Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) cs.zs. válasza Luck Dragon (#2800) üzenetére


cs.zs.
addikt

De akkor tényleg nem a legmegfelelőbb fülest használod hozzá :)
Nekem 2 is van itthon, amivel brutális. Mindenkinek leesik az álla tőle.

...

(#2802) Luck Dragon válasza cs.zs. (#2801) üzenetére

Én egy Sennheiser cx 270 használok most jelenleg, nincs semmi baj vele, de lehet másikkal jobb lenne.De kötöm az ebet a karóhoz kedves fórumtárs. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2803) cs.zs. válasza Luck Dragon (#2802) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hát kössed nyugodtan, kötöm én is :)
Lehet hogy az a fülhallgató egy minőségi, prémium db, csak lehet hogy nem passzol ehhez a telóhoz

...

(#2804) Luck Dragon válasza cs.zs. (#2803) üzenetére

Akkor ezt megbeszéltük ,az utolsó hozzászólásoddal egyet értek ,mert lehet benne valami. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2805) Dhampir válasza Luck Dragon (#2789) üzenetére


Dhampir
félisten

"Dhampir nagy MTK-s"

Az E61-em még mindig nem akar MTK-ssá transzformálódni és még sosem volt dolgom MediaTek-tök chipsettel. :)

(#2806) cs.zs. válasza Dhampir (#2805) üzenetére


cs.zs.
addikt

Lehet hogy itt az ideje :)

...

(#2807) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Na mivan ?
Mi ez a csend ?
Tessék ordibálni, egymásnak ugrani, meg minden ! :D

...

(#2808) kezdonokia


kezdonokia
csendes tag

A Media Marktban (Kispestt)vettem a héten egy S5610-est.Domino 5 Telekomos kártyával van 17.990 szürke színben.1 év garanciával adták.Akit érdekel még van de más boltjukban is kapható ahogy a honlapon láttam.Tartozékként egy akku és egy töltő van hozzá.

(#2809) Dhampir válasza kezdonokia (#2808) üzenetére


Dhampir
félisten

Négyezerrel drágábban függetlenül is van másutt.

(#2810) meroly


meroly
veterán

Kollegámnak egyik napról a másikra elkezdett az akku a korábbi egy hét helyett 2 nap alatt lemerülni. Felhasználói szokásai nem változtak, BT, 3G kikapcsolva ugyanúgy. SIM kártyára gyanakszom, bár még csak 3 éves neki és ha azzal lenne gond, akkor már az elején előjött volna. Ötlet?

Impossible is nothing

(#2811) Dhampir válasza meroly (#2810) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen megbolondulásról én is tudok már. Kétszer volt szervizben, de a felhasználót nézték kvázi hülyének.
A beszerzett 4 darab Primo közül csak egynek van ilyen gondja.

(#2812) meroly válasza Dhampir (#2811) üzenetére


meroly
veterán

Hm.... 4-ből 1, jó arány ;]
Végül mi lett? Beletörődés?

Impossible is nothing

(#2813) Dhampir válasza meroly (#2812) üzenetére


Dhampir
félisten

Visszavinném újból szervizeltetni, de ez már a tulajon múlik. Az általad említett régi SIM-kártya gond jó ötletnek tűnik, majd rákérdezek, hogy mikori a karesz.

(#2814) cs.zs. válasza Dhampir (#2813) üzenetére


cs.zs.
addikt

Bementem a (egy közeli) Telenorba, előadtam a mesét, hogy néha újraindul a telefon, és szervizben is voltam, és azt mondták hogy a régi kártya okozza. Természetesen nekem semmi bajom sincs a telefonnal vagy a kártyával, soha nem produkál ilyesmit. Szó nélkül kicserélték a kártyát. (micro-sim verziót kértem, felkészülvén bármilyen következő telefonomra) :)

(nemrég egy üzletben azt mondta a csóka hogy csak telefonvásárlással ingyenes a kártyacsere, anélkül fizetős, itt meg azt mondták a csere közben, hogy a 2 éven túlit ingyen cserélik. a mesét már nem vontam vissza) :)

...

