha elég erős a jel mp-k alatt bejön minden oldal :D )

Aki ennek a mobilnak a vételén gondolkodik azt mondom ne habozzon vegye meg MOST :D [Megéri]

(#396) ludla válasza pydy (#395) üzenetére


ludla
őstag

A készülékben a GPS-t mire lehet használni? Lehet autós térkép szoftvert tenni rá?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#397) ViTToRe válasza ludla (#396) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Egyszerű helyzet meghatározásra. Először 2000m pontossággal behatárol a térképen, amíg nem talál műholdat, utána pedig (saját tapasztalatok alapján) szinte házszám pontosan.

Google Maps segítségével útvonalakat tervezhetsz, de hangos navigációra alkalmatlan. Plusz van benne egy keresés menüpont, amivel a helyi benzinkutaktól a kocsmákig szinte mindent kiír. ;)

[ Szerkesztve ]

(#398) Ugh


Ugh
tag

Sziasztok!

Látom itt a GPS-ről már ment elég sok beszélgetés, hátha valaki tud nekem segíteni:
A szokásos a helyzet, egyszer működik, egyszer képtelen bármit is látni, pedig szabadtéren vagyok. A kedvencem az, amikor besaccolja a helyemet 3kmes körzetben, aztán átugrik valahova amerikába, hogy itt vagyok, 5 másodperc múlva meg valahova dél-eu-ba. Ez így nevetséges, akkor minek írják azt, hogy van GPS, ha nem működik.

Lehet valahogy állítani a hatékonyságát? A GPS menüben látom hogy van olyan opció, hogy a neten keresgél hozzá.. Ilyenkor a mobilnetet használja? Ha igen, kb mekkora adatforgalmat generál, illetve javul-e ténylegesen a hatékonysága?

köszönöm a segítséget!

(#399) D@ny7 válasza ViTToRe (#368) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Ha nem működik a youtube, a routerben be kell állítani hogy a telefon-t ne védje a tűzfal, csak a netet kapja meg ( D-link routernél DMZ menüpont, de szerintem más típuu routernél is), ha ezt bekapcsolod a routerbe menni fog a youtube, azt pontosan nem tudom hogy mi tiltja és miért , de ezzel a megoldással működik. ;)

Ha valaki tud olyan offline GPS szoftvert ami normálisan működik rajta az írjon, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#400) hardline válasza RasHaN (#371) üzenetére


hardline
senior tag

RasHaN, Teasüti, hol vettétek a telót? dídzsúz? tájmobil? esetleg független? Sárga vagy a szürke változat? hátha van vmi magyarázat, h melyiknél megy minden rendesen. :)

A taskmanager működik mindenkinek rendesen?

Djuice-nál árulnak sárgát, vagy csak a szürke megy? (jelenleg még az se rendelhető, nincs készleten...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.