(#2815) Mika1227 válasza meroly (#2810) üzenetére


Mika1227
őstag

Nekem is csinálta már ezt egy telefon, hogy 1 nap alatt lemerült hagyományos teló, igaz nem ilyen. Kicserélték többször az akksit de csak a SIM kártya csere oldotta meg azzal volt a gond azóta jó a teló.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2816) meroly válasza Mika1227 (#2815) üzenetére


meroly
veterán

Én most úgy hallottam, hogy nem is kimondottan maga a kártya a rossz, elavult, hanem a sok alkalmazás ami rajta van.

Impossible is nothing

(#2817) dik


dik
őstag

Jelentem csatlakoztam a clubhoz! Épp most bontottam ki. Tesztelés kezdődik... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2818) quailstorm válasza dik (#2817) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S5610 vagy S5611?

SIM cserén én is gondolkozok, 10 éves, nagy chipes, merülök is mindenben...

Remélem tudjátok hogy a miniSIM-ek fogyasztása és feszültségigénye is eltér az évek során.

[ Szerkesztve ]

(#2819) meroly válasza quailstorm (#2818) üzenetére


meroly
veterán

Remélem tudjátok hogy a miniSIM-ek fogyasztása és feszültségigénye is eltér az évek során.

Azért én meghallgatnám a szakmai tájékoztatásod. :K

Impossible is nothing

(#2820) Dhampir válasza meroly (#2819) üzenetére


Dhampir
félisten

Belekotnyeleskedek: A mini nem maxi, tehát így feltehetően minden értékben kisebb. :D

(#2821) dik válasza quailstorm (#2818) üzenetére


dik
őstag

s5610 egyértelmű ha már rábeszéltetek! :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2822) quailstorm válasza meroly (#2819) üzenetére


quailstorm
nagyúr

The operating voltage of the majority of SIM cards launched before 1998 was 5 V. SIM cards produced subsequently are compatible with 3 V and 5 V. Modern cards support 5 V, 3 V and 1.8 V.

Vodafone UK-en is olvasgattam meg tapasztalatom is van.

Elvileg az új SIM-nek mennie kell 15 éves tellában is. Elvileg bírnia kéne az 5V-ot, mikor 1,8-ra volt tervezve és bírja a 3-mat is. Gyakorlat az mást mutat de most nem múzeumozunk úgyse.
Ami minket érdekel a 3V és az 1,8V.
Pl adott az én SIM-em. 3V-ot kell neki adnia a telónak, ha tetszik neki, ha nem. 1,8-at adna nem történne semmi. Tehát többet fogyaszt.
Gondolom azért a Galaxy S már csak támogatja az 1,8V módot.

Aztán találkoztam már faszsággal is. Nővérem harmadik telója, Nokia 5310. Gondoltam MÁSOLJUK már át a telefonba is a számokat. Erre eltűnt az egész névjegyzék. OK...
SIMkártyát kapott újat azt cső. De nem volt szép dolog.

Röviden ennyi, nem látok bele a lelki világába, nem is dolgozok szolgáltatónál, ennyit tudok a SIMekról. Még annyi hogy akkora buzi nagy chipet nem láttam még SIM-ben mint ami nekem van. Ez kitölti a rendelkezésre álló teret, ebből nem vágsz microSIM-et az tuti.

(#2823) meroly válasza quailstorm (#2822) üzenetére


meroly
veterán

Ez világos, de 1998 nem most volt, talán 5V-os SIM-ek már nincsenek forgalomban. Nekem az a fura hogy az 1-2 éves SIM-ek közt is van eltérés, azt hittem arról tudsz valamit.
Gyanítom egyébként hogy a SIM-en lévő alkalmazások is ehetik az akkut rendesen, bár a 64kB-ra nem tudom mi fér rá, de pl a bankautomata alkalmazás konkrétan a cellainfók alapján megmondja hol van a közelben automata. Na ahhoz pl kell forgalom a GSM hálózaton rendesen, mire megtalál. És ezzel magyarázható lenne az is, hogy egy konkrét sim az évek során miért meríti jobban a telefont mint az elején. Hát mert a kedves szolgáltató telepít rá mindenfélét.
Én most töröltem mindent róla, kíváncsi leszek.

Impossible is nothing

(#2824) quailstorm válasza meroly (#2823) üzenetére


quailstorm
nagyúr

SIM-en milyen alkalmazás? :U

Fér rá 250 telszám, korlátozott karakterszámmal, meg 20db normál méretű SMS. Oszt cső. A többi az a telefonodban van...
3-szögeléses helyzetmegállapításról és java appról hallottál-e már?

Aztán nem csak a méret csökkent, de egyébként hogy várod hogy értsek hozzá? Nem ott dolgozok. Abból az évjáratból, amiből nekem is van a SIM-em, nem nagyon tudok ilyen nagy chipeset.
Aztán a beszállító, felhasznált anyagok, öregedés, érintkező kopása mind számít. A miniatürizálással is megváltozott a belső felépítés, szerkezet. Kisebb a csíkszélesség is. De ez nem publikus, meg nem is érdekes.

Egyébként mit szívsz? Mert nem úgy ismerlek mint aki ennyire retardált. Ez sok volt mára.

(#2825) dik


dik
őstag

Egy aprócska kérdés zseblámpának nem lehet ezt a készüléket használni ha igen hol is van? :)
Ja igen és milyen kies jó ehhez a készülékhez?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2826) quailstorm válasza dik (#2825) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dehogynem lehet. Főképernyőn navigomb fel. Remélem.

Legújabb KIES.

[ Szerkesztve ]

(#2827) dik válasza quailstorm (#2826) üzenetére


dik
őstag

Ohh 1000 köszönet ilyen gyors választ még nem kaptam itt soha az életbe. :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2828) quailstorm válasza dik (#2827) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legalább működik? ;]
Mert ez csak úgy rám ragadt. S5610 össz ha 2-3 percet volt kezembe eddig.

(#2829) dik válasza quailstorm (#2828) üzenetére


dik
őstag

Hogyne működne! :) Bár ezt a kiest ha telepítem majd rádugom a telót a gépre nem történik semmi.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2830) quailstorm válasza dik (#2829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az fura. KIES nélkül is mennie kéne a fájlmásolásnak pl. Keresgélj a beállításokban, USB mód. Média, mass storage. Ez kell másolni.
KIES a szinkronizáláshoz kell.

(#2831) dik


dik
őstag

Szinkronizálni szeretném de semmi. Meg a sofvert megnézni milyen van rajta. Fater b2710 simán ment ezzel nem akar valami zavar van az erőben....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2832) quailstorm válasza dik (#2831) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gép reboot másik USB port? Samsung USB drivers for mobile phones csomag?

(#2833) cs.zs. válasza meroly (#2823) üzenetére


cs.zs.
addikt

"... Ez világos, de 1998 nem most volt, talán 5V-os SIM-ek már nincsenek forgalomban...."

Az én múlt héten kicserélt kártyám 2000 körüli, és hibátlan volt

...

(#2834) meroly válasza quailstorm (#2824) üzenetére


meroly
veterán

Nos.
1. a stílusból azért visszavehetnél nem a kutyád szájából rángattál ki.
2. a SIM-en vannak alkalmazások (még ha csak hivatkozás is),
3. nem az alkalmazás tárolási helye volt a lényeg, hanem a felhasználása.
4. a háromszögeléses módszert írtam az előbb én is, nyilván jobban eszi az akkut a forgalom miatt mint a készenlét.

(#2833) cs.zs.: tisztelet a kivételnek ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2835) quailstorm válasza meroly (#2834) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A tornyokkal azért akkor is tartja a kapcsolatot, ha nincs megnyitva app...
Igen, ezeket a SIM-es vackokat ismerem. Előtöltött telefonszám vodás szolgáltatáshoz, taxihoz, netes linkek. De ezek pár bájtban mérhető adatok. Semmi több. Ez nem fogyaszt...

Az ilyen mértékű baromságra meg élőben is így reagálok, ez van. A te billentyűdről ez sok volt. SOKK.

[ Szerkesztve ]

(#2836) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Generációk egymás mellett
Az enyémből sem lehetett volna micro-simet faragni. Vagyis lehetett volna, csak lett volna benne egy kis rézpor is :)

...

(#2837) dik


dik
őstag

A kies és minden működik mostmár szépen. Azt hogy tudom megnézni mikori a softver rajta és hogy van-e újabb hozzá?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2838) dik


dik
őstag

Kicsusztam az időből de megvan minden ok! Így a kérdés tárgytalan.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2839) cs.zs. válasza dik (#2838) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem csúsztál ki semmiből.
Már most az elején szólok: a Kies nem jó semmire, nyugodtan felejtsd el ! :)

...

(#2840) meroly válasza quailstorm (#2835) üzenetére


meroly
veterán

A kártyacsere több esetben megoldja a merülő akku problémát. Akkor ezt mivel magyarázod? Még 1-2 éves kártyáknál is beválik. Mással nem tudom mint a rajta futó alkalmazások.

Impossible is nothing

(#2841) dik válasza cs.zs. (#2839) üzenetére


dik
őstag

Amire nekem kellett tökéletesen megfelelt tette a dolgát bár az elején kicsit döcögősen indult. A soft is a legújabb van a telón így most minden jó.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2842) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Szoftvert frissíteni nem KIES-sel kell. Egyáltalán nem tudok olyan helyzetet elképzelni hogy gyári frissítőt használja ha van alternatíva, mindig elrontják. Meg akarják őrizni az adatokat, hibridet csinálnak és vége mindennek.
(mondjuk feature phone-nál azért még menni szokott, okostelefonoknál bajosabb)
Van S5610-hez flashloader, FW-t meg vadászni kell netről. Énnekem csak egy van, nem tudom milyen régi de elvileg magyart tartalmaz.

Mondjuk nálam KIES ellenesebbet nem találni. WIn7, installer, kék halál. XP dettó. Remélem azóta javították de szerencsére nem is kellett. Volt odin meg multiloader.

KIES egy óriási bloatware tömeg. Ahhoz képest mekkora nyúlfingnyi appokkal lehet frissíteni. Túl azon hogy egyes telókat teljesen használhatatlanná tesz, pl Ace2.

(#2840) meroly: azzal biztosan nem magyarázom... nincs benne processzor. De hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

(#2843) meroly válasza quailstorm (#2842) üzenetére


meroly
veterán

Őőőőő tényleg?? Azt hittem van benne :DDD

;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2844) quailstorm válasza meroly (#2843) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De úgy érdekelne hogy hogy találtad ki ezt a marhaságot.
Bináris kód nem lehet rajta, mert ki tudja mibe kerül (készülék), és sok a platform (saját CPU-k, ARM7-9-11 cortex, Intel Atom, MIPS). De igazán hely sincs rajta. Mikroprocesszor meg pláne.
Ez csak egy olcsó kis kapacitású tárhely semmi több.

(#2845) Dhampir válasza quailstorm (#2842) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem sosem volt gondom a KIES-szel. Primot is és Wave I és Wave II mobilokat is azzal frissítettem hibamentesen.

(#2846) Luck Dragon

dik
Isten hozott a kis csapatunkban:) Ha van kérdésed szólj.
meroly&quailstorm
A sithek, akarom mondani Sim-ek harca :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2847) dik válasza Luck Dragon (#2846) üzenetére


dik
őstag

Annyi kérdésem lett volna embertelen de némelyik így belegondolva amatőr lett volna így nem mertem feltenni sem. :) Sosem volt samsungom így még szoknom kell.... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2848) meroly válasza quailstorm (#2844) üzenetére


meroly
veterán

Aha szóval a sim kártyán nincs bináris kód, de azért tárhely. Te tényleg nem vagy valami okos.... ;]
Na én részemről zártam.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2849) cs.zs. válasza dik (#2847) üzenetére


cs.zs.
addikt

Pedig szokj hozzá, hogy fura dolgok is vannak benne.
Pl Bluetooth bekapcsolás. Gyakorold, hogy szükség esetén ne égj le, ha nem találod !
Menü - alkalmazások - 8-as pont- Opciók - Beállítások - Módosít - azaz a 7-edik alponton lesz a be-ki kapcsolás :W
Aki ezt így kitalálta, tuti hogy füvezett előtte

Vagy pl MicroSD használat. Attól hogy a készülékbe kerül, még nem lesz alapértelmezett. Eltávolítás-visszahelyezés után :

Menü - beállítások - 10-es pont - 3-as pont - és egyenként végignyálazol és módosítasz MINDENT

Sok sikert (és türelmet) ! :)

[ Szerkesztve ]

...

(#2850) cs.zs. válasza meroly (#2848) üzenetére


cs.zs.
addikt

2807-es hsz ... :)

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.